INVENT Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o INVENT Sp. z o.o.

Asia

Jak można się zapisać na wyjazd?

Michał Szkopiak
@Asia

na ich stronie internetowej invent.ag w zakładce musisz poszukać i tam też wszelkie sprawy z dokumentami możesz ogarnąć.

Jeśli dzisiaj jak nie dostanę zaproszenia to znaczy, że nie jadę?

Zaproszenia były wysyłane wczoraj

@anonymous

A ja dostałam maila wczoraj,że mam oczekiwać na zaproszenie dzisiaj lub jutro.

@Ania

A kiedy się zapisywałaś? Na stronie można se jeszcze zapisać, wiec może jeszcze wyślą.

09.07 wysłałam wszystkie dokumenty

@Ania

Ja później się zapisywałam, ale mogliby chociaż napisać, że już nie ma miejsc albo coś takiego.

Hej gdzie jedziesz ?

@anonymous

Hej, może chciałbyś się zamienić teamem???? Bardzo mi zależy żeby być bliżej Frankfurt nad Menem, Stuttgart, Karlsruhe itp. Jestem przypisana do Lünen team13

karol

ciekawa firma polecam

@karol

Hej, może jedziesz 22 lipca i chciałbyś się zamienić teamem???? Bardzo mi zależy żeby być bliżej Frankfurt nad Menem, Stuttgart, Karlsruhe itp. Jestem przypisana do Lünen team13

ryza179@op.pl

Witam , wyjeżdża ktoś może 22 lipca i chciałby się zamienić teamem???? Bardzo mi zależy żeby być bliżej Frankfurt nad Menem, Stuttgart, Karlsruhe itp. Jestem przypisana do Lünen team13

NaNa

Hej, czy ktos planuje jechac od 22.07 do Niemiec z Katowic albo ogolnie jedzie? Lub tez ma jakies doswiadczenie? Prosze o wiecej informacji :)

@NaNa

Prawdopodobnie ja jadę, wcześniej jeździłam w Polsce.

@NaNa

Ja jadę :D Jakieś tam doświadczenie mam, więc jak coś to możesz śmiało pytać ????

Krystyna
@Jola

Można się jeszcze zapisać?

waleczna
@NaNa

Hej :) ja się właśnie wybieram :)

@Krystyna

Na stronie możesz się zapisać, choć teraz jest coraz mniejsze prawdopodobieństwo dostania się na turnus, bo im później tym mniej miejsc, ale spróbować możesz :)

Krystyna
@Jola

Czyli jest jakaś rekrutacja, czy po prostu sobie wybierają?

@Krystyna

Tu raczej decyduje kolejność zgłoszeń, w pierwszej kolejności będą brane osoby doświadczone i które obecnie są na turnusach, a później dopiero są brane nowe osoby które się zgłosiły

@Jola

A kiedy będę wiedzieć, że jadę?

@anonymous

W poniedziałek lub we wtorek jak dostałaś się na wyjazd to Będziesz miała wszystkie informacje na maila

Chryzantema99
@NaNa

Hej, jedzie ktoś busem z Wrocławia? Kiedy będzie wiadomo do jakich miejscowości docelowo w Niemczech są wyjazdy?

@Chryzantema99

Gdy Dostaniesz zaproszenie na wyjazd to Będziesz wtedy wiedzieć gdzie jedziesz i o której wyjeżdżasz

@Nika

Czy tylko z Katowic można jechać?

Katowice, Wrocław, Legnica

@Nika

Czyli osoby z innych miast nie jeżdżą?

@anonymous

Jeżdżą, tylko sami na własny koszt muszą dojechać do wybranego miasta z tych trzech

@Nika

Na stronie jeszcze można się zapisać ale czy są jakieś szanse, że pojadę?

j

praca po 10 h

Bardzo dobry

Bez problemu

Paula

Dostałam w tamtym tygodniu sms że zaproszenia będą max do wtorku wysłałam im dokumenty bardzo szybko bo po telefonie tej pani zaraz wydrukowałam wypełniam i odesłałam, nie jest to moja pierwsza inwentaryzacja z tą firmą, moim zdaniem powinni dać każdej osobie zdać czy jedzie czy nie, bo nikt do końca nie wie na czym stoi...

