Opinie o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy ZG Janina. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ZG Janina o rekrutacji.

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Makaron

Witam panowie jakie zarobki w przodkach i na ścianie.?? Proszę o konkretne odpowiedź

Dystrybutor
@Makaron

Ok 3700 netto ale warto obserwować ściemniaczy i lebrów potem przekazać gdzie trzeba i ma się gratisy urlop jak chcesz wybitke i kasa kasa kasa ja to robię bez skrupółów mialbym do wyboru doniesć na najlepszego kolege a nie oplacic pradu to wiadome co wybiore ;)

@Dystrybutor

Masz rację na tej kopalni cza tylko podjebac i kasa jest ja bez świat 4 tys 500

Maniek

14 lat pracy dołowej, 3500 zł netto. Porażka

@Maniek

Widocznie tak pracujesz to i tak dużo dla ryla na kopalni ja bym dał 3 tys

Górnik

Protest związkowców w PPG. Od 7 rano grupa związkowców ze wszystkich trzynastu central, w tym NSZZ Solidarność i "Sierpień 80" prowadzi protest w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach. Domagają się uporządkowania rynku handlu węglem. - Niech nam ktoś wytłumaczy dlaczego mamy być kotwicą inflacyjną - mówi nam przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność".W proteście bierze udział trzynaście central związkowych m.in. Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80'", Związek Zawodowy Górników w Polsce, "Kontra", "Solidarność 80'", Związek Zawodowy Pracowników Dołowych, Związek Zawodowy Maszynistów Wyciągowych, "Kadra" oraz "Jedność". - Walczymy o wzrost wynagrodzeń, jednocześnie także o zwiększenie zatrudnienia w Polskiej Grupie Górniczej oraz inwestycje. Tak naprawdę bez inwestycji zjadamy własny ogon, a staramy się wydobywać więcej, więc ten harmonogram został zaburzony i trzeba go zweryfikować - mówi nam Roland Zagórski przewodniczący ZZG w Polsce na kopalni "Wujek". - W naszym kraju brakuje węgla. Brakuje i brakować będzie. Tu nie mówimy o energetyce. Ludzie w Polsce palą węglem, Ekogroszek osiąga ceny astronomiczne. W Zakopanem kosztuje już 3 tys. zł za tonę, gdzie Polska Grupa Górnicza sprzedaje go za tysiąc złotych - dodaje.Protestujący żądają także rozmów z ministrem aktywów państwowych, Jackiem Sasinem. - Jest zapowiedziany Piotr Pyzik, natomiast dotychczas wszystkie rozmowy kończyły się finalnie na tym, że przyjeżdżał wiceprezes rady ministrów Jacek Sasin i zawsze tak to się kończy. PGG to firma, której właścicielem jest skarb państwa i widocznie zarząd nie ma takiej mocy decyzyjnej, żeby bez zgody strony rządzącej cokolwiek zadecydować - wyjaśnia Roland Zagórski - Nie zapowiedział się jeszcze, dlatego tutaj się zjawiliśmy. Nie zareagował na listy, które wysłaliśmy i nie było odpowiedzi ze strony ministerstwa - dodaje. Katowice. Związkowcy będą protestować do środy. Jeśli nie dojdzie do porozumienia będą kolejne protesty Związkowcy podkreślają, że na razie są jeszcze cierpliwi. Planują czekać na dalszy ciąg rozmów do środy. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, całkiem możliwe, że w kopalniach rozpoczną się wzmożone protesty.

zawiedziony

Tauron Wydobycie 6% podwyżki w 2022 , inflacja na chwilę obecną prawie 15% Tauron Dystrybucja podwyżki cen prądu 200 % Węgiel z TW dalej po 300 zł za tonę do elektrowni a my jak ostatnie (usunięte przez administratora) musimy sobie kupować gumiaki w sklepach nie mówiąc o wypłatach któregoś związkowca za jadra powieszę na hakach i mogę iść siedzieć mi wszystko jedno już.

Do pracownika
@zawiedziony

To spoczko podwyżki 6 procent

Odbytor

Niech związki coś zaczną nieroby coś robić w tym kierunku a oni tylko rozkładają ręce i wycieczki. Powinniśmy również dostać solidną premie, znając życie dadzą 600 zł na odczepke.

@Odbytor

Jak ci nie pasuje to się zeoln i wyjedź do Niemiec nikt za tobą nie będzie płakał

@Do pewniaka

Jeszcze chwila i polski nie będzie Polska jest tak zadurzona że Niemcy kupią nas za darmo razem z rylami kopalnie i wtedy oni zaczną zadzic

Janusz

Za darmo to dobra cena.

rimmer
@Odbytor

Nie dajmy się przekupić jakimiś śmiesznymi 600zł czy 1200zł. JSW moze dostać 19k brutto, PGG walczy o swoje a my co?

@rimmer

A nasi tańczą jak im dyrektor zagra. Na związki nie ma co liczyć

Do pracownika
@Adam

Na pompę ciepła cza czekać 2 miesiące takie zapotrzebowanie i duże dotacje daje rząd

Górnik

Ile pracowales na dole? Ja mowie ze wogule a prezes do mnie,pojdziesz do sugu 2 tam zarobisz i nauczysz sie pracy w trybie przyspieszonym. Flachy nie mialem bo nie wiedzialem???? a szkoda bo dostalem stawke 22zl/h a pewnie z flacha wiecej by bylo tak mi chlopaki mowili. Szkoda ze janina jest zaniedbana bo praca po 2 tygodniach sie podoba

Palisz? To uwazaj bo kara jest ktora podpisales. Nie pracowales na kopalni to wiecej pytan nie mam. Wyjdzie na dole co potrafisz

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
Przewóz

Górnicy powinni otrzymać jakaś część zysku, bo to oni - w najbardziej bezpośredni sposób - go wypracowali WYDOBYCIE WZROSŁO CENA WĘGLA TEŻ WIĘC POWINNISMY RÓWNIEŻ OTRZYMAC JEDNORAZOWE WYPŁATY CZY NASI GÓRNICY SA GORSI OD JSW?CZY MY GORZEJ PRACUJEMY?CZY MY NIE WYDOBYWAMY? CZYM JESTEŚMY GORSI???

@Przewóz

Bez GT, bez przewozu kopalnia nie pojedzie! Jeśli ścianie i przodkom dobrze, to chwała Janinie za to. Kiedy i gdzie zebranie Panowie! Zobaczymy ilu nas jest. Jak nie chcą dawać kasy, to niech dają węgiel, sami go sobie sprzedamy. Jakie jest dzisiaj wytłumaczenie? Nie ma wydobycia czy zbycia? Jest jedno i drugie!

@wow

Jest wydobycie i zbycie ale nie ma mocnych na kolesiostwo i układy na tej kopalni. Choćbyśmy fedrowali najwięcej w Polsce to i tak pieniędzy dla nas nie będzie. Niestety Janina przypomina zlepek drużyny piłkarskiej-przedstawie to bardziej obrazowo. Drużyna nie jest ze sobą zgrana, są tylko indywidualności, gwiazdy, którzy nie patrzą dobra klubu tylko swojego. Ma sie zgadzać hajs i tyle. Tak samo jest z naszymi związkami i władzą, nie patrzą żeby drużyna lepiej grała i sie zgrywała, ludzie lepiej zarabiali itd, patrzą tylko żeby utrzymać sie na ławce trenerskiej i trzepać hajs. Tak jest i bedzie i tego już nikt nie zmieni dopóki nie wymieni sie całego zarządu na nową świeżą krew dla których bedzie ważniejsze dobro drużyny niż swoje priorytety i chore ambicje.

@Przewóz

We wszystkim jesteście gorsi duże macie zaniżenie w państwie narazie spłacie a o premi zapomnijcie komuś nie pasuje drogą otwarta i tak ma być w tauronie wydobycie duże zwolnienia

@Do pewniaka

Lepiej wyjechać za granicę co sobota niedz jestem w domu pracuje w niemcz 15 tys na miesiąc a Polaków o kopalnie m jak większość Polaków ma głęboko w d...e teraz w Polsce jest wielkie bum na pompy ciepła

@Do pewniaka

No lepiej i twoja tam ładnie muszą pukać. Pompy to szmelc , zaraz gwarancja przepada i trzeba krocie płacić za naprawy. Węgiel wraca!

Węgiel w Polsce nie jest potrzebny jest sprowadzany z Afryki

RYL
@Pewniak

No tą " do pweniaka " już wali kilku kolesi z fajami po kolano , wiem bo ja też to robię i jest ona bardzo zadowolona ,że nie ma jej frajera w domu tylko klepie bide na sachsach !!!

Walka o swoje

Około 7 rano, w poniedziałek, 11 lipca do siedziby Polskiej Grupy Górniczej weszła grupa związkowców. Chcą rozmawiać z rządem o sytuacji branży oraz renegocjacji umowy społecznej, która ich zdaniem jest nieprzestrzegana. Związkowcy domagają się m.in. wyrównania płac w związku z inflacją. Zapowiadają protest do skutku. Przypomnijmy, że piątkowa (8 lipca) runda negocjacji pomiędzy zarządem Polskiej Grupy Górniczej a przedstawicielami związków zawodowych nie przyniosła żadnych konkretnych ustaleń. Związkowcy do niedzieli wieczorem czekali na odpowiedź od wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina w sprawie spotkania.

Bercik

Podobno jutro ma być jakieś spotkanie

Pamietam

Panowie a czy pamietacie dlaczego bylo ostatnie lipcowe jak dobrze pamietam przebudzenie zalogi? Ja wam powiem bo sciany nie jechaly i brygady ze scian dostali po tysiac mniej wyplaty raz potem drugi raz i sie obudzili!!!!odwarzyl sie chyba kombajnista i powiedzial a ni (usunięte przez administratora) nie zjezdzamy dzis i tak sie zaczelo!!!a teraz poki sciany jada sa dodatki nikt sie nie wychyli!! to znaczy ze zarobki sa ok!!!

@Pamietam

kopalnia to nie tylko ściany i przodki. Bez reszty załogi mogą sibie jechać... na wakacje!

Do wow
@wow

Oczywiscie ze tak!!!nie podlega to dyskusji!chodzi o to ze to ludzie ze sciany zaczeli i poszlo !bo bez scian nie ma kopalni! Aha panowie kto wziol kwitek wyplaty to wie ze podatek byl 12% nie 17% a jakos na wyplacie tego nie widac!!!

Lol
@Do wow

Ten podatek to jest od 1 lipca a wypłatę miałeś za czerwiec więc nie obowiązuje i tak z tym podatkiem to jest cxuj bo zyskasz może 100zł netto na wypłacie więc nie podniecać się i nie liczcie że wam dadzą 500zł netto przez zmniejszenie podatku do (usunięte przez administratora) Z POPISU KRADNĄ ALE COŚ TAM DAJĄ. CXUJ Z TEGO BO ZA WSZYSTKO PŁACISZ DRUGIE TYLE WIĘC ZAOSZCZĘDZIĆ JEST TRUDNO.

@Pamietam

Tą kopalnią powinna rządzić Pani, która przejęła stołówkę. Myślę, że poradziłaby sobie lepiej, niż nasza władza.

Paul
@Lol

To sobie popatrz na kwitek. Za czerwiec już masz podatek 12%. Ulga zmalała z 425 na 300zl. Idź weź kwitek i porównaj sobie z kwitkiem za miesiąc maj. Wypłata czerwcowa już jest naliczana na nowym opodatkowaniu

Brat
@Lol

Ale jesteś tępy.Wypisujesz jakieś mądrości życiowe a w pierwszym zdaniu się mylisz.

Wow2
@wow

Stołówka odżyła, a obiady są rewelacyjne!

Następni

Robi się gorąco na kopalniach. Związki żądają 19 tys. zł na głowę. Bo inflacja jest za wysoka Rząd mocno ryzykuje, bagatelizując żądania górników z PGG. Ci powoli tracą cierpliwość i ostrzegają, że tym razem nie dadzą się zbyć. Dają czas na podjęcie rozmów do najbliższego poniedziałku (11.07). Potem ma zrobić się gorąco. Żądania górników znane są od kilku tygodni. Podwyżka pensji miałaby wynieść 14 proc. i zgodnie z życzeniem górników powinna obowiązywać w wstecz – od 1 stycznia 2022 r.Związkowcy przekonują, że wcale nie chodzi o podwyżki, a bardziej o urealnienie płac o wskaźnik inflacji. Dalsze bagatelizowanie ich apeli może odbić się rządowi czkawką. Pracownicy kopalń nie chcą czekać w nieskończoność i wyznaczają ekipie Morawieckiego konkretny termin. Czas mija w najbliższy poniedziałek (11.07). I potem może zacząć być jeszcze bardziej nerwowo. Górnicy bowiem nie zamierzają grzecznie czekać na łaskę od rządu. Jeśli do poniedziałku nie dostaniemy żadnej odpowiedzi, to przyszły tydzień będzie bardzo gorący w górnictwie. Rozpoczniemy akcje protestacyjne, najpierw pikiety, a następnie poważniejsze działania – zapowiada Rafał Jedwabny, lider Sierpnia 80 w PGG.19 tys. zł jednorazowej premii inflacyjnej Górnicy z PGG nie są jedyną grupą, która domaga się dodatkowych pieniędzy od rządu. Żądania przedstawili właśnie związkowcy ze Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Też chcą podwyższenia pensji ze względu na znaczący wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych, co powoduje istotny spadek płacy realnej. Dlatego zatrudnieni w SRK postulują o podwyżkę pensji o 1000 zł netto od 1 sierpnia 2022 r. Ale to jeszcze nie wszystko. Chcą też półrocznej rekompensatyZasadne jest, aby również wszystkim pracownikom SRK S.A. będącym w stanie zatrudnienia na dzień 31 lipca 2022 r. została wypłacona w dniu 22 sierpnia 2022 r. jednorazowa rekompensata (a nie nagroda) w wysokości 19000 zł – czytamy w piśmie do zarządu SRK S.A. z 7 lipca. I tutaj też pada ostrzeżenie. Jeżeli władze spółki zignorują te postulaty, to związkowcy będą zmuszeni 15 lipca wszcząć spór zbiorowy.

Górnik

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymają w lipcu rekordowe jednorazowe nagrody pieniężne sięgające od 13 do 19 tys. zł brutto. Ta informacja wzbudziła sporo emocji. - Górnicy powinni otrzymać jakaś część zysku, bo to oni - w najbardziej bezpośredni sposób - go wypracowali – argumentuje Sławomir Kozłowski, przewodniczący ZOK NSZZ Solidarność JSW i przypomina, że tegoroczna nagroda w KGHM była jeszcze wyższa, bo wyniosła ok. 35 tys. zł. Jak wynika z porozumienia pomiędzy zarządem JSW a związkami zawodowymi 19 000 zł brutto otrzymają pracownicy zatrudnieni pod ziemią, 16 000 zł brutto - zatrudnieni w zakładzie przeróbczym, a 13 000 zł brutto – pozostali pracownicy. Strona społeczna podała, że nagroda zostanie wypłacona 22 lipca.TYLE I NA TEMAT .TERAZ CZAS NA NASZ TAURON

Do pewniakachlopy
@Górnik

Jak komuś nie pasuje to się zwolnić z pgg ludzie sami się zwalniaj to wy też pokażcie jaja i się zwolnij cię jak was nikt nie docenia

Zg Janina związki porazka

(usunięte przez administratora) A my co? Kartki podniosą na 30 zł? Jedna wielka porażka z zarobkami na tej kopalni ! Teraz jest złoty czas walczyć o podwyżki! Trzeba dużego strajku a nie jakieś porozumienia ! Węgiel taki drogi, kasa cały czas jest w spółce! Władza się bawi a my zaraz nie będziemy mieli za co żyć! Kto to widział żeby zarobić trzeba robić 5 świat ! Może wkoncu ruszymy jednością jako górnictwo! BRACIA GÓRNICY ZROBMY COS DLA NAS WSPOLNIE !

@Zg Janina związki porazka

A jest jedność na kopalni ja widzę że nikomu na niczym nie zależy każdy sobie jak chcesz to Wałcz ja jak większość ma to głęboko w (usunięte przez administratora)

Pewniak

A ile lat już dyma nas Jaworzno? Niby ta sama spółka a tam zawsze były wyższe zarobki, wyniki jakie poszczególne kopalnie mają kazdy wie...

@Pewniak

No to właśnie jest obraz tego wszystkiego jak jesteśmy traktowani. Ludzie ile lat jeszcze się damy (usunięte przez administratora)? Każdy czyta te głupoty na tej stronie ale nikt nie potrafi pomyśleć zdrowo ? Tyle lat nasza kopalnia pod względem zarobków leży... myślicie ze związki coś dobrego wywalcza ? Oni sami dla siebie walczą żeby się utrzymać, bo jak dyrektor powie tak ma być i koniec. A załodze powiedzą tak żeby się załoga odczepiła na jakiś czas. Przodowi powinni z załoga między sobie rozmawiać jak poprawić nasze zarobki tzn jakie kroki wspólnie wykonać dla naszego dobra. Jeden duży strajk w tych czasach gdzie 2 kopalnie nic nie fedruja tylko Janina napędza tą spółkę . I od razu się oczy otworzą! Nie dać się zastraszać! Wspólnie musimy coś zrobić w tych złych czasach .

Kkkk
@Ryl

Jestem za żebyśmy coś z tym zrobili . Pierwszy krok będzie jak się wypiszecie ze związków.

Uf
@Kkkk

A kto jeszcze należy do związków? Tylko same nieroby.

xa0xa0xa0
@Pewniak

ile lat ? gdyby nie to Jaworzno to by Was już dawno nie było... macie chwilowo lepszy czas,a co było przez ostatnie kilkanaście lat ? każdy to dobrze wie... a co do zarobków to w Jaworznie są tak samo ch*jowe jak i u Was

Janek
@Ryl

Dwie kopalnie nic nie fedrują tylko Janina napędza tą spółkę.To co?czyli Brzeszcze nie fedrują?nie dają zysków z węgla?nie dają zysków z metanu?chłopie ogarnij się a nie dziel górników!!!

Jasiu
@Ryl

No oczywiście Janina najlepsza jak zawsze, ciekawe haha, skąd masz te dane?

Kuku

Brzeszcze fedrują kolego

@Zg Janina związki porazka

To kiedy i gdzie zebranie chętnych? No piszcie konkretną datę kiedy się zbieramy, zobaczymy ilu nas będzie i jeśli frekwencja dopisze to idziemy pod kopalnię

@wow

To co wiem to nikt się nie wybiera wszystkim pasuje chcesz to idz

@Zg Janina związki porazka

Zróbmy cokolwiek w ramach protestu nie zapiszmy się na weekend do pracy, ludzie na innych kopalniach mając dużo lepszy sprzęt beż takiej walki o cokolwiek jak u nas fostaja o wiele lepsze wypłaty i premie!!!!!! Zróbmy cokolwiek bo władza się śmieje z nas

@Zg Janina związki porazka

Chłopie, przecież wszystko trzymają PRZODOWI ścian i przodków !!! Gdyby oni poszli za ludźmi i posłuchali ich głosu, to mielibyśmy wszystko co chcemy w tych czasach .!!Teraz związki myślała ich ,że mamy zadłużenie!!Zawsze je mieliśmy , teraz otworzony został pokład 207 co wymagało inwestycji !!! To może związki zgodzą się na ujawnienie swoich zarobków ?? Jesteście tylko zakładanymi huj@mi , jak możecie swoim żonom i dzieciom w twarz patrzeć .Co na to lewe jądro jednego z przewodniczących ?? Kumaty wie o kogo pytam!!!

@IQ

(usunięte przez administratora) ze ścianami i przodkami bez taśmowców czy szarfioków kopalnia i tak nie pojedzie! Co robimy chłopy!

