3Shape Poland Sp. z o.o.

Opinie o 3Shape Poland Sp. z o.o.

Mihoo

Witam. Wiele się w takim razie zmieniło czytając opinie tutaj. Ja miałem przyjemność popracować jakieś 10 lat temu chwilę w Dołujach i dłużej na Zapadłej. Wtedy w firmie było jeszcze kameralnie i w miarę zgrana ekipa. Osobiście nie pasowałem do korporacyjnego systemu mentalnie i się zwolniłem, nie lubię poruszać się jak laboratoryjna mysz po wyznaczonej ścieżce. W każdym razie pracowało się tam wtedy świetnie, firma dbała o integrację pracowników, atmosfera była rzekłbym był wzorowa. Czasem zdarzył się jakiś mały zgdzyt w kolektywie, ale to wszędzie się zdarza a wszelkie konflikty wszyscy starali się konstruktywnie rozwiązać. Praca przy produkcji urządzeń, ich kalibracji była bardzo lekka i przyjemna. Ja po prostu byłem średnio o 15 lat starszy od reszty, wcześniej robiłem co innego i nie umiałem zagrzać sobie miejsca. Zarobki wtedy, jak to w duńskiej, lub jakiejkolwiek innej obcej montowni w Polsce - mocno przeciętne. (Chcesz w Polsce zarobić, da się bardzo dużo zarobić - po prostu usiądź, użyj mózgu, zrób research rynku i załóż swój biznes). Nie wiem, jak obecnie. Pracownikom życzę dobrej ścieżki rozwoju (firma to wtedy zapewniała bez problemu), dobrych podwyżek i miłej atmosfery. Pozdrówka serdeczna dla starej ekipy, która jeszcze tam została, to dla mnie byli wspaniali ludzie i cieszę się, że mogłem ich poznać oraz z nimi pracować.

Tati
@Mihoo

A czy ktoś wie czy ta przeciętność zarobków się utrzymała do tej pory? Jedna z opinii podpowiada mi, że raczej tak, bo ktoś właśnie z zarobków był niezadowolony, ale kto wie, może coś się zmieniło. Co do podwyżek to one kiedyś tu były? I jak sprawa ma się teraz - nadal na podwyżki można liczyć?

Ada

Hej, czy kojarzycie może ofertę Senior Manager of Sales Operations? Była taka kiedyś, ale nie wiem, czy jeszcze dają pracę. Można wiedzieć coś o wielkości zespołu, jeśli tak?

teraz
@Ada

Sales Operations Team Lead ? https://careers.3shape.com/jobs/2848211-sales-operations-team-lead

John
@teraz

Dzięki za link do ofert pracy. Widzę, że stażysta do działu IT by się firmie przydał. Staż, który byłby płatny, połączony z elastycznymi godzinami pracy. Napisano też, że pracują tu osoby, które chętnie dzielą się, tym, co wiedzą. Możesz odpowiedzieć, czy faktycznie, kogo by nie zapytać, to jak tylko ma czas, to pomoże? No chyba, że byłby ktoś wyznaczony, co by jednej osoby pytać?

Moni

Czy w Szczecinie przyjmuja do pracy? Jakie benefity

wu
@Moni

https://careers.3shape.com/jobs?region=Poland&query= wystarczy poszukać trochę, wszystko jest w ogłoszeniach

Moni

Myślę nad zmianą pracy ,czy warto,jakie zarobki netto teraz?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Student Assistant in Data Protection Team w firmie 3Shape Poland Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
K

Młodszy technik produkcji,może mi ktoś opisać co mniej więcej się robi na tym stanowisku.?

@K

dużo, nie ma jednego stanowiska dla technika

Karolka
@32

Nie bardzo rozumiem tego co napisałeś że nie ma jednego stanowiska dla technika? To co taki technik ma w zakresie obowiązków? Wynagradzają dodatkowo A te ponadwymiarowe przechadzki

@Karolka

nie, możesz pracować w miejscu A, jutro w miejscu B, a pojutrze idziesz na inne piętro na miejsce C. Każde miejsce ma inny charakter produkcyjny

@Karolka

Technik może zajmować się montażem, klejeniem, lutowaniem,czyszczeniem,pracą pod mikroskopem, testowaniem ,kalibracją ,markowaniem itp.Do tego obsługa systemu komputerowego AX. Technik każdego dnia może zajmować się czymś innym.

a czy w firmie potrzebne są uprawnienia SEP? Jeśli tak, to czy trzeba je zrobić we własnym zakresie, czy firma zapewnia takie szkolenia?

Czy do pracy na produkcji potrzebne są uprawnienia SEP? Jeśli tak, to czy trzeba zrobić je we własnym zakresie, czy firma zapewnia takie szkolenie?

