Speedmail

Opinie o Speedmail

jvc

Witam. Sprawa polega na tym że w Polsce jest chore prawo pracy zezwalające na działanie firmom o strategii maksymalnego zysku kosztem maksymalnego WYZYSKU. Taką firmą jest speet coś tam. Wynagrodzenie za m-c morderczej harówki i upokarzajacej walki z zamkniętymi drzwiami(domofony) jest pluniecięm w twarz człowieka.o

Zenon

Janio takie stawki są w Seedmailu w Warszawie - 50zł brutto za dzień pracu i 30 groszy za doręczony list i stawki można by powiedziec , że są dobre oby nie takie szczegóły jak to , że pracy jest na 3 - 4 dni w miesiącu i wtedy zarabiasz a później jest kicha i masz po 40 sztuk listów z dwóch a nawet z trzech ich rejonów dziennie i dostajesz obowiazkowe wolne więc nie zarabiasz nic i ogólnie wychodzi bardacha i nie warto sobie nimi głowy zawracać.

Janio

50 zł za dzień i 30gr za list??? Gdzie tak jest?? Chyba nie w Speedmailu. Albo pracowałem w innej firmie a myślałem ze to Speedmail.

leson

czyli juz sie przekonales ze nie warto tracic na ta firme czasu? :/ ale ta stawka 0,30gr to i tak wiecej niz pisala kiedys jakas dziewczyna tutaj 0,15gr to w jakim miescie jest taka stawka?

Zenon

Leson niestety ale masz rację, no cóż spróbowałem i wiem. Oczywiście umowa standardowa czyli 50 zł brutto za dzień w pracy i 30 groszy za doręczony list i byłoby super gdyby nie pewne szczegóły o których nie wspomina pani a właściwie pan na rozmowie a mianowicie to, ze praca jest na 3 - 4 dni i wtedy wychodzi te 150 - 200 listów dziennie ale potem to tych listów jest około 40 dziennie no i do tego obowiązkowe wolne w dni kiedy nie ma pracy i tak z 2000 netto wychodzi 1200 brutto na umowie śmieciowej. Do tego jeszcze te super biuro które jest małe i ciasne i nie mieszczą sie listonosze no i jedna toaleta na 30 osób - SPEEDMAIL - nikomu nie polecam

leson

zenon niezly z ciebie naiwniak haha

tvn24

zenon, jeżeli tobie tyle obiecała i dostaniesz to na umowie, to czemu nie spróbować? jak będzie inaczej - nie podpisuj, zaśmiej się i wyjdź!

zenon

Mam pytanie byłem ostatnio na rozmow prcę jako listonosz w warszawie na ulicy serockiej rozmawiałem z panią która bardziej przypominała pana i nie miała pojecia o czym mówi ale z jej wypocin wynikało, że zarobię co miesiąc lekko 2000zł netto co prawda na uowie śmieciowej ale jednak - czy to jest prawda ????

Jan

Mam pytanie do obecnych Speedmailowców, bo już nie pacuję tam rok (dlaczego tam byłem tak długo?), Czy dalej jest taka ,,bryndza'' i obiecanki bez pokrycia? Firma się mnie pozbyła (wyszło mi to tylko na dobre :) ) i z tego co pamiętam, miało kiedyś zacząć być w tej firmie normalnie.

gość

zdecydowanie powinno zostac odbudowane forum o którym wspomniałeś, bo o czym to swiadczy że firma kasuje wszystkie mozliwe wypowiedzi na swój temat akurat w przypadku speedmaila wiekszosc jest negatywna co mnie absolutnie nie dziwi,(usunięte przez administratora)

artur

InPost to ma chyba dofinansowania z funduszów Unii Europejskiej. Natomiast forum na temat pracy w Speedmailu trzeba zdecydowanie odbudować. Może tutaj. Jest jeszcze forumpocztowe.pl

a to ciekawe co piszesz... to moze u ciebie w miescie tak robia :) u mnie nikt nie musi biegac nigdzie po godzinach pracy... a co do prezesa InP to moze prezesik Speeda jest lepszy???umowy smieciowe i nedzne stawki, a umowy o pracy tylko dla osob niepelnosprawnych...

tvn24

no speedmail'owcy. wczoraj prezes inpost'u dostał nagrodę im. Wejcherta. za co? za umowy śmieciowe zapewne! toć najlepsze innowacyjne przedsiębiorstwo dla kapituły... płakać czy śmiać się? prezesa nazwano wizjonerem... brawo! a ludzie codziennie stykają się z debilizmami tej innowacji - ostatnio wymyślili, ze ludzie maja dostarczać polecone po godzinach pracy, aby skuteczność doręczeń podnieść! zamiast zwiększyć ilość punktów awizacyjnych, być bliżej ludzi, to zmuszają doręczycieli do zasuwania za darmo właściwie! no to... gratulacje panie [usunięte przez moderatora]!!!!

ktoś

bzdury, pracownik.

gonzo

To niestety prawda aby w speedjaju zarobić 1000zł to jest sukces a w Warszawie jest taka sama bardacha jak gdzie indziej a i jaki ktoś miał super pomysł aby śródmieście obsługiwać z pragi południe nic tylko pogratulować pomysłu. A fakt usunięcia opinni z forum już sam świadczy o tym jaka to super firma która boii sie opinii na swój temat. Nie polecam nikomu pracy w tej firmie to jest tylko strata czasu i pieniędzy.

Jan

,,Na czysto mam 1 tysiąc'' na forum speedmaila brzmi dumnie :)

polisz

to gdzie pracowałaś,że tak miałaś.Ja pracuję jako listonosz i na czysto mam 1tysiac i nie narzekam bo codziennie nie pracuje

polisz

Pewnie nie chciałeś pracować.Ja pracuje w Warszawie i płacą mi 0,20nett a jak wezmę teren plaski to nawet 0,3netto przesyłki z dnia na dzień więcej rejony doręczej zmniejszaja

Ja in

Witam . Tamto forum zniknęło widać powód był :) Za to tutaj kwitną opinie. Dorzucę i swoją. Pracowałem w pewnym oddziale (nie Szczecin) jednym z pierwszych w Polsce. Na początku szkolenia w tym próbne przesyłki w terenie itp, płaca marna ale można to było tłumaczyć tym iż nikt nas tam 8 h nie trzymał a i szkolenie pewnie tez kosztuje, więc człowiek ze zrozumieniem pracował gdyż ,,niedługo miało być lepiej'' 30 gr za list ponad normę czyli ponad 2000 listów na m-c, co jak później sie okazało w tej firmie jest niemożliwe. Z premedytacją ustalono tak wysoki taryfikator gdyż i tak było wiadomo ze nikt tego nie wyrobi. Przyszły pierwsze listy w ilości symbolicznej, goniło sie ambitnie ,,z buta'' by zaoszczedzić, gdyz zwracali tylko za bilet miesięczny. Ja miałem czesto rejony gdzie komunikacja docierała kiepsko, więc zostalo dopłacanie do interesu w postaci samochodu a latem na szczeście rower. Przesyłki to były rzuty na zasadzie tydzien intensywnego bica kilometrów z 200 przesyłkami a potem długo nic, więc wypłata ta sama. Czasem nawet 3 listy były na takich rejonach że na liczniku wychodziło ok 40 km. Kierownictwo placówki tez widac nieobyte i zdziwione sytuacją że nie ma więcej przesyłek. Z czasem zaczeto zmniejszac na wszelki wypadek stawkę za list a nielicznych pracowników którzy byli od początku, poprostu zwolniono. Wniosek: Jeśli chcecie zarobić wiecej niż tam to nawet jak na dzisiejsze czasy, spokojnie można coś znaleźć. Jeśli lubicie prac listonosza to są inne firmy o wiele lepiej funkcjonujące , gdzie nie przeprowadza sie eksperymentów na ludziach. Tyle w temacie. Pozdrawiam :)

dokladnie wiem o jakie forum chodzi, tez bylam zdziwiona jego zamknieciem i tym jak firma szalenie dba o wizerunek ze przetrzepuje internet w poszukiwaniu takich kwiecistych opinii a pozniej robi wszystko, żeby usunieto SAMĄ PRAWDĘ!!!!! ŻENADA :/

Zostaw merytoryczną opinię o Speedmail - Piotrków Trybunalski

• Jak się pracuje w Speedmail?

Zobacz opinie na temat firmy Speedmail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Speedmail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Speedmail?

Kandydaci do pracy w Speedmail napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Speedmail