Opinie o SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn przetwórstwa żywności i napojów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Albercik

Pracuję tam prawie 8 lat więc chyba mogę napisać jakąś sensowną opinię. Jest coraz gorzej. Firma ciągle działa w trybie restrukturyzacji, czyli ciągłych oszczędności i cięć. Nie tylko oszczędzają na wynagrodzeniach, podwyżkach czy premiach w znikomej formie ale nawet na długopisach, odśnieżaniu parkingu, naprawie toalet itp. Firma co kilka lat zmienia właściciela który zamierza wycisnąć z niej jak najwięcej i sprzedać dalej. Ale nie to jest najgorsze... Najgorsze jest to, że to firma pełna "układów i układzików", mówiąc inaczej - zwykłe kolesiarstwo. Działa tak nie tylko wspomniane przez kogoś SQA ale tak naprawdę każdy dział w firmie: zakupy, planowanie, magazyn, produkcja itd... Są ludzie który robią za dwóch lub trzech i tacy, którzy codziennie udają że pracują i tak naprawdę godzinami spełniają się na wielogodzinnych rozmowach o rzeczach delikatnie mówiąc, nie związanych z pracą. Jedni muszą "odbijać" czas na aplikacji czy czytniku co do minuty, inni odwiedzają firmę na 7 godzin i wpisują że "pracowali" 8 - tak się nazywa elastyczny czas pracy... Nawet bramkę wejściową z parkingu przenieśli w takie miejsce, ze teraz wszyscy muszą obchodzić parking dookoła. Wszyscy z wyjątkiem "elyty" od Passatów i innych samochodów za 100K+.bo oni parkują pod drzwiami budynku i nie wiedza co to być zgnojonym przez deszcz jak trzeba łazić dookoła. No ale wg SPX pracownicy to (usunięte przez administratora) wiec trzeba ich zmuszać do łażenia dookoła. Nikt przez te osiem lat nie sprawdzał czy coś w końcu ukradłem, może chociaż teraz ktoś to zrobi... Nigdy nie czułem się tak poniżony... Może to czysta frustracja spowodowana tym, że jestem wśród "gorszych", a może poważny problem. Jednak kandydującym do pracy w tej firmie podpowiadam - omijajcie ten adres z daleka...

@Albercik

Tak to prawda. Kolesiostwo, zawiść, prywata i (usunięte przez administratora) ze strony niektórych przełożonych podatnych na zawistne plotki niektórych miernot w grupie współpracowników.

Inżynier

Nie lubię czytać i pisać takich opinii ale nie wytrzymałem. Nie często oglądam TVP ale zdarzyło się i jestem w szoku. Reklama zasadniczej służby wojskowej - 20 letni koleś prosto po szkole idący do wojska na zasadnicza służbę wojskowa ma zagwarantowane 4,5 K PLN na miesiąc netto! (usunięte przez administratora), ja mam tyle po 9 latach pracy w SPX na stanowisku inżyniera!!!!!!! I ciągle mówią że nie maja możliwości dać podwyżki, wymyślają jakieś abstrakcyjne cele i plany żeby wrzucić więcej pracy na łeb... Sory, ale (usunięte przez administratora) się skończyło...

Andzia
@Max

Udało się obadać ten temat? ciekawi mnie także czy wpływ na to mógł mieć rok zatrudnienia? opinia jak widać nie jest zbyt aktualna. Piszesz o tygodniówce, to gdzie taką tu wyrwać? Była teraz jakaś dobra oferta? chłopak może pojedzie ale chce najpierw się rozeznać, żeby na darmo nie jeździł

może

Witam, jak wygląda atmosfera pracy na dziale Monter?

Do pracownik

Racja, powołanie na brygadzistke dostała osoba pracująca zaledwie 3mies... Oczywiście żona ..... Totalny żal dla tej firmy za takie ruchy...

Pozytywnie

Tyle tu krytyki, a moim zdaniem w SPX dobrze się pracuje. Jeśli tylko wykazuje się chęci i zaangażowanie to można liczyć na rozwój. Ile dajesz od siebie, tyle w zamian dostaniesz. Komu jest źle, to może poszukać innego miejsca pracy.

