Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

Agnieszka

I pierwszy raz tam Jadę .

Agnieszka

Mam pytanie ktoś jeżdzi na truskawkę? ja mam termin na 18Maja 2015 .

@Agnieszka

witam, ja też mam termin na 18 maja ;) i też jadę tam pierwszy raz i to sama ;)

@/ona/

To tak jak ja tylko, ze na 1 czerwca, ale podałem na 1 maja także dokładnie nie mogą powiedzieć. Skąd Pani jest, bo z łódzkiego?

@demiks01

Ja jestem z podkarpackiego. Tylko muszę zadzwonić do firmy w poniedziałek czy wszystko jest ok z dokumentami, które odesłałam ;)

@/ona/

A kiedy pani odesłała dokumenty bo ja coś koło 3 marca i też myślę zadzwonić czy wszystko ok?

Ja właśnie dokumenty odesłałam dokładnie 3 marca. I żadna ze mnie pani :P

@/ona/

Tak z szcunku wypadałoby. Jeśli można spytać to ile pani ma lat? Jak pani zadzwoni, niech tu napiszę co pani powiedzieli to ja też może zadzwonię

@demiks01

Ja mam 25 lat. Jeśli dodzwonię się jutro do firmy to napiszę co mi odpowiedzieli.

@demiks01

Dodzwoniłam się dziś do firmy i pani powiedziała, że dokumenty doszły i mam czekać ma telefon. A jeśli chcę poznać dokładniejszy termin przyjazdu to mam zadzwonić na początku kwietnia, bo wtedy rusza sezon szparagowy i oni będą bardziej zorientowani i będą mogli powiedzieć coś konkretniej.

@/ona/

Dzięki za info też zadzwonie dla świętego spokoju.

Dario

wie ktoś kiedy mniej więcej zacznie się szparaga ?

ja byłam w tamtym roku i w czerwcu nie było borówki dopiero zaczeła sie w lipcu

obst
@:)

ja też byłam , zbiory zaczeliśmy 25 czerwca

ruda
@obst

w ubiegłym sezonie 01 kwietnia już chłopcy zbierali.

Serwisant

OK

Różne

11 03 2015

zna ktoś numer do tej firmy, wysłałem formularz w połowie lutego po jakimś czasie oddzwoniła z niemiec babka i powiedziała że przyślą papiery do końca lutego i do tej pory cisza więc nie wiem teraz kiedy mam wyjazd

@11 03 2015

Mi 17 lutego powiedzieli że wyślą w ciągu miesiąc, a przyszły już po dwóch tygodniach. Także może nie długo ci przyjdą i pewnie na termin tj mi około 1 czerwca

dorota

a nie na Scharringhausen bo ja swój i pozostałych osob wyslalam w jednej kopercie do tej miejscowości na borowki

@dorota

Tu masz numer na Motzow: +(usunięte przez administratora). Dzwoń po 13 i po kilka razy jeśli nie odbierają ja już za drugim razem się dodzwoniłem

@demiks01

ok dzięki za nr zadzwonię i zapisze siebie i znajomych termin podam na 20 czerwca przez internet pisałam ze na 1 lipca na borowki

;)
@dorota

wydaje mi sie ze 20 czerwca na borówke to jeszcze za wczesnie borówka sie pózaniej zaczyna

@dorota

sezon na borówki rozpoczyna się na początku lipca i trwa do września. info z ich strony

obst
@demiks01

20 czerwca to początek zbiorów przy dobrej pogodzie , wcale nie jest za wcześnie!!!

@demiks01

zadzwoniłam po 13 godz za 3razem odebrala zapisala mnie i 6 osob przyjmują tylko do 50 lat a moi znajomi sa powyżej czyli 55 lat maja ale zapisala borowka wiem ze zaczyna się w lipcu czy takie osoby tez jezdza ?

...
@dorota

spotykalem tam osoby ktore mialy ponad 65 lat Ograniczenia moga byc na hale bo tam jest akord grupowy a praca czasami ciagnie sie do nocy. a na borowke biora jak leci akord indywidualny wiek niema znaczenia

@...

ok dzięki tylko czy razem będziemy tego samego dnia jechać mi z nimi pasuje znamy się dobrze

@...