Kandydatka do pracy

Czy to ktoś może napisać jaka jest sytuacja w dziale kadr i płac bo po raz kolejny pojawiło się ogłoszenie o pracę. Jaka atmosfera itp.

Jaka jest stawka początkowa w 3Shape Poland Sp. z o.o.? 3 maja na Pracuj.pl dodali ogłoszenie na stanowisko brak.

Kazik

Nie podają bo wstyd podawać niskie stawki

123_
@Kazik

Wstyd? Szukając pracy dostałem kilka ofert. Wybrałem 3shape. Pisze to tylko do wiadomości osób, które mogą sugerować się m.in. takimi postami, do którego odpowiadam tutaj.

@123_

Czyli sugerujesz że jednak nie jest źle z tymi stawkami? Są konkurencyjne? Poza tym czy macie tu same podstawy czy może jakieś systemy premiowe też są?

Ona
@123_

Hej, możesz coś więcej rzucić światła na kwestie wynagrodzenia? Może jakiś przedział chociaż. Pozdrawiam.

@Ona

w nowych ogłoszeniach jest napisane 4050 brutto

sdadasdada

wystarczy spojrzeć na ogłoszenia, ludzie... wszystko tam macie napisane.

Nowy pracownik produkcji

Na start 2400 netto, po 3 miesiącach podwyżka na 2700-2800, po 10 miesiącach umowa na czas nieokreślony i wtedy do pensji dodają premie do 600 zł brutto, na którą wchodzi kilka składowych. Jeśli wskaznik produkcyjny spadnie poniżej 93% premii nie ma. Jak pójdziesz na L4 lub wezmiesz urlop : do 5 dni, dostajesz 80% premii, do 10 dni jest bardzo niska, powyżej 10 dni premii nie ma. 60% absencja kwalifikuje do zwolnienia - niby dobre rozwiązanie na pracowników nadużywających zwolnień, ale jak trafi Ci się poważna choroba lub wypadek, to nie masz do czego wracać. Druga sprawa to musisz tłumaczyć się z choroby, wypisujesz kartkę na co i z jakich przyczyn chorowales. Do końca roku planują wprowadzić 2 zmianę, więc jak ktoś przenosi się tu z uwagi na pracę 7-15, to nie jest dobry pomysł. Opieka zdrowotna i ppk po 3 miesiacu pracy. Na plus: obiad za 2 zł, konto na platformie z benefitami, gdzie pracodawca przelewa co miesiąc 55 punktów (1 punkt= 1 zl), które można wymienić np. na bon do Smyka. Dobrowolne ubezpieczenie pracownicze od 1 dnia pracy. Dobra atmosfera (tu akurat zależy na kogo trafisz, ale generalnie ok). Parking na terenie firmy, ale nie dla szarego pracownika, parkuje się przy ulicy. Ogólnie praca lekka, nikt Cię specjalnie nie goni, ale wiadomo - jakieś normy są. Wieloletni pracownik zarabia tylko kilka stówek więcej, jak ten co przychodzi świeży. Nowy szef chce się wykazać i tnie koszty gdzie się da (owszem, taka jego rola), jednak niech nie zapomina, że zysk generuje praca tych szarych ludzi, na których tak bardzo chce oszczędzać.

Ogórek

Ty też nie jesteś wiarygodny. Pisałeś, że firma przestrzega prawa pracy, a sąd jednak orzekł inaczej.

Agent001
@Nowy pracownik produkcji

Cytat "Druga sprawa to musisz tłumaczyć się z choroby, wypisujesz kartkę na co i z jakich przyczyn chorowales" a na jakiej podstawie pracodawca chce by mu pracownik się tłumaczył z choroby? To jakiś absurd lub sprawa karna dla pracodawcy

PIP
@Nowy pracownik produkcji

"musisz tłumaczyć się z choroby, wypisujesz kartkę na co i z jakich przyczyn chorowales." Jeśli to prawda to wysłać zgłoszenie do PIP. Aż ciężko uwierzyć że ludzie sobie na takie coś pozwalają. Poprosiłbym na piśmie od pracodawcy że mam się tłumaczyć z choroby.....

@PIP

Co niektórzy to więcej są na zwolnieniach niż w pracy i niestety nie zawsze są to schorowani pracownicy tylko symulanci.A pomyślałeś o pracownikach ,którzy nie ściemniają na zwonieniach i muszą nadrabiać za symulantów?To jest sprawiedliwe?Są w firmie ludzie po operacjach i długich zwolnieniach lekarskich,nadal pracują i nic podpisywać nie musieli.

