MFO S.A.

Opinie o MFO S.A.

Qruella

Ochrona przed koronowirusem w Mfo? Działa jak ta la la. Kierownictwo siedzi od trzech tygodni na home office a wszyscy pozostali przychodzą do biura i siedza po killa osob w pokoju. Wytlumaczenie? Brak laptopów. Jedna dziewczyna w desperacji na kwarantannie stacjonarny musiala na chate zabrac. Wstyd! Tak sie dba o ludzi w mfo.

PrawieX

Niby taka wielka stabilna firma... Mają plany i wizje a po 2 tygodniach wirusa zwalniają ludzi po kolei. Dzisiaj kolejni. (usunięte przez administratora)

Arek

Jak w waszej firmie zabezpiecza się osoby na produkcji przed koronawirus?

Biała Rdza
@Arek

Witam jak by to odpowiedziało kierownictwo środki do odkazania rak są ogólnego dostępu ale nie we wszystkich pojemnikach są bo nie ma osoby która tym się zajmuje A dla pozostałych są "maseczki" wielokrotnego użytku uszyte ze scinkow produkcyjnych dwie sztuki do prania we własnym zakresie. To dla pracowników produkcji a reszta ma już jednorazowecodziennie nowe. Tłuste powietrze przy maszynach i taka "maseczka" i po 7 godzinach pracy kisiel w m.... i tak caly dzien ...

Czy będą zwolnienia?

Akcje firmy spadły z około 25 zł do około 14 zł i lecą ostro w dół, czy będą zwolnienia? https://m.bankier.pl/notowania/akcje/MFO

Specjalista Ds. Zakupów

Pierwsze spotkanie rekrutacyjne

Był zadawane pytania o moje doświadczenie, cele zawodowe, zainteresowania, powód chęci zmiany dotychczasowej pracy

BialaRdza

Witam w ostatnim wydaniu Naszej zakładowej prasy dział HR wspomniał o Portalu Pracowniczym. Pytanie moje jest takie na jakiej stronie znajdę ów portal którym Tak się szczycą panie z HR.

BialaRdza

Pytanie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych jak działa w tej firmie? Tylko szczerze proszę pisać... admin nie usuwamy komentarzy pozdro

Paulina
@BialaRdza

Admin usuwa komentarze tylko wtedy, kiedy w znaczący sposób naruszają one regulamin GoWork.pl. Warto mieć to na uwadze. Ja także jestem ciekawa, jak w MFO działa zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Może jakiś pracownik firmy nam o tym opowie. A na jakie stanowisko chciałbyś tam aplikować?

Arek

Powiedzcie dlaczego firma ta szuka ciągle nowych pracowników dla tych samych stanowisk pracy? Jak wygląda rekrutacja? Jakie zarobki?

Pracownik roku
@Arek

Zarobki jak na sochaczew nie najgorsze. Sa firmy ktire gorzej placa. Zalezy, w kotrym dziale i jak sie ugadasz .szukaja zazwyczaj do tych działów gdzie niestety nie jest kolorowo. Rekrutacja teraz nie wiem bo podobno stworzyli dział hr.

Na temat ostatnich wpisów. Może ktoś napisze jak wyglądają zwolnienia pracowników z dużym stażem, bo to jest ciekawy temat. Nowe rekrutacje? Cały czas te same stanowiska, raczej rotacja a nie rekrutacja:) Brak pracowników na produkcji od prawie 10 lat, byli Ukraińcy, Gruzini, Nepalczyczy i co? Ogolnie to firma zmierza w stronę korporacji, tylko w korporacji sie zarabia dobre pieniadze a nie jak na sochaczew. Ze blisko od domu? W Sochaczewie jest wiele firm do ktorych dojeżdża sie w 10 min i płacą na tym samym poziomie. Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem bo już mam dość tych fałszywych komentarzy, nie wszystkich oczywiście, ale jak ktoś pisze pozytyw o tej firmie to albo zaczyna swoją karierę albo nie pracował w normalnej firmie gdzie pracownika sie szanuje i docenia.

