strumet

Strumień

Opinie o strumet

uouop 2017-01-19 14:41
Pewnie zaraz wOjstuś lub jakiś jego osobisty piesek zacznie tutaj wypisywać jak to w tym zakładzie jest pięknie, cudownie i że ten zakład to kraina mlekiem i miodem płynąca. I że nie ma drugiego takiego zakładu w pobliżu nie ma. Tymczasem jak jest to każdy z pracowników wie - BEZNADZIEJA. Każdy myślący i mierzący wyżej stąd ucieka. Zostają ci dla których ten zakład to szczyt swoich możliwości. Zostają ci którzy godzą się na pomiatanie sobą. Zostają ci którym nie przeszkadza jak Lesław stoi tuż nad głową, psychicznie zmuszając do jeszcze większego tyrania. Zostaje szara masa.
x25 2017-01-19 15:51
Co ty jeszcze robisz w tej firmie skoro masz takie zdolności analityczne a może wizjonerskie.
Najlepszy 2017-01-20 01:08
Co z urlopami na spawalni u Losy????No przecież to jest farsa!Mam Mu loda zrobić żeby dostać????
Barni 2017-01-21 08:15
Jego zapytaj ja nie wiem czy lubi.
Barni 2017-01-22 10:20
A Ty komu robisz.
Ioi 2017-01-22 16:49
Darmozjad z biurowca się wypowiedział
121 2017-01-23 18:27
Prezesie co z podwyżkami płac?!Od 1 stycznia 2017 została podniesiona najniższa krajowa która wynosi w obecnie 13 zł . Dodam ze stawka początkowa w ZWM Strumet to również 13zł. Średni zarobek w Biedronce to 2600 zł,w Lidlu 2800 zł. WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@@ 2017-01-25 16:19
pracowałeś w polmotors? bo ja tak i nie jest tam napewno lepiej niż w strumecie, więc nie pier*ol.
eureka 2017-01-25 16:23
nie każdy ma komornika tak jak ty kolego:D i wiele osób posiada umiejętności dzięki które znajdą prace w innych firmach, gdyby twój scenariusz się spełnił. A ty wtedy możesz sobie z tym komornikiem płakać, tulić głaskać czy co tam chcesz. pozdro
SWÓJ 2017-01-25 23:32
Bracia ukraińcy wywalczyli sobie podwyżkę... Wiec teraz Panowie jesteśmy gorzej traktowani niż oni, bo my nie mieliśmy podwyżki od kilku lat. Oni zamiast 8 maja teraz 13...Kto z Was Panowie dostał kiedykolwiek 5 zł podwyżki???
awe 2017-01-26 11:28
koniec poblazania ukraincom mlody co zatrudniony pod firma tez ma 13 zl na godz brutto i niemoze robic nadgodzin i tak to wychodzi ze ukraincy zarabiaja wiecej niz nie jeden polak wstyd panie prezesie na front z nimi teraz zacznie sie dopiero podpierdalanie nierobów
qqsd 2017-01-26 21:41
co z naszym wynagrodzeniem? na co czekacie?nie zapracowaliśmy jeszcze na podwyżkę?ukraińcom się należy a nam nie???
Pracownik produkcji 2017-01-27 23:52
Widać nie, nikogo nie obchodzi, że firma w trakcie "kryzysu"rozrosła się niemal dwukrotnie albo i lepiej. Robol ma robić i nikogo to nie obchodzi, zero szacunku dla pracy robotnika, na każdym kroku tylko się wymaga a nie daje nic w zamian. Firmę spokojnie stać na podwyzki rzedu 3 zl dla kazdego, ale po co? kasa prezesom się zgadza, ludzie i tak robia wiec po co dawac. Zamiast podnosic wydajnosc wystarczy porzadek zaprowadzic i oszczędności pójda w tysiace. Ale po co burdel się kreci i tyle. Pomijając juz samo traktowanie pracownika przez Prezesa, który czuje się jak bóg. Ludzie uciekaja z tego zakladu i jesli nic sie nie zmieni prezes bedzie sam z ukraincami. Juz słyszalem, że jest problem z zatrudniemiem fachowców, bo stawki sa bardzo niskie.
Dajo 2017-01-28 13:03
Dziwi mnie że nikt nie wpadł na pomysł strajku. Niech sobie prezes z ukraińcami zami robią
KOD 2017-01-28 20:02
a mnie to wsumie nawet nie dziwi że nie strakują, bo tak narzekają a gdzie by te "płaczki" poszły do pracy jakby ich z tego ich zdaniem "złego i okrutnego strumetu" wyrzucili?! kozak w necie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w świecie
Fag 2017-01-28 20:21
Widzę że jesteś tak ograniczony i poza strumetem świata nie widzisz. Otóż są inne zakłady pracy. Nie wiedziałeś? No to cie cieciu z biurowca zaskoczyłem
Ja 2017-01-29 10:56
Panowie mam pełny obraz tego co się u Was w firmie dzieje.Beznadzieja omijać STRUMET szerokim łukiem.
Andrew 2017-02-03 12:36
Panowie, kadry stoją otworem, komu się nie podoba niech złoży wypowiedzenie, nikt go tutaj na siłę trzymać nie będzie.