,,,
@dorota

tak razem ale trzeba wowczas powiedziec jak beda dzwonic ze jest was kilku

Renata
@,,,

Witam ! Pomóżcie ! Co w przypadku gdy jestem "stanu wolnego" i w gminie nie chcą mi wydać zaświadczenia o prowadzeniu podwójnego gospodarstwa domowego ? Ponieważ podobno jestem stanu wolnego i nie mogę prowadzić takiego gospodarstwa... dali mi tylko zaświadczenie o zameldowaniu i to podobno wystarczy... ?

@Renata

Zdecydowanie wystarczy ja dla pewności podbiłam u sołtysa po znajomości bo w miastach nie da rady ale spoko zaświadczenie wystarczy

Renata
@1313

Nie będę mieć więc na formularzu pieczątki w punkcie 6 czy to nie problem ?

vv
@1313

tak wtstarczy

@Renata

a pytałas sołtysa moze on Ci podbije.a jak nie bedziesz miała to mozesz wysłac papiery takie jak bedziesz miała i gdzies po tygodniu zadzwon do nich czy sie dostałas tylko wyslij je jak najszybciej.

Wiesz chodzi o to ze jak sa jakies bledy czyli cos zle uzupelnione to podobno odrazu papiery ida w kosz mozesz zadzwonic i zapytac .ja dzwonilam bo tez nie bylam pewna co do jednej rzeczy i dzieki temu wiem ze sa dobrze uzupelnione

dorota

chyba dobrze były uzupełnione wydrukowałam z internetu z ich strony a dziś jest 2 tygodnie jak wyslalam

demiks
@dorota

Jak to sobie wydrukowałaś? Przecież najpierw musisz się zgłosić telefonicznie lub przez formularz na ich stronie i w ciągu miesiąca wysyłają ci pariery z terminem które wypełniasz i odsyłasz

@demiks

zrobiłam tez i przez internet w listopadzie i nie przysłali mi zadnych papierów wiec z ich strony wydrukowałam wypelnilam i wyslalam

@dorota

Najlepiej zadzwoni tak jak ja to zrobiłem na Motzow i pani od razu spisała moje dane i po 2 tygodniach dokumenty z terminem na 1 czerwca przyszły

@demiks01

ja wyslalam do Scharringhauen swój i pozostałych 6 osob z ktoymi chce jechać a do otzow nie mam nr

Mozesz zadzwonic to sie dowiesz czy doszly i czy byly dobrze uzupelnione

dorota

wyslalam papiery na borowki nie wiem czy doszly co mam w tej sprawie zrobić zadzwonić czy zostałam przyjeta jade na zbior pierwszy raz

asd

Ktoś coś więcej może powiedzieć o zarobkach na szparagach ? Jeździłem wczesniej na szparagi do Lampertheim pod francuska granice i na dwa miesiace pracy(60dni) zarabialem 3-3,5tys euro. z góry wielkie dzięki

rr
@asd

a tam na tej francuskiej plantacji nie chcesz już pracować?

demiks

mam termin na 1 czerwiec może pojadę trochę wcześniej to najpewniej bedzie końcówka szpyrów. Ma ktoś może jakieś swoje dobre sprawdzone metody na szybki zbiór szparagów, bo jadę pierwszy raz i chciałbym jednak coś więcej zarobić. może kto podzieli się swoimi dobrymi radami co i jak, ze szparagami? I co sprawia największy kłopot: pogoda, trudność z wycinaniem, czy może ból pleców? poszę o opinie

KarolinaiNatalia

Cześć mam pytania odnośnie zbioru borówek i nie tylko , byłabym wdzięczna bardzo za odpowiedź bez przekierowywania do osoby , tylko i wyłącznie chodzi mi o waszą szczerą odpowiedź :) 1. Ile wynosi opłata za pokój od osoby u Thiermanna na borówkach , a także ile wynoszą opłaty dodatkowe i za co ? 2. Przypada jedna łazienka na jedno piętro , pytamy ponieważ na ulotce nie ma zawartej informacji na ten temat , a chciałybyśmy się dowiedzieć a jedziemy pierwszy raz . 3. Jeżeli jesteśmy zapisane na fabryke bądź zbiory ile wynosi akord za jeden koszyk i ile 4. Ile godzin tygodniowo/dziennie jest zapewnione? Z góry dziękuje za odpowiedz :)

pablo
@KarolinaiNatalia

opłata 5 euro za dzień( zadnych dodatkowych opłat)- w skład wchodzi mieszkanie woda swiatło, grzejniki OBIAD ( zawsze ciepły plus deserek( jogurt). pokoje ok 6 osobowe. z reguły 2 łazienki na pietro lub 1 po okolo 4 kabiny. ( kolejki po pracy na kapiel katastrofalne- wyścig szczurów) bo ciepła woda nim się pozniej nagrzeje to chwila minie. akord roznie ale im wicej borowki tym nizsza cena ok 0.8 euro za kg- srednio da sie wyciagnac okolo 50 euro na dzien . pracuje sie codziennie od 6-12 a potem 14-19. na brak pracy nie bedziesz narzekała. na 1 raz kokosów sie nie spodziewaj. praca bardzo lekka na polu- na hali nie polecam. duzo godzin i słabe zarobki.

Madej

A ja dzisiaj zjadłem 2 talerze pysznej grochówki i teraz mam straszne bąki.Pozdrowienia dla Szybkiego

asd

jak płacą na szparagach ? Akord czy za godzinę ? Jakie są stawki ?

SSja
@asd

na hali akord grupowy ( chociaz to tez pewnie w zaleznosci od tego co aktualnie bedziesz robic ) chlopaki z tego co pamietam dostawali za godzine. na polu to ile sobie zetniesz szpyrów tyle bedziesz miala kasy. Ale ile dokladnie to Ci nie powiem. Ogolnie gratuluje tym co to ze szparagow po 3-4stowy tylko poprzywozili.. to chyba chodzi o nieumiejetnosc na polu tak?

kama

Mam zamiar wyjechać do pracy w tej firmie do miejscowości Scharinghausen będzie to mój pierwszy wyjazd tam, dlatego mam pytanie co ze soba zabrać jakie ubrania obuwie jesli będzie to praca na hali, a co na pole.Jak są wyposażone tam pokoje czy są lodówki czajnik bezprzewodowy.Co najlepiej zabrac z jedzenia, bo obiady są tam dawane za opłatą jak rozumiem.Podzielcie się swoimi doświadczeniami co wy zabieracie.

nu nu
@kama

Cofnij o 1 strone do tylu tam jest wszystko opisane co trzeba wziasc i jak to wyglada

wiki

Dostałam papiery z terminem wyjazdu na kwiecień do Scharingchausen, czy możecie mi powiedzieć jaka jest praca w tym czasie tam dla kobiet czy to hala czy raczej pole.Jeśli to hala to ile czasu można na takiej hali pracować i czy mogę zostać przerzucona z hali na pole.Gdzie jest lepiej pracować na polu czy na hali.

bella
@wiki

W tym czasie jest praca i na hali i na polu. Z hali możesz przejsc na pole jak będziesz chciała. Na hali pracuje sie dlugo w polu jest normowany czas pracy.Pytanie co tobie bardziej pasuje bo są kobiety które chcą tylko i wyłącznie pracować w polu a inne tylko na hali. Ja osobiście wole pracować na polu.Tp

dorota

Czy jest ktoś z lomzynskiego

Możecie mi powiedzieć jak to jest z tą umową.Ja miałam termin na kwiecień,odesłałam im te papiery z pieczątką i terminem wyjazdu i czy teraz mam czekać na jakąś umowę od nich.Jeśli tak to kiedy mniej wiecej oni wysyłają te umowy do ludzi.

xxx
@ja

spokojnie możesz nie dostać umowy tylko telefon.....też tak bywa cierpliwości.

.,,,
@ja

kopie umowy przewaznie wysylaja ona niema zbyt waznego znaczenia ma sluzyc do legaalnego przyjazdu do niemiec wrazie jakis komplikacji w czasie podrozy miec czym sie okazac

kujawsko-pomorskie

Jest ktoś może jedzie

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG