Opinie o Aspel S.A w Zabierzów

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Aspel S.A. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Aspel S.A o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja i serwis sprzętu medycznego i laboratoryjnego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aspel S.A w Zabierzów

Mam ofertę dla handlowca, ale jest dość dawna, komentarze z tego co widzę też nie są zbyt świeże. Kiedy ostatnio kogoś tutaj szukali? w tamtym ogłoszeniu dla przedstawiciela nie widziałam niczego o wymaganym doświadczeniu, więc chciałabym się dowiedzieć czy osoby poczatkujące wciąż są przyjmowane?

Barbara

Pisali, że warto mieć firmę na cv, bo jest od 30 lat na rynku. A jakieś inne argumenty co do tego macie? Widziałam, że w ubiegłym roku szukali handlowca do siebie na umowę o pracę. Tutaj nie ma szans na kontrakt? Piszą krówko o narzędziach do pracy, opowiecie szczegóły i o tym jak obecnie współpraca z klientem przebiega? Finansowo jak się teraz wyjdzie?

Jaś Nowy wpis
@Barbara

Jest na rynku od prawie 40 lat. Pracowałem w tej firmie w latach 80-tych i pamiętam teksty kolegów pracujesz u prywaciarza to nieźle zarabiasz". Niestety wstyd było się przyznać ! i nikt nie wierzył jeśli mówiłem jakie faktycznie miałem zarobki. Jako inż. i człowiek z polecenia - po znajomości wtedy na pewno zarabiał więcej.Normalny człowiek z ulicy niestety wtedy zarabiał kiepsko.Zarabiałem 3-4 x więcej niż zwykły praktykant w państwowej firmie gdzie pracownik zarabiał 15 X więcej. To obrazuję różnicę i skalę zarobków.Niestety są różne stanowiska i specjalizację więc trzeba dokładnie wiedzieć o jakie stanowisko chodzi ! Kolega pracując na zachodzie zarabiał 6000$ ja w tym czasie 12-15$ w porywach) W państwowych firmach KWAP, TELOS, TELPOD, POLON koledzy zarabiali dużo więcej. W tamtych czasach zarabiało się w okolicy 10-15 $ co do dzisiejszych płac 1000-2000-3000 $ jest śmieszną kwotą. Niestety wydatki na życie i inne przymusowe wprowadzone przez państwo tak wzrosły że o ile kiedyś nie było nas stać na dobra luksusowe a żyło się spokojnie z pensji. O tyle teraz stać nas na tzw, dobra luksusowe (TV, samochód,telefon) a nie stać nas na podstawowe wydatki ( opłaty i inne z góry narzucone przez państwo i UE) Znam osoby które poszły niedawno do ASPEL-a i nie narzekają a inne uciekają z powodu niskich zarobków. Warunki pracyi zarobki zależą od konkretnego stanowiska.

Jakie są mocne strony pracodawcy Aspel S.A?

Ciekawy

Ktoś wie coś się dzieje z tą firmą. Co się stało z KZ i AZ? Jak to wszysko teraz funkcjonuje. Odszedłem z firmy lata temu i ten statek nie płynął w dobra stronę.

@Ciekawy

Hmm.. czemu uważasz, że ten 'statek' nie płynął w dobrą stronę? Co takiego konkretnie się działo? Były jakieś problemy w firmie czy o co dokładnie chodzi? Odbijało się to na pracownikach w jakiś sposób?

Ciekawy
@Marta

Zarządzanie (usunięte przez administratora) Ludzie zastraszani zwolnieniem. Żerowanie na ludziach z grupą. (usunięte przez administratora) dyrektorstwa. Zero szkoleń. Zero możliwości rozwoju. Wszystko robione tak żeby czasem zwykłemu pracownikowi nie było zbyt dobrze. Ale ma to jeden plus w każdej firmie w której pracowałem po Apelu było o niebo lepiej. Cieszę się że się zwolniłem.

Andy
@Ciekawy

Z Krzysztofem Z. pracowałem ponad 30 lat temu bardzo miło wspominam go. Pewnie po tylu latach nie pamięta gdyż przewinęło się przez Aspel, bardzo dużo ludzi. Siedziałem po lewej stronie jego biurka. Pozdrowienia dla Krzysztofa.

@Andy

Fajnie ze po 30 latach jeszcze miło wspominasz współpracowników. Tak długo już tam nie pracujesz? To mogło się dużo zmienić na plus , nie sadzisz?

perła
@Adam

Z tego co wiem niewiele się zmieniło.

Paulina
@perła

A pracowałeś tam może? Były w ogóle jakieś rozmowy z szefostwem aby cokolwiek się zmieniło? Masz takie informacje?

Barbara

No to ciekawe warunki tu zostały przez Ciebie opisane, zawsze będzie co wspominać. ;) A skoro tak się rozbudowali to wierzysz, że ktoś ze starej ekipy by się ostał? To by w sumie dobrze o nich świadczyło. Ktoś zorientowany dałby znać?

Andy
@Barbara

Nie sądzę, ponad 30 lat upłynęło. Na pewno właściciel :-) K.Z. też odszedł - jedyny którego kojarzę z przed 30 lat :-) Pozostali to prawie emeryci :-)

@Ciekawy

Niestety ktoś usuwa nieprzychylne opinie z forum więc proszę się nie pchać do tej firmy

@Adam

Wątpię żeby było tak jak piszesz. Co według ciebie było w tych opiniach? Bo skoro nie można ich przeczytać to trudno ocenić.

Ada Nowy wpis
@Adam

We wpisie były wspomnienia o byłym współwłaścicielu który odszedł w 90 latach.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
Fudeko S.A.
logo firmy Kosmetolog / Asystent Lekarza
Świętochłowice
Job Point Sp. z o.o.

Solidna firma, warto mieć w swoim CV. Już ponad 30 lat na rynku.

aga

Ciekawe czy ktoś pamięta nieżyjącego byłego założyciela Aspela. Andrzeja Olk. To właśnie dzięki A.O. powstał Aspel w latach 80-tych XX wieku.

zawiedziony

Wszystkie negatywne opinie są prawdziwe.Są dwie nowe oferty pracy w tej firmie.Potencjalnym kandydatom odradzam.

anty_Marek

Pracowałem jakiś czas temu w tej firmie jako PH. Mogę w 100% stwierdzić że ani wcześniej ani po Aspelu nie miałem sposobności pracować w tak beznadziejnie zarządzanej firmie, DH to osoba przy, której trzeba uważać co się mówi (gumowe ucho prezesa), Prezes nie dość że chyba sam nie wie czego chce to jeszcze otacza sie klakierami. Zarobki raczej śrenio słabe. Plusem jest to że przez tyle lat marka jest znana w szpitalach i przychodniach (ale raczej jako dobry sprzęt klasy średniej)

Czy w firmie Aspel S.A są regularne szkolenia pracownicze?

Asd

Nie

Urszula
@Asd

To wielka szkoda. Szkolenia przyczyniają się przecież do późniejszej efektywności pracowników. No a co z tymi, którzy dopiero mają rozpocząć pracę w Aspel? Nie mają przypadkiem organizowanych jakichś szkoleń wdrażających?

Dagmara

@Asd a jakieś szkolenie wprowadzające oraz bhp ?

ktoś

Jest to (usunięte przez administratora) grajdołek prezesika plastusia

Witam mam pytanie. Handlowcy czym jeżdżą? Jakie są widełki finansowe? z góry dziękuję za inf. Pozdrawiam

były już pracownik

Ludzie omijajcie ten zakład.Firma która kiedyś zatrudniała ponad 200 osób dziś idzie na dno.Prezes zaufał ludziom którzy omamili go Chińczykami.Dopóki na decyzje może nie wszystkie miał wpływ dyr.Zwoliński produkcja kwitła i zakład się rozwijał.Teraz koniec z produkcją i w nie długim czasie koniec z firmą Aspel.

stary
@były już pracownik

Teraz rządzi Katrina z przydupasem. Jedno głupsze od drugiego, ale czego można się spodziewać po Panci i zwykłym fakturowym. Znów były zwolnienia i to nie koniec

RedHat
@były już pracownik

Heja, a jest dalej pani Krysia, szefowa Handlowego i logistyki? Zatrudniła mnie w 2005 r. do logistyki (d ponad 10 lat tam już nie [pracuje). Dzięki niej tak naprawdę zacząłem w końcu normalnie pracować...Gdyby nie dyrektor (usunięte przez administratora), to nie wiadomo, jak by się potoczyła moja późniejsza kariera. P.S. A pan (usunięte przez administratora)jeszcze pracuje w zaopatrzeniu?

Chuck Nie-Norris

Z przykrością czytam te wszystkie opinie, bo niestety jest to przynajmniej w 90% prawda (pomijam personalne wycieczki). Przez ponad 20 lat współpracowałem z tą firmą i nieprawdopodobnym jest to, co kolejne rewolucje, kolejni dyrektorzy i szalone pomysły zrobiły z tą firmą. W latach 90-tych naprawdę wspaniale współpracowało się z ludźmi z Aspela. Wszyscy byli kompetentni i życzliwi, atmosfera naprawdę świetna, wręcz rodzinna. Niestety u nas już tak jest, że jak coś dobrze funkcjonuje, to trzeba to poprawić. No i kolejne poprawki doprowadziły do tego co jest, a jest naprawdę źle. Pozbawienie możliwości telefonicznego kontaktowania się kontrahentów z firmą Aspel wynika być może ze wstydu kierownictwa, które nie chce wysłuchiwać przykrych opinii. Handlowcy Aspela to porażka, nawet nie chce mi się komentować ich postępowania - dno i wodorosty. Mimo tych wszystkich negatywnych uwag, życzę firmie jak najlepiej, bo z pierwszych lat współpracy z Aspelem mam dobre wspomnienia! Tym razem potrzebna jest jednak naprawdę rewolucja - trzeba się pozbyć niekompetentnych ludzi i zmienić styl zarządzania, a przede wszystkim postawić na "starych", sprawdzonych kontrahentów, którzy mogą pomóc zwiększyć sprzedaż wyrobów (naprawdę nie najgorszych) i stanąć firmie na nogi!

Pracownik Aspela
@Chuck Nie-Norris

Co do handlowców...jest ich porostu za mało ..raptem 4 osoby na całą Polskę .w firmie 30 letniej ...gdzie prawie każda przychodnia w Polsce ma coś z Aspela?. RPH są od wszystkiego: tworzenie ofert , sprzedaż, prezentacje, szkolenia,instalacje,organizacja konferencji, targów, lekkie usługi serwisowe , szkolenia pozakupowe , przetargi..a teraz jeszcze te 4 osoby są jedynymi osobami do kontaktu z firmą.. . Poprostu się nie wyrabiają i stąd pewne zaniechanie ....ale to bardzo nie ładnie mówić o nich " dno i wodorosty" . Muszą borykać się z niezbyt miłymi rozmowami i określeniami na swój temat z powodów totalnie od nich nie zależnych...To nie ich wina , że jest taka a nie inna polityka firmy . Handlowiec wróci z terenu ,odpala komputer i sie okazuje ze ma 30 maili do odpisania .. kto to wytrzyma w dłuższej perspektywie ? Mimo wszystko realizują duże plany sprzedażowe i sami klienci nie są z nich niezadowoleni lecz właśnie Ci "starzy" jak Pan nazwał kontrahenci mają problem bo nagle się okazało, że RPH Aspela są od nich lepsi . Natomiast nie sposob sie nie zgodzic z faktem , że w firmie nie dzieje się dobrze ... moim zdaniem właśnie dlatego ,że są za duże obroty w stosunku do ludzi tam pracujących . Firma powinna zwiększyć ilość osób pracujących w firmie bo ludzie porostu się nie wyrabiają i to w każdym dziale . Na produkcji, w magazynie, biurze i serwisie . Takie moje zdanie .

Handlowiec
@Pracownik Aspela

A co wy "super" handlowcy myślicie, że Pan Prezes będzie wam płacił sporą kasę za spacery po mieście, wiedzieliście na co się decydujecie podejmując pracę RPH.

To co się stało w ostatnim roku/dwóch z ta firmą to dramat - niekompetentni ludzie, którzy nie maja pojęcia co sprzedają, serwis z którym nie ma kontaktu i raz Pani z działu sprzedaży zrobi łaskę i przejdzie się do nich aby uzyskać jakąkolwiek informację, drugim razem nie ma w ogóle kontaktu, na maile odpowiadają w czasie dni a nie godzin!!! Normalnie trzeci świat!!! Numer do firmy jest, natomiast od dłuższego czasu już nie można się z nimi skontaktować - trzeba wysłać maila na który może za jakiś czas łaskawie odpowiedzą. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że kiedyś to wyglądało całkiem nieźle i ceny produktów również, niestety teraz kontaktu z nimi nie ma a ceny produktów od jakiegoś już czasu wzrosły dwukrotnie!!! To pewnie za ten profesjonalizm! Dramat! Nie wiem kto tam zarządza, podejmuje decyzje, ale jeśli firma nie chce upaść to powinna osoby decydujące o wizerunku i działaniu firmy od jakiegoś czasu, wysłać w kosmos!!! Szkoda bo z firmą Aspel współpracowaliśmy od kilkunastu lat.

prymulka

Uciekajcie gdzie pieprz rośnie. To firma nie dla porządnych , uczciwych ludzi. Tam utrzyma się tylko (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora). Zarobki tylko dla wybranych, reszta za bóg zapłać. Bez przyszłości. Prezes ma wszystko w (usunięte przez administratora) już dawno jest urządzony a co będzie z tymi co na jego pomyślność pracowali o tym dawno zapomniał. Spędziłem tam ładnych parę lat, widziałem jak pomału się stacza, uciekłem i całe moje szczęście. Omijać tą firmę szerokim łukiem.

Zybi
@prymulka

Zwolnili Cię bo nie dawales rady, podobała się wygodna posada, duża wypłata i balangi a pracować nie miał kto.

do Zybi
@Zybi

Zybi jesteś osobą która na pewno nie pracowała w firmie Aspel więc się nie wypowiadaj. Ktoś kto zna tą firmą nie napisze o balangach i dużych wypłatach można powiedzieć wiele złych i dobrych rzeczy ale na pewno nie to.

Kiero
@do Zybi

Widać brak Ci posadki w BOK-u Teraz musisz pracować nie to w aspelu kawa i ploty (usunięte przez administratora) byłeś to Cię zwolnili

Rin

Nie Polecam :( Straszny wyzysk Moje sugestie dla Aspel S.A: Wymiana dyrekcji

żona_prezesa

Firma oszukuje zarówno pracowników jak i Państwo (płaca minimalna + umowa zlecenie z spółki córki) Prezesiku wyrównaj ZUS za lata które płaciłeś śmieciówkę-minimalne wynagrodzenie + umowę zlecenie z córki spółki. Dla były i obecnych pracowników : żądajcie druków RP-7 za swoją prace w firmie ASPEL/ASPEL-Ntime, może Wam się przyda w przypadku zbiorowego pozwu. Za taki "wałek" czeka odpowiednia nagroda.

pamiętamy
@żona_prezesa

Dorotko! Jaka Ty odważna się zrobiłaś. No proszę Pawełka zabralas, Szymcio się ukrywa i od razu nie ta kobieta. Służy Ci ta metamorfoza.

