NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

To co? Dzięki UE,(zakaz sprzedaży silników spalinowych w samochodach) najdalej za 11lat NGK Polska zwija działaność? Może, jakieś 10-200 osób się ostatnie na jednej linii na jednym piecu, dla każdego z materiałów. Chyba, że zaczniemy rowery, riksze, sandały i podkowy robić. Kontra żąda podwyżek? Hahaha, niech lepiej robią listy osób do ocalenia. Bo nasze dni zostały policzone

Dogi

Europa to nie cały świat gdy byś nie zauważył więcej robimy na Azję niż tu nie będzie tak źle wiadomo że będziemy robić mniej ale nie zero

@Dogi

Na Azję? Na pewno tak, zwłaszcza te GPF do silnika Francuzów, co to ich uboższa wersja, już chyba w co drugiej małej i średniej firmie dokkuje. Ogółem jest to najlepiej sprzedająca się marka w Europie. Co my tam mamy z azjatów? Dwa ziarna ryżu na literę T, co to aż cztery silniki produkują w Polsce i aż 8 modeli produkowanych w Europie. 8 modeli z najlepszą sprzedażą właśnie w Europie. Przykre, ale jeśli NGK nie zmieni profilu produkcji na baterie lub coś podobnego, to zostanie nas nie wielu, a po halach będzie wiało pustką. Dzięki UE.

Kgb

A co nas GPF interesują DPF i tak was utrzymują

GPF
@Kgb

My przynajmniej mamy warunki jak ludzie a nie jak zwierzęta na starej hali

Ludwik

Do 2035 roku będą produkowane Disel w Europie, zostaną nam inne kierunki, wiem produkcja spadnie możliwe. VW już teraz wprowadza produkcję 10 nowych modeli elektrycznych. Nie wiemy co będzie za tydzień, więc czemu zamartwiać się tym co będzie za 10 lat. Cieszmy się dniem, już w przyszłym tygodniu wypłata, w Grudniu mega premia na waciki.

@GPF

Zwierzęta mają lepiej, niż ci z DPF i to przekonanie z DPF coś znaczy. Litości

Koneser

Najlepsze jest to, że ludzie, którzy nie mają umowy na stałe, boją się brać l4, bo straszą ze zwalniają z tego powodu, ja robię 3 lata i l 4 ani razu nie wziąłem i teraz co jakbym wziął to by mi nie przedłużyli umowy, śmieszne, po nowym roku czas szukać nowej pracy, bo za te pieniądze to wszędzie robota się znajdzie,. Druga sprawa ludzie którzy mają umowy na stałe, biorą l4 kiedy chcą i na co chcą. Trzecia sprawa. Chłop, który nic nie umie, co chwilę na fajkę chodzi, czerwonemu się podlizuje, każdy tego starego niebieskiego z obok linii ma dość, bo jak widzi, że musi (usunięte przez administratora) a on się śmieje prosto w oczy, bo ma umowę na stałe i jest po 50. To myśli, że on swoje już w życiu zrobił, zenada

Koperek
@Koneser

A co trzeba umieć robic na lini produkcyjnej? Po 3 dniach robienia jednego i tego samego potrafi się już wszystko haha

Analny imperator
@Koperek

Dokładnie:)

Ludwik
@Koperek

Kolego Tobie po 3 latach jest ciężko się podpisać bez błędu.

@Ludwik

No jak ktoś nie potrafi usunąć alarmu na maszynie to jest wielki problem, chyba że po trzech dniach masz tak mózg nagrzane ze dla cb to pikus

??

Koneser

Wiadomo jaka premia Za święta czy w ogóle nie bd

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Operatorka maszyny

Czy nikt nie widzi tego jaka rotacja jest ludzi na nowej hali nox? Nikt tam nie chce pracować, na nadgodziny też nikt nie chce do nas przychodzić, 80% osób co tam trafi to się zwalnia albo na l4 chodzą. Najwięcej przypadków ponoć na zmianie D, do tego jakieś śmieszne awanse partnerskie mimo braku doświadczenia ktoś coś słyszał czy to prawda?

