Crist S.A.

Gdańsk

Opinie o Crist S.A.

spawacz 136 2015-06-28 18:51:44
Trzeba powiedzieć stanowcze NIE dla pracy w Criście. Ci którzy chcą tu przyjść do pracy powinni się mocno zastanowić, bo albo są nieudacznikami i nigdzie ich nie chcą, albo nie umieją spawać i...też ich nigdzie nie chcą. Dopóki te bandyckie firmy nie zaczną płacić po 40 zł/h brutto nikt nie powinien się tam zatrudniać. A uwierzcie, że stać ich na to. To WY przyzwyczailiście ich do tego, że można was okradać. Pozbądźcie się w końcu mentalności niewolnika. Wystarczyłby miesięczny przestój w produkcji z braku spawaczy i monterów, a panowie prezesi w doopska by was całowali, żebyście tylko zaczęli pracować. I stawki poszybowałyby do normalnych wartości. Kary umowne za niedotrzymanie terminów i zerwanie kontraktów doprowadziłyby tych złodziei na skraj bankructwa, pewnie i prywatne mająteczki musieliby sprzedawać. Nie bójcie się. Rzućcie tę robotę. Będą was prosić żebyście wrócili
ludwik 2015-07-08 12:36:10
Trochę popracowałem na stoczniach w tym i troszkę w gdyńskim Criście.
Stawki : obecnie ciężko powiedzieć, pościągali sporo ukraińców którzy zaniżyli polakom płace które wyglądają 16-18 brutto, szlifierze 12-14zł
Gdy robota była potężna stawki wachały się szlifierze 16-20zł monterzy 21-24 brutto, spawacze 28-30 brutto (NA DZIAŁALNOŚCI) obecnie tam jest murzynowo w pełnym tego słowa znaczeniu, murzynowo i kolesiostwo.
Ktoś pytał więc odpowiadam : ciuchy dają po 1-2 miesiącach (obecnie niestety mają kryzys i ani ciuchów ani maski 3m (dla szlifierza) nie dostaniesz,obuwie musisz mieć własne (80-100zł) + badania własne co dwa lata (150-350zł) jedzenie? no proszę was nie żartujcie :) noooo w upały dają wodę to plus chyba jedyny. Nie przyjdziesz w sobotę to majster patrzy na ciebie zdziwiony z pytaniem co to za wolne weekendy? ooo nie daj boże na zbiórce kierownik dowie się że robisz wolne weekendy to w 5 min masz obiegówkę w ręku i do widzenia.
BHP ? hmmm nie słyszałem znaczy wiem, że są bo robią pseudo szkolenia na kolanie i tyle. Możesz pisać swoje bo w biurach budowy są kartki ale po 2 tygodniach nasze kartki dalej tam były a usterki nie naprawiono. Pomoc medyczna? hehe mają straż pożarną i nią śmigają na ratunek, wyposażenie ... byłem kilka razy z kolegą a to rozcięcie, rozbicie głowy itp. nie mają plastra, bandaża ... nie wspominając o pustych apteczkach w biurze budowy. Aha obowiązkowo wszyscy podpisują dokument by nie dzwonili na pogotowie z miasta za które Crist musi płacić, najpierw dzwonisz na straz ich pożarną i oni stwierdzą czy żyjesz, czy miejską pogotowie wezwać.

Tak wygląda obecnie CRIST Gdynia

niedługo albo sami ukraińcy beda tam pracowali za 13zł wraz z koreanczykami i hindusami albo bezdomni, ubodzy czy kucharze piekarze
kompania 2015-09-27 15:28:45
Witam Panowie,
Zatrudnię spawaczy metoda 136.138( proszek) od zaraz. Spawanie konstrukcji stalowej na hali.
Praca- Gdynia.. Zakwaterowanie oraz przejazdy zapewnione z naszej strony..
Praca 10 godz dziennie. Możliwość zjazdu co tydzień.. Stawki zaczynają się od 26 zł netto.. napewno co do stawki dogadamy się... praca na dłuższy okres około pół roku. Na poczatku umowa zlecenie, po okresie próbnym 3miesięcy umowa o pracę i stałe zatrudnienie.tel: 882-057-630
leonidas1971 2015-09-29 08:54:57
kolhoz
Leonidas1971 2015-09-29 09:08:16
[usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to mało powiedziane jest to oboz ale koncentracyjny z takimi [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na czele jak ta pala BANKA i swoimi majstrami klawiszami . nigdzie ich na miescie nie widuje chyba kumaja ze takie spotkanie może się dla nich zle skonczyc.
Krzywy 2015-10-09 10:36:33
Nie polecam pracy w stoczni Crist, zwłaszcza na magazynie!!!!!!
Jarecki 2015-10-09 14:29:12
Ja słyszałam że jak crist nie spłaci doku, to im zabiorą, a nauta tylko czeka.
Iga 2015-10-24 22:59:55
Jeszcze tam siedzicie, bez was budowa stanie, nic bez was nie zrobią, nic nie ma za darmo o swoją stawkę trzeba walczyć. Macie rodziny, nie żyjecie tylko po to by być w pracy a ci na górze z waszej niewolniczej pracy opalają się na Karaibach, jesteście najbardziej cenionymi pracownikami w świecie i tak Polacy są nie do zastąpienia.
adam 2015-10-29 17:36:08
moze cos wiecej dlaczego nie polecasz wlasnie niedawno dostalem propozycje pracy na magazynie i nie wiem czy mam ryzykowac ? az tak zle ? kasa czy atmosfera?
Krzywy 2015-11-03 13:14:30
Adamie!!! Cóż mam napisać, jeżeli chodzi o klimat na magazynie jest jak w rodzinie patologicznej. Będziesz musiał założyć działalność gospodarczą dostaniesz 17 na godzinę!!! Pracujemy od pn do pt po 9 h plus dwie soboty pracujące od 7 do 12 i pisane 6 h i dwie wolne.
Krzysztof 2015-11-06 15:13:28
Suwnicowego nie potrzebują?
xxxx 2015-11-08 11:09:18
A kto pamięta "Generał Pedał a Tereska ma pieska"?
monter 2015-11-13 23:26:15
Klimek!!!napisz jak dobrze u ciebie na K3, tylko dodaj kto tak fajnie ma!!!
Rafał 2015-12-04 11:53:21
Ile można zarobić w Criscie np. Na magazynie?
xxx 2015-12-05 10:32:21
Głupi polaczku pracuj W criscie za frajr
arni 2015-12-17 19:02:15
tyle co w biedronce!!! a nawet mniej, bo sa tacy ludzie co na ludzkiej krzywdzie wspinaja sie na coraz wyzsze stanowiska i tak powiem! jestem bardzo wylewny bo mnie boli takie kur...wo !!!
Crist 2015-12-18 11:16:17
Jak się Tobie nie podoba to idź pracować do biedronki, na twoje miejsce przyjdzie ktoś kto nie będzie narzekać!!!
Kilimandżaro 2015-12-18 14:30:56
W Biedronce mają chociaż godziwe wynagrodzenie i pełny socjal a także inną atmosferę pracy. Na magazynie robisz za trzech a płacą jak Ukraincom, zarobki są tak niskie że pieniędzy nie wystarcza od wypłaty do wypłaty. Ktoś pnie się na wyższe szczebelki kariery kosztem ludzi tam pracujących nie dając im nic w zamian. Takie są realia pracy na magazynie!!!
Pracownik 2015-12-19 10:14:07
Magazyn zawsze gnojony będzie!!! Stawki najniższe na całej stoczni, i jak tu żyć no jak?!
Iga 2015-12-23 13:14:34
Cały rok 2016, to ma być kontrola wszystkich branż budowlanych, stwierdzono, że budowlanka to najbardziej zdegradowany rynek pracy "szara strefa", którą mają przywrócić do porządku. Ponoć wezmą się za pracodawców, przejrzą umowy zatrudnienia, naliczą wstecz tam gdzie trzeba wyrównania pracownicze stawki, będą robić naloty i sprawdzać poziom bezpieczeństwa. Pod lupę pójdą umowy o dzieło i zlecenie oraz narzucane samozatrudnienie a także stawki i godziny pracy.