Asdf

Witam czy ktoś wie jakie zarobki Pgg vs Tauron na przodkach lub ścianach?

Paul
@Asdf

Ślusarz w ścianie na Piaście że stażem 11 lat. Zrobione 8 świąt, wszystkie wybite. Brutto 10,900, na rękę 7,5

tt
@Asdf

Staszic Wujek, na guziku bez świąt 4500 na ręke

Jaa

Noo pgg wynegocjuje pewnie z 5 tys a my 500 zl ????

@Jaa

No i dobre 500 zł wystarczy jak ci mało to się zwolnij

Yooo
@Do ryla

Debil, ale takich tutaj nie brakuje

@Do ryla

Odpowiedź niczym nasza wspaniała władza, nic z tego że się pracuje, (usunięte przez administratora) - jak Ci nie pasuje to się zwolnij, chce dożyć takich czasów gdzie ludzie zaczną stosować te rady i może wtedy ktoś pójdzie po rozum do głowy i doceni pracowników. W każdej innej branży jak ktoś jest dobrym pracownikiem to się go za wszelką cenę zatrzymuje a u nas jest odwrotnie. Wręcz Cię zniechęcają do pracy.

@Górnik

W biurze tylko słychać że jak komuś nie pasuje drzwi otwarte

operatormaszyn
@Yooo

wy wszyscy jestescie(usunięte przez administratora) ze robicie na tej kopalni ja zwolnilem sie juz 4 lata temu pracuje w niemczech co weekend jest w domu i zarabiam 12tys na miesiac a wy dalej kopcie doly pod wlasnymi domami teraz i tak kredyty ida w gore i zaraz nie bedzie was juz na nic stac niestety taka prawda boli ale to prawda

@operatormaszyn

Nie chodzi o to abyś wyjeżdżał do Niemiec , bo w tym czasie ktoś może Smakować twoją małżonkę ale o to abyś w kraju zarobił normalnie głąbie!!!!

@IQ

Większość Polaków ma głęboko Polskę ja też pracuje. w Niemczech na miesiąc 15 tys i mam kopalnie i Polaków w (usunięte przez administratora)

On

A u nas dadza 1000 brutto i 200 brutto podwyzki. Wstyd Jest porozumienie JSW ze związkowcami. W lipcu nagrody dla załogi - RMF 24 (usunięte przez administratora)

Do biedaków z Janiny
@On

Ja myślę że teraz związki się wkuxwią i załatwią po 20 tyś na głowę i przebiją związki z Jsw przecież oni najlepsi. buuuhaaaaaahaaaa.

@Do biedaków z Janiny

Myślę że dostaniemy po 500 zł na reke

Jan

To pewnie jakiś fejk njus.

Ernest

Witam panowie ile zarabiacie na Janinie?.Chcą kilka osób z Brzeszcz przenieś. U nas bez świąt koło 3800/4100 zarobimy z 2/3 świętami ponad 5100zl a u was ??

Lol

A u nas z 4 świętami 4500

Wnp
@Ernest

Bez świąt 4100 z 2 świętami 5100. To ile u was za 1 święto płacą 500 zł netto?

@Wnp

Tak w granicach 3800/4100 bez świąt. To u was bez świąt ile 3300? Jaki oddział?

Lew

Łazienny

@Ernest

5100 z dwoma świętami to bierze kombajnista z 1 oddziału. I to jak jest dobry miesiąc. Na Janinie zawsze były najniższe zarobki bo jest za dużo biurokracji i (usunięte przez administratora)

Prawda
@Ernest

Kolego jeżeli masz możliwość to się trzymaj rękami nogami na tych Brzeszczach.U nas zarabiają (usunięte przez administratora) kierowników na każdym oddziale, dostają fundusz więcej procent premii(to oni na pewno z 5 tyś nie schodzą). Po za tym jest dużo pojebóx co Cię za 1zł sprzedadzą żeby dostali lepszą premię itd.Jak tu przyjdziesz to będziesz się zaliczał do 75% załogi którą (usunięte przez administratora) na kasie bo znajomośći raczej nie będziesz miał. Pozdrawiam

Ferdek

Kolego nie przejmuj się na Janinie to co 2 to dexil.

@Pewniak

To.jakie u was.zarobki z 2/3 świtami np jako ślusarz albo górnik w przodkach .???

@Ernest

Na janinie jest to dosyć skomplikowane, jeden zarobi inny nie. Mam 8 grupę 50% karty miałem 4 święta dostałem wypłatę 5170..chodzę na zmiany lizusem kierownika nie jestem. Najbardziej oszukiwni na kasie są osoby na oddziale GRP 1,2,3 tam samowolka jeżeli chodzi o premie fundusz czy dodatki, nie polecam bo bez znajomości dostaniesz 3500. Na innych oddziałach jest WMIARE powtarzam WMIARE sprawiedliwie - masz pojęcie o robocie, robisz a nie lezysz to zarobisz. Pozdrawiam

@Janina

Nie.rozumiem. czyli co 4swieta i zarobię 5100 czy nie ? Muszę być lizusem itp? Inaczej zarobię 3500?

@Ernest

Tak zarobisz. Chyba że jesteś człowiekiem.ktory potrafi tylko włączyć guzik i iść spać

@Janina

Akurat mam iść jako ślusarz mam uprawnienia spawacza to nie wiem na rozmowie w Jaworznie powdzieli mi że zarobię spokojnie.4tys a jak.swieta jakieś to więcej plus kartki i socjal

@Ernest

To Cię w cxuja zrobili powiedzieli a ty wierzysz.

BBC
@Janina

Czyli z 4 świętami 5100 na Brzeszczach z 2 świętami 5100 to kto tu jest (usunięte przez administratora).

@BBC

Z 2 swietami moze przesadzilem ake 3/45100 i jeszcze 6h bo temperatura

ryl
@Ernest

Zapomniałeś dodać zę Ci zostana przeniesieni których na piciu złapali , teraz na dole to będzie festwiwal padaczek alkoholowych .

@Janina

Otóż na GPD też brak sprawiedliwości. Robię trochę na tym oddziale i kilku kierowników przeżyłem. Zawsze to samo. Tylko (usunięte przez administratora) dostają fundusz, lepszą premię i dniówki 1.8, a ty zasuwasz i robisz nawet więcej od tych czopków i nic. Większość tych koryciarzy to ściemniacze, ale jak tylko kierownik się pojawi to przysłowiową łopatę by ci wyrwali z ręki, jeszcze ciebie podpierdzieli, że nie robisz (pozdrowienia dla pana F. z rana). Kierownik dzieli premią wedle swojego widzi mi się. Zrobisz nawet jakieś święta, nie masz L4 ani UŻ a i tak ci nie da normalnej premii bo tak. O dniówkach 1.8 nie wspomnę bo kalifaktorki z powierzchni przecież muszą dostać. Poziom decyzyjności dozoru na tym oddziale zerowy. Trzymajcie się z dala od GPD i nawet tu nie przychodźcie, nie polecam

Robol
@Szarfiok

Te maszyny to klekoty. Jak przyjedziecie do przodka to nie ma czym oddychać. Już nie mówię o tym jak jeździcie, kiedy załoga idzie przekopem. Ale rozumiem, że to nie wasza wina, bo was też cisną. Kumpel mi mówi, że brygadzista takiej maszyny, który odpowiedzialny jest za sprawność maszyny, bezpieczeństwo belkowego i wszystkich, obok których przejeżdża i materiał który wiezie, dostaje 3 zł dodatku i ludzie robią wszystko, żeby nie być brygadzistą. Założę się, że gdyby dawali 10 zł, na podziale byłaby woja o to, kto ma być brygadzistą i robota szłaby dużo lepiej, bo byłaby konkurencja o to, kto jutro nim będzie i zgarnie to 10 zł, ale co tam wie głupi robol.

@Szarfiok

To co muszę lizać kierownikowi jaja żeby zarobić? Nawet ja zrobię 2/3.swietq nie zarobię tych 4800/5000tys? Czasem mi się wydaje że tu jakieś dzieci piszą

Burmistrz
@Szarfiok

O to kolego walczyłem to pupile nawet nie wiedzą jak się telefon odbiera. (usunięte przez administratora)Jak ktoś ma jaja stawajcie maszynami róbcie wszystko żeby materiał nie dojechał, bo i tak premii i funduszy nie dostaniecie. Pozdrawiam prawdziwych górników

Roman
@Robol

Panowie a co z jakimiś pieniędzmi dodatkowymi ? Nie dość że węgiel teraz na wagę złota, staramy się fedrować na 3 ściany,inflacja, zarobki miesięczne to jakiś śmiech na sali to kurka wodna gdzie jakieś dodatkowe nowe pieniążki dla wszystkich !!!!!

Nsjwiwjeeh
@Ernest

Kolejna sprawa jest taka że jeżeli naprawdę zostanie część załogi przeniesiona na Janinę to zobaczycie "prawdziwy" obraz biedy na kopalni... pracowałem 4 lata na zg Brzeszcze- inny świat.. maszyny sprawne i czyste w dobrym stanie, wiekszosc czynnosci zgodnie z BHP na sprzęcie który ma Janina Górnik z Brzeszcz nie będzie w stanie jechać tutaj.tylko pomysłowość i szczęście się liczy bo sprawnego sprzętu nie ma... i nie jest to wina jedynie warunków na dole ale również podejścia załogi do sprzetu

@Burmistrz

Jakie podszywanie sie pod kogoś, zmień nick bo się ośmieszasz!

Zfirmy

Chłopaki mam propozycje przyjęcia na GRP3 powiecie mi coś więcej o tym oddziele? Jak z kasą, władzą, ludzmi?

@Zfirmy

Tu się chyba prawdy nie dowiesz każdy pisze co innego jedni że z 4swietami 5100 a drugi napisze że dramat po 3500 zarobił ale robi dalej innym obrzydzac będzie haha masakra. Musisz sam jednak sprawdzic i się przekonasz takie moje zdanie

@Robol

Taka prawda, że dodatek brygadzisty to śmieszne 3zł. Pewnie by było tak jak piszesz, że jakby był większy dodatek to byliby chętni na brygadzistów, ale nie wiem czy to rozwiąże jakieś problemy. Maszyny są w opłakanym stanie, brak części, serwisy po łebkach żeby tylko jechać. Woda, paliwo, olej i jazda. Jedziesz po pochylniach to uciekają. Wiem, że święci nie jesteśmy podczas przejścia załogi, ale załoga też ma swoje za uszami jak przechodzi pod materiałem, a nie raz widziałem jak haki się urywają przy ładowaniu materiału. Cisną nas wszyscy, nie ważnie ile roboty zrobisz i tak im mało. Najchętniej to by puścili po pięć maszyn w rejon i wszystkie jedna na drugiej. Znowu nie dojedziesz to po wyjeździe idziesz pisać wyjaśnienia do biura.

@Ernest

Nie musisz lizać, ale powiem Ci, że ja z 2/3 świętami nigdy nie wziąłem takich pieniędzy o jakich piszesz. Zrobię te parę świąt to koło 4 tysięcy zakręcę. Na GPD zarabiają tylko wybrani. Wiadomo, że na oddziałach wydobywczych czy przodkowych chłopaki lepiej zarabiają, ale no zdecydowanie gorszą pracę mają

@Szarfiok

To co bez świąt ile zarobisz 3tys?

TAK
@Ernest

3 500 bez świąt, ale to po tym całym nowym ładzie. Już chuj wie czy to kopalnia daje więcej, czy faktycznie mniejsze podatki. Wcześniej brałem 3200 bez świąt.

@TAK

I za tyle zjezdzales na dół?

TAK
@Wojciech

No do tego kartki, Barbórka, 14 i węgiel. Wyjdzie trochę więcej miesięcznie.

das
@Ernest

Zarobisz to samo co na Brzeszczach ten sam układ zbiorowy.

@Ernest

Z brzeszcze na jancie ma przejść 100 osób do końca września przez 5 piątków ma się dowiedzieć po 20 osób mają być oddelegowane niby na 1 rok na Brzeszczach tyle ludzi jest nie potrzebnych a na Janinie potrzeba

@das

A po co tyłowi większe zarobki za swoją robotę i tak duże zarobki mają wojna się skonczy z Rosji napłynie lepszy węgiel a ryle do piachu

@Do ryla

Ale mieliśmy ubaw wczoraj na grillu na kopalni zimowit zwolniono 28 ryli pijanych byli w robocie dyscyplinarna mają z góry powiedziane że mają dużo zwolnić ale to ludzie ciemni ryle to mogą takich zwalniac

@Do ryla

Tys.chyba jest jebniety albo z.Rosji tak gadać i życzyć bliźniemu swemu. Mam nadzieję że na Ciebie przyjesie pora i.ciekawe.kto.sie śmiać będzie

@Wojciech

A może specjalnie przyszli pijani aby ich zwolnili cała Polska się z pijaków śmieje tg ryli

A to starych chłopów pozwalniali od 34 do 40 lat

No bardzo starych.

j

Myślę że 3500 dostaniesz plus dodatki

Młodych nie już bardzo doświadczonych życiowo a po 40 do piachu

@Wojciech

To bardzo starzy po 35 roku życia to nie stary ja z kolegami sądzę że to starzy ludzie bezproduktywni

ra
@Do ryla

To pojdą na Janine jak ich zwolnili i tyle.

@Do ryla

Wg ZUZP można oddelegować pracownika na okres nie dłuższy jak 3 miesiące na inny oddział . Co do przeniesienia na inny zakład to nie wiem , po prostu nie chce mi się czytać....dzisiaj .Pozdro .

Zuzanna
@Ernest

A powiedzieli Ci co wchodzi w skład tego socjalu?

Marcin pod

Panowie bez zartow I innych glupich wypowiedzi prosze mi napisac krok po korku co zrobic zeby zostac ratownikiem

Hduejdn
@Marcin pod

Musisz zacząć od rozmowy z kierownikiem stacji ratowniczej. To czy dostaniesz skierowanie zależy w głównej mierze od twoich znajomości- bądźmy szczerzy i nie ma tu żadnej formy żartu to dosyć zamknięte grono. Idziesz na badania i na ćwiczenia. Ogólnie żeby przejść te badania musisz w teorii być sprawny fizycznie/ wydolnosciowo. W praktyce sauna basen dużo ci pomogą do tego tabletki na ciśnienie E o tym już Ci powiedzą w ratownictwie koledzy

@Hduejdn

Ja jestem zadowolony z wypłat aby tak dalej

Ile?

MasterChef
@Hduejdn

Popularne są tabletki Sobycor codziennie z tydzień przed później pod język na testy wydolnościowe. Ja jeszcze nie muszę ale starzy już tak. Ogółem ratownictwo tutaj to tylko znajomości a już niekoniecznie sprawność. Młodzi latają po oddziałach i zmianach, stara gwardia najczęściej po tyłach. A im to trzeba nawet taśmę do jazdy ludzi zatrzymać bo różnie z formą u nich. Ja bym się wstydził ale hajs sie zgadzać musi. My młodzi śmigamy bez problemu obładowani.

Ratownik
@Marcin pod

Musisz mieć ukończone 23 lata życia,. minimum 2 lata pracy pod ziemią ...być zdrowym...mieć dobrą opinię swojego kierownika...i przyjść osobiście do obecnego kierownika stacji ratowniczej... jeżeli ktoś zawdzwoni w twoim imieniu to twój koniec masz sam udowodnić że chcesz być ratownikiem ...tyle o aż tyle

@MasterChef

A ci starzy po 35 roku życia już biorą te tabletki

Ryl

A podobno kiero tego oddziału ma pieska w ZG JANINA wabi się Krzysztof !!! , Podobno wszędzie za nim podąża...Pozdro dla pieska .....

Xxxx
@MasterChef

Ty na pewno nie nie jesteś jednym z nas, pisząc te bzdury potwierdzasz że nie masz wiedzy Zdrowia i rozumu.... jestem pewien nigdy nie zostaniesz ratownikiem bo na to nie zasługujesz

Xxxx
@Ratownik

Ja wiem jedno, jestem ratownikiem od 2 lat myślałem że jest łatwiej ,Kiero jest bardzo wymagający , bardzo ciężkie ćwiczenia, ostatnio w komorze ćwiczeń zmęczenie na maksa brakowało sił, jeszcze jak chorujesz więcej niż 30 dni jesteś skreślony i musisz jechać jeszcze raz na badania bo sam to miałem tyle chciałem napisać nigdzie nie jest lekko

Yyyy
@Ryl

Kiero z GPD na pieska....

Dziękować Bogu że jesteśmy w UE dzięki temu kopalnie przeżyją

Ryl

Właśnie dlatego na każdych badaniach okresowych powinni być dodatkowi specjaliści w postaci psychiatry i psychologa bo na tej kopalni co drugi to gbur, cham i prostak bez kultury. Na g1 i g2 ich pełno, nie mówiąc już o przodkach bo tam dopiero robią chamoty i półmózgi

G2
@Ryl

Z glowami to mają ci co szczekaja o podwyzki a robić im się nie chce ostatnio koledzy mnie powadzili pod pachy bo sie tak zoralem pobierka 15 metrow 1.5 m szeroka i metr głeboka ale szychte mialem dobra i tak caly miesiąc mi ror się zawsze zgadza

Do G2
@G2

To jest właśnie przykład debillllla kretynnna w ZG Janina.Widać że się tylko do łopaty nadaje bo z główką coś nie tego. Niestety takich jest więcej. Pozdrawiam normalnych!

Ma dobry towar.

Gangus

Niewiem czy zdajesz sobie sprawę, że wypisując takie brednie i wymieniając z nazwiska tego człowieka narażasz się na poważne konsekwencje prawne??? Pewnie nie wiesz więc zastanów się nad tym co właśnie napisałeś.

Arnold

Swoją wypowiedzią pokazałeś jaki jesteś cep, matoł, półgłówek i analfabeta. Zero przecinków, kropek i oczywiście prawdziwy wysyp błędów ortograficznych. Sam tekst również prostacki. Żenująco nisko poziom przedstawiłeś pustaku.

Pracownik G1

Znam pana Dachowskiego bardzo porządny gość super przodowy szanuje ludzi oby więcej takich było a ty kolego powinieneś uważać co piszerz bo w internecie nikt nie jest anonimowy

Gangus

To po co wypisują takie farmazony?!

@Gangus

A Ty się w policjanta bawisz? Tu każdy może pisać co chce i na kogo chce.

Edison Morales

Panie kolego monti czy gzl widząc po słownictwie i błędach ortograficznych jesteś ta samą osobą. Byczkq jak masz jakiś problem do mnie to podejdz i porozmawiamy jak czlowiek z człowiekiem a nie wypisuj jakiś farmazonów w internecie, pamiętaj to że nie jesteś anonimowy w necie wszystkich troli i hejterow da się znaleźć tylko potrzeba trochę czasu a ja go mam jak byś miał jaja to powiedział byś mi to w twarz a nie ukrywał się za monitorem lub ekranem telefonu dam ci taką małą radę kolego pewnie dobrze wiesz że pracuję na rano bo napewno razem kiedyś pracowaliśmy razem i to pewnie nie raz . Byczkq dam ci 2 dni żebyś podszedł i przeprosił to będzie po akcji innym razem to się inaczej skończy pozdro. Ogień z kurw.mi i hejterami

ANONIMOWY

Chłopy jakie zarobki w przodkach jako ślusarz?

Ten

Z GPD?

Zostaw merytoryczną opinię o ZG Janina - Libiąż

• Jak się pracuje w ZG Janina?

Zobacz opinie na temat firmy ZG Janina tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1173.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZG Janina?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1089, z czego 273 to opinie pozytywne, 125 to opinie negatywne, a 691 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZG Janina?

Kandydaci do pracy w ZG Janina napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZG Janina
3.6/5 Na podstawie 2723 ocen.

ZG Janina