Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o.

Poznań

Opinie o Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o.

Pracownik Mondi Polska 2017-04-18 08:52
Tak, oferta jest aktualna. Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego z nami. Wtedy udzielimy odpowiedzi na wszystkie Pana pytania.
Norbi 2017-04-18 18:55
Wiem, że Mondi to dobra agencja, dobrze maja zorganizowane wyjazdy. Często odpowiadają na forum na stawiane tutaj pytania. Ja też mam pytanie o jakie prace chodzi w ofercie "Pracownik fizyczny ze znajomością j. niemieckiego"? Jakie zarobki mogą wchodzić w grę?
Pracownik Mondi Polska 2017-04-19 08:13
Wynagrodzenie jest zgodne z warunkami niemieckimi (niemiecka umowa o pracę wraz ze wszystkimi świadczeniami plus dieta wyjazdowa). Szczegółowe stawki mogą zależeć od wielu czynników, dlatego najlepiej skontaktować się z rekruterem przez numer telefonu lub adres mailowy zawsze podawany na dole ogłoszenia. Serdecznie zachęcam do osobistego kontaktu, otrzyma Pan wtedy wszystkie informacje.
Kasia 2017-04-19 19:31
Dziękuję pani Marcie za pomoc w znalezieniu super zakwaterowania i opiekę przy wyjeździe . Wszystko poszło git także polecam innym
Pracownik Mondi Polska 2017-04-20 08:05
Dziękujemy za opinię :) Cieszymy się, że jest Pani zadowolona ze współpracy z nami.
Pracownik Mondi Polska 2017-04-21 21:25
Szanowna Pani,
koordynatorzy projektów dokładają wszelkich starań, by pomagać pracownikom, również rozwiązywać konflikty. Reaują na bieżąco na sygnały od Państwa. Sa obecni w polskim biurze, chociaż czasem odwiedzają pracowników na miejscu pracy.
Niestety, nieprzyjemne i konfliktowe sytuacje również się zdarzają, co jest nieuniknione w przypadku obecności na projekcie wielu osób. Staramy się im zapobiegać i reagujemy na zachowania niezgodne z przyjętymi zasadami.
Jeśli dzieje się w pracy coś, co Panią niepokoi, prosimy o niezwłoczny kontakt.
Domino 2017-04-23 12:35
Mogę potwierdzić, że Mondi stara się pomagać i reagować w sytuacjach kryzysowych. Większość osób wyjeżdżających oczekuje od agencji prowadzenia za rączkę. Może niech każdy zacznie od siebie? Trochę wiece kultury osobistej.
Frank 2017-04-24 20:18
Ja też nie mogę złego słowa powiedzieć, a jeżdżę z Mondi do Niemiec już rok. Te dziewczyny w biurze miłe, mieszkania czyste. Wiadomo, że nie będą za rączkę prowadzić, bo to nie przedszkolanki, ogarnijcie sie ludzie. Ale jak coś trzeba załatwić, to zawsze pomogą. Pieniądze na czas, umowa szwabska. Ja mam wrażenie, że te wszystkie negatywy to pisze wredna konkurencja, zwłaszcza ten rija czy jak mu tam. Za robote by sie wzieli, a nie ludzi pracujących sie czepiali.
Aniiii 2017-04-25 11:15
Kindergeld jest juz od pierwszego dnia pracy możliwe... Nie po pół roku
Pracownik Mondi Polska 2017-04-25 11:24
Szanowna Pani,
Osoby starające się o zasiłek muszą podlegać na terenie Niemiec tzw. nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (unbeschränkte Steuerpflicht), czyli pracować w ciągłości minimum 183 dni w roku, co daje pół roku. Oczywiście, jeśli ktoś wciąż pracuje w Niemczech, to nie musi odczekiwać ponownie pół roku po zmianie pracodawcy, o ile zachował ciągłość zatrudnienia.
anty socjal 2017-04-25 17:09
JA tam pierdzielę zasiłki, socjale. Jestem zdrowy i zdolny do pracy. Na razie jednak szukam.

Pracownik Mondi Polska 2017-04-25 17:17
Szanowny Panie,
Zasiłek rodzinny o którym mowa nie jest związany ze stanem zdrowia czy zdolnością do pracy. Jest wyrazem wsparcia niemieckiego państwa dla osób, które mają dzieci i pracują - dlatego Kindergeld przysługuje również Polakom zatrudnionym w Niemczech, jeśli co najmniej pół roku płacą tam podatki.

