Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

lalala

Witam, Czy w firmie są dostępne benefity, np 13stka? można liczyć na jakieś dodatki do wypłaty?

Mlody
@lalala

Chyba żartujesz nie w tej firmie masz zapieprzać

kondzi
@Mlody

Fakt ale i tak jest duzo lzej niz w brydzstonie czy amozonie

Byly
@kondzi

Co ty za głupoty wypisujesz nie masz pojęcia a piszesz i naucz się poprawnie pisać bo masz z tym problem a gdzie pojęcie o pracy

@Byly

Napisał pewnie tak bo admin kasuje poprawne nazwy firm. Także kolo wie co pisze haha

Bolo

Jak myślicie ? Negocjacje solidarności przyniosą jakies dobre nowiny ?prosze o szczere odpowiedzi

Olby

I mam pytanie czemu przenoszą ludzi z Antoninka z poznania szczególnie na wrześnie co to ma znaczyć ???

Jo
@Olby

Żeby ludzi utrudnić życie i od maja antoninek praca na 2 zmiany

Ml1
@Jo

Tez slyszalem ze. Będzie praca na dwie zmiany ale tak jak wczesniej 14 do 22+2godziny dla potrzeby a rano 6do14 pon do pt. Przenosza juz ludzi za wczasu znajomego 20lat stażu przenosi mistrz na odlewnie a on mieszka w Gnieznie będzie grubo napewno nie będą przedluzac umow po to zeby pracować po 150aut na zmiane :Dale jak linia staje to wszyscy huuuuurrrrraaaa :Dzobaczycie w maju a jak rusza niemcy z t6 to już wogóle sie (usunięte przez administratora):(

Psyt
@Ml1

T6 z Niemiec ponoć do końca kwietnia mamy robić. Co dalej czas pokaże. Teraz przenoszenia na inne zakłady żeby ludziom życie utrudnić. Liczą na to że ludzie sami się pozwalniają

Ktoś z góry
@Ml1

Ktoś sieje dezinformacjie pod negocjacjie. Ciekawe kto?

Olby

Kiedy niedziele ???

Majcior
@Olby

Narazie t6 tylko

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

MAJKEL

Czy ktoś wie co teraz dzieje się z Inicjatywą w VW? Będą procesy?

@MAJKEL

no jak to co? Temat leży jak i cały ten związek

paddy

Co się dziwić po prezydium związku które teraz opluwa swoich kolegów.

Lorek

Witam! Słuszałem ze rekrutują teraz kadrę inżynierską

on

tam zwykły pracownik ma więcej niż te volkswagenowskie pajace w krawatach które myślą że wszystko im się należy

Gdzie jest ta fabryka tesli??

BLB
@Adam

W Niemczech

Dejw

Ma ktoś z was jakieś informacje kiedy rusza rejrti gdzie można wysłać cv

Dejw

Rekrutacja *

Hmm

A kiedy będzie rekrutacja na produkcję coś wiadomo ? Tylko z językiem czy bez też? Bo skoro szukają kordynatorow polskojezycznych to chyba bez języka na produkcję co?

@Hmm

Jak bez języka....?Przyjdzie Ci Gebelss i co mu powiesz że nie rozumieć jestem z Polski....

Hnm
@Matii

Jeśli nie chcą zrobić Polskich działów to na co im koordynatorzy Polsko jezyczni? Myślenie nie boli :) ps. To nie jest firma niemiecka ;)

@Hnm

A gdzie bedziesz pracował w niemczech czy w polsce?W tych czasas język podstawa,tym bardziej koordynator ma kontakt nie tylko z ludzmi z produkcji.Powodzenia!

antyKomuna
@Hnm

a po co znajomosc jezyka na produkcji w sumie dziwie sie ze vv nie zatrudnia małp - mniej narzekaja i sa bardziej produktywne niz nie jeden z Z4! mam juz po dziurki w nosie poprawiania po nich i te ciagle l4 oni to najchetniej by sie cofneli w czasie do komuny juz nie mowie o intrygowaniu i(usunięte przez administratora) kolegow za byle co a jak sie z majstrem przywitasz to pierwsi krzycza ze konfident no i jeszcze sie nie myje po robocie caly czas narzekaja nie szkopow a pracuja da nich i jezdza passatmi naprawde firma nawet ujdzie tylko selekcja przy zatrudnieniu obowiazkowa z kultury i obycia

Młody

Czy ktoś się orientuje ile dostanę od solidarności vwp za urodzenie dziecka ?

