Opinie o Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. w Strumień

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja pojemników metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. w Strumień

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: W firmie jest mobbing pomiędzy pracownikami który jest za cichym przyzwoleniem majstrów

Janusz

Koledzy proszę o udzielenie informacji swoim majstrom do czwartku czy będziesz pracował w soboty które mamy odrabiać. Jest to potrzebne do złożenia pisemnego sprzeciwu do władz Strumetu.

Wazon

Czemu związki nie starają sie o wyrzsze płace. :)

Damian
@Wazon

A zapisałeś się że pytasz?

Damian
@Wazon

Jeśli tego nie zrobiłeś,zapisz się.Stworzysz większą siłę przebicia.

Marian
@Wazon

Bo Twoje wynagrodzenie jest takie na jakie sam się godzisz podpisując umowę. Jeśli masz takie, a nie inne stawkę to dlatego że pasuje Ci taka umowa skoro ja podpisałes. Proste.

Spawacz

Może by ktoś pomyslal o spawaczach żeby założyć automat z kawa bliżej spawalni

Luis
@Spawacz

EEW robocie się kawy nie pije????

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. na stanowisko Konserwator? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.

Pracodawca może zlecić podwładnemu pracę w dniu dla niego wolnym tylko wtedy, gdy: zachodzi konieczność prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowisk, zachodzi konieczność usunięcia awarii, jest to podyktowane szczególnymi potrzebami pracodawcy. Ale w tym przypadku nie zostaje spełniony warunek nagłej potrzeby i firma nie może zmusić pracownika do pracy w dniu wolnym ponieważ już wcześniej zaplanowano harmonogram i termin pracy. Art.151& 1

@Marek

Jesli masz racje to trzeba to zglosic odpowiedniemu organowi

@Marek

Rozumiem was, że jest tam ogólnie (usunięte przez administratora), jednak płacą mi za moderowanie rozmowy dlatego piszcie kochane ludki coś na temat tego wspaniałego tworu jakim jest (usunięte przez administratora), opiszcie może fajnych majstrów, błyskotliwą kontrolę jakości itd.

Szybki Lopez ze spawalni

Kocham Strumet kocham Was wszystkich. Bardzo dobre decyzje naszego prezesa.

Marzena

@Adas, twoja opinia jest negatywna, ale nie zawiera żadnych konkretnych argumentów. Dlaczego uważasz, że Strumet to najgorszy pracodawca w województwie? Nie ma firm idealnych, ale też całkowicie złych. Dlaczego napisałeś, że pracownicy są źle traktowani? Może sytuacja, której doświadczyłeś była zwykłym nieporozumieniem?

gruby
@Marzena

Kochana Marzenko taka sytuacja jest pazdziernik a u Nas prawie wszyscy na spawalni ma ponad 20 dni urlopu.Bo wiecznie nie ma szans!Chcesz urlop na wesele ?Nie ma szans!(pytając miesiąc wczesniej)Jesteś chory masz 38 st.gorączki pytasz majstra o urlop(bo oczywiscie na l4 tracisz premie)Nie ma szans!Ale gdy majster potrzebuje wolne to może dać spawacza na zastępstwo!Czy to jest normalne?

I jak tu nie pisac na Strumet jesli sam zarzad nas do tego zmusza swoimi pomyslami.

Oreo

A wiecie dlaczego 1grudnia tj sobota nikt nie odrabia. Bo nasz Prezes+jego slugusy(majstrowie) maja imprezke wiec musza byc wypoczeci i pelni sil zeby woda dobrze im wchodzila. Nowy pomysl do programu KAiZen:zeby zarzad nie podejmowal glupich decyzji tylko zapytal tez innych roboli

pasterz
@Oreo

Oreo zapomniałeś o jednym że Zarząd zdanie roboli ma głęboko w du...ie!I tu tkwi problem!!!

Waco
@Oreo

Muszą dostosować kasę więc cicho sza

Spawacz

Majstrowie powinni załatwić temat odrabiania soboty oni są przedstawicielami załogi

Szlifierz
@Spawacz

Nasz majster ma to w (usunięte przez administratora)

Adas

moim zdaniem, czyli zdaniem pracownika, najgorszy zakład pracy w województwie. Pracownicy traktowani są jak śmieci.

;oli

Gdzie te zwiazki u kogo można się zapisać?

@;oli

na bramie masz tablice ze związków i tam jest nr telefonu pod który możesz zadzwonić i wszystkiego się dowiedzieć gdzie i jak się zapisać

gruby

Witajcie towarzysze niedoli:)Jak wam sie podoba perspektywa sobót roboczych na 2 zmiany? Fajnie ze nas zapytali o zdanie!Szacunek do pracownika pełną gębą!!!(ZARZĄD PODJOŁ DECYZJĘ:) A Czarnuchy je...ać!Ps.Jak się zapisać do związków?

Boczek
@gruby

Moje zdanie to nic nie odrabiać,a po świętach iść do pracy

Ahaga
@gruby

Wg kodeksu pracy odrabianie może się odbywać wyłącznie na wniosek pracowników. Ja się pytam kto złożył, bądź widział taki wniosek? We czwartek wybieram się do PIP w celu weryfikacji. Już nawet nie chodzi o wniosek a o zdanie pracowników... Zapytać? Zrobić ankietę, tak ciężko?! Większość woli iść po świętach do pracy i mieć w styczniu normalne wypłaty, a tak potem jest mało dni roboczych i wypłaty nędza.

Riders

Ja nie chcę odrabiać, mam wolne, proszę mi wypisać w GRUDNIU za te dni. Nie muszę cały listopad każda sobote spędzać w pracy - mam swoje prywatne życie. A jeśli nie, chętnie przyjdę w grudniu - zresztą i tak co roku mimo odrabiania musze iść. W tym roku mówię stanowcze NI (usunięte przez administratora) JA!

Janusz

Tak pracować między świętami jestem za kto jeszcze

Olko

Premia za niechorowanie powinna być za każdy miesiąc wypłacana ta jak w innych zakładach

Bolo

Strumet buduje inwestuje ale podwyżek niewidac zle się to skończy

Elomelo

Dlaczego nie ma na spawalni automatu z ciepłymi napojami ?? Tylko trzeba chodzić po zakładzie i strata czasu a zaczynaja się przymrozki fajnie by było się napić czegoś ciepłego na szybko...

Szlifierz
@Elomelo

Spawalnia się nie liczy w takich sprawach tutej liczą się tylko sztuki i punkty spawalnia wielka nora

Markus

Ja proponuje zeby caly zarzad poszedl po rozum do glowy i zmienil system wyplacania premi za nie chorowanie.Zarzad obiecuje koncem roku ze premie zostatana podtrzymane ale nikt nie da 100% pewnosci ze beda wyplacona (daja albo nie daja).Premia powinna byc wyplacana co 3miesiace a nie raz do roku. Wiadomo ze wiecej roboty mialy by Panie kadrowe ale napewno poprawilo by to FREKWENCJE na zakladzie.

Rozsądny pracownik
@Markus

Markus, używając w wypowiedzi wyrażenia "napewno", sprawiasz, że wypowiedzi nie można traktować poważnie. Pewna jest śmierć i podatki (i do pewnego czasu karne Lewandowskiego). Premia w formie jakiej jest obecnie, jest optymalnym rozwiązaniem. Nikt nikogo nie zniechęca do L4, jesteś chory - kuruj się w domu. Zarząd postanowił kiedyś, że pracowników którzy cały rok sumiennie chodzą do pracy należy wynagrodzić na koniec roku. Zarząd rozdaje tutaj karty, zarząd dysponuje pieniędzmi i zarząd decyduje kiedy i za co chce zapłacić. Jeżeli wliczasz ta premie do swojego budżetu z góry, to sam sobie stwarzasz problem w przypadku choroby. Chciałbym jeszcze bardziej Ci to wszystko wyjaśnić, ale po twojej wypowiedzi wiem, że jesteś osobą do której nie docierają logiczne i dobrze uargumentowane wypowiedzi, więc na tym zakończę.

Ggg
@Markus

Panie kadrowe dwie najpiękniejsze dziewczyny w tym zakładzie same motyle w żołądku na ich widok.

Bambino
@Rozsądny pracownik

Bzdury gadasz, efektywniejsze i bardziej motywujaca byłaby premia wypłacana częściej (po prostu rozbita na mniejsze wartości). Z tego powodu, że jeśli w styczniu zachoruje(co z racji pogody choćby, nie jest niczym dziwnym), to trace cała premie za rok. W związku z tym nie zależy mi przez pozostałe miesiące na tym. Gdyby premia była choćby kwartalnie, czy np. co 100 (takie rozwiązania są w innych firmach - tak... Nie tylko strumet daje taka premie, a w zasadzie większość dużych firm) wtedy można się pilnować w pozostałych miesiącach(oczywiście jeśli faktycznie zwolnienie nie jest konieczne-czasem wystarczy jeden dwa dni urlopu). A jeśli idzie o sciemniane zwolnienia np na robienie tzw. fuszek, to taka osoba i tak swoje zarobi i ma gdzieś cała premie. Niestety obecny system nie jest korzystny dla osób uczciwych, którym zdarzy się np raz w roku jakąś choroba - wtedy traci się wszystko. Moim zdaniem premia rozbita i wypłacana częściej dałaby większe rezultaty, bo pracownikowi zależałoby w kolejnych miesiącach po przebytej chorobie - obecnie jest zupełnie odwrotnie. Ale fakt, rządzi Zarząd i on decyduje - szkoda, że nie bierze pod uwagę aktualnej sytuacji na rynku pracy i zdania załogi,co już się mści w kontekście braków kadrowych i ciągłych zwolnień.

Cnc

Co to za pomur na montazu jak tak dalej pojdzie to majstry do konca roku zostana z ukraincami kilka osob na wypowiedzwniu kilka nastepnych planuje zlozyc nie licze tych co odrazu pozucenie pracy planuja normalnie masakra

życzliwy
@Cnc

No Olafie Sztabka potrząśnij sakiewką bo na spawalni też wre a już niema komu robić u Stacha

@Cnc

Cnc czy wypisywanie takich sensacji cię podnieca czy robisz to w trosce o ''Strumet'' ???

@/

Oj widze ze prezesi sie odezwali

anonymos
@/

ciekawe jak byś miał swoją firme czy byś był zadowolony jak terminy gonią

Cnc
@anonymos

Myślę, że mając takie obroty i zyski po prostu staralbym się, aby ludzie nie odchodzili. Jedyną metoda na podniesienie morale pracowników są pieniądze i szacunek - niestety strumet przesypia (albo udaje, że nie widzi) to co dzieje się na rynku pracy. Ukraińcy sami firmy nie poprowadzą, zresztą widać jak lecą w kulki i śmieją się że mają się lightowo a polaczki tyraja za nich. Ludzi to wkurza, zresztą znalezienie pracy o podobnym poziomie wynagrodzenia, bądź wyższym na te chwile nie stanowi PROBLEMU. Dlatego tak wielu pracowników (co gorsze dla firmy-najczęściej tych wartościowych i doświadczonych) szuka innej pracy.

Buhsha
@Cnc

Ale przesadzacie to tylko swinska grypa

Marzena

@WACEK, proszę Cię o zachowanie kultury wypowiedzi. Wpisy zawierające obraźliwe słowa lub ubliżające innym pracownikom firmy Strumet nie będą na forum tolerowane. Rozumiem, że twoje niezadowolenie budzi organizacja pracy w tej firmie. Może warto zaproponować jakieś rozwiązania, które usprawnią proces produkcji?

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. - Strumień

• Jak się pracuje w Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 14 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.