Crist S.A.

Gdańsk

Opinie o Crist S.A.

arni 2015-12-17 19:02
tyle co w biedronce!!! a nawet mniej, bo sa tacy ludzie co na ludzkiej krzywdzie wspinaja sie na coraz wyzsze stanowiska i tak powiem! jestem bardzo wylewny bo mnie boli takie kur...wo !!!
Crist 2015-12-18 11:16
Jak się Tobie nie podoba to idź pracować do biedronki, na twoje miejsce przyjdzie ktoś kto nie będzie narzekać!!!
Kilimandżaro 2015-12-18 14:30
W Biedronce mają chociaż godziwe wynagrodzenie i pełny socjal a także inną atmosferę pracy. Na magazynie robisz za trzech a płacą jak Ukraincom, zarobki są tak niskie że pieniędzy nie wystarcza od wypłaty do wypłaty. Ktoś pnie się na wyższe szczebelki kariery kosztem ludzi tam pracujących nie dając im nic w zamian. Takie są realia pracy na magazynie!!!
Pracownik 2015-12-19 10:14
Magazyn zawsze gnojony będzie!!! Stawki najniższe na całej stoczni, i jak tu żyć no jak?!
Iga 2015-12-23 13:14
Cały rok 2016, to ma być kontrola wszystkich branż budowlanych, stwierdzono, że budowlanka to najbardziej zdegradowany rynek pracy "szara strefa", którą mają przywrócić do porządku. Ponoć wezmą się za pracodawców, przejrzą umowy zatrudnienia, naliczą wstecz tam gdzie trzeba wyrównania pracownicze stawki, będą robić naloty i sprawdzać poziom bezpieczeństwa. Pod lupę pójdą umowy o dzieło i zlecenie oraz narzucane samozatrudnienie a także stawki i godziny pracy.
Filip z konopii 2016-01-07 14:33
Kiedy w Criscie ruszy na ostro praca?
Pracownik 2016-01-08 13:40
Kiedy jakieś podwyżki???!!!
klemens 2016-01-26 08:15
Pamietajcie, ze tylko kadra i brygadzista maja umowy o prace, reszte maja w d... i dzialalnosc a tam juz placa tragiczna siegajaca 15-17zl na reke za ostra prace fizyczna.
Koala 2016-02-01 10:52
Człowieku co ty za bzdury piszesz, uważasz że 17 zł to dobra stawka na działalności? To życzę powodzenia!!!!!!!
Cristowiec 2016-02-17 14:33
Olek co ty możesz wiedzieć!!!!!
ja 2016-02-18 17:03
Crist płaci najmniej na rynku ! Szczere ale prawdziwe.
Monterzy na dzien dobry dostają 19-20zł na dzialalnosci , potem tacy fachowcy naprawde moga dostac 25max zalezy od brygady. aspawacze podobnie ale bez szalu, szlifierze ... nie wiecej niz 19 na dzialalnosci ale ... tutaj nie potrzeba miec skonczonej szkoly czy doswiadzcenia ! To jacy ludzie szlifuja w criscie siadczy o tym jaki poziom reprezentuje ta firma. Od ludzi po podstawowce, sprzataczy, meneli po ludzi po kryminale ... Tragedia.

To obiektywna ocena i prawdziwa jaką znam !

Fakt że pozytywną sprawą jest , że crist płąci i płaci w terminie to jedyny jedyny plus, bosze przeciez to powinno byc normą a ja pisze ze to ich plus
Monter z K-2 2016-02-19 12:50
Jak się nie podoba to możesz zmieniać pracę, przecież nic na siłę
ja 2016-02-24 22:08
Ktoś może podać nazwy firm podwykonawców jakie pracują dla cristu?
Pracownik 2016-02-25 15:17
Dużo firm pracuje dla Cristu :-)
ja 2016-02-25 20:11
mowie tu o pracy dla spawacza/montera, ze znanych mi to dafex, skanpol, michalak
Misiek99 2016-02-29 13:07
Enerpol , Dafex , MIchalak Welding , Europrofit , i kilka mniejszych firemek
Wiesław 2016-03-04 13:19
"napewno" piszemy na pewno osobno, a naprawdę, naprawdę razem - jeszcze w podstawówce nauczono mnie tej zasady.
pozdrawiam
Wiesław
obywatel 2016-03-13 21:40
Crist nie ma pieniędzy ściemnia z płatnościami, ma umowy na mnóstwo statków kasę bierze do kieszeni a nikomu nie płaci większość faktur nie zapłaconych jest z listopada 2015 roku a mamy marzec 2016 czekają jak wyjdzie kolejna jednostka NB 105 ale te pieniądze ledwo pokryją obecne zadłużenie jeszcze jest kolejna jednostka ale to nie ratuję. Jak się nie wezmą w garść to nawet super Pani Prezes nie da rady.
