Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o.

Poznań

Opinie o Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o.

monka 2016-08-12 15:45:58
jurek a znasz niemiecki? i dzwonili juz do ciebie?
izolator 2016-08-16 17:15:48
Pracował ktos jako elektryk/elektromonter?Jaka kasa na godz,warunki mieszkaniowe.
cudanakiju 2016-08-18 10:37:21
5000 tyś na reke w Polsce dla fizycznego chyba za 2 miesiące
Pracownik MONDI Polska 2016-08-24 15:16:35
W przypadku jednej z ofert dla Pracownika Fizycznego (przy obsłudze maszyny myjącej skrzynki logistyczne) nie trzeba znać języka niemieckiego.
Zachęcam zatem do aplikowania ewelina.skromak@mondi-polska.pl
Aisza 2016-08-28 22:13:57
Hej,ja pracuję przez tą firmę już drugi rok i nigdy nie było żadnych problemów wręcz przeciwnie pani koordynator zawsze pomocna.Kasa na czas,godziny ok a pracować wszędzie trzeba normalne.
Michal 2016-08-29 19:51:48
Ile można odłożyć przy skrzynkach!? Wie ktoś? I jakie warunki mieszkaniowe itp czy meldują i pomagają w urzędzie. Proszę o odpowiedź bo się zastanawiam
Adrian 2016-09-01 13:27:13
@ ona 24 i jak pojechałaś do pracy na te skrzynki? odezwali się ?
Pracownik MONDI Polska 2016-09-01 13:51:19
Wszystkie zatrudnienia na terenie Niemiec są w oparciu o umowy na niemieckich warunkach zatrudnienia według niemieckiego prawa pracy. W związku z tym w Niemczech są wszyscy pracownicy ubezpieczani i tam również są odprowadzane wszystkie składki i podatki.
Pracownik MONDI Polska 2016-09-02 10:23:33
Przede wszystkim oznacza to, że jest Pani chroniona niemieckimi przepisami prawa pracy i otrzymuje Pani wynagrodzenie gwarantowane w umowach taryfowych. Jest to w pełni legalne zatrudnienie na tych samych zasadach, na których są zatrudniani Niemcy. Dzięki temu ma Pani gwarantowany tygodniowy czas pracy, płatne nadgodziny, prawo do urlopu a po pół roku pracy otrzymuje Pani prawo do niemieckiego zasiłku rodzinnego (tzw. Kindergeld). Z kolei fakt odprowadzania składek ubezpieczenia społecznego w Niemczech, sprawia, że przyszła emerytura będzie wyższa (trzeba przepracować min. 5 lat w Niemczech). Wszystko to powoduje, że praca w Niemczech na niemieckich warunkach jest finansowo bardziej opłacalna od pracy w Niemczech na polskich warunkach.
Jeśli zaś Panią interesują szczegółowe warunki zachęcam do złożenia swojej aplikacji pod adresem: niemcy@mondi-polska.pl, która jest niezbędna do udzielenia szczegółowych informacji dotyczących oferty.
Pracownik MONDI Polska 2016-09-02 11:14:59
„na czysto” wychodzi: Pani wynagrodzenie brutto minus wysokość podatku.
W Niemczech istnieje 6 klas podatkowych i od tego, do której klasy podatkowej jest się zakwalifikowanym, zależy wysokość podatku. By otrzymać korzystniejszą klasę podatkową należy się zameldować w urzędzie najlepiej w pierwszych dniach rozpoczęcia zatrudnienia w Niemczech. Poniżej podane są ORIENTACYJNE progi podatkowe w najczęściej przyznawanych klasach.
- I klasa (ok. 28% podatku) - niezamężne/nieżonaci i osoby żyjące samotnie bez dzieci
- III klasa (ok. 26% podatku) - żonaci/zamężne jedyny/a lub główny/a żywiciel/ka rodziny
- VI klasa (ok. 43% podatku) – otrzymują osoby niezarejestrowane w urzędzie lub gdy występuje niezgodność danych
Pracodawca nie ma wpływu na zakwalifikowanie do klasy podatkowej, dane są sczytywane z oficjalnego programu ELStAM udostępnionego przez niemiecki urząd finansowy (tzw. Finanzamt).
takaja 2016-09-03 13:22:25
Praca na skrzynkach nie jest lekka. Miało nie być norm według tego co mówiła Pani z agencji a codziennie się słyszy pytanie "Czy wiesz ile MUSISZ zrobić". Trzeba biegiem latać a człowiek nie ma czasu nawet na to aby podrapać się po...... nosie. Były dwie osoby nie tak dawno, które wytrzymały tylko do pierwszej przerwy. To chyba wiele wyjaśnia.
