logo Heinrich Thiermann

Heinrich Thiermann

Uchte

Opinie o Heinrich Thiermann

paweł 2017-04-13 06:29
Witam! Jeśli pojedziesz końcem maja lub początkiem czerwca to prawdopodobnie będziesz mógł zostać na borówke. Na Twoim mijescu poczekałbym trochę z wyjazdem i pojechał dopiero końcem czerwca lub początkiem lipca i wtedy masz pewnośc ze jedziesz na borówke.
juvefan 2017-04-13 14:51
swiema. dostal ktos tel na wyjazd na szarik na szparaga przed swietami?
wojtas 2017-04-14 01:30
JA NIE DOSTALEM A NAPISALEM W PAPIERACH NA 12 ,DZWONIE WE WTOREK ZE NA SRODE CHCE JECHAC,CIEKAWE JAK TAM SYTUACJA WYGLADA COS KTOS?
juvefan 2017-04-14 11:38
ja mialem na 10 kwietnia. dzwonili juz 28 marca ale nie moglem jechac. dzwonilem wczoraj ale nie sciagaja grup bo pogoda [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br />
zbieraczka 2017-04-16 15:24
witam,wybieram sie do tej firmy 1 raz,jade na borowke, dostalam papiery na 10,7chcialabym zapytac osoby ktore byly tam rok temu jakie maja zdanie o tej pracy,a przedewszystkim napiszcie konkretnie na jaki zarobek mozna liczyc,napiszcie rowniez jakie warunki panuja podczas zb ioru,ja jezdze na truskawki do karlsa,zbieram bardzo dobrze,tam zarabiam okolo2 tys na czysto za miesiac,ale sezon trwa tylko 2miesiace,chcialabym jechac jeszcze sprobowac swoich sil na borowce,czy jest szansa zarobku na podobnym poziomie i napiszcie prosze ile tygodni trwa sezon.zgory dziekuje w zamian moge odwdzieczyc sie jesli kogos interesuje cos w temacie karlsa
Dawid... 2017-04-16 17:13
Na borówce to zależy od plonów,rok temu były bardzo ubogie i nie było na co liczyć,dniówki na poziomie 40-70 Euro,co 2 dni te same pola bo za dużo ludzi było i nie było czego zbierać ale w tym roku ma być lepiej podobno.Atmosfera jest ok,beka z rumunów często jest bo rozrabiają głównie.Za 29 dni przepracowanych zarobiłem 1400 Euro na czysto licząc to że sezon był na prawdę słaby.Ale nie ma co narzekać,mnie się podobało,szkoda że nie ma wifi ;/ Łazienki troche niezadbane ,w autobusie syf i kurz,ale nic dziwnego :D
Do konca sierpnia sa zbiory na akord,pozniej godzinówki 5,50/h. Do listopada mozna siedziec,nawet by przesadzac krzewy ;d
zbieraczka 2017-04-16 17:38
dziekuje za konkretny odpis,widze ze czyba jednak warto sprobowac,mysle ze na jakies 6 tygodni sie wybiore,troszke slaba ta godzinowka. . w karlsie placili7,90,ale w sumie to bylo tylko kilkanascie godzin w trakcie calego sezonu,moze u thiermana bedzie wiecej,pozdrawiam
Karollo34 2017-04-17 09:14
Ja chcialbym sie cos wiecej dowiedziec na temat karlsa.Moze mogla bys podac jakiegos maila do siebie?
wojtas 2017-04-17 13:45
JEDZIE KTOS JUTRO Z LESZNA?
justyna 2017-04-17 14:36
W jaki dzień dzwonili do Ciebie ,ze masz jechać?
Zawiedziona wyzyskiem 2017-04-17 15:19
Nie polecam, tydzień spędzony w miejscowości Motzow na zbiorach szparagów okazał się być tygodniem spędzonym w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Praca od 5 lub 6 rano. Nigdy nie wiadomo o której się skończy pracować, czasami po 16h, 14h, ile szparagów zbiorę na polu tyle na hali trzeba przerobić. Setki kilogramów do posegregowania. Karetka pogotowania była na etacie przynajmniej raz w ciągu dnia. Grupowych nie interesuje zły stan zdrowia - przyjechałeś to pracuj. Do granic swoich wytrzymałości. Ludzie rezygnowali po jednym, dwóch dniach, albo uciekali w nocy.
Plan dnia:
16:15-18:00praca
18:00-5minut przerwy
18:05-20:30 praca
20:30- 15min przerwy
20:45 do oporu tyle ile trzeba przerobić.
Zarobki na akord nigdy nie wiadomo jaka będzie dniowka od 45-100 euro (za 16h pracy)
wojtas 2017-04-17 15:46
DZISIAJ PO 12
pierwszak 2017-04-17 18:11
ale za to mozesz zarobic godziwe pieniadze,przecierz na tym forum ludzie pisza o tej pracy,warunkach,napewno czytalas,napisz czemu zrezygnowalas,czy tylko ilosc godzin pracy to spowodowalo,ja sie wybieram tez jechac,sprobowac.
justyna 2017-04-17 18:19
Miałam termin na17 na hale ale nikt nie dzwonil co mam zrobić zadz jutro czy mogli zapomnieć zdzwonic czy może niema takiej potrzeby może jest Malo pracy co mam czekać na tel
Tt 2017-04-17 19:30
Jaka tam jest pogoda ? Czy warto jechac.?
justyna 2017-04-17 20:47
A dzwonili żeby jechac ja czekam na Tel i cisza ktos cos wie dzwonili do kogos
wojtas 2017-04-17 21:50
TAM SIE PRZEWALAJA TYSIACE LUDZI W SEZONIE,WIEC WARTO CZASEM ZADZWONIC I O SOBIE PRZYPOMNIEC ;)
justyna 2017-04-17 22:59
Ok dzieki zrobię tak jak mówisz sama im sie przypomnę a ty na kiedy miałeś planowany wyjazd ja mam jechac tam pierwszy raz ale tu takie rzeczy piszą ze niewiem czy się nie rozmysle chociarz ciężka praca to nic nowego dla mnie pozdrawiam daj znać jak tam z robotą i pogoda
wojtas 2017-04-17 23:13
JA MIALEM NA 03.04 ALE W PAPIERACH NAPISAŁEM,ZE CHCE NA 12.04 I DZIS DZWONIŁA;) ZADZWON,JEDZ I ZARÓB JAK NAJWIECEJ NIE SLUCHAJ CO TU PISZĄ.. CHOC SAM TAK MIALEM JADAC TAM PIERWSZY RAZ JEDNAK KAZDY MUSI SAM SIE PRZEKONAC POZDRO
jistyna 2017-04-18 00:24
A z kad jesteś ja zach pomorskie kolo szczecina jak bendziesz na miejscu to czy mógłbyś napisać jak tam sytuacja z robotą ja jutro zadz jak coś to dam znać czy cos się dowiedziałam i kiedy mam tam dotrzeć może się spotkamy w pracy kto wie
wojtas 2017-04-18 00:46
JA Z WLKP NIE WIEM JAK TAM Z NETEM BEDZIE JAK BEDZIE MOZLIWOSC TO NAPISZE
??? 2017-04-18 11:34
Mam pytanie,skąd wiesz że masz na hale ?czy mialas to gdzies napisane,bo w papierach ktore sie otrzymuje do wypelnienia nie ma przy czym się będzie pracować,tylko jest wstępny termin wyjazdu,Czy przysylają jeszcze jakąś umowe przed wyjazdem,czy tylko tel od nich?
justyna 2017-04-18 13:58
Oprócz papierów po jakimś czasie przyszlo mi jakies pismo niewiem dokladnie to wygląda jak umowa grubym drukiem jest napisant termin17 kwiecień niewiem dokladnie czy na hale ponoć kobiety tam na pole nie biorą ale jak bende musiała to pójdę a ty masz jakiś termin czekam wciąż na Tel z biura dzwonilam dzis ale nikt nie odbiera a do ciebie dzwonili daj znać jak cos
justyna 2017-04-18 14:00
A ty na pole czy do czego jedziesz ty pewnie juz któryś raz co
Karollo34 2017-04-18 14:26
Mam pytanie.Mialem telefon zeby przyjechac na czwartek przed swietami.Juz mialem wyjezdzac i mnie grypa rozlozyla dzwonilem tam do biura poinformowac ze nie dam rady przyjechac i nie dodzwonilem sie non stop ta muzyczka i sekretarka.Ciekawe czy mam jeszcze szanse na przyjazd czy sie odezwą?czy mam próbowac dzwonić i pytac?czy moze mam juz pozamiatane.
Elo320 2017-04-18 14:37
Jeszcze raz.
Tak. Przeważnie możesz tam siedzieć na okres 3miesięcy. Co w tym czasie robiłeś ich nie interesuje.
Elo320 2017-04-18 14:38
Jeszcze raz.
heheszki 2017-04-18 14:40
Jeżeli kogoś interesuje borówka, bądź jak wygląda zwykły dzień pracy zadawajcie pytania.
wojtas 2017-04-18 15:29
NA POLE 4 RAZ
justyna 2017-04-18 15:52
Czy tu juz tam jesteś czy mógłbyś powiedzieć jak tam stoją z robota dużo ludzi czy kobiety tez robią na polu bo jak niema roboty na hali to na pole tez mogę dzonilam dzis dwa razy ale nie odbieraja a może niema tyle pracy i narazie nie potrzebujs
wojtas 2017-04-18 16:20
ja jade o 21 z leszna na miejscu dopiero nad ranem bede.jak dzwonisz to musisz czasem dluzej czekac nawet jak ta melodyjka smieszna leci i probowac kilka razy.A co do kobiet to w polu owszem pracuja glownie w miejscowosci Motzow ja nigdy nie widzialem bo ja zawsze na szarki jezdze
pytam 2017-04-18 17:02
Jak miałem proponowany termin na 27.4 a odesłałem że chce od 25.7 to kiedy mogę się spodziewać umowy(o ile się załapię)?
justyna 2017-04-18 18:24
A co to sa te szarki czy ty jedziesz własnym samochodem troche sie obawiam bo jak bym jechała busem to zawiezie mnie wieczorem pod biuro to ciekawe czy ktos bendzie czy bende na dworze do rana koczować może cos takiego być sory ze tak pytam ale zawsze iezdzilam z kolerzanka to bylo razniei teraz ona niechce iechac i sama bende musiała jechac jak zadz tak się pytam jak to będzie jak tam pojadę czy ktos w biuze bendzieczekal możesz mi powiedziec jak tam jest z tym zakwaterowaniem zgory dziekuj
justyna 2017-04-18 19:25
A czy jest taka możliwość ze przyjechał byś na miejsce po kogoś czy tzeba do ciebie dojechać pod wskazany adres z góry dziękuję
borowka 2017-04-18 20:14
witam,mnie bardzo interesowal opis normalnego dnia w pracz na borowce,warunki,zarobki,generalnie wszystko,z gory dziekuje za odpis
??? 2017-04-19 11:03
Ja odeslalam z koncem marca wypelnione 3 papiery o zameldowaniu,kwestionariusz o ubezpieczeniu i potwierdzenie proponowanego przez nich terminu.Chodzi mi o to czy jeszcze coś mi przyslą czy tylko mam czekac na tel albo dzwonić( jak się dzdzwonię...) Termin wstepny wyjazdu mam na 3 lipca i rozumiem ze na borówke.Do Motzow.Zglaszalam się przez ich stronę (wybralam opcje:hala borowka,rzepa).Gdyby przyslali jakąś jeszcze "umowę" to by byl jakis konkret i mozna się pakowac na wyjazd.
??? 2017-04-19 11:17
Napisz jakiej wielkosci sa krzaki borwki wysokosc czy niskie (chodzi o kregoslup)czy scigają za mozliwosc rwania na kolanach bądz czy mozna "usiąsc".W jakiej odleglosci są pola od kwatery,czas dojazdu na pola.Czy dają wodę ,czy trzeba miec swoją.Moze glupie te pytania aledla ludzi co jadą 1 raz to istotne.Ogolnie napisz co wiesz jeszcze.Ile trzeba urwac kg dziennie,zeby sensownie zarobić np.50 kg to wydaje się duzo jak na tai maly owoc i czy trzeba rwac bardzo czysto(listki przebierać ? ) z gory dzieki za odp.
To moze ja 2017-04-19 13:02
Krzaki są różnej wielkosci, często mozna rwac na stojąco albo na kolanch ale są też malutkie krzaki przy ktorych trzeba sie cały czas schylac, ale na takich jest mało borowki wiec szybko sie je wyzbiera i nastepne pole.Odległość zależy od "hotelu" do ktorego cie przydziela ja byłem w trzech i w dwóch z nich mialem 30min drogi a w jednym godzine. Woda jest ale nie zawsze, najlepiej jest miec przy sobie butelke i woda z kranu nadaje sie do picia wiec nie trzeba nawet kupowac. A żeby sensownie zarobic to nie ma co patrzec na kg bo to ile nazbierasz zalezy od sezonu pola itp a te 50kg to wcale nie tak duzo przy dobrym polu. Trzeba przebierac listki i nie mogą byc zielone borowki
zbieraczka 2017-04-19 14:11
spokojnie to znaczy ile?i czy jest tam jakas opieka medyczna w razie wypadku
tak pytam 2017-04-19 14:36
Ale naco miałeś jechac w kwietniu ze potem przesunrkes termin na lipca bo to dugi osteep czasu
Pytanie 2017-04-19 22:01
Kiedy sie zaczyna rzepa u Henia ?pP
justyna 2017-04-20 13:07
Dzwonie dwa dni do biura nikt nie odbiera niewiem czy się doczekam na Tel z ich strony
Karollo34 2017-04-20 18:57
Tak u nich jest. Ja tez dzwonilem ze 3 dni i tylko muzyczka.Mialem jechac przed swietami na szparag i niestety cos mi wyskoczylo chcialem dac im znac i sie nie dodzwonilem.Teraz juz chyba mam pozamiatane i nie wezma do zadnej roboty.
justyna 2017-04-20 19:02
Ja miałam na17kwietnia i niewiem co mam robic czekać czy juz się w tym roku nie zalapie ciekawe czy ktos mi cos powie ma ten temat może ktos byl w takiej sytuaci
pytam 2017-04-20 20:48
Nie wiem na co miałem jechać, w tym terminie to pewnie jakieś szparagi albo truskawki. Na papierze nic nie miałem, tylko termin i Scharinguhausen. Zgłoszenie wypełniałem jeszcze w tamtym roku, nawet się nie spodziewałem tych papierów ale jak wysłali to odesłałem.
tak pytam 2017-04-20 21:12
Ja dostałam namiary od kolego w tym roku papiery mi przyszły ze na17 kwietnia mysle ze to tesz miały być szparagi ale cisza nikt nie dzwoni porze przez ta pogode
??? 2017-04-21 16:33
Moze papiery odrzucone ?Mieliscie w pkt 6 pieczatke od soltysa ze gospodyni domowa ?
tak ptyam 2017-04-21 20:45
Były pieczatki nawet potem przyszly jeszcze paiery co do jedzenia mozn wsiąść chodzilo żeby niebrac miesa itd bo jakas grypa tam panuje bylo napisane ze na17 mam być ale mieli dzwonić to czekam nadal może sie doczeka
pytam 2017-04-22 09:02
ja miałem zaświadczenie z uczelni
??? 2017-04-22 09:48
A czy miałeś może w tych ostatnich papierach podaną jakąś stawkę minimalną miesięczną lub za godz ?
Zostaw swoją opinię o Heinrich Thiermann - Uchte
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Heinrich Thiermann