Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Borys

Mam pytanie troche z innej beczki, czy ktos byl na rozmowie w tej nowej firmie vidaxl co sie postawila we wrzesni? W radio slyszalem ze juz rekrutuja na 1 albo 2 zmiany, bez nocek, ktos wie jakie zarobki?

Ozi
@Borys

Magazynier 4000-4500 a na wózek 5000

Ozi
@Ozi

To jest podstawa , dodatki osobno w przyszłym roku6

Koniec.

VW Poznań to jest katastrofa moralna.Osoby które wypisuja superlatywy o tym zakładzie to jest ogromne zaklamamie.To się musi kiedyś zawalić,idioci tzw. "mistrzowie" kretyni tzw."liderzy" wyprane mózgi ,bo. Takimi ludźmi steruje się najlepiej.Poczytalem posty, ludzi piszących na tej stronie,powiem krótko Nie macie szacunku dla siebie nawzajem.Dlatego ta firma VW z za Poznań idzie na (usunięte przez administratora)

Znowu

Znowu zwolnienia.Wszystkich że stałymi umowami zwolnią?

Bizon
@Znowu

Niech zwolnią i idą w uj do innego kraju nikt po vw nie będzie rozpaczał tylko takie upie gadanie mają (usunięte przez administratora)do pracy o to im chodzi żaden inny kraj nie da się tak wyzyskiwać w europie

Solidarny
@Znowu

W pierwszej kolejności mają brać pod uwagę ci który często chorowali długie L4,częste L4 weekendowe.

Czopka ml4
@Solidarny

Ta zaro jo słyszałem że za liderów mają się brać pierwszej kolejności później ja biurowych.

Dumy
@Czopka ml4

Dokładnie masz rację są tych nierobów niech się wezmą a mistrzowie (usunięte przez administratora) na linie z liderami i biurowymi

czas pokaże
@Znowu

człowieku kogo Ci zwolnią :-) dali ogłoszenie o prace liczyli na tłuma chętnych a okazała się wielka lipa przyszła garstka. a z innej beczki nierozumiem ludi kturych zwolnili w zeszłym pracowali przez APT póżniej przez vwp byli na 3g a teraz wracają na 1g i spowrotem przez APT. zero szacunku dla siebie. związek w tym zakładzie to wielka kpina i urzadzenie do zastraszania ludi. w końcu siedzą w kieszeni Zarządu. pozdrawiam i do zobaczenia w POŚREDNIAKU

Vw
@Znowu

Jakby przyszły takie zwolnienia to majsterek znowu sobie będzie wybierał kogo zostawić.Tak jak w zeszłym roku

Marian
@Vw

Mój były majster wiele nie wybierał z 13 odpalił 12. Nic nie miało znaczenia żadna OCENA itp.A solidarność.... A zresztą co ja będę pisał jak wiecie o co chodzi. Pozdro z drugiej strony bramy..

Tujka
@Znowu

Negocjacje się teraz odbywają to mowa o zwolnieniach jest pewnie jakąś formą zastraszenia

@czas pokaże

Nie dość że przyszła garstka to po tygodniu kupa młodych zrezygnowała. Straszą zwolnieniami bo na Wrześni podkręcili linie i jadą ponad normę chłopaki więc coś muszą straszyć by cicho siedzieli. Ale tak serio jest tyle stanowisk pośrednioprodukcyjnych które kosztują zakład krocie generując aby straty a nie zyski.

@OG

Jest dokładnie tak jak piszesz, mowa o 450 na dobrę w crafterze. Czyli 150 na zmianę, robimy niekiedy nawet 155 (5 sztuk więcej może wydać się mało, ale to ok 5x3 czyli 15 minut "normalej" pracy dociśnięte w 8 godzin. Optymalizacja leży i kwiczy no i znowu straszenie aby zamknąć dzioby bo umowy sytuacja itd itp. A związkowcy mówią, że jak jest ciężko na jakimś takcie to można to zgłosić.. idź zgłoś...zrobisz tylko niepotrzebny hałas, porozmawiaj z liderem chociażby, rozłoży ręce. "poczekaj jak będą zmiany procesów" powie. Albo lepiej, nie bręcz tylko rób.

Pimpek
@Solidarny

Co Ty pier...niczysz! W 2020 jak tysiączek poleciał to brali pod uwagę kto chorował a kto nie?? Błagam Cie.

ANO
@Pimpek

Dokładnie masz rację nie ważne czy ktoś chorował czy nie jak jest przydupas mistrza czy lidera to i tak zostanie i będzie robil

poinformowany

Sprawdzone info - Z1 i Z4 5 tyg postoju . Postojowe 60% gołej wypłaty . Pozdrawiam

Richard

Niestety to chyba prawda

Kowalski
@poinformowany

Sprawdzone info - z palarni...

Czopeczka Z1
@poinformowany

Dokładnie sprawdzone info potwierdzam na palarni aż chuczy.Postoj 5tygodni.