Jeśli poszukuje Pan pracy, serdecznie zapraszam na stronę www.mondi-polska.pl gdzie znajdzie Pan oferty w kraju i za granicą.
michall 2017-04-27 15:24
Witam, znalazlem ogłoszenie pracy przy skrzynkach, nie wie ktoś jakie tam warunki i czy jeszcze aktualne ?
Pracownik Mondi Polska 2017-04-27 17:27
Szanowny Panie
oferta jest jak najbardziej aktualna. W kwestii warunków, oferujemy niemiecką umowę o pracę wraz ze wszystkimi świadczeniami. Pomagamy znaleźć zakwaterowanie i oferujemy zdalną opiekę koordynatora z Polski, który jest w kontakcie z pracownikiem cały wyjazd. Wynagrodzenie jest zgodne z niemieckim prawem. Serdecznie zapraszam do aplikowania i kontaktu poprzez numer telefonu lub maila podany w ogłoszeniu. Rekruterzy udzielą Panu wszelkich niezbędnych informacji.
Henry 2017-05-02 22:22
Świetna firma, fajnie, że odpowiadają na pytania ludzi.
Pracownik Mondi Polska 2017-05-04 08:20
Dziękujemy za opinię. Staramy się być jak najbardziej pomocni :) Zapraszamy do współpracy z nami i aplikowania!
Kamilo 2017-05-04 10:43
Czy są przyjęcia do pracy przy skrzynkach logistycznych bez znajomości języka ??????????? i bez posiadania auta????????? a ja nie to kiedy się spodziewac? pozdrawiam
Pracownik Mondi Polska 2017-05-04 11:00
Oferta jest aktualna. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: http://mondi-polska.pl/oferty-pracy-mondi/pracownik-produkcji-mycie-skrzynek-logistycznych-niemcy-9 Pracownicy działu rekrutacji wytłumaczą Panu wszystkie szczegóły oraz odpowiedzą na pytanie związane z koniecznością posiadania auta. Pozdrawiam serdecznie.
Dexter 2017-05-05 08:38
Fajne, profesjonalne podejście do rekrutacji. Z tego co widzę to tu raczej są pracownicy tymczasowi. Ja brałem udział w procesie na stanowisko stałe, w Polsce. Chociaż pracy ostatecznie nie dostałem, doceniam postawę rekruterki. Miło, sympatycznie, dotrzymanie każdego słowa (godziny, terminy). Dostałem też feedback po zakończonej rekrutacji, co niestety bardzo rzadko się zdarza. Polecam każdemu i jesli kiedyś będę miał firmę, to na pewno im zlecę rekrutację. Pozdrawiam Panią z PRO!
Pracownik Mondi Polska 2017-05-05 10:05
Dziękujemy za miłe słowa i o czywiście zapraszamy do współpracy :)
sfrustrowany pracownik 2017-05-07 08:36
Przed wyjazdem zawsze wszystko ładnie opisują a na miejscu już tak pięknie nie jest.
Diety nie chcą podwyższyć pomimo moich wysokich kwalifikacji zawodowych.
Czuje się niedoceniany w tej firmie. A miało być tak pięknie....
Ochotnik 2017-05-07 21:24
Może mi ktoś podpowiedzieć na czym polega praca koordynatora - praca w Niemczech . Taką ofertę znalazłem i jestem zainteresowany. Jakie wymagania ma agencja?
Pracownik Mondi Polska 2017-05-07 21:48
Szanowny Panie,
Wysokość diety uzależniona jest od wielu czynników - między innymi rodzaju projektu oraz oczywiście kwalifikacji i doświadczenia osoby zatrudnionej. Staramy się zawsze, by stawki odpowiadały warunkom rynkowym. Przed wyjazdem zawsze przedstawiamy wszystkie warunki zgodnie z prawdą i są one zawarte w umowie podpisywanej przed wyjazdem. Przykro nam, że nie czuje się Pan usatysfakcjonowany wynagrodzeniem, jednak bardzo dziękujemy za opinię. Również krytyczne uwagi są dla nas cenne.

Zachęcam do kontaktu z koordynatorem projektu. Mam nadzieję, że uda się wypracować jakiś kompromis :)
Pracownik Mondi Polska 2017-05-07 21:52
Szanowny Panie,
koordynator będzie zarządzał kilkunastoosobowym zespołem w Niemczech. Będzie wspierał pracowników znających słabiej język niemiecki w kwestiach urzędowych, zakwaterowania itd. Do jego zadań będzie należała także ścisła współpraca z Mondi w Polsce oraz niemieckim klientem. Będzie swego rodzaju "łącznikiem" na tej płaszczyźnie. Na tym stanowisku wymagamy oczywiście dobrej znajomości niemieckiego, doświadczenia w pracach magazynowych i zarządzaniu zespołem, a także auta do dyspozycji. To oczywiście skrót - wszystkie szczegóły znajdzie Pan tutaj - http://mondi-polska.pl/oferty-pracy-mondi/koordynator-praca-w-niemczech-2 Zachęcam do kontaktu i aplikowania :)
Gregor 2017-05-21 20:33
Mondi Polska Agencja Pracy to firma z prawdziwego zdarzenia. Profesjonalne podejście do tego co robią, aktywność na forum żeby wyjaśniać i odpowiadać na pytania. Bardzo duża oferta prac, takie firmy są bardzo pożądane .
Mistrz 2017-05-23 03:27
Praca przy produkcji szkla pracuje ktos jaka stawkz itd
Marek K. 2017-06-11 15:51
Pracowałem w Mondi przez długi czas. Nie polecam tej firmy ponieważ ktoś wpadł tam na pomysł aby dawać wypowiedzenia zaraz po tym jak skończy się jedno zlecenie a nowego jeszcze nie ma.
Dawniej Mondi miało dużo ofert pracy a teraz nawet w sezonie letnim jest słabo z pracą.
Bez problemu znalazłem prace w innej firmie , również na niemieckiej umowie i zleceń mają tu dużo.
Nie straszy się tu pracowników wypowiedzeniami
Pracownik Mondi Polska 2017-06-12 11:25
Panie Marku,
dziękujemy za opinię. Ofert wciąż mamy wiele - wystarczy zajrzeć do zakładki z ogłoszeniami na naszej stronie. Chociaż oczywiście zapotrzebowanie na różne zawody i umiejętności różni się i wynika z zapotrzebowania Klientów, dla których rekrutacje prowadzimy.

W kwestii wypowiedzeń trudno nam określić przyczynę takiej sytuacji bez znajomości szczegółów. Dlatego zachęcamy Pana do kontaktu z nami, w celu wyjaśnienia okoliczności.
Wielu pracowników jest z nami od lat, często pracując na różnych projektach. W przypadku zmiany projektu niekiedy wymagane prawnie jest podpisanie wypowiedzenia w konkretnym projekcie, a wkrótce potem zostaje podpisana z Pracownikiem nowa umowa, w nowej firmie niemieckiej.

"Straszenie wypowiedzeniami" nie jest zgodne z zasadami naszego działania, dlatego mamy nadzieję, że sytuację tę uda się rozwiązać.
politykier 2017-06-14 10:16
Podobno wszystkie agencje przenoszą się na Ukrainę, w związku ze zniesieniem wiz - tam masa jeszcze tańszej siły roboczej. Dla Polaka skończą się kokosy, w zasadzie już się skończyły, a m.in. Mondi będzie rekrutować po ukraińsku. To jak? Koniec z rekrutacją?
Pracownik Mondi Polska 2017-06-14 10:27
Z rekrutacją na pewno nie koniec, nie planujemy również przenosić działalności na Ukrainę. Jak widać, miedzy innymi po komentarzach tu widocznych, nasi pracownicy w zdecydowanej większości są Polakami.

Jeśli poszukuje Pan pracy zachęcam do kontaktu, oferujemy możliwości w Polsce i Niemczech.
politykier 2017-06-14 11:31
Pisałem, bo ostatnio pojawiły się doniesienia, że pracodawcy w Niemczech i w Holandii już zacierają rączki i tylko czekają, aż KE całkowicie zniesie obowiązek wizowy i da całkowitą swobodę Ukraińcom do podjęcia pracy (nie wszyscy wiedzą, ale obecnie nie mają pozwolenia, co nie zrazi wielu do zatrudniania ich na czarno).
Pracownik Mondi Polska 2017-06-14 11:42
Zapraszam na naszą stronę: mondi-polska.pl Może się Pan przekonać, że na brak ofert nie możemy narzekać :) W naszym przypadku nie ma też mowy o zatrudnianiu na czarno. Wszyscy pracownicy mają umowy o pracę.
Iza 2017-06-20 19:42
Zawsze będę chwaliła agencję Mondi za ich pracę i przygotowywanie ofert dla ludzi. Na forum ludzie piszą rożne bzdury a tu proszę od razu jest korygowanie i ucina sie wszelkie spekulacje. Czy odpowiedzi na pytanie o pracę są możliwe?
Pracownik Mondi Polska 2017-06-20 19:57
Dziękujemy za miłe słowa. :) Na pytania oczywiście odpowiadamy, ale zachęcam raczej do kontaktu z nami przez maila, telefon lub fanpage na facebooku. Forum GoWork służy raczej wymianie opinii niż odpowiedzi. Zachęcam do odezwania się do nas, chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości.
Gryfin 2017-06-20 20:04
Ta, jasne. Umowa o pracę, ogarniają mieszkanie, płacą na czas. I co jeszcze może loda robia? Nie ma takich agencji, wszystkie to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] po jednych pieniądzach.
Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o. 2017-06-20 20:25 [pracodawca]
Tego ostatniego nie robimy. Ale umowa o pracę, kwatery i wypłaty na czas są faktem. Przykro nam, że ma Pan negatywne doświadczenia związane z pośrednictwem pracy, ale zachęcam do kontaktu z nami - porozmawiajmy o opcjach, jakie mamy dla Pana :) Złodziejami nie jesteśmy z całą pewnością, zależy nam na relacjach obopólnym zadowoleniu.
Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o. 2017-06-24 08:04 [pracodawca]
Szanowny Panie,
zarówno test językowy, jak i sprawdzenie certyfikatów oraz rozmowa na temat historii zatrudnienia (a także powody luk ) są standardową procedurą w przypadku zatrudnienia. Pytania, które zadajemy podyktowane są również częściowo zagadnieniami, które są ważne dla niemieckiego pracodawcy. Np. bez rozmowy po niemiecku nie jesteśmy w stanie zwerfikować jego znajomości, rekruter nie wie przecież, że po niemieckiej szkole opanował go Pan tak dobrze :)

Podobnie jak skany dokumentów i uprawnień. Nie możemy dopuścić do części prac związanych np. z obsługą maszyn osoby, póki nie jesteśmy pewni, że ma do tego odpowiednie umiejętności. Dbamy o pracowników i o ich bezpieczeństwo. Chcemy być też pewni, że odnajdą się na swoim stanowisku.
Jednocześnie zapewniam, że podawane przez kandydatów dane osobowe przetwarzane i wykorzystywane są wyłącznie zgodnie z prawem. Nie ma mowy o wyłudzeniach, kredytach itd. Dane są bezpiecznie przechowywane. Wiemy, że zaufało nam w tej kwestii tysiące osób i nikogo nie zawiedliśmy. Firmy jak nasza podlegają kontroli w zakresie poufności danych.