Lena

Jestem nowym pracownikiem w firmie. Pracuję 1,5 miesiąca. Jak na razie nic nie zaskoczyło mnie negatywnie, jest zgodnie z obietnicami rekrutacyjnymi. Poki co polecam :) Przychodzę na 8, wychodzę o 16 a po 10 minutach jestem w domu. O to mi chodziło!

@Lena

Cieszę się, że jesteś zadowolony z pracy, a zatrudnienie przebiega w sposób ustalony podczas rekrutacji. Mógłbyś napisać jaką umowę dostałeś na początek i czy pracujesz obecnie na okresie próbnym?

Helena
@Lena

No zobacz ja 10 lat pracuje i jest odwrotnie. Może firmy pomyliłaś ?

Lena
@Paweł

Tak, jestem na okresie próbnym jeszcze. Mam umowe na 3 miesiące, kolejna ma być na rok. Umowa o pracę normalnie. Z tego co widzę to stała praktyka

Jarek

Jednego nie można im odmówić rozwijają się bardzo. Co chwila nowe stanowisko się pojawia i rekrutacja idzie.

Sprzedajny

Miałem okazję pracowac dla MFO. Sama firma w porządku, problem z niektorymi osobami jak np szef sprzedaży.

BialaRdza

Brak rozwoju pomocnika na młodsze operatora i koniec chyba że "sprzedaz" kolegow i jest inna rozmowa... premia kwartalna z pisywanie wynikow/ocen z poprzedniego kwartalu... "wczasy pod grusza" z socjala a co to zaczniesz się pytać a odpowiedzi nie dostaniesz ....i biuro myśli że my pracownicy podstawy mamy 3500 do ręki i weekendy "wolne " z weekendami owszem tyle zarobisz..

Bogdan
@BialaRdza

Praca w weekendy jest dobrowolna? Ciekawi mnie, czy pracownik ma wpływ na to, czy będzie pracował w weekendy, czy tylko od poniedziałku do piątku. Chyba że wygląda to jeszcze inaczej, to chciałbym, abyś to sprecyzował. Będę wdzięczny za odpowiedź.

@Bogdan

Bogdan odpowiem Tak 8 godzinny system pracy w trzech zmianach nie na wszystkich maszynach jest noc 40 godzin tygodniowo weekend jest zupełnie dobrowolny. Premia jest naliczana jak to mówią kierownicy zmian "komputerowo" . Nowy socjal w lato ciepło A w zimę zimno po co chlodzic i po co grzać. I wisienka na torcie parking strasznie dziadowski dojazd i sama nawierzchnia... położony 5-8 min od socjala. Rozwój jest dla tych co podają łapę buldokowi ....

@Biała rdza

Napisałeś, że w firmie MFO obowiązuje 8-godzinny system pracy. Możesz dopisać, czy istnieje możliwość wypracowania nadgodzin? Ciekawi mnie, czy pracodawca daje możliwość zostawania dłużej w pracy, aby móc danego miesiąca więcej zarobić.

@Paweł

Z tego co wiem nie będziesz chciał i miał tyle sił by zostać na nadgodziny ale w weekend możesz dorobić 100%. Np. twoja dniowa to 100zl od pon do pt a sobota niedziela to 200zl . Ale jeśli się upierasz na 12h to zatrudnij się przez agencję tam masz 12h x 5d= 60h tygodniowo i ...tyle

@Paweł

Pracodawca daje podstawę 40h tygodniowo 8h dziennie jak jest potrzeba to zależy od kierowników zmiany na zapotrzebowanie produkcyjne...jest szansa że pokryjesz czyjeś miejsce gdy jego nie będzie. Potem możesz liczyć na bonus od firmy karta upominkowa do Kaufland.... dużo jest dziwnych sytuacji na które nie mamy wpływu nawet jak zaproponujesz ze Tak będzie lepiej...

Zenu

Duży garaż ot co. Prowincjonalne zarządzanie bez usystematyzowania, strategii handlowej, koncepcji zwiększenia efektywności. Wszystko tam działa jak ten przysłowiowy koc z jednej strony nakryją z drugiej się odsłoni. Kadra zarządzająca na miernym poziomie, firma nastawiona roszczeniowo czyli jak najwięcej wyrwać nic nie inwestując. Handlowcy zamiast robić co do nich należy są obciążeni bzdetnymi obowiązkami, zamiast handlować wypełniają rubryczki na czas. Dopóki będą rządzić w tej firmie bezideowi ludzie nie mający wizji rozwoju nie wróżę tej firmie żadnego progresu. Zamiast handlować niszczą rynek, szkodzą sobie i dużym dystrybutorom. Słusznym rozwiązaniem problemu jest usunięcie obecnej kadry zarządzającej, w szczególności dyrektora administracyjnego, który nie ma pojęcia o układaniu firmy. Zamiast odciążać pracowników zwiększając efektywny przepływ informacji, zwyczajnie komplikuje pracę poprzez tworzenie procedur, które zapętlają i utrudniają pracę, w efekcie pracownicy nie mogą pracować tylko tracą czas. Strata czasu to strata pieniądza = spadek efektywności. Proponuję więc zwolnić tego szkodnika jak najszybciej. Handlowcy są od handlowania powinni być rozliczani z efektów pracy a nie idiotycznych, operacji w postaci wypełniania Crmu na czas. Ogólne wrażenie mierny z minusem.

@Zenu

Nie zmieni się nigdy kadra zarządzająca bo to sama rodzina i bliscy przyjaciele Szefa, przyjęci po znajomości a nie z racji błyskotliwości.

eko
@anonymous

Dokładnie, najgorsze jest to że z pracy odchodzą przez nich od lat bardzo wartościowi pracownicy z kadry wyższej jak robotnicza. Według mnie na stanowiskach strategicznych pracują ludzie którzy nigdy nie powinni się tam znaleźć, ale cóż jaki pan taki kram.

@eko

Piszesz o zwolnieniach pracowników, a ja na stronie https://www.mfo.pl/pl/praca znalazłem sporo ogłoszeń rekrutacyjnych. Pracodawca prócz wynagrodzenia oferuje także premie kwartalne. Mógłbyś napisać czy ten dodatek do pensji jest uznaniowy, czy wypłacany jest obligatoryjnie do każdego wynagrodzenia?

Zbyszek C.

Naprawdę jestem zaskoczony, pozytywnymi zmianami jakie się dzieją w MFO. Rok temu otworzyli całkiem komfortowy nowy socjal, otwierają nową halę i chyba głównie z tego brakuje POLAKÓW , bo tak narzekamy a jakoś koledzy ciagle są ci sami od ladnych lat. Jak pracuję już ponad 5 lat to takich podwyżek dla wszystkich nie było. mogliby zatrudnić więcej osób bo na nowe maszyny obsady nie bedzie. mogliby tez nas ludzi produkcji bardziej sluchac- moze i to zmieni się na lepsze. Ja uczciwie polecam, jak chcesz zarobić dobre pieniądze i bedziesz uczciwie pracowac to jest to w porzadku firma

Były Pracownik
@Zbyszek C.

O proszę dostaliście podwyżkę proporcjonalną do poziomu inflacji w kraju :)) czy nikt już tam nie chciał tyrać za te ochłapy ? Panie Zbyszek ja teraz w konkurencji zarabiam ponad 10tys miesięcznie. Z tym socjalem też Pan tyle masz ?

@Zbyszek C.

Fajnie, że polecasz pracodawcę i dostrzegasz pozytywne zmiany zachodzące w firmie. Piszesz o dobrych pieniądzach. Co wchodzi w skład pensji prócz premii? Są dodatki w postaci prywatnej opieki medycznej, czy dofinansowania wypoczynku letniego? Liczę, że o tym napiszesz.

