Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Lipcowy

A ja już mam to wszystko w (usunięte przez administratora) Co będzie to będzie.

hahaha

wszystkich zwolnią i zatrudnią od nowa na 1G

Ciągle siejecie zamęt

Norek

Dlaczego ?

Ja1

7.06.2020 ruszamy z nockami niedziela ale oczywiście do odbioru.

hmmm
@Ja1

jak nie pasuje do odbioru to po co idziesz ? jesli to dzien nadliczbowy

Lipiec
@Ja1

A co mamy niby odrabiać skoro umowa do końca lipca.

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Leszno
VW

Widzicie polaczki za drodzy jesteście VW właśnie ogłosił ze zainwestuje 2 mld euro w chinach na rozwój i produkcje elektrycznych aut. A niby maja taka dobra montownie w poznaniu ile to przerobić na produkcje elektryków?

Jarosław Polskę Zbawi

Szkoda chłopaków z czasowymi umowami. To będzie rzeź. :-)

@Jarosław Polskę Zbawi

wRZEŹnia

hmmm
@Jarosław Polskę Zbawi

Lepiej teraz jak pozniej xD poza tym jesli faktycznie bedzie tak zle i poucinają dodatki i brak zwyzek wypłat to jesli o mnie chodzi to sam podziekuje :D ogolnie myśle ze wiekszosc juz sie rozgląda i jesli nie bedzie zwolnien a poucinają te dodatki to podejrzewam ze zaraz rekrutacja sie otworzy xD

Hehe
@hmmm

Duzo gadacie a nikt sie nie zwolni nawet jak 50% pebsji by zabrali

TOMEK
@Hehe

Chyba ty.... Jak Ci vw życie uratował to trzymaj tego swojego Pana Boga za nogi ;) Pozdrawiam

hehe
@Hehe

masz racje są i tacy co duzo gadaja a mało robią .. Tacy co godzą sie na kazde warunki to zas robią za grosze i jest jak jest w naszym kraju :) Dlaczego za granica zarabiają az o tyle lepiej ? Bo tam jak sie ludzia cos nie podoba to potrafią wszyscy wyjsc i walczyc o swoje u nas tego nie ma i nie bedzie

Obłuda

Prezes dziękuję za wszelkie oszczędności, które wprowadzili pracownicy w ramach PCU a teraz ta po prostu wielu z tych pracowników na bruk. Mógłby sobie darować te filmiki jaki to jest dumy z pracowników, jacy to oni są super, zawsze razem, zawsze dają radę, jak potrzeba to poświęcają weekendy itd. itd. a poza filmikami to tylko patrzy ilu tu wywalić, żeby większe zyski dla firmy były.

to sie dzieje

lipiec jak lipiec ale z tego co mówi Pan Piotruś to po 15 latach czas z tą firmą pożegnać skoro chcą zrezygnować z wakacyjnego, świątecznego najlepsza to jest perspektywa 4 brygadówki . :-) :-) powodzenia

Bez prestiżu
@to sie dzieje

Jak zabiorą wakacyjne i świąteczne to ta firma niczym szczególnym nie będzie się wyróżniać. Kilka czy też kilkanaście lat temu to był prestiż pracować w VW ale od jakiegoś czasu firma tego prestiżu nie ma. Po prostu utraciła go brakiem szacunku do pracowników. Już nawet wielu ludzi z zewnątrz zauważa że to nie jest jest ten VW co kiedyś . Jest coraz gorzej

Wrzesnia

Tak nie dawno powstała a już się chwieje tylu ludzi poleci tych z lipca większość co tu pisać SOLIDARNOSC ma związane ręce bo umowy terminowe agresywna polityka personalna

Stary

Witam, Niestety Solidarność w grupie zamkniętej,daje do zrozumienia że to Game-Over w lipcu dobrze że mam umowę na stałe,i mnie to minie jak zawsze a Janusze prywaciarze już czekają z 2500!

Krzych
@Stary

Ufff tez mam na stale po tylu latach nie chciałbym zmieniać roboty. Aby do emerytury

@Stary

Nie ma umowy na stałe tylko na czas nieokreślony sam taką mam od 20lat.Co nie znaczy że nie jesteśmy nietykalni i nie ma co się nabijać z młodszych Kolegów że tracą pracę następni możemy być my po za tym szkoda każdego.

Obcy

A czy wy zrozumiecie, że taka duża firma napewno korzysta z tarczy antykryzusowej i przez parę miesięcy nie może zwolnić pracowników aleee może nie przedłużyć umów i z tego teraz korzysta. Oj, jedynka i do nauki

Norek

Damy radę chłopaki

Zastanawiam się dlaczego przenoszą pracowników stałych z zakładu nr 2 na inne a tam nie przedłużają umów

Ich

Bo we Wrześni jest kiepski popyt na craftera

nitro

a to dlatego że powoli szykują na zakładach dwie zmiany. ci co mają odejść odchodzą, a tych co chcą zostawić są rozdzielani między zakłady

BLB
@nitro

W jakich zakładach mają być 2 zmiany?

@BLB

Narazie nie ma o tym mowy nigdzie

Qwer

Fundusz UE może przeznaczyć 30 mln na wałbrzyska strefę ekonomiczna, a żeby VW dostało musi obniżyć średnie wynagrodzenie dlatego przenoszą ludzi

@Qwer

No tylko ciekawe co z umowami

Wazne

Ważne firmy będą miały narzędzia aby tak postępować zwalniać zabierać to co było ta są zyski

Widzieliście co solidarność dała na swojej grupie zamkniętej? Volkswagen będzie wywalał jeszcze więcej ludzi, chcą nam wszystko zabrać, świąteczne, wakacyjne i ppe. Tylko kto to może obronić ?

OMG

nie podoba się to do prywaciarza muszą coś poświecić wiedza ze bez produkcji nie będzie zysków wiec czemu benefity płacić maja

Monter

Nadgodziny przestali płacić jesteśmy ciekawy kto im przyjdzie do pracy w niedziele???

Może ktoś coś więcej napisać bo z tego co piszecie to nic nie wiadomo

Grupa

Co tam SOLIDARNOSC na grupie zamknietej

redo

Czy to prawda,że we Wrześni zwolnili za nienoszenie prawidłowo maseczki ?

Maska
@redo

Były nagany, zwolnienia jeszcze nie.

KIT

Słyszałem ze dużo osób poleci bardzo nawet ciekawe co ze spawalnia ponoć maja przenosić na stałe dopiero po wrześniu wakacjach a na dodatek niewiadomo czy będzie do końca roku 3 zmiana jeszcze tragedia się szykuje boje się a wy co sądzicie o spawalni kiedy decyzje ?

@KIT

A na jakim kologo zakładzie

Kit

Spawalnia zakład 1

@KIT

Polecam coś takiego jak kropka i przecinek.

nitro

jak tak patrzę co wy piszecie to śmiać mi się chce. Od sierpnia zostaną tylko 2 zmiany. Dlatego wszyscy mają umowy do lipca. Zwolnią ok. 1000 osób na każdym zakładzie. Jak produkcja wzrośnie za rok lub dwa będą znów rekrutować. VW jest już tyle lat w polsce i nie dziwi was że w kółko są rekrutacje? Już dawno większość byłaby obsadzona i by mieli umowy na stałe. I na tym polega polityka zatrudnienia VW. Zatrudnić na jakiś czas i nie przedłużać umowy. Bo po co pracownikom wypowiadać umowę, dawać odprawy. Oni się z tym nie bawią. Jest założone , że tylko ci co naprawdę zwrócą na siebie uwagę i zostaną docenieni dostaną umowy na stałe. A te szkoły VW? ten który był pytany czy chce jechać do niemiec po szkole skorzystał i jest "bezpieczny" a ci co zostali w polsce mogą szukać pracy w MC, wielu po szkole VW wyleciało z hukiem . no niestety teraz nie liczy się wujek na wyższym stanowisku. rzeź niewiniątek się zaczęła. czekać tylko na samobójstwa masowe, bo pętla na szyji tych co liczyli na vw i mają rodziny na utrzymaniu i kredyty na pół miliona się zaciska. nie każdy to wytrzyma psychicznie. Każdy powinien zdać sobie sprawę że VW to praca na chwilę. Ten kto nie zbierał sobie oszczędności i poprostu nie wykorzystał szansy to ma pecha i będzie zgryzał tynk ze ścian tych wielkich domów na kredyt. Ale wielu pewnie za 2 lata wróci bo rekrutacja spowrotem wróci jak 3 lata temu. pozdro.

hmm
@nitro

piszesz o samobójstwach wiec jak maja wrócić? jak ktoś żyje "nie stać mnie a zastaw się" nie szkoda mi takich ludzi Panowie rzad da zasiłek 2500zl na rękę damy rade Stałych tez dosięgnie ręka oszczędności jak rzad tarcze uchwali

@hmm

szukasz tylko dziury w całym. nie wszyscy mają kredyty na mieszkania . są tacy co przeczekają i wrócą jak pieski, są też tacy co są słabi psychicznie i mają na utrzymaniu żonę dzieci, mieszkanie i samochód na kredyt. Ale jak to mówili w VW? ... kto panu powiedział że umowa była przedłużona? widział pan co podpisywał. dokładnie tak mówią. my jeszcze zostalismy i się łudzimy. ale na lince wołają poszczególne osoby i informują, ze nie mają już czego tu szukać. biurowych też to się tyczy. przykro jest patrzeć na tych ludzi. a lista osób do zwolnienia jest już zatwierdzona i wiem, że wiele naprawdę fajnych i pozytywnych ludzi których codziennie mijam dostanie taką informację.

Plan

Taki plan zwolnią tych co mieliby na stałe i znowu weżną worków bo taki plan bez apt Vw nie może dzialac

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o