Joker
@Kowalski

z palarni to zawsze najlepsze info. a potem na forum narzekanie ze taka ciezka robota ze nawet nie ma kiedy fajki zapalic!

Stary
@poinformowany

I gitara ja słyszałem że do grudnia 24 grudnia macie ruszyć płatne nie ważne ważne że laba szwaby będą na was robić luzik w uj

dziwny ten świat
@poinformowany

niestety kolega ma racje :-( informacja potwierdzona szwagier mówił ze kuzyn mu powiedział bo jego wójek ma znajomego który mówił szwagrowi szwagra ze chyba stoimy do pieciu tygodni :-)

Produkcja
@dziwny ten świat

No i dobrze czas na odpoczynek gitara

Zoo
@poinformowany

Jak ludzie są głupi to niech za afriko robią strajk a nie się boją ale większość siedzi cicho jak (usunięte przez administratora) bo mają kredyty a większość liderzy (usunięte przez administratora) majstra co nic nie robią na wysokich stawkach to on, i ryja nie otworzą a ci starzy też na wysokich grupach i na tym się konczy

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Ktoś coś wie co z postojem i zwolnieniami

Solidaruch
@Nowy

????????????60%będziecie mieli robole. Tak wam kochany Piotrek O. Załatwił. Niestety gęby nie umiecie otworzyć to macie i nie narzekać. Bo to wszystko wasza wina i całej solidarności. I teraz możesz tylko ryczeć. ???????????? Niestety same ofermy pozostały w VW

.....
@Solidaruch

Inflacja w miesiącu sierpniu wyniosła 5,4 %.

Solidaruch
@.....

Inflacja tu nic nie ma znaczenia. Poprostu jesteś tępy i niestety nie rozumiesz o czym tu piszemy. Jak tego to nie udzielaj się poprostu. Postój nie z winy pracownika musi być płatny 100%. Kretynie a nie inflacja. Nie znasz się to nie pisz. I właśnie to jest przykład głupoty pracowników VW. A solidarność i zarząd spółki się z was śmieją. A wy nawet tego nie widzicie. Tylko widzicie żeby (usunięte przez administratora) w weekend nawet za darmo.

Aqa
@Solidaruch

Dokładnie masz rację niedzielę na 18 i za darmo jak ludzie są głupi to tak jest tu masz rację a Pan Piotr, O. to z was się śmieje ważne że on ma ciepła posadkę i w uja wali więcej niech ludzi składki płaci takich potrzebują w vw i związki

Maciej

Pracowałem w VW 10 lat, jestem automatykiem. Przez pierwsze 5 lat było całkiem ok bo VW był konkurencyjny na wielkopolskim rynku i mimo stresu i ciągłej presji jakoś dawałem radę. Niestety jakieś 2 lata temu coś we mnie pękło. Od 5 lat oprócz inflacyjnej i tego co wywalczyła Solidarność nie dostałem żadnej podwyżki, mimo że byłem oceniany bardzo dobrze przez przełożonych. O jakimkolwiek awansie nie było mowy, kiedy pytałem o szkolenia, konkurs talentów otrzymywałem odpowiedź: A co źle Ci tutaj? Kilkukrotnie startowałem do innych działów na ISA i zawsze -Nie, dziękujemy. Koledzy z Zakładów w DE, mają o wiele lepsze perspektywy a zmiana działu czy stanowiska nie jest takim problemem jak w Zakładach w Polsce. Kiedy chciałem rozmawiać o ewentualnej podwyżce zostałem spławiony, że teraz kryzys i nie ma środków. Zacząłem rozglądać się na rynku pracy nastawiony na długie poszukiwania chociaz podobnych zarobków. I tutaj przezylem szok bo tygodniu miałem już propozycje pracy o ponad 1 tys więcej niż zarabiałem, także w dużej firmie produkcyjnej. Po 3 tygodniach przebierałem w ofertach za większe pieniądze. Nie twierdzę, że zmarnowane czas, bo tak nie jest. Wiele się nauczyłem i jednak VW w CV robi wrażenie. Po rozmowie z jednym z rekruterów z firmy usług HR, wiem że bardzo dużo pracowników z różnych obszarów VW szuka teraz pracy. Szkoda, że to nie daje kierownictwu do myślenia. Awanse, szkolenia są tylko dla wybranych i to nie znaczy, że Ci wybrani są lepsi językowo merytorycznie. VW to stabilne miejsce pracy ale awans i rozwój jest tam dla wielu szklanym sufitem. Jeżeli cenicie sobie spokój i przeciętne zarobki to pracodawca jest ok. Jeżeli chcecie więcej to szkoda Waszej energii. Z perspektywy tyć dwóch lat ja nie żałuję zmiany.

""
@Maciej

Tak masz rację, wysłałem do ISA zgłoszenia i zawsze "dziękujemy" firma.stoi,żadnych perspektyw na rozwój,wiadomo koledzy to tak,ale pracownik zwykły nie ma żadnych szans,bo jest nakaz nie angażowania pracowników produkcyjnych na stanowiska umysłowe,ale nikt o tym nie mówi!!!Kończę studia i także podziękuję.

BLB
@Maciej

VW to stabilne miejsce pracy?! Chyba sobie jaja robisz...

Volkswagen

Jak tam produkcja idzie pełną parą już zk1?

@Volkswagen

W przyszłym tygodniu sobota rano i popołudniu do pracy :)

Astary

I nie tylko niedzielę na 18 i za darmo trza odrobić bajka

Ten typ

Oj nowy filmik w sprawie produkcji itd. Powinni zrobić z dwa miesiące postoju, mogą nawet płacić 60-80% . Nie zbiedniejemy odrazu a wolne przyda się .:)

@Ten typ

To do kiedy jest wolne i jak kryjemy?

@Volkswagen

Jakie zakłady stoją do kiedy i jak kryjemy ???

Mały
@Pawcio

Jakie wolne panowie?Który zakład?

@Mały

Jest filmik na solidarności nowy w sprawie produkcj....ale nic niewiem bo nie jestem tam może ktoś coś wie?

:-)
@Pawcio

tak filmik jest ale pan piotr powiedział co wiedział czyli nic ciekawego

@:-)

Czyli co powiedział jest dalej wolne czy nie

@Pawcio

Coś wiadomo co jest grane z produkcją?

@Ten typ

W sprawie produkcji kiedy będziesz odrabiać w soboty i niedziele :) Części już są .....

A***
@Pawcio

Tak postój do grudnia ruszamy 24 grudzień gitara Niemcy na nas w końcu będą robić tak trzymac

Rafalek
@A***

Ciekawe co ciekawego solidarność ma do przekazania na temat produkcji

@Rafalek

Wolne o tydzień przesunięte koledzy.....Teraz kwestia czy odrobek wolicie czy 70%%%????

A...
@Mistrz

W co ty wierzysz ze tobie zapłacą masz ebac żeby nie było że nie ma zamówień a nie głupie tłumaczenie 5 tygodni postoju

@Mistrz

Jakie części jak jasno powiedział P.O. że auta na plac z powodu braku części. Przestań dezinformować ludzi

Pracownik na stałe

Witam, po 7 latach pracy, umowa na stałe, grupa 3G (grupa do której dochodzi każdy) i na tym się staje, podwyżka raz na 5 lat 100 zł netto Po 7 latach nie robiąc żadnych nadgodzin przepracowując miesiąc mam 3850 zł, samemu można sobie to ocenić, 3 zmiany, to nawet nie jest 1000 euro.

Lee
@Pracownik na stałe

Ale żalisz się czy chwalisz? Jeśli żalisz się to przecież nikt nie zmuszał do podpisania umowy

...
@Pracownik na stałe

Za siedem lat, będziesz w tym samym miejscu.

@Lee

Oczywiście, ze się nie żale, wydaje tylko opinie, dementuje plotki o potężnych wynagrodzeniach, powiedziałem coś złego? Powiedziałem tylko prawdę, po co od razu pijesz do mnie... ludzie pytają to odpowiadam

Pimpek

A nie odbierasz chociaż raz w roku z 7k i z 3 razy 6k? Pozdrawiam

@Pracownik na stałe

Kolego robiąc 8 nadgodzin w miesiącu mam grupę 3b dostałem 2 podwyżki pracuje 6 lat.moj kumpel pracuje 8 też ma 3 b.Wiec chyba z tobą coś jest nietak pozdro.W (usunięte przez administratora) nie wchodzę gdyby coś ktoś chciał wiedzieć.....:)Pracować trzeba wszędzie a że są trzy zmiany trudno...Pracowałem przez 10 lat za 2500na jedną zmianę tu mam ok 4500na rękę średnio.mś.chcac można zarobić więcej robić więcej nadgodzin....jak ktoś woli :)moja wypłata na rękę teraz w.tym miesiącu 5500 mając 28nadgodzin.Niewiem czy to dobra wypłata czy nie sami sobie odpowiedzcie... Mi to pasuje i tyle.

@Pracownik na stałe

Pracuje 6 lat mam 3b odbieram co miesiąc ok 5000zl na rękę robię 20 nadgodzin i są 3 wypłaty większe jedna ok 6000zl na rękę z wakacyjnym ok 9000na rękę grudzień świąteczne ok 7000na rękę reszta to jest oo 5000na rękę nie mówię tu ze to jest moja podstawa ale robiąc ponad 20 nadgodzin można tyle wyjść bez problemu

@Volkswagen

Nadgodziny to coś, co jest ponad podstawa, nie mów, ze tyle zarabiasz tylko tyle wypracowujesz, zgadzam się pełna zgoda, da się, tylko czasu nikt Ci nie wróci, fajnie, ze dostałeś podwyżki, obyś dostał ich jak najwiecej, ja potrafiłem zrobić 300 nadgodzin w roku i i tak jej nie dostałem, wszystko zależy gdzie się trafi i jakim człowiekiem jest twój majster, to kwestia szczęścia według mnie, mógłbyś zrobić wszystko co się da, a jak Ci nie da to Ci nie da i tyle, każdy kto pracuje turaj pare lat o tym wie, tak są 3 wypłaty w roku mocniejsze zgadzam się, ale pozostałe 9, nie robiąc żadnych nadgodzin, nie ma rewelacji według mnie, mimo ze da się dorobić nadgodzinami, ale tez nie na każdym dziale one sa, trzeba to wziąć pod uwagę, ogólnie według mnie jest tak, nie ma wielkiej tragedii, ale nie ma tez mega rewelacji

@Pracownik na stałe

Tyle kolego zarabiam to jest moja pensja która zarabiam.Jaki czas chcesz mieć zwrócony ???za nadgodziny???nie oszukuj się ale robiac od on do pt na jedną zmianę nie przekroczysz 3000netto.Kazdy ma inną sytuację w rodzinie finansowe i zdrowotne.Ale ty tego nie zrozumiesz.Moze gdybyś miał chore dziecko w domu spalił by się tobie dom czy kredyt cokolwiek innego to byś wiedział po co tu ludzie pracują robiac nadgodzin.Nie robisz nadgodzin niema cię w tej firmie i tyle a wolne się nie muszę prosić jak ty.

Pracownik na stale
@Volkswagen

Chyba Ty kolego czegoś nie rozumiesz, od samego początku podałem przykład pensji NIE ROBIĄC ŻADNYCH NADGODZIN, na co odpowiadasz, robię tyle i tyle nadgodzin to mam tyle, ok racja, przyznałem, ze z nadgodzinami jest więcej, to logiczne, nie powiedziałem nic krytycznego, podałem tylko przykład pensji, nic więcej, nadgodziny to indywidualna sprawa, chcesz to rób nie ma problemu sam tez je robie, nic mi i nikomu do tego, chodziło tylko o to, ze mówienie ze mam tyle i tyle ale zrobiłem tyle i tyle nadgodzin to błędna droga według mnie, nadgodziny dziś są jutro może ich nie być, dlatego mówię o podstawie, a Ty mnie krytykujesz jakbym coś złego Ci powiedział, nie, życzę ci wszysktiego dobrego, podwyżek itd, ale chyba nie zrozumiałeś mojej opinii, dzięki pozdrawiam

@Pracownik na stałe

Dokładnie wszystko zależy gdzie się trafi i jakim człowiekiem jest mistrz.Ale też zależy jakim ty jesteś głąbem....No 300nadgodzin to naprawdę sporo.Tylko jeszcze dużo brakuje do limitu...Trzeba być sobą żeby dostać podwyżkę .

@Pracownik na stale

Nadgodziny kolega są w Volkswagenie zawsze i będą zawsze moze się zmienić tylko to jak będą rozliczane a wszystko prowadzi do tego że będziesz robił nadgodziny za czas wolny i tyle.

Arek
@Mistrz

Do kiedy przedłużone wolne?

Krokodyl stary
@Arek

Do grudnia ruszamy w wigilię szwaby będą robić na nas wreszcie

@Volkswagen

A wzioles poduwage że nadgodziny nie liczą się tobie do wysługi lat inaczej mówiąc do stażu .Twuj czas w robocie na nadgodzinach to tylko pieniądze dzisiaj które nie skracają czasu do emerytury nie mówiąc o pracy w warunkach szkodliwych jakie powinny być liczone na spawalni i lakierni to też Twuj czas zabierany z życia a dodatek stanowiskowy który może być wkazdym momencie zabrany bo to tylko dodatek a nie podstawa

Mati
@1234

A w której robocie nadgodziny skracają staż pracy ???:DJa pracuje na montażu w Antoninku robię ok 20/30 nadgodzin miesięcznie odbieram ok 5000zl są 3 miesiące mocniejszy ok 7000 nawet z wakacyjnym 9000.Mi pasuje ta praca nie jest ciężka robić trzeba wszędzie tam gdzie się jest.Ale nie wiąże się z tą firmą na całe życie.Wiadomo niektórrzy jak mają iść na 3 zmiany to się boją jak ognia :d

On
@1234

Czemu tyle błędów robisz?

@On

A co do błędów to co nie doczytałes się czy czytać nie umiesz:)

nemo
@Mati

koledze 1234 chyba chodziło o to że chodząc na nadgodziny jak piszesz 20do 30 godzin miesięcznie to rocznie spędzasz od 1do ponad dwóch miesięcy w pracy tego czasu nikt tobie nie wróci i to jest właśnie to o co chodzi ten właśnie czas powinien być wliczony do stażu pomnóż to przez kilka lat to sobie sam odpowiesz ile to czasu z twojego życia trzeba włączyć myślenie i składać takie postulaty przy negocjacjach z frycem.

On
@Mistrz

Umiem ale ortografia u niektórych Osób to masakra.

@nemo

Robiąc nadgodziny ok 32 mam ok 1500zl miesięcznie rocznie mam ok 18tysiecy wypłaty odbieram na nadgodzinami ok 5500/6000zl na rękę pracuje 10lat grupa 5500brutto.wszystko na temat mi praca i kasa pasuje nie podoba się nara.Tyle w temacie

Były wolkswageniarz
@Volkswagen

Tu się nie zgodzę kolego. U mnie w firmie pracuje 5 osób po VW plus ja i każdy ma wyższą podstawę niż miał w Antoninku. Jedna zmiana, wakacyjne 100%, wszystkie benefity pozapłacowe te same i 4K co miesiąc plus nadgodziny jak ktoś chce. Jedna z wielu firm, które płacą lepiej niż VW. Wystarczy przejrzeć oferty i zdjąć klapki z oczu a lepiej będzie ci się żyło niż tutaj

Nemo
@Volkswagen

Poco tak nerwowo żyłka pęknie i wtedy będzie nara,ja tobie nic nie narzucam ty inaczej widzisz temat a ja inaczej pracodawca powinien tobie zapewnić pracę na takim poziomie żebyś nie musiał chodzić na nadgodziny i nie w takim wymiarze i tyle w temacie.

@Były wolkswageniarz

Haha to to podaj mi tę firme...co zarobisz na te 4 koła od rowera :Dnie oszukuj się nie zarobisz 4 koła na jedną zmianę....Może jest jedna firma co tyle płaci 4000 tys ale tak jak mówię i to jeszcze trzeba kilka lat przepracować.Napewno już cię (usunięte przez administratora)i teraz tu siedzisz i żale wylewasz :)naprawdę nie masz co robić :)

Markopolo
@Volkswagen

Haha ciekawe bo ja mam w firmie Bago 36zl na godzinę jedna zmiana weekendy wolne premie pakiety bony itd i (usunięte przez administratora) głupot że VW Poznań jest super buraku.

czajna
@Markopolo

VWP był super ale 15 lat temu. kiedy kierownicy byli zza Odry. oni potrafili docenić pracownika. Niestety kadra kierownicza Polsa zdrobi wszystko by upodlić pracownika. poprwiają projektantów by tylko podkręcić wydajność nie ważne jakim kosztem ale by było więcej ale niema co się dziwić w końcu dostają ogromne premie i bonusy o czym my pracownicy na lini możemy tylko pomażyć.

!!!
@czajna

Niestety masz rację,osoby które tu wypisują o "zarobkach"nadgodziny itp...Zabierasz swój cenny czas : dzieci , żony,pasji.W Volksburgu uczeń trzeciej klasy,otrzymuje co miesiąc 800 € wynagrodzenia.Pozdrawiam .

Maciej
@Markopolo

Dokładnie masz rację wiara to myśli że vw to gdzie indziej już nie pójdziesz robić w vw to (usunięte przez administratora) dobrze mają (usunięte przez administratora) i ci co donoszą mistrza i liderom

Były wolkswageniarz
@Volkswagen

@Volkswagen szok i niedowierzanie. Twój wyprany móżdżek nie może przetrawić że VW nie jest już atrakcyjny? bardzo proszę leniuszku przykładowe firmy z 4k ;) Romgos Gwiazdowscy, Kaliński Układy Wydechowe, Autojet Maszyny przemysłowe, Bemarc Baczewski, Zakłady Mechaniczne Kazimieruk. Powysyłaj CV, chciałbym zobaczyć twoją zdziwioną gębę z sucha giętą w pysku jak dostaniesz propozycje podstawy. Ale jeśli 15 lat tylko śrubki wkręcasz albo robisz na zgrzewarce i nic więcej nie potrafisz to rób te sztuki żeby majster miał normę i premie dostał i cicho siedź z tą swoją ekstra pensją. P.S. Nie zwolnili mnie, pożegnałem się z tym przybytkiem jeszcze przed „nieprzedłużaniem umów”. Wchodzę sobie ot tak powspominać i poczytać opinie tych co chwycili Boga za nogi, zawsze weselej się robi. Pozdro Bambrze :)

@Były wolkswageniarz

Cała prawda VW to nie wszystko to już tylko zoo od żaby poprzez muchy bociany itp. ofermy życiowe.

Jo
@Były wolkswageniarz

Dokładnie masz rację kolego masz rację są inne firmy co lepiej płacą i robisz jak człowiek nie jak bydło a vw ukladydupowlazy co wchodzą mistrzom i liderom

#
@Były wolkswageniarz

Tak,to niestety jest w tej "firmie" powiem krótko zgnilizna.Jaki ratunek,wymiana wszystkich Polaczków na etapie "kierowników" "majsterkow"I w końcu ludzi inteligentnych a nie tata, brat,wujek!!!