@Operatorka maszyny

To że jest obrót duży ludzi to dlatego że im się robić nie chce, nadgodzin na Noxach nie ma to wiadomo. A awanse partnerskie i inne podobne ustawione są jak najbardziej ostatnio właśnie na assembligu taki awans miał miejsce.

Gal
@Nox

Obrót ludzi zawsze był jest i będzie ale na nowych noxach jest wyjątkowo duży, a szczególnie u tego (usunięte przez administratora)na zmianie D

prawde mówiacy
@Gal

Macie umowę na stałe to (usunięte przez administratora).. mu w (usunięte przez administratora).. !!!!! Przychodzisz i możesz frajerowi podać jako wymówkę cokolwiek i niech (usunięte przez administratora)..

Weteran

Jak tam Nasze Zwiazki? Działają coś?

enter
@Weteran

Widzisz jak działaja 1 listopada w jedno z najwiekszych świat koscielnych w Polsce zamiast czas spędzać z rodzina wspominajac bliskich ludzie stoja przy maszynach za niemiecka tygodniówkę ...

Zero

Szczery…
@Weteran

To co strajkujemy bierzemy sprawy w swoje ręce czy tylko będziecie się użalać nad sobą tutaj???

Damian

Z dzisiejszych rozmów ngk-kontra wynikły (aż dziwne) same pozytywy. Zarząd przystał na jak to określili ponad 10% podwyżki (+dodatek stażowy) oraz zwiększenie premii do 15%. Kwestia urlopów zostaje tak jak to było wcześniej, natomiast noworoczne podwyżki stoją pod znakiem zapytania, w zależności od ilości zamówień

Johny mielony
@Damian

Skąd te głupoty wynalazłeś ?

Hays
@Damian

Gościu gdzie moje pieniądze?

Dpf

Dzieje się tam coś Ciekawego na Noxach ? :) ucichło tam o was trochę

Nox pan
@Dpf

Dalej sie (usunięte przez administratora)** tylko teraz z głową. Teraz karają za wczesniejsze wyjscie z hali. Dramat (usunięte przez administratora) Zmiana d to dni tak samo jak b same (usunięte przez administratora)

Zorrito
@Nox pan

Co kapusie, nie macie jaj im powiedzieć paru słów to będziecie sprzedawani. Siedźcie dalej cichutko jak myszki to się nigdy nie poprawi

Ufo
@Zorrito

Zmiana D nowa hala same patusy a czerwoni są upośledzeni jeden steryd co zaraz pęknie mu żyłka czerwony jak burak a SL+ większego zje.a nie ma chyba w tej firmie brawo dla TL że takich (usunięte przez administratora)awansują zero szacunku dla ludzi warto się zainteresować ta (usunięte przez administratora)

Nox Pani
@Ufo

Mówisz o assemblingu ?

Noxowy

Masz tu racje w stu procentach. Osobnik o którym wspominałeś nie ma prawa bytu, poniża na każdym kroku. Ale i tak wszyscy wiemy ze nic się nie zmieni. Niestety

Noxianin

No dokładnie ten typ robi co chce. Tylko inspekcja jest normalna i maja wporzadku kierownika. Jedyny który robił gow.. na Noxach na inspekcji się zwolnił taki brzydal.

Stefan

Powiedzcie coś więcej o tych Panach :)

Nox Pani
@Stefan

A.Z powinien dawno trafić na linię za swoje odzywki i niedopuszczalne chamstwo ale wiadomo, że dalej będzie robił co chce i utrudniał życie innym dla przyjemności. Na zmianie d podobnie jest z jednym. Zakład już dawno przestał szanować pracowników.