Załóżcie własne firmy, zatrudnijcie pracowników, płaćcie im legalnie wszystko to co trzeba i dajcie im takie stawki jakich wymagacie.
Uk 2017-02-04 00:58
Ci nowi ludzie, co po polsku mówić nie umieją, do niczego się nie nadają! Czemu reszta ma robić na nich? Nikt z góry tego nie widzi?
Robol 2017-02-05 11:31
Zarobki w firmie są zamale jak na tyle roboty podwyżki się należą!
Iop 2017-02-05 18:02
W Strumecie zarobki są niemal jak w Biedronce. Po żenująco niskiej wypłacie wegetacja, a praca mordercza. Omijać Strumet szerokim łukiem.
Hjo 2017-02-05 18:24
A co, mało ludzi się już zwolniło?? Każdy spier**la z tego syfu!
Obserwator 2017-02-06 13:00
A TY na co czekasz? Zrób miejsce innym przestań się denerwować zacznij nowe lepsze zycie.
Fah 2017-02-08 17:41
A skąd wiesz leszczu z biurowca że ja tu nadal pracuję?? Oj wOjtuś, chciałbym cie kiedyś spotkać
Obserwator 2017-02-11 11:17
Faktycznie taki gosc jak Ty zasługuje na cos lepszego dziwie Ci sie ze tracisz cenny czas na te wpisy.

Pracownik 2017-02-25 22:42
Mam pytanie dlaczgo firma strumet na badania okresowe nie daje dnia wolnego bo z tego co wiem to sie należy ,a nie rano na badania a na 2 do roboty
Uuuaaa 2017-02-26 16:59
bo to nie firma tylko [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] niewolników jakich w naszym kraju wiele
Obserwator 2017-02-27 08:43
Rzeczywiscie cały dzień potrzebujesz by zrobic badania?
niewolnik 2017-02-27 21:23
2 dni trwaja badania !!!
Obserwator 2017-02-28 08:35
No to jak zdazysz na 2 do roboty?
Pracownik 2017-02-28 16:39
2 dni po parę godzin bo są kolejki nie jesteśmy sami
TEZBYMCHCIALPODWYZKE 2017-03-01 07:36
Niewolnikiem to TY jestes we wlasnej glowie .Czlowieku przeciez zyjesz w wolnym kraju pracy jest pod dostatkiem mozna przebierac , granice otwarte ,wiec nie mow mi o niewolnictwie. Co do zarobkow jak najbardziej trzeba walczyc o swoje,ale nie przez oczernianie pracodawcy na forum to moim zadaniem dzala jak plachta na byka, w ten sposob szkodzisz sobie i innym pracownikom.
kontrola jakosci 2017-03-05 12:22
Blokers skąd Ci się biorą takie reklamacje? Jak liczysz te jakościówki? Panowie nie ma sensu starać się o jakość wyrobów ( usunięte przez administratora )
Pracownik 2017-03-05 14:10
Ciekawe od czego jest w tej firmie kontrola jakości ? Ciekawe dlaczego w strumecie jest zabierana jakościowka jak jest reklamacja na ocynkowni a jeżeli jest reklamacja w strumecie to ocynkowni dostaje całą jakościowke ?
Robol 2017-03-06 12:47
Jak długo mamy czekać na podwyżki?
Rusek 2017-03-06 12:50
Taka jak jest kontrola jakości to lepiej żeby wcale niebylo!
temurst 2017-03-08 16:08
Powie mi ktoś coś o robocie na magazynie bo widziałem ogłoszenie
Spawacz 2017-03-10 08:18
W strumecie zamiast podwyżki idą normy do góry dwa lata temu były większe wypłaty niż teraz to jest zakład który się rozwija wstyd!
Robol 2017-03-10 08:40
Dobrze piszesz narobili kontrolerów majstrow a efektów niema same reklamacje i jeden wielki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] trzeba na nich robić !
Szlifierz 2017-03-11 08:31
Prezesie jak to jest że na jednej zmianie spawalni można robić nadgodziny i soboty a na drugiej robią tylko ukraińcy ponieważ pracownicy z polski drogo kosztują?
Radca prawny 2017-03-12 20:08

Okresowe badania lekarskie trzeba robić w czasie pracy

Pracownik podlega okresowym i kontrolnym badaniom lekarskim w celu stwierdzenia przeciwwskazań do wykonywania pracy. Powinien je wykonać w godzinach pracy.

Pracownik musi poddać się okresowym badaniom lekarskim. Pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16. Na czas niezbędny na przeprowadzenie tych badań pracodawca powinien go zwolnić od pracy.

Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas nie wykonywania pracy w związku z przeprowadzonymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych.

Pracodawca lub osoby działające w jego imieniu przede wszystkim powinni kierować pracownika na badania w godzinach pracy. Dopiero gdy nie jest to możliwe, podwładny będzie miał obowiązek je wykonać poza godzinami pracy. Będzie tak w sytuacji, gdy np. osoba pracuje w systemie czasu pracy, gdzie dniami roboczymi są wyłącznie soboty i niedziele. Podobnie w sytuacji, gdy pracuje wyłącznie w porze nocnej (22 – 6).

W pozostałych przypadkach, jeżeli z uwagi na organizację pracy pracownika można skierować na badania w godzinach pracy, należy stosować tę zasadę. Ma ona pierwszorzędne znaczenie w zakresie zlecenia wykonania badań. Jak wskazuje się w orzecznictwie (wyrok SN z 10 maja 2000 r., I PKN 642/99), polecenie wykonywania badań lekarskich jest poleceniem służbowym dotyczącym pracy i jako takie powinno być wykonywane w godzinach pracy.

Wykonywanie badań okresowych poza godzinami pracy stanowi uszczuplenie okresu odpoczynku przysługującego pracownikowi. Praktyka polegająca na zlecaniu wykonywania badań okresowych w czasie wolnym od pracy, gdy możliwe jest wykonanie ich w godzinach pracy, narusza przepisy prawa pracy. Naruszone zostają normy dotyczące prawa do 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego i 35 godzin odpoczynku tygodniowego.

Niezgodne z prawem będzie także zwalnianie pracowników na badania, a następnie zobowiązywanie ich do odpracowania czasu poświęconego na przeprowadzanie badań. Zobowiązywanie pracownika do odpracowania tego czasu może oznaczać, że taka praca będzie uznana za pracę w godzinach nadliczbowych.

PODSTAWA PRAWNA

Art. 229 par. 2 i 3 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.).
Radca prawny 2017-03-12 20:15

Art. 83. Przesłanki ustalania norm pracy
Dz.U.2016.0.1666 t.j. - Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy
§ 1. Normy pracy, stanowiące miernik nakładu pracy, jej wydajności i jakości, mogą być stosowane, jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy.
§ 2. Normy pracy są ustalane z uwzględnieniem osiągniętego poziomu techniki i organizacji pracy. Normy pracy mogą być zmieniane w miarę wdrażania technicznych i organizacyjnych usprawnień zapewniających wzrost wydajności pracy.
§ 3. Przekraczanie norm pracy nie stanowi podstawy do ich zmiany, jeżeli jest ono wynikiem zwiększonego osobistego wkładu pracy pracownika lub jego sprawności zawodowej.
§ 4. O zmianie normy pracy pracownicy powinni być zawiadomieni co najmniej na 2 tygodnie przed wprowadzeniem nowej normy.
normalny 2017-03-13 08:02
Czy radca prawny w niedzielę o 20:15 tracił by czas na wypisywanie paragrafów z Kodeksu pracy na tym forum ?
rr 2017-03-13 09:28
Anal i łysy pisza na forum
Leo 2017-03-13 10:48
Anal mniaam jak to ładnie brzmi oj ty ty brzydalku.
LEKARZ 2017-03-13 18:05
Pracownik podlega okresowym i kontrolnym badaniom lekarskim''W CELU STWIERDZENIA PRZECIWWSKAZAŃ DO WYKONYWANIA PRACY'' Panie Radco z pana jest radca jak z koziej d ..y rajzyntasza.
Panoczek 2017-03-16 20:09
A może by tak ktoś wymyślił jak usprawnić produkcje Continetala ??
usprawniacz 2017-03-17 13:50
Zatrudnić jeszcze ze 2 Lesławów
Po co komu nick 2017-03-17 17:11
Panie Damianie B. Najwyraźniej trzeba co poniektorym kontrolerom podnieś stawki , bo już dorabiaja sobie w kooperacjach, co nie wiem czy do końca jest takie słuszne
Szlifierz 2017-03-19 09:28
Prezesie były obiecane podwyżki już jest marzec a tunic się niedzieje w tym kierunku życie coraz droższe a wypłaty coraz mniejsze nawet w sobote nie można dorobić bo ukraińcy są zabierani do pracy zapiast pracownik który lata pracuje w zakładzie!
Zostaw swoją opinię o strumet - Strumień
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie strumet