ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Opinie o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Dziewczyna

Żeby tylko ta pomoc z Bielska i Słowacji zbytnio się nie przepracowała. Robienie kap czy też filterkow (usunięte przez administratora) pomoc z ich strony. Niech dadzą ich na linię, a nie... I normalnie tak jak my, a nie na jedną stację. Tylko się ośmieszamy. Hatfu na tą firmę całą.

Jony
@Dziewczyna

Racja, nasi robili na kilku stacjach w Bielsku i byli traktowani (usunięte przez administratora) a Ci takie coś, my potrzebujemy odciążenia na liniach! Na bustrach niepełne składy i liderzy pracujący, na kanałach po dwie osoby na liniach 3 os, a oni ich dają na kapy i na jedną stację haha

pik
@Dziewczyna

litości Dziewczyna! Ty w pierwszy dzień oczekujesz od nich wydajnej pracy na linii? w PIERWSZY dzień? Ty też jak przyszłaś do pracy to od razu zasuwałaś na boostrze?

Emi
@pik

Może nie muszą od razu wydajnie pracować.. ale robienie kap filterkow czy pakowanie do kartonów to nie jest zbyt ciężka praca. W dodatku jak my zostajemy na 12h to nikt nie patrzy czy jesteś już zmęczony tylko tyrasz jak walnięty po linii. A pomoc biur.. bezcenna... Chyba bardziej chodzi o kontrolę boostow niż o pomoc. Z resztą biurowce też nie wyrabiają normy więcej szkód niż pożytku

Operator
@Emi

Ja to się cieszę że biuro nam pomaga, bo wcale nie musi tylko chce

RaZeL
@Emi

Zostańmy dla siebie ludźmi... Pomoc jest pomocą. Tyle i aż tyle. Dlatego biurowym są zlecane prostsze zadania, aby nie obciążać tym doświadczonych operatorów, którzy robią duże ilości i wykonują to dobrze - tam są też potrzebni. Biuro też widzi ile operatorzy wykonują pracy. Kto może i chce - pomaga. W drugą stronę przy innych wspólnych akcjach jest również pomoc od operatorów. Czy tak nie jest łatwiej, lepiej i nieco bardziej przyjaźnie? Serio - chcemy kolejne godziny w ciągu każdego dnia się nawzajem hejtować. Po co?

@Dziewczyna

Ludzie ze Słowacji bardzo fajni pracowici ludzie raz się pokaże i robia nie to co agencyjni po 8 razy się gada pokazuje i nic a potem i tak rezygnują z tej pracy.

@Emi

Podmontaże nie są ciężką pracą fizyczną. To fakt. Ale idźcie i róbcie tą koronkową robotę, tylko tak, żeby dla wszystkich starczyło i nikomu nie brakło. Tam musi być ogień, żeby nadążyć. Pamiętam operatorkę, która miała pocięte i krwawiące palce od " tylko filterków ", pamiętam operatora, który miał zapalenie ścięgna w ręce od podmontażu kap. Więc nie wypowiadajcie się na tematy, o których niewiele wiecie mądrale. Siądźcie tylko na osiem godzin i róbcie to co robią te dziewczyny. Oczywiście w należytym tempie. Dawniej robiliście podmontaż na liniach, a teraz to nawet jak macie awarię to niewiele jest osób, które same od siebie przyjdą i pomogą. Więc nie szufladkujcie pracy innych. A za pomoc osób z biura powinniście podziękować.

Zdziwiona
@?

Bez przesady, za co dziękować... Większość wykorzystała fakt, że mają w końcu nadgodziny. Przecież ci najniżej zarabiają mniej niż teraz produkcja z nadgodzinami.

Zaza

Ale zrobili EBB na szaro ...ciekawe ile osób się zwolni z tego obszaru. Wszystko zrobią byle by oszczędzić pieniądze na czlowieku

Ebb
@Zaza

Już jeden dział pracował w 4rech brygadach.. zapytajcie sie ich co o tym myślą :) Znam mechanika i zadowolony nie był.

@Zaza

No 5 osób zadowolonych że komuś się robi gorzej no gorzej jak melepety. Rzygać mi się chce na to z jakimi pseudoczłowiekami pracowałam. Wy jesteście nienormalni, was należy odizolować od reszty ludzi. Wy nie powinniście mieć praw wyborczych

AntyJola
@Jola

Po pierwsze-uśmiechnięta buźka oznacza, że odpowiedź jest pomocna, a nie, że ktoś jest zadowolony z zaistniałej sytuacji. Po drugie-pracowałaś z ludźmi,a nie z człowiekami, nawet jeżeli byli pseudo. A po trzecie mamy prośbę-po co wchodzisz w konwersację z nienormalnymi? Znajdź sobie rozmówców na swoim poziomie lub rozmawiaj sama z sobą. Każdy lubi porozmawiać z inteligentnymi osobami. A Ty się za taką uważasz,więc monolog jest wskazany.