Vw
@Młody

200zl dostaniesz gotowke do ręki. Pozdrawiam

Irys
@Młody

Czy ktoś zna buchaja z zp8

Ml1

Czy to prawda ze z piatku na sobotę mamy czyścić linie i przyszly tydzień wolny???? Ktos cos wie???

Obcy vw
@Ml1

Stoimy od przyszlego tygodnia wstepnie tydzien potwierdzone jutro nocka kończy.

Nowak
@Obcy vw

Stoimy ale trzeeba bedzie to pokryc spawalnia dzis jutro nocka wolna :D

Postojowe.
@Nowak

Niech firma zapłaci postojowe.

Volsvagen worker
@Ml1

Stoimy ale nie wiadomo jak długo

@Volsvagen worker

potwierdzone info czy kolejna plota z kółka różańcowego z palarnii ?

Ja do pracy
@Ml1

Skąd wy to bierzecie. Żadnego postoju nie ma.

Stoimy do 8 lutego
@Ja do pracy

Jeszcze Tobie nie powiedzieli.

@Stoimy do 8 lutego

Jaki zakład ? Nocka dzisiaj idzie jeszcze ?

Elwis
@123

Bzdurda idziemy do pracy maja ruszyc soboty i niedziele

Elo
@Stoimy do 8 lutego

Plota jak nic

Stoimy do 8 lutego
@Elo

Żartowałem macie majstrów i liderów nie wierzcie we wszystko co tu jest napisane.

Burak

Słyszałem że zakłady w Niemczech stoją nie wiecie jak długo i dlaczego?

Majcior
@Burak

No stoją na bardzo dobrych fundamentach a dlaczego no bo ktoś tą fabryke wybudował nie ?

@Burak

Witam!Stoją na brak części,czipów jakiś nie mają.

Hubert
@Matii

Chyba w szczepionkach...

Frankovsky

Jak tam spór zbiorowy Inicjatywy Pracowniczej? Ktoś coś wie? Dzieki za info

@Frankovsky

A czego oczekiwałeś? Może efektów i działania? Obserwuje Koty od samego początku. Od czasów Andrzeja którego teraz obsmarowują bo wziął kasę. Ręce odpadają. Mam wrażenie, iż obecne/byłe prezydium bawiło się w związek dla wywiadów i swiecenia w mediach jako bojownicy o równość. Teraz cały ten spór odszedł na dalszy plan i nie wiem juz co o tym sądzić!

Czarny_kot_biały_kot

Cyrk i tyle

GRUNER
@Frankovsky

ile oni maja ludzi ktos to wie????????

Montaż
@GRUNER

Ja myśle ze nikogo już nie maja, bo gamonie chyba dały się zwolnić? Myśleli ze głupimi tekstami i obrażaniem kolegow i firmy zrobią jakaś karierę związkowa a tu nie tak łatwo być na równi z wykształconymi ludźmi z takiego koncernu.

syrek
@GRUNER

hahahah coraz mniej

Kocyk
@Montaż

Znasz Mietasa z 5 montaż br 1?

Chodzą słuchy że niby nocki w piątki wolne . Każda zmiana ma mieć po 3 niby

Wojswagen:D
@Ebe ebe

Te sluchy kolego juz byly w tamtym roku. Robisz teraz ok 140aut na zmiane po to zeby przyjsc w piatek****

OG
@Ebe ebe

Słuchy z palarni zawsze rzetelne i sprawdzone ;)

@Wojswagen:D

Się napinasz jak plandeka na żuku

Wojswagen :D
@Ebe ebe

A powiedz mi Ebe ebe :D na ktorej palarni takie sa słuchy:Dtak mi sie śmiać chce jak słyszę te plotki od wieśniaków z palarni:D co drugi przychodzi z tej palarni to juz takie plotki przynosi...... Przecież nikt jeszcze nic niewie buraku królu z pod Poznańskiej wioski. Moglibyscie pracować za reporterów :D

Heh
@OG

No "ponoć niby tak" :D

X
@Wojswagen :D

Pajacu, „nie wie”piszemy oddzielnie, i nie piszemy” z pod” ??,tylko spod .