Pani, o któej wspomina Pan w komentarzu jest naszym pracownikiem i przestrzega naszych zasad. Jeśli miał Pan wątpliwości, co do tego faktu, wystarczył telefon do naszego biura celem potwierdzenia tożsamości. Pracownicy naszej firmy są widoczni również na stronie internetowej, wraz z adresami mailowymi. Firma z Ełku, o której Pan pisze nie jest w żaden sposób z nami powiązana, podobnie jak wspominana rekruterka dla niej nie pracuje. Oskarżenia o wyłudzenia danych są bardzo poważnym zarzutem. Zapewniam, że dane, które Pan nam przekazał nie zostaną wykorzystane inaczej niż w celu znalezienia dla Pana fajnej pracy :) Jeśli nie udało mi się rozwiać wątpliwości, zapraszam do osobistego kontaktu.
Cienias 2017-06-24 22:18
Konkurencja wymusza na agencjach dużą aktywność. Takie długie listy ofert, przynajmniej jest z czego wybierać. Bardzo mi się to podoba i praca z agencją również.
delfin 2017-06-26 08:14
Co ty wymyślasz człowieku? jakie wyłudzanie danych? Dziwisz się że nikt na gębe nie zatrudnia i chce papiery i dane? Przecież cie do rooboty wysyłają do niemiec a nie po bułki. właśnie dobrze że te kobiety zawczasu o wszystko dopytają i wyjaśnią a nie potem wychodzą jakieś wałki. Gdzie ty pracowales ze jestes zdziwiony ze chcą kopie dokumentów jak podpisują z tobą umowe na odleglosc. skad inad mają wziac twoje dane jak nie ze skanow? a jak sie nie podoba to nie pracuj i se szukaj na wlasna reke. powodzenia
hard working 2017-06-26 15:12
Chciałbym się zapytać czy macie jakieś oferty pracy sezonowe np. na 2 miesiące przy produkcji spożywczej bądź magazynie bo wszedłem na waszą stronę to nie mogłem nic znaleźć ,a jak już się coś pojawiło to niestety wymagany jest język niemiecki w stopniu podstawowym.
Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o. 2017-06-26 15:18 [pracodawca]
Niestety nie prowadzimy rekrutacji na tak krótki czas. Stawiamy z naszymi Klientami i Pracownikami na długofalowe relacje i stabilne zatrudnienie. Jednakże jeśli zdecyduje się Pan na stałą formę współpracy, naturalnie zachęcam do kontaktu :)
co za czasy 2017-06-29 20:55
Jestem rozczarowany tym, jak postępuje ze mną Polska... Lata pracy, płacenia podatków... To co proponują, to... najniższa krajowa. Rzec można, że stanąłem przed wyborem na zasadzie zamienił stryjek... tyrać w PL za grosze czy tyrać u poganiaczy za Odrą czy jeszcze cholera wie, gdzie... Tylko sobie żyły pochlastać...
Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o. 2017-06-30 12:49 [pracodawca]
Za całą kondycję rynku pracy w Polsce nie możemy wziąć odpowiedzialności. Jednak zapewniamy Pana, że mamy wiele ciekawych ofert pracy na różnych stanowiskach, zarówno w Polsce, jak i Niemczech. Jeśli poszukuje Pan nowych ofert zachęcam do kontaktu z nami.
Emilia 2017-07-01 23:57
Znalazlam prace na magazynier/komisjoner
w Niemczech czy to jest aktualne i jak wygladaja zarobki?
Pozdrawiam
Emilia
Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o. 2017-07-02 20:52 [pracodawca]
Pani Emilio,
dziękujemy za kontakt. Oferta jak najbardziej aktualna - zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Rekruterzy udzielą odpowiedzi na Pani pytanie, również o stawki, gdyż są one zależne od kilku czynników - min. znajomości języka i doświadczenia. Zapewniamy niemiecką umowę o pracę i pomoc w znalezieniu zakwaterowania.
Pozdrawiamy serdecznie
wtrącam się 2017-07-04 13:53
No to może jakaś oferta w Polsce... Lepiej już być poganianym w Polsce niż przez kajzerów, u których j...e się za tamtejszą najniższą i trzeba latać dookoła stanowiska na złamanie karku...
Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o. 2017-07-04 14:20 [pracodawca]
Oferty w Polsce rónież mamy - zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jednak podkreślam, że w naszych niemieckich ofertach również nie mówimy o "złamaniu karku". Oferujemy stanowiska różnego szczebla i z różnymi obowiązkami, ale łączy je jedno - obowiązują nas prawo pracy oraz zasady BHP, nawet jeśli praca jest na akord. Praca jest fizyczna i oczywiście nie twierdzimy, że szczególnie lekka, ale tak samo pracuje się w Polsce na analogicznych stanowiskach. Pracują z nami również panie o drobnej posturze i radzą sobie doskonale :)
Zachęcam do kontaktu, postaramy się znaleźć pracę, która spełni oczekiwania.
Beataaa 2017-07-11 12:57
Witam serdecznie czy przyjmujecie ludzi nadal na produkcje do ciastek??
Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o. 2017-07-11 13:08 [pracodawca]
Pani Beato,
niestety oferta o której Pani pisze nie jest aktualna. Zachęcam jednak do odwiedzenia naszej strony i przejrzenia ofert pracy w Niemczech. Jeśli chodzi o pracę na produkcji mamy ofertę min. dla osób z podstawową znajomością języka.
Pozdrawiam serdecznie
Mareczek 2017-07-14 22:18
Mondi Polska Agencja Prac jak widać z listy aktualnych ofert pracy bardzo stara się mieć różne oferty , w różnych miejscach. Słyszałem o nich sporo dobrego i sądzę, że można spokojnie wyjechać do pracy. Wiadomo, że są to roboty głownie fizyczne ale cóż.....
Zostaw swoją opinię o Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o. - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o.