Olx
@Ufo

Zgadza się a teraz tego steryda przenoszą a jego dziunię (musi być dobra bo szybko dzięki niemu dostała czerw koszulkę )na jego miejsce ...jeden (usunięte przez administratora) goni drugiego ...Ja nie wiem kto te zmiany wymyślił na B będzie wyścig a ludzie będą zajechani,bo każdy z pseudo czer (usunięte przez administratora)ma we (usunięte przez administratora)posypią się zwolnienia

Olx
@Noxowy

Dokładnie

Xxx
@Olx

Zwolnienia sie nie posypią, kiero realizuje tu własne uprzedzenia. Dwóch sterydów którzy słyną z mobbingu, wulgarnych odzywek i wyzwisk przeniesiono celowo na brygade b aby dalej mogli pastwic sie nad ludźmi. Takie działania narażają na szwank dobre imie firmy i stwarzają ryzyko problemów prawnych, ponieważ wszystkie przejawy mobbingu oraz innych niedopuszczalnych i zarazem rażąco naruszajacych prawo zachowań będą dokumentowane i nagłaśniane w celu wyciagniecia konsekwencji.

Xxx

Za mało konsekwentni byli. Nie należy sie zwalniac tylko, pisać i zgłaszać problemy łącznie z dowodami coraz to wyżej, jak trzeba bedzie to nawet do zarządu. Nie może byc zgody na takie zachowania. Wiadomoz e dzieje się to za cichą zgoda a nawet poparciem Milana, wiec trzeba iść z tym wyżej, od razu do managera. Nagrywać, zbierać dowody, świadków itd.

Starsza pani
@Xxx

Zgłaszali i to nie raz, ale wiadomo czerwoni na nowej fabryce w połowie to (usunięte przez administratora) sterydy, narkomani i braki w edukacji. Jak tacy ludzie mogą zarządzać grupą ludzi, przecież ten cały Areczek to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)taki głąb nie powinien chomika mieć pod opieką. Za dawnych lat miałby kręgosłup przetrącony w szatni i oko rozerwane pod prysznicem ale cóż w tej firmie im głupszy tym wyżej.....

Starsza pani

Na starej fabryce też na nox ludzie się zwalniają bo czerwoni za dużo sterydów powbijali i mają problem ze stanami emocjonalnymi

Zorro
@Starsza pani

Pod jakim prysznicem? Trole z noxow po 12 godzinach pracy się nie myją

Joe B.
@Starsza pani

Jakoś nie słyszałem na starej hali takich tekstów jakie lecą na nowej. A robimy naprzemiennie jak nie ma ludzi. Wiemy i słyszymy więcej niż komukolwiek się wydaje. Poczekaj aż ktoś nagra i ci puści. A.Z ma niewypażoną gębę, to samo była liniowa - całe szczęście, że już nią nie jest. Teraz kolejna panienka będzie się laszczyć się i do koksa i pastwić się nad innymi. To karierowiczka i widać po co do nas przychodziła. Steryd załatwił jej ciepłą posadkę za aprobatą R.M. Tam jest niezła (usunięte przez administratora)

Hhhiii
@Zorro

Trole z noxów siem nie kompiom bo mają lajtowom robotem nie majaom się kiedy spocić bo kiedy ? Przy załadunku?nie tak jak dpfy którzy siedzimy na fajkach i jak wchodzimy na chale to im goraco

@Hhhiii

Twoja stara się nie kąpie po całej szychcie na dk88, wystarcza jej bańka deszczówki

Włodek

Na twoja się zatrzymują z myślą pomocy bo z daleka widza zapłakana a to się okazuje że oczy ma sper.mą zaklejone

Opinia

W NORMALNEJ firmie to sie odbywaja KONKURSY na wyższe stanowiska czy to produkcyjne magazynowe czy menadżerskie a nie 20 paro letni chłopczyk mieszkajacy z matka załatwia sobie awans na palarni bo fajny kumpel jest i dużo kawałów zna CYRK a nie firma ....

Darek
@Opinia

Eh pamiętam to kolesiostwo w sprawie awansów mogłeś wszystko umieć ale sl+ nie pasowało i koniec rozwoju ale gość co sprawiała problemy (czytaj nieudolna praca , wpadki i brak wiedzy o procesie plus l4) i miał umowę na stałe cyk awans i po problemie.

Nie polecam firmy zwolniłem się po 2 miesiacach...praca po 12h nocki i ranki od 7-19 i 19-7system pracy (1tydzien) Poniedziałek,Wtorek,Piątek,Sobota,Niedziela (2tydzien) środa, czwartek pracujące i stawka 4000brutto +225zl za nocki i jakieś śmieszne zetki Wypłata 3000-3400 do ręki to śmiech na sali pracując w weekendy ,święta itp syf,hałas i 12h stać na nogach nie polecam dla nikogo nie rozumiem czemu ludzie tam pracują tyle lat...

Stary
@Nowy

Może dlatego ze zarabiają po tylu latach 6000-6800 na rękę ??

@Stary

Kto tyle zarabia? Chyba brygadziści bo ludzie pracujący po 10-12 lat mają około 5tys na rękę chyba że ktoś chodzi ciągle na limity nadgodzin wtedy może i ma 6na rękę z pełną pula dojo i nadgodzin bez życia w domu i hobby bo ciągle jest w pracy

Norman
@Tomek

Po 10 latach to ja mam ale 5 brutto. Czyli (usunięte przez administratora) nie urywa. i niech jakiś osioł nie pisze mi tutaj że trzeba było się starać, pisać oceny czy tym podobne idiotyzmy. 5 na rękę to chyba liczysz z premią i dodatkami. Na rękę to może mają 4 tys.

dfd
@Norman

Nie ma wiekszego znaczenia,czy robisz 5 lat czy 10.Jesli jestes zwyklym pracownikiem,ktorzy dobrze wypelnia swoje obowiazki to wszystko zalezy od tego na jakim dziale pracujesz i u jakiego przelozonego.Na danym dziale moga byc lepsze oceny od innego,tudziez bardziej ludzki przelozony,ktory potrafi docenic,ze dobrze pracujesz.To na jaki dzial trafisz przewaznie jest odgorne wiec rzadzi tym czysty przypadek(jak zreszta z wieloma rzeczami w tej firmie).Poza tym juz od wielu lat podnoszona jest mocno stawka dla nowych pracownikow,a starzy dostaja pare groszy podwyzki,takze generalnie granica miedzy zarobkami prcownikow ze stazem 5-10,a nowymi sie mocno zaciera :)

Hehe
@Stary

HAHAHAHAHAHAHAHAH 6000-6800 netto to zarabiaja patusy którzy nie dożyja emerytury nie widza sie z żoną ani dziećmi lub sa samotni i spędzaja wiecej czasu w pracy niż spia tylko po co kto pracuje bez nadgodzin to po 10 latach może 4900 wyciagnie DNO !!!!???

Jan
@dfd

Dokładne te całe pseudo OCENY to jedno wielkie nieporozumienie,osoby pracujące na tym samym dziale,i wykonujące te same pracę a u innych czerwonych mają inne oceny ,tylko dla tego że jeden wchodzi czerwonemu w (usunięte przez administratora) a drugi nie.Do puki czerwony w całości decyduje jaką ty masz mieć ocenę to nic się tu nie zmieni,jak kolesiostwo było tak jest też teraz.Dlatego podwyżki nie powinny być udzielane tylko od niesprawiedliwych ocen tylko powinny być podzielone 50/50 podwyżka inflacyjna + podwyżka z ocen tyle w temacie tych nieuczciwych ocen.

Pieszy

Od jakiegos czasu jak ide do pracy i przechodze obok Nowej hali NOX to jakieś kundle w okularach drą sie przez okno do pracowników i chowaja myśląc że ich nie widać , chyba ze zmiany B bo to z nimi sie mijamy jak się im nudzi to niech myja okna za którymi sie chowaja (usunięte przez administratora) straszna...

Zwyklu

Witam chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa pracy w firmie chciałbym składać cv czy warto? Jakie są zarobki na start po jakim czasie przechodzi się pod firmę? Jeśli jest się zatrudnionym przez pośrednika.

Ktos
@Zwyklu

Jaka firmę ????teraz panuje zasada ze koniec umowy tymczasowej i żegnamy się wiele osób już odeszło. kolejna fala w kwietniu

WalduśP6

Witam, odpowiem wam jak zapisujemy się na nadgodziny na dziale P6. Oczywiście trzeba zacząć od tego że na P6 nie ma nadgodzin bo kierownik nie wiedzi potrzeby, ale o tym wspomnę jeszcze na końcu. Operator z P6 musi lecieć na inny dział np. Coating i poprosić plusa o udostępnienie zapotrzebowania dla operatorów. Gdy wybierzemy dzień który jest wolny, idziemy do swojego plusa i prosimy go żeby napisał maila do plusa z danej zamiany i działu czy wyraża zgodę na nasze przyjście. Gdy pozwoli, wtedy Plus pisze maila do kierownika czy on również wyraża zgodę na nasze nadgodziny i jeśli ma dobry dzień, wtedy jesteśmy zapisani. (Trzeba się tylko trochę dopominać o te maile, bo każdy ma Cię w D***e) Gdy już przyjdziesz na nadgodziny i zobaczy cię Plus z działu P6 albo spojrzymy w komputerze czy ktoś z działu jest, dostaniesz informacje że masz przyjść na P6 bo są braki!!!( I tu wracamy do kierownika, jeżeli nie widzisz potrzebny na zapotrzebowanie operatorów, to dlaczego ich zawracasz z innych działów) !!! Najbardziej wkurzające jest to, że latasz po innych działach prosisz się każdego, a na końcu i tak pracujesz u siebie na dziale.

Wkurzony.P6

Dziś na P6 dowiedzieliśmy się że znów premia jest odebrana. Ciekawie czy kierownik AH i manager SS też sobię zabrali premię bo przecież wszyscy na P6 jesteśmy jedną drużyną! A po drugie ciekawe co trzeba mieć w głowie żeby zamówić owijarke tylko na palety EURO!! Teraz musimy chodzić z drugiej hali na trójkę żeby owijać większe palety. PS. Dzięki Artur!

Operator Assembling

Drogi panie Krzysztofie S. Jak to się stało ze osoba która nie ma pojęcia o assemblingu została teacherem, chciała zrezygnować a teraz została czerwonym. Może warto sprawdzić jej wiedzę. Liniowy jednak powinien mieć jakiekolwiek pojęcie o wykonywanym procesie

Ufo
@Operator Assembling

Prawda jest taka że same głąby przeszły na nową fabrykę którym się marzyła koszulka i władza do władzy trzeba coś reprezentować i być wzorem a nie cięciem

Oj oj
@Operator Assembling

To świetna wiadomość! Mało nam statystów w tej firmie. Spokojnie! Jak Ci Dziunia coś powie to jej pociśnij i pójdzie płakać. Steryd jej przed wszystkim nie ochroni... Poza tym to żadna nowość, że tu im mniejszą masz wiedzę i umiejętności tym dalej zajdziesz. Panowie R.M, T.S oraz K.S pilnują swoich, bo innego wyjaśnienia nie ma.

Igła
@Oj oj

Może zamiast asysmentu robić to obowiązkowo badania psychiatryczne i testy na obecność sterydów zrobić bo to się odbija na agresji może HRy się tym towarzystwem zainteresuje jak to mówią nie ma ludzi niezastąpionych czas na zmiany lenie w czerwonych koszulkach

Krzysztof S
@Operator Assembling

Jak jest osobą mądrą to nawet jak nie umie to szybko się nauczy.... Ty pewnie też nie byłeś odrazu alfą i omegą :)

Operator Assembling
@Krzysztof S

Panie Krzysztofie tak na chłopski rozum czy osoba mądra jak to pan ujął będąc teacherem płacze przy przeprowadzaniu egzaminu? Wydaje mi się ze raczej nie powinna, to jak to jest osoba może zostać liniową nie umiejąc żadnych podstaw? Chociażby zwalniania lini czy usuwania alarmów? Wybieracie ludzi na podstawie znajomości a potem są pretensje do operatorów czemu jest tak a nie inaczej. Wybierzcie ludzi którzy mają jakiekolwiek pojęcie to nie będzie problemów. Pozdrawiam

@Ten co wcześniej
@Operator Assembling

Bo „podstawą” mistrza liniowego jest coś innego niż zwalnianie lini czy usuwanie alarmów, to należy do line keepera, więc to nie jest wyznacznik a jak bedzie to sie okaże ;)

Lozanna

Potwierdzam, że pan AZ jest bezczelny i tak do nas jechał na linii. Koleżanka po tym wyszła na chwilę i się popłakała przez te docinki. Rozumię, że praca to nie plac zabaw ale też nie (usunięte przez administratora) i jakiś szacunek się należy. A celowe oblewanie egzaminów przez byłą liniową to temat rzeka. Była tak zawistna i złośliwa że aż trudno uwierzyć, że jeden człowiek może być takim wilkiem do drugiego. Ale niech tylko kiedyś trafi do na na linię to my się już odwdzięczymy. Teraz znów jest teacherem więc spodziewam się, że będzie to samo. Jakby wszystkie rozumy pozjadała.

Noxianin

W tym tygodniu chyba zmiana B ma spotkanie z Panem K.S i T.S może czas najwyższy poruszyć ten temat publicznie czy zdają sobie sprawę z tego co się dzieje na Noxach i jaka jest ich odpowiedz na to ?

Joe B.
@Noxianin

Nikt nie odważy się na takim spotkaniu publicznie ruszyć tęgo tematu. Tam będzie pewnie RM oraz czerwoni. Nikt nie chce mieć przerypane potem. Ktoś zrobi burze a potem będzie dojeżdżamy na maksa. O takim czymś możesz zapomnieć. To powinno być potraktowane poważnie bo nikt z piszących o tym nie strzempi sobie języka dla zabawy. Każdy ma lepsze zajęcia niż pisanie tutaj. Ale czasami się przelewa wiec trzeba. Jestem pewien ze KS lub TS to czyta lub są osoby blisko nich które czytają i może powiedzą o tym. Ludzie z asemblingu powinni miec oddzielne spotkanie z KS i TS bez kierownika, czerwonych, ticzerow i powinni mieć możliwość powiedzieć o wszystkim co się dzieje. Ja bym tak zrobił. Namówienie do tego żeby się ludzie indywidualnie zgłaszali będzie mało prawdopodobne. W grupie raźniej i ludzie chętniej dyskutują i się otwierają bo mają poparcie w koleżankach i kolegach którzy potwierdzą. I nie będzie dojeżdżania po tym bo kogo dojadą potem czerwoni? Całą zmianę? Bynajmniej

@Joe B.

Mam nadzieje ze pomyślą i zrobią coś takiego. Niech się w końcu skończy traktowanie ludzi jak (usunięte przez administratora) przez takich ludzi.

Noxpoor
@Noxianin

Na bryg. B: M. J, A. Z., M. W. Nieźle. Szkoda Ł P. bo spoko gościu i pewnie długo SL- nie będzie a takich ludzi jest mało szkoda. Mam nadzieję że zostanie na stanowisku SL-. Myślę że jego wybór na SL- był trafny, Szacunek dla ludzi i motywacja.

Mistrz
@@Ten co wcześniej

Mistrz jak sama nazwa wskazuje powinien być mistrzem w swoim fachu, czyli znać doskonale proces, zasadę działania maszyny, potrafić samodzielnie pracować na każdym stanowisku oraz posiadać umiejętności interpersonalne. Mistrz powinien być również osobą dojrzałą i nie wulgarną, okazując szacunek innym (nieraz pomimo zwyczajnie ludzkich niedoskonałości),a nie tylko wymagać go w stosunku do siebie... Jakim mistrzem/teacherem jest dla nas ktoś kto się z nas naśmiewa? Obmawia wraz z innymi osobami?cieszy z nie zdanego egzaminu w akcie zemsty ? Wydaje mi się że niejednokrotnie mieliśmy styczność z takimi sytuacjami tylko jak ktoś wcześniej napisał, większość cicho siedzi bo nie chcą donosić albo boją się zemsty. Górę interesują wyniki, tylko czy są jakieś granice?

Putin
@Operator Assembling

Stało się tak że to są znajomości ????L.B dobry kolega. Tylko dziwne że taki Człowiek jest na stanowisku na który być nie powinien. 0 szacunku do ludzi i nigdy nie ma czasu bo siedzi na tel. Byłem na nadgodzinach to widziałem co się dzieje. Mistrz zmiany? To jest zart. Dziwne że jeszcze nie miał rozmowy z Dyrektorem ale to jest do czasu. Ludzie już mu się parzą na ręce. Kiedyś mu się noga podwinie. (usunięte przez administratora) i tyle. Ludzie już się denerwują. Przyjdzie czas że na stałe zostanie w taxi????????gratuluję L.B zero rozumu

PUTIN

Odezwał się L.B????????????koleś który pewnie nie ma znajomych. A problemy które ma w domu przynosi do pracy????????????p.... Sie

Iks
@Noxianin

Ja mam inną zagwozdke,czy tam na samej górze ktoś wogole kontroluje te roszady ,rok temu awansowano jednego do biura ,drugiego na głównego czer i paru czer ,po czym na brygadę B wsadza się dwóch nowych czer i zielona jak podłoga w przejściu panią tchiczer,oczekując że to będzie jechalo jak ta lala ,pojawiły się problemy to zamiast pomocy ,hasło ma być ..a gdy w końcu poza rezygnacja jednego czer i obijania ticzera (bo oprócz nosa w kompie i tel ,to się nie napracowała)zaczyna to jakoś funkcjonować ,robi się ludziom znów totalna rewolucje ,sprowadzając nowego ticzera i dwóch czerwonych ,czy te zmiany muszą być tak drastyczne ,czy nie można było naprawdę zostawić czer liniowego i tylko dołożyć drugiego mocniejszego by to podciągnął ,czy naprawdę pani która cały rok wykazywała zero zainteresowania praca maszyn ,kontaktem z ludźmi (po za donoszeniem co robią nie tak )siedzeniem przy kompie bo nawet problem był by ludzi zastąpić by do ubikacji mogli wyjść ,i nagle szybkie egzaminy kipera,,jest dobrym rozwiązaniem na nowego czerwonego ...o egzaminach już tu była mowa ,ale czy wyznacznikiem dla chęci pracy ludzi ,starania się o awans mają być znajomości nie umiejętności ,lub ewentualne kapowanie innych?Avans tej pani głęboko nadwyręża takie wartości jak równe szanse ,bezstronności,uczciwa praca(umówmy się sypianie z czeronym taka nie jest )bo reszcie już nawet się nie chce patrząc że konkurs był tylko ustawka

Nauczyciel
@Iks

Czytałeś co napisałeś?

Adi26
@Iks

Jeśli będziecie usuwac posty jak do tej pory to nic z tym nie zrobią a zarząd się śmieje z tego. Będą ich kryć wszystkich tak jak kryli do tej pory.

Iks
@Nauczyciel

Nie ,jak awanse w tej firmie z biegu pisane

Olis
@Noxpoor

Otóż to ,szacunek, co wielu pozostałym do ludzi jest obce,i jak na kogoś kto został wrzucony na głęboką wodę bez zaplecza i wsparcia z tyłu radzi sobie ,nie sięgając po wątpliwe metody pracy jak wyzwiska ,terror psychiczny ,notatki itp .swoją osobą i podejściem umie w ludziach wyzwolić chęć do osiągania wyników ..I zamiast zapewnić mu odp szkolenia i wsparcie kogoś doświadczonego ,przerzuca się na inną zmianę co jest grubo nieporządku

Szczery…..
@Olis

Tylko strajk może doprowadzić do tego żeby Japończycy się zainteresowali tym co tu się dzieje ale niestety pracownicy tej firmy nie mają na tyle jaj żeby go zorganizować i się postawić całemu zarządowi.

Putin

Krzytow S. Proszę poparzec na L.B plus brygady B. Obraża swoich pracowników. 0 szacunku dla ludzi. A po 2 dlaczego nikt nie chce przychodzic do niego na nadgodziny bo jest zwykłym (usunięte przez administratora) i tyle. L.B pamiętaj. Ludzie Ci się patrzą na ręce. Sama inspekcja wie jakim jesteś (usunięte przez administratora) W sumie sam się przekonasz...

Jokipoki
@Putin

Taka osoba powinna być zdegradowana do operatora dla przykładu bo nic sobą nie reprezentuje zwykły bufon któremu słoma z butów wychodzi tak to jest jak kolega kolegę wpycha bo on musi bo mu się należy

Marzyciel

I jak tam robaczki smakuje niedzielny obiad z rodziną??? A przepraszam, zapomniałem że wolicie za godziwe pieniądze robić filtry w niedzielne popołudnie...

Gienek

No najlepiej beka i siedzieć cicho i (usunięte przez administratora)tak jak ci każą najlepiej jakbyś chodził cały tydzień do pracy po 12 h i bez urlopu nie? W końcu ktoś się obudził i mam nadzieję że wywalczą wszystko co napisali ,albo przynajmniej część z tego...a ludzie powinni wspierać związki w tych działaniach ,a nie narzekać...

Taki jeden
@Gienek

Czy to są racjonalne postulaty? Tak. Czy to są osiągalne postulaty? Nie, nie w tej firmie.

Spuchnięty mały palec
@Gienek

Przecież oni nigdy niczego nie załatwili. Wprowadzali 12 -Nastki, cisza. Teraz zwalniaja za pomocą listu do skrzynki pracowników, cisza. Niskie podwyżki poniżej inflacji, cisza. Połowa pracowników nawet nie wie że taka organizacja wogole istnieje na terenie firmy. Czekoladki, ręczniki, długopisy, pizza, cisza. Broszurkę to każdy potrafi napisać. Jeżeli nie ma konkretnych działań po zamknąć budę kebab otworzyć.

Sędzia
@Gienek

Hahaha tyle można napisać o twojej nadziei. Zapytaj starszych pracowników co załatwiły związki. Zwiększony dodatek do prania - tzw delikatny policzek. Już większe znaczenie mają komentarze na gowork niż ich postulaty. Nawet jak to sami napisali nie byli w stanie obronić pracownika przed zwolnieniem.

Lolek
@Spuchnięty mały palec

Może zamiast narzekać, zapisalibyście się do tych związków. Czym wiecej ludzi tym wiecej będą mogi wywalczyć. W przypadku 3/4 załogi w związkach i groźbą strajku wtedy bedą się zastanawiać. Teraz jest za mało osób w związkach żeby mogły coś ugrać. Nie narzekajcie tylko się zapisujcie.

Plusy systemu japońskiego...

Po kilku latach pracy w systemie "prorodzinnym" znalazłem w końcu plus tego systemu :) Pracuję tutaj już ponad 12lat, stawka 5300zl (usunięte przez administratora) I tak : większość firm już płaci podobnie jak tutaj. Po nowym roku zapewne zwiększa stawki. U nas dop od kwietnia. Mam 4 miesiące na wybranie wg mnie firmy która zbliży się lub przebije dobrze stawkę ngk. Długo myślałem nad zmianą. Ale sroki tyle lat pracy żeby zarabiać w tym (usunięte przez administratora) co inni dają praktycznie na dzień dobry. Ocaywisfie wykorzystam odpowiednio swoje przywileje za staż pracy... POLECAM SYSTEM JAPOŃSKI

Konkubent

Nie wstyd wam wyciągać łapy do firmy po podwyżki w tak trudnym czasie ? Naprodukowaliscie bachorów a teraz oczekujecie że ktoś wam się będzie dokładał do nich. Trzeba było sobie świnkę morska kupić jak was nie stać. Nabraliście golasy kredytów na życie a pokaz a teraz nie stać na raty co ? Wyślijcie swoje baby na 88 niech robią na odsetki a jak nie to sprzedać albo honorowo po japońsku harakiri seppuku

Jestem robotem
@Konkubent

Panie odważny , mieszkasz z mamusią którą gotuje ci obiadki i pierze majty. Dzieci brak bo korzeń uschnięty, kredytów brak bo na garnuszku rodzicieli. Dorośnij smarkaczu bo rodzice wiecznie żyć nie będą .

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 941, z czego 129 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.