Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Zuzia

Rekrutował się ktoś do nich ostatnio? Zainteresowałam się ofertą z ich strony MRS-Quality Engineer. Zamierzam wysłać swoje portfolio, ale chciałabym się czegoś dowiedzieć rozmowie, na co warto się przygotować. O co pytają, co ich interesuje najbardziej?

Dżony

Jak tam oceny roczne? Kto pamięta jak dyrektor na zebraniu rok temu obiecywał że kryteria z tamtego roku zostają na ten rok? A pewnie znowu wymyśla coś nowego, żeby tylko za dużo nie dać.

Ona

Hej jakie ubezpieczenie grupowe macie w tenneco tzn.jak się nazywa ubezpieczyciel

W internecie pojawiła się oferta pracy na stanowisko automatyka - elektronika. Czytałem, że pracuje się na zmiany. Ile tych zmian jest, w jakich godzinach one są? Poza tym, widzę, że możliwe są nadgodziny. Są one jakoś ekstra płatne? ;)

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Misiek

Zal mi was ludzie. Nie dość że za najniższą krajową musicie robić przez 8h te same czynności ma rurach czy na puszkach biegając od maszyny do maszyny byleby wyjechać te 50-80 rur na godzinę to nie możecie sobie nawet chwili odpocząć. W Purmo na starcie za pełny miesiąc bez nadgodzin i sobót z jednym tygodniem nocek wyszedłem 4200, a podczas pracy można siedzieć na krzesełku i wkręcać rzeczy jadące do kaloryfera albo wciskając dwa klipsy przy okazji oglądając serial na telefonie bądź po prostu słuchając muzyki :D A Wy tak tam zasuwacie w pocie czoła byleby wyjść te 3000 na miesiac xD pozdro

@Misiek

Znam temat. Brat I kumpel tam pracują. Zostało mi 15 dni pracy potem zaległy urlop i do widzenia. Odchodzę po 10 latach tyranią. Pozdrawiam serdecznie kolegów i koleżanki z DPR

Logistyk

Witam Niech mi to ktoś wytłumaczy jak może zostać kierowniczka (usunięte przez administratora)na magazynie która nie zna języka angielskiego..gdzie jest Dyrektor zakładu ???ktoś to weryfikował ??skoro było to w wymaganiach na to stanowisko!!!! a co więcej nawet przedstawić się nie potrafi jak ktoś mógł wybrać osobe nie mająca pojęcia o zarządzaniu magazynem...jedna wielka porażka..

@Logistyk

To jest po prostu kolesiostwo. Czyli popieramy rodzinę i znajomych wbrew logice. To tylko w TAP jest.

Logistyk

Praca na magazynie nawet ok... Ale Brygadzista żeby pomagać swoim ludzia, to woli chodzić po magazynie i ciągle rozmawiać przez telefon i kopać w materiały i na dodatek głupio dogadywać czy taka osoba powinna zajmować stanowisko Brygadzisty? Jego pracy i tak wykonują Panie z biura. Mowa tutaj o Magazynie Maker. Pan Patrycjusz Z jest żywym dowodem jak można w pracy się (usunięte przez administratora) Tak to jest jak logistyka od Brygadzisty w góry to jedno koleżeństwo i wszystko załatwiają za plecami.

Hehe

Jestem mega fanem tych co wymyślili wartownie i działanie bramek.. działa to w taki sposób jak ta firma. Zator na bramce i jeszcze zator na parkingu bo ochrona sprawdzi Cie na bramce, ale samochód też musi zobaczyć.

Bobby

Pracuję w Rybniku w pewnej firmie-3600 pln netto i na pół etatu w Amazon Gliwice-1700 pln na rękę. Na przykładzie Amazona mogę powiedzieć że tam olbrzymia rotacja. Gliwice mają te zaletę że tam roboty sporo,praktycznie od ręki. Czy w Tenneco Rybnik też spora rotacja? Da się pracować z ludźmi przez dłuższy okres czasu? Stabilność wierzcie mi to ważna zaleta w pracy.

@Bobby

Różnie to bywa. Są tacy którzy pracują nawet 25 lat a niektórych po kilku miesiącach nie ma. Zależy też od działu i zarobków

@Pracownik rury.

To do jakiego działu najlepiej trafić? Doradź, jakie stanowisko jest najbardziej opłacalne pod kątem zarobków? ;) Bardzo interesuje mnie stabilne zatrudnienie, dlatego dopytuję...

Tylko prawda

Dział finansow ... Kierownicze stanowisko , na pewno zarobisz , a i po pracy też znajdziesz czas i chęci na swoje hobby ????z kartą Multisport , jeśli zaś dla ciebie to mało ambitne masz do wyboru inne ciekawe kierunki ,(działy ) puszki , rurki , dmk , gdzie spotkasz międzynarodowa obsadę i kto wie może jeszcze nauczysz się języka - chociaż może nie, ludzie nie są zbyt rozmowni , maja robotę do zrobienia a czas ich goni , prędzej język migowy , sport to już w samej pracy , wiec kartę Multisport sobie odpuść ,napewno jej niewykorzystasz no chyba że jakaś odnowa biologiczna masaże sauna jakaś regeneracja ...ta druga karta może być bardziej przydatna Medicover jeśli zachorujesz i już cię coś zaboli zadbają o ciebie najlepsi lekarze fachowcy ...bez czekania i płacenia na wiosnę zostaniesz wywołany do tablicy i oceniony jak w szkole ????dostaniesz podwyżkę roczna , tylko pamiętaj ! Nie możesz przekroczyc 20 dni L4 , może też otrzymasz nagrodę roczna lub nawet Oscara sory statuetkę , wtedy możesz mieć w domu swoją gablotę z pucharami złotymi srebrnymi i brązowymi jak sportowiec ????gdy przyjdzie lato będziesz potrzebował odpocząć ...żaden problem .możesz zabrac swoją całą rodzinę na tanie wakacje w spoko hotelach brawo , urlopu napewno ci starczy ,a gdyby zabrakło przyjdziesz w sobotę i będziesz miał dzień dodatkowy i 100% zapłacone ,po wakacjach udasz się prosto na rodzinny piknik firmowy ,będzie muzyka poczęstunek , piwko i znajome twarze ????a dzieciom może uda się poskakać na dmuchancu lub pozjezdzac kolejki niemałe , po kolejnych miesiącach ciężkiej pracy ,we wrześniu możesz otrzymac premie Stazowa , jesli pracujesz dość długo min 5 lat i jeśli masz odpowiednią ocenę Kategorie , najlepiej A - idziesz do wojska .....???? , potem znów ciężka praca a w grudniu premia świąteczna ????, i jeśli masz dzieci dostaną paczki z słodyczami tak to w skrócie w roku kalendarzowym wygląda , i pamiętaj wracaj do domu bezpiecznie ????

Pracownik rury.

Zależy czy jesteś mechanikiem, automartkiem, specjalistą. Jeżeli tylko wszksztalcenie np. Zawodowe bez konkretnego zawodu technicznego oraz stażu pozostaje produkcja.

Hehe
@Tylko prawda

Zapomniałaś dodać że na wigilijce świątecznej jesteś schludnie i odświętnie ubrany i dostajesz paczkę którą sam sobie zasponsorowałeś nawet inflacja zjadła jedno ciastko. No i dj zapodaje piękne piosenki haha

W Tenneco liczy się tylko koleżeństwo pomiędzy majstrami, zastępcami kierowników i brygadzistami oraz ich ulubieńcami z linii. Chcesz dorobić na nadgodzinach, niestety, wszystkie miejsca już dawno zajęte przez osoby wypisane wyżej. Potrafisz coś więcej? lepiej nie pokazuj, bo będziesz robić dwa razy więcej za marna stawkę. Sprawiedliwości nie szukaj również u przełożonych, bo tylko się pod nosem uśmiechną. Jedynym plusem są coroczone nagrody i bon na święta, oczywiście dofinansowanie wakacji w PL dla rodzin.

Obecny
@były pracownik

Niestety w gliwicahc to samo. Nikt nie patrzy na zaangaźowanie albo predyspozycje. Morał z z tego taki że trzeba robić powoli.

Obiektywny

Kiedy jest dzień firmowy na stanowicach?

Gerwazy

Fundusz inwestycyjny ktory skupuje firmy. W bodajże 2022 wykupił Tenneco i zdjął z giełdy. Czyli w sumie właściciel Tenneco.

Teo

Dzień dobry. Dziś otrzymałem oferte z agencji pracy. Z tego co wiem to jest przewóz pracowniczy. A Pani do mnie pisze że nie wie czy nim będe mógł jeżdzić jeżeli jestem zatrudniony przez agncje. Mogę prosić o odpowiedż. Z góry dziękuje

@Teo

Pierwsze słyszę że jest przewóz. Skąd jesteś?

Wkurzony

Witam. Mam trzy pytania... W jaki sposób dyrekcja docenia ludzi z długim stażem (15,20 lat w tej firmie)? Dlaczego dokładacie pracownikom obowiązków bez jakiejkolwiek gratyfikacji? Może jakieś funkcyjne? A może wyższa stawka? Robicie z ludzi produkcji operatora- wózkowego- mechanika? Super! Tak trzymać... Jesteście "odklejeni" od rzeczywistości. Pamiętajcie że firma to ludzie. Nie pozdrawiam.

@Wkurzony

Jak zrozumiałem po treści Twojego wpisu, pracujesz tutaj, mimo tego wszystkiego nie odszedłeś, czyli można powiedzieć, że jednak coś Cię tutaj trzyma? Tylko co konkretnie? Dużo tych obowiązków dołożyli? A co jeśli byś się na nie nie zgodził, bo chyba przecież nie ma ich w umowie? I no właśnie, brakuje 3-ego pytania?

@Wkurzony

Oni nas mają gdzieś. Powtarzam po raz kolejny. 24 lata wTenneco.

Łozorek

Za tą wypłatę grudniową ciężko wyżyć plus opłaty

Dmk
@Łozorek

Bony świąteczne były, trzeba było tego nie przepić:)

Fachowiec

po tylu latach patrząc jak każdy się (usunięte przez administratora) aż przykro mi patrzeć być jednym zespołem i mieć kiedyś plakat zakład jedną rodziną ale tez zastanawia mnie czemu ludzie w zakładzie mówią takie rzeczy jak (usunięte przez administratora) no ja jestem młodym człowiekiem który przyszedł do pracy a nie do szkoły wracać bo już się z tego robi cyrk cały czas słyszę (usunięte przez administratora) osoby po czym mają one najlepsze oceny i lepszą podwyżkę osoby które zapytam jak powinna wyglądać spoina czy kalibracja jak się mierzy suwmiarką wstyd już nie mówię jak brygadzista mówi uczniowi na rysunku gdzie ma być wata szklana i ile gram a uczeń mówi Brygadziście po czym jest mistrzem zmianowym i do niektórych nie potrafią nic głupiej rzeczy załatwić i piją se kawkę w pracy Wstyd zakład tenneco to rysunek techniczny jest na 1 miejscu ,a nie którzy nie potrafią są np z rodziny lub od znajomości niektórzy sie starają a i tak nie dostaną tej nagrody był konkurs doceniania pracowników i co dalej te same osoby tawki dla spawaczy lub innych działów porażka usuwanie wózkowych i czekasz wiecznie Wstyd . Taka jet moja opinia jeśli Brygadzista lub Majster albo koordynator nęka lub krzyczy złe słowa po pracowniku to jest to(usunięte przez administratora)

TK
@Fachowiec

W radiu cały czas mówią jak fajnie jest w tenneco. Jest to prawda czy nie? Lepiej jest w gliwicach czy w rybniku? Z tego co głoszą w radiu to na polerni jest lepiej niż w mcdonaldzie, bedąc klientem jedzącego ogromnego maca.

Pracownik1234

Czy Wy też dostaliście tak małą wypłatę za grudzień?

DMK
@Pracownik1234

Tego nie można nazwać wypłatą, sprzątaczka w tenneco dostała więcej jak operatorzy maszyn.Panie dyrektorze, żądamy zmian stawkowych na lepsze!!

Gerwazy
@Pracownik1234

W grudniu były dwa dni świąteczne i jeden dzień wolny za 11 listopada (też święto) Jeżeli masz stawkę godzinową to świeta nie są płatne - stąd tak mało.

On
@Pracownik1234

No grudzień to tylko 19dni roboczych,to jaka miała być wypłata?

TwojStary
@Gerwazy

A jak wyjaśnisz mi to, że urlop który zazwyczaj jest lepiej płatny (bo liczony średnio z 3 ostatnich wynagrodzeń) wyszedł gorzej niż źle? Czy to nie przez te debilne dodatki, z których nas (usunięte przez administratora) na nadgodzinach i urlopach czy na rewirze? Jak to jest, że trzeba mieć rozszerzoną wiedzę z księgowości żeby dojść do każdej złotówki która nam się należy? (usunięte przez administratora)na premii(bo 2400 premii brutto to ok 1800 netto, nie 1600...), wyjebani na wypłacie z grudnia. Dajecie/my się robić w (usunięte przez administratora) od lat. Po nowym roku wam się oczy otworzą, jak nowi, po pół roku będą zarabiać tyle, co wy stare wygi, bo średnia krajowa tak wystrzeliła, że zaraz odechce wam się robić za półdarmo. Ta firma jest NIEDOrozwojowa.

Janek Cyganek

Dlaczego kolejne osoby z warsztatu Prototypowni są oddelegowane na produkcję ? Kiedy zostaną oddelegowane osoby z biura? Skoro nie ma dużo projektów to nie ma czym zarządzać .

Jim wąs
@Janek Cyganek

Albo tych nietykalnych co mają znajomości i są kolegami osób na wyższych stanowiskach , 4 z 8 h na telefonie siedzą chodzą na kawę czy rozmawiają

Nie szukają jeszcze przypadkiem tu specjalisty ds. personalnych? Na stronie takie ogłoszenie było ,w sumie nie napisali jednej rzeczy, która mnie mega interesuje. Jest możliwość, żeby pracować z domu, chociaż od czasu do czasu? Opiekuje się starszą mamą i byłoby mi to na rękę.

Wojciech

Po co na wigilijce kadry zajmowały się rzeczamu które są dla nich zbędne? Ile transportów przyjechalo, ile blachy zużytej, ile kilometrów spoin? To są tematy KADR? Dlaczego nie było kwesti podnoszenia wynagrodzenia? Zwolnień? Przenosiń na produkcję?

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 348.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 272, z czego 28 to opinie pozytywne, 107 to opinie negatywne, a 137 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska