MONDI sp. z o.o.

Opinie o MONDI sp. z o.o.

Lolek

Nie polecam współpracy z firma Mondi na terenie Niemiec ,firma Mondi nie płaci Kurzarbeitergeld !!! podczas przestoju firmy z która ma podpisany kontrakt .Wszystkie niemieckie agencje płaca w tym czasie wszystkim swoim pracownikom Kurzarbeitergeld tylko nie Mondi .Polecam podpisywać umowy z niemieckimi agencjami .

@Lolek

Dzień dobry, dziękujemy za przesłaną opinię. Wypłata świadczenia Kurzarbeitergeld jest możliwa po spełnieniu określonych warunków. Jednym z nich jest przynajmniej dziesięcioprocentowy spadek ilości godzin pracy liczony proporcjonalnie do wszystkich zatrudnianych przez firmę pracowników, co powoduje, że niestety sytuacja u jednego klienta wśród wielu nie daje nam możliwości wnioskowania o Kurzarbeitergeld. Wychodząc jednakże naprzeciw oczekiwaniom naszych pracowników, w sytuacjach spadku zapotrzebowania u jednego klienta zawsze proponujemy alternatywne kontrakty, które zapewniają ciągłość pracy i wynagrodzenia. Pozdrawiamy, Zespół Mondi Polska

Kubaa

Co mizna powiedziec o pracy produkcyjnej bremen?

Beata F

Polecam firmę mieszkania ok praca ok tylko trzeba pracować Alkoholicy na pewno nie zagrzeją tam miejsca. Kontakt zawsze jest. Polecam w 100%

Inka93

Jak wyglądają te bezpłatne mieszkania ?

@Inka93

Dzień dobry, zapewniamy bezpłatne zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym. Wszystkie mieszkania są w pełni umeblowane i wyposażone, posiadają również dostęp do Internetu. Istnieje możliwość skorzystania z pokoju jednoosobowego za dopłatą ok. 150-200€ miesięcznie. Zachęcamy do kontaktu z działem rekrutacji pod numerem +48 500 456 300. Pozdrawiamy, Zespół Mondi Polska

wcale_nie
@MONDI sp. z o.o.

Chcialabym podkreślić, ze wszystko ladnie pieknie tutaj Państwo przedstawiaja a rzeczywistość jest inna pracownik na ostatnia chwile dowiaduje sie o kwaterze. Która po pierwsze nie ma kuchni, pralki a pani która jest wlascicielka tej kwatery pijana jak belka. Radz sobie Polaku! Dzwoniszndo koordynatora ktory popija sobie kawke i nie wie jaka to udreka sie tak tułać bo co wy wiecie z praca na 3 zmiany w obcym kraju. Malo tego dzwonisz z zapytaniem o kwatere a w biurze rozlega sie śmiech. Bynajmniej tak jest w Poznaniu! Bo wiadomo wszystkich do jednegonwora sie nie wrzuca. Szczerze nie polecam. Koordynator ma gdzies Ciebie!!! I to jest przykre Polak Polakowi wilkiem.

Brałem udział w rekrutacji w lipcu tego roku. Miałem dwie rozmowy: z Panią z HR i z Zarządem. Miałem okazję poznać też otoczenie, bo wziąłem udział w dniu próbnym. Pozytywne odczucia, ale niestety nie dostałem się na to stanowisko. Mimo niepowodzenia otrzymałem konkretny feedback.

pytania o doświadczenie

nowy

witam ktos pracuje w Langenwetzendorf fabryka okien? jaka praca o mieszkania?

Miki
@nowy

Daj sobie spokój z tą firmą. Najgorszą firma w jakiej pracowałem. Myślą że ludzie w Polsce nie mają na chleb i można z nimi robić co się chce. Warunki mieszkaniowe słabe. Ogłoszenia do Wertbau są już kilka lat przez kilku pośredników i jak ktoś przyjedzie to szybko szuka następnej pracy.

@Miki

Dzień dobry, uprzejmie prosimy o kontakt ze swoim koordynatorem projektu, celem omówienia, które czynniki sprawiły, że nie był Pan zadowolony ze współpracy z naszą firmą. Każdego dnia dokładamy wielu starań, aby pracować nad jakością naszych usług. Pana wskazówki będą w tym bardzo pomocne. Pozdrawiamy, Zespół Mondi Polska

mirus
@Miki

Wiekszośc też myśli że ooo pojade na niemcy,bede ścieme walił bo mam na godziny euro płacone,troche poganiają bo robić trzeba,troche sie ubrudzą bo drewno itp i już że robota koszmar :) kasa wszedzie taka sama , a mieszkania...wiadomo że to apartamenty nie bedą

Para

Czy jest ktoś chętny jechać do pracy do miejscowości Geeste produkcja ciasteczek wyjazd na 25.08.2021. Było by raźniej.

