ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

Bożenka

Zmieniałam firmę już dwa razy i teraz chyba już będzie w końcu ok. Jestem po pierwszym wyjeździe i nie mam zastrzeżeń. Nie chcę zapeszyć ale następnym razem też pojadę z nimi.

Halina
@Bożenka

Nieraz jak na grupach opiekunkowych dziewczyny piszą że są niezdowolone to zawsze im piszę w komentarzach by zmieniały firmę do skutku bo jest ich na tyle i nie ma się co męczyć. Ja zmieniałam trzy razy wychodząc z tego założenia, że pracę zawsze się przecież znajdzie bo co chwile sie ogłaszają. Od dwuch lat jeżdżę z Aterima i jestem narazie zadowolona.

Gośka

Pieniądze się zgadzają a niczego więcej nie oczekuję. Byłam u seniora z cukrzycą, ale wyjeżdżając wiedziałam, nic nie zataili. Na plus że nie koloryzują w ofertach.

@Gośka

Ja też pojechałam do cukrzyka, ale wcześniej miałam powiedziane co i jak. I na stronie był artykuł o cukrzycy. Fajnie, że Aterima wrzuca takie rzeczy do internetu. Przydatne.

Renia

Pojechałam już trzy razy i teraz na wakacjach pojadę znowu. Zadowolona jestem, bo przynajmniej nie siedzę w domu i pieniądze jakieś przywieźć mogę. Na dobre rodziny trafiałam to i mi trochę Niemiec pokazali więc przyjemnie z pożytecznym.

O.

Dla mnie na plus to, że jasno określają co człowiek ma robić i jakie obowiązki do niego należą. Wcześniej jeździłam z inną firmą, ale już się wykurzałam, że człowiek był tam od wszystkiego, a potem pretensje, że mogłam jeszcze coś robić dodatkowo. Tutaj dogadałam się przed wyjazdem i wszystko miałam czarno na białym. Póki co będę jeździć z nimi.

Celinka
@O.

Bardzo dobrze powiedziane, mam podobne doświadczenia. Dobrze, że z nimi zawsze wiem co do mnie należy, a jeszcze można się skontaktować z koordynatorką w razie gdyby pojawiły się pytania.

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

Gość 16

Czy w obecnej sytuacji jaka panuje w Niemczech -pandemia wirusa - Aterima-med przewiduje jakiekolwiek premie dla tych opiekunek które pozostały przy swoich podopiecznych w Niemczech? Mając nadzieję na zdrowe podejście firmy do sytuacji i na fakt jak wiele przynoszą zysku w firmie osoby które pracują dla niemieckich rodzin myślę że jest to jedyne słuszne rozwiązanie by przynajmniej jednorazowo wypłacić solidne premię za narażenie życia i zdrowia. Pensje opiekunek stoją w miejscu już o dluzszego czasu firma niestety nie robi za wiele w tym kierunku. A to też powinna być okazja do tego żeby Chociażby przez podwyżki pensji zatrzymać te opiekunki które solidnie wywiązują się ze swoich obowiązków i mimo pandemi nie zwiały z Niemiec do Polski .Warto może też nadmienić że jeżeli opiekunki uciekną to razem z nimi rodziny które przynoszą w firmie zyski.

Do Gościa 16
@Gość 16

Aterima dba o pracowników. Nie da opiekunkom zrobić nic złego i na pewno podejmie wszelkie kroki zapewniające ich bezpieczeństwo.. wszystkie opiekunki dostały dokładne wytyczne co robić. Epidemia zaraz minie. Akurat Niemcy mają jeden z lepszych systemów zdrowotnych.

Basia
@Gość 16

ja widzialam na ich stronie, że stawki maja naprawde dobre. i, przede wszyskim, maja pielęgniarki, do których mozna dzwonic, pytać się o wszystko.

Gość 16
@Do Gościa 16

Dziękuję za informację, jeżeli tak jest to w takim razie w porządku. Duża firma może więcej i dobrze że poinformowali opiekunki. Stoję przed wyborem firmy z którą mogę wyjechać a niestety ile wpisów tyle opinii choć Aterima ma i tak większość na plus. Rozumiem że teraz wyjazdy zawieszone ale przecież ta epidemia nie będzie trwać wiecznie.

Basia
@Gość 16

aterima rekrutuje to opiekunki wyjezdzaja na sztele. ale nie wiem jak inne firmy - moze inne faktycznie inaczej

Wysztafirowana
@Gość 16

Nie rozsmieszaj mnie. Jestem na szteli wlasnie od nich i przysylaja esy, zeby rece myc i komplet domumentow, ktore trzeba wydrukowac i nosic przy sobie. O podwyzce cisza. Za chwile koncze sztele. Jak nie dostane podwyzki, to podziekuje. Juz to rodzinie pdp powiedzialam. Nie bede tu siedziala nie wiadomo po co. Teraz stawki sa nawet 2000€ plus premie w innych firmach.