ANIA

Czy jest brany jakiś konkretny przedział wiekowy do wyjazdu np wiek studencki czy może być osoba starsza?

pis_no
@ANIA

nie ma, ale ostrzegam przed sklepami rossmana, 12-14 godz. + dojazd 1-2 godz. dziennie, na pierwszy raz raczej nie. na moim turnusie 6 z 10 nowych uciekło. na kauflandzie było tylko trochę łatwiej (więcej ludzi, choć i tak za mało), ale chciałem zmiany i trafiłem na rossmana :( i już jestem wyleczony z inventu na amen. płaca stała - 10 dni roboczych 1700 zł.

Kat21

Byłam na inwentaryzacjach w Niemczech, wszystko było w porządku, do póki nie zorganizowali imprezy. Musze przyznać, że nie dziwie się, że dwóch chłopaków dostało karę. Musieli zapłacić karę za zniszczenie szafek nocnych. Wygłupiali się i tańczyli po pijaku, ale jednak przesadzili. Firma odciągnęła im z wypłaty kwotę zaproponowaną przez hotel za wyrządzone szkody. Dodatkowo tych dwóch chłopaków na drugi dzień po tym incydencie zjechało do Polski.

lambadajew

Fakty i mity dla umów zawieranych w 2018 roku. 1) Zasadność potwierdzania faktu wykonywania umowy zlecenia u zleceniodawcy w Polsce. TAK, wjazd odbywa się w ramach pracy najemnej w dwóch krajach na podstawie art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego (Dz.U. UE L 200 z 07 czerwca 2004 r.). Ocena zasadności takich wjazdów należy do kompetencji ZUS. 2) Czy od umowy zlecenia odprowadzane są pełne składki na ZUS? a) w przypadku wykonania 15 kolejnych inwentaryzacji w skali miesiąca: TAK w pełnym zakresie, b) w przypadku wykonania mniej niż 15 inwentaryzacji w skali miesiąca: NIE, traktowane są jako dieta (podwyższone koszty..) podlegająca wyłączeniu z opodatkowania oraz z obowiązkowych ubezpieczeń. Odprowadzane są składki do ZUS od umowy realizowanej w Polsce czyli tzw. „koszulek” tj. 13,50 zł brutto x liczba przepracowanych godzin, c) w przypadku wykonania 16, 17 czy 18 inwentaryzacji: Zagadka? 3) Czy od kwoty 40 zł tytułem tzw. wyżywienia odprowadzane są składki na ZUS oraz podatek dochodowy od osób fizycznych? W uproszczeniu NIE.

Syl12

No takie sytuacje w "najlepszym" teamie w Invencie... niemożliwe....

Radze każdemu przeczytać: Doświadczenie mam spore, czasami dorabiałem u nich. Jeśli chodzi o wyjazdy w Polsce jest ok, nie ma jakiś większych problemów i praca nie jest zła. Nie dawno się zdecydowałem na pierwszy wyjazd za granice, na tydzień do sklepów OBI. PORAZKA Organizacja czasowa LEZY, czeka sie, marnuje czas, na sklepie siedzi sie glownie 10h czasami skonczy sie w 7-8 rzadko musi to bys maly sklep. Hotele czasami sa dramatyczne, czasami sa naprawde dobre, jedzenie wlasne, najlepiej wziasc czajnik i sie bawic w kuchnie polową, bo zakupy za euro przy tej placy sa nie oplacalane. Wiekszosc osob mowi ze praca jest lekka, dla kobiet. Zapraszam na ogród zewnętrzny, przy 10 stopnaich o 6 rano gdy ciemno jak nie wiem a ty spales 6 godzin albo 3. Wyzysk wyzysk wyzysk, nie jest lekko, wyjaazdy glownie o 3-4 rano a powroty do hotelu 18-19 wiec prosze sobie policzyc ile zostaje na zycie. Niemieckiego nie trzeba znac, wszystko jest pozalatwiane Wiekszosc osob to krotko mowiac patologia, normalni ludzie raczej nie jedza na 3 tyg za ta smieszna stawke, kto nie wierzy pojedzie i sam zobaczy z kim ma doczynienia. Jesli ktos sie zastanawia nad wyjazdem niech zrobi to dwa razy, ja po tygodniu mam dosc, nigdy wiecej

