Opinie o Allcomp System w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Allcomp System. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Allcomp System na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn wytwarzających tekstylia, odzież i skóry

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Allcomp System w Katowice

Pan Japa

Witam. Jakiś czas temu odwiedziłem firmę Allcomp w sprawie pracy na stanowisko zakupowca. Moje subiektywne odczucia: rozmowa kwalifikacyjna po stronie pracodawcy na bardzo przeciętnym poziomie. Jeśli Ktoś z Was myśli o robieniu kariery w szeroko pojętych zakupach, darujcie sobie aplikowanie, szkoda Waszego CENNEGO czasu (podkreślam cennego, bo informacji zwrotnej z ich dumnie brzmiącego działu "HR" i tak nie otrzymacie). Od czasu do czasu zaglądam na infopracę, a Allcomp z uporem maniaka wciąż i wciąż odgrzewa starego kotleta z ofertą pracy dla Zaopatrzeniowca. Niech wnioski nasuną się Wam same, rotacja, rotacja i jeszcze raz rotacja :)

Marzena

jest tam ten ziomuś - taka tyczka, on jest chyba utajony.

Dziewczyna ;) naprawde ładna

Janusz

Najważniejsze, ta Pani blondynka na wejściu, Pani sekretarka z prawej super ładna dzieczyna ;)

Kuba
@Janusz

Blondynka? Ja byłem na rozmowie 3 tyg. temu i siedziały dwie szatynki. Sekretarki też poszły precz?

Janusz

Ludzie jaja, szkoda gadać. Rozomowa o prace strata czasu.

@Janusz

Mało powiedziane. Żeby śmieszniej było - oferty ich są cały czas np. na portalu infopraca. Wygląda to tak, jakby wymieniali całą kadrę. Panienki z sekretariatu niezbyt kumate - ostatnio byli u nich Chińczycy, a te im zaserwowały herbatkę w torebkach...

pndfk

to była jedna z nielicznych tak fajnych rozmów na jakich byłem dotychczas. Zadania były do liczenia i jakaś ankieta...

garek

Witam ja miałem iść jutro na rozmowę ale dostałem inną propozycję, napisałem e mail z informacja i podziękowaniami za przyjecie zgłoszenia i rozpatrzenie kandydatury kto wie nie spala się mostów za sobą może jak mi nie wyjdzie to znowu złoże na młodszego asystenta ds obrotu towarowego A jakie zdania były na rozmowie kwalifikacyjnej ??

dert

ja byłam na rozmowie, zadania były trudne, rozmowa ciekawa i rzeczowa, ale niestety nie dostałam pracy...

fisher

ja byłem na rozmowie jakiś czas temu. Rozmowa była na poziomie, pojawiło się wiele pytań specjalistycznych i zadań, były też pytania dotyczące mnie. Stresowałem się rozmową, ale było ogólnie miło.

heheszki
@fisher

W takim razie good for you. Zadania faktycznie były specjalistyczne, ale w momencie gdy kandydat zadawał pytanie, wówczas nie uzyskiwał pełnej odpowiedzi, bo dział HR nie miał na ten temat wiedzy. W taki sposób może rekrutować pośrednik pracy przeprowadzając pierwszy etap na zasadzie nie do końca merytorycznej rozmowy. Natomiast jeśli się już kogoś zaprasza na bezpośrednie spotkanie, jeśli ten ktoś poświęca również swój czas na dojazd, wówczas miłym byłoby porozmawiać także ze specjalistą z danego działu.

heheszki

Nie żeby coś, ale powinniście zmienić system rekrutacyjny pracowników, ziomeczek z HR bladego pojęcia nie miał na temat większości zadawanych mu pytań stricte tematycznych. Jeśli już to dział HR powinien rekrutować wspólnie z kierownictwem danego działu, do którego poszukiwany jest pracownik.

dlaczego

dlaczego są regularne ogłoszenia ... dlatego że zwalniają ludzi (tzw rotacja) a jeżeli ktoś się zwolnił to dlatego że miał dosyć tego bagna... a firemka się nie rozwija (wbrew pozorom) Obecny nie zadowolony pracownik

Zadowolony
@dlaczego

Rozumiem że może firma nie pasować. Nie rozumiem żę jak ci nie pasuje i uznajesz żę to (usunięte przez administratora) to dalej tu pracujesz. W każdej firmie coś komuś nie pasuje. Jak chcesz coś zmienić to rusz d... I się przynajmniej postaraj to zmienić. Ja w to już wielokrotnie zrobiłem tu u nas sprawy poszły dalej. Ale jak czytam wypowiedzi w takim stylu , to cieszę się że tak zwani malkontenci się zwalniają. Tu może nie wszytko jest dobrze poukładane, ale płacą regularnie, można się dogadać , są premie i płacą za nadgodziny. Pewnie i ty się zwolnisz , ale to już taka kolej rzeczy. Byleś nie niszczył tego co w tej firmie zrobiliśmy , bo wielu pracujących tu ludzi jest z niej zadowolona. A dla niezadowolonych i chcących tylko narzekać, to przecież tylko firemka i możecie pracować gdzie indziej.

ciekawy

Witam, dziękuję za odpowiedź.

Mn

Z tego co widzę w naszej firmie ,to ciągle firma tworzy nowe stanowiska. Jest dużo zamówień stąd pewnie rekrutacja i nowi pracownicy . Ale pewnie część „se” pracowników się zwolniła . Z wypowiedzi niektórych byłych pracowników z naszej firmy , to właściwie chyba nie chcę ich już nazywać naszymi kolegami, bo jak pamiętam co mówili jak pracowali z nami do tego co teraz piszą to dwa różne światy. Jak chcesz się przekonać to sam sprawdź jaka to firma. Sprawdź na portalach pracy jakie maja ogłoszenia i kogo szukają.

ciekawy

Witam, od kilku miesięcy śledzę portale pracy i zauważyłem, że firma Allcomp wystawia oferty pracy niemal regularnie. Czy Ktoś byłby tak dobry i powiedział z czym to jest związane, czy ta firma naprawdę tak dynamicznie się rozwija czy jest w niej tak ogromna rotacja, że co chwilę trzeba szukać nowych w miejsce niezadowolonych byłych pracowników? Z góry dzięki za pomoc.

Don
@ciekawy

Z pewnością rotacja!

@Don

Z tego co wiem , a pracuję w tej firmie, trzy lata temu było około 40 pracowników , teraz jest około 100 pracowników. Wiec to jest rotacja , jak firma tworzy 60 nowych miejsc pracy , a pozyskuje pracowników również ogłoszeniami pracy. Gościu , nie wiem czy pracowałeś w Allcomp , może tak, a może nie. Ale twierdzenie że taki rozwój to rotacja na pewno jest dużym nadużyciem. Życzę ci takiej rotacji jak założysz jakaś firmę . Zadowolony pracownik Allcomp.

makak

Pracuję w tej firmie już dłuższy czasz i krew mnie zalewa jak widzę wpisy pełne jadu od osób które już tu od dawna nie pracują. Prawdą jest że firma zatrudnia obcokrajowców, są to wyjątkowi ludzie o kwalifikacjach praktycznie niedostępnych wśród Polaków (np. znajomość 4 języków, doświadczenie w pracy z klientami zagranicznymi, umiejętności i doświadczenie pozyskane w trakcie pracy w Chinach, USA, itd.), miałem przyjemność z nimi pracować i za wyjątkiem lekkiego, wschodniego akcentu dogadywaliśmy się świetnie. Prawdą jest również że Prezes czasami wybucha. Rozumiem go – gdyby na mojej głowie była 80 osobowa firma, która daje chociażby częściowe utrzymanie przynajmniej 50-60 rodzinom to też bym się wkurwiał jak ktoś niszczy jej mienie lub przez zaniechanie lub zwyczajne niedbalstwo doprowadza do niepotrzebnych strat. Prawdą jest też że nie łatwo się do Allcomp’u dostać – tak jak pisał ktoś przede mną firma nie szuka tylko odpowiednich kwalifikacji lecz też osobowości aby dany pracownik pasował na stanowisko i do kultury firmy. Nie wiem jakie są zarobki (w Polsce to temat TABU) ale zawsze są na czas. Firma płaci też za nadgodziny a to moim zdaniem duży plus (znajomi pracują w różnych miejscach i czasem takie pojęcie nawet tam nie istnieje). Osobiście polecam każdemu przekonać się na własnej skórze jak to wygląda i wyrobić sobie własne zdanie a nie sugerować się wypowiedziami byłych pracowników – jeśli ktoś już gdzieś nie pracuje to znaczy że albo firma go nie chciała (więc jest na nią obrażony) lub do niej nie pasował (więc również nie darzy jej pozytywnymi uczuciami).