Grzegorz Wójcik

Te wszystkie negatywy to chyba pisze jedna osoba.. Współpracujemy z MFO na B2B od dawna i nigdy nie zalegali z żadnymi płatnościami. Kontakt jest na najwyższym poziomie a nawet jeszcze lepszy niż w innych firmach tego samego typu.

SochoJanusz
@Grzegorz Wójcik

Znaczy się te drugie gatunki takie super ? Prywatnie mogę wam sprzedać taniej niż z MFO. Zmierzcie gramaturę ocynku i grubośc hhaha

Teresa
@SochoJanusz

Forum GoWork.pl nie jest odpowiednim miejscem do dyskusji na takie tematy. Pamiętaj, iż tu skupiamy się na wyrażaniu opinii o warunkach pracy, na jakie można liczyć w MFO Kożuszki Parcel. Czy miałeś kiedykolwiek do czynienia z interesującą nas firmą? A pozostałym chcę przypomnieć, że w MFO Kożuszki Parcel właśnie trwa rekrutacja. Wszystkie aktualne oferty pracy znajdziecie tu: https://www.mfo.pl/pl/praca Jak znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie, to dajcie mi znać. Będę czekać!

Kot
@Grzegorz Wójcik

I dlatego przeszedłeś się podzielić tą radosną wiadomością na forum dla pracowników. Bardzo wiarygodna informacja :))))

meter

MFO to firma, która NIE WYWIĄZUJE SIĘ ZE SWOICH OBIETNIC, premie , które tak zachęcają pracowników to ISTNA GŁUPOTA BO W KONSEKWENCJI ICH NIE DOSTANIESZ lub dostaniesz 1/3. Ganienie pracowników, obserwowanie i wymaganie by pracowali na maszynach BEZ UPRAWNIEŃ OPERATORA (co jest równoznaczne - bez dodatkowych pieniędzy). SZKOLENIA, które mają pomagać to dziecinna zabawa (DOSŁOWNIE). Osoby zarządzające są JAK DUŻE DZIECI, gdzie każdy chce mieć coś do powiedzenia, ale nikt o niczym nie wie, a jeśli chodzi o Ciebie (Pracownika) to nie wiadomo skąd wszyscy wszystko wiedzą. Więc jeśli jesteście zainteresowani ofertą pracy Drodzy Pracownicy to Kadra chętnie Was przyjmie, tylko pamiętajcie, że równie szybko mogą Was stamtąd wyrzucić.

Leninek

Pracowałem w tej firmie (nie napiszę, gdzie bo każdy się domyśli kto ja jestem). Powiem tak- ludzie w firmie byli zajebiści (nie wiem jak teraz), atmosfera też była super i nie narzekaliśmy na nic. A zarobki- satysfakcjonowały mnie :D

Zuza

Firma MFO wiecznie szuka pracowników. Dlaczego? Bo mało kto chce tam pracowac. Pozytywne komentarze piszą "naganiacze". Gdyby nie bracia z Ukrainy lub Nepalu to ludzi na produkcji byłaby połowa. Brak organizacji, spychologia, kolesiostwo i brak kompetencji osób decyzyjnych lub wykwalifikowanych to coś co potencjalny kandydat dostrzeże po pewnym czasie przepracowanym w tym zakładzie. Nie polecam.

Robot
@Zuza

Pracuje już kilka dobrych lat ale ten rok dla tej firmy to chyba najgorszy. Panika, szukanie i cięcie kosztów. Hmm

zadowolony

jakby prawo pozwalało to wc kamery by założyli

Towarisz antychryst
@zadowolony

Ten z Torunia podgląda przez dziurkę od klucza. W kakaowe oko też by pewnie zajrzał :))) Strasznie ich tam wszystko interesuje najmniej robota.

Kierowca

Firma porażka badzo długie oczekiwanie na załadunek ODRADZAM . UNIKAC TEJ FIRMY

Zostaw merytoryczną opinię o MFO S.A. - Kożuszki-Parcel

• Jak się pracuje w MFO S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy MFO S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MFO S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MFO S.A.?

Kandydaci do pracy w MFO S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MFO S.A.