P.W. HOBBY Piotr Matuszewski

Opinie o P.W. HOBBY Piotr Matuszewski

Pracowałem w tej firmie ładnych parę lat temu przez trochę dłuższy czas. Wynagrodzenie najniższe dopuszczalne , kolesiostwo i układy , jeśli kogoś tam znasz kto coś więcej może to jakoś przetrwasz , dziś Cię zwalniają A za parę dni dzwonią że chcą abyś wrócił. NAWET JAK MASZ TRUDNĄ SYTUACJĘ ŻYCIOWĄ , TĄ FIRMĘ OMIJAJ Z DALEKA !!!! JEŚLI KTOŚ MA INNE ZDANIE TO JEST W BŁĘDZIE LUB ZNA WŁAŚCICIELA

Stasiu

Zgadza się wyzysk j (usunięte przez administratora) w produktach sprzedawanych jako pierwej sort

Czy można w PW HOBBY liczyć na jakieś dodatki?

rty

taaa dodatkowa zajęcia jak kogoś na przykład nie ma w pracy

Stasiu

Tak umycie szefa auta lub zrobienie mu śniadania na resztę nie licz

kula

Zastanawiam się jaka sytuacja jest na stanowisku Grafika komputerowego w tej firmie?

Sabaka
@kula

Możesz zapytać poprzedniego grafika który po kilkunastu latach pracy (bez uwag od przełożonego ) dowiedział się od kadrowej w ostatnim dniu umowy ze nowej nie dostanie... Nikt nawet nie był łaskaw go o tym poinformować ani jego tzw przełożony ani pan M.

bsr
@Sabaka

kadrowa to inna bajka!!!

on
@Sabaka

To na jakich umowach ten grafik pracował, że po kilkunastu latach nie przedłużyli mu umowy?

Sabaka
@on

Oczywiście na umowach na czas określony. Tak jak większość pracowników w tej firmie. Jak można tak walić system i unikać umowy na czas nieokreślony przez całe dekady pytacie ? A no wystarczy że pracownik jest przenoszony pomiędzy 2 firmami . Ciągle robi to samo ale raz jest zatrudniony w jednej firmie a raz dla drugiej . Patologia biznesu a'la lata 90 wiecznie młoda w Hobby. O stosunku do pracowników też to trochę mówi :)

@kula

Tak jak na każdym firmę prowadzi dudus szef i za nim biega jego zięć tzw.wizionerzy????nie polecam (usunięte przez administratora) a nie firma!

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w PW HOBBY?

Seba

Najlepiej śmieciowa umowa przez agencję jeśli mowa o produkcji. Na wyższych stanowiskach wieczna umowa na czas określony. Ludzie pracują tak po kilkanaście lat... Jak? Wystarczy ciągłe przerzucanie pomiędzy Hobby a firmą "prawej ręki szefa" ;) Tym sposobem nikt nie ma tam umowy na czas nieokreślony. Strata niewielka bo najpierw trzeba zadać sobie pytanie po co w ogóle tam pracować?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w P.W. HOBBY Piotr Matuszewski? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?

Jaki jest wkład kierownictwa PW HOBBY w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Moll

W dużym skrócie wkład kierownictwa w tej kwestii sprowadza się do napuszczania jednych na drugich i promowania donosicielstwa. Gdy mimi wszystko pojawi się jakiś zalążek zespołu jest natychmiast rozbijany. Wierzą tam tylko w zarządzanie oparte na strachu...

Żadnego wkładu nie ma , jestem obecnym pracownikiem i to co tam się dzieje to powiew komuny masakra . Donosicielstwo na 1 miejscu , najlepiej rób i się nie odzywaj , Pytasz o swoje co ci się należy usłyszysz cytuje „ To stawia cię w złym świetle rozumiesz „ to słowa kierownika a tylko dopominałam się o swoje co mi się zgodnie z prawem należało . Za dużo powiesz zaraz znajda coś na ciebie żeby cię uwalić I uciszyć , wkład w rozwój ludzi żadnego nie ma a budowanie pozytywnych relacji między ludzkich to nie w tej firmie . Dużo można by pisać . Masakra ludzie omijajcie to miejsce . A co najlepsze oni się dziwią ze ludzi do pracy nie maja wcale się teraz nie dziwie . Omijajcie hobby w Kobylarni .(usunięte przez administratora)

To dlaczego jeszcze tam pracujesz?

Akwarysta

Nadal wczesny Balcerowicz, zmieniło się całe pokolenie a Pan Piotr z Rodziną tkwi w garażu na Leśnym. Ten czas odszedł w niepamięć, teraz trzeba nieco innego zarzadzania. Z drugiej strony dopóki na rynku będą zdesperowane Jelenie tak długo będzie istnieć PW Hobby w obecnej postaci.

Aa

Czesc mam pytanie bo mamy ofertę właśnie do tej firmy proszę powiedzieć jak wygląda sytuacja z umową czy cały czas umowę zlecenie? I jak wychodzi wypłata?

@kig uległość ? Co masz na myśli?

Jakie wartości są cenione w PW HOBBY?

Kig

(usunięte przez administratora) -poslusznosć -uległość Generalnie robić co karzą i nie zadawać pytań. Nigdy też nie dopominać się o swoje :(

kinia

nic tylko pracować

Adwokat

Większość komentarzy jest naładowana emocjami, zupełnie to zrozumiałe. Jednak pozwolę sobie na przedstawienie podstawowych faktów na temat tej firmy. 1. PW Hobby jest tzw. rodzinną firmą w której nie liczą się kompetencje, liczą się tylko i wyłącznie układy z Panem (usunięte przez administratora), jego zięciem, pełnomocnikiem i jego pieskiem (usunięte przez administratora)2. Firma nie inwestuje w pracowników (jest to zakład pracy chronionej) i za pieniądze z funduszu robione są prywatne inwestycje. 3. Firma PW Hobby jest idealnym przykładem na to jak w najbardziej prymitywny sposób można wykorzystywać trudną sytuacje pracowników fizycznych w tym regionie (większość są to pracownicy niewykwalifikowani z mniejszych miejscowości, którzy niestety zgodzą się na bardzo wiele za minimalną stawkę). 4. Firma regularnie przegrywa sprawy w sądzie pracy, zakładając, że Sędzia zna się bardziej na prawie niż zarząd firmy PW Hobby można stwierdzić, że kodeks pracy jest w tej firmie tematem tabu lub zakazaną księgą do której się nie zagląda. 5. Firma ponadto w wielu aspektach narusza podstawowe zasady dt. przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz rozporządzeń ministerstw, które dotyczą np. przepisów UDT - wózki widłowe często pracują mimo nie wykonanych obowiązkowych badań uregulowanych przepisami Urzędu Dozoru Technicznego, naprawy i serwis jest wykonywany przez pracowników tzw. warsztatu czy inaczej działu utrzymania ruchu maszyn. Jest tych rzeczy znacznie więcej jak np. nie przestrzeganie przepisów dt. minimalnych i maksymalnych temperatur w pomieszczeniach i halach produkcyjnych czy też magazynowych, brak opieki medycznej, stołówki itd itd. Ponadto warto wspomnieć o tym, że oczywiście pomimo łamania przepisów, rozporządzeń czy też najzwyczajniej tzw. dobrych praktyk, firma PW Hobby nie posiada pozytywnej etyki biznesowej nastawionej na szacunek i rozwój, za to jest nastawiona na szantaż i rozwój konta, który niestety nie przekłada się pozytywnie choćby na fundusze socjalne dla pracowników. Mogłabym wymieniać tak w nieskończoność, jednak na zakończenie można powiedzieć jeszcze jedno. Firma z gigantycznym potencjałem gdyby nie fakt, że jest sterowana przez Człowieka, który rzeczywiście ją założył i doprowadził do wzrostu, jednak w XXI w rozwiązania często post PRL-owskie nie odnoszą już takiego skutku jak za czasów reformacji Balcerowicza. Ambitnym radzę nie zatrudniać się w tej firmie. Pozdrawiam

Agi

Nie polecam tej"firmy" kupiłem smycz firmy Flexy waga psa do 25 kg mega mocna tak mówili zerwał po czterech dniach trzy miesieczny Golden reklamacja oczywiście odrzucona odsyłaja do rzeczoznawcy na testy wytrzymałościowe niech się sami zbadają tylko szybko bo może być za późno.