Witam,proszę uchylić rąbka tajemnicy,w ktorej firmie ma Pan taką fajną stawkę,chetnie skozystam

Lilka

Ja mam teraz świetną koordynatorkę. Mogę na nią zawsze liczyć. Może to zależy na kogo się akurat trafi..

Joanna
@Do Gościa 16

Zgadzam się , ponieważ kilkakrotnie z tą firmą wyjeżdżałam. Zdarzyło mi się ta, na sztuki,że Mąż seniorki podał wagę swojej żony 76 kg ,a w rzeczywistości ważyła ok.75 kg. W tej sytuacji firma zainteresowała się na moim losem i że wszystkich sił starała się mi na pomóc . W trakcie realizacji zlecenia oraz sytuacji kryzysowych mogę liczyć na ich pomoc..

Rys
@Do Gościa 16

Co za bzdury, Aterima poszła w jakieś bzdury prowskie, mnie nie zwrócono kosztów podróży a kiedy zachorowałem nie otrzymałem na czas żadnej pomocy. Aterima była ok ale teraz chron mnie Boże przed nią. Aterima wymagała ode mnie abym robił dziadkowi terapię... to co normalnie robi fizjoterapeuta. Przestrzegam przed tą firma

@Rys

Dzień dobry. Dziękujemy za komentarz. W ATERIMA MED przy zleceniach o długości powyżej 30 dni kompleksowo organizuje podróż z pokryciem z naszej strony kosztów dojazdu (w obie strony) zaproponowanym środkiem transportu – zwyczajowo jest to Aterima Bus. Jeśli warunek ten został spełniony, a środki nie zostały zwrócone, zachęcamy do kontaktu z koordynatorem celem wyjaśnienia sytuacji.

Ola
@Do Gościa 16

Z tym dbaniem i rzetelnością informacji nt.miejsca pracy bywa różnie. Niewygodne informacje nie są przekazane i tyle.

@Ola

Dziękujemy za opinię. Każdorazowo staramy się przekazywać wszelkie dostępne informacje dotyczące zlecenia. Opisy konkretnych zleceń zawierają dane zgodne ze stanem faktycznym podopiecznych. Można się z nimi zapoznać na naszej stronie: www.aterima-med.pl/oferty-pracy Pozdrawiamy.

@Do Gościa 16

Słodko że aż myląco który pracownik to pisal

Mało ofert dla mężczyzn. Ale można się załapać w okresie wakacji lub świąt. Ja wyjeżdżam 2 razy w roku. właśnie w tych okresach. Jeździłbym częściej gdyby było więcej ofert. Plusem wyjazdów w trudniejszych okresach są bonusy - można zarobić dużo więcej za ten sam czas pracy. I to się opłaca.

@Andrzej

Dziękujemy za opinię. Z naszymi ofertami zapoznać można się bezpośrednio na stronie: www.aterima-med.pl/oferty-pracy lub uzyskując informację telefonicznie: 12 341 15 15 Warto na bieżąco śledzić pojawiające się zlecenia, gdyż publikujemy także oferty dla mężczyzn, które cieszą się sporym powodzeniem, dlatego szybko znikają ze strony. Zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy serdecznie.

Krystyna

Wymieniamy się z mężem i raz ja wyjeżdżam na zlecenie a raz on. I tak już dwa lata z Aterimą jeździmy. Póki co wszystko jest ok, więc nie narzekamy.

Basia i Artur

Polecamy aterimę - dobre oferty, przyzwoite stawki. Wyjeżdżamy od kilku lat razem. Zawsze trafialiśmy na dobre rodziny i miłych podopiecznych. Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów. Firma oferuje wsparcie merytoryczne. Każdy opiekun ma koordynatora, który jest w ciągłym kontakcie na zleceniu. Transport z domu pod dom. My jeździmy i jesteśmy zadowoleni.

Kaja
@Basia i Artur

Też mam takie doświadczenia. Z mężem byłam dwa razy i dwa razy sama bo mąż znalazł potem pracę u nas w miejscowości. Ja jestem zawsze zadowolona, że firma organizuje ten transport na miejsce zlecenia, bo tym bym się chyba najbardziej stresowała, a tak to firma faktycznie zawozi na miejsce i jak się kończy zlecenie to też odwożą.

