Opinie o Obst Plantagen Schemmel w Bad Salzuflen

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Obst Plantagen Schemmel. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Obst Plantagen Schemmel o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Obst Plantagen Schemmel w Bad Salzuflen

Franciszek

Witam, Schemmel znalazł sposób na płace minimalna w Niemczech, podniósł przeszło dwu krotnie opłatę za zakwaterowanie... Pamiętajmy ze placa minimalna musi byc respektowana przez pracodawcę w Niemczech.. A kara za nie przestrzeganie moze wynieść 500 tys. Euro. Nie dajcie się oszukać, od tego roku będzie to ściśle przestrzegane, wiec pracownicy zapisujcie sobie dokładnie godziny pracy! Jeśli akord wyjdzie mniej powinno zostać Wam to uregulowane, pozdrawiam wszystkich ciezko pracujących ,, Pracownik sezonowy z zapewnionym minimum Nowe przepisy obejmą również pracowników sezonowych. W przypadku tej grupy, pracodawcy mają prawo potrącać od wynagrodzenia koszty wyżywienia i zakwaterowania, jednak nie więcej niż 450 EUR miesięcznie. Nowa stawka minimalna będzie też dotyczyć pracowników oddelegowanych celem realizacji umowy o dzieło lub o świadczenie usługi w ramach transgranicznego świadczenia usług. To ważne dla polskich pracowników oddelegowanych do pracy w Niemczech przez polskiego pracodawcę.,,

goga

mam pytanie do pozywajacy jak to jest pozywasz szemela do sadu a pytasz na forum o której zaczynaly się truskawki ?

Jaś

Ludzie jeśli macie takie dobre warunki w PL i pracy na każdym rogu to pracujcie w PL. Jest mnóstwo ludzi którzy co rok "odwiedzają " tą plantacje. Świadczy to o czymś... Jeśli przyjechałeś/aś się dobrze zabawić ( %) to źle trafiełeś/aś. Spójrzcie trzeźwym okiem na sytuacje jaka tam była i kto Was w h..a ( za przeproszeniem) robił... Też nie jestem zadowolony z takiej sytuacji i nie cieszyłem się z powrotu do domu z 250e. Tylko na pracy sezonewej w Pl lepiej i tak nie zarobie. a te 250e to w Pl na miesiac ledwo wychodzi. Pieniądze otrzymałem i jestem zadowolony.

goga

Powiem tak pracowałam na tej plantacji 10 lat to tam zarobiłam na wszystko co mam dom samochod ale ja pojechałam tam pracować od rana do ciemnej nocy nie interesowaly mnie balangi i głupoty .nie interesują mnie miewiadomo jakie warunki mieszkaniowe mam gdzie spac myc się i jest ok ci ktozy pisza ze sa zle warunki niech tam więcej nie jada a co wy myślicie ze szemmel wynajmie wam hotel 5gwiazdkowy do mieszkania a wy i tak tego nie uszanujecie zostawicie brud smród tak jak to zawsze było nawet te plastikowe dixi nie umieliście uszanować czego wy oczekujecie jaka praca taka pLaca to praca na akort ile zrobisz tyle zarobisz jaka praca bez umowy

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Obst Plantagen Schemmel? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.

super

pozywający

czy ktoś pisał sobie o której zaczynały się truskawki bo potrzeba do sprawy sądowej

saraa112
@pozywający

Każda grupa zazwyczaj zaczynała o innej porze np 4,45 ...4,30 itd

sezonowiec

Pisanie właściciela że nie wiedział co się dzieje to zwykła kpina w sezonie 2014 miał przynajmniej 2 przypadki w którym prosto w oczy ludzie powiedzieli i rok wcześniej przecież też był strajk Ludzie nie dajcie się nabrać i oszukiwać będziecie tyrać za mniej niż w Polsce dużo ciężej i do samej nocy Lepiej na chleb tu w kraju żebrać niż tam tyrając jak wół jedynie na chleb zarobić Ludzie zrobili pozew zbiorowy i zostali zastraszeni przez tego pracodawce boją się ale to bzdury co powysyłał do nich grożąc karami i sądem Nawet najgorszego wroga szkoda tam do pracy posłać Czytając listy co tu napisał aż krew w żyłach się gotuje jak mpżna być takim *********** dokończcie sobie sami

Barabasz

Witam .Zainteresowaly mnie komentarze ludzi pracujacych na owej plantacji.Nigdy tam nie bylem ale boli mnie jak wykorzystuje sie polakow ciezko pracujacych w rolnictwie.Zwracam sie do SCHEMMELA nie pisze Pana bo na Pana trzeba zasluzyc trzeba miec godnosc i szacunek do innych,czytajac wypowiedzi i Twoja obrone poprostu Ci go brakuje !!! Czytaj uwaznie .Wypowiadaja sie ludzie ktorzy pracowali u Ciebie od lat i wyraznie pisza ze nic sie nie zmienia tam od lat ! Przesledzilem uwaznie wszystkie komentarze lacznie z tymi ktore sa dodawane na innych forach ! Chcesz mi powiedziec ze nie wiedziales o brakujacych lazniach,o ciagle wiecznie zimnej wodzie aaaa zapewno to ta struktura mafijna oziebiala wode , badz kradla prad w wiaderka i sprzedawala na czarnym rynku lub wywozila do polski ! Zastanow sie kogo to obchodzi ! ludzie jada do pracy chca w godnych warunkach przystalch na 21wiek przetrwac sezon.Ktos napisal ze plajtowales wielokrotnie.I co najlepiej zgonic na kogos !Jestes NIEUDACZNIKIEM , PUSTYM czlowiekiem ktory z racji pochodzenia uwaza sie jakby mial caly swiat w reku ! Piszesz ze rodzina od pokolen zajmowala sie rolnictwem ,zapewno Twoi dziadkowie ,pradziadkowie badz rodzice przewracaja sie w grobie !Moze ci wybacza ! zastanow sie nad tym. O zlych warunkach socjalnych NIE WIEDZIALES ! To gdzie BYLES ! Uwazam ze bronisz sie tak bo boisz sie ze ludzie nie przyjada a to jest serce kazdej plantacji ! Moze najwyzszy czas zajac sie takimi Plantacjami jak ta ! Rodacy nie dajmy sie tak nabijac w butelke ! Piscie co wiecie na temat tej i innej Plantacji a moze zrobimy razem wspolnie porzadek. Nik nie bedzie mydlil nam oczu i robil z nas idiotow !!!

zzzzzzzzzzzz

Moja opinia jest po przepracowaniu w tej firmie jest taka jeśli zdecydujecie się jechać na pracownicze wczasy charytatywnie to wszystkim jadącym powodzenia (bierzcie ze sobą na bilet do domu bo z tych "zarobków nieprędko was będzie stać nawet na powrót

Kris

Praca tragedia.. Mam pytanie czy pan schemmel w tym roku dostosuje sie do stawki minimalnej w Niemczech, ktora obowiązuje również pracowników tymczasowych? W prawdzie w Rolnictwie ma wynosić ok 7.40 Euro. Nie wazne czy pracuje sie na akord czy nie! Tyle ma wynosić! Bo jeżeli sie mniej wychodzi za godzinę, musi zostac to wyregulowane

byly pracownik

Moze czas wrescie zmienic kierowce autobusu Z.SZ pracownika 24 godzinnego ktory nie poterzebuje snu

Zbieracz

Moze wreszcie czas wyrzuciac Pana Nowaka Kotyle Panstwa Knappow, zlodzieji chamow i prostakow czemu tego nie robicie , czemu nie bylo Pana Witka??????

Zbieracz

Przez kilka lat jezdzilam do Schemmelowa, ostatni raz bylam w 2008. Widze, ze nic sie nie zmienilo... Brak słow... Pozytywne jest to, ze jest tam Pan Witek, to jest super gosc, jedyny normalny tam człowiek. Wszystkim, ktorzy sie tam wybieraja, zycze powodzenia i wytrwania... bo czasami jest naprawde bardzooo ciezko.

pracownik byly schemmela

jeszcze jedno bo bym zapomnial zaufani pracownicy ktorzy dalej sa zatrudnieni powtarzaja wszystkim do dzis schemmel to idiota i chyba maja racje co powiecie o firmie kora w przeciagu 6lat 3 razy bankrutuje zarzadzanie godne nasladowania

Byly pracownik

Panie Schemmel mija pan sie z prawda w tych postach nie wszyscy mieli wyplacone do konca pazdziernika a sa i tacy ktorzy do dnia dzisiejszego nie otrzymali pieniedzy co do stuktur mafijnych to dalej sa bo ci ktorzy najwiecej kombinowali i kradli dalej tam pracuja niebede wymienial nazwisk poprostu powiem jest pan slepy i tego niewidzi wiec doja pana i doic beda wlasnie ci najbardziej zaufani dlugoletni pracownicy ktorzy na karcie kupuja auta spia i chodza na grzyby itp a co do molestowania i obiecanie pracy na chlodni za sex niech pan pogada z RW wkoncu ma dziecko plantacyjne i nie tylko on slepy pan jest i tyle ta plantacja przez te osoby upadla juz 3 razy upadnie i kolejny

plantacja schemmel

Płatności temat przez sad Schemmel Chciałbym, aby było jasne, że każda osoba, która pracowała z nami, została wypłacona w 100% tutaj. W 2014 nie było krótkie opóźnienie w zapłacie, które miał do czynienia ze słabym zbiorów truskawek. To wyjaśniłem w przemówieniu do pracowników w szczegółach i to dla każdego z naszych pracowników jest problem. W końcu wszystko zostało zapłacone października 2014. Niestety, ma, jak napisałem w innym poście, gdzie banda przestępców, którzy pracowali na pozycji lidera w firmie od wielu lat. Ta grupa ludzi została oddalona przez uświadomienie sobie w sierpniu 2014 roku, a będą karani za czyny.Sady firmy Schemmel i kilku pracowników zostały przywłaszczone dużych sum pieniędzy na przestrzeni lat. Od 2015 roku wprowadziliśmy nową, poważną organizację i logistykę. Całość jest bardzo nieprzyjemna sprawa, za które przepraszamy dla osób dotkniętych chorobą. Georg Schemmel

@plantacja schemmel

szanowny panie Schemmel, czemu nie bylo pana Witka a zajmowal sie nami Pan nowak, ktory na kazdym kroku nas upokarzal, traktowal jak bydlo, oszusci jak Pan Kotyla dalej pracuja , chetnie sie do Was przyjezdzalo, naprawde, zeby to sie w tym roku zmienilo

plantacja schemmel

Szanowne Pracownice, Szanowni Pracownicy, rodzina Schemmel pragnie przekazać Państwu ważne informacje. Od ponad 30 lat Plantacja Owocowa Schemmel z powodzeniem współpracuje z polskimi pracownicami i pracownikami. Dotychczas uważaliśmy, że nie ma żadnego powodu, aby wątpić w prawidłowość współpracy z naszymi dotychczasowymi współpracownikami. Niestety pod koniec sezonu 2015 ujawniły się sprawy, które są bardzo nieprzyjemne dla wszystkich. W ciągu kilku ostatnich lat kilku współpracowników utworzyło mafijną strukturę, która doprowadziła do tego, że z innymi naszymi pracownikami / zbieraczami postępowano nieprawidłowo. Wystąpiły formy poważnej korupcji, poważnej kradzieży wynagrodzeń, mobbingu, wymuszania i molestowania seksualnego. Rodzina Schemmel dowiedziała się o tej sytuacji po raz pierwszy w sierpniu 2015. Odpowiedzialne za tę sytuację osoby zostały obecnie pociągnięte do odpowiedzialności! Straty pieniężne osiągnęły w roku 2015 taką wysokość, że wypłaty wynagrodzenia dla kilku pracowników opóźniły się. Po wyjaśnieniu okoliczności wszystkie wynagrodzenia zostały wypłacone do końca października. Bardzo serdecznie dziękujemy dziś za cierpliwość pracownikom, których to dotknęło. W sezonie 2015 rodzina Schemmel wprowadzi nowy, sprawdzony system, który zagwarantuje, że wszyscy pracownicy będą jednakowo i sprawiedliwie traktowani. Elektroniczny system rozliczeń, który będzie łatwo zrozumiały i przejrzysty dla każdego pracownika, został już zainstalowany. Tylko to zapewni udany sezon 2015 i zadowolenie wszystkich pilnych i zaangażowanych pracowników. Sytuacje z ostatnich lat już się nie powtórzą. Rozległe uprawy szparagów, truskawek, porzeczek i malin, są w bardzo dobrym stanie i zapowiadają dobre, duże zbiory. Pragniemy bardzo przeprosić za sytuacje z przeszłości i z wiarą patrzymy w przyszłość. Bad Salzuflen, dnia 07.01.2015 r. Georg Schemmel

Ty gościu o tak pięknym nicku (usunięte przez administratora) ktory tak bronisz tego kołchozu pracy ktory w skrajnych warunkach wyzyskuje nas Polaków. Pracowałem tam tylko sezon a już mogę wytypować parę osób wiernych giermków Kowalskiego i co za tym idzie Schemmela którzy się tak odnoszą do ludzi itp . troszeczkę licz się ze słowami ! Zapewne sam tego nie pisałeś !za prosty jesteś by używać słowa SPANNER jeszcze napisałeś błędnie ! Hehe

ktos

he,,he,,he,,,powiedzial co wiedzial,,,moze napisz cos ciekawego o tej firmie, skoro ci sie nie podoba to co inni pisza,,,

Byly pracownik

Juz ci mowie kolego od paru lat cielem w tej firmie szparage malo pol to jedno duzo szparagowcow teraz do jednej rajki przypada dwoch na polach rajki pomieszane polowa wczesna polow pozna wiec stad walka o rajki cena tam jest ruchoma po 3_4 dniach dowiadujesz sie po ile cioles zaczyna sie od 90cent a potem 75cent najlepsi tzn cwaniacy tna okolo 80kg dziennie przy urodzaju a tak srednio 60kg dziennie latwo policzyc co to za zarobek duzo ludzi ucieka do Thirmana ma 600h pol szparagowych i nikt nikomu nie wchodzi w rajki a schemmel 40h szparagi na starych 15l polach i 100kopiacych tragedja

nowy
@Byly pracownik

no,,dzieki za informacje,,to naprawde ,,nieciekawie,,zeby nie uzywac innych slow,,,jeszcze jest czas,,he,,he,,,zeby cos innego trafic,,pozdr,

leofild
@Byly pracownik

witam zarobki sa ruzne od ceny szparagi na rynku jednym slowem niewola nie wyjedziesz wczesniej jak chcesz bo piniadze wyplacaja na koniec zaliczki sa co tydzien na drobne zakupy do sklepu niema czym dojezdzac trzeba sie prywatnie organizowac ja tam bylem przez 2 sezony niemiec zwozi pelno polakuw i trzyma bardzo niska cene czy to szparagi czy truskawki jak ludzie zaczynaja uciekac cena rosnie w gore ogulnie nawet od takiego pana polaka ryszarda naganiacza na polu nauczylem sie takiego powiedzonka (usunięte przez administratora) lubi bata ogulnie prosto zecz muwiac to biedaki niestac ich nato zeby wyplacac kase co tydzien i szantarzuja ludzi kiedy niema zarobku i trzeba tam pracowac za 30 zl to sie nie oplaca ale i nie wypuszcza cie bo trzymaja twoja kase na koniec ci wyplaca jednym slowem (usunięte przez administratora) jezdzilem w wiele miejsc ogulnie zbieralem szparage w clopenburgu , halerhof, i u szemela musze powiedziec ze 1 raz jak tam bylem to bylo fajnie a teraz z tego co czytam i na drugi ras jak tam bylem to musze powiedziec ze tzeba byc frajerem zeby tam jechac pozdrawiam wszystkich starych szparagowych wyjadaczy i stanowczo odradzam ludziom z dobrymi chenciami moj numer (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Obst Plantagen Schemmel - Bad Salzuflen

• Jak się pracuje w Obst Plantagen Schemmel?

Zobacz opinie na temat firmy Obst Plantagen Schemmel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Obst Plantagen Schemmel