Pasternak Personal

Opinie o Pasternak Personal

szybkapipka

a powiedzcie ile realnie mozna zarobic juz na czysto po odtraceniu na hotel itd na czysto ?:) i przez jakie firmy najlepiej sie tam dostac a takze na jakim dziale jest w miare ok ?:) bo z tego co slyszalam to sa 3 dzialy pakowanie chlodia i noszenie skrzynek ??

do szybkapipka
@szybkapipka

Pracujesz do puki ci nie powiedza...do domu.jest to 3 godz,5,niekiedy 8godz,jak potrzebuja to jestes potrzebny jak nie to z dnia na dzien dowidzenia bo powiedza ze Kontrahent Kaufland juz cie nie potrzebuje.Jednego zwalniaja a juz pieciu czeka nowo przybylych na jego miejsce.Bez meldunku,umowa na pol roku ,rozwiazywalna z dnia na dzien.spisz na wojskowych pietrowych pryczach,jak trafisz to masz pojedyncze spanie z zasyfialym materacem,kilkanascie osob do toalety i prysznica pod ktorym nikt po sobie nie sprzata i 300 euro miesiecznie a godzin max.wyplacaja 151,reszta obracaja .Normalny tu nie zawita,dlatego biora z lapanek kazdego,na tydzien ,na dwa aby sztuka.Wychodzisz z pracy i slyszysz ze bus moze byc po ciebie za 2godziny jak nie to z buta.nie do opisania syfilis ta Firma.

rajmund

omijac Pasternak pesonal szerokim lukiem,praca po kilka godzin a niekiedy dwa trzy dni siedzisie i czeka jak zadzwonia to idziesz do pracy,nie wierzyc w te opisy o karierze w branzy,smiech i kpina,dwa razy w tyg.bus wozi ludzi do sklepu bo mieszkasz gdzies w stodolach na wsiach.porazka.

polo
@rajmund

Prawda,i do tego ludzie Maja meldunki na Hamm a mieszkaja gdzie indziej,czyli Maja Zero dostepu do swojej korespondencji z jakiegokolwiek urzedu w niemczech.Jak Kaufland pozwala na prace ludziom od pasternaka ktorzy maja meldunki gdzie indziej a mieszkaja gdzie indziej.pierwsze 80 godzin nadliczbowych nie waplacaja ,tylko obracaja pieniedzmi pracownikow.Zoll kontrola wszystko juz wkrotce wyjasni.

Rajmund

omijac firme Pasternak szerokim lukiem,i nie wierzyc w to co mowia i tu pisza ,z dnia na dzien cie wywalaja i pa pa,a za lozko do spania pobieraja 300 euro miesiecznie.

adi

Premie sa jesli jesteś jako komisjonierer. Stawka podstawowa 10,- € a jesli jesteś szybki i kumaty, to robisz wiecej niz norma i dostajesz premie. Ja robie to juz 3 lata w Möckmühl i wychodze , zalezy jaki miesiac, 14 - 16 € na godz.

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Pasternak Personal? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?

Boss

Z tego co wiem to stanowisko Key Account Manager jest w tej firmie juz obstawione i to przez zięcia Szefostwa wiec raczej na to stanowisko się tam nie dostaniesz.

Szczur

Premie??? No w nagrodę możesz dostać nadgodziny albo mieszkanie z grzybem.

bodo

Firma jest dobra, pieniazki na czas, ubezpieczenie wg. przepisów no a dysponenci sa rózni jeden leprzy drugi gorszy. Ale trzeba przyznać, ze nie maja lekko z róznymi pijakami sie urzerać. Dobrze ze sa bo bez nich wielu ludzi nie dalo by sobie rady. Pracowalem przedtem w czterech innych firmach w Holandi i Niemczech ale musze powiedzieć, ze ta jest najlepsza

bodo

Jurek, jestem twojego zdania. Ludzie biora zaliczki, przepijaja je lub przecpaja albo przegraja w karty lub w automaty a pozniej nie wiedza jak sie w domu wytlumaczyc i opowiadaja i pisza, ze firma ich okradla. Tak samo jak obsmarowuja tu koordynatorow a bez nich nie potrafia sobie dac rady z niczym. Przeciez tu pracuja dorosli ludzie a nie dzieci ktorymi trzeba sie opiekowac i prowadzic za raczke. Zadaja praw jak Niemcy ale nie tych samych obowiazkow. Kogo w Niemczech obchodzi czy masz mieszkanie, jak dojedziesz do pracy, na zakupy, do urzedu lub do lekarza. Masz byc o 6 w pracy i koniec. A tu firma im to wszystko zalatwia a oni wiecznie niezadowoleni. Jak im tu tak zle, to zpowrotem do Polski na umowe zlecenie bez platnego urlopu i za minimum krajowe !

laguna

Zatrudniają teraz na Kaufland,jaka jest stawka ,gdzie teraz mają domy.