Karolin
@Para

My jedziemy ;)

beznicku

Firmy do których rekrutuje agencja nie traktują poważnie agencji pracy ani pracowników przysyłanych przez agencje. Agencja powie że niemiecki podstawowy wystarczy a na miejscu się okazuje że trzeba znać niemiecki lepiej. Niemcy nie potrafią po angielsku a np. w Holandii wytłumaczą wszystko po angielsku w prostych pracach. W dodatku nawet gdy znasz niemiecki to musisz pracować 2 razy szybciej niż jakiś wieśniak z Niemiec. Niemcom nie chce się pracować i szukają frajerów. Mieszka się w norach i w każdej chwili może praca się skończyć. Teraz uchodźcy pracują za 1 euro albo za jakieś śmieszne kieszonkowe. Najlepsze są tzw. pensjonaty szukane przez agencje w ostatniej chwili przez telefon gdy pracownik nie wie gdzie będzie mieszkał a ma do przejechania kilkaset kilometrów.

rafik
@beznicku

Hmm.. Myślałem, że to jedna z najlepszych agencji, ale też naczytałem się, że wysyłają ludzi którzy zostają na lodzie, bo okazuje się że niemiecki jest niezbędny. Szkoda, bo tyle pozytywów, tyle fajnych ofert pracy - ale perspektywa zostania na lodzie w obcym kraju jednak przeraża :/

@pracownik
@rafik

@rafik według mnie to jedna z najlepszych agencji, znalazłem się w ciężkiej sytuacji, dostałem zaliczkę, dach nad głową i nawet możliwość rozmowy z koordynatorką. Teraz mam stabilną sytuacje, a wypłata w Mondi zawsze na czas. Polecam wszystkim, aby znaleźć zatrudnienie u nich.

Gibon

Witam czy pracuje lub pracował ktoś w Wustermark jako operator cnc? Bardzo proszę o opinię. Pozdrawiam

Darek
@Gibon

Hej, jesli chodzi o firmę J&S Automotive to odpuść sobie. (usunięte przez administratora) i brak organizacji. Niemcy tam robią za 10,50 Euro i mają łatwiejszą pracę, TY jako Polak dostaniesz najgorszą robotę i będzie darcie japy, że za wolno ;-) Lepiej gdzieś na zachód Niemiec pojechać. Mondi jako agencja pracy jest bardzo pomocna i wszystkos się zgadza pod względem organizacyjnym.

@Darek

Dzień dobry, W firmie J&S proponujemy różne stanowiska pracy z różnym poziomem trudności i natężenia pracy. Wszystkie stanowiska są starannie i precyzyjnie prezentowane w trakcie rekrutacji. Zachęcamy do kontaktu, aby dobrać odpowiednią ofertę. Pozdrawiamy, Zespół Mondi

@Gibon

Odradzam pracę w J&S Automotive... nic dobrego Was tam nie spotka, upokarzanie, krzyki, wyzwiska ze strony Niemieckiego przełożonego. Kompletny brak organizacji i zamieszanie. Polacy na stałej umowie (usunięte przez administratora) a nowych pracowników przez agencję dają na pracę, której nikt nie chce wykonywać czyli najgorszy shit.

Bartosz

Serdecznie polecam biuro MONDI. Szczególnie cenię tę firmę za jakość współpracy - wszystko załatwiane na bieżąco, czarno na białym na niemieckim prawie, z ubezpieczeniem społecznym i szczegółowymi rozliczeniami wypłat włącznie oraz za pomoc koordynatorów, którzy chętnie odpowiadają na pytania na każdym etapie współpracy oraz pośredniczą między pracownikiem a niemieckimi urzędami, lokalną firmą czy wynajmującym mieszkanie. Każdą sprawę da się załatwić w bardzo miłej atmosferze, a zaliczki wpływają często nawet tego samego dnia. Z całą pewnością niedługo skorzystam ponownie ????

Zyrek
@Bartosz

Autoreklama? Cos bardzo ładnie opisane wszytko

@Bartosz

Dokładnie dla mnie jest to najlepsza firma w jakiej pracowałem w Niemczech. Panie w biurze bardzo pomocne i sympatyczne. Pracuje w niej od zeszłego roku i jestem bardzo zadowolony z pracy, mieszkania, w razie wątpliwości, czy jakiś problemów wszystko idzie załatwić. Dla wszystkich ponadto i dla waszego komfortu uczcie się języka niemieckiego.

Ari

A jak to jest z tym podatkiem drogowym? Ktoś pomaga to załatwić?

@Ari

Dzień dobry, czy ma Pan na myśli podatek drogowy po zarejestrowaniu auta w Niemczech? Pozdrawiamy, Zespół Mondi Polska

@MONDI sp. z o.o.

Pracując w Niemczech a uzytkujac auto zarejestrowane w Polsce.... Trzeba płacić podatek drogowy raz w roku.. Od pojemności silnika i emisji CO2. Z tego co czytam to nie dotyczy on pracowników sezonowych do 180 dni. Polak pracujący w Niemczech i korzystający w tym czasie z samochodu zarejestrowanego w Polsce, musi odprowadzić Kfz-Steuer od momentu zamieszkania w Niemczech. Więc pytam jak to dokładnie jest z użytkowaniem swojego auta. ?

@Ari

Dzień dobry, jeśli jest Pan naszym pracownikiem zapraszamy do kontaktu z Pana koordynatorką, która udzieli Panu wszelkich szczegółów. Pozdrawiamy, Zespół Mondi Polska

Ari

Polak pracujący w Niemczech i korzystający w tym czasie z samochodu zarejestrowanego w Polsce, musi odprowadzić Kfz-Steuer podotek drogowy. od momentu zamieszkania w Niemczech,.... Nie dotyczy to pracowników sezonowych do 180 dni.. Czy jak to jest dokładnie?

Ari

Witam. Jak to jest z tym. Podatkiem drogowym? Ktoś pomaga to załatwić?

Lucas

Znalazłem ofertę na produkcji ciasteczek w miejscowości Geeste. W ofercie piszą, że niemiecki nie jest wymagany. Ktoś już tam jest lub ktoś chciałby jechać. 23 lata, pisać na snapie: lucasxlove

Daję jedną gwiazdkę bo mniej się nie da a powinno być -100. Nie można tego nazwać agencją to zwykli (usunięte przez administratora) i kłamcy i nie są to słowa wyssane z palca. W ogłoszeniu wyróżnione wymogi a przy tym, że nie trzeba znać języka. "Koordynatorka" czyli (usunięte przez administratora) bardzo milusia i nic nie wspomina o tym że język jednak trzeba znać i to dobrze, wręcz przeciwnie kłamie że nie trzeba nawet w sytuacji gdy człowiek dopytuje czy język jest wymagany. Perfidna osoba i nic więcej. A teraz najlepsze: na miejscu pierwszego próbnego dnia pracy okazuje się że co prawda jest osoba z polski ale nie ma to znaczenia bo rozmawiać trzeba po niemiecku z osobą z Niemiec, rozumieć co ona mówi płynnym niemieckim i odpowiadać. I nie drodzy państwo: podstawy jakieś kilka zwrotów nauczonych nie wystarczy. Pytam w takim razie: po co w ogłoszeniu jak i przez agencję mówione jest że NIE TRZEBA ZNAĆ JĘZYKA NIEMIECKIEGO. I co się okazuje? Dzwoni pani od tych (usunięte przez administratora) i przekazuje informacje że trzeba natychmiast się spakować, pracy nie będzie i trzeba się wyprowadzić. Siedzę na dworcu na walizkach, nie mam mieszkania, samochodu, pieniądze stracone na dojazd, zakupy i inne potrzebne rzeczy. Czekam z nadzieją że może, ale tylko może rano przyjedzie autokar który będzie miał miejsce i zabierze mnie do Polski. Pytam teraz tych perfidnych (usunięte przez administratora) czy ktoś za to odpowiada, czy ktoś ma w tej agencji minimum rozsądku i odczuć ludzkich? Czy ktoś zwróci mi zmarnowane pieniądze, czas i szansę by w tym czasie znaleźć pracę przez firmę która nie robi ludzi w balona i to ogromnego. NIKOMU NIE POLECAM TEJ AGENCJI! TFU!