Gutek
@Zaza

Jak to ile osób się zwolni? I jeszcze tylko z tego obszaru? Ano nikt się pewnie nie zwolni...przecież każdy się rwał do pracy na EBB a już szczególnie w soboty i niedziele. No to teraz firma zapewniła soboty i niedziele na EBB. Zastanówcie się co możecie zrobić konkretnego oprócz bezużytecznego skamlania na forum. No chyba, że ktoś przysępił 20zl/m-c

Do negatywnych

Boli was???????? ałaaaaaaaaa... Korpo_nikt boli was ??? Ktoś dostanie nawet 10 tys premii za granicą bo po prostu pracuje i na to zasługuje... My zwykli pracownicy trzyzmianowo pracujemy ciężko żeby nasz pan mógł kupić sobie kolejny super jachtowiec , niby pandemia niby kryzys ale widząc zyski zaje...ste hehe . Prosto z mostu koledzy o koleżanki ,miliardowe premie nie są dla nas dla nas tylko połap do 5 zer lącznie z dyrekcją a ninni puład do 10 zer hehehehehehheheh ,jak by to powiedział nasz ponad ktoś jedziemy !!!!!!

Jola

Dobrze, że przekazałeś tę informację. Jestem ciekawa kto dał tę smutną buźkę, podejrzewam że to sfrustrowana osoba. Szczerze to żal mi jej

Booster

Zakład zf (TRW) dawno zszedł na (usunięte przez administratora)Niestety ludzie tego niee widzą. Powodzenia.

Witold
@Booster

Z jakiego powodu tak podupadł według ciebie? Czytałem że rzadko są podwyżki. Chodzi o ci tylko o kasę czy do innych warunków tez masz zastrzeżenia?

Eli
@Witold

Chodzi głównie o kasę . I o traktowanie ludzi . Robią z nas roboty które mogą pracować w tym samym tempie przez 8h. Z resztą tutaj liczy się wynik a nie ludzie. A podwyżki ... Trzeba się o nie prosić i to jest przykre.

@Eli

Sama prawda. Ludzi do pracy brak, a zamowienia coraz wyższe.

Jola

To trzeba się cieszyć:) nie ma ludzi i pracy dużo to Ciebie nie zwolnią:) Taka prawda

@Jola

Rzucają ludźmi po różnych zmianach i braki pełnej obsady na liniach. Dopiero się zacznie jak wrócą pełne zamówienia. Praca w upałach latem i w zimie zimą. Nawet w dystrybutorze gorącej wody nie ma aby czasem człowiek nie poczuł się zbyt dobrze. Zakład przy każdej podwyżce próbuje wyślizgać pracowników. Takie realia a robi się oraz większy bałagan.

@Jola

A Ciebie ktoś pytał o zdanie? Dość już na tym forum naubliżałaś i krwi napsułaś. Zwolniłaś się i udzielaj się u nowego pracodawcy. Być może zainteresują go złote myśli Joli.

Jola

Ten ktoś nie pytał o zdanie. A tobie marzy się ograniczanie możliwości wypowiedzenia. Marzy ci się ustawianie wszystkich ludzi według swojego uznania. Zapisz się do partii, na pewno odniesiesz więcej sukcesów niż dotychczas. Pracuje u siebie i dla siebie, nie dla kogoś.

Magazynier

Fachowe i konkretne pytania zwiazane z praca magazyniera. Pytają o umiejętność obsługi skanera i pojazdów jezdnych ( wózków widłowych, skuterów itp.) Pytaja o t oczy bedziesz opracowałw nadgodzinach - warto powiedziec ,ze tak, gdyz i tak nie zawsze trzeba na nie przychodzic.

Poinformowany

I cyk, skończyło się bezkarne szkalowanie po kadrach i w sieci ludzi. Mamy pierwsze zgłoszenie na policję dotyczące wpisów na tym portalu.

I co?
@Poinformowany

Policja już otoczyła ZF?

Bbb

Reakcje Administratora tej strony są trochę śmieszne. Kasuje opinie ni z tego ni z owego, co zmienia całkowicie sens innych wypowiedzi. Robi sie z tej strony kabaret. Ja dziękuję. Wysiadam. Ale życże Wam najlepszego. Pracowałem u Was swego czsu i było super. Naprawdę

Anka

Wszyscy jesteście tutaj na stronie internetowej tacy mądrzy, ale żeby do Niemiec napisać skargi, to już nie umiecie. Języka się nie zna, co barany?

Zły
@Anka

Widocznie Ty też zaliczasz się do tego zacnego grona baranów. Nie znasz języka i dlatego nie dzwonisz mądralo.

@Anka

A co ZF to jakaś kolonia niemiecka? Nie obowiązuje u Was Polskie Prawo Pracy? Poza tym w Polsce obowiązuje ustawowo język polski.

Baa
@Anka

Nie wstydźcie się, że nie znacie języka niemieckiego. Albo innego. To fajnie jak się zna języki obce ale to nie może być kryterium oceny Pracownika. A tak było jak tam u Was pracowałem. Żenada Tu jest Polska. Jesteśmy w naszym kraju.

@Zły

Ja nie dzwonie, bo nie narzekam!

Bo jest debilna

Agnieszka
@Anka

to co konkretnie w warunkach Ci się tak podobna, że nie ma na co kompletnie narzekać? zdradzisz?

Dobre
@Agnieszka

Pewnie najbardziej się podoba, brak dostępu do Ciepłej wody, 16stopni na hali po weekendzie, brak nadgodzin, praca w kij wie jakim systemie czy 2 lub 3zmianowym. I podwyżki które mamy raz na ,, ruski,, rok. To jest najlepsze w firmie.

Ciekawy

Mam pytanie czy osoba która juz pracowała w ZF ale powiedzmy nie przedłużono umowy i chciala by wrócić to musi przez agencje pracy czy da się od razu pod Zf skoro ma doświadczenie i jakie agencje prowadzą rekrutację?. Dzięki za jakos odp.

Może agencje towarzywskie?

Kobieta
@Bbb

Tobie nie agencja, a lekarz potrzebny. Jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie, to lepiej bądź cicho.

Seriooo
@Ciekawy

Serio ktoś chęć tu wrwcać? Z tego co wiem to przyjęcia są wstrzymane

XxX

Przyjęcia są wstrzymane

@Kobieta

Chorzy to są Ci co wymyślili te agencje pracy. Źle się mi to słowo kojarzy. Firma nie może normalnie zatrudniać pracowników? Muszą być pośrednicy? To trąci niewolnictwem. Oczywiście jest to moja opinia.

@XxX

No zdaję sobie sprawę ale kiedyś napewno to ruszy ale widzę to forum to dno nic nie można się dowiedzieć sensownego.

@Ciekawy

Pracowałem tam. Było super. Przede wszystkim zasady np. aby nie szukać winnych tylko sposobów na rozwiązanie problemów. Nie podobało mi się zatrudnianie Pracowników przez tzw. Aencje. To było i jest chore. Generalnie polecam. Fajna firma. Fajny zespół. Dbają o Pracownika. Nigdy nie czułem się tam jak obcy. Zawsze jak w rodzinie.

Agnieszka
@Bbb

wygląda, że faktycznie Ci odpowiadało. A napiszesz jakieś konkrety odnośnie specyfiki samej pracy? Jak już to w praktyce wyglądało itp?

On
@Ciekawy

Jeśli komuś nie przedłużają umowy, to raczej już nie zatrudnią go z powrotem :( Takie zarządzanie to jest normą w tej firmie, że ciągle zatrudniają i zwalniają, nie tłumacząc powodów. W takiej firmie jak ZF nie należy szukać pracy! Tam rządzi klika, co drugi to rodzina. Wystarczy, że coś powiesz, co komuś się nie spodoba i już tam pracy nie masz. Dyrektorce to tylko się wydaje, że tam rządzi, ona tylko podpisuje papierki.

Damian
@Agnieszka

Specyfika? Ciężka, fizyczna praca, raczej dla mężczyzn, którzy nie chcą tam pracować, dlatego zatrudniają kobiety. Ludzie, którzy tam długo pracują strasznie obgadują nowe osoby, wyśmiewają, poniżają, a nawet znęcają się psychicznie. Więc lepiej idź do pracy gdzieś do biura, gdzie jest trochę kultury, a jeśli nie masz odpowiedniego wykształcenia do pracy w biurze, to wyjedź do pracy za granicę, najlepiej tam, gdzie nie ma Polaków.

Bara
@Damian

Dla mężczyzn praca??? Haha dobre kobiety robią na boosterach na liniach a faceci ubierają kapy albo kible wywożą. Taka filozofia firmy i kierowników . Najlepiej wszędzie wysyłać kobiety a faceci gardzą praca. Liderzy jak nie mają co robić to siedzą na telefonie z tyłkami na kalteku i bezczelnie się patrzą jak pracujesz na lini i głupio odgryzają. I taki liderek jeszcze premie dyrektorskie dostaje za co się pytamy??? Za kablowanie na ludzi i na nie robstwie. A jak już ma stanąć na nie swojej lini i pracować to słyszy się,, chyba was (usunięte przez administratora) Że będę pracować ,, tacy mężczyźni tu pracują. Zero kultury osobistej. Owszem zdarzają się wyjątki ale ledwo można policzyć na palcach. Więc drodzy kierownicy jak rozsyłanie po innych liniach ludzi bo ich linia stoki to organizujcie pana pracę pierwszym. A nie baby do roboty o chłopy (usunięte przez administratora) Robić! Wstyd wstyd wstyd!!!!!

@Agnieszka

Moja ocena (wyłącznie moja) jest taka. ZF, kiedyś TRW to typowa montownia zarządzana z zewnątrz. Typowe korpo Praca tam nie była ciężka bo polegała na obsłudze zautomatyzowanych linii produkcyjnych, obrabiarek CNC lub innych wysoko zautomatyzowanych urządzeń. Fajnie było się z tym zapoznać Praca była jednak uciążliwa bo wymagała stania przez prawie osiem godzin i wykonywania tych samych czynności. Nie Wszyscy mają predyspozycje do tego typu pracy. Trzeba to brać pod uwagę. Możliwości awansu były niewielkie. Dział Techniczny, Jakości i ew. UR. Wszystko obsadzone a Góra była zabetonowana przez... korpo Pamiętam jednak niesamowitą dbałość o Pracownika. BHP, ubrania robocze, narzędzia, dystrybutory wody, stołówka itp... Coroczna tzw. indeksacja płacy to było coś super. Nigdy w żadnej firmie tego nie doświadczyłem. Podobały mi się też zasady rozwiązywania konfliktów, które zawsze się pojawiają w zespołach.... Rozmowa między sobą lub rozmowa z udziałem Przełożonego lub rozmowa z udziałem Specjalisty do spraw komunikacji z HR-u Fajna firma. polecam ZF.

Stary pracownik
@Ciekawy

Skoro pracowało się w tej firmie , i to w ZF lub TRW to nr telefonu ten sam , ten sam szef produkcji , te same osoby w hr . Wiec człowieku zadzwoń i się dowiesz , a nie szarych ludzi z produkcji pytasz . ????

Piotrek

ZF zakład(usunięte przez administratora)Jedni zatrudniają drudzy tam pracuja.!

czy_warto?

Chciałem się dowiedzieć czy warto aplikować do ZF na operatora? poczytałem trochę forum i sam nie wiem czy podjąć temat. Poza finansami chyba dla mnie najważniejsza jest atmosfera w pracy. Z Waszych wpisów wynika że zmiana C jest całkiem spoko. Tylko czy mam wpływ jako kandytat na wybór zmiany na której będę pracował? a może jakieś inne Wasze sugestie i opinie?

@czy_warto?

Na zmianę nie masz wpływu. Gdzie potrzebują tam idziesz, a jak ci nie będzie pasować, to Cię zwolnią. Zastanów się 10 razy, zanim wybierzesz tę firmę.

A mało jest osób głownie z boostrów co mają dwie dodatkowe przerwy na papieroska .Niektóre osoby to nawet po 10 min siedzą albo i dłużej

To ja
@Anna

A mało jest takich osób jak Ty, które interesują się każdym, tylko nie sobą?

To ja

Zdziwisz się, ale nie palę. Nie mam dwóch przerw. Robię swoje i idę do domu. I nie interesuję się tym co ktoś inny robi. Żyj i pozwól żyć innym.

Jo

Zlikwidować palarnie

@Jo

Przerwy też zlikwiduj. Po co one komu?

Haha
@Jo

Sam/a się zlikwiduj ????

Marzena
@Anna

A niektóre osoby mają pół godziny przerwy i jeszcze ze 2 razy albo i więcej na papierosa wyjdą, a powiedzą, że idą do toalety

Booster

We wcześniejszych firmach na fajkę szło się raz przed przerwą i raz po. Tutaj na większości UW idzie sie po 2 razy. Jednak trzeba się cieszyć.

Halina
@Booster

A jest to oficjalne, czy trzeba się ukrywać z takimi wyjściami na fajkę? Bo w sumie to nie bardzo rozumiem twój komentarz

@Halina

????????????

Ker
@Booster

W tej firmie to trzeba się kryć nawet z kawą jak się uda Ci ja zrobić. Bo nie mamy dostępu do Ciepłej wody na hali. Oczywiście nikogo to nie interesuje że jest zimno na hali i człowiek chciałby się napić czegoś ciepłego. Dobrze za to że biura mają dostęp do kawki herbatki ciasteczek.

Dlugoletni
@Ker

Zgadzam się. Żałują nawet ciepłej wody, a na hali zimno jak w psiarni, wieje z każdej strony. N wspomnę o gazowanej wodzie , też wiecznie jest jej brak.

@Ker

Nawet na stołówce gdzie jest jedyny dystrybutor z ciepłą wodą nie uświadczysz jednego kubeczka

Operatorka
@Ker

Fakt, że nie ma gorącej wody na hali. Ale to jest wyłącznie nasza wina. Przypomnijcie sobie jak wyglądala posadzka, schody i inne pomieszczenia? Porozlewana kawa, herbata, zupki i inne płyny, a na prośbę aby taki delikwent posprzątał po sobie była odpowiedź, że od tego jest firma sprzątająca. Zgadzam się, że nie ma gorącej wody, że na stołówce można zrobić kawę lub herbatę, tylko czajnik, który się tam znajduje obrósł już kamieniem i generalnie sama bałabym się zagotować w nim wodę. A więc prośba do naszego szefostwa, aby zakupiło dla nas szaraczków nowe czajniki o dużej pojemności. Tak, żeby podczas przerwy wszyscy pracownicy mogli napić się czegoś ciepłego. Ewentualnie zorganizować jakiś dyży termos z gorącą wodą lub herbatą. Niestety jest zima.

