Futura Edukacja

Lublin

Opinie o Futura Edukacja

smiech_na_sali 2009-09-14 23:07:41
Stawka 4,5zł/h, wymagania okropne, liczne kontrole. Umowa tak skonstruowana że ciągle się jest w plecy lub po prostu zapieprza za marny grosz. 50zł za nie noszenie czapki, 20zł jak ktoś przyłapie że nie rozdajesz ulotek, co wg mnie jest bardzo subiektywne. Stanowczo odradzam, chyba że ktoś chce popracować żeby pokryć koszt zerwania umowy - 50zł.
pracownik? 2010-09-10 16:19:32
witam,

czy ktos pracowal dla nich jako wykladowca ?
bardzo sybko podpisali ze mna umowe i wzbudza to moje podejrzenia.
czy placa w terminie, czy nie ma klopotu z platnoscia?
czy nie potracaja z wynagrodzenia ?
czy w ogole ta wspolpraca ma tzw. rece i nogi ?
czy sluchacze hodza na zajecia i czy da sie z nimi jakos dojsc do porozumienia czy totalnie olewaja sprawe?
pracownik 2012-01-02 12:36:18
Kolejna firma nastawiona w dużym stopniu na [usunięte przez moderatora] pracownika. Umowy tzw. "śmieciowe" o dzieło za prowadzenie zajęć. Dziełem ma rzekomo być przygotowywany i umieszczany w internecie materiał dla słuchaczy, to nic, że trzeba i tak "odbębnić" poza tym godziny zajęć ze słuchaczami. Pracownik traktowany z góry aż strach się odezwać do dyrektorki, żeby o coś zapytać. Wychodzą z założenia, że wszystko masz wiedzieć od razu bez pytania. Relacje z większością współpracowników na zasadzie "homo homini dziś jak świnia świni". Zapłata za bieżący miesiąc dopiero miesiąc po zakończeniu tego okresu rozliczeniowego (czyli jesteś miesiąc bez pieniędzy, czekasz miesiąc na wypłatę). Nawet nie dają oryginału umowy z podpisem dyrektorki, tylko robią ksero oryginału, które jest nic nie warte. Nie mówiąc już o tych ich rachunkach - co miesiąc musisz wypełniać dwie strony A4 rachunku, co miesiąc musisz wpisywać na każdym rachunku ręcznie NIP, adres, dane, numer konta - mnóstwo informacji, zupełnie jakby widzieli cię pierwszy raz na oczy. To, że podawałeś te dane w umowie nie ma znaczenia, i tak musisz co miesiąc przebrnąć przez wypełnianie tego czegoś. Ogólnie nie polecam jako pracodawcę.
aldekazzz 2012-01-17 10:40:50
Zapomniałam dodać, że ksero lub wydruk na zajęcia robi się za swoje własne pieniądze. Nikt tych pieniędzy nie oddaje. W biurze stoi jakieś wielofunkcyjne urządzenie, ale nie jest dostępne. Uszczupla to i tak niezbyt wysoką stawkę za godzinę "dzieła".
ana 2012-11-09 11:42:17
Atmosfera w pracy znośna, Z [usunięte przez moderatora] da się dogadać gorzej z [usunięte przez moderatora], dziewczyny w biurze bardzo sympatyczne,gorzej z warunkami finansowymi, praca za grosze, za moich czasów brak perspektyw na umowę o pracę.
MARTA 2012-11-29 15:33:52
NAPISZCIE PROSZĘ ILE MA WYKŁADOWCA ZA 1H WYKŁADU W FUTURA EDUKACJA
Anka 2013-10-01 14:03:27
Nie wypłacają pieniędzy! Uważajcie na nich! Ne dajcie się nabrać!
Kasia 2013-12-10 13:40:46
Również przestrzegam przed tym "pracodawcą". (usunięte przez administratora)
Katarzyna 2014-04-05 12:22:51
Pracuję jako wykładowca w oddziale w Warszawie. Nie spotkałam się z takimi problemami o jakich piszecie. Zespół wykładowców od dłuższego czasu jest w miarę stały co oznacza, że większości pracuje się dobrze. Wynagrodzenie rzeczywiście jest płatne po miesiącu, ale kolejne już są regularnie. Stawka porównywalna jak w innych szkołach dla dorosłych. Od czasu zmiany dyrekcji jest zdecydowanie lepiej.
waniliaa 2014-04-13 19:00:29
