Opinie o Kanz (Hurtimex S.A.) w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Hurtimex S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Hurtimex S.A. o rekrutacji.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hurtimex S.A. w Łódź

Do Suwax. To że firma jest notowana na giełdzie nie oznacza, że sie dobrze w niej dzieje.Firmy decydują się na wejście na giełdę z kilku powodów a najważniejszym jest chęć pozyskania tańszego kapitału na rozwój niż z innych źródeł, na przykład z banków. Firma dopuszczona do obrotu giełdowego emituje akcje na tak zwanym rynku pierwotnym i dostaje pieniądze za sprzedaż tych nowych akcji. Tym samym nie musi starać się o kredyt bankowy, nie zadłuża się, nie musi płacić odsetek od kredytu. Ceną pozyskania nowych pieniędzy poprzez giełdę są koszty samej operacji emisji akcji (głównie wynagrodzenia dla firm doradczych, w tym ubezpieczających emisję) i opłaty związane ze stałymi usługami giełdowymi. Są one niższe niż koszt kredytu czy zamkniętych emisji obligacji. Oczywiście swoistą ceną za emisję publiczną akcji jest też rozszerzenie grona współwłaścicieli firmy o nabywców tych nowych akcji. Co do długości istnienia firmy, to wcześniej był inny prezes i inne rządy, nowy prezes .....

ktoś

praca w tej firmie to tragedia odradzam w 100% wszystkim, no chyba, że chcecie się męczyć, każdy kto może to stąd ucieka

Inwestor$$$

Może da się zarobić na akcjach ale uwaga bo jak zawsze małe firmy kombinują to jak ruszy się troche franczyzna to dopuszczą emisję nowych akcji a już jest 22 mln akcji i zrobią 50 mln akcji i akcje będą nic nie warte

Reni

Zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami o tej firmie. Pracowałam w niej dłuższy czas i miałam nadzieję, że nie wszyscy są tak zakłamani i podli. Niestety okazało się, że dobrej osoby, która tam pracuje ze święcą trzeba by szukać... Na oko wszyscy się uśmiechają, a tak naprawdę wszyscy robią dobrą minę do złej gry. Byłam świadkiem nie jednej inwentaryzacji i byłam w szoku jak osoby z biura ukrywają swoje czarne interesy przed prezesem i zmuszają do milczenia sprzedawców pod groźbą utraty pracy... Kiedy wraz z kilkoma innymi osobami zgłosiliśmy sprawę wyżej do dyrektorki, która już nie pracuje to nam zaczęła grozić zamiast sprawcom ciemnych interesów (widać sama maczała w tym swoje palce). Zastraszeni pracownicy siedzą cicho... Wiele osób (prawych) rezygnuje z pracy w tym miejscu, bo aby tam pracować trzeba wprost okradać prezesa lub choć milczeć, że inni to robią. To było nie na mój charakter i rzuciłam tę pracę. Cieszę się, że to zrobiłam, bo przez długi czas leczyłam się z nerwicy po stresach jakie tam przeszłam. Dziś już ze spokojem mogę przestrzec innych przed pracą w tym miejscu i zapewnić, że są miejsca, gdzie można pracować sumiennie, rzetelnie i bez oszustw i sterów i dostać za to godziwą pensję. Sama mam to szczęście od kilku lat pracować w takim miejscu. Więc nie zmuszajcie się do takiego upodlenia własnej osoby by musieć pracować w taki sposób jak to ma miejsce w tej firmie :(

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Hurtimex S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
alice

Najgorsza firma gdzie pracowałam.W firmie to prawda bałagan za który obarczane są pracownice sklepów.Kompletny brak szacunku do pracowników.Ciągłe straszenie pracowników , normalnie mobbing.