Ha ha ha

Tak zgadzam się stobom. Ale pan Dariusz. Sz.Jest zwykłym robolem.Wozi nas do kafladu do pracy. Dlaczego jego majom inaczej traktować. Bo co! Sypia swojom szefowom

Renta

WITAM tych poszkodowanych i tych ,,ktrzy czuja sie niepewnie zapraszam do wspolpracy na obiekcie logistycznym w Unna. 0174347 41 50

Pogubiony
@Renta

Witam. Ja też bym chciała się dowiedzec gdzie jest tak dobrze. Wtej chwili pracuję w kafladze. I chciałbym zmienić pracę. Dlatego że tu traktujom ludzi jak robole. Zbyle powodu zwalniają. A o wolnym można zapomnieć. Chyba że po trzech miesiącach, i nie zawsze. Jednego nie rozumiem, i proszę mi wyjaśnić. Taki zwykły kierowca, który jedzdzi bardzo często na kacu. Darek. Sz wyjeżdża barszo często do Polski. Nawet parę razy w miesocu. Czemu?Bo jest z Beatom. Cz swojom szefowom! Ma ine układy? I nieraz jeździ firmowym samochodem do Polski.Czy wysze szefostwo tego nie widzi?Wszyacy wiedzom że pani Beata go kryje. Ale ile można! Ile wrescie jest tego urlopu?

Pogubiony
@Renta

Jurek

abc, masz rację. Ja pracuję u Pasternaka już 5 lat i nigdy nie brakowało mi pieniędzy na wypłacie. Od 3 lat mam swoje mieszkanie i sprowadziłem żone i dziecko. Bez możliwości pracy w tej firmie było by to niemożliwe. Pamiętam jakie menele, pijacy i bandyci przyjeżdżali z kraju i przyjeżdżaja do dziś. Dlatego wkurza mnie jak czytam te wszystkie wypociny tych wiecznie nizadowolonych tępaków, którym zawsze coś nie pasuje. Wożą ich 2 razy w tygodniu na zakupy - ale to za mało ! Chyba nie potrafią nie wypić kupionej wódki przez 3 dni, dlatego chcą być wożeni częściej ! Albo nie mogą na raz nakraść tyle ile by chcieli. Nie mają o niczym pojęcia, nie znają języka ale wymądrzają się tu na temat niemieckich przepisów podatkowych i prawa pracy. Nie dziwię się Anglikom, że jednym z głównych powodów ich wyjścia z Uni Europejskiej, było to, że będą mogli się pozbyć Polaków. Holędrzy mają nas też już dosyć a jak tak dalej będziemy robić, to i Niemcy w końcu nas wyleją i dędą zatrudniać lepiej Rumunów i Bułgarów.

kochamy Jurka
@Jurek

Jurek otworz sie i napisz gdzie jest tak dobrze,zeskanuj pare Lohnabrechnung swoich, to wszyscy zobaczymy jak jest.

ab

do nick, to o czym piszesz dotyczy pracownikow zatrudnionych w polskich firmach i wysylanych do Niemiec. My jestesmy zatrudnieni w niemieckiej firmie wg. zasad umow zbiorowych ( Tarifvertrag ). Nie ma roznicy czy jestes niemcem, polakiem, wegrem czy turkiem - na tym samym stanowisku zarabiasz to samo.

nicfk
@ab

szybko usuniete, tarifvertrag u pasternaka i pewnie minimum L3,lub L4..Daj Wam po 3000 tysie. euro na miesiac .Tego Wam zycze. Rzeczywiscie 151 godzin na miesiac placone.Tylko qurwo AB nie zaklamuj rzeczywistosci.Smietnik jaki tworzycie z Waszych pracownikow,wyrzuca do domu po kilku godzinach pracy.

Isdh

Pani Beato - Martyna i Jarek (już teraz) Juszczyńscy pozdrawiają serdecznie :). Myślę, że w tygodniu wiele razy spotkamy się w mieście ;).

Hy
@Isdh

I co z tego?

Ha ha ha
@Isdh

Niewiem czy się pani z Beatom spotka. Bo nasza slyna Beatka dzisaj wyjechała do Polski. Po swojego przydupaska, mamuse, i pokochanom tescuowom.. Bo jedze cała rodzinka na wczasy do Chorwacji.