Fatalna szkoła kompletnie odradzam wszystkim nawet nauczycielom. Kadra zarządzająca wogóle nie trzyma się zasad chodzi im tylko o kase. Po co ustalać warunki skoro się ich nie przestrzega, na początku miało być za darmo, hasełko dla naiwnych "czesne 0zł " to żart, okazało się potem że za semestr trzeba płacić 100zł może i to nie dużo choć można było tego nie robić ale najbardziej byli pokrzywdzeni ci co mieli uregulowane płatności a ci którzy nie płacili i tak przechodzili dalej zaliczali egzaminy itp. więc gdzie tu sprawiedliwość??? To ma być trzymanie się zasad??? Nauczyciele byli spoko łatwo było wszystko zaliczyć. Jeżeli chodzi o frekwencję niby miało się chodzić przynajmniej na dwa zjazdy w miesiącu czyli 50proc obecności na zajęciach bo inaczej trzeba było pisać dodatkowe prace zaliczeniowe ale byli tacy co chodzili raz w miesiącu albo wogóle i puszczali im to płazem więc totalna niesprawiedliwość nawet za egzaminy zawodowe trzeba było płacić i spodziewaj się tego że będziesz musiał oddać niestety legitymację po ukończeniu bo taki mają wymysł lecz wystarczy powiedzieć że się zgubiło to dadzą spokój. Szkoła niekompetentna nie polecam...
taka ja 2014-05-05 20:42:19
NIE PŁACĄ!! Pieniądze 2miesiące temu miały być wypłacone i nic..
Mają to w głebokiem poważaniu na nic próby kontaktu z głownym biurem w Warszawie.
W lublinie na odczepne przesuwają terminy .
NIE polecam. NIGDY więcej.
Dawna Pracownica 2014-06-05 09:36:59
Stanowczo odradzam na umowie miałam 7.50 za godzinę a jak przyszło co do czego gdy dostałam rachunek na koniec pracy to zbaraniałam było o połowę mniej pieniędzy jak miało być w rzeczywistości. Ale żeby tego jeszcze było mało to na te przeklęte parę groszy czekałam ponad 2 m-c i ciągle przekładali termin wypłaty. Nie obyło się bez postraszenia sądem pracy. Wtedy pieniądze znalazły się raptem od ręki. NIE POLECAM NIKOMU.
sonia 2014-08-04 21:04:48
również nie polecam pracy w tej organizacji.
pani prezes kupuje sobie kosmetyki ma kilka set złotych,a pracownikom żałuje podwyżki,
uczniowie też tracą pracują na najtańszych kosmetykach, grupy są łaczone aby było taniej
ludek 2014-08-13 15:06:15
Tak chciałam do tej szkoły .. teraz ją skończyłam., ale pod każdym względem jest tragiczna .. nie polecam nikomu., chyba że ktoś lubi być pupilkiem., Czesne jest 0zł .. aby przyciągnąć naiwniaków., i ja też na to poleciłam .. a potem za semestr się płaci 100zł razem 400zł no kompletna tragedia.. plus egzamin zawodowy jedna i druga kwalifikacja razem 200zł. Ogólnie niby materiały za darmo jednak jak nie zapłacisz za semestr to blokują panel słuchacza i a nic do zajęć ani do materiału brak dostępu.. Nauczyciele i może u uczą., ale kompletnie nie radzą sobie do przygotowania do egzaminu zawodowego ... ( ci lepsi poradzą ) ale nawet tej reszcie brak chęci wytłumaczenia jak głupi projekt pod egzamin napisać... tylko większość z nas pisała na wyczucie.. albo obiecywanie gruszek na wierzbie ... wykładowcy mieli wielki słomiany zapał aby nam pokazać jak powinnam wyglądać dobrze napisany egzamin skończyło się na chęciach... Ogólnie jeśli chodzi o pracownie kosmetyczną istny dramat, lakiery stare suche ., kosmetyki po których dostałam uczelnia., sprzęt nie najlepszej jakości.. praca w grupie (indywidulana ) ale jeśli któraś nie miała pary to co miała robić na trzeciego się pchać .. przyglądała ., a na koniec było ze mało robiło.. (to na marginesie ) ogólnie to nie polecam tej szkoły ani żadnej szkoły policealnej .. lepiej iść od razu na studia.. albo rok poczekać i pracować i potem studia., albo wybrać odpowiedniego technika i ma się maturę i tam się przy łożom., aby uczniom pomoc zdać egzamin zawodowy.. naprawdę policealne szkoły to strata czasu... Jednego ta szkoła mnie nauczyła., wytrwałości i walczenia o swoje .. i ciut angielskiego :D
Futurzysta 2014-10-12 13:21:50
Dojazd do du..y... Gorszej szkoły nie widziałem. Nie wybierajcie tej szkoły!!!
0 przygotowania do matury. 0 wymagań, 0 materiału, nauczyciele nie na poziomie
kosmetyczkaa 2014-12-02 19:53:15
waniliaa nie wiem o jakim oddziale mówisz, ale ja mam bardzo pozytywne odczucia w stosunku do mojego oddzialu. Umowa jest przejrzysta, nikt w sekretariacie mnie nie poganial, a gdy byly dla mnie niejasne jakies podpunkty czy sformulowania bez wahania pytalam sie. Dlatego dzis, nie roszcze sobie pretensji do nikogo o zwodzenie czy tez oszukanie mnie w jakiejkolwiek kwestii. Prace kontrolne, to jest alternatywa. Jestesmy dorosli i musimy ponosic konsekwencje "leserstwa". Nie chodzisz na zajecia, to powinnas sie poczuwac sie do obowiazku odrobienia tego. Juz widze z tym nastawieniem twoja swietlista przyszlosc na uczelni wyzszej. Polecisz aby łoskot. Weź sie w garść dziewczyno i skup na nauce, dopiero wówczas szkaluj. P.s polecam kosmetyke :P. Ostatnio na kierunku pojawiają się zupełnie darmowe szkolenia ;D.
Nauczycielka Futury 2014-12-08 22:46:19
Czy u Państwa też jest opóźnienie 2 lub 3 miesiące w wypłacie wynagrodzenia?
RT 2015-01-03 14:39:55
tak u mnie też są opoznienia. Niektórzy nauczyciele odeszli z Futury z tego powodu.
elka 2015-03-24 13:39:46
NIE POLECAM SZKODA NERWÓW!
kopik 2015-04-14 09:02:06
Oszusty wszystkim odradzam miała być szkoła za darmo a trzeba płacić nie wysyłają żadnych upomnien a potem odsetki doliczaja beznadziejna szkoła!!
Julia 2015-04-26 18:05:19
Dawna Pracownica, ta stawka - 7,50 to na stanowisku nauczyciela?!
MM 2015-08-11 16:45:05
Kilka lat pracowałam w Futurze i nie mogę powiedzieć nic złego.
Od początku współpraca układała się dobrze. W pokoju nauczycielskim zawsze panowała przyjemna atmosfera. Nigdy nie miałam żadnego konfliktu z dyrekcją, nawet w gdy w ostatniej chwili byłam zmuszona odwołać zajęcia.
Faktycznie płacą z miesięcznym opóźnieniem, ale ma to swoje plusy - w sierpniu, gdy inne szkoły już nie płaciły, ja na dziesiątego otrzymywałam wynagrodzenie, które mogłam sobie przeznaczyć na wakacje. Stawka za godzinę lekcyjną porównywalna z innymi szkołami dla dorosłych.
Jeżeli chodzi o materiały dla słuchaczy były one dostarczane przez pracownice sekretariatu bezpośrednio do szkoły na zajęcia. Nigdy też nie miałam problemu aby dostać na zajęcia magnetofon, rzutnik czy inne pomoce dydaktyczne.
Z całą odpowiedzialnością mogę polecić szkołę Futura.

Dodam, że z pracy zrezygnowałam tylko i wyłącznie z powodu zmiany sytuacji rodzinnej.
Bea 2016-02-28 09:59:34
Witam
może ktoś z Was pracował w Lubelskim oddziale jako wykładowca i może podzielić się informacjami odnośnie wysokości stawki, formy umowy, warunków pracy i współpracy?
jasiek 2016-05-14 15:15:30
na razie to jest tylko praca u nich jako kolporter ulotek.
Kinga 2016-12-02 20:55:48
Ja mam sytuację, że mnie wykreślili w kwietniu. Złożyłam podanie o ponowne przyjęcie ale nie złożyłam oficjalnych dokumentów nawet zaświadczenia lekarskiego. Nie byłam na żadnych zajęciach a oni mi naliczyli , że mam do zapłaty za brak frekwencji 187,50. Upierając się jeszcze że byłam 25 września jak wtedy pracowałam. Ktoś podrobił moje pismo na liście obecności. Nie chce płacić im żadnej kasy. Nie wiem co mam robić.
Zostaw swoją opinię o Futura Edukacja - Lublin
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Futura Edukacja