Shitsuke

hejtowanie??? chłopie te opinie są prawdziwe!!!!! kiedy ta zładziejska firma wypłaci mi resztę zaległej pensji po zwolnieniu. Złodzieje !!! nic po za tym. Jeżeli uważasz że 1500 zł to dużo to gratulacje za 1500 zł to ja moge prezesowi co najwyżej na biurko narobić... rozśmiesza mnie to stwierdzenie "że nie wszyscy pasują do firmy" no masz racje do tak kretyńskiej firmy to mało kto pasuje... Ludzie obudźcie się i zróbcie coś z pracodawcą który was wykorzystuje, okrada i oszukuje, który ma gdzieś prawo pracy, i do tego któremu należy się kontrola pip jak nikomu innemu, traktuje swoich pracowników jak śmieci, 10 (lub później) przychodzi jałmużna (1300 zł po 3 latach pracy) później niby 20 następna jałmużna (premia którą uwalą za byle pierdoły) życzę temu prezesiątku aby skończyl na dnie a później trafił kiedyś do pracodawcy który będzie traktował go tak jak on swoich pracowników (czyli tak jak w obozie)(takie jest zdanie moje i wielu innych ludzi którzy tam pracowali i nadal pracują) Tyle mam do powiedzenia na temat tego bagna o nazwie allcomp, A kierownictwu mam do powieddzenia tylko tyle: Jesteście bandą nierobów i śmieci których trzeba jak najszybciej się pozbyć z polskiej gospodarki najlepiej wysłać za wschodnią granice (zresztą prezesik już sobie upodobał pracowników z wschodu)...

Mm

Tak czytam te hejtowanie. I stwierdzam opinie jak opinie , wynika z tego, że nie wszyscy pasują do firmy. Ale pewnie wszędzie tak jest. Jak ktoś tu już napisał, jeszcze się takie nie urodził co by wszystkim dogodził. Pracuję w tej firmie kilka lat i wiele już widziałem, jedno mogę powiedzieć ludzie się zmienili, jedni się zwolnili, nowi przyszli, ale firma jest inna niż kiedyś. Łatwo niema , pytanie gdzie jest łatwo. A za 1500 też tu się nie pracuje , może na początku , ale wpierw pokaz coś a zobaczysz. Pracowałem w różnych firmach i wiem jak jest , ważne że płacą regularnie, że polska firma , że inwestują i maja klientów . to się liczy . a jak chcesz tylko pracy to chyba nie to miejsce i tak już wielu stwierdziło , a jak chcesz coś więcej to też wielu już stwierdziło że się da. Prawda prezes czasami był i jest upierdliwy, ale to on tam to ustawia , a firma idzie do przodu. To chyba też coś znaczy. Nie chce mi się czytać tego narzekania byłych pracowników, albo im wtórujących im ludzi ,którzy nigdy tu nie pracowali. Niech coś zrobią z sobą, a nie jak ten nasz naród ciągle narzekają.

Mm

Cha cha, i co potrzebujesz porady? To wolny kraj. Jak nie chcesz to nie idź, jak chcesz to idź. Pytanie czy to będzie twój wybór?

Mm

Cha cha , i potrzebujesz porady.? Pytanie kto hejtuje ? Jak nie chcesz to nie idź, a jak chcesz to idź. To wolny kraj. Pytanie tylko czy to będzie twój wybor.

Zostaw merytoryczną opinię o Allcomp System - Katowice

• Jak się pracuje w Allcomp System?

Zobacz opinie na temat firmy Allcomp System tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Allcomp System?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Allcomp System?

Kandydaci do pracy w Allcomp System napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Allcomp System
3.4/5 Na podstawie 388 ocen.
  • Krakowska 1
    Katowice