@X

Uważaj bo Pan z Miasta Wojswagen się obrazi jeszcze

Heh
@Ebe ebe

Ooooo nastepny karierowicz z uniesioną głową,nastepny z palarni "niby pewnie ponoć" jak mi sie śmiać z was chce jak wchodzicie z tymi czapkami na glowie z dworu pozniej sie nie dziwcie ze roboty dokładają.........

Zp8
@Heh

Dokladnie trzeba umiec walic scieme a nie wałęsać sie co 15min na fajurke a oni to widza i dokładają roboty.....

Tk
@Zp8

Do końca 2021 vw zwolni musi zwolnić jeszcze 500 osób.

Apt
@Tk

Nie zwolnić tylko nie przedłużyć umowę

Też tak słyszałem

marko
@Tk

A skąd takie liczby? 500????

Wazzup
@marko

Pakiet premium za 500 , pakiet mini za 300

@Wazzup

Proponuję od razu 1000! Albo nie! Dajmy 2000!

Jaaa
@Ebe ebe

To co idzie ta nocka piatkowa czy tylko spawalnia?

Włącz myślenie

Ludzie jaka Solidarność ? Przecież to są kolejne pacynki w cyrku, w którym ktoś ciągnie za sznurki, w dodatku pod dyktandem tego pfff rządu. Prawdziwa Solidarność to by wyszła jako pierwsza z rolnikami, stałaby z agro unia, z przedsiębiorcami, z pracownikami, z tymi co stracili pracę. Ramię w ramię i głośno by krzyczała, ale gdzie tu liczy się ciepła posadzka u Tadka w zamian za milczenie. A Wy jak te pelikany to wszystko łykacie. Prawdziwa Solidarność byłaby za ludźmi.. a tego nigdy tu nie było i nie będzie, to tylko stwarzanie pozorów. A jak pomogą jakieś jednostce to od razu kamerka to nakręcają i wrzucają filmiki do sieci, co to nie oni. Na odlewni dach nie zrobiony od wojny na jednej z hal że starości po Cegielskim w tej hali szyba z kitu wyleciała i to zbrojna, akurat nikt nie robił na maszynie tam inaczej trup na miejscu. Majster i brygadzista heheszkowali z problemu by 2 dni później mówić "zgłaszanie nam problemy_" ta firma udaje tylko fajną, a w środku jest jeden wielki bałagan. PRZEDE WSZYSTKIM TY

dan jan

RACJA

Kdkdk

Sama prawda. Brak argumentów? Solidarność to pic. Gdzie była jak trzeba było bronić pracowników lipcowych? DLACZEGO NIE BYLO ŻADNEGO STRAJKU? Jeden za wszystkich wszyscy za jednego wielu ludzi można było uratować ale olbryś wolał dzikie tańce w masce i filmik jak reszta z siebie głupka robi

Brawa

Brawo!

Czarny
@Kdkdk

To dobrze, ze chociaż czarne koty ten spór zbiorowy zrobiły. Dzięki temu VW zwolnil tempo i 1500 kolegow. Jak by zrobili strajk to może by nie przedłużyli 2000 umów a olbrys i tak by tańczył.

Maras

Mówię o innej Hali z tym dachem, na Odlewni nie jest jedna hala a Ty zapewne mówisz o wytapiali. Jacy Inspektorzy chłopie ? Pół roku temu przyszedł stażysta i zauważył że 3 lata na kompresorach powietrza są nieważne naklejki UDT z przeglądem i to jest odpowiedzialna firma, parę suwnic to samo. Pracownikom bez uprawnień SEP kazano grzebać przy prądzie a gdyby się coś stało to rączki umyte i kto Ci kazał tam grzebać

@Czarny

Strajk ma tylko sens w przypadku zwolnień grupowych, likwidacji czy zamknięcia. Jak dla mnie to byłby strzał w kolano. A czy Koty zyskały na sporze? Sami widzimy jak to sie skonczyło. Konser śliwek, klapek i pan tropiący masońsko-żydowski spisek homolobby. To była porażka. Powiem tylko Andrzej wróć!

bercik
@Włącz myślenie

popieram, wreszcie ktoś normalnie myślący.

Dietemar

Mariusz. nie przejmuj się, wrócisz. Nic nie wiedziałem, że Cię zwolnili.

Dietemar
@Dietemar

A tych dwóch, to jak tam chcesz mogę ich dla Ciebie przywrócić.