Wp 2016-09-04 08:54:01
A ile idzie zaoszczędzić na miesiąc? Wypłata minus zakwaterowanie i jedzenie. Wie ktoś?
lira 2016-09-05 10:28:26
kase zawsze wypłacaja ja tam jestem zadowolona przynajmniej się nie martwie czy mi ktos zapłaci. Moj maz teraz do mnie dojechal i we dwoje wychodzi juz calkiem niezle zwlaszcza ze mamy juz kindergelt.
Takieżycie 2016-09-05 17:57:25
@Takaja - Widzę, że niewygodne posty są usuwane...a nie było w nim nic obraźliwego, tylko trzeźwe spostrzeżenie, że Polacy muszą naginać cztery razy szybciej od Niemca i nie mają czasu na tych skrzynkach nawet po "nosie" się podrapać....za ich najniższą krajową..A Niemcy langsam, langsam i normalna praktyka, że im płaci się więcej
Adrian 2016-09-05 18:31:45
@ takaja to nie w porządku, że na miejscu jest inaczej, niż tak jak to zapewniali w biurze. To taki akord wręcz. Dużo się nie odłoży po odjęciu zakwaterowania, jedzenia itd.
lira 2016-09-06 10:05:50
ja nie rozumiem, wy chyba nigdy ciezkiej pracy nie mieliście. Ja pracowałam na akord i wiem co to znaczy....wiec przezucanie tych skrzyneczek z miejsca na miejsce to dla mnie luz. No i mieszkamy z mezem razem i jakos na nam wystarcza na normalne zycie, nie to co w Polsce liczysz grosz do grosza
eko 2016-09-06 10:10:41
pracował ktoś jako elektryk przez nich ? na jak długo mozna wyjechać? płaca na czas?
siano 2016-09-06 10:14:59
tak oni zawsze wyplacaja siano a miałem różne doświadczenia z innymi firmami
Adrian 2016-09-06 10:29:58
@ lira
jak dla mnie 1200 euro to za mało. A fizycznie pracowałem 7 dni w tygodniu bez urlopu po 12 h przez kilka mies, także wiem co to praca fizyczna.
mechanik 2016-09-06 10:38:46
widziałem u nich ogloszenie na mechanika ile mozna zarobić? ktoś coś wie?
ykck 2016-09-06 21:05:57
lira co ty gadasz ,pracuje na skrzynkach jakis czas i nie przypominam sobie,ze ktos dojechał,tylko kumpel juz dawno sciagnał swoja żone.a teraz raczej ludzie rezygnuja,a ci co przyjezdzaja to raczej parami lub pojedynczo.Zreszta jest coraz gorzej co tydzien ktos odpada bo nie daje rady.A lajtowych prac tu jest coraz mniej zostaje cieżka praca, a na anladze nie jest łatwo.Co do zarobków to ,zadana rewelacja odlicz koszty mieszkania,dojazdów,to nie wiele zostaje.Co do kinergeld to jedna osoba ma na zakładzie,nie tak łatwo jest załatwic.Wiec nie pisz farmazonów bo nie jest tak łatwo,juz nie jedna osoba tu sie rozczarowała.
RAFI 2016-09-07 13:59:26
Cz jest ktoś kto pracuje lub pracował przez agencje Mondi w Niemczech.Praca skanerem ręcznym,rozładunek towaru,przy komisjonowaniu na magazynie w mieście Empfingen .Jakie są zarobki czy opłaca się jechać.
Paw 2016-09-12 13:36:46
Dołączam się do pytania, również dostałem ofertę
bazo 2016-09-12 14:15:57
nie no w tytule masz niemcy przeciez to oferta bez jezyka tak mi mówiła babeczka z ktora rozmawiałem o tej ofercie
Adrian 2016-09-12 16:06:10
@bazo
a wiadomo coś odnośnie stawki? ile na godzinę?
takaja 2016-09-16 15:40:01
Lira ja też pracowałam w akordzie tylko tak się składa, że miałam stawkę akordową a nie godzinową. Ile zrobiłam tyle zarobiłam a tutaj...... zasuwasz jak wół a masz zwykłą godzinówkę. Nie ważne czy zrobisz 20 palet na anladze czy 50. A na niej nie jest lekko.
lira 2016-09-16 16:11:28
to chyba kwestia gustu dla mnie jest ok i tyle
hubi 2016-09-24 21:25:01
to chyba nie mieszkałes nigdy w hotelu pracowniczym... tam to jest syf. tu masz prywatna kwatere a to nie jest taniocha ale przynajmniej nie szwedaja ci sie podejrzane typy
Ruda lisica 2016-09-30 22:22:14
Nie polecam. Mało profesjonalna firma. W tym miesiącu brałam udział w projekcie prowadzonym przez to wątpliwej jakości pośrednictwo. Obiecano mi, że feedback zostanie przekazany maksymalnie do 2 tygodni, bez względu na wynik rozmowy. Właśnie zaczął się 4 tydzień od mojej dwuetapowej rozmowy, a ja nie otrzymałem żadnej zwrotnej informacji, tak, jak mi obiecano. Sama rozmowa wydała mi się dziwna, zwłaszcza, to co oferują. Wszystko było takie "na około",(usunięte przez administratora), zapewnienie narzędzi pracy nie jest dla nich "problemem", ale jeśli chciałabym, to mogę korzystać ze swoich. Sic! Poza tym, z tego co się dowiedziałam, ta agencja ma raptem 2 oddziały, a są na rynku od dłuższego już czasu. Co robili wcześniej, że się nie rozwinęli. Jesli ten rozwój trwa tak długo, to nic z tego nie będzie. Jestem zniesmaczona i szczerze nie polecam.