do wielbiciela "pamiętamy"
@pamiętamy

„Mój przyjacielu, byłeś mi naprawdę bliski, Mój przyjacielu, wiesz, że byłeś mi, jak brat...” droga / drogi „pamiętamy”, żal, smutek i nostalgia mnie obejmuje, kiedy czytam, jak bardzo tęsknisz za nami… mój przyjacielu, przykro tak, że nie ma nas, Pawełka zabrałam, Szymcio się ukrywa – fakt, nie z własnej woli, jest przetrzymywany. A chociaż błagają ze łzami, abym ich już wypuściła - stanowcze nie :) :) :) Ty też rozpaczasz bo tęsknisz za nami, do tego stopnia ze anonimowo próbujesz nawiązać kontakt. Mój przyjacielu, znałeś mnie tak dobrze więc wiedziałeś, że nie piszę anonimów w internecie, ale brak Ci mnie i brak Ci odwagi więc wołasz do mnie, jak Gall Anonim przez gowork, nie wstydź się, masz prywatny kontakt do mnie, napisz lub zadzwoń do bezpośrednio, odezwę się, a nawet, jak było coś nie tak dowiesz się o tym ode mnie, wiedząc ze to ja piszę :) Widać Tobie nie służy żadna zmiana, więc może lepiej rozpaczaj w milczeniu, w Twym wydaniu rozpacz nic mądrzejszego ponad personalne wycieczki napisać Ci nie pozwoli… Mój przyjacielu zgłoś się do mnie prv, specjalnie dla Ciebie, jako pamiątka będzie płyta z zacytowanym utworem oraz dedykacjami tych, za którymi tak bardzo tęsknisz… Od fałszywych przyjaciół uchowaj nas………..

Firma z olbrzymimi tradycjami zarządzana przez "prezesika". Niestety ale prezes pomimo ogromnego doświadczenia firmy nie ma pojęcia o niczym ani o zarządzaniu ani o elektronice . Firma ma 5-ciu dyrkto-rów na 20 pracowników, dyrektorem handlowym jest osoba która nie ma pojęciu o handlu. Handlowcy który nie mają pojęcia o sprzedaży produktów zarabiają najlepiej w firmie, mają podstawę bardzo wysoką dużo większą niż pracownicy pracujący lata a czasem więcej nie 20 lat. Płace mają niezależną od wyników (ewenement). Prezesik (bo jak nazwać osóbkę zarządzającą taką firmą) ma "słabość" do Katarzyn, najpierw Katarzyna zarządzała hotelem (zainteresowani niech sprawdzą gdzie jest dziś hotel ASPEL) teraz inna Katarzyna zarządza działem handlowym (proszę się domyśleć jak skończy ASPEL). Z firmy są zwalniani pracownicy którzy oddawali swoje umiejętności i zdrowie dla ASPEL, a promowani są pseudo fachowcy (czytaj Karzyna Oscypek), którzy nie mają pojęcia o produktach a nie nie mają pojęcia o sprzedaży. Pozdrowienia dal pozostałych pracowników.

marzanna

Odeszłam z Aspela 10 lat temu, ale już wtedy było wiadomo że stacza się w dół. Ludzie traktowani nad wyraz podle. Wspaniali fachowcy którzy rozpoczynali tam pracę kiedy jeszcze mieściła się w jednym z zabierzowskich garaży po latach kiedy wywindowali ją na szczyt zostali w haniebny sposób potraktowani i odeszli lub ich zwolniono. Rządy pary buraków na dyrektorskich stołkach prowadzą na dno i tylko patrzeć jak firma padnie. Współczuję wszystkim którzy muszą tam doczekać emerytury, innym radzą wiać.

Rybka
@marzanna

(usunięte przez administratora) kiła , mogiła wycisną cie jak cytrynę a potem zrobią z ciebie złodzieja.....taki mają system. Pracowałam tam , wiem dobrze jak się to odbywa. Jednego tylko nie mogę zrozumieć jak prezes tak dał się otumanić i to takim prostackim zerom. Aspel omijać z daleka bo to dno i jedna wielka kloaka.

Dominik
@marzanna

10 lat temu zapewniam, że było lepiej. Mam porównanie. Teraz pracują tam albo podpierdal...., albo ludzie którzy nic nie potrafią, tylko pozbywać się innych. Kadra nieudolna, szukanie oszczędności tam gdzie nie trzeba, pomysły z areny cyrkowej a w koło klauny, którzy myślą, że jak pili piwo z Prezesem to są bogami.

Zostaw merytoryczną opinię o Aspel S.A - Zabierzów

• Jak się pracuje w Aspel S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Aspel S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aspel S.A?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aspel S.A?

Kandydaci do pracy w Aspel S.A napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aspel S.A
2.1/5 Na podstawie 95 ocen.
  • Os.sienkiewicza 33
    32-080 Zabierzów