Zyk
@Operatorka

Ogólnie cały ten zakład to porazka. Z tą ciepła wodą to Przeginka. Ludzie na nocnych zmianach chce się spać więc piją kawę na pobudzenie..o raczej trzeba napisać pili.. bo już takiego rarytasu nie można doznać w naszej firmie. A czaink na stołówce. Szal... Jeden na 300osob ! Pewno każdy na przerwie ma czas aby iść na stołówce czekać najpierw w kolejce na obiad a potem w kolejce do czainika żeby zrobić sobie kawę bądź herbatę. No i w dodatku bony świąteczne.. śmiech na sali.. 300zl z laską. Inne zakłady dają 1000zl np w plastiku. Ale cóż ... Bieda z nedza

@Zyk

Czytając wasze wypowiedzi jestem w szoku! Ja pracuję w Zf w Bielsku-Białej i bony na święta to było 1500zl na karcie sodexo + 150zl/dziecko też jako karta. Co do wody,to u nas też nie ma (kubeczków żeby sobie nalać wody też nie,więc jak nie masz że sobą butelki,to się nie napijesz)

@Zyk

W oplu 5700 brutto premii a tutaj....szkoda słów.

Szaraczek
@Zyk

W ZF Gliwice każą się jeszcze cieszyć że dali te 300 zł , to jest duma Agnieszki i Sabci .15’ na hali jak po weekendzie wracamy do pracy , oszczędności na wszystkim co dotyczy pracowników . Teraz dołożą nam linie KP i zaś zaoszczędzą pare złoty na likwidacji liderek z kp . Jednym słowem , rob nie dyskutuj,, jak Ci się nie podoba to dowidzenia , mamy dużo nowych osób ma kto Was zastąpić ????

Majka

No tak, ale w Bielsku szefostwo zakupiło dla każdego bidony, a u nas są wymówki że mamy stare od 10 lat kubki termiczne, które ostatni raz były rozdawane z 6 lat temu xDD połowa tego zakładu tych kubków nawet na oczy nie widziała....

Ktos2
@Szaraczek

A gdzie są te nowe osoby?. Bo chyba nie na zm.B

@Majka

(usunięte przez administratora) wszyscy jak źle, w innych firmach tak dobrze to czemu się nie zwolnicie? Jesteście (usunięte przez administratora)

@Jola

A Ty się chyba zwolniłaś? Więc po co się wypowiadasz??

Jola

Jesteś szybka w myśleniu jak Schumacher na torze w jeździe. Pozazdrościć talentu. Jesteś za pisem? Czy może rodzinne zachowania?

Yyyrku
@Ktos2

Bo na waszej zmianie nowi nie chcą pracować :)))

Gosc

Te 3 baby na stanowiskach wyzszych doprowadzily do upadku Zf... gratulujemy podejscia do pracownikow... zal, zenada.

@Gosc

Które to? Znamy je?

Witek

Poprawię się - dochody wyniosły 38,3 mld euro

@Witek

A na święta po 300 zł w bonach gdzie 60 zł podatku zabiorą. Żenada.

M
@...

Fundusze są na korpobzdury typu "kawa z pasją" Itd. Dla Ciebie pracowniku jest norma i czas cyklu. Ciekawe czy zwykły pracownik może zejść z linii, pójść posiedzieć i pobawić się w ten cyrk w swoim czasie pracy?

Ktos2
@M

I jeszcze tragedia bo zejdziesz do szatni 30 sekund przed czasem. Blazenada.

Gorąca czekolada
@M

Kawa z pasją a na produkcji nawet nie ma czym sobie zalać kubka na przerwie bo kogoś to bardzo bolało z góry.

Gorąca czekolada

@...

A te wszechobecne tablice i dupne monitory z danymi wyssanymi z palca jeszcze są?

A
@Bbb

Te bardzo potrzebne monitory dalej są. Stoją na EBB wyłączone. W końcu były tak potrzebne.

Witek

Dochody ZF za rok 2021 ponad 38 mld

?

Kiedy zwolnienia grupowe? Wiadomo coś?

@?

Jutro ale tym razem zaczynają od góry????

Mm
@?

Wtedy kiedy będziesz miał mózg. Czyli wcale :)

....

No. I prosze mozna dac podwyzki?mozna jak sie okazuje. Nie sa to fascynujace podwyzki ale zawsze cos. MAMY TO DZIEKI ZWIAZKOM ZAWODOWYM! Ktos w koncu cos dla nas wywalczyl. A te osoby ktorym szkoda dawac 20zl co mc na ZZ powinny sie teraz wstudzic I (usunięte przez administratora) dostac a nie podwyzki za ich skompstwo! Pasozyty sie ciesza ze sie nie skladaja a I tak maja podwyzki... teraz trzeba jechac po takich osobach I ich uswiadomic ze sa frajerami ...

Helka
@....

jasne, dzięki Związkom Zawodowym... a poprzednie 20 lat to było ZERO jakichkolwiek podwyżek, bo Związki nie istniały? sami odpowiedzcie sobie SZCZERZE...

....
@Helka

A myslisz ze bez zwiazkow dostalabys 10%premi?I to we wrzesniu. ... nie sadze. Podwyzki byly owszem po 4%. Uuuu chyba ktos tutaj sepi 20zl na ZZ. Ze tak bardzo broni ZF. Nie oklamuj sie... gow... bysmy dostali gdyby nie Zz. A przez taka glupia gadke jak twoja tylko wkur...ludzi do okola. Bo ta firma nigdy nic nie daje sama od siebie. Ciagle im kasy brakuje a widocznie woleli dac podwyzki nizeli ryzykowac ze bedzie strajk. Chociaz uwazam ze powinnismy dostac 20% podwyzki. I skoncz (usunięte przez administratora) ze to ZF daje takie premie sami od siebie. Zostali przyprci do muru wiec musieli sie zgodzic. W koncu inne Zf dostaly podwyzki mimo ze zarabiaja wiecej od nas. I MAM NADZIEJE ZE Z TYM NIE ROWNYM WYNAGRODZENIEM TEZ ZZ ZROBIA PORZADEK! Bo jak oni za to sie nie wezma to nikt... I dobrze o tym wiemy. Wiec zapisujmy sie do zwiazkow bo warto... a nie byc frajerem ktory liczy na cud a sam nic w tym kierunku nie robi tylko pasozytuje na tym ze inni placa.

Oleeeeeeee
@....

Jechac to możesz po swojej starej wieśniaku. I lepiej zamknij dupeee bo (usunięte przez administratora) wioską. Wielkie podwyzki 200 brutto smiech na sali. Wieśniaku słownik sobie lepiej kup!

@....

Chciałem napisać zostaw, niewarto, ale jednak nie, zawsze warto edukować. Tyle tylko, że przez lata nowe ELYTY nie po to chowały sobie pewien elektorat by ten był zdolny do jakichkolwiek przemyśleń, tylko na upartego, wbrew logice, trwał przy swoim. Wokół mnie jest trochę ludzi, którzy na pytanie czy zapiszesz się teraz do ZZ, jakby tak, delikatnie mówiąc, nie potwierdzają, jednocześnie ochoczo licząć ile to jest 10% od września i kolejne 8% od stycznia...ponawiam apel powyżej, zapisujmy się do ZZ. Im nas więcej tym lepiej. Nowych problemów w przyszłości na pewno nie zabraknie, warto by Góra wiedziała, że ma pod sobą zorganizowaną Ekipę, która potrafi...miłego weekendu, choć pewnie wielu z Was w pracy, pozdrawiam.

Kanalik
@Oleeeeeeee

200 brutto dostał czyli na umowie miałeś 2000 brutto, szanowni Państwo proszę nie karmić trolla, nie warto

@Kanalik

Gość przesadził z tym 200 brutto , ktoś tu chyba liczyć nie potrafi.

Co za pytajnik, chyba zdecydowanie więcej niż 200 :)

@Oleeeeeeee

Co za słownictwo. Wręcz wspaniałe, nadaje się do teatru w warszawie. Głos ludu z ZF

@Helka

2 osoby doszły do prawidłowych wniosków, czyli jak dbasz, tak masz. A 7 osób to tarpany, czyli jak srasz, tak spłukujesz. I dalej nic nie widzą.

Jola

On umie liczyć prawidłowo. Ma 2000 brutto guzików na umowę zlecenie i się cieszy, bo ma dużo guzików, a tu mu dadzą kolejne 200 guzików poprzez ZZ. Po prostu parafianin, nic nie zmieniać, bo hurr durr kiedyś to było dobrze za takie guziki. Ciekawe ile jest takich parafian w ZF Gliwice?

Ktoś
@Jola

Co Ty z tymi guzikami? A podwyżki w ZF to już nie powinien być Twój problem, bo skoro dałaś wypowiedzenie to jej nie dostaniesz. I skończ już ubliżać ludziom. Współczuję Twojemu nowemu pracodawcy.

@....

Czy te podwyżki otrzymają wszyscy? Osoby pod firmą pośredniczącą też?

Lollll
@Ciekawy

No I nowo przyjeci tez niech dostana podwyzki od razu a co... im sie to tez nalezy... niech zarabiaja tyle samo co my.. I tak maja na start 4tys to jeszcze podwyzka tez sie im przyda. I bede miec 4,5tys po 2tyg pracy.. Zf szasta pieniedzmi tam gdzie nie ma tylko zal funduszy na pracownikow wieloletnich. Ale nowym jasne ze podwyzka sie nalezy pewno ciezko na to pracowali cale 2tyg a nie 10lat...

Renata
@....

Ah czyli rozumiem że o te podwyżki długo walczyliście? jak długo dokładnie?

Bxjabnc
@....

Bez związków te podwyżki i tak byśmy dostali,wszystkie zf w Polsce dostały wiec nam tez musieli dać bo przypominam ze nad nasza dykrekcja są osoby wyżej postawione i oni decydują nad takimi kwestiami

ZF Wrocław
@Lollll

Szkoda że ZF we Wrocławiu wielkie (usunięte przez administratora) da swoimi pracownikom... Przydał by się im strajk włoski -10% wydajności w każdej godzinie!! Może szybko by się nauczyli że ludzi trzeba szanować i doceniać.... Ale niestety pracuje z ludźmi którzy nie potrafią się Solidaryzować :(

####
@Bxjabnc

Ales Ty durna... Zf dawaly podwyzki bo zwiazki zagrozily strajkiem we wszystkich zakladach. To oczywiste ze dali od razu podwyzki kazdemu zakladowi tylko szkoda ze tak malo.... a tak to w tamtym miesiacu byla gadka ze nasza ,,szanowna,, dyrekcja nie planuje podwyzek I co ... cud sie stal. Ale oni wspanialomyslni... szkoda ze nikt nie widzi ze to nie ich dobroc tylko strach przed strajkiem.

@Bxjabnc

A możesz wszystkim powiedzieć, skoro uważasz, że te podwyżki i tak by dali, kiedy to były jakiekolwiek podwyżki w środku roku? Bo ja w ciągu ośmiu lat takiej sytuacji nie pamietam. Tylko i wyłącznie widmo akcji protestacyjnej, oraz ewentualnego strajku ich do tego skłoniło i teraz cieszą się, że stołki pod (usunięte przez administratora) im się już nie palą a nas z głowy na jakiś czas mają śmiesznie niskim kosztem. I proszę z podwyżkami nie mylić przechodzenia na wyższą stawkę co kilka lat temu zdarzało się nie tylko od stycznia, ale to inna historia.

@Operejter

Jak dla mnie, to nie są żadne podwyżki płac lecz zwykłe wyrównanie galopującej inflacji, ale i tak inflacja jest powyżej 16%, a my dostaniemy od września 10%, a od stycznia pozostałe 8%. Tylko, że w nowym roku to inflacja może poszybować powyżej 20%. A więc pytam gdzie jest ta podwyżka???

BAL

Trzeba zauważyć że 8% zależy od wielu czynników i jest uznaniowa. Można dostać 1% albo 8% wszystko zależy od oceny przełożonego

@BAL

Nie jest uznaniowa dla pracowników obróbki, dla reszty (biura) tak. Już widzę jak czterystu czy pięciuset pracowników obróbki od nowego roku dostaje po 8% podwyżki a dziesieciu czy trzydziestu nie bp ocena nie taka...troche spokoju doradzam.

@....

Przestań z tymi podwyżkami grosze dali a z kija wam leci jak bys dostał 1000zł nnetto. A co do związków wcześniej czy później będziecie pod butem dyrektora.

No taaaa
@Lollll

To się zwolnij i zatrudnij od nowa, to może dostaniesz więcej...

Helka
@....

Jasne, inne zakłady ZF zarabiaja wiecej od nas... idz sobie popracowac do ZF czestochowa to zobaczysz ile tam zarabiaja... chyba ktos tu musi zaktualizowac swoje informacje, a nie pisac niesprawdzone glupoty i bić piane hehehe

@Operejter

a moze te podwyzki (w srodku roku) sa zwiazane z inflacja, jakiej w Polsce nie było od 20 lat? nie pomyslaleś/aś o tym?

@pracownik

Podwyżki od września zostały przyznane na drodze porozumienia ze ZZ. Porozumienie zostało przez Firmę zaakceptowane ponieważ był spór zbiorowy i w perspektywie mozliwe referendum strajkowe. Nic tutaj nie było inicjatywą własną Firmy. Jeśli szanowny pracowniku/pracowniczko myślisz, że Firma postanowiła dać podwyżkę od września bo inflacja, bo to czy tamto to proponuję sięgnąć do raportu ze spotkania z przedstawicielami Załogi. Jednak odpowiednio wcześniejszego, chyba na początku trzeciego kwartału. Padły na nim w kierunku Dyrekcji pytania czy w związku z sytuacją, wiadomo jaką, będą jakiekolwiek rewizje wynagrodzeń. Odpowiedź była, delikatnie mówiąc, lekko z pozycji siły, mianowicie..."Ewentualne podwyżki są na przełomie roku a planowanie odbywa się w czwartym kwartale a jeszcze czwartego kwartału nie ma". Miesiąc po tym, po spotkaniu ze ZZ zawarte zostało porozumienie placowe i przyznane 10% od września. Na jednym z kolejnych spotkań przedstawiciele Załogi usłyszeli, że po analizie sytuacji w naszej Strefie i aby utrzymać konkurencyjność Firma postanowiła dać podwyżki....Albo ktoś jest dorosły i powazny, albo w to wierzy...pozdrawiam.