abc

do mallibu, 1. dla mnie sa slowni. Robie to co mi przed podjeciem pracy powiedzieli i zarabiam to co obiecali. 2. umowe mam po niemiecku i po polsku i wszystko jest tak jak tam pisza. Placa wg. umow zbiorowych ktore nie sa tylko dla nas ale dla wszystkich pracujacych w Niemczech w tej branzy. 3. Jestesmy sila robocza; ale nie tania bo zarabiamy i kosztujemy tyle samo jak inni niewykwalifikowani . 4. Na kazdym rozliczeniu zarobku, w gornej czesci jest podana twoja grupa podatkowa a nizej suma potraconego podatku. 5. 151 godzin to jest minimum ktory miesiecznie musza ci zaplacic a reszte przepracowanych godzin zbierasz na koncie i wybierasz kiedy jest mniej pracy albo przedluzasz sobie platny urlop. 6. Pracuje u Pasternaka 4 lata i zawsze wszystko na rozliczeniu zrozumialem. Jezeli mialem pytania to zadzwonilem do biura w Hamm i tam mi, po polsku, wszystko wyjasnili. 7. Te 1,20 € nie doplaca Kaufland, tylko dostajesz je jak dlugo pracujesz przez Pasternaka dla Kauflandu. Czyli o 1,20 € wiecej niz minimum wg. umowy zbiorowej. Ta pani ksiegowa to chyba nie jest najmadzejsza bo w sumie to jest proste liczenie: brutto - skladki ubezpieczeniowe - podatek = netto : przez zaplacone godziny = netto/godz.

@abc

Mylisz się co do punktu nr 7 - każda osoba, która pracuje na Kauflandzie dostaje te 1,20 Euro dodatku - niezależnie od tego , jak długo jest zatrudniona w firmie Pasternak.

Najwiekszym problemem sa koordynatorki ktorym sie w glowach poprzewracalo. sloma im jeszcze kilka lat temu z botow wystawala a teraz wielkie paniusie sie z nich zrobily a pojecia o pracy nie maja, a na swoje stanowiska to chyba tylkiem zapracowaly. No ale coz zycie nigdy nie bylo sprawiedliwe.

mallibuu

Nie polecam pracy u nich - dlaczego ? 1. Ci ludzie nie sa slowni. 2. Rzeczywistosc nie zgadza sie z umowa. 3. Biuro Beaty traktuje ludzi jak tania sile robocza. 4. Nawet nie masz prawa wiedziec jaki podatek jest Ci odtracany od zarobionych pieniedzy. 5. Umowa wskazuje, ze Twoja wyplata to 151 przepracowanych godzi w miesiacu a reszta idzie na konto, z ktorego wyplacaja Ci pieniadze jak pojedziesz na urlop - nie prawda. Beatka odlicza tyle godzin na konto ile jej sie podoba. 6. Z wydruku wyplaty nie jestes w stanie sie niczego konkretnie dowiedziec bo wlasciwie i tak sie nie doliczysz i tak. 7. Na umowie jest 8.80€ za godzine pracy + 1.20€ dodaje Kaufland = 10€ na godzine. UWAGA! Wiele osob liczylo wyplate (na moich oczach), nawet Pani, ktora jest ksiegowa liczyla to z dobre 4 razy - i w rzeczywistosci jest 5.70€ za godzine pracy. Czy musze pisac wiecej?

do malibuu
@mallibuu

1.Nigdy nie byli slowni.2.Rzeczywiscie to macie zapie....lac jak chce Kaufland.3.bo jestescie barankami ktorych mozna strzyc,tzw.tania sila robocza dostarczana do korporacji.Jak zydki w czasie 2WS do obozikow,tylko Wam jeszcze placa i mozecie zyc na wolnosci ,a do obozu pchacie sie sami i to punktualnie codziennie.5.Podatek w DE jest prosty i kazdy moze sprawdzic na miesiecznym obrachunku jaka ma Gruppe,lub jak nie pasuje to jechac do urzedu skarbowego i wyjasnic wszystko.5.Slepy umowy nie podpisuje,jak sie godzisz to tak masz.6.patrz punkt4ty.7.zawsze od niezgodnosci w sprawie wyplaty mozna odwolac sie do firmKaufland ,zaniesc listy wyplat i wyjasniac.Piszecie o beacie ale wieksza qurwa jest kiszka,ktory dostal prace dzieki Pasternak,i te jego uposledzone koledzy i kolezanki ze szkol specjalnych.

@mallibuu

Mallibuu, inteligentny/-a na prawde nie jestes. 8,80 € + 1,20 € BRUTO!!!!! qurwa ty idio***. INFORMACJA DLA MALLIBUU: Płaca brutto (ang. gross salary) – wynagrodzenie całkowite, przed odliczeniem podatków oraz składek na ubezpieczenia społeczne opłacanych przez pracownika. W praktyce tym terminem określa się wysokość wynagrodzenia określonego w umowie o pracę, które przed wypłaceniem pracownikowi podlega potrąceniom wynikającym z prawa.

laguna

Hej Pasternacy co słychać na Kuflandzie ,Beata i jej Gach dalej żądzą ?

mallibuu

Odradzam prace w tej firmie. Wszyscy stamtad uciekaja. Mam kontakt z osobami ktore jeszcze dlugo po mnie tam pracowali i mowia, ze w rzeczywistosci nie ma niczego co jest na umowie. Tak wiec radze poszukac innej pracy bo u nich nie warto.

Zostaw merytoryczną opinię o Pasternak Personal - Lünen

• Jak się pracuje w Pasternak Personal?

Zobacz opinie na temat firmy Pasternak Personal tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pasternak Personal?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pasternak Personal