Agnieszka

Nie polecam firmy Hurtimex praca w sklepie Tup Tup to śmiech...w firmie istny bałagan,ciągłe problemy odpowiedzialność materialna!Praca w wolne dni,zarobki nie adekwatne do wykonywanej pracy a premie takie,że sprzedawca nie zarobi:(Brak szacunku dla pracowników Nie polecam można gorzko żałować pracując w TUP TUP!!!

Waldek

Serio już wyjazdów z hurtimex nie będzie, bo z tego co opisał 18 to bardzo fajna firma i bym sam spróbował.

Pracowałem w tej firmie 1.5 roku, w tym ponad rok w Niemczech. Nie oszczędzałem a i tak zaoszczędziłem ładną sumkę. Warunki w Niemczech dobre, za hotel płacił pracodawca, firmowe auto (jak się dogadało to 2) + firmowa karta na benzynę. Kierownictwo Niemieckie oceniam jak najbardziej pozytywnie. Ciężko spotkać w "polskiej" firmie ludzi z którymi można się tak dogadać. Osoby które wypowiadały się wcześniej to zwykłe lenie narzekające na "zbyt dużo" pracy. Jak się ukrywa po kątach, siedzi na kiblu i gra w gierki, bądź też wymyśla choroby żeby tylko do szpitala jechać na badania a tym samym nie siedzieć w pracy... żal. Oprócz Niemieckiego kierownictwa, urzęduje tam także brat prezesa z polski. Idzie się z nim dogadać. Praca po 9-10h (zdarza się, że dłużej ale rzadko) w tym 3 przerwy ( w polsce można jedynie pomarzyć). Jak się nikomu nie podpadnie to nikt Ci nad głową nie siedzi i nie patrzy jak pracujesz. Po tym jak pewien osobnik pod wpływem alkoholu (+brak prawa jazdy) rozwalił firmowego busa, wszyscy wróciliśmy do polski. Były obietnice typu "za miesiąc jedziemy" itp. Nigdy tak się nie stało a warunki panujące w firmie w polsce są tragiczne. Opakowania zbiorcze (100 różnych skarpetek w jednym kartonie i teraz szukaj...), wiecznie zacinające się skanery, brud i dużo jeszcze można by wymieniać. Z wypłatą problemu nigdy nie miałem, raz się tylko zdarzył 1 dzień opóźnienia. Pani "A" z kadr, została chyba zatrudniona z ulicy po znajomości ale nie będę się o tym rozpisywał. Podsumowując: w Niemczech jak się nie opierdalałeś, robiłeś swoje to miałeś dobrze. Z tego co mi wiadomo firma buduje nowy magazyn w Łodzi, część asortymentu zostaje przeniesiona do polski z firmy Niemieckiej, tak więc wyjazdów już raczej nie będzie. Nie polecam tego bagna... Pozdro dla wszystkich z Monachium. =)

black jack

z Wypłatami zawsze był problem, aż w końcu pracownicy zgłosili sprawę do Inspekcji, która widocznie zrobiła kontrolę, bo potem kadrowa zrobiła zebranie i z oburzeniem komentowała zachowanie pracowników, że nie dość , że firma ma problemy finansowe to jeszcze takie coś robić , żeby firma miała kary i kontrole nasyłać. I , że jak komuś tak bardzo zależy żeby wypłatę dostać na czas to , żeby do niej przyjść i powiedzieć to postara się zrobić. Bo wiecie, przecież się pracuje za najniższą robi się wszystko a potem jak wypłata to trzeba jeszcze "przychodzić i się prosić" jakby nie wiadomo co to było. Przecież to nie są darmowe wczasy na Rodos tylko wypłata. No i potem wypłaty były raczej na czas.Ale za to jakość produktów ubrań znacznie sie pogorszyła, dawniej ubrania z dziecka na dziecko mogły przechodzić bo 6 i więcej razy (mam na myśli małe dzieci bo potem chłopak to wiadomo , że spodnie zniszczy)a teraz ubrania farbują, źle odszyte i w ogóle mało ciekawe.