Operator

Od pilnowania pracowników są liderzy, albo kierownicy. Niedługo w tej firmie oddychać też nam zabronią osoby, którym szkodzi nieświeży oddech kolegi.

Luli

Wyobraz sobie ze jest to (usunięte przez administratora) jak trzeba skakac po stacjach przez godz , bo palacze musza sobie zapalic. Godz w niepelnym skladzie przed, I po przerwie to chyba duzo co nie? Po prostu nie mam ochoty (usunięte przez administratora) na lini za inniych tylko dla tego ze znikaja na papieroska po 10min potem znowu 10min inna osoba itd. Wiec czasowo wyglada to tak ze jak na lini jest 5palaczy to trzeba troche sie naskakac po lini za nich... wiec sam sie ogarnij I nie sedz tyle na palarnii

@Luli

Racja. (usunięte przez administratora).....palaczy jak 4 godz nie umia wytrzymać bez palenia.

Ktoś
@Luli

Wypisujesz bzdury. Osobiście nie palę i jestem wrogiem palenia, ale przynajmniej potrafię spojrzeć obiektywnie na problem. Ja też pracuję na linii i jakoś nigdy palacze sami nie schodzą ze stacji po to, żeby zapalić. Zawsze zastępuje ich lider i nie trwa to 10 minut. Nie siej fermentu. Bo jeżeli jest jak mówisz to w godzinie, w której operatorzy schodzą na papierosa powinien być niższy wynik. A kierownicy monitorują produkcję. Coś z Twoją oceną sytuacji jest nie tak.

Yyyy
@Ktoś

Chyba nie wiesz co sie dzieje na boostrach... liderzy teraz glownie sa pracujacy wiec palaczy nie ma jak zastapic tylko trzeba skakac na lini... I niektorzy sa tak bezczelni ze maja w (usunięte przez administratora) wynik itp. Z reszta wyniki zawsze sa oklamywane... wszyscy o tym wiedza... a palacze to jest problem dla lini I to duzy... I znam takich co chodza nawet po 12min na petka 4razy na zmiane. Wiec sam nie siej informacji skoro nie wiesz jak sytuacja wyglada na boostrach

Yyyy
@Ktoś

A wynik sie zgadza bo liderzy maja parcie I kaza (usunięte przez administratora) w niepelnym skladzie tak jakby byl pelny proste...I inni na tym cierpia

Haha
@Yyyy

I to aż tak cię boli? Skoro osoba paląca idzie zapalić i nie ma jej 10 minut to w czym problem? Idź sobie do kibla na 10minut na fejsbuczku sobie posiedź i wróć,jak mi się chce (usunięte przez administratora) i siedzę w kiblu 10minut to tez jestem bardzo zły bo sram? Ogarnij się cepie jak nie masz swoich problemów ze boli cię ze w pracy ktoś pali to zajmij się pilnowaniem dzieci żony męża czy psa

Maria

ZF z tym rozliczeniem 3 miesięcznym mam na dzieje że to plotka był by to dla firmy strzał w kolano.Grono ludzi odejdzie a nowi jak się dowiedzą to nie przyjdą.Trzeba pamiętać że kryzys minie a po takim ruchu z waszej strony ludzi do pracy nie będzie

@Maria

Siemano tu wasza znienawidzona Jola:) dyrekcja chce was ponoć (usunięte przez administratora) A wiecie o tym że nadgodziny w danym miesiącu miesiącu mają być wypłacone normalnie, za dany miesiąc? Kodeks pracy nie przewiduje innej możliwości Tak że tego...

Mm
@Jola

Jak będą chcieli to mogą zrobić nawet roczny okres rozliczeniowy. Tak przewiduje kodeks pracy

Baa
@Jola

Jola, kij ma dwa końce. Zgodnie z KP sobota to nie są nadgodziny. Za pracę w sobotę należy się dzień wolny.. I tyle. W kraju na wskroś katolickim możemy pracować dodatkowo tylko w dzień święty czyli Niedzielę. Taki paradoks.

UR

Gdzie jest Adi szwaja ?

Zostaw merytoryczną opinię o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o - Gliwice

• Jak się pracuje w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 248.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 226, z czego 21 to opinie pozytywne, 73 to opinie negatywne, a 132 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Kandydaci do pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o