NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

WDŚ dla Górnika

W tej firmie,to już nawet plusowi dają wypowiedzenia haha,którzy i tak nic nie robią.Pieniądze to nic. System niszczy psychikę. 12 godzin w tej (usunięte przez administratora) to jest katastrofa.

Heidi
@WDŚ dla Górnika

Spokojnie powoli się wszyscy wykruszą wiek, prorodzinny system i niskie zarobki zrobią swoje. A pokolenia Z raczej nie będzie orać jak ich starsi koledzy i koleżanki. Zarządzanie leży to świadczy o tym że mamy słabych ,,kapitanów''

Heidi

Jaki dział ? U nas Lsh też coraz większe braki

Peksy
@WDŚ dla Górnika

Jak ci tak źle w ngk to zatrudnij się jako kierowca tira to będziesz przepracujesz w ciągi 5 dni pod rząd 71 godzin, 3 razy w tygodniu pracował po 15 godzin a 2 rzy po 13 godzin . Albo zatrudnij się jako kierowca busa to wtedy będziesz pracował i 36 godzin na dobie a po roku takiej pracy jak minie okres karencji przy ponownym przyjęciu do ngk uśmiech przy lekkiej pracy w ngk gwantowany i będziesz sobie cenił prace po 12 godzin z tyloma dniami wolnymi. Normalnie aż szlag człowieka trafia jak czyta takie brednie o tym jak jednemu z frugim źle najlepiej by praca była po 5 godzin z przerwami i to max 3 dni w tygodniu i oczywiście zarobki min 60000 tysięcy na ręke. Mi tu się bardzo dobrze pracuje mam sporo wolnego jem jak człowiek na stołówce a nie w czasie jazdy a jak pracowałem jako kierowca to tyrałem od świtu do nocy i na odwrót przez 5 albo nawet i 6 dni w tygodniu, jadłem prowadząc auto bo czasu na przerwe nie było. Idź jeden z dugim poracuj jako kierowca albo na budowe po 12 godzin to zaraz docenisz prace w ngk. Firma powinna namierzać op ip autorów tych negatywnych komentarzy i zwakniać bez skrupółów za oczernianie firmy w internecie.

WDŚ dla Górnika
@Peksy

(usunięte przez administratora) Co mnie obchodzi że byłeś kierowcą? Co mnie obchodzi że (usunięte przez administratora) od rana do wieczora? Ja pracuje w NGK i na tym się skupiam. Nie piszę też że chce pracować 5h i zarabiać nie wiem ile. Mógłbym dostać połowę podwyżki którą dostałem,oby tylko przejść na ósemki. Myślisz że ludzie się zwalniają,bo NGK mało płaci? Haha. Tu połowa zakładu chodzi jak zombi. Mnóstwo osób jest wypalonych. Mogliśmy coś zmienić ale załoga się ob..... a Ty? Może lubisz się katować w pracy. Może nie masz prywatnego życia. Jesteś zadowolony bo możesz iść na kawkę i przerwę na kantynę hahaha. Ja to bym wolał kawkę wypić w domu,tak koło 15. Dużo osób którym podobały się dwunastki na początku,też już mają dosyć po tylu latach. I nawet nie pisz tekstów typu " możesz zmienić pracę". Pracuję tutaj i tutaj chce zmian na lepsze