R20

Nazwalismy się Grupa R20. Reprezentujemy grupę mistrzów i liderów. Póki co jest nas garstke. Liczymy że więcej osób się przyłączy. Chcemy zwórić uwagę, że w zakładzie jest z roku na rok i z miesiąca na miesiąc coraz gorsza atmosfera co ma przekład na pracę. Mamy dwa związki zawodowe, które udają, że cokolwiek w zakresie harmonogramów pracy robią. Wprowadzenie 17 a i także niebawem 18 zmiany, obniżenie przeszerogowań czy niejasne zasady waloryzowania tabeli płac to tylko niektóre problemy zakładu. Trzymanie pracowników w niepewności w sprawie umow czy premie dla pracujących najdłużej. Teraz sprawa agencji pracy i historii o zwolnieniach. NIKT Z TYM NIC NIE ROBI. Zasady wynagradzania i zatrudnienia są rok na rok niekorzystniejsze dla pracowników. Nasza pani PREZES się o tym dotkliwie przekonała podczas spotkania z załogą jeszcze jakiś czas temu. Piękne slajdy z prezentacji są dla załogi czymś innym, bo to oni widzą jakie przelewy dostają. My musimy sprzątać!!!!!!! Załoga nas obwinia o wszystko. Jak mamy wytłumaczyć 21 letniemu pracownikowi z dwójką małych dzieci, że musi pracować po 7 dni z rzędu? Jak mamy wytłumaczyć zasade wypłat za nadgodziny? Ludzie przychodzą i się zwalniają tak nie było od lat. Zakład rośnie a my nie dostajemy żadnego wsparcia na zarządzanie większą liczbą pracowników. Niemieckie podejście do zarządzania jest wprowadzane wybiórczo. Nasi ludzie pracują więcej szybciej niż ich pracownicy z niemiec, czech i Słowacji!! Postanawiamy to zmienić. Na razie jest nas kilku ale będzie więcej! Już dziś namawiamy każdego kto nas rozumie do przyłączenia się do nas. Będziemy tu pisać i informować. Planujemy także pikiety jak będzie nas więcej NAWET W MARCU JEŚLI BĘDZIE TAKA KONIECZNOSC. Nie będziemy związkiem zawodowym. Będziemy pisać prawdę tu i ją mówić. CHCEMY ROZMOW O NOWYM POROZUMIENIU PŁACOWYM NA NASTEPNE TRZY LATA (OD 2020) od TEGO ROKU!

kali

DOBRZE MÓWI!

@R20

2020 pewnie znowu przed swietami popisza i beda sie bradzlowac sukcesem wtedy kiedy przychodza najwieksze przelewy robia nas w bamkuko od lat

Jack
@R20

Jak przyłączyć sie do grupy?

@Jack

Prosimy czytać nasze komunikaty na gowork narazie. Prosimy uważać na podszywających się. Grupa ma na razie anonimowy charakter. Nie chcemy narażać chłopaków. Wszyscy wiemy co spotyka tych co mieli odwagę zaprotestować. Otworzymy niedługo skrzynkę kontaktową Bdziemy informować. Nie interesują nasz poglądy stanowiska czy ktoś jest członkiem związku czy nie.

Arkadiusz
@R20

Nie sądziłem że doczekam aż pracownicy wezmą sprawe w swoje ręce! Brawo Panowie!

Odlewnia
@R20

Popieram! Dodalbym przestrzeganie bhp!!!!!!!

zdrowynaumyśle
@R20

Czytam i przecieram oczy ze zdumienia. Jak niby chcecie przeprowadzić swoją "akcję". Jak w zakładzie o tej randze chcecie nieoficjalnymi kanałami działać? Skrytobójczo? To jest śmieszne po prostu. Tym bardziej jest to śmieszne, że jako majstrowie i liderzy jesteście w dużej mierze sami odpowiedzialni za sytuację w zakładzie. Wystarczy, że będziecie dobrze wykonywać swoją pracę zgodnie z zasadami i regulaminami. To na Was jest najwięcej narzekania na tym forum. Jeśli chcecie zacząć 'sprzątać" zacznijcie od swoich głów.

Siux
@zdrowynaumyśle

Śmieszne to i pachnie prowokacją. Jacy majstrzy? Jacy liderzy? Jaka grupa? Chcecie coś zdziałać, zróbcie to oficjalnie.

Grupa MLEKO
@R20

A ja zakładam grupę domagających się obowiązkowej porcji zimnego mleka dla każdego pracownika. Kiedyś w zakładach dawali mleko, sok jarzębinowy, ręcznik i pastę bhp do mycia. Teraz tego nie ma. Ludzie pili mleko i mieli wszystkie zęby. Teraz niby taka opieka stomatologiczna a co drugi ma ubytki. Mleko jest potrzebne a nie dają. Jak tak dalej pójdzie wszyscy potracimy zęby z barku wapna w diecie.

@R20

tym się to kończy jak solidarność nic nie robi

AREK
@Siux

Tak. Oczywiście. Zróbcie to oficjalnie a Solidarność już wam załatwi bilet w jedną stronę. Jak grupa urośnie to pewnie się ujawnią. Wszystko w swoim czasie.

hjjj
@AREK

w polsce duzo ludzi narzeka a malo mowi sprawdzam

Tak
@zdrowynaumyśle

Sama prawda. Myślą, że wrócą czasy jak majster był nietykalny i zero odpowiedzialności a liderzy za grupy skalali wokół nich i robili za nich robotę. Skończyło się ! Zacznijcie robić swoje i rzetelnie wykonywać obioziwazki skoro wymagacie tego od chłopaków z linki. A nie patrzycie tylko żeby jak najmniej się narobić. Jakieś państwo w państwie sobie robicie śmiechu warte. Jak się przełożeni dowiedzą kto, co jak to wrócicie na najgorsze stanowiska i może dadzą wam zachować grupy. Zacznijcie od siebie leserzy.

pytajnik

Kolejny fake news?

nero
@R20

Chłopaki! Co wy tam palicie?

poznaniak
@nero

Nic nie palili. Chlali od 24 grudnia tak, że byli sztywni do wczoraj. Za dużo wolnego mieli przez tę przerwę w pracy. Jak trochę zmiękli i zwymiotowali, to na zejściu poprawili proszkiem jakimś z dzielnicy i zaczęło im się wydawać, że spisek zawiążą. Tymczasem będą mieli problem z dojazdem do roboty. To jakaś banda ciuli jest albo ktoś sobie jaja robi.

Pucio
@R20

Zapisuję się do Was pod warunkiem, że będziemy razem chodzić do sauny gdzie będziemy razem odkrywać tajemnice naszej męskości. Brakuje mi twardej ręki daddyego. Chłopaki a macie wąsy? Takie do smyrgania się?

@Pucio

wyżej widzimy jak działa przemysł pogardy nie dajcie się zwiesc

Amigo

Zgadza się. Piąta kolumna działa. Kpią i drwią. Bo co? Bo ktoś zainteresował się zwykłym pracownikiem godziwymi podwyżkami i pracownikami agencji work?

pracownikz1
@Amigo

Nie żadna piąta kolumna tylko zwykli ludzie którzy mają głową na karku. Prawda jest taka że dzisiaj czytaliśmy ten post na antoninku i kulaliśmy się ze śmiechu. Niech majstrzy sami wezmą się do roboty.

bob
@Grupa MLEKO

Myślę ze to zły pomysl. Większość załogi ma chyba problemy trawienne bo wszystkie kible obsrane na pol ściany.

blob zabójca
@R20

Ja już sie nie pytam o wolne ani o opiekę nad dzieckiem. Cały czas słyszę ze nie ma ludzi. Biorę chorobowe i opieki nad chorym dzieckiem. Kariery raczej w tym zakładzie nie zrobie a dziecko i zdrowie najważniejsze.

@pracownikz1

Co złego w tym co proponują? Gorzej by Ci się pracowało? Zwykły pracownik by tak nie napisał

@poznaniak

Sadzisz chyba sam po sobie jezeli nie wiesz nie obczerniaj innych jusz cie boli ze ludzie mieli wolne i spedzali z rodzina czas a jezelu pili pili za swoje nie za twoje nie raz warto dobrze popic i zapomniec przez 2 tygodnie o tym grajdole

Haha
@Ewa

Jak wam źle to się zwolnijcie. Nikt was nie trzyma na sile. Prawda jest taka, że wielu z was ta firma uratowała życie bo byście worki na budowie nosili. A te półgłówki, którzy dostali się jakimś cudem na liderów i mistrzów ( nie wszyscy) powinni codziennie klęczeć przed zakładem godzinę z rękoma w górze.

malin
@R20

Co za pierdy. Kiedyś to tu można było się czegoś dowiedzieć ciekawego. Teraz to jacyś pisarze sami to są. Jaka grupa R20? Majster odbiera powyżej 10 tysi, lider chociaż powinien pracować jak inni snuje się z miną generała i czego oni jeszcze szurają tutaj? Doroboty!!!!!