Marzenka

Na razie wyjechałam z firmą jeden raz. Zlecenie było w porządku. Podopieczna bardzo miła. Firma określiła jasno obowiązki i te konkretnie obowiązki miałam do wykonania. Stawka przyzwoita, przelew zrealizowany na czas. W polsce nie zarobiłabym tyle, więc warto wyjechać aby podreperować budżet. Wstępnei planuję wyjechać drugi raz.

Renia

jeżdże z atrimą już od kilku lat. Wszystko zawsze w porządku. Stawki w porządku, rodziny w porządku. Poleciłam też pracę mojej szwagierce. Była już 2 razy i też jest zadowolona.

Jak kto chce jechać do pracy w opiece i nie pracować a zarobić, to niech lepiej siedzi w domu. Opieka nad osobą starszą, to niełatwa praca, ale potrzebna i szlachetna. Z Aterimą jeżdżę drugi rok i czuję się zaopiekowana przez moją koordynatorkę. A jak są niejasności to trzeba je od razu omawiać. W końcu jesteśmy tylko ludźmi.

Podejrzewam że opinie są wymyślone przez firmę wracam ze zlecenia na którym miałem być 6 tyg. Wróciłem po 2 dniach firma (usunięte przez administratora) za równo pracownika jak i rodziny do których trafiają podrobione karty pracownika . Jadąc do jednej osoby na miejscu zastaje się 3 niepełnosprawne którymi trzeba się zająć do tego sprzątanie wielkiego domu koło domu i nie wiadomo co jeszcze . Zostałem (usunięte przez administratora) tak samo jak i tamta niemiecka rodzina . Nigdy nikomu nie polecę tej pseudo firmy i życzę im jak najmniej zleceń a koordynatorzy to totalne dno

Dziękujemy za opinię. Przed wyjazdem podczas ustaleń dotyczących zlecenia przekazaliśmy informacje dotyczące zlecenia. Dodatkowo po zgłoszeniu przez Pana niezgodności, Koordynator podjął natychmiastowe działania, w sprawie wyjaśnienia zaistniałej sytuacji oraz optymalizacji miejsca pracy. Bardzo nam przykro, że nie chciał Pan dokończyć zlecenia mimo naszej reakcji. W przypadku pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z nami

Anastazja

Mogę polecić Aterimę do wyjazdów do opieki do niemiec. Wyjezdzam z nimi regularnie 4 razy w roku od kilku lat. Korzystam z okresów świątecznych, dzięki temu otrzymuję wyższe kwoty za zlecenie - dodatkowe bonusy. W tym roku podniesione są też stawki za wynagrodzenie co mnie cieszy. Mam miłą koordynatorkę, z która mam stały kontakt podczas wyjzdu. To czasami się przydaje.

Irenka
@Anastazja

Ja też polecam Aterimę do wyjazdu do niemiec. Jeżdże dwa razy w roku, traktuję te wyjazdy dodatkowo - w polsce pracuję, ale dorobienie w niemczech pozwala mi na lepsze wakacje z rodziną. Wyjeżdżam w okolicy wakacji i po nowym roku. Dwa razy byłam też na święta i nowy rok. Dobrze to wspominam, dużo wyższe pieniądze za to były, a czas pracy taki sam. Poza tym rodzina się zjechałą na święta więc wręz nawet łatwiej było, mniej pracy więć pomocy z ich strony przy podopiecznym.

Dorota

Aterima to rzetelna firma. Wypłaca na czas, oferuje dodatki do zleceń trudniejszych. Koordynatorzy interesują sie nami - opiekunami. Można się poczuć docenionym współpracują z nimi. Oferty są dobre i sprawdzone. Wyjeżdżam z nimi od kilku lat i nigdy nie trafiłam na agresywnych podopiecznych czy ich rodziny. Oczywiście rodziny wymagają dostępności i zaangażowania, ale tak to działa w opiece i za granica. Nie płacą za nic. Ja wyjeżdża, 3 razy w roku. zarobki pozwalają mi na dobre wakacje i jakiś remont w domu. Ja polecam jeśli ktoś szuka dodatkowego źródła dochodu, które podreperuje budżet domowy.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w ATERIMA MED?

