Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

Tapicernia

Z życia Tapicera : 1.Praca na hali gdzie latem jest gorąco a zimą zimno. 2. Komplety trudniejsze do obijania i ciężej jest wyrobić normę przez narzucone z góry za małe czasy. 3. Komplety wydziela osoba chora na megalomanię oraz faworyzuje tapicerów którzy łechtają jej wybujałe ego. Pozdrawiam anete 4. Ścieżka kariery jest prosta jeżeli ma się odpowiednie nazwisko można zajść wysoko. 5. Lwią częścią urlopu zarządza pracodawca który wie lepiej kiedy powinieneś go wykorzystać. 6. Pracodawca wmawia nam że nadgodziny są tylko i wyłącznie z naszej winy a nie dlatego że nie chcą zmniejszyć tur gdy pracowników jest mniej. 7. Jeżeli pracownik przyjdzie dodatkowo w sobotę to zostanie wyrzucony w nagrodę na bezpłatny urlop w środku tygodnia tak aby nie miał przypadkiem dłuższego weekendu. 8. Gdy tapicer dostanie źle wykonany element z stolarni, pianki lub szwalni to traci swój czas na akordzie aby to jakoś wyglądało a ostatecznie gdy nie da się nic zrobić to wraca to na poprawki bez żadnej rekompensaty czasu dla tapicera, to zabawne że wymienieni wyżej pracownicy nie poprawiają swoich błędów i mają za to zapłacone. 9. Większość modyfikacji elementów na tapicerni jest na nie korzyść tapicera. 10. Jeżeli tapicer ma dobry dzień i wysoką wydajność a nie daj Boże skończy kilka minut przed czasem pracę to prawdopodobnie będzie miał pomniejszoną premię nie zważając na to ile zrobił. 11. Na hali nie wolno rozmawiać z innymi oraz opuszczać stanowiska pracy, za to też grozi mniejsza premia. 12. Twoja firma jest pośmiewiskiem w okolicy i przyrównywana do (usunięte przez administratora), czasami mi wstyd się przyznać że tu pracuje. 13. Pensja tapicera który wyrabia około 100% bez premii motywacyjnej, nie jest już konkurencyjna na obecnym rynku pracy. 14. Podwyżki nie będzie ponieważ są nowe etaty dla kobiet które będą obijać niektóre podłokietniki oraz wysówki i materace. 15. Wszelkie prośby i uwagi mogące poprawić sytuację na tapicerni są ignorowane.

Akropol
@Tapicernia

Przecież można zmienić pracę. Tapicerów szukają wszędzie. Nawet w Mogilnie w Urzędzie pracy jest ogłoszenie.

POzdrawiam
@Tapicernia

7. Taki jest Kodeks Pracy 14. WysUwka piszemy przez 'u' ;) 6. to nie są nadgodziny - mylisz pojęcia. Patrz punkt 7. POzdrawiam

Hyhy
@Tapicernia

Szwaczki swoje poprawki poprawiaja,będąc na akordzie...doinformuj się,a potem skarż się.

@Tapicernia

Kolega napisał całą prawdę o pracy tapicera

@Tapicernia

Prosto w punkt !! Zaklad jest pośmiewiskiem w całym powiecie . Po zmianie pracy zacząłem zarabiać, odżyłem... (usunięte przez administratora) ,tyle w temacie . Machlojki i matactwa...wiele spraw powinno zostać nagłośnionych

@Tapicernia

Odszedłem bo tak jest naprawdę

Adonis
@Tapicernia

Odnośnie punktu 4…trzeba również przeczytać dużo „Książek”.

Tap-tap
@POzdrawiam

I to podejście do pracowników Zero szacunku i sarkazm w odpowiedzi na pytania Pozdrawiam ......

Zażenowany
@Tap-tap

Nie tylko w odpowiedzi, na niektórych działach jest totalny dramat i brak szacunku, a zwykły szarak rządzi się jak w domu, nie mówiąc o mobbingu, który stosuje, kierownictwo jest głuche na prośby o pomoc pracowników, nie pozdrawiam tfu

Tapicer

Ja tam nie narzekam , w większości przypadków problemy stwarzamy sobie sami w swojej głowie , -Wypłata zawsze na czas -socjalny 3-4 razy do roku -urlop zawsze w okresie letnim -jak mam problem , idę do kierasa i sprawa zawsze pozytywnie załatwiona. -4,5 tyś netto zawsze na stole wystukam ,nie spinając się zabardzo. -pozdrawiam Arkadiusza wiecznie narzekającego.

Hyhy
@Tapicer

4,5 tys na dzisiejsze czasy....

kolega
@Tapicer

No do kierasa to chodzisz huba z ucha strzelać to oni lubią takich pracowników i wtedy to jesteś dla nich dobrym pracownikiem. A i o jakich ty socjalach gadasz 4 razy do roku to chyba dodatkowa premie masz za (usunięte przez administratora)

@kolega

Kolego po stylu twojego pisania śmiem sądzić iż "słoma z gnojówką" Ci z butów wystaję, generalnie jesteś życiowym niedorajdą, który zatrzymał się w rozwoju na poziomię 10 -latka , nie ubliżając inteligentym dziesięciolatkom, Ps "huba" to Ci wyrosła zamiast mózgu.Twoje motto brzmi "pisać byle co , byle jak" ważne by było głośno o tobię że się udzielasz.

Łucja
@Tapicer

Cała firma ma z góry narzucony urlop w wakacje ?

Tak

Przemas
@Tapicer

Z ucha strzelasz ...tacy w tym obozie żyją....kosztem innych ,normalnych ludzi . (usunięte przez administratora)....acze ,pseudo kumple co w łyżce wody Cie utopią. Nie chwal się tym . "Pracuj" dalej w obozie i psuj życie innym .

Ile?
@Hyhy

4.5 tys i narzekacie? Przyjdź do tapicerni do Gniewkowa za 2800 to jest dopiero narzekanie. 12 zł na godzinę..

Cba
@Ile?

To po co tam pracujesz? Przyjdź do Janipolu jak jest lepiej

Łucja
@Tapicer

Czyli urlop jest z góry narzucony? Czy można sobie jakoś samemu wybrać kiedy ten urlop w te wakacje?

Ranny
@Cba

Juz nie pracuje :) w polu więcej bym zarobił a wypłaty były takie same 10 lat temu jak teraz. Tylko 10 lat temu było wszystko o połowę ponad tanie niż teraz. Za 2800 przeżyć cały miesiąc mieszkanie kredyt dojazd do pracy oni są śmieszni.

@Łucja

Wsxysty maja urlop w tym samym terminie

*wszysty

@Łucja

10 dni wypoczynkowego masz na żądanie swojego terminu a ten postój to zgodą ogółu jest ????

@Ile?

To się zwolnić możesz tak? Problem jakiś ????

Black

Dlaczego jedna zmiana pracuje w soboty i robi nadogodziny w tygodniu a zmiana Pana Darka nie musi?czy jak?trudno to zrozumieć jedni muszą drudzy nie trochę dziwnie to wygląda

@Black

Do póki pracownicy się nie z buntują to czy zima czy lato i upały będziemy nagradzani i sobotami i nadgodzinami. Teraz dopiero widać do jakiego stopnia zakład ma gdzieś zmęczenie ludzi. A ludzie uciekają i to ci ktorzy pracują koło 10 lat.

Kredyt

Nikt nie będzie robił w akordzie do emerytury więc jeśli ktoś pracuje na stole 20 lat to nic dziwnego że zmienia pracę . ja póki mam siły to będę zasuwał bo póki mam siły to czemu nie a 5000 zarobić to nie da rady nigdzie przy ośmiu godzinach pracy , narzekacie a ładną kasę zarabiacie lepiej iść tam gdzie można zarobić 4000 ma rękę 10 godz dziennie i wszystkie soboty ja bym nie chciał chyba że bym miał nie równo pod sufitem . Ja kocham swoją rodzinę i wolę z nią spędzać czas po 8 godzinach pracy a że trzeba zostać w nadgodzinach trudno zawsze dodatkowa kasa .

Kazik
@Black

A no dlatego, że zmiana P. Darka też była ostatnio w sobotę? A dlaczego tak cicho siedziałeś jak zmiana Pana Darka zostawała na nadgodzinach i przychodziła w soboty a twoja nie? Jakoś wtedy nie buczałeś.

Nie rozumiem jednej rzeczy, tak na logikę gościu pracy jest mnóstwo ,skoro ci w Janipolu niedobrze to weż się zwolnij jak ja to zrobiłem, po co ci "podjudzanie" ludzi na jakieś buntowanie się,..na moje to bardzo ci zależy na tej pracy i chcesz się wybić poprzez portal co ci totalnie nie wychodzi, nie masz siły przebicia w tej firmie ,skoro przez tyle czasu nie zostałeś "Zielonym" to już nie zostaniesz , zwolnij się i po sprawie..bo niedługo będziesz pisał że trzeba się przywiązać do stołu z dynamitem w ręku, żałosne to jest.

Co?
@Kredyt

5tysi chyba na tapicerni. Na stolarni to 3300-3500. Prawie tyle co godzinowka

Tysiąc Pincet dwa osiemset
@Co?

@kredyt zapraszamy na tapicernie sa jeszcze wolne stoły więcej rąk do pracy = mniej nadgodzin i wolne soboty

Niestety
@Co?

Na klejeniu to samo, ciężko wyciągnać 4 tyś przy dobrym miesiącu, tylko tapicernia ma dobre zarobki z całego zakładu...

@Co?

Taaa 5000 zł. Żart ci wyszedł. Brawo za poczucie humoru.

Gg
@Co?

Jak masz tyle co na godzinowce to się zamien ze mną z magazynu stelaży...napewno sobie polepszysz

@Black

Jak się już nie będziesz nadawać to cię zmuszą że się zwolnisz sam ????

Zenon

Zenon "posiada brak podstawowej wiedzy"-z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, dlaczego rządzi połową stolarni?,przecież "to",się nie potrafi porządnie wysłowić a co dopiero żadzić "jakimkolwiek zespołem ludzi"dramat i blamaż dla zakładu.

Borys
@Zenon

Czy zarząd wymyśli coś na parkowanie autor pracowników? Czy będą nękać mieszkańców osiedla? Może jak zakład powstał w mieście to parking w strefie ekonomicznej? To nie są żarty!

Tapicer

Rozmowa kwalifikacyjna może nie była zbyt profesjonalna. Była raczej "pogadanką". Wszedłem lekko zestresowany. Pani spojrzała na moje niestety niezbyt okazałe CV. Zadała dosłownie kilka pytań i kazała iść do działu kadr po dokumenty mówiąc "musimy dać szanse młodym".

W jakim zawodzie chciałby pan pracować? Jakie ma pan plany na przyszłość?

Stary

Ciekaw jestem kiedy pani prezes przyjdzie na dół i spyta się dlaczego ludzie odchodzą... Odchodza starzy tapicerzy. Podwyżka pani prezes o 1 zł tu nic nie zmieni

Młody
@Stary

Pani Prezes nie zejdzie na dół , zgłoś ścieżką służbową że chcesz spotkanie i twarzą w twarz a nie na portalu żale swoje wylewasz , tutaj każdy może pisać byle co o byle kim..

Przepraszam że wypisuję bzdury na portalu ,poprosty mam problemy emocjonalne ,dysfunkcję mózgu ,dysflekcję -nie potrafię się poprawnie wysłowić dlatego piszę tutaj aha jeszcze cierpię urojenia kompulsywno obsesyjne oraz afazję , lubię poprostu sobię popisać, chciałbym poprostu rządzić zakładem i aby było wszystko tak jak Ja tego oczekuję, mam nadzieję że tymi moimi propagandowymi hasłami zdobędę jakieś stanowisko w firmię , hasła typu Strajk, podwyżki , bunt , zawszę ludzie dobrze kupią , a potem jak już będę zielonym to Cyk i kasa leci , a tych co krzyczeli razem ze mną pójdę do góry I Cyk -elegancko (usunięte przez administratora)i Cyk do zwolnienia a ja urosnę o i Cyk tak będzie ,legancko ten tego.

Tapicerzy uciekają z tapicerni jak psy przed hyclem........pewnie przez tą rodzinną atmosferę na tapicerni

Akord

Czy w tym roku przewidywane są jakieś podwyżki? Orientujecie się?

Rych

Podwyżki chyba roboty.

@Akord

tylko podwyżki stop procentowych. Kredyt hipoteczny 1200zl w górę. Za chwilę będzie trzeba iść dorabiać żeby żyć

Zawiedzony
@Rych

Dobrze powiedziane. Będą podwyżki ale roboty na inne nie liczcie . Tak samo ze śmiesznego kalendarza wynikało że nie będzie sobót od maja i co? Soboty do pracy. A w gratisie nadgodziny i to jeszcze do piątku. A było tłumaczenie że są nadgodziny żeby w soboty nie pracować. Ale zakład dba o was na tyle że funduje wam i nadgodziny i soboty w pracy.

Konan barbarzyńca
@Akord

Pani prezes płacze że podwójne za prąd płaci i podwyżki nie będzie.

@Konan barbarzyńca

Może trzeba zmienić taryfe i operatora

Ure

W 2021 roku taryfa G dla firm 380 zł za 1 MWH W 2022 roku 1000 zł za 1 MWH = pisinflacja

Ala
@Konan barbarzyńca

Dokladnie ????????

Swetgie

Widzę że każdemu nie odpowiadają zarobki wiadomo wszystko w górę poszło. Zapraszam do Gniewkowa do tapicerni zarobicie napewno. 12 zł na godzine, za pracę w sobotę 90 zł śmiech. Ludzie masowo uciekają stamtąd.

Inflacja

Te drożyzny wykąńczą nas wszystkich...,wiem nie ma co zrzucać to na pracodawcę , ale jest fatalnie, Polska się kończy.

Wyplata

Oj oj chyba się szykuje strajk pracowniczy. Po tej jałmużnie wrzało na działach.

Jałmużna
@Wyplata

Strajk strajk

Strajk
@Wyplata

Oczywiście że strajk powinien się odbyć. I to na każdym dziale. Pierwsze co to o wypłaty adekwatne do wykonywanej pracy. A po drugie ktoś w końcu powinien zrobić porządek z sobotami jak i nadgodzinami. Ponieważ zapowiada się kolejna sobota w pracy chodź wogole nie powinno ich być od połowy kwietnia. Potem te śmieszne gadanie że będą nadgodziny to nie będzie sobót teraz wymysł że jest sobota robocza bo trzeba nadrobić ( nie wiadomo co) i że tapicerzy nie chcą pracować po godzinach to dlatego wszyscy mamy pracować w soboty. Przecież to się kupy nie trzyma co chwile wymysł dlaczego kolejna sobota do pracy. Z tego co wiem większość nie ma zamiaru się w sobotę pojawić wogole i nawet wasze straszenie zabraniem premi nie pomoże. I skończcie w końcu wciskać ludzią kit na rozmowach ze soboty są wolne a nadgodziny zdarzają się bardzo bardzo rzadko. I dajcie tym ludzią którzy ciężko pracują w zakładzie odpocząć.

Obiektywny
@Strajk

Szkoda tylko, że nie słuchasz co się mówi na zebraniach i piszesz same głupoty. Dlaczego nie napiszesz, że za soboty jest dodatek. I nikt nikogo nie straszył, że zabiorą premię. Jeżeli ta praca Ci nie odpowiada to się zwolnij i daj ludziom pracować a nie ciągle wymyślasz problemy na siłę żeby pokazać jak bardzo jesteś pokrzywdzony i jak Ci jest źle. Szkoda słów

POzdrawiam
@Strajk

Taki jest Kodeks Pracy. Prędzej historyczne prace w sb jako nadgodziny nie były zgodne z panującymi zasadami. Sobota nie jest nadgodziną jeśli jest zaplanowana, a pracownik w okresie rozliczeniowym ma wyznaczony dzień wolny za te sobotę. Prościej się nie da. Edukujcie się, czytajcie, sprawdzajcie. Podkreślę to kolejny raz :) Link: https://www.aplikuj.pl/porady-dla-pracownikow/1682/praca-w-soboty-co-mowi-kodeks-pracy

T

Prawda

@POzdrawiam

" pracą w nadgodzinach nie będzie odpracowanie zwolnienia od wykonywania obowiązków, jakie zostało pracownikowi udzielone na jego pisemny wniosek w celu załatwienia swoich spraw osobistych. " Żadnego takiego wniosku nie podpisywałem i nie mam zamiaru. Ludzie obudzcie się, to jest masakra z tymi sobotami, wykorzystywanie! Odpracowujesz. Ok, Ale jaki dzień? Nie jakiś tam kiedyś, który konkretnie?! Nie mam tego na papierze - nie przychodzę do pracy. Druga sprawa: "Przedsiębiorca może wydać pracownikowi polecenie służbowe dotyczące pracy w godzinach nadliczbowych. Jest to dopuszczalne bez względu na rodzaj wykonywanej pracy lub zajmowane stanowisko. Nadgodziny nigdy nie mogą być jednak planowane z góry i być ujęte w grafiku czasu pracy. Mają one to do siebie, że mogą występować jedynie doraźnie w sytuacjach, których nie dało się przewidzieć wcześniej. " Informacja w piatek: od poniedziałku praca do 24 (10h). 3razy w tyg. Nie jest to już w tym momencie zaplanowaniem nadgodzin? A te soboty to niezła poduszka bezpieczeństwa, przyjdą zrobią i podgonia robote i zamiast zapłacić normalnie za nadgodziny to naliczony będzie śmieszny dodatek 60zl. Wolę się wyspać bo cały tydzień wstaje o 4.00. tyle w temacie, bawcie się

Eda
@POzdrawiam

Tylko że to nie jest planowana sobota (usunięte przez administratora)

Zibi

Co to planowanie nadgodzin ile musi upłynąć czasu żeby to można uznać za planowanie -dzień,tydzień miesiąc a może rok ? Ja wolę dowiedzieć się w piątek o nadgodzinach niż na ostatnią chwilę bo muszę załatwić sobie dojazd . A po za tym ja na zebraniach słucham uważnie i zawsze jest stwierdzenie ,,proszę się przygotować na nadgodziny bo mogą być" i to słowo MOGĄ to już wyklucza jako 100% planowanie tylko to jest informacja typu mogą wystąpić opady deszczu ( a nie muszą )

HA ha ha
@POzdrawiam

Wszystko zgodnie z KP, poparte kontrolami z Państwowej Inspekcji Pracy.

T

Witam pracownik na najniższej krajowej z premią motywacyjną ma tyle na rękę ile powinien dostać na najniższej krajowej i tu pytanie to on ma tą premie czy jej niema? Rozumiem że cwaniaczki wliczają premie do pensji aby się najniższa zgadzała czyli mam premie ale jej nie mam i tym sposobem robią w balonika oczywiście delikatnie mówiąc! (usunięte przez administratora)

Ha ha ha

Zapraszamy do pracy w sobote.

HA ha ha
@Ha ha ha

O której można przyjść?

Tapicer

Do tego każde święta i długie weekendy zawsze wolne ,zapomniałem dodać.

znudzony

soboty i tak nie przychodzisz tak jak my a wydające komplety były trzy panie i żadna ci nie pasowała to po co nakręcasz innych jak nie chce ci się robić i zamierzasz zmienić pracę na taką gdzie w domu będziesz gościem

Ciekawa

Jaką macie stawkę godzinową na szwalni i tapicerni? Pytam bo pracuje w jednej firmie z grupy i chce porównać czy mamy chociaz podobne stawki

Mrówa

Nie ma to jak pozbyć się najwierniejszego żołnierza (gdzie każde jego słowo było słowem kierownika ) i zwalić wszystko co się dzieje na tapicerni na niego. Chcemy zbudować idealny zespół, hahaha . Tak to jest jak ludzie po podstawówce zarządzają taką wielką firmą. W tym zakładzie nigdy nie będzie atmosfery, nigdy!!

BHP

Tak z innej beczki.. mamy szkolenie bhp 7.05.22. Może są chętni na integrację po szkoleniu? Piwko w Cristalu,czy coś takiego?

BHP
@BHP

Po co mam czas marnować na "piwko w cristalu" , jak już przyjdę na szkolenię "wygięty jak paragraf", -faza już na szkoleniu, a po dobitka na CPN, "Cristal" Ci w głowie człowieku...inflacja jest ty się puknij ...żebym za piwo 7 zybli płacił, ja na cepie mom cztero paczka ,Hej!.Chyba za dużo zarabiasz i trzeba ci zabrać i oddać potrzebującym ty KNURZE.

Dawid

Nadmienię że.jest to moja obiektywna ocena Mianowicie D.M z k.j demoralizuję.cały zakład

Kj
@Dawid

O co dokładnie chodzi .jeżeli coś masz do danej osoby to mu to powiedz w oczy. Bo demoralizować zaklad to poważne oskarżenie.

Dawid
@Kj

Każdy wie o co chodzi, w oczy mu powiedzieć...hahah , z miłą chęcią tylko pod jednym warunkiem ,Niech On Sam najpierw pójdzie do góry i powie te dyrdymały poszczególnym osobą na które w kółko nadaję...począwszy od swojego kierownika, uszy od tego więdną, a niestety jesteśmy zmuszeni go wysłuchiwać .

Wieś

W mogilnie w urzędzie pracy znowu ogłoszenia o pracę. Szukają tapicerów i kolejarzy. Może tam warto iść.

Zostaw merytoryczną opinię o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. - Janikowo

• Jak się pracuje w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 591.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 541, z czego 88 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 298 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.