Dorota
@Agi

Dzięki za opinię, właśnie zastanawiałam się nad zakupem w PW HOBBY. Widzę, że towar, który zamówiłaś, był niezgodny z opisem. A powiedz, pierwszy raz u nich kupowałaś? Może możesz polecić jakieś inne produkty?

Ugo

Jak pokazuje przykład firmy, która ma dobrą opinię wśród pracowników nawet najlepsi mają swoich hejterów.

Bart
@Ugo

Zgadza sie. Tylko co to ma wspólnego z Hobby?? Chyba nie chcesz powiedzieć że Hobby jest firmą która cieszy się dobrą opinią wśród pracowników ????

Nika

Pracowałam chwilę i odradzam prace w tym miejscu. Placa słaba warunki średnie faktycznie malownicze tereny. Kolesiostwo płaczki itp nawet jakies rodzinne powiązania Mamusia wkreca syna ojciec córkę patologia . Za zlamanego szelinga potrafią utopic byle dostać sie na wyższe stanowisko jak uslyszalam historię pana z tego siana kierownik czy brygadzista a swoich podpierdziela to naprawdę szacunek dla wlasciciela. A wlasnie panie wlascicielu jestes okradany przez swoich pracowników i to notorycznie . Pozdrawiam

Witam wszystkich pracowałem w tej firmie w latach 1996 do 1999 nic dobrego nie mogę powiedzieć w tamtym czasie firma dopiero kobylarni stawiała pierwsze kroki Potwierdzam opinie poprzedników mobbing układy kolesiostwo donosicielstwo na porządku dziennym bardzo duża rotacja pracowników w tym okresie większa część tej grupy to emeryci lub niepełnosprawni umysłowo kto to się go dzieli na wszystko warunki pracy okropne ciągły stres i strach przed zwolnieniem ale przyszedł dzień kiedy i mnie spotkała to przykra sytuacja podjęcie nowej pracy było wręcz niemożliwe kierownik przy wypłacie wręczył mi wypowiedzenie i do widzenia nie polecam nikomu nawet tym o silnych nerwach i odporności na stres z opisów wyżej wymienionych wnioskuję że nic się nie zmieniło poza tym że w tamtych czasach nie było dostępu do internetu i nie można było się wypowiedzieć tak jak dzisiaj na łamach internetu dzisiaj jest łatwiej o pracę i ci którzy chcą odejść lub są zwalniani w tej pseudo firmie na pewno nie mają problemu tak jak ja kiedyś ze zdobyciem nowego zatrudnienia nie Pozdrawiam pana Piotra Matuszewskiego ani jego rodziny pan Matuszewski rządził mi ogromną krzywdę bo przez kilka lat byłem bezrobotnym bardzo ciężko było mi przeżyć tamten okres dzisiaj staram się tego nie wspominać dzisiaj mam 52 lata przepracowałem w wielu firmach w których pracowało się lepiej lub gorzej ale firma z Kobylarni p matuszewskiego była najgorszą firmą w której pracowałem!!!

Alicja

Widzę, że pracowałeś w PW Hobby trzy lata, czy w tym czasie nie przekonałeś się o jakichś zaletach tej pracy i nie możesz powiedzieć o tej firmie nic dobrego? Napisałeś też o mobbingu, dobrze jest wiedzieć, że to poważne oskarżenie. Mobbing wg. kodeksu pracy "oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników." Czy jesteś pewien, że do takich zachowań dochodziło? Zostało to gdzieś zgłoszone?

Vital
@Alicja

@Alicja Definicja która tu przytoczyłaś idealnie opisuje podejście właściciela do pracowników w tej firmie... Do tego dochodzą notoryczne kłamstwa, składanie obietnic bez pokrycia i oszukiwanie pracowników na każdym kroku. Zarządzanie na poziomie troglodyty przez ludzi bez jakiegokolwiek wykształcenia czy zdolności również nie pomaga.