Dziękuję 2016-10-03 10:28:02
Moja wdzięczność dla Pań koordynatorek nie zna granic, stają na głowie żeby człowiekowi pomóc! Dziękuję
wozkowy 2016-10-03 10:52:25
operatorow wozkow widlowych z doswiadczeniem ale bez niemieckiego (!) od zaraz tez szukaja, praca na stale, moze pojade
Adrian 2016-10-06 18:19:36
Jeździ ktoś jeszcze na te skrzynki logistyczne ? udało się komuś wyciągnąć więcej jak 1200 euro netto?
Kama 2016-10-06 19:18:20
kiedy jedziesz ? znasz niemiecki? :)
Kacper 2016-10-06 20:35:41
Schäflein Logistics Langenau pracował ktoś tam??? Jak wygląda praca mieszkanie??
spoks 2016-10-06 22:33:53
praca spoko, na produkcje nie trzeba znac jezyka, mieszkanie na kwaterach w obrych warunkach ale przez to nie najtaniej
operator 2016-10-06 22:36:52
na operatorów wózków widlowych szukają jak masz uprawnienia i doswiadczenie to wiecej wyciagniesz niz na produkcji
dobrzeznac 2016-10-06 22:39:42
to na pewno zawsze to czujesz sie pewniej i starania same sie obronią...
x545 2016-10-07 12:34:54
czy są jeszcze przyjecia na te skrzynki bez znajomości jezyka?????????
Adrian 2016-10-10 15:34:15
@Kama
myślę, że uda mi się wyjechać pod koniec tego miesiąca. Niemiecki jest na dobrym poziomie :-) pozdro
Daniel 2016-10-20 15:28:08
I jak jest na tych skrzynkach logistycznych? Ile sie placi za zakwaterowanie? Nadal jest norma niedowyrobienia?
Pracuś 2016-10-26 20:37:37
Co Wy wszyscy z tymi skrzynkami ?? dziwicie się i narzekacie wszyscy że lipa, kicha.. nie chce mi się czytać tych opinii, zróbcie sobie specjalizacje i będziecie traktowani jak fachowcy, PS. do wszystkich co mają pretensje o swój własny los.. Mniej używek, a więcej zawziętości i smykałki w życiu zawodowym, pozdro dla wszystkich z aspiracjami i motywacją do sukcesu.
misiek 2016-11-13 17:24:52
witam wybiera się ktoś na skrzynki do Langenau z podkarpacia w tym miesiącu
Kamil Ligęza 2016-11-16 22:03:17
witam wszystkich miałem okazje pracować przez firmę pagus to porządna i w pełni wypłacalna firma jeśli chodzi o kordynatorów również są spoko i bezproblemowi wszystko można załatwić bez problemu to co ludze piszą to jakieś brednie jeśli ktoś jedze do pracy pracować a nie się opalać to dobrze trafił jak najbardzej firma godna polecenia pozdrawiam
grubas 2016-11-17 14:16:41
witam był ktoś może w Walsrode i pracował w firmie Home24(meble), czy warto jechać
szajs 2016-11-21 14:22:43
Pracowalem w Empfingen na magazynie zarobisz 1100 euro netto minus mieszkanie 300-350 jedzenie i dojazd odlozysz 500 euro
Preezes 2016-11-22 15:36:04
jak z tą pracą właśnie w walsrodre ?? Przy tych meblach ?? Pilnie dziękuję za odp ...
Prezes 2016-11-29 20:30:48
I jak z tym walsrode pracuje ktoś
Pracownik Mondi Polska 2016-12-01 16:55:17
Panie Kamilu!
Dziękujemy bardzo za motywujące słowa. To są własnie chwile, dla których warto właśnie tę pracę wykonywać :)
Wako 2016-12-01 16:58:04
tu pracujesz na magazynie na zaladunku i rozladunku, spoko firma wszsyscy bardzo przyjazni,
Prezes 2016-12-02 11:28:22
Aaaa Dzięki Wako ... Szkoda ze nie mają już wolnych etatów ..
Zostaw swoją opinię o Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o. - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mondi Polska Agencja Pracy sp. z o.o.