Xxxx
@Pracownik na stałe

Dokładnie tak jak piszesz. Po 7 latach nadal 3g. Ndgd robione, zero l4. Za 3700zl rodziny nie utrzymam bo wszystko drożeje, pora szukac innej pracy bo zmiany na lepsze nie widać...

leon
@Pracownik na stałe

Ludzie wypisujący o zarobkach z kosmosu zapominają o jednym nadgodziny dziś są jutro ich nie będzie. nadgodzinami możesz podreperować budrzet owszem ale nie możesz na nich bazować.

@leon

Ja już od 25 lat podreperowuje mój budżet nadgodzinami :)z grupą 6c :D

Zzz
@Pracownik na stałe

Masz racje szalu co miesiac bez nadgodzin to nie ma. Tylko teraz podlicz wszystkie wyplaty z calego roku i podziel przez 12 miesiecy i nam napisz ile ci wyszlo. Oczywiscie nie bronie firmy bo jak kazdy wiekszy kolchoz trzeba zapitalac jak beduin. Pozdrawiam

kangur

Dlaczego jest tu tyle krytyki? Czy to jest prawda, że narzekają tylko leniuchy i ślizgacze?

owsik
@kangur

Narzekają ci którzy mają jakieś tam powody. Raz poważne raz absurdalne. Moim zdaniem vv to nic innego tylko fabryka, która płaci nawetnie. Ale dopiero po kilku latach dopiero jakiś konkretne sianko zacznie wpadać o ile masz farta i się utrzymasz. NIE JEST TO JEDNAK TRUDNE!

Ciekawy
@kangur

Czym są ślizgacze?

profesor
@Ciekawy

To tacy co próbują się prześlizgać przez robotę kosztem innych. Zapisują się do związków zawodowych albo tworzą takie. Pózniej koledzy musza ich zastępować jak oni robią godziny związkowe.

Gargamel
@profesor

i najczesciej to oni potem wylewaja swoje zale bo ani do roboty sie nie nadaja ani do zwiazkow

Salcesonian

Przedłużyli wszystkim... :(

Maserati
@Salcesonian

Chyba tak Za duża cisza

Ona

Tak czytam te komentarze i widzę samych Panów. A jak wygląda praca na dzialach kobiet ? Jak wygląda atmosfera i zarobki ?

Prawda. Dużo młodych rezygnuje po tygodniu pracy.

Witam od 1 września zaczynam pracę jestem zadowolony ze będę pracować w wv Poznań. Czytając niektóre komentarze nie rozumiem dlaczego tam jeszcze pracujecie jeżeli jest niby tak źle.

BLB
@Nowy

Dowiesz się w swoim czasie o ile po drodze nie wyrzucą całej agencji bo postój... O corocznej obawie przed nieotrzymaniem umowy nawet nie wspomnę. Stabilność < 0

abc

Na którym zakładzie?Września?

Postek

Chciałem się odnieść do stwierdzenie które tu padło: “Jak czytam o pierwszej wypłacie 2390 za pracę na 3 zmiany to zastanawiam się, jak można płacić ludziom mniej niż 5 tysięcy za cokolwiek. Jak z tego żyć?” Kilka słów wyjąśnienie bo sam tyle miałem przez pierwsze miesiące. To jest strasznie mało, ale muszę szczerze powiedziec ze to tylko była podstawa do tego po 8 tygodniach dostałem premie oraz dodatki, plus nadgodziny, Wszyło mi jakieś 3100 na rękę. Więc co jak co na początek i tak mało ale nie piszmy bzdur.

dziadek
@Postek

Wiesz liczy się podstawa, premii zawsze może nie być,

Sauron
@dziadek

Też prawda ale niestety w tej firmie tak jest. W sumie nie ma co na ten (usunięte przez administratora) narzekać. I tak jest więcej niż np.w Birdżstonie

kozak
@Sauron

No fakt na tle tego to VV wygląda nieco lepiej.

Dostawca

Jestem jednym z waszych dostawców. Na spotkaniu w trakcie wykonywania prac przez naszą firmę był Wasz Dział Planowania. Pierwszy raz w życiu widziałem, żeby kierownik jechał przy dostawcy po swoim pracowniku. Widziałem już wiele byłem w różnych firmach w Polsce. Ale to co usłyszałem na spotkaniu w głowie mi się nie mieści. Pracuje w mniejszej firmie i mój szef nigdy by sobie na coś takiego nie pozwolił. Zareagowałem oczywiście, ale sytuacja kuriozalna. Nie wiem co takiego wykształconego człowieka jak ten chłopak trzyma w tym zakładzie pracy. Jest sporo ofert na rynku i to za większe pieniądze. A swój prestiż VW już dawno stracił.