Dzień dobry, bardzo nam przykro, że spotkał się Pan z takimi odczuciami, jednak na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że zaistniała sytuacja to pomyłka. Były to ustalenia między niemiecką firmą a inną agencją zatrudnienia, która również rekrutuje do pracy w tym samym magazynie. Skontaktowaliśmy się z kierownictwem magazynu i otrzymaliśmy potwierdzenie, że praca jest aktualna, a brak znajomości języka niemieckiego nie jest warunkiem pozostania w firmie. Relacje z pracownikami są dla nas bardzo ważne i nigdy nie decydujemy się na odmeldowanie z kwatery z dnia na dzień. Zależy nam na wyjaśnieniu tej sprawy, dlatego skontaktujemy się z Panem telefonicznie. Pozdrawiamy Zespół Mondi Polska

Mr. B

Witam, można wiedzieć gdzie zaproponowali Tobie pracę i na jakim stanowisku? Bo też mam propozycję wyjazdu, a już raz zostałem tak samo wykiwany, tylko na szczęście miałem auto i kasę. Pozdrawiam i powodzenia

Agaro

Witam .Istna teagedia ....Jak można w tak nieludzki sposób postepować z ludźmi ,którzy potrzebują pracy .Tak klamać i znawiać ,że nie trzeba języka .W Niemczech trzeba znać jezyk "bo nigdy nie wiesz w jakiej sytuacji się znajdziesz i jak wybrniesz z mętnego koła (tak kochani nie dajcie sobie wmówić ,że Niemcy to się porizumiecie na migi (to nie migowy) Podstawy ,a co to są he tu w Niemczech podstawy to już trzeba składniowo układać zdania i szybko odpowiadać (nie znasz nie potrafisz odpowiedzieć to chociaż zakumaj czlowieku.A tu nawet nie dali szansy wykazania się ,jazali jechać do domu ,bo nie ma pracy .Jak jak jak można nie mieć sumienia .Obiecywać gruszki w cZekoladzie skoro zisyawili na lodzie.UWAZAĆ ? Zadawać 2 miliony pytań do znudzenia i mieć potwierdzenie wypowiedzianych słów obiecanek .Pozdrawiam serdecznie

Alwaro
@MONDI sp. z o.o.

U was to zawsze pomyłki wychodzą ile można powtarzać ludzia jak coś nie wyjdzie z waszej winy ze to pomyłka hahaha

wojtek7834

czy po wynajęciu mieszkania na własną rękę Mondi dopłaca jakiś procent

Maris
@wojtek7834

Nie. Albo ich. Albo płacisz za swoje

@wojtek7834

Dzień dobry, w takim przypadku pracownik otrzymuje wyższą dietę. Zachęcamy do kontaktu z działem rekrutacji, który przybliży tę kwestię pod numerem +48 500 456 300. Pozdrawiamy, Zespół Mondi Polska

taki sobie

Generalnie rzadko udzielam się na tego typu forach. Jednakże drobna rada dla wszystkich szukających pracy w niemczech w Mondii czy też inną firmę - uczcie się w miarę możliwości niemieckiego. Ze mną zaistniał problem uczciwego podejścia między pracownikami. Zobaczymy jak się firma zachowa w stosunku do mnie i to nie z mojej winy. Indywidualne podejście do pracownika?????????? taki to jest napisane

@taki sobie

Dzień dobry, prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorem – wówczas będziemy mieli możliwość odniesienia się do danej sytuacji. Pozdrawiamy Zespół Mondi Polska

nowy

czy ktoś jest z Langenwetzendorf z produkcji okien? cos na temat firmy pracy itp?

Silvester

Dzień dobry. Czy pracuje ktoś w Brose od Mondi. Pozdrawiam

Zbyszek

Mam pytanie o pracę w Schonbuch , jest praca na montażu części do mercedesów. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej pracy i jakieś informacje i chciałby się nimi podzielić to byłbym wdzięczny.

Mag666

Pracuje ktoś może jako operator maszyn w Treuenbrietzen? Proszę o opinię. Pozdro

hex
@Mag666

podpinam sie pod pytanie nikt tam sie nie zdecydowal wyjechac do tej pory?

Cnc
@hex

Pojedziesz to się dowiesz jaka jest praca będziesz zadowolony zostaniesz nie zmienisz. Nie ma co patrzeć na opinie tylko samemu sprawdzić.

Konstantynopolitanczyk
@hex

Dużo Polaków tu pracuje już około 25,praca jest naprawdę w porządku.

Zostaw merytoryczną opinię o MONDI sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w MONDI sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MONDI sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 294.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MONDI sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 142, z czego 97 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MONDI sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MONDI sp. z o.o. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MONDI sp. z o.o.