MONDI sp. z o.o.

Opinie o MONDI sp. z o.o.

Korzeniowski

Firma bardzo ok. Załatwianie pracy i sam kontakt bez zastrzeżeń. Do tego sama pomoc na miejscu, w Niemczech przez koordynatora, całkiem sprawna. Praca załatwiona taka, jak chciałem, z całkiem fajnym wynagrodzeniem, które wypłacane jest zawsze na czas. Brak jakiś dziwnych ruchów ze strony firmy, kombinowania z samą umową zatrudnianiem. Wszystko na legalu.

Pracuje ktos na montażu elementów drzwi do mercedesa okol Stuttgart mozna jakies opinie

Chmielewska

Oferta i sama praca ciekawa i dokładnie taka, jak oczekiwałam. Prosta praca, która po prostu daje satysfakcje. Tempo pracy całkiem fajne. Najważniejsze, że praca jest dobrze wynagradzana. Na miejscu całkiem przyjemny kontakt z koordynatorką. Po przyjeździe czekało miejsce z noclegiem, ale z czasem można było znaleźć sobie lepsze lokum i można skorzystać z dodatku. To całkiem ciekawa opcja. Najważniejsze, że na miejscu można liczyć na pomoc i fajna ekipę.

Były pracownik z Turyngii

Ostatnio tutaj przeczytałem ze komuś tam firma Mondi jakąś kasę nie wypłaciła, lub ze są niezgodności. Firma Mondi po moim zwolnieniu mega mnie pozytywnie zaskoczyła. Ostatnio patrzę a tutaj mam wyrównanie - zapłata za urlop który wcześniej nie wypłacili. Na tle innych firm a pracowałem w firmie Mondii na dwóch projektach przez 21 miesięcy wypada bardzo dobrze. Szczególnie co się zauważa to mieszkania które maja w ofercie dla pracowników - dobry standard łącznie z internetem a z tym jest problem w niemczech. Jest 21 wiek a oni w tym kraju mają z tym problem - albo brak zasięgu albo ich internet na kartę to jakaś masakra. Fakt że teraz mieszkania dużo poszły w górę w Niemczech i się płaci drogo ale jak się ma dobry standard mieszkania to już jest połowa sukcesu. Ja jak pracowałem to miałem dobry kontakt z Paniami koordynatorkami. Jedyna nie wiadoma w tym wszystkim to jak się jedzie do danej pracy to się do końca nie wie na co się padnie - jaka to praca będzie. Może być i za ciężka albo komuś do końca nie odpowiadająca. W tym leży problem ale to już nie firmy Mondii tylko firmy w której się ma wykonywać dane obowiązki. Osobiście jak ktoś szuka pracy za granicą zna trochę jeżyk niemiecki, jest mobilny - ma auto to szczerze polecam. Mają dobre oferty pracy. Pozdrawiam Panie koordynatorki z biura w Poznaniu. Dziękuje za opinie z pracy.

Brałem udział w rekrutacji w lipcu tego roku. Miałem dwie rozmowy: z Panią z HR i z Zarządem. Miałem okazję poznać też otoczenie, bo wziąłem udział w dniu próbnym. Pozytywne odczucia, ale niestety nie dostałem się na to stanowisko. Mimo niepowodzenia otrzymałem konkretny feedback.

pytania o doświadczenie

Pawlak

Wszystko bardzo ok. Proces rozmowy i załatwianie pracy w de przebiegł całkiem fajnie. Biuro w Poznaniu robi wrażenie. Rozmowa na miejscu miła. Sporo można się dowiedzieć. Wyjazd samodzielny, ale na miejscu już czekała koordynatorka, która wszystko wyjaśniała i oprowadziła. Też sympatyczna osoba. Dostępna w miarę możliwości pod telefonem. Może nie od razu, po jednym sygnale, ale była i jakby co to telefon zwrotny był. Praca dokładnie taka, jak umówiona jeszcze w kraju, bez jakiś zmian itd. Na miejscu już kilku Polaków, wiec też było fajnie. Można powiedzieć, że praca taka sama jak u nas, ale fajniejsze zarobki :)

Praca w tej firmie to jedna wielka porazka pieniądze 1400 € śmiech na sali. Mieszkania przeważnie z lokatorami dwie lub więcej osób oddalone od firmy po 30 km

Natalia jaworska

Witam serdecznie szczera prawda nie polecam tej firmy (usunięte przez administratora) szukam czegoś nowego w najbliższym czasie wypłata ja raz jest raz nie ma zawsze jest jakieś coś. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam

Przyszły kandydat

Chciałam się zapytać umowa jest niemiecka czy Polska ? I na jaki okres

@Przyszły kandydat

Dzień dobry, oferujemy umowę niemiecką, którą podpisujemy na rok. Po tym okresie jest możliwość przejścia bezpośrednio pod firmę w Niemczech. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48500456300. Pozdrawiamy, Zespół Mondi Polska

hubert

witam jak oceniacie pracę przez ta agencje? Ktoś pracował na produkcji w okolicach Zwickau (Meerane) Z GÓRY DZIĘKUJĘ

@hubert

Pracuje ponad 3 lata agencja bardzo dobra mieszkania jak trafisz raz lepiej raz gorzej wypłaty wszystko ok trzeba pilnować maja nowy system są błędy a robota to zależy od firmy w której pracujesz jak trafisz dobrze spoko może być trochę gorzej ale ogólnie roboty maja ok . Swoje trzeba zrobić jak w każdej pracy

hubert

mówisz o Zwickau?