Też były kierowca

Po pierwsze tirem nie jezdzisz 12 godzin bo możesz jechać max 10 godzin i to tylko 2 razy w tygodniu, tylko jako kierowca tira nie tylko zajmujesz się prowadzeniem auta, ale robisz też inne prace typu załadunki, rozładunki i doładunki. A ogólny czas pracy kierowcy razem z jazdą i innymi pracami typu załadunki i rozładunki wynosi 15 godzin 3 razy tygodniu, a tylko 2 razy w tygodniu możesz pracować po 13 godzin. I jak pracujesz te 15 godzin to masz tylko 9 godzin przerwy i tyle masz tylko wypoczynku pamiętam jak kończyłem prace o godzinie 20 i zanim dojechałem do domu była np 21 bo pracowałem na miejscu, w domu szybki prysznic zrobienie sobie jedzenia do pracy które też jadłem w czasie prowadzenia tira i o 23 spać na 4 godziny, bo o 3 w nocy już dzwonił budzik a o 4 wyjeżdżałem do pracy żeby być na 5 a jak był skrócony dzień pracy do 13 godzin to i na 3 do pracy chodziłem jak był daleki kurs np do rzeszowa albo do piły i tak przez 5 dni w tygodniu, a co dwa tygodnie 6 dni bo w co drugą sobote też musiałem iść do pracy. A tu w ngk kończe o 19 o 20 jestem w domu jem kolacje kąpie coś poglądam w telewizji kąpie się i o 23 ide spać wstaje o 5 jem śniadanie i o 6 wyjeżdżam do pracy i tak przez 2 albo 3 dni, bo potem są przecież dni wolne. I jak czytam te wszystkie negatywne komentarze to aż mi się bebechy przewracają tu masz jeden z drugim normalną niezbyt ciężką prace gdzie po max 3 dniach masz dni wolne a na tirach tyrasz 3 razy w tygodniu i to po 15 godzin i masz co 2 tygodnie tylko 1 dzień wolnego. Przez 7 lat pracy na tirach pracowałem w 4 różnych firmach i wszędzie tylko wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk i nie pisze tu o wypłacie bo gdyby płacili tak jak np w ngk to nikt by tymi tirami nie jezdził dlatego płacą wysokie pensje żeby tym ludzi motywować do pracy, ale czy to jest warte poświęcania tyle czasu dla pracy i życia prywatnego. Ja wole zarobić mniej i pracować w normalnych warunkach tu w ngk owszem pracuje po 12 godzin ale i tak po pracy mam jeszcze czas na wszystko, a jak mam dni wolne to jest wszystko porobione i pozałtwiane, a jak jezdziłem tirem to żeby coś załatwić to musiałem brać urlop z którym zawsze był problem bo nie miał mnie kto zastąpić bo kierowców nie ma bo ludzie nie chcą w tym zawodzie pracować pomimo wysokich zarobków. Ludzie rezygnują z pracy jako kierowca i to pomimo wysokich zarobków średnio co roku z tego zawodu odchodzi 25000 tysięcy kierowców o czymś to świadczy. W ngk pracuje już od 8 lat i nie zamierzam się zwalniać a tym bardziej wracać do jazdy tirem bo robota w ngk jest jaka jest, ale nie jest najgorzej np na jednym z magazynów na których jezdziłem ładować towar ludzie zaczynali codziennie prace o 17 i pracowali dopóki zrobili prace choćby to miało być i 14 godzin, dopóki nie przygotowali wszystkich palet z towarami które miały wyjechać to nie szli do domu tylko tyrali do końca, a np 1 stycznia nie było ze kac po sylwestrze tylko o 17 byli już w pracy bo 2 stycznia o 3 w nocy już musiały pierwsze auta się ładować. Idź sobie jeden z drugim do magazynu lidla na przeciwko i zatrudnij się jako magazynier pójdziesz codziennie od niedzieli do piątku na 17 czy tam 18 do pracy przerzucisz sto ton towaru skończysz prace o 8 rano i będziesz biegiem leciał do ngk i skakał przez płot i błagał na kolanach żeby cie tu przyjeli z powrotem. Jeden z drugim nie wie co to znaczy ciężka pracy i niewolniczy system a narzeka a peksy dobrze pisze fakt że pisze jak pisze, ale kierowcy tirów to w większości niezbyt wykształceni ludzie znałem takich co edukacje zakończyli na gminazjum bo nawet zawodówek nie umieli pokończyć i taki roboty nigdzie nie dostanie oprócz kierowcy tira bo tam o wykształcenie nikt nie pyta byle ktoś był chętny do roboty bo takie są tam braki kadrowe i o czymś to świadczy.

Magnes
@Też były kierowca

Słuchaj, sam jesteś sobie winny że godzisz się na takie warunki, tym samym psując rynek. Rolnicy potrafią się zorganizować a kierowcy tylko szczekać po parkingach, podobnie jak parobki produkcyjne po kantynach. Nielegalni imigranci w DE na zasiłku mają lepsze życie niż polski chłop pańszczyźniany, właśnie przez takich jak ty.

RED men

No cóż co roku na podwyżki jest przeznaczona pula , brak waszego udziału w REFERENDUM strajkowym poskutkował większą częścią puli dla inteligentnej części tego zakładu a dla was robotników fizycznych pozostały ochłapy między 300 a 600 zł , tym czasem w budżetówce która nic nie produkuje tylko wydala podwyżki 2500-3000 zł na więcej nie zasługujecie i musicie się z tym pogodzić miłej pracy w weekendy i świeta po 12 godzin...

Elmo

600-700 zł podwyżki brutto haha a ile podrozaly koszty życia? Śmiech na sali ta firma z roku na rok robi z nas (usunięte przez administratora)i tyle...robią jakieś (usunięte przez administratora) dni bezpieczeństwa i wtedy produkcja może stać ,ale w Wielkanoc trzeba przyjść do pracy bo produkcja nie może stać hahaha dobrze że złożyłem już wypowiedzenie

Bgfy
@Elmo

Ciekawe czy będzie jak rok temu, że ludzie pobrali urlopy na Wielkanoc a kierownicy dzwonili do czerwonych żeby je wycofać. To się jakoś nazywa, ale to słowo na tym forum jest mocno cenzurowane. Słowo na M

Dof

Jakie podwyżki? Jakieś konkrety?

Glonojad

Nie dość ze czerwoni sami mają duże podwyzki to oceny dają niskie tak jakby kasa szła z ich kieszeni. Zamiast dac jak najlepsze to specjalnie obnizają byle by niebieski nie mial czasem tyle samo co on.

…….
@Glonojad

To proste czego nie rozumiesz im mniej dadzą tobie tym więcej będzie dla nich taka jest prawda a teraz sobie pomyśl zwalnia się manager kierownik i plusy skoro tacy ludzie się z tej firmy zwalniają to oznacza tylko jedno trzeba samemu opuścić mury tej firmy bo lepiej już tu nie będzie co zarząd pokazał przy podwyżkach teraz jest bum na pracowników wszędzie więc po co marnować czas i życie dla takiej firmy jak ngk co nie szanuje swoich pracowników.

Pre

Kawa w automacie jest już droższa, to tak żebym im wystarczyło na cały miesiąc

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

FC_Barselona

Kolejny rok z rzędu okazało się, że sumienna praca i zaangażowanie w rozwój osobisty przynoszą ogromną satysfakcję przy dorocznych podwyżkach. Nie spodziewałem się aż tak dobrej podwyżki biorąc pod uwagę z jakimi trudnościami zmaga się cały rynek motoryzacyjny. Całe szczęście, że nasza firma ma stabilną i mocną pozycję. Wystarczy jedynie się zaangażować i się jej częścią aby nie narzekać na zarobki.

Konkurencja

Cześć dzieciaki :) widzę że zarząd zaszalał w tym roku 300 do 500 zł brutto podwyżki dla pracowników którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i pisać to o 100 % więcej niż zakładałem , powinniście być im wdzięczni za ich dobrą wole , no ale jak się nie potrafi złożyć z lenistwa lub strachu podpisu pod referendum to zamiast 25-30% tak jak w budżetówce to dostaliście 5 do 7 % które wystarczy na pokrycie podwyżek prądu w czerwcu :) ,życze miłej pracy w święta weekendy po 12 godzin cieszcie sie podwyżkami bo dostaliscie bardzo dużo jak na was...

Anzej

I jak? Było warto (usunięte przez administratora) cały rok za max 200zł brutto więcej niż ten co wykładał jaja na robote? :) W ogóle jaka szanująca sie firma najpierw daje podwyżkę za ocenę pracownika, a później wszystkim robi wyrównanie? Wtedy po prostu podwyżka za oceny znika bo czy dostałeś 200 czy 300 zł to i tak Ci wyrównają do tego co nowym. Jednym wyrównali 500 zł, a tym co mieli lepszą podwyżkę z ocen 200 zł ale to nie ważne że się starali bo każdy będzie zarabiał tyle samo. Brawo D.K. Brawo.

Jak
@Anzej

To jakie są progi bo jestem na L4 i ciekawi mnie czy opłaca się przyjść czy zostać dalej

motto
@Jak

Robić absolutne miniumum , chodzić co 3 miesiące na L4 , nie przejmować sie ocenami jak w przedszkolu i tak wyrównaja więc po co sie starać pozdrawiam...

3,2,1

Także czas start na składanie wypowiedzeń po podwyżkach 3,2,1 poszli na czoło wyszedł manager za nim kierownik ale co to ja widzę na czoło wysunęli się plusy nie do wiary co to się dzieje w tej zajebistej firmie ;D mamy nowy trend w firmie ;D także operatorzy nie odstawać od stawki składać wypowiedzenia niech góra wie że to my jesteśmy siłą napędową tej firmy i należy nam się szacunek i odpowiedzenia płacą za pacę którą wykonujemy ;)

Pffff

Raczej będzie jak co roku nowym do góry tym co pracują do pięciu lat wyrównanie do stawki nowego plus to co mu z oceny zostanie czyli 50,100zł a starzy pracownicy według oceny no i oczywiście czerwoni od 500 do 800zł według oceny bo oni wiedzą wszystko i są siłą napędową tej firmy oceny mają od 4,5 do 5 a maszyny nie potrafią zwolnić do produkcji takie są realia w tej firmie do połowy kwietnia biadolenie nowych i tych z 5 letnim stażem starzy od pierwszego cisza bo im pasuje a czerwoni będą jak zwykle oblegać kantyny i siedzieć przy biurku na telefonie w tej firmie się nic nie zmieni jeśli my operatorzy się nie postawimy taka jest prawda.

X

Mogą tak zrobić, że wyrównanie plus ocena ale progi będą tak wysokie że dostaniesz max 20 złoty więcej niz rok temu co dawali 100 zł tym co pracowali od lutego , premii nie będzie w tym roku była jednorazowa więc się nie łudź powiedzą że dali z ocen ale z ocen bd specjalnie zaniżone . Pozdrawiam :)

Sami nakręcacie śrubę
@Pffff

Nie martw się o czerwonych co nic nie robią bo tylko wykonują swoje obowiązki związane z umową ale to nie jest ważne bo sam pewnie nie robisz tego co do ciebie należy. Mówiąc o telefonach to sam nakrecasz biuro i nie tylko ty, do całkowitego zakazu wnoszenia telefonu na zakład produkcyjny, kolejna sprawa to narzekanie na palaczy to nie martw się oni nie pójdą zapalić ale ty też nie pójdziesz na kawę na kantynę bo będziesz się odbijał ze swojego wyjścia ze stanowiska, wszystko ma zawsze swoje konsekwencje a i pamiętaj że w innych firmach czerwony rozdaje bilet do kibelka i do czasu zwrotu takiego bilecika inny operator nie może iść. Rozumiem że tego chcecie aby firma nam wprowadziła? Pamiętaj że i tak się nie zwolnisz bo gdyby tak było to już Cię dawno tu nie ma :) a podwyżki zweryfikuje jak przyjdę do pracy pewnie bez rewelacji jak zawsze, będziecie narzekać tydzień lub dwa i na tym się zakończy bo ponad połowa osób wmówi wam że dobrze że w ogóle były podwyżki jak mogło ich nie być ???? co do podwyżek pamiętaj że była możliwość zorganizowania strajku ale większość z was powiedziała że to nie ma sensu i koniec tematu. Dokrecajcie sobie śrubę na maksa i noście dalej okulary robocze przez 12h - pamiętaj na twoje bezpieczeństwo pieniądze są na to byś godnie żył są nadgodziny. A tak z innej beczki czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć dlaczego osoby w biurze BHP i chyba logistyki nie dostali ubrań roboczych?

Pffff
@Sami nakręcacie śrubę

Ja akurat swoją pracę wykonuję jak najlepiej potrafię bo za to mi płacą tylko szkodzą że takie marne pieniądze (usunięte przez administratora) mnie trafia tylko jak okazuje się że ci co swoją pracę wykonują rzetelnie dostają najmniejszą podwyżkę a ci co nic nie robią dostają najwyższą dlatego czas najwyższy opuścić tą firmę i niech zarząd sobie produkuje tymi ludźmi którzy nic nie robią zobaczymy jak długo będą produkować Ngk po raz kolejny pokazało że za nic ma ludzi ale to im się w końcu odbije czkawką tyle z mojej strony pozdrawiam.

Kim

730zl podwyżki dziękuję będę tu pracował do emerytury

@Kim

Cóż nie wiem czemu ale w tej firmie dostają najwyższe podwyżki tylko ci co nic nie robią więc morał z tego taki po co pracować i tak cię nie docenią.

Po rozum do głowy

A ja właśnie już dawno temu ogarnąłem temat jak to działa i od kilku dobrych lat nawet nie zerkam na te karmienie. Puszczam ten szajs jak leci. Dobre czy złe. Kogo to obchodzi?? Mnie? Tak jak JA firmę. Przyzwyczaiłem się do "podwyżek" i do rzucania tych szajsowatych kamieni. I MAM Z GŁOWY. Pozdro ludziki co biegają jak im zagrają.

Oko

To że są braki kadrowe nie znaczy że przyjmą każdego kto się zgłosi. Większość nowych nie przychodzi już po pierwszy dniu pracy. Widocznie się nie nadajesz do tej pracy. Pocieszę cie ze nic nie tracisz. No chyba że lubisz pracę po 12 h. Że lubisz święta obowiązkowo spędzać w pracy i oczywiście co drugi weekend obowiązkowo w pracy. Pozdrawiam i sukcesów w poszukiwaniu normalnej pracy.

Kierownik

Krótko Panowie. Biznesem rządzi excel. Jeśli odejścia przekroczą pewien % który sobie założyli, to dadzą podwyżkę nawet w sierpniu. W innym wypadku co taki zarząd z PL powie JAP, że mają dać więcej bo ludzie narzekają? Przecież narzekają od lat i zawsze. Niestety, Ci co odejdą zrobią to dla tych co zostaną. Oby odeszło tylu, że przekroczy to ten akceptowalny przez zarząd %. Bo inaczej to poświęcenie pójdzie na marne. Jak będzie jakiś większy eksodus, to podniosą najniższą stawkę i uzupełnią braki bardzo szybko. A dopóki są wyniki globalnie biorąc działy, to argument, że nowi nic nie potrafią i to nie pojedzie ma wartość dla zarządu równą ZERO. Do póki będą globalne OEE i YELD i DTR to jest to tylko narzekanie. Zrozumcie, że liczą się tylko bezduszne fakty wyrażone w % i liczbach, i to jest obraz rzeczywistości dla zarządu. Cala reszta to narzekanie i to samo marudzenie od lat. Na Panie tak nie narzekajcie, bo techniczne ich umiejętności rzeczywiście leżą, ale te max 30% przenosicieli detali z punktu A do B jest lepsze niż by ich nie było. No i nie wyobrażam sobie tylko samych chłopów na produkcji. Pozdrawiam i szacunek dla całej produkcji.

kik
@Kierownik

Jak się przyjmowałem do NGK to przestali rekrutować kobiety, bo praca dla nich była tutaj za ciężką. Po 12 latach znowu zaczęli gdzie praca jest dużo cięższa jak wtedy. Te lekkie stanowiska powinny być dla mężczyzn którzy mają problemy zdrowotne, jakieś inne tymczasowe problemy, zbliża się emerytura itp tak jak to jest w cywilizowanym kraju. Tym bardziej, że pracownikom, którzy już tutaj siedzą 10 lat i więcej zaczną wychodzić choroby. Ale skoro firma nie jest konkurencyjna i nawet Ukraina nie chce tu pracować to trzeba się ratować.

NL Men
@Kierownik

Głupoty piszesz a dzieciaki czytają i łykaja jak pelikany , NGK to nie jest hipermarket w którym excel jest rozgrzany do czerwonosci przez wyścig szczurów tylko zakład produkcyjny i nie strasz brakiem czy opóznieniem podwyżek bo nie będzie miał kto pacować w tej firmie po prostu ludzie odejdą bo w tej chwili mają gdzie a pracy jest dużo , jesli nie potraficie znaleśc odbiorcy na swoje produkty to znaczy że wam trzeba odebrać premie i podwyżki a nie załodze . Ja jestem pełen podziwu dla tych co za miesięczny Niemiecki zasiłek pracuja w tej firmie po 12 godzin w weekendy i świeta , nawet kasjerka w lidlu ma lepszą podstawe więc zajmijcie sie swoja a my swoja robota...

Haha

A ty pracujesz w tej firmie bo tu już powoli na niektórych działach nie ma komu pracować linie zatrzymują bo nie ma kim ich obstawić a czerwoni wolą dać wypowiedzenie niż iść na linię popracować bo przecież nie po to tyle lat ściemnił żeby teraz iść zasuwać 12 h teraz to góra niech doceni operatorów za swoją robotę którą wykonują a czerwonych za to że im się nie chce robić mam wrażenie że oni uważają się tu za najważniejszych na tej firmie że nawet kierownik jest pod nimi a nie nad nimi najwyższa pora skończyć z tą (usunięte przez administratora)w tej firmie przez nich między innymi odchodzą ludzie z tej firmy bo uważają się za bogów powinni co pół roku zdawać egzaminy z obsługi maszyny kółka wszystkie czarne a większość z nich nie umie maszyny do produkcji zwolnić oceny do tego wysokie i najwyższe podwyżki dostają na produkcji tylko powstaje pytanie za co że nic nie robią i nic nie umieją totalnie czy ten zarząd w tej firmie jest aż tak ślepy że tego nie widzi….

Smutny

Podobno ta firma ma braki kadrowe a mnie nie przyjeli odpadłem na składaniu regału bo stwierdzili że nie że nie potrafie współpracować w grupie.

Mariusz

Coś wiadomo o podwyżkach ?

Pozdrawiam
@Mariusz

Mam nadzieję że podwyżek dla was operatorów nie będzie albo symbolicznie 50 zł brutto , mogliście mieć podwyżki , udziały roczne w zyskach no ale jak się nie chciało złożyć podpisu na kartce za referendum strajkowym to teraz pracujcie za 300 zł więcej niż najniższą krajowa i nie zadawajcie głupich pytań ...

pipipu
@Pozdrawiam

Chłopie ten wasz związek zawodowy to śmiech na sali, referendum przerzniete bo kompletnie żadnej rozmowy, żadnych zebrań kompletnie nic z operatorami nie było. Zero zainteresowania, najgorszy związek zawodowy jaki w życiu widziałem. Parodia

……
@Mariusz

Czego się spodziewasz powiem ci tylko tyle stawka będzie najniższa na strefie i nie będzie komu pracować w sumie to już nie ma komu czekamy tylko kiedy zarząd przyjdzie pomóc na produkcję bo to ich zarządzanie doprowadziło do tego co się dzieje w firmie tylko im się podwyżki zgadzają więc zapraszamy przecież jesteście najlepsi w tym co robicie to na produkcji jakość będzie pierwsza klasa nawet nie będzie trzeba sprawdzać niczego tylko odrazu wysyłką do klienta czekamy……

Hmmmm
@Pozdrawiam

O proszę biuro się wypowiedziało że ma gdzieś operatorów my o tym już od dawna wiemy tylko pytanie skąd taka niechęć do produkcji która jest siłą napędową tej firmy i uwierz mi ludzie tu tak jak ty nie przychodzą dla relaksu tylko dla pieniędzy dla relaksu to możemy spędzić weekend z rodziną a nie w pracy po 12h na nogach pracując za dwóch bo nikt do tej firmy nie chce już przyjść do pracy.

Roni
@pipipu

Zgadzam się .Parodia. Trzeba weź głębiej z tymi strajkami . Związki zawodowe w ngk to chyba dla nich samych pracuje . Żenada.

Nadgodziny

Pracownicy NGK zrozumcie odpuście na miesiąc nadgodziny w tym zakładzie i zobaczycie jaki (usunięte przez administratora)w zarządzie się zrobi. Ja wiem że większość ludzi tylko temu zarabia powiedzmy jakieś godziwe pieniądze ???? ale nie potrzeba strajku żeby zarząd w Japonii się obudził!!! Bo tylko dzięki waszemu poświęconemu prywatnemu życiu ten zakład jeszcze funkcjonuje

Nokooo
@Nadgodziny

Niestety to nie wypali, ponieważ normalni ludzie pokazują że da się pracować nawet na 2 stanowiskach. Zamiast pokazać wypełniać tylko to co masz zapis w umowie!!

@Nadgodziny

Dokładnie. Ludzie chodzą na nadgodziny a firma sie cieszy że nie musi tyle dawac podwyzki bo komu zależy na pieniadzach to musi przyjsc dorobić. W ten sposob jestesmy wykorzystywani a nie o to chodzi żeby chodzic co miesiac na nadgodziny. Ja chce godnie zarabiać bez robienia nadgodzin. Zreszta szkoda pisać i tak będą chodzić bo dla nich tylko kasa sie liczy. Przeważnie Ci co chodzą na nadgodziny co miesiac nie byli glosowac w referendum..

@Glonojad

Dlaczego twierdzisz, że oferowana przez pracodawcę dodatkowa korzyść w postaci bardzo dobrze płatnych nadgodzin to wykorzystywanie pracowników?? Nadgodziny są DOBROWOLNE i to Operator musi zgłosić chęć przyjścia do pracy w godzinach nadliczbowych. Nie ma w tej kwestii żadnych przymusów lub nacisków także Twoje twierdzenie, że nadgodziny = wyzysk/wykorzystywanie to bardzo dużą niezgodność.

AK
@FC_Barselona

Jest przymus, lekkie sugerowanie że umowy na czas określony można się spodziewać dopiero po tym jak będzie się chodzić na nadgodziny, albo branie L4 pod uwagę. To jest przeciez (usunięte przez administratora) Też ,,Z'' jak chcesz wybrać czyli nadgodziny to wielki problem, czyli jest przymuszanie !!!! Nie próbujcie tłumaczyć najsłabiej płacącego pracodawcy na strefie

Mody
@FC_Barselona

Czy dla ciebie nacisk i przymus miałby miejsce dopiero gdyby zaczęto stosować kary cielesne ? Choć nawet to było by lepsze niż "Do kiedy masz umowę?" ,albo podawanie powodow dla których nie chcesz stawić się na nadgodziny

Gonzo

Dokładnie Ngk za ciężką prace po 12 godzin i to w soboty i niedziele powinno oferować wysokie wynagrodzenie, a nie płacą jakieś ludzią jakieś grosze że ludzie żeby godnie zarobić to zamiast odpoczywać w dni wolne to muszą chodzić nadgodziny żeby godnie zarobić. Sam jak tu pracowałem to chodziłem w dni wolne na nadgodziny bo tu nigdy bez nadgodzin nie dało się dobrze zarobić. Na szczeście od 4 lat już tu nie pracuje, a w obecnej pracy zarabiam tak dobrze że nie musze chodzić na żadne nadgodziny żeby dobrze zarobić. Zresztą tu nawet nie ma żadnych sobót i niedziel pracujących w sobote po noce wychodze o 6:10 max 6:15 i do 14 w poniedziałek mam wolne i to za godną pensje bo jak narazie pracy nie zamierzam zmieniać i to pomimo że tu trzeba naprawde ostro zasuwać.

mody

Ale o tym państwo podający się za @Fc_barselona nie wiedzą, tylko znajdują "niezgodności" w cudzych wypowiedziach powiększając przepaść między nimi a produkcja xD

@Mody

To zastanawiające co piszesz. Ja regularnie odmawiam przychodzenia na nadgodziny ponieważ stawka zasadnicza wraz z premią oraz pakietem korzyści w postaci firmowych benefitów wystarcza z nawiązką. Nigdy nie spotkałem się z jakąkolwiek formą nacisku czy szykanowania. Widocznie, Twój przypadek jest odosobniony. Pamiętaj że takie formy próby wywierania presji są niezgodne z zasadami NGK i zawsze może je zgłosić do odpowiednich osób,

Prawde piszący
@FC_Barselona

Weź przestań pociskać(usunięte przez administratora)bo tu zawsze było zmuszanie pracowników do przychodzenia na nadgodziny poprzez groźbe nieprzedłużenia umowy, a przypomne ci że jeszcze 10 lat temu ludzie pracowali po 7 albo 8 lat pod agencjami pracy dopóki nie zmieniły się przepisy w 2017 roku. Sam pamiętam jak nie chodziłem w soboty i niedziele na rozruch jak była jeszcze 3 zmianówka to przyszedł do mnie osobiście kierownik działu i zapytał się dlaczego nie przychodze na nadgodziny, a kiedy mu odparłem że w sobote i niedziele odpoczywam to powiedział mi że albo zaczne przychodzić na nadgodziny albo będe odpoczywał na bezrobociu bo akurat za 2 miesiące kończy mi się umowa pod 2 czy tam 3 pośrednikiem bo to były czasy przeżucania pracowników z agencji do agencji. I tym sposobem zostałem zmuszony do przychodzenia na nadgodziny w sobote i niedziele na rozruch. Tu zawsze pracownicy którzy mieli umowy czasowe to byli zmuszani do przychodzenia na nadgodziny pod groźbą nieprzedłużenia umowy. Dopiero jak masz umowe na czas nieokreślony to sobie można nie przychodzić na nadgodziny.

@FC_Barselona

Jasne! Wyższą ocenę dostaje się za przychodzenie na nadgodziny, niż za to że wykonuje się pracę starannie, nie generuje wad i ogląda się produkt. Tak, więc. Nie, nie ma przymusu, ale jak chcesz lepszą ocenę, to musisz przyjść na nadgodziny. Choćby w tym czasie zrobić byle jak i po łebkach, dla systemu ocen liczy się fakt nadgodziny. Ot taki bubel!

Roni
@AK

Jeżeli ci nie pasuje taki system i praca i zarobki to drzwi są przecież otwarte. Po co to tu piszesz skoro nie jesteś zadowolony to się zwolnij . Na strefie znajdziesz praca swoich mazeny.

Abudabi
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Wiadomo co z podwyżkami?

Limiciarz nadgodzin

Okazało się, że w Kwietniu zabrano trzy zetki. Super znowu można przyjść i pracować do limitu.

Oko
@Limiciarz nadgodzin

Wam zabrali a nam dołożyli dodatkowy dzień pracy za 3 zetki. Sprawdź grafik bo może wy za to macie dodatkowy dzień wolny.

Czas wolny
@Limiciarz nadgodzin

Jak Ci mało pracy dzieciaku po 12 godzin w święta i weekendy to przyjedz darmowym autobusem i marnuj sobie czas i życie biegnąc za pieniądzem w tym anty rodzinnym systemie , ja się szanuje nie chodzę na zetki i żyje powodzenia...

@Czas wolny

Przecież to jest celowe działanie. Zmianie C i A dali 3 zetki ,ale w ten sposób zmusili ich do przyjscia dodatkowego dnia do pracy.

Henio

Byłem ostatnio na badaniach okresowych. Okulistka mi powiedziała, że jest pewne na 100%, że te nasze okulary ochronne zniszczą wzrok każdemu, kto je będzie nosił. I jak się to ma do tych wszystkich certyfikatów, o których mówi firma, skoro lekarka Okulistka mówi takie coś

FC_Barselona

W Twojej wypowiedzi jest dużo niezgodności. Okulary używane w naszej fabryce posiadają wszelkie atesty które wykazały że noszenie ich przez 12 godzin nie wpływa na pogorszenie się stanu zdrowia. Ja nosiłam je przez cały weekend w pracy i w domu i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Taif

wzrok, kręgosłup, płuca problemy ze snem bo przecież praca nocna a co za tym idzie wiele innych dolegliwości a to wszystko za 4500 brutto. Czy warto ? Niech kandydaci sami sobie odpowiedzą i na koniec tylko dodam że zero poszanowania dla ludzi ze stażem, ludzi z wiedzą. Ważne że będą awanse na sztucznie utworzone stanowiska tylko po to żeby dostać lukratywną podwyżkę, oczywiście mam na myśli zarząd bo parobek to może co najwyżej dostać 50 euro raz do roku

@Henio

Według przepisów Jeżeli pracownikowi nie zostanie udzielony inny dzień wolny za pracę w niedzielę lub święto, przysługuje mu dodatek do wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Zgodnie z przepisami, dodatek ten wynosi 100% zasadniczego wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w niedzielę lub święto. Dlaczego to u nas nie obowiązuje?. Nie piszcie, że pracujemy w systemie 12h i nam się nie należy, bo tego w przepisach niema.

Nędza PO lska
@FC_Barselona

Noszenie ich a praca w nich to co innego Jessicca , nikt nie pytał pracowników o zdanie tylko nakazał w nich pracować , nakazywać to można było za (usunięte przez administratora) a teraz trzeba się liczyć ze zdaniem załogi dlatego zakład NGK omijają SZEROKIM ŁUKIEM bo tu się NAKAZUJE...

Realia
@FC_Barselona

A Ja Ci proponuję jeszcze przez 2tyg urlopu je nosić. Czy ktoś tu kapuje że może te okulary są i ok (atesty itd.nie wnikam.. ) ale jak są bez skazy. Czy ktoś przyjrzał się tym okularą po tygodniu/dwuch pracy?? Problem w tym że te mini skazy powodują psucie się Waszego wzroku. To jest proces powolny ale skuteczny. Miałeś super wzrok to pomyśl że sam sobie go psujesz. Niestety ale krzem wyciera te bryle a nie każdy wymienia je co tydzień/dwa itp. Reasumując: Był wypadek chłop stracił oko. Nieszczęście ok. Ale to przypadek z kilkunastu lat istnienia firmy. Ale... Ile osób z czasem będzie miało zepsuty WZROK po używaniu ich w ramach BEZPIECZEŃSTWA.? Porażka. ps.czekam tylko kiedy ktoś się wywróci na prostej drodze... W ramach "bezpieczeństwa" będziecie chodzi parami za rękę... Domowe przedszkole...

Johnny Bravo

Oczywiście, że obowiązuje ten przepis. Za pracę w święto i niedzielę dostajemy inny dzień wolny. W grafiku masz ten dzień opisany jako WŚ lub WN.

Typy

Nie wiem jak to dokładnie wygląda ale za te święta to mamy zerki. To nie jest tak że nic nie mamy za to że przychodzimy w święta. Fajnie jak by ktoś z biura to dokładnie wytłumaczył.

@FC_Barselona

Potrafisz spojrzeć w lustro z czystym sumieniem po tym co tutaj wypisujesz ??? Czy już całkiem je straciłeś dla tych paru złoty wypłaty i krzesełka na którym nic nie robisz prócz gnębienia pracowników i robienia im pod górę marnujesz się w tym zakładzie skoro skoro wiesz lepiej niż okulista specjalista który od dwóch 20lat bada wzrok ludzi i ma doświadczenie w tym co robi i ukończył specjalizację w tym kierunku człowieku powinni cię po pierwszym dniu w ngk zaproponować miejsce w zarządzie.Twoja rodzina wie co ty w pracy wyprawiasz dzieci pewnie dumne z ciebie są.

Czerwony majster
@Pfffff

Wie co mówi i mówi prawdę, niebiescy są za wygodni to nie pasuje tamto nie pasuje, kiedyś było tak że człowiek się cieszył ze była praca i że były pieniądze l, teraz w NGK można zarobić dużo i są duże możliwości rozwoju czy to kursy bądź dojo. Bardzo chwale ngk bo można się tu rozwinąć mocno i zarobić porządnie. 12h to był najlepszy pomysł zarządu można odpoczywać znacznie lepiej niż w weekend pozdrawiam ciepło

Krystyna
@Czerwony majster

Kiedyś to było kiedyś, tkwisz mentalnie w latach 90. ,,Ciesz się że masz pracę '' cytat sprzed 30 lat. Po to świat idzie do przodu żeby było wygodnie. Masz mental uciśnionego chłopa pańszczyźnianego. Porządnie zarobić ? Czyli ile ? Co to znaczy porządnie. Dla mnie to od 10 netto a dla Ciebie ? A dla kogoś innego 30 tys tygodniowo. 12 h pracy to jest niezgodne z zegarem biologicznym, to jest już (usunięte przez administratora) Żeby wiedzieć takie rzeczy trzeba przeczytać kilka książek, skończyć jakieś studia, a przede wszystkim myśleć.... Używać mózgu a nie karmić dziś sloganami korporacyjnymi. Prorodzinny system pracy? Jak matka czy ojciec chodzą nieprzytomni po zmianie nocnej ? Jak ich nie ma całe weekendy ? To jest prorodzinne ? I to wszystko za 4500 brutto na start. Ludzie zacznijcie szanować siebie, swoje zdrowie i rodzinę.

Hehe

Masz rację nie rozwijają pracowników dlatego bo by jeszcze szybciej stąd uciekli nowi po 8h uciekają a co dopiero pracownik z papierami w tym zakładzie nie ma przyszłości o tyle w temacie.

@FC_Barselona

Ciekawe macie atest że można w tych okularach pracować 12h a pokażecie go bo nikt tych atestów nie widział ??? Czekam na twoją wspaniałą odpowiedź ;) P.S. to może zarząd i cała reszta niech też chodzi w nich choćby przez te 8h które są w pracy.

hehe

Ludzie którzy maja kilka lat do emerytury którzy ledwo chodzą przenosili z innych działow tzn tacy trafiali na maszyning jeszcze niedawno :D Rozumie że przełożeni niższego szczebla czyli czerwoni i zmianowi to (usunięte przez administratora) ale że Manager na to pozawala to tylko o nim swiadczy.

Hmmmm
@FC_Barselona

A gdzie są te atesty bo nich ich nie widział poprosiłbym o ten co udowadnia że 12 h w tych okularach nie uszkadza wzroku pracownikowi ???

@Czerwony majster

To że czerwoni wypoczywają w pracy to masz rację jakbym 12 godzin odbijał się między kantyną biurkiem i palarnią też bym nie narzekał do tego co roku wysokie oceny bo przecież czerwony nie może mieć niższej oceny nich operator bo to jest mistrz liniowy który ma maszynę w małym palcu.A teraz cię oświecę siedzisz nic nie robisz płacą ci duże pieniądze za co ??? Że nic nie umiesz nie wykonujesz swoich obowiązków za które ci płaci firmą nie potrafisz zarządzać ludźmi i na dodatek myślisz że jesteś bogiem i wszystko ci wolno czasy się zmieniły i skoro operator pracuje 12h i wywiązuje się z swoich obowiązków to chce mieć za to odpowiednio zapłacone bo nie przychodzi tu dla relaksu albo po to żeby robić za kogoś robotę komu się nie chce wstać od biurka bo za krótki kabel ma od ładowarki od telefonu na nadgodziny przychodzi po to żeby pracować a nie tak jak ty posiedzieć przy biurku 8 nie 12h bo ci się nie chce ja nie wiem po co wogóle zakład pozwala wam przychodzić na nadgodziny skoro nic kompletnie nie robicie a jeszcze wam muszą zapłacić dwa razy tyle co normalnemu operatorowi jakby policzyć same nadgodziny w skali roku na które przychodzą czerwoni i nic nie robią to wyszła by naprawdę ogromna suma więc skończ pisać głupoty i weź się do roboty albo więcej się nie udzielaj bo dzięki tym ludziom którzy pracują i robią swoje taki leber jak ty może siedzieć i nic nie robić i jeszcze narzekać.

Hmmm

Ja nie muszę niczego szukać to zakład pracy ma mi udowodnić że robisz wszystko zgodnie z przepisami i skoro łowienie posiadać atesty to powinien je udostępnić pracownikom bo jak na razie to są jak Yeti wszyscy o nim mówią ale nikt ich nie widział.

Myślisz że kierownik pokaże atesty? Nie ma w firmie kogoś od BHP kto udziela takich informacji bo zajmuje się właśnie bezpieczeństwem pracowników?

@Czerwony majster

Powiedział co wiedział zanim następnym razem napiszesz takie głupoty to zapoznaj się z kodeksem pracy i warunkami jakie pracownik ma mieć na stanowisku pracy nie wspominając o tym jak ma być traktowany pasowało wam to jak ludzie nie znali swoich praw ale ja już je poznali to wam nie pasuje bo potrafią się upomnieć o swoje.

Haha
@Czerwony majster

A NGK można zarobić dużo śmiech na sali :D nawet stary Opel płaci lepiej niż NGK więc nie wiem co ty za głupoty piszesz tu jest stawka niewolnicza tyrasz na nadgodziny żeby ci starczyło od wypłaty do wypłaty i na dodatek za dwóch bo ludzi nie ma nowi też wolą iść tam gdzie pracuje się 8h a weekendy i święta spędzają z rodziną i wcale nie za mniejszą stawkę dobrą płacą to taka gdzie na nadgodziny chodzi się po to żeby polepszyć sobie byt a nie po to żeby starczyło na jedzenie do następnej wypłaty.

Nox

I co myślisz że coś z tym zrobią bo ty sobie napisałeś na forum ? Spójrz na politykę i zarządzanie ludźmi i produkcja na noxach tragedia. Dyrektor i manager mają gdzieś co się dzieje na hali jak ludzie radzą sobie z produkcją przezbrojeniami itp. Dla nich licza sie cyfry. A dla ludzi zero wsparcia. Powybierali sobie specjalistów do spraw produkcji to zrobili z nich asystentki managera. Jeden nie ogarnia produkcji bo nie pracował na noxach a drugi wykorzystywany przez górę do czego innego. Były grubsze akcje jak krzyki jakiegoś zmianowego na noxach i nic z tym nie zrobili. Wszystko robią żeby utrudnić robotę i jeszcze czasy Ci podlicza że za szybko skończyłeś pracę po 11,5 godzinie zmeczony psychicznie i fizycznie siądziesz na 5 minut i akurat w tym momencie zauważy Cię Pan manager. Nie potrafią zrozumieć że wszystko jest zależne od maszyny operatora i produktu. Niestety ale noxy to jest chyba drugi najgorszy dział zaraz po piecach. Nie wie ten który nie przerobił 12 godzin na inspekcji.

Alan123

Witam. Mam możliwości zatrudnienia się wtej firmie jako zwykły pracownik. Mam kilka pytań. Czy opłaca się tutaj zatrudnić? Ile wynosi podstawowa wypłata netto (na reke)? Jak jest z dodatkami, premie?

DPF
@Alan123

Obecnie nowy zatrudniany jest pod jedną z dwóch agencji stawka na rękę to 4500zł Brutto czyli 3658zł Netto czyli na rękę+ premia DO 10 procent.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 941, z czego 129 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.