Filip z konopii 2016-01-07 14:33:20
Kiedy w Criscie ruszy na ostro praca?
Pracownik 2016-01-08 13:40:12
Kiedy jakieś podwyżki???!!!
klemens 2016-01-26 08:15:03
Pamietajcie, ze tylko kadra i brygadzista maja umowy o prace, reszte maja w d... i dzialalnosc a tam juz placa tragiczna siegajaca 15-17zl na reke za ostra prace fizyczna.
Koala 2016-02-01 10:52:28
Człowieku co ty za bzdury piszesz, uważasz że 17 zł to dobra stawka na działalności? To życzę powodzenia!!!!!!!
Cristowiec 2016-02-17 14:33:09
Olek co ty możesz wiedzieć!!!!!
ja 2016-02-18 17:03:02
Crist płaci najmniej na rynku ! Szczere ale prawdziwe.
Monterzy na dzien dobry dostają 19-20zł na dzialalnosci , potem tacy fachowcy naprawde moga dostac 25max zalezy od brygady. aspawacze podobnie ale bez szalu, szlifierze ... nie wiecej niz 19 na dzialalnosci ale ... tutaj nie potrzeba miec skonczonej szkoly czy doswiadzcenia ! To jacy ludzie szlifuja w criscie siadczy o tym jaki poziom reprezentuje ta firma. Od ludzi po podstawowce, sprzataczy, meneli po ludzi po kryminale ... Tragedia.

To obiektywna ocena i prawdziwa jaką znam !

Fakt że pozytywną sprawą jest , że crist płąci i płaci w terminie to jedyny jedyny plus, bosze przeciez to powinno byc normą a ja pisze ze to ich plus
Monter z K-2 2016-02-19 12:50:54
Jak się nie podoba to możesz zmieniać pracę, przecież nic na siłę
ja 2016-02-24 22:08:19
Ktoś może podać nazwy firm podwykonawców jakie pracują dla cristu?
Pracownik 2016-02-25 15:17:59
Dużo firm pracuje dla Cristu :-)
ja 2016-02-25 20:11:46
mowie tu o pracy dla spawacza/montera, ze znanych mi to dafex, skanpol, michalak
Misiek99 2016-02-29 13:07:59
Enerpol , Dafex , MIchalak Welding , Europrofit , i kilka mniejszych firemek
Wiesław 2016-03-04 13:19:52
"napewno" piszemy na pewno osobno, a naprawdę, naprawdę razem - jeszcze w podstawówce nauczono mnie tej zasady.
pozdrawiam
Wiesław
obywatel 2016-03-13 21:40:47
Crist nie ma pieniędzy ściemnia z płatnościami, ma umowy na mnóstwo statków kasę bierze do kieszeni a nikomu nie płaci większość faktur nie zapłaconych jest z listopada 2015 roku a mamy marzec 2016 czekają jak wyjdzie kolejna jednostka NB 105 ale te pieniądze ledwo pokryją obecne zadłużenie jeszcze jest kolejna jednostka ale to nie ratuję. Jak się nie wezmą w garść to nawet super Pani Prezes nie da rady.
Misiu56 2016-03-24 11:18:00
jeśli o tym mówisz to prawdopodobnie na NB-105 też będzie wtopa z kasą podobnie jak z Innovation bo próby morskie nie wyszły pozytywnie jeśli chodzi o wyposażenie i system podnoszenia platformy. Podejrzewam że stracą sporo kasy na tym. Ostatnio sami Ukraińcy się zatrudniają choć z ich robotą to czasami marnie .
em 2016-03-24 14:07:11
Z tym, że za operację podnoszenia - zakup, dostawę i instalację systemu zgodnie z umową jest odpowiedzialny armator i dostawca systemu. Mimo, że system był montowany w CRIST, to CRIST nie ma z tym nic wspólnego.
Szukam Pracy 2016-04-17 10:29:21
wróciłem z zagranicy i chciałbym już zostać w kraju także brać stoczniowa może coś podpowiecie na co mogę liczyć na CRIST ? nie długo zjedzie kilku moich znajomych i oni też będą szukać roboty także jakbyście dali cynk jak płacą monterom, spawaczom ? z tego co wiem to trzeba chyba założyć działalność ale wolałbym nie także może jakąś spółkę która nie leci w ch....ja i jeszcze jakoś płaci ?
FD 2016-04-28 12:37:41
widze info z pierwszej reki, KOCHAMY TAKIE NEWSY
Kahna 2016-08-19 17:01:58
No i prosze tak sie bawi zarzad cristu . Sponsoruje kluby , zarzadza projekty muzyczne , urzadza zabawy , ale oczywiscie tylko dla scislego grona zarzadu . Powiedzcie mi gdzie jest PIP ? 40% akcji tej spolki nalezy do panstwa ludzie oraja tam po 300 godz , a 70% pracownikow to ukraincy pracujacy w polowie na czarno . Polacy na wlasnej dzialalnosci lub na smieciowkach sa wykorzystywani mobingowani przez poganiaczy psow z zerowym zakresem wiedzy w wielu przypadkach . Znalezli sobie nowoczesnych niewolnikow ..... Dlaczego jest na takie cos przyzwolenie ??
Kahna 2016-08-19 17:02:19
Wiseguy 2016-08-31 13:35:24
Szału nie ma. Doszło do tego, ze Ukrainiec ma 21,5 PLN netto. Placi parę złotych za ubezpieczenie zdrowotne i to wszystko. Polak ma na głowie działalność i przy dobrych wiatrach stawke 28 PLN brutto. Piękne czasy. Wszystkim młodym chłopakom, którym przyjdzie do głowy pracować w Criscie, radzę się dobrze zastanowić. Już lepiej wyjedź za granicę, nie pakuj się do miasta bo Cię zje i nic nie zostanie
Wiseguy 2016-08-31 13:59:44
Generał nie wie gdzie dziób a gdzie rufa. Dostał pracę po znajomości. Żaden z niego fachowiec. Fachowcem był kiedyś od zaglądania do butelki. Hehe i taki dostanie pracę. Wyprany mozg☺
ges.a 2016-08-31 20:03:47
Edzia nie badz taki cwaniaczek ,takie teksty to mozesz do ludzi swojego pokroju co nie maja pojecia o pracy i zyciu. Jak ktos ma 2-3 dzieci to lepiej niech szuka pracy za granica.Crist jako firma ok ale mistrzowie to brani sa z d..y ,po znajomosci .co poniektorzy mistrzowie nadaja sie do podpierania bramy hali a nie do rzadzenia ludzmi .Nie polecam pracy na hali tam w brygadach rzadza mistrzowie nie majacy pojecia o robocie no i oczywiscie oni dziela kasa.Co do zarobkow to nikt nie wie za ile robi bo jest sie na dzialalnosci i ile da mistrz tyle sie zarabia, nie mowie tu oczywiscie o mistrzach czy o kims tam wyzej bo oni maja stale zarobkiTak jak na poczatku dalej jest wymuszany 11/14 h czas pracy
Monter 2016-09-14 19:44:24
Co tu pisac . Nowoczesne niewolnictwo . Robisz po 300 godzin , stawki marne . Polacy juz przerobili ta firme z kazdej strony dlatego 70% ludzi pracujacych na produkcji pochodzi z ukrainy . Brak poszanowania pracownika , wyzysk . Oczywiscie zero umow chyba , ze zlecenie , dzielo lub wlasna dzialalnosc wam odpowiada . Skonczy sie robota , mniej zapotrzebowania na ludzi to potraktuja cie jak scierke i kopna w dupsko ....
Ja , a kto 2016-09-14 19:53:47
Panie kolego jezeli nie zgodzisz sie zostawac tyle na ile jestes potrzebny mozesz sie spotkac przy pierwszej lepszej okazji ze zwolnieniem w 99% przypadkow . Nadgodziny sa traktowane oczywiscie jako zwykle godziny i jest obojetne czy robisz po 8 dziennie czy 16 . Stawka godzinowa sie nie zmienia . Tyle , ze po 8 godz nie bedziesz mogl robic bo wywala Cie na zbity ryj . Napewno nie polecam tej firmy ludziom myslacym .
.!. 2016-09-14 20:10:15
Edziu na Twoja inteligencje po wczesniejszym zapoznaniu sie z Twoimi wypowiedziami . Znam sytuacje poniewaz pracowalem tam parokrotnie w przerwach pomiedzy kontraktami . I moge napisac , ze sytuacja odnosnie warunkow , stawek byla lepsza 6 lat temu niz teraz . Ostatnio bylem tam pare miesiecy temu tylko na tydzien zwazywszy na to , ze pare lat temu na reke mozna bylo zarobic 4 zl wiecej na reke niz dzisiaj , a fachowcow im brakuje .... Jaka jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] logika tej firmy ? Skoro brakuje im konkretnych fachowcow to czy prostym rozwiazaniem nie jest zapewnienie godnych warunkow ,wynagrodzenie ? Czy lepiej poupychac ukraincow ktorzy boiora troszke mniej , a [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] potrafia ? No , ale wala ponad 3oo godz miesiecznie . Wole wyjechac 4 miesiace w roku i mam juz tyle co w fabryce niewolnikow ,,Crist " przy 8 miechach urlpu . Jezeli urlop zamienie na prace tyle mam wiecej . Crist jest nastawiony na maksymalny wyzysk czlowieka i nawet nie jestes dla nich czlowiekiem tylko smieciem do wyrabianai norm .
nicki 2016-09-22 12:33:35
witam, jak wygląda tydzień pracy jako szlifierz? weekendy wolne? Po ile godzin pracują
Marian 2016-10-07 22:51:04
Jak malo potrafisz , chcesz ciezko pracowac i nie miec zycia prywatnego poza wolna niedziele i polowa soboty to wlasnie firma dla Ciebie . No i oczywiscie pracowac na gownianych warunkach czyli o dzielo , albo wlasnej dzialalnosci . Dac sie mobingowac , wykorzystywac i byc nowoczesnym bialym murzynem . Polacy juz nie chca tam pracowac dlatego 70 % to ukraincy , 5% hindusi .
edzia 2016-10-08 12:47:45
A powiedz mi gdzie teraz sie nie pracuje w weekendy? Jakoś są ogromne firmy które pracuja w święta i weekendy i nikt nie narzeka, bo tak wyglada praca w systemie, jak sie ktos godził na warunki takie to wiedział o tym wcześniej wiec po co teraz narzekasz?
Wąski 2016-10-24 18:11:17
Jeżeli ktoś się zgodził to po co narzeka???Ta firma to istne bydło i wyzysk ta firma nie przedstawia normalnych warunków tylko takie badziewia jak dzieło czy działalność i to za główniane pieniądze a wiadomo że gdzieś ludzie chcą pracować a ten cały wyzyskujący Crist na tym prowadzi wyzysk i oszukiwanie pracowników kto zaradniejszy to ucieka z tego ukraińskiego bagna tyle narobił cris na terenie polskiej stoczni gdynia powinni ich z tąd wygonić!!!!i dowalić za te wyzyski i oszustowa taką karę żeby sie osra...li!!!
Steven 2016-12-03 05:02:03
Praca w firmie Crist może była by przyjemna ale ciągle poniżanie ze strony pana J.D. jest nie do zniesienia tak prymitywnego i zacofanego faceta dawno nie widziałem. Facet ciągle kłamie jak coś,źle zrobi zwala to na innych poprostu jakby nagrać tego małego człowieka to można by go pozwać o mobbing. Najlepiej maja jego przydupasy dla nich zawsze znajdzie pieniądze na podwyżki a inni którzy nie dają się niestety w tej firmie mają przekichane. Na szczęście już tam nie pracuję zarabiam mniej ale mam spokój i w pracy człowiek jest doceniony
Zostaw swoją opinię o Crist S.A. - Gdańsk
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Crist S.A.