@Agent001

W trosce o zdrowie i zapewnienie odpowiednich warunków pracy Naszym pracownikom wprowadzone zostały w firmie dobrowolne wywiady poabsencyjne, czyli krótkie rozmowy z pracownikiem, który przebywał na długim zwolnieniu lekarskim. Rozmowa odbywa się w sposób ustrukturyzowany i ma na celu weryfikację, czy długotrwała choroba pracownika nie była spowodowana czynnikami związanymi ze środowiskiem pracy, które pracodawca zobowiązany jest wyeliminować, zgodnie z obowiązującym w firmie regulaminem pracy oraz kodekstem postępowania, a także analizę zdolności pracownika do podjęcia pracy.

Jumieka
@Nowy pracownik produkcji

Pytanie o przyczyny choroby i zbieranie takich informacji za pomocą formularza przez pracodawce to jawne bezprawie i można to śmiało zgłaszać do UODO. Pracodawca nie może nawet wiedzieć z zwolnienia co nam dolega. Patrz ponizej: Według przepisów, które weszły w życie 21 lipca 2019 roku odnośnie obostrzeń ZUS na podstawie RODO, informacja o L4, która trafia do naszego pracodawcy, nie może zawierać danych szczegółów dotyczących zwolnień, m.in. numeru statystycznego choroby. Przed wprowadzeniem elektronicznych zwolnień lekarskich mogło się zdarzyć, że na papierowym zwolnieniu był widoczny kod choroby. Była to oczywiście pomyłka lekarza i w takiej sytuacji pracodawca w łatwy sposób mógł sprawdzić, na co choruje pracownik, korzystając w tym celu z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Po wprowadzeniu elektronicznych zwolnień lekarskich przypadki takie powinny zostać wyeliminowane. E-ZLA przekazywane pracodawcom w elektronicznym systemie PUE powinny mieć bowiem automatycznie ukryte pole dotyczące numeru statystycznego choroby. (usunięte przez administratora)

Pip
@3Shape Poland Sp. z o.o.

Naruszanie przepisów prawa pracy nazywacie troską o zdrowie? Haha . Wami powinna zająć się inspekcja pracy i wymierzyć taką karę żebyście długo zapamiętali jak należy troszczyć się o zdrowie pracowników. A odnośnie tego czy pracownik nadaje się do wykonywania pracy z przyczyn zdrowotnych jest medycyna pracy. Pracodawca nic do tego nie ma. Kody choroby w L4 zostały zlikwidowane nawet, ciekawe czemu pewnie dlatego by pracodawca bezpośrednio u pracownika pytał z jakiego powodu był na L4.

Cześć, znalazłam tu wpisy o niskich zarobkach i chciałam się zapytać jak to wygląda w dziale IT? Jest tam lepiej z kwestią wynagrodzeń? Bo w internecie jest oferta na CRM Developera i miałam złożyć cv ale nie znam widełek płacowych. Czytałam tam że oferują możliwości rozwoju, jak oceniacie ten aspekt? Są jakieś szkolenia albo kursy dla pracowników?

Staszek
@Karolina

Składaj CV, nie sugeruj się opiniami o zarobkach tu wypisywanymi, one dotyczą stanowisk produkcyjnych. W IT płacą trochę więcej ;) Ze szkoleniami problemów większych nie ma, jeśli tylko chcesz się rozwijać w tematach, które wykorzystasz w swojej pracy...

Lidia
@Staszek

No a mnie interesuje właśnie produkcja. Jeśli płacą źle na tle innych takich zakładów, to ja chyba podziękuję. Powie ktoś, jak to wygląda właśnie?

Pat

Chciałabym się dostać do tej firmy na jakiś dział gdzie mogę zgłosić swoją kandydaturę ? Zależy mi aby przejść do tej firmy

Lidia
@Pat

Jakiś, nie masz żadnych preferencji co do stanowiska? W sumie ciekawe, na jakim dziale jest najlepsza praca. I najlżejsza, patrzę z kobiecej perspektywy teraz, żeby nie było za dużo dźwigania. Do biura nie szukają, wiadomo coś?

Kazik

Inflacja 20%, czy wypłata też o tyle wzrośnie?

Halina
@Kazik

a na jaką datę są zaplanowane podwyżki, że pytasz? kiedy tutaj standardowo to robią?

pytanie

witam na stronie aplikowałam do firmy ile trzeba czekać na odpowiedz , i czy od razu idzie sie na jedna zmianę i czym na produkcji dokładnie sie zajmujecie

Aktualność
Jest nam bardzo miło przywitać Cię na naszym profilu GoWork!

Jesteśmy otwarci na Twoją opinię i cieszymy się z możliwości podjęcia dyskusji. Czytamy wszystkie komentarze, często odnosimy się do wypowiedzi i staramy się wyciągać wnioski na przyszłość. Zależy nam, abyś uzyskał w tym miejscu rzetelne informacje, które ułatwią Ci podjęcie decyzji o dołączeniu do 3Shape.

Zależy nam, aby poruszać na portalu ważne kwestie z punktu widzenia naszej firm. Chcemy dzielić się z Tobą aktualnościami oraz istotnymi wydarzeniami z życia 3Shape. Doceniamy możliwość rozmowy, wymiany perspektyw i konstruktywnej krytyki. To właśnie te elementy umożliwiają nam stałą pracę nad rozwojem firmy i wdrażaniem udoskonaleń.

Jako odpowiedzialnemu pracodawcy zależy nam na ochronie dóbr osobistych naszych pracowników. Dlatego, pragniemy poinformować, iż komentarze zawierające treści niezgodne z prawem ochrony dobrego imienia oraz naruszające regulamin serwisu https://www.gowork.pl/regulamin będą archiwizowane przez Administratora.

Dziękujemy za wpisy,
Zespół P&O 3Shape
Kamil

Szanuje firmy, które stają w obronie dobrego imienia swoich pracowników.

Nie wierzę

W takim razie dlaczego tyle negatywnych opinii otrzymało tyle plusów? Skąd ta ocena 1.7? Cały świat się uwziął na tę firmę? Może zamiast pouczać na temat wolności słowa i ochrony tego i owego zróbcie w tej firmie porządek zaczynając od góry. Żeby zapracować sobie na ocenę niczym najgorszy oddział firmy na A uchodzącej na całym świecie za pracownicze piekło, gdzie ludzie umierają to trzeba się naprawdę postarać. Firma produkująca zaawansowany sprzęt medyczny vs sortownia z paczkami. Niech ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi.

kornishon
@Nie wierzę

Tyle negatywnych opinii bo tylko niezadowoleni ludzie dają upust swojej frustracji w internecie. Ludzie którzy są zadowoleni nie przychodzą tutaj komentować.

Opinia
@kornishon

Czyli skoro firma jest oceniona na 1,7, a spośród ponad 800 wpisów aż 90% jest negatywna, to widocznie większość ludzi jest niezadowolonych. Skądś się to jednak wzięło.

Leszek

Czy to prawda że 1 listopada część pracowników pracowała?

taj
@Leszek

tak, T5

Marzena
@taj

Jak to funkcjonuje? Ma się jakiś wpływ na to czy pracuje się w dni ustawowo wolne czy z góry jest się przypisanym do takiego dnia?

StopWyzyskowi
@Leszek

11 listopada był pracujący...?

@Marzena

Praca w dni wolne od pracy jest dobrowolna dla chętnych i dodatkowo płatna.

Chętny
@ABC

Dla wszystkich chętnych, czy tylko dla "wybranych"? Już raz zrobili taki numer, że poinformowali tylko nielicznych i jeszcze kazali im to ukrywać przed innymi. Trochę nieprofesjonalne.

StopWyzyskowi
@ABC

pracownikowi wykonującemu pracę w niedziele i święta pracodawca jest obowiązany zapewnić inny dzień wolny od pracy

Doczytaj...
@StopWyzyskowi

Pracodawca może ten dzień potraktować jako pracę w godzinach nadliczbowych, wówczas pracownikowi należy się 100 procent większego wynagrodzenia za każdą przepracowaną godzinę...

@StopWyzyskowi

Nie koniecznie..Za pracę w te dni pracownikowi należy się odpowiednia rekompensata. W pierwszej kolejności może on odebrać dzień wolny, a jeżeli nie ma takiej możliwości, należy mu się dodatkowe wynagrodzenie.

Halina
@ABC

Takie zasady są tu w firmie, że albo wolne albo pieniądze czy można samemu jednak wybrać?

Bubuś

Wysłałem CV na młodszego specjalistę (pracownik fizyczny) w zeszłym tygodniu. Jeszcze żadnej odpowiedzi. Ile się czeka? Jak odpowiedź jest negatywna to też zostanę poinformowany?

Jaka jest aktualnie stawka za godzinę?

Belzedup

Widzę, że jest sporo otwartych stanowisk, jaka jest sytuacja z rekrutacją? Długo obecnie trzeba czekać na odpowiedź na wysłane CV?

Belzedup

Widzę, że firma ma całkiem niską opinię, czy te same problemy co na produkcji, występują również w działach administracyjnych/IT? Na jakie pieniądze na start można liczyć?

Czy firma już wprowadziła 2 zmiany? Jeśli nie to kiedy należy się ich spodziewać?

Rabarbar
@.

Żadnych drugich zmian przez najbliższe dwa lata nie będzie. Jeśli już to po tym okresie być może i to nie na wszystkich działach . Może się zdarzyć że nie będzie ich wcale. To z wypowiedzi prezesa na ostatnim spotkaniu.

Zostaw merytoryczną opinię o 3Shape Poland Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w 3Shape Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy 3Shape Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w 3Shape Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

3Shape Poland Sp. z o.o.