Wysokość wynagrodzenia zależna jest od kilku czynników. Wyszczególnić można między innymi okres, w którym realizowany jest wyjazd, dodatki w postaci premii oraz znajomość języka konkretnego kandydata. Czynnikiem zwiększającym wynagrodzenie jest także doświadczenie w opiece, które posiada osoba zainteresowana ofertą. Zlecenia dobierane są indywidualnie dla każdego kandydata, dlatego celem ustalenia wysokości wynagrodzenia, które jesteśmy w stanie zaoferować, zachęcamy do kontaktu. Warto zapoznać się z ofertami dostępnymi na stronie www.aterima-med.pl/oferty-pracy lub skontaktować się telefonicznie: 12 341 15 15

pani

Lubię Aterimę nie tylko za pracę, ale też webinary. Wiedza Pani Iwonki jest nieoceniona.

Ola
@pani

Zgadza się. Mnóstwo cennej wiedzy.

Cecylia
@pani

Popieram! Zlecenia jak zlecenia, wszystkie firmy mają podobne warunki, ale ze szkoleniami przez internet spotkałam się tylko tutaj i zapisuję się zawsze chętnie na każde.

Lucyna

Jeździłam prywatnie, ale raz miałam problem z odzyskaniem zarobionych pieniędzy, więc teraz wolę przez agencję. Nie jest idealnie, ale nie ma chyba idealnego rozwiązania. Ważne że płacą.

Iwona
@Lucyna

Ja po podobnej akcji też już nie pojadę prywatnie. Wolę z agencją, legalnie, bo przynajmniej człowiek spokojny. Firma może nie jakaś rewelacyjnie płacąca, ale uczciwa.

Stanisława
@Lucyna

Prywatnie jeździć to bym się nawet trochę bała. Niemało historii słyszałam, że potem nawet zapłacić nie chcą. Dlatego ja wolę legalnie, z umową. Pieniądze nie jakieś rewelacyjne, ale przynajmniej pewne.

pani
@Lucyna

Chyba tylko bardzo nieodpowiedzialne osoby jeżdżą na czarno...

Ada

Aterima dała mi szanse, gdy znam język w stopniu komunikatywnym. Wyjechałam i poduczyłam się języka bardziej. Potem dostałam lepszą stawkę. Ja tam polecam firmę.

Regina
@Ada

Trzeba przyznać, że najbardziej języka człowiek uczy się już na miejscu, ale firma zyskała w moich oczach tym, że na ich stronie można się języka za darmo uczyć przed wyjazdem,

Olga
@Ada

Miałam podobnie. Szczerze mówiąc myślałam, że język znam dużo gorzej i nawet im się do tego przyznałam, że znam tak sobie, ale wzięli mnie, pojechałam i na miejscu okazało się, że nawet nieźle z tym niemieckim u mnie. Dobrze, że chcieli żebym jechała.

Xzx
@Olga

Jak bym czytała o sobie! Chyba po prostu bałam się mówić, a jak się człowiek przełamie to się dogada. Spoko, że biorą też bez jakiejś rewelacyjnej znajomości niemieckiego.

@Ada

Też jechałam myśląc, że mówię tak sobie, a okazało się, że nieźle sobie poradziła i z każdym kolejnym razem było lepiej. Najważniejsze żeby się odważyć pierwszy raz wyjechać i przekonać, czy to praca, którą chce się wykonywać.

CC

Uznałam, że wyjadę na święta, bo rodzina daleko i w tym roku i tak byśmy się nie zobaczyli, a zawsze to się człowiek czymś zajmie zamiast siedzieć samemu. Raz już pojechałam i było w porządku, teraz jestem ciekawa jak będzie w takim okresie.

Halinka
@CC

Ja dokładnie tak samo. W domu siedziałabym sama, bo dzieci mieszkają daleko a już jestem wdową. Wolę z Aterimą pojechać w tym czasie to jeszcze bonus świąteczny dostanę.

Patrycja

Wiadomo, że nikt nie jeździ, bo mu się w domu nudzi. Firma bez rewelacji, ale póki pieniądze wypłacają uczciwie, to będę z nimi jeździć.

Regina
@Patrycja

Też tak na to patrzę. Wiadomo, że w domu najlepiej i fajnie byłoby nigdzie nie jeździć, ale w czasach gdy wszystko takie drogie wolę raz na jakiś czas pozajmować się staruszką i mieć z tego pieniądze, niż tylko narzekać. Firma faktycznie może nie jakaś super, ale wcześniej byłam raz z inną i naprawdę może być dużo gorzej. Wolę tą.

K.
@Patrycja

Może i bez rewelacji, ale można też gorzej trafić. Nie będę podawała konkretnych nazw, ale jeśli któraś z dziewczyn jest opiekunką już jakiś czas, to dobrze wiadomo z kim się już nie jeździ, bo (usunięte przez administratora) Aterima mogłaby trochę płacić więcej, ale wypłacają uczciwie w terminie.

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 357.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 325, z czego 243 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED