GOMEZ

Opinie o GOMEZ

Zuzanna

@Leszek, czy zdecydowałeś się aplikować do Gomez? Możesz powiedzieć coś o procesie rekrutacji i wdrożeniu do pracy? Kto potrafi powiedzieć jaka panuje atmosfera w firmie? @menadżer, co masz na myśli pisząc, że dziwisz się, że firma jeszcze funkcjonuje? Twój komentarz nie zawiera zbyt wielu konkretów i przez to nie przekazuje dostatecznej ilości informacji osobom niezaznajomionym z firmą Gomez.

menadżer

Mam ogromne doświadczenie zawodowe, profesjonalne podejście i otwartą głowę. Trudno było mi uwierzyć, że w XXI wieku firma o podobnej "kulturze" i standardach może jeszcze funkcjonować. Rynek nie znosi próżni, zatem może dlatego:-) Ludzie o konkretnych kompetencjach i chęci działania nie mają tam czego szukać.Warto zastanowić się bardzo gruntownie przed podjęciem decyzji na "tak".

Poz.
@menadżer

Niestety odniosłem takie samo wrażenie

Leszek

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

armani

Witam, czy w pracy istnieje socjal taki, że na przykład dostaję się dodatek na święta Wielkanocne, bądź Bożonarodzeniowe? I ile procent zniżki otrzymuje pracownik na odzież GOMEZ? :)

pff
@armani

*dodatek

Mailowe umówienie rozmowy, dość odległy termin bo ok. 2 tygodni od maila z zaproszeniem. Samą rekrutację oceniam bardzo słabo. Pani unika odpowiedzi na konkretnie zadane pytania, o sposób pracy, oferowaną stawkę, okres wypowiedzenia, dodatek medyczny. Nie ma nic, liczą się tylko jej pytania bo uwaga „ona jeszcze nie wie czy chce mnie zatrudnić” ;-) to ja się pytam po co ze mną w ogóle rozmawia? CV w detalach opisuje rozwój kariery, główne projekty i taki tekst. Masakra. Generalnie po nie uzyskaniu żadnej odpowiedzi na stawiane przeze mnie pytania, a jestem seniorem na rynku i to nie jest tak, że ja bez tych odpowiedzi wiem, że chcę pracować dla nich po prostu podziękowałem i przerwałem rozmowę. Efekt wiadomy, brak posady, ale tak masakryczny brak konkretów, że nie żal porzuconego tematu. Szkoda czasu z nimi rozmawiać o ogółach.

Wypytuje o doświadczenie zawodowe, robi jakieś notatki. Opowiada o firmie, ale bardzo ogólnie, zadaje pytania otwarte jak się zarządza zespołem, takie bardzo humanistyczne, zero jakichś konkretów.

marta

Witam, ja na rozmowie rekrutacyjnej byłam już jakiś czas temu (ok. 8 miesięcy temu). Pani rekruterka z HR powiedziała mi, że da odpowiedz co do przyjęcia mnie czy też nie telefonicznie. Niestety nie doczekałam się. Nie mogę zarzucić braku profesjonalizmu w przeprowadzonej rozmowie, ale napewno nie wywiązanie się z danego słowa. Pozdrawiam

Mimi
@marta

Niestety to u nich chyba standard- miałam to samo na początku stycznia. Sam „proces rekrutacyjny” też niezbyt profesjonalny- w trakcie rozmowy telefonicznej wyraźnie zaznaczono, aby przynieść świadectwa pracy, certyfikaty itp... w trakcie spotkania nikt nawet o to nie zapytał.

Max
@Mimi

Pewnie zależy to od rekrutera, bo mi sprawdzali wszystko i pytali o każdą datę, kto i dlaczego wypowiedział umowę, dlaczego gdzie pracowałem krótko, czy ktoś da referencje. Pani nawet sprawdzała ocenę na dyplomie i pytała o temat pracy licencjackiej.

Ugly Angie

Dostałam się do Gomeza po dwóch etapach, tydzień temu. Na razie mega!!!! Dużo informacji, super ludzie, kult pracy jak w Poznaniu. Głowa pełna informacji, ale hiper ciekawie. Aż boję się zapeszyć:)

@Ugly Angie

Witam - na jakim stanowisku? :)

liza
@anonymous

foto

Aga

Zaoferowano mi pracę w magazynie na stanowisku dotyczącym zwrotów. Co dokładnie tam się robi? Jaki jest system pracy (pewnie zmianowy, ale chciałabym się dowiedzieć to od osoby, która pracuje tam bądź pracowała).

@Aga

ja pracuje i jest raczej typowo jak na prace w zwrotach, sprawdzasz co przychodzi, czy klient to zamówił, czy nie przekroczył terminu, czy rzecz nie była używana przez niego. Dalej wykonujesz kroki w komputerze, żeby dostał pieniądze, jak wszystko było ok. Praca jest i fizyczna i biurowa. Są zmiany i teraz po świętach czasami musimy być w weekend, ale rotacyjnie. Jest raczej łatwo, a zespół spoko.

hugo
@pracownik

jakie zarobki na zwrotach?

mutant
@hugo

wiesz co, chyba nie można pisać na tym forum, ile dokładnie się zarabia, bo gowork usunie. Powiem tak, że na początku szału nie ma, ale dalekie to od minimum w Polsce. Z drugiej strony stopień trudności zadań też nie jest jakiś specjalnie wysoki i skomplikowany. Potem jak przejmujesz większą odpowiedzialność, dłużej pracujesz zarabiasz więcej. Na start praca bardzo okej.

Bunia

pracujesz co weekend? w kazdą sobote i każdą niedziele?

Aga

Byłam dzisiaj na pierwszym etapie rekrutacji. Pani, z którą rozmawiała wydała mi się bardzo rzeczową osobą. Wszystko zostało wytłumaczone tak jak powinno, a i pytania były konkretne. Właśnie tak powinno przeprowadzać się rozmowy kwalifikacyjne.

Polecam firmę jako niestety jej niedoszły pracownik. Bardzo profesjonalnie poprowadzone spotkanie rekrutacyjne. Niestety nie spełniłam wszystkich oczekiwań, ale po tym, co dowiedziałam się o firmie i co zobaczyłam na miejscu wiem, że za jakiś czas ponownie podejmę próbę aplikowania do Gomeza. Fantastyczna atmosfera, przemiłe rekruterki, które tłumaczą krok po kroku, co nastąpi i odpowiadają na pytania. Dzisiaj, z czym przez kilkanaście lat doświadczenia zawodowego nie spotkałam się zadzwoniono do mnie i wyjaśniono mi jakie błędy popełniłam w zadaniach i w czym muszę się wyszkolić. Najwyższa nota dla sekcji rekrutacji za szacunek i miłe podejście do potencjalnego kandydata.

Kunegunda

Uwaga!!!! Puszczam oko do HR-ów i do Prezesa, bo wkrótce wracam do Polski i bardzo chciałabym wrócić do Gomeza :) Z perspektywy czasu, po pracy jako freelancer w innych firmach, doceniam, że wynagrodzenie było zawsze na czas, tak, jak obiecano i zawsze była praca. Liczę, że zobaczymy się wkrótce.

ona

jestem po kilku wypłatach, każda wyższa aniżeli mogłam się spodziewać. liczy się nie staż, ale ocena obsługi, pracowitości i wynik comiesięcznych quizów wiedzy. Zespoły bardzo zżyte, każdy sobie pomaga, jak może. Bardzo kompetentna kadra menedżerska. Nie wiem, dlaczego, ale myślałam, że to nie jest branża, która przyciąga takie mądre osoby (przepraszam za szczerość). Mam nadzieję, że nie zmienię zdania i zagrzeję dłużej niż w innych firmach. Oceniam 9 na 10. Minus za lekki chaos w planowaniu przecen.

Tymon

GOMEZ to spoko firma. Jak komuś nie po drodze z pracą to zawsze będzie narzekał.

Luli

Jestem zaskoczona negatywnymi opiniami, zapewne wystawionymi przez osoby, które nie mają pojęcia o pracy w tej firmie. Jako osoba z dłuższym stażem, mogę wypowiedzieć się na temat współpracy popierając informacje moim doświadczeniem. Praca w salonach jest bardzo ciekawa, zawsze dużo się dzieje, czas mija bardzo szybko i w miłym towarzystwie. Ludzie pracujący tutaj to pasjonaci mody, osoby doceniające produkt premium. Bardzo zgrana ekipa, która z powodzeniem stawia czoła różnym wyzwaniom. Pracują u nas osoby w różnym wieku, jednak mają jedną wspólną ceche - są zawsze pozytywnie nastawione, właśnie to odróżnia nas od sieciowek w których sprzedawcy sprawiają wrażenie odbywania pracy za karę. Struktura firmy jest bardzo rozbudowana co za tym idzie ,otworem stoi ścieżka do awansu wewnętrznego, który z resztą jest preferowaną formą zatrudnienia do biura. Firma bardzo rozwinęła się w ostatnim czasie i to właśnie z tego faktu wynika ciągła rekrutacja. Jako pracownik muszę też dodać bardzo istotną informacje, żaden mój poprzedni pracodawca nie oferował tak bogatego programu benefitów a tym bardziej dodatkowej opieki medycznej i ubezpieczenia! Gomez naprawdę dba o swoich ludzi, prawdą jest, że właściciel zna każdego pracownika, może nie jest to aż tak istotne, jednak, która firma tych rozmiarów może się tym pochwalić? Przez ostatni rok zaszło tyle pozytywnych zmian, że każdego dnia pracuje się lepiej a przecież o to chodzi, żeby lubić to co się robi i z uśmiechem zaczynać każdy dzień. Dlatego osoby, które zastanawiają się nad złożeniem aplikacji - nie ma na co czekać! Jeśli jesteś osobą pracowitą, sumienną, nie bojącą się wyzwań a co najważniejsze kochasz modę i chcesz pracować w zgranym zespole to zapraszamy ;)

Zainteresowana

Dzień dobry! Śledzę ogłoszenia tej firmy i zastanawia mnie, dlaczego pojawiają się tak często, praktycznie są stale. Wiem np. o rekrutacji dla specjalisty ds. zarządzania treścią, identyczne ogłoszenie było już w kwietniu tego roku. Czy rotacja jest tak duża, czy co tydzień są przyjmowani nowi pracownicy, czy jest jeszcze jakiś inny powód tej sytuacji? Przyznam, że nie budzi to mojego zaufania.

@Zainteresowana

Dzień dobry, w nawiązaniu do zapytania, postaram się wyjaśnić powody, dla których systematycznie odświeżamy ogłoszenia na wybrane stanowiska w Gomez. Po pierwsze we wspomnianym dziale na początku roku pracowały 4 osoby. Dwie z nich w drodze awansu wewnętrznego objęły stanowiska w innych działach. Zrekrutowaliśmy 5 następnych i na ten moment produkty wystawia na stronę łącznie 7 specjalistów. Nadal mamy zapotrzebowanie na personel w tym dziale. Znalezienie osoby, która spełnia większość oczekiwań zamieszczonych w ogłoszeniu nie jest wcale takie łatwe, dlatego też rekrutacja trwa tak długo i z pewnością będziemy ją kontynuować. W przypadku zapytań pozostajemy do dyspozycji. Dział HR (hr@gomez.pl)

Blada
@GOMEZ

A dział Hr zapomniał chyba napisać, że kiedyś w Gomez ( w sumie całkiem niedawno, przed moim macierzyńskim) było 50 marek, a teraz jest prawie 100 i musiałam szybko nadrobić wiedzę. Ma być jeszcze więcej brandów, więc szukamy nowych osób. Zespół jest raczej stały poza osobami, które wybrały pracę w marketingu. Osobiście uważam, że jeśli ktoś lubi i czuje modę, a kiedyś lubił w szkole polski, spokojnie da radę

MałaCzarna

Nie jest tak źle jak piszą, a nawet jest bardzo dobrze. Jestem sprzedawcą, mam super miłe kierowniczki, pomocne, z dużą wiedzą, sprawiedliwe (pokażcie inne miejsce, gdzie kierownik pracuje tak samo jak sprzedawca, w weekend, świątki i piątki). Zespół super, a nie rozpuszczone panny z butików, czy przypadkowe osoby z sieciówek. Szefowa i szef mega, są każdego dnia właściwie, zawsze porozmawiają, zapytają, co sie podoba, a co nie, jak klienci. Zapraszam wszystkich fajnych ludzi z Poznania i okolic, bo są fajni klienci i super atmosfera. Pracy i testów dużo, ale jest ciekawie.

ania

Hej, wybieram sie na rozmowę o pracę, na stanowisko Młodszego Kupca. Czy ktoś był i pamięta jak przebiegała rozmowa rekrutacyjna? Jak był sprawdzany angielski? Jakie są stawki?

@ania

Pewnie jesteś w tej samej rekrutacji, co ja. Ja już byłam na dwóch rozmowach i teraz zaprosili mnie na trzecią, ostatnią, bo wybrali 3 osoby i chcą zdecydować się na najlepsza. Czeka mnie rozmowa z purchising departament, ale nie wiem, czego się spodziewać, bo pytali już chyba o wszystko. Sprawdzali zadania na arkuszach kalkulacyjnych, kazali zrobić prognozę zamówienia, sprawdzali angielski i to słówka typu marynarka dwurzędowa czy nota korygująca- po angielsku tylko dodam. Pytają o konkurencje i o designers z oferty, każą opisać styl , pytają o aktualna modę. Generalnie miło i fajnie, ale jak powiedziałam, ze nigdy nie byłam w ich sklepach to pani była taka zdziwiona i zatroskana. Nie będę straszyć, bo panie z human resource departament są sympatyczne, ale dość dociekliwe... mam nadzieje do zobaczenia, bo generalnie mówią, że cały czas powiększają zespół, a drzwi od saki rekrutacyjnej nie zamykają się. Aha i przygotuj się z reklamy telewizyjnej, bo tez o to pytają.

Kinia85

Nie ma czego się bać. Rozmowa w bardzo miłej atmosferze, pytania koncentrowały się wokół wcześniejszego doświadczenia. Niby nic szczególnego jednak gdyby ktoś chciał koloryzować mógłby mieć problem. Dużo pytań w których musiałam odwołać się do konkretnych sytuacji z przeszłości. Całość trwała około godziny. Niestety nie zaproszono mnie do II etapu (rekruterka zadzwoniła po tygodniu z odpowiedzią odmowną i podziękowała za poświęcony czas). Mimo że pracy nie otrzymałam, samą rozmowę uważam za jedną z lepszych w swoim życiu.

Jp

Ja mam raczej pozytywne doświadczenia choć pracy nie dostałam. Pani rekruterka to bardzo profesjonalna i przemiła osoba z otwartym podejściem do ludzi i pracy. Bardzo dobre wrażenie zrobiła też na mnie osoba odpowiedzialna za treść na stronie www. Rozmowę i proces rekrutacji wspominam miło a starałam się o pracę dla tłumacza, z tym, że zdalnego, na co ostatecznie firma nie wyraziła zgody, ale byłam uprzedzona, że może tak być. Być może przeplyw informacji powinien być lepszy, bo sama musiałam dowiadywać się o wynik rozmowy czy próbnych tłumaczeń. Mile widziane byłoby też nieco bardziej elastyczne podejście osoby decyzyjnej. Widzę jednak, że tłumacz jest nadal poszukiwany więc zachęcam do aplikowania bo praca muzę być bardzo ciekawa.

Wojciech

Witam .pytanko pracowal ktos z Was na magazynie?jakie sa godziny pracy i czy w soboty tez sie pracuje?

@Wojciech

hej, generalnie magazyn pracuje przez cały tydzień, ale kwestia grafiku - to, w jakie dni, na jakiej zmianie pracujesz zależy od tego, jak zaplanuje to z Tobą kierownik. Możesz zaczynać o 6, możesz o 14. Niektórzy pracują od 9 do 17 - wszystko zależy od tego, jakie masz zadania, czy jest więcej, czy mniej pracy. Atmosfera, warunki pracy bardzo ok.

Zostaw merytoryczną opinię o GOMEZ - Suchy Las

• Jak się pracuje w GOMEZ?

Zobacz opinie na temat firmy GOMEZ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GOMEZ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 4 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GOMEZ?

Kandydaci do pracy w GOMEZ napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GOMEZ