@Haha

Jestes zenujacy policz ile ta firma ludziom odebrala ojcow mezow bo nie wytrzymali psychicznie a slowo zwolni sie pojawia sie czesto wczytaj sie w komentarze ze ludzie nie dostaja urlopu opieki bo ludzi nie ma a jak siedzisz wygodnie na stolku i grzejwsz tylek to glupie rady zachowaj dla siebie a czytajac twoje komentarze sam jestes polglowkiem i nie godzine a 12 godzin kleczenia przed zakladem z rekoma do gory i slowami jestem polglupkiem

@Haha

Lepiej dzwigac worki na budowie nisz byc ponizanym i zastraszanym w firmie a firma nie uratowala zycia tylko nie jednemu zabrala

Brood
@Amigo

Tak piszą wlasnie zwykli pracownicy,albo ludzie którym się pali grunt pod nogami.Jeszcze nie słyszałem żeby jakikolwiek majster był za pracownikiem,no może z tych starych jeszcze z czasów Tarpana.Bo ci obecni to siedzą cicho nawet jak im kierownicy w ryj plują.Tak przez te szkolenia mają łby poryte.Strach w oczach

@Brood

Zobacz ile łapek w górę ma post

zendo
@Amigo

Ciekawe, chyba sami se lajkują bo na zakładzie nikt ich nie poprze. Chłopaki się z tego śmieją. Poza tym mój majster nic o takiej akcji nie wie.

Wow
@Ewa

Jak „nisz” to wszystko jasne tłumoku. Albo zapierdzielasz i coś masz albo siedź w domu i narzekaj, żena nic cię nie stać. Nikt na sile nikogo nie trzyma skoro im tak źle to przecież droga wolna.

Swój
@Wow

Następny który żyje tylko pracą a nie życiem prywatnym i rodziny współczuję i nie zazdroszczę

obserwator
@R20

ALE ŚCIEMA,mistrzowie i liderzy to jest akurat grupa pracowników VW,której niesamowicie leży na sercu los zwykłych pracowników produkcji ha ha ha uśmiać się można

Ola
@Swój

To sa wypowiedzi osob ktorzy nie pracuja fizycznie tylko od poniedzialku do piatku albo taka osoba co mu pieniadze zycie przycmilo i rodzina dla niego nie ma znaczenia wazna kasa jest tylko ale jak sie obudzi z tego snu to moze rodziny jusz nie miec nie zamieniaj pieniendzy na kase nie warto

Qwe

Żart?

rozgoryczony sytuacja
@R20

Grupo R20. Skoro jesteście tacy propracowinczy możecie pomóc gdzie zgłosić problemy z (usunięte przez administratora)szykanowaniem pracowników. Na majstra raczej nie ma co liczyć bo z reguły nie wie o co chodzi a jest za lideerm. Naprawdę ludziom nie xche się pracować z tym człowiekiem. Gbur i pajac nie mający pojęcia o tym co i jak na linii. W tej firmie firmie pierwszy raz spotkałem się z tym że lider idzie do szatni jak linia jeszcze pracuje. Kiedy wreszcie zrozumiecie że przez takich ludzi cierpi wizerunek firmy. 99% pracowników n gtywnie zaopiniuje tego typa

@rozgoryczony sytuacja

Dziękujemy za głosy poparcia i krytyki. Jak sami widzicie próbowano nas zdyskredytować siejac nienawiść. Probuje się nas dzielic i szczuje przeciwko sobie. Sami widzicie co się stało wczoraj w gdansku i do czego to prowadzi. TO SWIADCZY ZE SIĘ NAS BOJĄ. Ci którym zależy by było jak jest kiedy to pracujemy więcej za MNIEJ. To my nie ważne od stanowiska na produkcji pracujemy na 3 zmiany, pracujemy w weekendy. Zarząd i biurowi też pracują w niedziele o 23????? Tracimy kontakt z rodzinami i zajomymi. Przykładów są dziesiątki. Ostatnie porozumienia płacowe to pośmiewisko. Powiemy tylko jedno: kombinowanie przy dodatkach, łączenie premii i tworzenie fikcyjnych kwot wpycha się nam jako podwyzki do glow i to na sile jak małpom spaliny. Dla wielu z nas co patrzą na przelewy to nie tak wygląda. Niech szefowie związków wyjdą ze swoich gabinetów i wrócą ze swoich godzin związkowych i odpowiedzą na prawdziwe problemy, a nie tylko te które ustalają w aby negocjowac z zarządem. Wiele stanowisk i ich problemy w pracy sa swiadomie pomijane. Możecie nas ponizać, wyśmiewać i dzielić tylko my nie jesteśmy związkiem czy partią polityczną. Jesteśmy grupą znajomych i zaczyna wylewać się z nas złość. Zmiany nadejdą. Jeszcze wrócimy za wami tutaj. Dzięki za wsparcie!!!!! W sprawach takich jak mobbing też postaramy się pomóc.