Franciszek
@Vital

Możesz dokładniej opisać sytuacje które wpłynęły na twoją negatywną opinię o firmie? Napisałaś o wadach Pw Hobby a jak z zaletami?

Vital
@Franciszek

Z zalet można wymienić malownicze położenie firmy pośród lasu i ładny trawnik...

ilwolo

Normalna firma i mam wrażenie, że kilka osób postanowiło ja zdyskredytować stąd te negatywne wpisy!

Lotomito
@ilwolo

Hahahaha :) Chyba kilkadziesiąt. Ewidentny wpis od właściciela ????

ads

a ktoś wspominał o tym ze co poniedziałek auto ma być umyte i zdjeica auta z data na maila ?:D bo inaczej po premii+ dodatkowo w kazdej chiwli może cie zatrzymac ochrona "np juventus" i sprawdzic co przewozisz :D pozdro

@ads

To wszystko prawda....

Seb

Najlepsza firma a właściciel pogratulować mu wiedzy

Dro
@Seb

Zgadza się ! Zwłaszcza wiedzy na temat tego jak poniżać i oszukiwać pracowników, oraz jak kłamać w każdej możliwej sytuacji dla uzyskania własnej korzyści :)

@Seb

A co konkretnie podoba Ci się w pracy w PW HOBBY - zarobki, atmosfera, godziny pracy, a może coś zupełnie innego? Szczegóły dotyczące warunków są ważne dla potencjalnych kandydatów. Wiele osób wypowiadało się negatywnie o pracodawcy, dlatego też konkretne argumenty sprawią, że Twój komentarz będzie bardziej wiarygodny.

zenek
@Alicja

Kłamstwa dotyczą: zakresu obowiązków, ewaluacji, standardu zatrudnienia czy nawet samej formy zatrudnienia i kto zatrudnia. Dotego nalezy dołożyć jeszcze atmosferke donosicielstwa. Ogólnie niepolecam.

romulus
@Alicja

tak pracowałem w tej firmie, dla mnie kompletne dno pod kazdym wzgledzie, zarobi skandaliczne, pracy bardzo duzo, kierownik produkcji żałosny, nie znający sie na produkcji-sam to stwierdził, wyzysk człowieka przez człowieka, nie polecam tej firmy, brak funduszu socjalnego, brak wszystkiego, ale pracy coraz więcej i więcej obowiązków, apieniądze te same!

romulus

Ja!aaaaaaa

Fakt szkoda czasu, nerwów. Jeżeli ktoś w siebie wierzy i jest ambitny to nie powinien tam być. Zresztą wszystko zależy z kim się pracuje

Seb
@Ja!aaaaaaa

Bzdura Pan M jest inteligentnym człowiekiem i poprostu nie daje się oszukiwać fajny własciciel i profesionalna firma !!!!

New

Jakieś opinie na temat stanowiska PH ?

@New

Możesz napisać, jakie dokładnie informacje są dla Ciebie istotne? Chodzi Ci bardziej o atmosferę, cy może kwestię zarobków? Planujesz aplikować? Może masz już za sobą rekrutację? Jeśli udało Ci się zatrudnić w firmie, daj proszę znać!

Alicja

@:D, każdy z pracowników może mieć inny pogląd na pracę w firmie, często jest on zależny od zajmowanego stanowiska. Wymieniłeś wiele aspektów, które Ci się nie podobają, a czy dostrzegasz jakieś plusy? Jakie zmiany powinny według Ciebie zostać wprowadzone?

Zostaw merytoryczną opinię o P.W. HOBBY Piotr Matuszewski - Kobylarnia

• Jak się pracuje w P.W. HOBBY Piotr Matuszewski?

Zobacz opinie na temat firmy P.W. HOBBY Piotr Matuszewski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.W. HOBBY Piotr Matuszewski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 0 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

P.W. HOBBY Piotr Matuszewski