Doświadczony
@Pozytywnie

Ogólnie to masz rację o ile jesteś po znajomości....albo jesteś w grupie preferowanej czyli LPG+ lub nie jesteś białym mężczyzną hetero. Awans ale tylko dla swoich. Napiszesz pewnie że nie jest prawdą że brygadzistą na JP została żoną osoby z biura ? I pewnie nie jest prawdą że jeden z dyrektorów zatrudnił kumpla z tyco podczas "utajnionej" rekrutacji? I ten sam kolo zatrudnił syna w innym dziale a potem szybki awans do sqa....tak, tak. Dziwnym trafem i przypadkiem tak się wydarzyło. Ale to tylko przypadek.naprawdę. i wszystkie łączy jeden dyrektor. Naprawdę przypadkiem. Pensje są średnie a premie śmieszne. Ogólnie praca dla desperatów.

darek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 godziny.

Witam. Gdzie jest lepsza praca na montażu? na pompach czy na zaworach? chodzi mi gdzie jest mniej fizyczna gdzie się człowiek mniej namęczy? ( mam problem z plecami) Pozdrawiam

Bruno Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Witam. Jak się pracuje u was wozkowym? Czy zarobki są ok ? Jak to u was wygląda. ?

Luiza Nowy wpis

Cześć. jest tu może ktoś kto pracuje jako operator CNC i opisałby mi jak konkretnie teraz się pracuje? chłopak miałby naprawdę blisko do zakładu, posiada już doświadczenie więc może by się zwerbował. Opinie tutaj są różne a chce być na bieżąco

Nowicjusz

przepracowałem kilka miesięcy w biurowym sajcie i wprowadzenie nowego pracownika jest żadne :/ nie spodziwałem się 8h opieki i prowadzenia za rączkę, ale chociaż naprowadzenia na swoje taski.. po milionie pytań do współpracowników i przełożonych, które były zbywane do innych osób lub pozostawione bez odpowiedzi, czułem się pominięty. przez to feedback dla "góry" był słaby, a oczekiwania "góry" rosły. póki nie zaczną od podstaw, to takich opinii będzie więcej

Ojej Nowy wpis
@Nowicjusz

domyślam się w jakim dziale byłeś...ale czego ty oczekiwałeś? No chyba że szkolenia z handlu miodem czy serami na open space? Większość twoich współpracowników po wielu latach nie zna produktów na których pracują i sapa.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Pozytywnie

Doświadczony
@Pozytywnie

cze, jak teraz jest u was z robota na magazynie? kiedyś jak widziałem ofertę to aż grubym drukiem było wskazane, że doświadczenie to wymóg konieczny. Ale czy po latach odbiegli trochę od tego? nie mam go a może bym się przyjął, bo roboty wkrótce będę szukać

Albercik

PONIEWAŻ AUTOR MA RACJĘ.

@Albercik

PEWNEGO DNIA GDY SZEDŁEM NA STANOWISKO ZATRZYMAŁ MNIE KIEROWNIK I OŚWIADCZYŁ ŻE JUŻ KONIEC PRACY. POWODEM TEGO WSZYSTKIEGO BYŁA ZAWIŚĆ NIEKTÓRYCH MIERNOT, KTÓRZY NIE MOGLI PRZEŻYĆ TEGO ŻE DETALE KTÓRE WYTOCZYŁEM BYŁY BARDZO DOKŁADNIE WYKONANE DZIĘKI CZEMU NA KOLEJNYCH STANOWISKACH NIE BYŁO KONIECZNOŚCI SPRAWDZANIA WYMIARÓW. PO PROSTU CI KOLEJNI OPERATORZY PRZEKONALI SIĘ ŻE WYKONUJĘ SWOJĄ PRACĘ Z DUŻĄ DOKŁADNOŚCIĄ. ŹLI WSPÓŁPRACOWNICY PRÓBOWALI RÓŻNYCH METOD. NAJCZĘŚCIEJ WYMYŚLALI KŁAMSTEWKA I PODBURZALI BEZPODSTAWNIE PRZEŁOŻONYCH. WIELOKROTNIE ODCZUWAŁEM ZAWISTNE SPOJRZENIA OD SAMEGO POCZĄTKU. JEDEN Z OPERATORÓW TOKARKI STEROWANEJ NUMERYCZNIE- BYŁY POMOCNIK MURARZA JUŻ PIERWSZEGO DNIA MOJEJ PRACY W CZASIE ZAPOZNAWCZEGO PRZYWITANIA NIE PODAŁ MI RĘKI I OSTENTACYJNIE ODWRÓCIŁ SIĘ O 180 o. WIDOCZNIE DOWIEDZIAŁ SIĘ ŻE JESTEM Z ZAWODU TOKARZ ORAZ ŻE MAM ŚREDNIE WYKSZTAŁCENIE TECHNICZNE. PONADTO BOLAŁ GO TEŻ MÓJ WIEK. POCZUŁ SIĘ ZAGROŻONY I UROCHOMIŁA SIĘ W NIM ZAWIŚĆ. DODAM ŻE NIGDY PRZEDTEM NIE ZNAŁEM TEGO INDYWIDUUM. BYLI I SĄ TAM RÓWNIERZ PRZĄDNI LUDZIE.

majhen

OCZYWIŚCIE ŻE TAK JEST NIESTETY. POCZĄTEK PRACY OBIECUJĄCY A PO JAKIMŚ CZASIE CAŁE ZŁO WYŁAZI NA WIERZCH. (usunięte przez administratora) WIELOKROTNIE MA MIEJSCE.

@Albercik

Bo tak tam jest. Na początku słodzą, chwalą, poklepują, aż nagle dowiadujesz się że już nie pracujesz. Kolesiostwo do n-tej potęgi i (usunięte przez administratora)ze strony kierownika działu który w SPX przeszedł z Tyco Electronics , gdzie odetchnięto że już go nie ma. (usunięte przez administratora)

Mark

Firma "z piekła rodem" czytając te opinie ale ludzi którzy postanowili zmienić swój los "na lepsze" (zmienić firmę) można policzyć na palcach bo tak tu źle... ehhh to takie polskie pomarudzić na innych zamiast coś zmienić, inaczej niż marudzeniem, że mi się należy... nie mówię w firmie ostatnimi czasy jest inaczej, nacisk na cele finansowe ale to jest proste jak nie będzie sprzedaży będą kolejne cięcia to nie firma charytatywna...

Fred

Jedno co można powiedzieć o tej firmie- bez rodziny wyżej postawionej lub bez "uprzejmie donoszę" nic tu nie osiągniesz. Przykładów można podać mnóstwo od syna Kierownika działu który po tygodniu dostał awans z magazyniera na pracownika SQA po żonę planisty która z zerowym doświadczeniem i wiedzą o montażu po 3 miesiącach awansuje na brygadzista. Starzy pracownicy 0 docenienia jedyna odpowiedź jaką usłyszysz to "jak ci się nie podoba to się zwolnij, mamy wielu chętnych na Twoje miejsce". Gorąco nie polecam 0/10

Obserwator

Pracuję w tej firmie już kilka lat,ale to co się dzieje na niektórych działach przechodzi ludzkie pojęcie. JP Marine prężnie rozwijający się dział który ma przynieść milionowe korzyści finansowe zakładowi. Wszystko kręci się wokół nowej produkcji która jest przeniesiona z Ameryki do Bydgoszczy. Starą ekipa pracowników została doceniona i wysłali ich do Stanów na szkolenie i na tym skończyło się ich docenienie.A co niektórzy po 3 miesiącach pracy w Spx dostają angaż brygadzistki. Żona kolesia z biura.Żadnego pojęcia o montażu nie ma bo nie musi mieć bo jest z polecenia. Ważne żeby donosiła jak A.... mistrzowi bo on uwielbia takich(usunięte przez administratora) Jedną wytrenował to czas na drugą a wy starzy pracownicy patrzcie I uczcie się jak zrobić tu karierę. Masz kogoś tam wyżej postawionego albo jesteś dobry w te klocki,potrafisz trzymać palec prosto w (usunięte przez administratora)to jesteś odpowiednią osobą na brygi (zero wiedzy ważne że dobrze liżesz).Panie M. zamiast ludzi integrować I doceniać to ich sortujesz jak towar w biedronce. Skoro nikt się nie nadawał na to stanowisko to po co ich trzymać-zwolnij wszystkich I zatrudnij nowych bo przecież nie trzeba się znać na montażu.Wszyscy powinni rzucić dłuuuugie l4 wtedy sam Pan M.ze swoimi lizuskami sam by zapierniczał na nowej produkcji i może wówczas góra by się zainteresowała co za kolesiarstwo panuje na tym dziale. Cały zakład huczy jak potraktowali starą ekipę....porażka. Ludzie miejcie jaja bo za przekazywanie wiedzy trzeba płacić a tu za brak wiedzy awansują. Brawo dla Pana M.zabłysłeś normalnie tą nieuczciwą zagrywką

może

Witam, jak wygląda atmosfera pracy na dziale Monter?

kasztan
@może

nie wiem jak atmosfera, ale pieniadze nie sa duze

ŻOŁĄDŹ
@może

Atmosfera fajna, ludzie są mili za wyjątkiem 3 pań które sądzą że to ich firma i wyobrażają sobie nie wiadomo co. Zespół jest zgrany. Mistrz to miły facet i pomocny. Jak pokażesz że pracujesz a nie jesteś leser do pracy to każdy będzie Ci pomocny.