Jonny
@R20

Panowie chciałbym w to wierzyć ale niestety nie jesteśmy w stanie nic osiągnąć czy to solidarność czy inna grupa ludzi jak pewnie 70%zalogi ma kredyty a reszta czeka na dłuższą umowę by też je dostac

ss
@Jonny

powinien powstać nowy trzeci związek zawodowy

@ss

Chiba po to zeby rozwalac juz te dwa istniejace a more jeszcze z 50 jak na poczcie na pewno bedzie leniej!

karol
@Robol

jak nic nie robią. R20 mają racje siedza tylko na godzinach zwiazakowych albo udaja ze negocuja. powinno sie zrobic strajk albo pikiete podczas nastepnych negocjacji a nie czekac za tym co powie personalna

Syf
@karol

Przeciez ostatnio solidarnosc zrobila akcje na parkingu

karol
@Syf

i pewnie personalny akceptował wszystko od tego co kto tam był i co mówil daj spokoj solidarnosc to marionetka

@karol

Tylko solidarnosc more cos w tym zakladzie wyealczyc

WK

Można anonimowo zgłosić się do chłopaków do Działu Zabezpieczenia. Polecam

vw
@WK

Po co do dzialu zabezpieczenia anonimowo, co powiedzia?

alfonso
@vw

Rozrzucić ulotki w kiblach. W końcu może ktoś się zainteresuje takim typem. Smarować równo! Ja tak kiedyś zrobiłem.

Monter
@rozgoryczony sytuacja

A to przypadkiem nie dzieje się we Wrześni? Bo ten opis pasuje mi właśnie do pewnego pana albo się myle

vw
@alfonso

A co ma dzial zabezpieczenia do ulotek w kiblach? Jakim typem sie zainteresować? Co kiedys zrobiles? Podpowiedz moze uda się coś fajnego zrobić?

GG
@R20

POPIERAM STRAJK! NIECH NA GODZINE STANIE LINIA!!

rozgoryczony sytuacja
@Monter

Zakład 1. Ale nie jest tajemnicą, że takich sytuacji jest mnóstwo a zarząd nic z tym ne robi a negatywne opinie idą w świat niestety.

pedro
@GG

Też popieram akcje strajkową dodałbym jeszcze właśnie mobbing i niemoc działu personalnego Marzec? Zakład 1? Godzina jest ok

prawda
@pedro

Wielogodzinne dojazdy, głodowe pensje, wymuszane i wypłacane raz w roku nadgodziny, brak ogrzewania zimą, brak wentylacji w lecie…tak wygląda praca z VWP

I co tam?

hue

Godziny związkowe im się zaczęły. Nikt Tobie do poniedziałku nie odpisze.

Pracownik vw
@R20

Reprezentujecie grupę liderów i mistrzów.... Powiem tak, wypie... cie!!! Teraz jak mają ciąć liderów i mistrzów do 2024 to pod (usunięte przez administratora) wam się pali? A jak zwalniali ludzi to cichutko siedzieliście, znów jak dawniej będzie kilku mistrzów i brygadzistów, skończą się posadki po znajomości i siedzenie na (usunięte przez administratora) po 8 godzin

AntyŚpiwew
@Pracownik vw

Może mistrz Piotr Ś. ("Miszcz" poszukiwany za kiepskie odgrywanie roli mistrza) zostanie doceniony

Botas
@R20

Napisałeś: //Jak mamy wytłumaczyć 21 letniemu pracownikowi z dwójką małych dzieci, że musi pracować po 7 dni z rzędu?// Najlepiej jak najszybciej opuścić ten (usunięte przez administratora)!