@hubert

Ogólnie ja mam 3 kontrakt Proszę nie usuwać opinii:)

Kozłowska

Fajna praca i dająca dużą satysfakcję. I całkiem fajną kwotę w przelewie. I to w euro :) Praca w Niemczech z pomocą Mondi to fajna przygoda i całkiem fajne warunki. No i spora pomoc samej agencji i ludzi, którzy w niej pracują. Właściwie to oni sprawiają, że jest tam na miejscu tak fajnie.

Mikołaj

Pracuję za pośrednictwem firmy Mondi już ponad rok. To pierwsza praca w Niemczech, wcześniej pracowałem przez agencje pracy w Polsce i Holandii. To pierwsza firma, która w pełni wywiązuje się z określonych warunków. Pierwsza, w której kontakt z koordynatorką projektu jest na tak wysokiem poziomie, że ma się wrażenie iż to aż przesada, że tak wszystko można załatwiać i nie trzeba dopytywać przypominać się po 10 razy jak to miało miejsce w innych firmach. Osobiście jestem zachwycony podjęciem współpracy z Mondi i uważam, że ta agencja może śmiało wyznaczać maksymalne standardy dla innych agencji, które powinny brać przykład z Mondi. W firmie do której aktualnie przydzieliło mnie Mondi proponowali mi przejście bezpośrednio do nich. Zarobki przez Mondi są LEPSZE niż praca bezposrednio u pracodawcy. Dla mnie bomba :) Pani Agnieszka Chomicka załatwia sprawy, których nie musi załatwiać, ale jako koordynatorka zawsze stara się być pomocna i nie zostawia człowieka gdy tylko widzi możliwość pomocy. Nie znam ani osobiście ani z opowieści od znajomych lepszej firmy do podjecia współpracy. ZDECYDOWANIE POLECAM

Witam mam pytanie ile sie płaci za zakwaterowanie już po dofinansowaniu od firmy ? I czy firms pomaga w meldunku jadąc z pracownikiem ?

@Adam

Dzień dobry, zapewniamy zakwaterowanie z dofinansowaniem. Jest możliwość zamieszkania w pokoju jednoosobowym lub dwuosobowym. Dofinansowanie od Mondi pokrywa w większości koszty zakwaterowania, po stronie pracownika są niewielkie dopłaty od wynagrodzenia. Do pokoju dwuosobowego może być dopłata od wynagrodzenia w wysokości ok. 50€, za pokój jednoosobowy ok. 200-250€. Oczywiście, koordynator pomoże w zorganizowaniu meldunku, ale też w tłumaczeniach i wszelkich formalnościach związanych z pobytem na terenie Niemiec. Pozdrawiamy, Zespół Mondi Polska

Pracuje ktoś jako operator cnc w Eberswalde? Jak praca itp.? Dzięki za info .

Radek

Witam.ktos pracuje w coburgu na produkcji w dziale volkswagena?Moze opowiedzieć jak tam jest?

Grzesiek
@Radek

Też chciałabym wiedzieć mam zamiar się wybrać. Kolego

@Radek

Praca bardzo ciężka.duze tempo pracy.normy bardzo wysokie.wymagaja 135%.duza rotacja ludzi.

Grzesiek

Witam mam pytanie robił ktoś na produkcji volkswagen colburg .Jak praca wygląda i mieszkanie jest ok?

Grabowski

Idealolo :) Praca załatwiona przez biuro w Poznaniu, całkiem fajna rozmowa, a po przyjeździe na miejscu wszystko ogarnięte, co miało być. Koordynatorka pokazała co najważniejsze, pomogła z papierkowymi sprawami w urzędzie, bo bez tego nie da się tam pracować. No i można zaczynać pracować i zarabiać na marzenia. Atmosfera jak wszędzie, ale jak jest kilku z kraju, to od razu raźniej. A przy okazji można sobie podszkolić na miejscu język, bo jakieś tam podstawy ze szkoły pamiętam. Także całkiem fajna atmosfera, i kasa na czas.

Maro

Praca marzenie na warunkach niemieckich, porządna kasa, a do tego świetni ludzie którzy pomagają w załatwianiu papierów w urzędach jak i w znalezieniu lokum na czas pobytu.

