Opinie o Tom-Marg w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Tom-Marg. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Tom-Marg o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi prania i czyszczenia dla firm
Usługi prania i czyszczenia dla firm Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tom-Marg w Kraków

EWA

NOWA PRALNIA BEDZIE OTWARTA NA JANA PAWLA W SLUPNIE OD1KWIETNIA

tomek

tak ja pracowałem 3lata a wiec nie gadajcie ze jest tam dobrze.. wcale nie to jest najgorsza firma ludzi traktują jak świnie 6zl na godzinne się ma a mówią ze 8zl to nie jest prawda tylko ludzi zachęcają do pracy ale kto tam pracuje to wie jak tam jest na prawdę. żal...

jaa

Czesc, ja tam pracuje juz 2gi miesiac i powiem ze nie jest zle. W ciagu tego czasu tylko raz dostalam wiadomosc ze mam wolne. Jak ja nie moglam przyjsc, bo cos mi wypadlo albo sie zle czulam, to dzwonilam i dostawalam wolne. Raz tylko odmówiono mi wolnego, bo duzo pracy bylo, ale wystarczylo doniesc pozniej zwolnienie lekarskie, to moglam miec to wolne. Co do przerw, to zalezy gdzie się trafi. Jest jedna oficjalna przerwa po ok. 4 h pracy. Jednak to zalezy od operatorow maszyn. Maksymalnie trafily mi się az 4 przerwy ! :) Co do operatorów maszyn, są mili i są chamscy, zależy gdzie się trafi. No ale w żadnej pracy nie jest idealnie. Co do wyjścia do WC w czasie pracy, mówię operatorowi że idę i tyle. Żaden mi jeszcze nie zabronil, ani nic w tym stylu... Co do stawek. No nie są jakieś super, ale ujdą... Ja na 16 dni w tym miesiącu (sama tyle ustalilam - bo mam drugą pracę) bylam 13 dni. w tym 1x mi odwolali, a 2x bo bylam chora. Wiadomość o tym, że mam wolne, dostalam 4h przed rozpoczęciem pracy ... ;) AHA! Jeszcze jedno : jeśli ustali się , jakiś dzień w grafiku, ale weźmie się wolne, no to trzeba to odrabiać. No chyba że sie ma zwolnienie lekarskie. AAAA. I jeszcze co do nadgodzin, kilkukrotnie mi proponowano (PROPONOWANO, A NIE KAZANO), przyjść na 12 h do pracy. Jak odmówilam, nie bylo zadnych pretensji ani nic ;)

jagh

kiedy wyplata? nawet na te glupie 600zl trzeba czekac wstyd

Ola

Przerażające są opinie o tej firmie a miałam iść sobie na ferie tam dorobić ale chyba zrezygnuje nie dam sobą pomiatać nikomu za marne pare złotych za godzine.Z tego co jest napisane w opiniach to wnioskuję,że brygadzistki nie są wporządku traktując tak pracowników ciekawe czy któraś z nich chciałaby by ją ktoś tak traktował??

sylwia

ja zostałam po traktowana jak śmieć po prostu brygadzistka powiedziała tak do mnie w tej firmie miejsca pracy dla ciebie nie ma...

Dik

Dzięki za twoją opinie Adam,zastanawiam się co zrobić? bo jak faktycznie jest tam aż tak dramatycznie jak wszyscy opisują oprócz studenta dziennego to myśle ,że chyba nie chce tego przeżywać co reszta osób,być traktowanym jak śmieć.Zaczynam myśleć że,naprawdę coś nie tak jest z tą firmą.Tylko gdzie ja prace znajde? jak takie silne bezrobocie jest.

Dik

Ludzie jak wam się pracowało w tej firmie?jest aż tak zle jak opisujecie? bo chciałem iść sobie tam zarobić a nie wiem czy mi się opłaca? jak radzicie?

adam
@Dik

Nie opłaca Ci się to jest okropna praca okropni brygadziści i pieniądze tez dramatyczne pracowałem tam i przekonałem się na własnej skorze . ODRADZAM ODRADZAM ODRADZAM

mats

Pracowałem na 1 i 3 zmianie podczas szybkiego pisania na klawiaturze przycisnela się inna cyferka szybko wysłałem wiadomość i nie zauważyłem tego.Jakie to niby głupoty wypisujemy? co Ci się niby kupy nie trzyma?Po prostu piszemy jakie mialiśmy przeżycia z tą firma,by ostrzeć innych w co się pakują ty masz o tej firmie inne zdanie twoja sprawa.Ja też mam wrażenie że pracowałeś w całkiem innym zakładzie niż my wszyscy,bo u nas nie było tak pięknie i kolorowo jak u Ciebie jak opisujesz.Ja też szedłem do pracy ,robiłem co mi kazali a później i tak żale i pretensje o wszystko

Trololo73 wiem jak są ustalane, bo widziałam na własne oczy listę próbną i miałam dokładnie wytłumaczone czemu ta osoba idzie tu, inna gdzie indziej, a tę odwołamy bo mnie wkurza. Pracowałam tam dość długo by napatrzeć się na podobne praktyki. Studencie Dzienny: wyobraź sobie, że ja też przychodziłam, robiłam swoje i szłam do domu. Ba, nawet zdarzało mi się przyjechać na 18 lub zostać do 10 i co? I tak mnie obgadywali. Jak każdego.

student dzienny

mats - mowisz ze pracowales na 1 i 2 zmiana wiec skąd więc wiesz co robli ludzie na 3 zmianie? :) Opamietajcie sie ludzie troche i przestańcie wypisywać głupoty które się nie trzymają kupy bo czasami mam wrażenie ze pracowałem w całkiem innym zakładzie pracy. I nie - nie byłem "pupilkiem" brygadzistów. po prostu nie wdawałem się z nimi w szczegóły i już. Mówili gdzie mam iść i tyle. Nigdy się z nimi nie kłóciłem, sprzeczałem czy też mieli robić mi na złość. Po prostu traktowałem ich jako moich przełożonych a nie kolegów. Ja wyraziłem swoje zdanie i mój własny punkt widzenia. Jak się komuś to nie podoba to jego sprawa, ja swoich odczuć w stosunku do pracy w tommargu nie zmienię.

Trololo73

Pracowałem w Tom Margu długi okres czasu, fakt faktem praca bywa różna. Nie zawsze było pięknie i kolorowo czasami zdarzało się wyjść wymordowanym po pracy, ale gdzie tak nie jest? Praca się głównie przeznaczona do osób chcących sobie dorobić. Nie są to jakieś wielkie pieniądze, ale zawsze jakieś są. Anna skąd wiesz jak są listy ustalane, bardzo długo tam pracowałem i nigdy nie byłem świadkiem tego? Tak więc skąd posiadasz takie informacje? Kiedy prosiłem o wolne, jak była taka szansa to dostawałem. Podpisując umowę zostajesz poinformowany na czym ta praca polega i jaki ma charakter, tym samym godzisz się na to! Dlaczego więc tak Ci się ta praca nie podobała?

Ja widziałam jak te listy są ustalane: tego damy tu, bo sobie poradzi, ta z tą się nie lubi, więc trzeba je rozdzielić, te dwie muszą iść razem, bo będą się wymieniać na okładce i na separacji, a resztę damy tam gdzie miejsce zostanie. Oczywiście maszyny 6018 i 6019 zajęte przez pupili, bo jakże by inaczej. Co do tych przerw: zdarzają się maszyny z których zejdziesz np. do toalety czy na papierosa, ale są też takie na których masz zapewnione, że przez 8 godzin na krok się od maszyny nie ruszysz (np. Hugo i 6016). Mnie też zdarzało się wychodzić z płaczem. Zazwyczaj przez chamskie docinki operatorów. Współpracownicy też święci nie byli. Regularnie obgadywali osoby mniej popularne. Wyśmiewane było wszystko: ubiór, włosy, zachowanie. Z brygadzistami można coś ugrać dla siebie np. wtedy kiedy zgadzasz się przyjść na 12godzin lub w swój dzień wolny. A suwnicowymi nie zostają ludzie ogarnięci, tylko ci poleceni przez pupilów. Na 3zmianie suwnicową została dziewczyna jednego z brygadzistów. Ledwo sobie radzi, ale musiała dostać uprawnienia. Przykro było patrzeć jak się mordowała. Kiedyś dało się jeszcze tam pracować, teraz już niestety nie.

mats

Studencie dzienny Też tak przypuszczam jak Anna, że jesteś jednym z pupilków brygadzistów i brygadzistek ,bo pracowałem na 1 jak i 2 zmianie i zawsze było tak samo czyli do bani.W pierwszej kolejności rozpisywało się ulubieńców pytało się ich na jaką maszyne chcieliby dziś iść(na której opieprzali by się całą noc oczywiście)a póżniej rozpisywali nas na najgorsze maszyny,które zostały .No z wolnym to był koszmar jak się prosiło o wolne to nagle jest dużo pracy i nie ma mowy albo miało się wolne w grafiku to kazali przyjść bo jest mnóstwo pracy a jak się odmówiło to 50 zł kary.Pamiętam jak niektóre osoby przyszły na 1 zmiane i musiały z powrotem jechać bo niby nie ma dla nich pracy nie obchodziło ich to np. że nie są np. z Krakowa żę mieszkają daleko że za dojazd musieli zapłacić rano wczas wstać tak jakby nie mogli dzień wcześniej odwołać tak się po prostu nie robi.

Studencie dzienny przypuszczam że jesteś jednym z pracowników należących do grupy pupilków brygadzistów i brygadzistek z tom margu z Obrońców Modlina czyli P1. Ja tam pracowałam i bardzo złe wspominam tą pracę tak jak i brygadzistów i brygadzistki. niech ich wszystkich ch... strzeli. 2 brygadzistki są w miarę ok po za tym że sa dla Ciebie miłe w zależności od ich humoru. a dwaj pozostali brygadziści są mściwi i złośliwi. Jeden daje kary za byle co - wystarczy ze odmówisz pracy na igołomskiej bo naprawdę nie możesz tam jechać ale chcesz jechać na P1 to i tak dostaniesz karę. Drugi jest złośliwy i wysyła nie lubiane osoby przez siebie na najgorsza i najcięższa prace a swoje grono ulubieńców wysyła na najlżejsza pracę. Często się zdarzało ze wychodziłam z pracy z płaczem a kiedy prosiłam brygadzistki i brygadzistów o wysłanie mnie na lżejsza prace to zostałam wyśmiana w twarz-usłyszałam ze to nie jest koncert życzeń żeby sobie wybierać maszyny. trzeba uważać co do kogo się mówi ponieważ pracują tam tzw kable którzy donoszą wszystko do brygadzistów a w następny dzień już jesteś odwołany. na 23 rozpisanych dni w grafiku byłam max 12 razy. pamiętam tez dobrze sytuacje gdy potrzebowałam dzień wolnego i go nie dostałam tylko od razu usłyszałam ze nie ma szans na wolne a na dodatek dostałam kare 50 zł. praca ogólnie jest ciężka ból kręgosłupa nóg i rak to podstawa a zdarza się tez tak ze przychodzisz do pracy a po 2 godzinach wysyłają cie do domu bo jest awaria na maszynie albo koniec nakładu. oprócz tego ze ciężka praca i stałe odwołania to wypłata nigdy nie była w tym samym terminie w jednym miesiącu była 14 a w drugim 26. często zdarza się ze brakuje ci pieniędzy do wypłaty i trzeba się wykłócać o nie i czekać do następnego miesiąca żeby ci je zwrócili. jak widać żadnych pozytywów w tej pracy nie ma. każdy kto by był chętny do pracy w tom margu niech się zastanowi 100 razy nad tym bo naprawdę nie warto chyba ze chcesz zniszczyć sobie zdrowie i psychikę

student dzienny

To co opisywałem było widziane z mojej perspektywy. Ja narzekać nie mogę, źle mi się nie pracowało. I nie mów ze nie znam życia bo nie znasz mnie kompletnie. Nie mam nadzianych rodziców którzy kasą sypali, też nie jestem z Krakowa i musiałem wynajmować mieszkanie i płacić za to wszystko sam, bo nikt mi nie dawał na to pieniędzy. Zarabiałem od 800-1000 zł na miesiąc i wystarczało mi to na przeżycie. Było skromnie nie zaprzeczę, ale dało się przeżyć. A z drugiej strony nikt nikomu nie kazał iść na studia a potem narzekać jakim się jest biednym studentem. Tak jak powiedziałem dla mnie to była praca dorywcza i pod takim kątem powinno się rozpatrywać. Niektórzy mają tutaj nieco wygórowane wymagania i chcieliby zarabiać 3000 zł miesięcznie jednoczenie studiując i spędzać całe weekendy na imprezach, ale niestety realia są nieco inne. Wiem jak trudno jest połączyć i studia i pracę, ale jeżeli idzie się do pracy takiej jak tommarg trzeba sobie zdawać sprawę z tego ze raz ta praca jest, a za 2,3 dni już jej nie ma. Tak niestety już jest. Jeżeli chodzi o to odwoływanie ze jeden był w pracy 5 razy a drugi 15 - cóż nikt mi się nigdy nie żalił że zbliża się koniec miesiąca a on był w pracy 5 razy. Więc ani nie potwierdzę ani nie zaprzeczę. Być może tak było, ale pytanie ile dni zadeklarował się być w tej pracy? bo z tego co pamiętam były też osoby pracujące tylko w weekendy (czyli 8 dni w ciągu miesiąca) Nigdy nie widziałem ani nie słyszałem od ludzi z hali żeby operator zabronił iść komuś do toalety (na papierosa i owszem). Nie twierdzę że wyssałeś to z palca, ale ja o czymś takim nie słyszałem. A jeżeli chodzi o odwoływanie w połowie drogi do pracy to tutaj chyba nie jest tommarg winny, tylko kierownik na hali bo to chyba on wydaje takie polecenie brygadzistom (wydaje mi się ze to on zarządza tym ile osób na maszynie ma być i kiedy je odwołać) Tak więc to co opisywałem jest widziane z mojej perspektywy. Może tak to wygląda dlatego że nie oczekiwałem że będę tam zarabiał kokosy. Pracowałem w wielu innych firmach i uwierzcie mi że było zdecydowanie gorzej (dlatego postanowiłem wrócić do tommargu po kilku miesiącach i pracowałem aż do końca moich studiów) Wy chyba nie wiecie co to znaczy poniżanie pracownika i wyzysk i fizyczny i psychiczny... Umowę z tego co pamiętam podpisywało się na pierwszy miesiąc z możliwością przedłużenia. Jeśli komuś praca nie odpowiadała po prostu nie przedłużał umowy i już. Nikt nikogo tam na siłę nie trzymał. Ja nie żałuję że tam pracowałem (mimo że też byłem zniechęcony tymi wpisami tutaj) więc każdemu zainteresowanemu pracą w tommargu radzę traktować to z lekkim przymrużeniem oka i przekonać się na własnej skórze jak tam jest. Jedynym mankamentem są niestety dość niskie stawki jak za tego typu pracę i tego mógłbym się przyczepić. Poza tym było OK.

mats

Informacja do dzienny student!Sam jesteś hamem,ludzie po prostu piszą co czują jakie mieli przeżycia z tą firmą.Przyjmują tam dużo studentów, dużo z nich nie jest z Krakowa tylko np. z małych wiosek daleko od Krakowa a do Krakowa przyjechali na studia bo tam nie ma uczelni.Oczywiście muszą wynajmować bo nie ma innego wyjścia jak wiadomo w Krakowie są drogie czynsze nawet jak ma się współlokatora kosztuje to pare stówek, do tego dochodzi jedzenie co też jest drogie ,dojazdy,ubrania,ksiązki,środki czystości,telefon itp. i gdzie tu te pieniądze na imprezy? skoro na podstawowe rzeczy brakuje kasy.Owszem to jest to praca na zlecenie ale nie żeby tak że się zapisze ktoś 20 razy a idzie z wielkiej łaski 5 razy to może z tego ma to wszystko poopłacać a nie każdy ma rodzine co mu może pomóc finansowo,widać że nie masz pojęcia o życiu.Wiele razy tak było że nawet do wc nie mogło się iść bo maszyna szła a nikt nie chciał ciebie zastąpić.Brygadzistki nie są w porządku z tym odwołaniem by np. 1 osoba była w pracy 5 razy a inna 15 razy to jest chyba różnica taaak?Wiele osób było co ich odwoływali w ponad połowie drogi do pracy i nie obchodziło ich to czym z powrotem wrócą? czy mają w ogóle czym dojechać do domu .Najważniejsze, że ulubieńcy miali prace!że sobie zarobią.

student dzienny

Ludzie ale z was chamy! Kipi nienawisc normalnie! Oczywiście to z mojego punktu widzenia zdecydowana większość tego co wyżej pisane jest kłamstwem. Pracowałem tam łącznie prawie pół roku to co nie co mogę powiedzieć o tej firmie. Sami doskonale wiecie na co się piszecie podpisując umowę - jest praca to jest a jak jej nie ma to są odwołania. To nie jest praca za która trzeba wyżywić rodzinę tylko głównie praca dorywcza dla studentów żeby sobie przyrobić nieco grosza do kieszeni na studenckie imprezy. Pracowałem tam w zeszłym roku przez wakacje i od lutego do czerwca tego roku i generalnie mogę powiedzieć że nie jest źle. Ustalasz sobie grafik i nikt na siłę Cię do pracy nie ściągnie, a jeżeli na prośbę o przyjście ekstra do pracy czy też zostanie dłużej się nie zgodzisz to też nie ma żadnych konsekwencji. Z brygadzistami da się dogadać jeżeli gra się fair a nie wystawia poł godziny przed pracą. Ja z nimi nigdy zatargów nie miałem (chociaż widziałem jak brygadzistka wydzierała się na kolesia z którym pracowałem dlatego że kompletnie nie interesował się pracą tylko smsami z dziewczyną). Ja po prostu przychodziłem, mówili mi na jaką maszynę mam iść, robiłem co do mnie należało i wychodziłem o 14:00 do domu. Jak mnie odwoływali to zazwyczaj dnia poprzedniego o 20:00, ale chyba ze 3 razy o 4 rano bo jakaś awaria czy coś. Generalnie średnio na 20 dni zaznaczonych w grafiku gdzieś przynajmniej 15 byłem w pracy jak nie więcej. Nikt nigdy się mnie o nic nie czepiał ale to może dlatego ze po prostu nie wchodziłem w dyskusje z brygadzistkami i operatorami. Oni mi tylko mówili co mam robić i to robiłem. Wszelkie załatwianie wolnego czy przedłużenia umowy przebiegały w normalnej atmosferze. Także jak kiedyś byłem chory nie było z tym problemu musiałem tylko dostarczyć zaświadczenie lekarskie. Zrezygnowałem z tej pracy bo stawki były nieco małe (6,20 zł za taką pracę to nieco za mało). Z tego co wiem to bardziej kumatym proponowali szkolenia na suwnice i wtedy fakt - chodzą na tą samą maszynę cały czas - bo tam są suwnice (mają tam jakieś maszyny ważniejsze od wszystkich innych na które idzie zazwyczaj stała ekipa) Ja też mimo wszystko na nich bywałem i praca tak samo ciężka jak gdzieś indziej (albo i czasami cięższa, zależy jaki nakład idzie). Więc 90% tych wszystkich Waszych skarg i zażaleń jest nijako wyssanych z palca. Najlepiej jest mówić że wszystko jest "be" jak się ma olewatorskie podejście do pracy. Nie rozumiem ludzi którzy przychodzą do pracy bez jakiejkolwiek chęci pracy. Może właśnie stąd biorą się te wszystkie kłamstwa Oczywiście to z mojego punktu widzenia wszystko jako że pracowałem tam łącznie prawie pół roku to co nie co mogę powiedzieć o tej firmie.

abc

No to wyszła prawda na temat tej firmy.Zastanawia mnie jak można tak ludzi traktować? być tak podłym?ciekawe czy brygadziści i operatorzy chcialiby być tak traktowani jak traktują szczególnie nowych pracowników?A w internecie umią o sobie napisać, że praca od zaraz ,że można sobie zarobić ,niby się rozwijać.Jak masz sobie zarobić skoro ciągle odwołują ,oczywiście oprócz swoich ulubieńców ,bo dla nich zawsze jest praca i to najlżejsza.Znam osoby ,które tam pracowały to musiały kilku prac się chycić by jakoś przetrwać jak najgorzej wspominają tą firmę i osoby tam pracujące a szczególnie atmosferę.

Odradzam tę firmę. Brygadziści są podli, wredni i nie mili. Traktują cię jak (usunięte przez administratora) tylko dlatego, że ty robisz na hali a oni siedzą na (usunięte przez administratora) w kanciapie i śpią. W dodatku wszystko wiedzą, np. ile razy stacja ci się zacięła, bo mają swoich kabli, zarówno wśród operatorów, jak i pracowników. Operatorzy nie lepsi. Śmieją się bezczelnie z nowych pracowników, w niczym nie pomogą, a jak się pomylisz, to drą ryja. Najbardziej interesuje ich latanie na fajkę i wyrywanie lasek. Ludzie którzy tam pracują są tak fałszywi, że aż szkoda słów. Niby do ciebie ładnie, pięknie, a jak się odwrócisz, to lecą ci obrobi (usunięte przez administratora) do brygadzisty lub operatora. Co do odwołań: święta prawda. Rekordziści byli w pracy może z 6razy w całym miesiącu, mimo wpisania prawie całego grafiku. A praca jest, tyle że dla pupilów brygadzistów. Chodzą oni zawsze razem i zazwyczaj na te same maszyny żeby się nie przemęczyli. Ich się nie wysyła np. na Igołomską, innych już tak. Teraźniejsi brygadziści dostali posadkę przez lizanie (usunięte przez administratora) poprzednim brygadzistom. Jak im podpadniesz, to się mszczą. Uciekajcie jak najdalej.

Zostaw merytoryczną opinię o Tom-Marg - Kraków

• Jak się pracuje w Tom-Marg?

Zobacz opinie na temat firmy Tom-Marg tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tom-Marg?

Kandydaci do pracy w Tom-Marg napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tom-Marg