K.m
@AntyŚpiwew

Wiem kto to śpiewak. Wyautował dobrych pracowników.

Hehe

O jak tam ekipa R20 :Dilu juz was tam jest cos robicie mistrzowie i liderzy:d

Mk2

Witam, czy już wiadomo kiedy postój w wakacje?

@Mk2

Dwa pierwsze tygodnie sierpnia prawdopodobnie

Jolanta.

Jechać jechać przepasione kocury! Mam umowę z Piotrem, że jak nie będziecie robić 300 samochodów na zmianę, to wywale go z solidarności.!

Mama

Halo Maryjusz, wróć proszę do domu. Juz nigdy nie powiem że mi sie nie udałeś

Lipcowy1234

Nawet paczka od Solidarności mi się nie należy. Kpiny z ludzi którzy zostali potraktowani jak śmieci. Powiedzieli mi że wynegocjowali dla mnie premie na koniec ale choroba nie wybiera i "bonus" przeleciał koło nosa. Zresztą co to za bonus wywalczony przez dzielną pro pracowniczą solidarność skoro i tak Volkswagen pozbył by się tej kasy. Albo dając mi "bonus" albo ściągając na moje miejsce dwóch ludzi na nadgodziny. Oferty pracy też przygotowali wspaniałe. W pośrednictwie pracy można było znaleźć lepsze.

Lipcowy

Żeby Ciebie to spotkało ;) wesołych świąt życzy solidarność

Mrówa
@Lipcowy

Płaczesz że nie dostałeś paczuszki . Napiszę ci Co w niej było i pójdziesz i sobie ją w sklepie skompletujesz

@Mrówa

Mrówa to ty folksdojczu ze solidarności

Lipcowy1234
@Mrówa

Ty mi ją skompletuj Wieprzu z Solidarności za moje pieniądze. Zwykła przyzwoitość

Arek
@Lipcowy1234

Tak to niestety działa murzyn zrobił swoje to może odejść trzeba było się nie zapisywać do tego pseudo związku który w niczym ci nie pomoże i te plewy z biedronki też miałbyś w głębokim poważaniu mnie jak próbowano już kaperować w Kostrzynie na rekrutacji i powiedziałem że się zastanowię to mnie laluś ze solidarności wyprosił na korytarz żeby nie zniechęcać innych a wszyscy jak baranki się zapisywali.

Były Monter
@Lipcowy1234

Masz rację kolego. Żadna łaska tylko nara i zostawili na lodzie. Te "Premie" i tak były wliczone w koszta. I tak by stracili te pieniądze cóż za hojność od tego wspaniałego pracodawcy a związek to już wgl komedia laluś z solidarności mi powiedział że mogłem sobie już w kwietniu łatwic przeniesienie u nich bo teraz to już lista pełna i nie ma gdzie cię wcisnąć. A jak chodziłeś wcześniej pytać załatwiać to mówili że spokojnie nie denerwować się będzie dobrze ale oni narazie jeszcze za bardzo nic nie wiedzą więc trzeba czekać xD

sierpniowy
@Lipcowy1234

ja się do nich zgłosiłem w połowie grudnia i dostałem paczkę

Lipcowy
@sierpniowy

Widocznie kilka było za dużo mi napisali że się nie należy. Zresztą Olbryś to samo napisał w komentarzu na grupie

Były
@Lipcowy

Ja już tez od lipca nie jestem pracownikiem i członkiem ale tak jak mówili każdy kto się zgłosił do Solidarności do 15 grudnia to dostał paczkę, nawet ze się nie należała, mam kilku kolegów co nawet im do domu przywieźli. Jak się nie zgłosiłeś to wiadomo, ze nie dali.

@Lipcowy1234

Mogłeś zrezygnować z bonusu skoro Cię tak swędział, nikt nie kazał Ci brać. Ja się z tego cieszyłem, po to chodziłem do końca, znalazłem inną pracę ale jak kiedyś będzie możliwość to chciałbym wrócić do VW.

@Były

Zgosiłem się przed 15 i nie dostałem

@Adam

Żadnego bonusu było czytaj ze zrozumieniem

S

Nie kłam!

Boniu
@S

Ty nie kłam jak solidarność

Vb

Następne zwolnienia coraz bliżej. Tak miało być pieknie

OG
@Vb

Jak już to nieprzedłużenia

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o