Ola
@ŻOŁĄDŹ

A tam gdzie pompy robią jest w miarę okej wiesz coś na ten temat, jak brygadzistka i ludzie?

@Ola

Najlepsze są(usunięte przez administratora). Masz kogoś u góry to jesteś ustawiona. Najlepsi są pracownicy z polecenia działu inżynieryjnego itp, są nie do ruszenia, mają lepsze przywileje i już wiadomo że jakkolwiek nie będą pracować to i tak majá umowę na stałe pewną...

Do pracownik

Brak feedbacku

Brak jakiegokolwiek feedbacku. Człowiek zaczyna się przyzwyczajać do takiego braku kultury ze strony rekruterów.. Słabo.

Nie wiem co o tym myśleć

Niecały miesiąc temu zwolnili kilku doświadczonych inżynierów, a teraz otworzyli rekrutację.

Najniższa krajowa
@Nie wiem co o tym myśleć

Najniższa krajowa - i wszystko jasne

Pracownik spx
@Nie wiem co o tym myśleć

Nie zwolnili doświadczonych inżynierów, tylko takich którzy nigdy niebpowini trafić do firmy produkcyjnej

Joasia
@Pracownik spx

Na podstawie czego to stwierdzasz? Dodatkowo zastanawia mnie teraz proces rekrutacyjny, skoro piszesz, że nie powinni się znaleźć w tej branży, jak wtedy mogły być one prowadzone? I czego konkretnie zabrakło?

@Najniższa krajowa

No niestety najniższa ale jak Ci się poszczęści to uda Ci się załapać na sobotę pracującą i wtedy dorobisz xD

Inżynier pracuje w soboty? A co by wtedy robił? Prędzej po magazynie się tego spodziewałem i myślałem ,ze to do niego się odnosisz. Nie widziałem w ofercie wzmianki o weekendach. One są stałe dla magazynierów?

Czesc, znalazlem oferte pracy jako Portfolio Senior Financial Analyst w tej firmie. Mozna pracowac full remote, jest tez mozliwosc pracy stacjonarnej. Czy orientuje sie jakie jest wynagrodzenie na to stanowisko? Niestety to chyba jedyne ogloszenie na Polske i nie mam porownania.

FA

Tez mnie to zaciekawilo. Biorac po uwage, ze to Bydgoszcz to na cuda nie ma co liczyc. Mysle, ze max 6,5k - 7k na reke.

Lili
@FA

Na podstawie czego celujecie akurat w 7 tys na rękę? Średni rynek się kłania? A nie orientujecie się przypadkiem czy to nowe stanowisko, skoro dopiero jedno na Polskę wyszło? Ciekawie czy w warunkach będą coś zmieniać

Też widziałem te ofertę dla Starszego Analityka, wiem też ze chyba od tygodnia jakoś jest wygasłe. To był ktoś na rozmowie może? ciekawi mnie proces rekrutacyjny, zwłaszcza ze wymagają minimum 3ech lat doświadczenia

Ola

Witam mam pytanie odnośnie pracy na montażu jak to jest z piciem bo na plakacie widziałam że zakaz picia i jedzenia... Ale to tylko na przerwie mogę się napić? A korzystanie z telefonu? Chodzi mi po prostu jak ktoś zadzwoni a nie o gadanie przez całą zmianę! Widzę że firma bardzo przestrzega BHP. Dobrze się pracuje? Fajna atmosfera?

ŻOŁĄDŹ
@Ola

Pić można normalnie. Masz szafeczkę na dziale i tam możesz podejsć i się napić. Korzystanie z telefonu tez przy szafeczce. Atmosfera fajna. Zespół zgrany. Tak firma przestrzega BHP i uważam to za bardzo duży plus.

@ŻOŁĄDŹ

A teraz pytanko ile można przy tej szafeczce stać (chodzi mi w momencie gdy na przerwie nie jesteś). Czyli raczej nikt nie pogania jeśli już? Jakie są normy?

Dawid

Witam, jestem zainteresowany firmą ale chciałbym dowiedzieć się nieco więcej. Czy firma posiada takie maszyny jak Laser Cnc bądź Krawedziarka?

@Dawid

Ja akurat za biurem patrzę to chyba może dlatego mam prawo nie wiedzieć czemu zadane było to pytanie. chodzi o to, że są oferty dla operatorów CNC chociażby, to jak oni bez maszyn mogliby pracować? Chyba, że Pan pyta o jakieś specjalistyczne sprzęty?

Inżynier

Ciekawy

Idziesz do armii? :)

Lidia
@Inżynier

hmmm ale o co Ci chodzi? ktoś Cię tam na siłę trzyma? rynek pracy jest przecież duży. zawsze można się przebranżowić, co nie? Chodzi mi o to, że skoro 9 lat pracujesz w tym miejscu to chyba nie jest aż tak źle?

Jan
@Inżynier

Czyli musisz być bardzo słabym inżynierem!!!! Żaden dobry inżynier za takie pieniądze nie będzie robił. Powodzenia kariery.......

Inzynier
@Jan

To jest normalny poziom plac w spx. Do tego ciagly stres, obciazanie czyimis zadaniami. (usunięte przez administratora) nie firma.

Inzynier
@Lidia

W Bydgoszczy mozna zmienic prace na gorsza a przeprowadzac sie nie kazdy chce.. .Gdzie isc? Do kolejnego (usunięte przez administratora) pesy za 4 k pln?

@Inzynier

TEN CAŁY ADMINISTRATOR JEST PORĄBANY Z CIĄGŁYM USUWANIEM FRAGMENTÓW TREŚCI. TACY JAK TEN ADMINISTRATOR JEST ZWYKŁYM HAMULCOWYM. RADZĘ ZLIKWIDOWAĆ TĄ OPINIOTWÓRCZĄ APLIKACJĘ, BO TYLKO DENERWUJECIE KORZYSTAJĄCYCH.

Fachowiec

Ja mam 4100 jako spawacz a spadam cuda i wynalazki

Agnieszka
@Fachowiec

Masz 4100 złotych, ale brutto czy netto? I jaki już jest Twój staż pracy w tej firmie na tym stanowisku?

Młody Rychu
@Agnieszka

Spawacz to min. 5000 netto a jak lata pracuje to już pod 6500 netto. Masakra co tam dają.ale rękawów nie wyrywa się. Dlatego 4100 jest

Najniższa krajowa
@Inżynier

Ciesz się że aż tyle masz w tej dziadowni, mogą cie zwolnić i przyjąć ponownie za najniższą krajową :)

Dorota
@Najniższa krajowa

Sugerujesz, że ktoś faktycznie tu tak miał czy po prostu podkreślasz własne zarobki w firmie? Za pracę na którym ze stanowisk tak mógłbyś mieć? Pzt., w wątku widziałam wyższe kwoty, jest tu perspektywa z czasem na więcej?

Max
@Fachowiec

w W Holandii dla spawacza jest to bardzo rzadko spotykane wynagrodzenie, każdy zarabia tygodniowo więcej. Mam nadzieję, że mówimy o stawce tygodniowej?

Andzia
@Max

Czy w SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Tak, są. Niestety żadne szkolenie ani kurs nie wplywa póżniej na wynagrodzenie.

A jakie przykładowe? I czemu tak w sumie? Zastanawiam się czy przynajmniej zostanie z tego jakiś certyfikat do kolejnego miejsca pracy? po jakim średnio czasie ludzie decydują się na taki ruch?

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o.? Chodzi o pracę jako brak, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 30 stycznia.

Jaaa

Benefity pozapłacowe coraz droższe dla pracownika, a dofinansowanie ze strony pracodawcy takie samo jak x lat temu. Pracownicy rezygnuja z karnetow, luxmedu itp

Kandydatka
@Jaaa

To ile kiedyś trzeba było sumarycznie dołożyć a ile obecnie? I jak pracodawca reaguje na te rezygnacje, będzie ekwiwalent? Lub może sami pracownicy podjęli się już rozmów w tym zakresie?

Jaaa
@Kandydatka

Co roku około 10% wiekszy koszt dla pracownika. Pracodawca ma gdzies. Nie zwiekszy dofinansowania ani do luxmedu ani do fitprofit ani do stolowki. Jedynie pracownicy maja wyjsc z inicjatywa i zaproponowac inna placowke medyczna przedstawic argumenty itp. Tak samo z brakiem miejsc na rowery to pracownik ma to wykonac i logistycznie zrobic. Najlepiej zeby w zadnym przypadku firma nie wydala ani zlotowki, bo oszczedności.

Zostaw merytoryczną opinię o SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 3 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 241 ocen.
  • Hermana Frankego 9
    85-862 Bydgoszcz

SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o.