Misiu56 2016-03-24 11:18
jeśli o tym mówisz to prawdopodobnie na NB-105 też będzie wtopa z kasą podobnie jak z Innovation bo próby morskie nie wyszły pozytywnie jeśli chodzi o wyposażenie i system podnoszenia platformy. Podejrzewam że stracą sporo kasy na tym. Ostatnio sami Ukraińcy się zatrudniają choć z ich robotą to czasami marnie .
em 2016-03-24 14:07
Z tym, że za operację podnoszenia - zakup, dostawę i instalację systemu zgodnie z umową jest odpowiedzialny armator i dostawca systemu. Mimo, że system był montowany w CRIST, to CRIST nie ma z tym nic wspólnego.
Szukam Pracy 2016-04-17 10:29
wróciłem z zagranicy i chciałbym już zostać w kraju także brać stoczniowa może coś podpowiecie na co mogę liczyć na CRIST ? nie długo zjedzie kilku moich znajomych i oni też będą szukać roboty także jakbyście dali cynk jak płacą monterom, spawaczom ? z tego co wiem to trzeba chyba założyć działalność ale wolałbym nie także może jakąś spółkę która nie leci w ch....ja i jeszcze jakoś płaci ?
FD 2016-04-28 12:37
widze info z pierwszej reki, KOCHAMY TAKIE NEWSY
Kahna 2016-08-19 17:01
No i prosze tak sie bawi zarzad cristu . Sponsoruje kluby , zarzadza projekty muzyczne , urzadza zabawy , ale oczywiscie tylko dla scislego grona zarzadu . Powiedzcie mi gdzie jest PIP ? 40% akcji tej spolki nalezy do panstwa ludzie oraja tam po 300 godz , a 70% pracownikow to ukraincy pracujacy w polowie na czarno . Polacy na wlasnej dzialalnosci lub na smieciowkach sa wykorzystywani mobingowani przez poganiaczy psow z zerowym zakresem wiedzy w wielu przypadkach . Znalezli sobie nowoczesnych niewolnikow ..... Dlaczego jest na takie cos przyzwolenie ??
Kahna 2016-08-19 17:02
Wiseguy 2016-08-31 13:35
Szału nie ma. Doszło do tego, ze Ukrainiec ma 21,5 PLN netto. Placi parę złotych za ubezpieczenie zdrowotne i to wszystko. Polak ma na głowie działalność i przy dobrych wiatrach stawke 28 PLN brutto. Piękne czasy. Wszystkim młodym chłopakom, którym przyjdzie do głowy pracować w Criscie, radzę się dobrze zastanowić. Już lepiej wyjedź za granicę, nie pakuj się do miasta bo Cię zje i nic nie zostanie
Wiseguy 2016-08-31 13:59
Generał nie wie gdzie dziób a gdzie rufa. Dostał pracę po znajomości. Żaden z niego fachowiec. Fachowcem był kiedyś od zaglądania do butelki. Hehe i taki dostanie pracę. Wyprany mozg☺
ges.a 2016-08-31 20:03
Edzia nie badz taki cwaniaczek ,takie teksty to mozesz do ludzi swojego pokroju co nie maja pojecia o pracy i zyciu. Jak ktos ma 2-3 dzieci to lepiej niech szuka pracy za granica.Crist jako firma ok ale mistrzowie to brani sa z d..y ,po znajomosci .co poniektorzy mistrzowie nadaja sie do podpierania bramy hali a nie do rzadzenia ludzmi .Nie polecam pracy na hali tam w brygadach rzadza mistrzowie nie majacy pojecia o robocie no i oczywiscie oni dziela kasa.Co do zarobkow to nikt nie wie za ile robi bo jest sie na dzialalnosci i ile da mistrz tyle sie zarabia, nie mowie tu oczywiscie o mistrzach czy o kims tam wyzej bo oni maja stale zarobkiTak jak na poczatku dalej jest wymuszany 11/14 h czas pracy
Monter 2016-09-14 19:44
Co tu pisac . Nowoczesne niewolnictwo . Robisz po 300 godzin , stawki marne . Polacy juz przerobili ta firme z kazdej strony dlatego 70% ludzi pracujacych na produkcji pochodzi z ukrainy . Brak poszanowania pracownika , wyzysk . Oczywiscie zero umow chyba , ze zlecenie , dzielo lub wlasna dzialalnosc wam odpowiada . Skonczy sie robota , mniej zapotrzebowania na ludzi to potraktuja cie jak scierke i kopna w dupsko ....
Ja , a kto 2016-09-14 19:53
Panie kolego jezeli nie zgodzisz sie zostawac tyle na ile jestes potrzebny mozesz sie spotkac przy pierwszej lepszej okazji ze zwolnieniem w 99% przypadkow . Nadgodziny sa traktowane oczywiscie jako zwykle godziny i jest obojetne czy robisz po 8 dziennie czy 16 . Stawka godzinowa sie nie zmienia . Tyle , ze po 8 godz nie bedziesz mogl robic bo wywala Cie na zbity ryj . Napewno nie polecam tej firmy ludziom myslacym .
.!. 2016-09-14 20:10
Edziu na Twoja inteligencje po wczesniejszym zapoznaniu sie z Twoimi wypowiedziami . Znam sytuacje poniewaz pracowalem tam parokrotnie w przerwach pomiedzy kontraktami . I moge napisac , ze sytuacja odnosnie warunkow , stawek byla lepsza 6 lat temu niz teraz . Ostatnio bylem tam pare miesiecy temu tylko na tydzien zwazywszy na to , ze pare lat temu na reke mozna bylo zarobic 4 zl wiecej na reke niz dzisiaj , a fachowcow im brakuje .... Jaka jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] logika tej firmy ? Skoro brakuje im konkretnych fachowcow to czy prostym rozwiazaniem nie jest zapewnienie godnych warunkow ,wynagrodzenie ? Czy lepiej poupychac ukraincow ktorzy boiora troszke mniej , a [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] potrafia ? No , ale wala ponad 3oo godz miesiecznie . Wole wyjechac 4 miesiace w roku i mam juz tyle co w fabryce niewolnikow ,,Crist " przy 8 miechach urlpu . Jezeli urlop zamienie na prace tyle mam wiecej . Crist jest nastawiony na maksymalny wyzysk czlowieka i nawet nie jestes dla nich czlowiekiem tylko smieciem do wyrabianai norm .
nicki 2016-09-22 12:33
witam, jak wygląda tydzień pracy jako szlifierz? weekendy wolne? Po ile godzin pracują
Marian 2016-10-07 22:51
Jak malo potrafisz , chcesz ciezko pracowac i nie miec zycia prywatnego poza wolna niedziele i polowa soboty to wlasnie firma dla Ciebie . No i oczywiscie pracowac na gownianych warunkach czyli o dzielo , albo wlasnej dzialalnosci . Dac sie mobingowac , wykorzystywac i byc nowoczesnym bialym murzynem . Polacy juz nie chca tam pracowac dlatego 70 % to ukraincy , 5% hindusi .
edzia 2016-10-08 12:47
A powiedz mi gdzie teraz sie nie pracuje w weekendy? Jakoś są ogromne firmy które pracuja w święta i weekendy i nikt nie narzeka, bo tak wyglada praca w systemie, jak sie ktos godził na warunki takie to wiedział o tym wcześniej wiec po co teraz narzekasz?
Wąski 2016-10-24 18:11
Jeżeli ktoś się zgodził to po co narzeka???Ta firma to istne bydło i wyzysk ta firma nie przedstawia normalnych warunków tylko takie badziewia jak dzieło czy działalność i to za główniane pieniądze a wiadomo że gdzieś ludzie chcą pracować a ten cały wyzyskujący Crist na tym prowadzi wyzysk i oszukiwanie pracowników kto zaradniejszy to ucieka z tego ukraińskiego bagna tyle narobił cris na terenie polskiej stoczni gdynia powinni ich z tąd wygonić!!!!i dowalić za te wyzyski i oszustowa taką karę żeby sie osra...li!!!
Steven 2016-12-03 05:02
Praca w firmie Crist może była by przyjemna ale ciągle poniżanie ze strony pana J.D. jest nie do zniesienia tak prymitywnego i zacofanego faceta dawno nie widziałem. Facet ciągle kłamie jak coś,źle zrobi zwala to na innych poprostu jakby nagrać tego małego człowieka to można by go pozwać o mobbing. Najlepiej maja jego przydupasy dla nich zawsze znajdzie pieniądze na podwyżki a inni którzy nie dają się niestety w tej firmie mają przekichane. Na szczęście już tam nie pracuję zarabiam mniej ale mam spokój i w pracy człowiek jest doceniony
normalny monter 2016-12-12 23:01
Sciga cie interpol ? Nie nawidzisz swojej rodziny i zycia prywatnego ? Lubisz jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] cie jak murzyna i oszukuja na kazdym kroku ? Chcesz miec w wiekszosci tepych przelozonych zajmujacych swoje stanowiska jedynia dlatego , ze sa sluzalczy , nie maja swojego zdania i waruja jak psy na rozkazy Pana , nie wspominajac o samodzielnym mmysleniu . Jezeli tak to ta firma to strzal w 10 !!!!! Spelnia wszytskie warunki i jeszcze wiecej . W koncu znalazles !!! No i nauczysz sie ukrainskiego bo 70 , 80% to ukraincy ;)
qwerty 2016-12-13 09:34
Coraz gorzej się zrobiło coraz więcej tanszych ukraiocw wiec dla nas gorsze warunki.