Alfredo
@Dostawca

Znam osobę która była kiedyś na imprezie gdzie byli ludzie z wyższych stanowisk w vwp, nie będę cytował co mówiły bo to się nie nadaje do tego..Ale mam podobne odczucie, nie wiedziałem że można być tak podłym w stosunku do pracowników.

#
@Alfredo

Inflacja w Polsce za 07.2021 wynosi 5%

kasa

Podnieśli tabelę płac o 3,5%.., uważam to za wielce niepoważne i niesprawiedliwe wobec wszystkich pracowników tych którzy mało zarabiają i tych którzy zarabiają bardzo dużo.. ale przecież ci drudzy wcale nie będą narzekać bo przecież im się "należy i wszystko jest OK" Nasze prywatne życie nie podrożało o jakiś tam procent tylko o konkretną kwotę UWAŻAM ŻE PODWYŻKA POWINNA BYĆ KWOTOWA A NIE PROCENTOWA

Wykrywacz lewactwa
@kasa

tobie za siedzenie i nic nie robienie powinni ci płacić ....razemek czy lewica bo kot na pewno;)

Mistrz z californi
@kasa

Nie chcesz nie musisz tu pracować, na twoje miejsce czeka stu ludzi za bramą.

ktoś

Po urlopie będą kolejne zwolnienia

Czarnuch
@ktoś

Nie kłam, vw nie zwalnia

wąsaty
@Czarnuch

I tu sie zdziwisz jakieś 25% umów kończących się w połowie września bedzie nie przedłużonych. już APT rozkręca się na całego. ( masz racje vw nie zwalnia on nie przedłuża umów :-) "

bambro
@wąsaty

ciekawe rzeczy piszesz mi już przedłużyli :-) moim dwóm ziomkom z Z4 też!

szary
@bambro

A do kiedy miałeś ? Do końca sierpnia? Wąsaty pisze o wrześniu

Kubson

Pracuje 5 lat ostatnio dostałem przeszerowaganie. Poszedłem do banku po kredyt na atuo - jak zobaczyli umowę z VV od razu powiedzieli, że nie będzie z tym wątów. Muszę przyznać ze po raz pierwszy w zyciu ten kórnik mnie pozytywnie zaskoczył. Oby to nie był ostatni raz.

kali
@Kubson

Nic w tym nadzwyczajnego każdego dziś dają

Nowy użytkownik
@Kubson

No faktycznie jak pracujesz w Volkswagenie to cię milo zaskoczyli....śmiać mi się chce z ciebie jak siebie cenisz:)jesteś takim samym pracownikiem jak wszyscy...Nie ważne czy pracujesz w Volkswagenie czy w innej firmie.Jedno tobie powiem że jeśli się mistrz dowie lub lider o twoim kredycie już jest po tobie... Dla wtejemniczonych...każdy wie dla czego.Powiem krótko DYSKRETNY (usunięte przez administratora) PRZEZ LIDERA I MISTRZA

Slawek
@Nowy użytkownik

Masz rację to wtedy po tobie jadą jak po głównie na wszystko się godzisz o to im chodzi Ci ludzie w uj wchodzą ale nie ma się co dziwić nabrali trza orac

@Kubson

Jak tak dobrze w VW to poco kredyt bierzesz jak tak dobrze zarabiasz

@Kubson

Kto mądry bierze kredyt na auto?

Kajak
@OG

Mnóstwo ludzi

Elzo
@Kubson

Kredyt na auto. Współczuję biedny człowieczku

Łuki
@Kubson

To prawda inaczej patrzą na umowe z vwp

Brązowe usta
@Łuki

Mas rację. Patrzą tak jakby na kogoś z wyższych swer. Jak na kogoś kto na śniadanie je ostrygi a na kolację kawior czarny oryginalny a nie taki z Lidla. Patrzą też z podziwem i szacunkiem tak jakby patrzyli na prawdziwego niemieckiego Niemca.

Mea
@Łuki

Człowieku dla banku ważna jest zdolność kredytowa, a nie to czy pracujesz w firmie X czy Y.

Bambo
@Mea

zdolność to jedno ale stabilność zatrudnienia tez biorą pod uwagę

Haha
@Kubson

A co ty myślisz że jak się z innej firmy jest to kredytów nie dają? Teraz to banki wręcz się proszą by kredyty brać.

stifler

W jakim banku byłeś?

Mea
@Bambo

O jakiej stabilności piszesz? Piszesz teraz o setkach, aby nie powiedzieć tysiącach ludzi zatrudnionych w VW na umowy na czas określony? A może o kolegach, pracujących przez różnej maści pośredników, czy APT? A może piszesz o stabilnym planie produkcyjnym?

Leo
@stifler

Mi w Millenium dali! Kuplowi w Bnp.

Paluch
@Leo

Czy Was pogieło? Ja nie dostalem żadnego kredytu?

Mebel
@Paluch

Tak :) mało zarabiam na dziw i z jakości !!! W biurze

@Leo

Ja żadnego kredytu nie brałem dom postawiłem za gotówkę.Mam podstawę 5100brutto plus nadgodziny zarabiam gdzieś ok 5000na rękę zona 2500 w zupełności wystarczy

Komar
@Volkswagen

ja kupilem auto za gotowke. troche pooszczedzalem ale jak sie ma powyzej 4000 i dodatki to spokojnie mozna sobie pozwolic

IT

Moja pierwsza praca po studiach i 12 tys netto. W sumie w branży IT tyle płacą, ale mimo wszystko jestem zaskoczony. Jak czytam o pierwszej wypłacie 2390 za pracę na 3 zmiany to zastanawiam się, jak można płacić ludziom mniej niż 5 tysięcy za cokolwiek. Jak z tego żyć?

Emeryt
@IT

A no można,można!To tylko Polska!Wycisnąć z ludzi ile tylko można a w między czasie zastraszać i uprawiać propagande... 5 tyś zł to jest najniższa europejska stawka.Za takie pieniądze pracuje np.sprzątaczka w jednym z europejskich krajów,pracując na jedną zmianę z wolnymi weekendami...

@Emeryt

Dokładnie masz rację kolego a nie za3700 na 3 zmiany i jak(usunięte przez administratora) jak bexuin

Jakie 3700

3750 tylko przez pierwsze trzy miesiące plus podwyżka inflacyjna

????
@Emeryt

I ponownie,jak co roku "dziękujemy" i 26€ dodatek do pensji.A gdzie prawidłowy wskaźnik inflacji? Na pewno nie 3,1.

@Jakie 3700

Jaka podwyżka ta podwyżka to śmiech na sali przestań głupoty pisać ile że 100 złotych brutto śmiech wszędzie się ogłaszają bo nie ma ludzi za te grosze to można ale na 1 zmianę robić na tyrać jak beduin na 3 zmiany

do_zwolnienia
@Michał

3 zmiany :-) zobaczysz teraz po urlopie zarząd chce sie wykazać i przyjdzie tyrać soboty rani i niedziele nocki a jak to przejdzie bez echa to od stycznia zaczną wchodzić do grafiku zmiany sobotnie :-) warunek żeby były części :-)

Michal
@do_zwolnienia

To nie nowość wcześniej też było tak sobota na 2 zmiany i niedziele na 18 nic nowego a co do tego nie wiadomo czy części nie ma czy brak zamówień co mają mówić prawdy nie powiedzą zawsze latem był ajeb w uj a tu nagle że nie ma części bajeczki ale dzieci a nie tłumaczenie o czesci

Elzo
@do_zwolnienia

Zmiana sobotnia rano i popołudnie jest podpisana w porozumieniu. Na chwilę obecną jest zwyczajnie zawieszona, czy powodem tego jest brak części albo zamówień nie ma znaczenia,będzie liczba aut do wyprodukowania większą niż moce produkcyjne w 5 dni roboczych to przyjdzie majster powie tobie że w sobotę do pracy i tyle. Założysz kierpce, plecaczek na ramię i będziesz szorował do pracy

Mistrz z californi
@Michał

Nie chcesz nie musisz tu pracować, na twoje miejsce 100 ludzi czeka za brama...

Robotaju
@Mistrz z californi

Współczuję tym 100 nieszczęśnikom. Dobrze że transportera przeniosą do Turcji, jeszcze kedasy niech sprzedają się w aktualnym tempie i chętni unikną upokorzenia pracy tutaj

Michal
@Mistrz z californi

No właśnie czekają i się ogłaszają bo za 3750 to można robić na 1 zmianę śmiech w uj za taki (usunięte przez administratora) ja już nie robię czytaj że zrozumieniem niedorozwoju

Wiktor
@Michal

Za 3868 już teraz plus dodatki... Rozumiem że dla ciebie jedna zmiana to przywilej? Otóż nie każdy lubi pierwsza zmianę, weź wstawaj codziennie w nocy, wciąż niewyspany. Dobrze że są trzy zmiany. A tak wgl skoro już tutaj nie pracujesz to czego tu szukasz?

Robert
@Wiktor

Jakie dodatki kolega dobrze pisze obudź się dzbanie na 1 zmianę od poniedziałku do piątku to można robić a nie za te siano śmiech w uj właśnie (usunięte przez administratora) jak ty vw potrzebuje

????
@Michal

Brawo, Trzemeszno tak trzymać koniec z wyzyskiem przez obcy kapitał korpo!!!

Żenada

Wszedłem tu po raz pierwszy od 2 lat. Jest coraz gorzej. Upust daje mała grupka partaczy zpewne z Z4 znowu wylewa swoje gorzkie żale.Poziom gorszy niż dno i piec metrów mułu.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o