black jack

Można pracować bezpośrednio w tej firmie, tylko , że na rozmowie powiedzą albo nie, że po jakimś czasie wyślą Cię do Niemiec, a potem i tak jedziesz jako tani parobek.Firma ma ogromne długi finansowe - wystarczy poczytać raporty za rok 2012, zamieszczone na ich stronie w relacjach inwestorskich.

blackJack

Cy jest źle? gorzej chyba być nie może! Z tego co wiem, to firma zatrudnia w Polsce na magazyn, a potem masz skierowanie do Niemiec, i jedziesz. Tam oczywiście mieszkanie i pensję masz zapewnioną. Niemiecki właściciel firmy z którą Hurtimex współpracuje płaci wypłatę ale po powrocie dostajesz wypłatę w ratach od Hurtimexu. Jeżeli w Niemczech będziesz bardzo oszczędzać, to coś tam sobie uzbierasz. W Polsce podejście do pracowników byle jakie, na magazynie zimno zdarza się ze 15 stopni tylko jest ale dostaniesz ciepłą zupę:) wymagania spore, plany narzucone dla dziewczyn w sklepach takie , że planu przez większość miesięcy nie mogą zrobić, więc premii nie mają. Kobiecie w ciąży umowy nie przedłużyli - Ale to firma szyjąca dla dzieci.

alex

Witam.Czy rzeczywiście jest tak źle jak tu piszą?Dostałem zaproszenie na rozmowę,więc proszę o opinie.

miska

tak wiem byłam 3 miechy w niemczech i nie polecam (usunięte przez administratora) !

andrzejq

Podłączam sie pod pytanie?! Czy ktoś zna realia prosperowania tej firm,y w niemczech?!

Hmmm

Wie ktoś może jak to jest z tymi wyjazdami do Niemiec na 3 miesiące?

judas

niestety jestem akcjonariuszem tej spolki notowanej na NC totalne bagno -wszedlem pod sprzedaz nieruchomosci ktora nie zostala nigdy sprzedana tej na strzelcow kaniowskich-poszukuje osoba ktore moga mi pomoc ze sprzedaz tej nieruchomosci od poczatku byla fikcja chce zalozyc sprawe zarzadowi -ale ciezar dowodowy jak sadze lezy po mojej stronie od roku mamia nas inwestorem ktory ma ta spolke dokapitalizowac pewnie to kolejne klamstwo prosze o pomoc sytuacja jest b.powazna mam olbrzymia wtope na tych akjcach a nie kupowalbym gdyby nie ta nieruchomosc czuje sie mocno nabity w butelke , (usunięte przez administratora)

grr

omijajcie tą firmę szerokim łukiem, szczerze nie polecam współpracy z szefostwem, które nie potrafi zarządzać. Rozwalil niegdyś świetnie prosperującą firmę. Kierownictwo wyjątkowo wredne, złośliwe i podłe. ponadto są niewypłacalni, a zarobki są marne o premiach można zapomnieć.

tupniety

mialem zacmienie umyslowe i kupilem na NEW CONNECT akcje tego gniota 50% do tylu ale jak patrze w raporty i widze takie straty i takie koszty generowane to ....masakra

Mc

Chyba sie znamy ;) podoba mi sie ta opinia poprzednika heh

Nie polecam firmy.Niekompetentni ludzie zajmujący się wszystkim i niczym.Totalny bałagan.Firma działa według zasady ,,Klient nasz wróg".Przedstawiciele handlowi muszą tłumaczyć się przed klientami za niekompetencje i lekceważenie.Niskie płace,firma ledwo zipie.Niewypłacalna.Pensje wypłacane w ratach.Prezes może w każdej chwili wydać decyzję że w tym miesiącu prowizji od sprzedaży brak.Omijać tę firmę szerokim łukiem!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Hurtimex S.A. - Łódź

• Jak się pracuje w Hurtimex S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Hurtimex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Hurtimex S.A.
2.3/5 Na podstawie 48 ocen.

Hurtimex S.A.