Gremlas
@Maro

Porządna kasa to ile? 4500 to ja mam w Polsce. Czy jestem w stanie 1500 euro przesłać do rodziny? Raczej wątpię więc za 1000 euro nie będę z siebie Jelenia robił bo się szanuję.

Xyz
@Gremlas

Gdzie się w Polsce zarabia 4500?

Gremlas
@Xyz

Wszedzie, tylko trzeba miec fach. Ja akurat na CNC pracuje.

Xyz
@Gremlas

No to chyba nie wszędzie skoro na cnc. Typowy Polaczek który chce miliony, skoro robisz na cnc to szukaj pracy na cnc a nie szukasz na produkcji i oczekujesz 3 tys euro netto

Paweł mondi
@Gremlas

z kasą jest tak co proponują to jest ale przelicz koszt dojazdu i amortyzacji i za mieszkanie trzeba płacić od 300 do 550euro czyli dostajesz 2200euro minus od 300 do 550 euro za mieszkanie czyli 1750 euro minus benzyna czyli jakieś 1500 zostaje no jeszcze jedzenie na to też licz ze 400euro dajmy ze 1000 euro zostanie w kieszeni jak auto się nie będzie psuło i papierosów nie palisz .....A jeśli chodzi o kwaterę to luksusów tu nie ma i mieszkasz wspólnie z kimś jednym słowem masakra jakbym miał w Polsce 4500 tysia to bym sie nigdzie nie ruszał

Blabla
@Paweł mondi

Tylko w Polsce z tych 4500 też musisz zapłacić za mieszkanie,jeść,dojechać więc z tych 4500 nic nie zostaje przy tych cenach

Mateo
@Gremlas

tylko nie każda agencja dofinansuje Ci do mieszkania, transportu, i płaci dodatkowo diety a tutaj tak jest :) więc zarobi się więcej niż 2k euro plus do tego nadgodziny :) ale jak się nie chce pracować, to tylko siedzieć na (usunięte przez administratora) i nic nie robić to już nie mój problem. Lepiej mieć te 1500 czy ponad 2 tysiące euro niż nic

Jack
@Gremlas

Ja na projekcie w Koblencji mam 2300€ na miesiąc - jak wziąć pod uwagę, że średnia płaca tutaj to 1500-1700€ to pieniądze bardzo dobre, dla każdego kto chce pracować. Praca jest naprawdę bardzo dobra, pieniądze również. Fajnie, że jest koordynator na miejscu, który bardzo pomaga i stara się, by dobrze się pracowało i żyło w DE.

Marzena
@Jack

Podałeś stawke brutto czy netto?

Jack
@Marzena

Netto

My

Czy jest praca dla par ?? Czy jak jest mowa o jedynym projekcie to jedzie się na ten konkretny? Na ile miesięcy jest umowa ?? Jakie Aok jest zakładane na start ?? Czy kordynatorzy są słowni i rozwiązują problemy naprzyklad na kwaterach ?? Ile może być najwięcej km z kwatery do miejsca pracy ? Czy przed wyjazdem można dostać zdjęcia zakwaterowania razem z rozkładem pomieszczeń ? Jeżeli jest możliwość proszę o odpowiedź firmy tu otwarcie w komentarzu by wszystko było transparentne. Priv nie interesuje mnie to są pytania podstawowe który zadaje prawie chyba każdy. Odpowiedź otwarcie na nie była by dużym plusem dla waszej firmy że niczego nie ukrywa. Pozdrawiamy

Tomaszewska

Moja pierwsza praca poza granicami kraju. I to jeszcze ze słabą znajomością niemieckiego. Ale wyszło całkiem fajnie. Spora pomoc na miejscu. I przy załatwianiu spraw formalnych w urzedzie, jak i w samej pracy. Trafiłam na całkiem sympatyczną koordynatorkę. Jak nie odbierała telefonu, to zawsze po czasie odzwoniła. No i mogłam tez liczyc na pomoc innych, którzy tu pracują. Fajna ekipa mi się trafiła. A to też pozwala w pewien sposób zadomowić się w nowym miejscu.

Irena
@Tomaszewska

jak długo juz jestes za granicą, zdradzisz w jakim mieście dokładnie w niemczech? pojechałas sama czy z kims? jak warunki mieszkaniowe?

Fajne warunki

Praca poza granicami kraju, w Niemczech, na całkiem ciekawych warunkach. Praca dość prosta, niewymagająca. No i z językiem nie ma problemu. Jakieś tam podstawy mam, ale w ogłoszeniu było, ze nie ma wymogu. I nie potrzeba aż tyle. Na miejscu całkiem fajnie. Zarobki regularnie wpadające na konto i całkiem fajne. No i najważniejsze - umowa jest tutaj lokalna. Na miejscu. I podatki i wszystko załatwione w Niemczech.

Zostaw merytoryczną opinię o MONDI sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w MONDI sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MONDI sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 291.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MONDI sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 140, z czego 96 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MONDI sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MONDI sp. z o.o. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MONDI sp. z o.o.