Coraz gorzej
Marian 2016-12-13 21:39
W Korei i fabrykach korporacji globalnych w taiwanie , chinach i pakistanie maja podobne warunki . Czego wiec narzekacie ?
Spawacz 2016-12-13 22:00
Kogo tu komentowac hmm , czerwonego banke , ktory pewnie nawet szacunku do swojej rodziny nie ma . Jego psy , tore nie znaja sie nawet na rysunku , a z racji tego , ze sa posluszni i bez mozgu oraz wala po 350 godz maja stanowiska . Czy moze SIR GEJA kazachstanczyka z crist offshore , ktory wykazuje sie bardzo dobrze jak pies poganiacz bez wartosci moralnych . Nie wspominajac warunkow zatrudnienia , wymogu pracy po 300 godz za smieszne stawki . Jedno slowo pasuje , albo nawet pare : Wstyd , hanba i zenada .
Ps . w biurze chyba specjalna osoba zatrudniona jest do oceniania firmy na go work bo nie ma zadnych pozytywow , a srednia 3 gwiazdki ...
NO NO 2017-02-13 11:50
Widzę , że w naszej ,,byłej stoczni,, powstał kołchoz. Skoro warunki pracy i płacy zbliżają się do poziomu wschodniego a do tego rozmawia się tam po polsku i rosyjsku to jak to inaczej nazwać. Pytanie, gdzie są wszystkie instytucje powołane do porządkowania właśnie takich spraw łącznie z rzekomymi związkami zawodowymi? Wbij sobie do głowy kolego,że w Polsce ,,doją,, swojego.Widzę, że Crist nie ma ludzi do pracy i to jest ten moment kiedy wy jako załoga powinniście stawiać warunki.Na co czekacie? Wielu z nas dawno temu przejrzało na oczy i przestało sie ,,beblać,, w polskich folwarkach. Wy pracownicy tego kołchozu musicie sami zdecydować czy chcecie tam pracować a więc doprowadzić do zmian na lepsze lub zostawić ten ,,przybytek,, i zacząć GODNIE żyć.
Marek 2017-02-28 13:46
Panowie tak jak w Criście jest w całej branży stoczniowego w Polsce,10 lat temu pracowałem na lepszych warunkach niż obecnie mi proponują a koszty życia wzrosły dwukrotnie ,dopóki urzędnicy będą udzielać pozwoleń na pracę tanim robotnikom z poza unii europejskiej głównie z Ukrainy to sytuacja się nie poprawi a wręcz przeciwnie będzie się pogarsza w Gdańsku ukazuje się mnóstwo ogłoszeń dla stoczniowców za 2000 złotych brutto miesięcznie umowa o dzieło czyli jesteśmy traktowani na gorzej niż początkujący sprzątać. Takie ogłoszenia zamieszcza również na swojej stronie Powiatowy Urząd Pracy.Kiedy zaczynałem pracę w stoczni jako młody chłopak jeszcze za komuny każdy pracownik otrzymywał grupę zaszeregowania ,moja grupa wystarczała ,zarabiałem więcej niż wynosiła średnia krajowa,dziś nie ma grup zaszeregowania a prawo pracy jest przestrzegane tylko w odniesieniu do pracowników budżetówki,a więc osób które żyją z podatków płaconych przez pozostałą część społeczeństwa.Stocznie zostały podzielone na spółki nie ma związków zawodowych,kończy się robota idziesz na wolne bez zasiłku bo pracowałeś na umowę o dzieło ,kończysz 65 lat i nie masz emerytury bo w świetle nowych przepisów musisz mieć 25 lat składowych aby otrzymać emeryturę nawet tą najniższą.Czy Polska jest krajem praworządnym demokratycznym sprawiedliwym odpowiedź nasuwa się sama.
spawacz 136 2017-03-14 14:35
Te żenujące warunki zatrudnienia i płacowe które proponują cwaniaki z Cristu powinny znaleźć się pod lupą PIP-u i prokuratury. Dzwoniąc do tych pożal się boże kierowników projektów, którzy rozdzielają pracę i decydują o przyjęciach nie spodziewajcie się normalnego poziomu w rozmowie. Cham, który w PRL-u spał pijany w budzie na kablach, żądał podwyżek i wolnych sobót, teraz bryluje w Crist jako kierownik i decyduje o stawkach pracownika. Żenada. Crist nie zarabia na produkcji i fachowości. To patologiczny twór prawny powiązany z rządzącymi, wykorzystujący niewolniczą pracę tych, którzy z różnych względów zmuszeni są godzić się na takie warunki. Pamiętajcie, że właściciele Cristu byli kiedyś w miarę przyzwoitymi ludźmi, dopiero przekształcenia po 89' wyzwoliły z ich prymitywne reakcje. Butę i chciwość kosztem drugiego człowieka. Upomnijcie się o swoją godność stoczniowcy. Na tych warunkach powinniście rzucić tę robotę, a tych pseudokierowników wraz z Zarządem wywieźć na taczkach. Z waszej niewolniczej pracy, z podatków które płacicie od swojej działalności gospodarczej, Państwo kupiło część akcji Cristu. Crist jest częściowo państwowy, znacjonalizowany za Wasze pieniądze. Taki chichot losu.
Wstyd mi, że żyję w takim kraju z takimi pracodawcami, którym cynizm nie przeszkadza pójść 24.12 na pasterkę i przekazać znak pokoju człowiekowi którego wykorzystują do granic możliwości.
spawacz 136 2017-03-14 14:36
Srist 2017-03-14 23:41
koledzy powyzej swietnie opisali sytuacje . Mega przekrety w naszym przemysle stoczniowym tak upodlil warunki pracy , ze jest jak w w fabryce nike gdzie globalisci maja za sekunde swojej ,,pracy" oplacony parotysieczny personel niewolniczy na nich dymajacy . Zastanowcie sie gdzie jest PIP , gdzie sa jakiekolwiek przepisy normujace godziny pracy ? Gdzie urlopy , socjal itd itp . Nie dajcie sie naciagac i robic tak jak niewolnicy , ktorych opisalem dla dobra swoich OWNEROW , ktorzy smieja sie , ze czlowiek jest zmuszony do pracy w takim syfie i w takich warunkach .
spawacz 136 2017-03-16 18:58
Powinni zamknąć ten zakład, a kadrę i Zarząd powlec w łańcuchach przez centrum Gdyni. Może kiedyś doczekamy sprawiedliwości. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się. Jakże trafne jest to hasło w obecnych czasach wyzysku i pogardy dla robola.
Monter 2017-03-19 19:13
Chyba za młody ten kierownik.
spawacz 136 2017-03-20 13:31
Ich tam kilku jest.
Zauważcie, że ogłoszenie non stop leci, a jak dzwoniłem, to okazało się, że na razie nie przyjmują.
Bydlaki specjalnie budują opinię, że brakuje spawaczy żeby nakręcić koniunkturę firmom szkolącym. A po szkółce nikt cię do pracy nie przyjmie bo nie masz doświadczenia. Ale stawki zaniżyć można, bo przecież za bramą tylu spawaczy czeka na twoje miejsce. Bandyctwo w biały dzień.
Rysiek z Klanu 2017-03-23 12:29
Firma ogólnie słaba, o kadrze zarządającej już nie wspomnę
Spawacz 2017-03-24 10:17
Witam.Podobno ma się w Criscie poprawić bo podpisali dużo kontraktów?Coś może wiecie?Pozdrawiam
Michał 2017-03-26 22:26
Hej! Pracuję w Gdańsku jako kacharz, przyjechałem no zaróbki nie wielki teraz, przez 4 lata temu kiedy przyjechałem do Polski w poszukiwaniu pracę to można było więcej zarobić no teraz niestety nie, bardzo dużo przejechało do pracy osób z Ukrainy i temu pensja stało mniejsza ale ja w ogólie nie martwie się i dziękuje za to że płacom te pieniędzy, tak jak zostałem by na Ukrainie to nie miałym by i tego. Także dla tych kto poszukuje pracy z Ukrainy lub ukrainców do pracy to możecie zajdż na stronę www.eurabota.ua, kiedyś pomogł mi znaleść pracę w Polsce! Ale w ogólie nie tylko praca w Polsce, ale i w całym świecie.
Zostaw swoją opinię o Crist S.A. - Gdańsk
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Crist S.A.