WIKTORIA
@Tomek

NARESZCIE KTOS TU MOWI Z SENSEM :)

Holubek drynki i dziewczynki
@Tomek

:) i te przekręty z niepłaceniem podatków i oszukiwaniem przy wypłacaniu kasy (szczególnie tych mniej kumatych którzy się nie wykłucą, że dostali za mały przelew) Ja się pytam co własciciel robi z ta kasa ktora idzie do niego szerokim strumieniem.

buzek team

Powiedz mi gdzie jest Państwo Polskie skoro pomimo wielu zgłoszeń firma po n-tej zmianie nazwy działa nadal? I nie ważne która opcja polityczna rządzi. Może PiS w końcu to zmieni, ale nie mam wielkich nadziei. Zresztą podrzędni posłowie dowolnej partii gdy próbują przeciwstawiać się korupcji i innym przekrętom o których informują ich wyborcy kończą wrobieni w jakies afery albo zwyczajnie nie ma dla nich miejsca na listach partyjnych w nastepnych wyborach.

Stachu

U mnie na picie zamiast 10 tys. 600 złotych. Mam umowy. Przelewy bankowe. Ta firma albo myśli że jest taka cwana albo to idiocy. To przestępstwo podatkowe.

Dudek
@Stachu

A kto ci każe wniej pracować!? Ja jestem zadowolony. Nie piję....Nie tracę kasy

demon
@Dudek

ty tak sam z siebie glu...pi czy ktos ci za to placi ?stachu wyrazil sie niegramatycznie ,ale jak ktos wie o co chodzi, to sie domysli

Lola

Co do pita mam to samo tysiaka dochodu szok - i Co do calej reszty tez zgadzam sie porazkaaaa

Lambadajew

Ad. 1 Piotrze, PIT 11, który otrzymałeś w kwocie 4 tysięcy mógłby być uznany za prawidłowo sporządzony - jeżeli wolą stron byłoby rozliczenie osiąganego wynagrodzenia za granicą w 2017 roku, jako „diety przysługującej na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową. Podróżą służbową zagraniczną w rozumieniu § 12 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23.01.2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej – (upraszczając) jest czas od zjedzenia hot doga na stacji benzynowej w Zgorzelcu przy wyjeździe z kraju, do zjedzenia hot doga na stacji benzynowej w Zgorzelcu po powrocie do Polski. Dieta w czasie podróży zagranicznej jest przeznaczona na pokrycie kosztów wyżywienia i inne drobne wydatki. Diety są nie oskładkowane (?) oraz korzystają ze zwolnienia od podatku (art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a updof), do wysokości określonej w w/w rozporządzeniu. Wobec tego wypłacone diety w części stanowiącej nadwyżkę ponad kwoty diet ustalonych w tym rozporządzeniu- są Piotrze przychodem z umowy zlecenia, który podlega opodatkowaniu. Piotrze, jeśli w 2018 roku pracowałeś nie więcej niż 14 dni w danym miesiącu, to też się zdziwisz? Obowiązek oskładkowania dotyczy przepracowania minimum 15 inwentaryzacji w danym miesiącu. Ad. 2 Piotrze, gwarantem ubezpieczenia jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE. W przypadku choroby za granicą, jeśli kupiłeś niezbędne lekarstwa, możesz, stosownie do § 19 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej, żądać zwrotu kosztów od pracodawcy . Ad.3 Istotniejszą kwestią jest regulacja zawarta w art. 9 ust. 2 ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych tj. w przypadku zbiegu kilku umów zlecenia, możliwość wyboru umowy do pełnego oskładkowania. Ad. 7 Ustawodawca określił wysokość diety w Niemczech na kwotę 49 euro za każdy dzień pobytu w podróży służbowej. Dieta to nie wynagrodzenie za pracę, służy na pokrycie kosztów wyżywienia i inne drobne wydatki. W umowie cywilno-prawnej można kształtować treść w granicach zakreślonych przez prawo, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego. Dodatkowo, należy uwzględnić § 14 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej. Ad. 9 Piotrze, osoba kierująca busem nie jest związana żadną umową – jest wolontariuszem otrzymującym kwotę 30 zł, która może być rozliczana na zasadach określonych w ad.1.

Mirek
@Lambadajew

No nie kpij . Popatrz na proporcje.130 zł wynagrodzenie 40 zł dieta.No a traktowanie kierowcy jako wolontariusza to obraza ludzkiej inteligencji. To co opisał Piotr nadaje sie do zawiadomienia właściwego US.

heroina i katarzyna

Nie pisz o kierowcach bo nie będzie miał kto jeździć i wszyscy będziemy cierpieć. Holubek woli zatrudnić kierowcę alkoholika niż podzielić się kasą by byli sensowni chętni.

Adamo

Wam też wysłali rozwiązanie umowy?

@Adamo

A napisali jaki jest powód?

Adamo

Brak możliwych inwentaryzacji

@Adamo

Ale jest jedna w Krakowie, to może tylko wysyłają tylko dla niektórych regionów.

Kleks
@Adamo

z jednej strony fajnie, że pada, z drugiej strony wszystkie firmy inwentaryzacyjne w PL to przekręty na podobną skalę więc i radosc mala

Mrągowo

Dostalem 285zl z 620 zl.Robcie ss wynagrodzen z platformy poki sie wyswietlaja.

Olga
@Mrągowo

:) To jest firma jak wróżka która już 1000 klientów oszukała a są kolejni w kolejce którym nie wytłumaczysz że i ich oszuka.

Natka

Wyjechałam razem z chłopakiem na turnus od 01.07. Jesteśmy po pierwszej inwentaryzacji, wszystkiego szybko się nauczyliśmy, to jest łatwa praca. Myślę, że będzie spoko i zapiszemy się na kolejny wyjazd

@Natka

A jaki zarobek? Ile godzin trwa ta inwentaryzacja?

Natka
@Ania

Pierwsze dwie inwentaryzacje trwały długo, około 10h, bo większość naszego teamu jest nowa. Ale teraz już wszystko idzie szybciej, bo każdy wie jak ma liczyć i co ma robić. Ostatnia inwentaryzacja trwała 8h, łącznie z rozłożeniem sprzętu.

jałmużna
@Natka

I wychodzi po 2,5€ za godzinę pracy buhahahaha Za kilkugodzinne dojazdy oczywiście firma nie płaci.

sylwek

Jestem kierowca w tej firmi i pracuje już jakiś rok. Dla mnie ta praca jest okej, bo od zawsze lubilem prowadzic samochod i praca w nocy tez mi nie straszna, bo juz od 10 lat pracuje na nocki, nie tylko w invencie. Ogolnie dobrze mi sie pracuje, nie narzekam, bywało gorzej.

pytanie do Dawida

Chciałam spytać jeszcze czy prawdą jest, że obowiązkowe podpisywanie oświadczenia, że pracuje się wyłącznie w Polsce przy wyjeździe za granicę sprawia, że wszyscy szeregowi pracownicy tej firmy już przy podpisywaniu umowy poświadczają nieprawdę i łamią prawo? A prokuratura nic "nie jarzy" jak w sprawie Amber Gold, bo chce i może udawać głupszą niż jest. Państwo... (usunięte przez administratora) i kamieni kupa.

ONA

I jak sytuacja z PITami? Z tego co wiem to nie przejmują się Urzędami bo mają wpływy i kasę na przekupienie kogo trzeba ale nie jest im obojętne co piszecie tutaj i gryzie ich gdy czytają te komentarze na gowork.pl;).

B

Może chce ktoś oddać inwentaryzacje od jutra Niemcy ? :)

Aga.:)
@B

Ja jade

Zostaw merytoryczną opinię o INVENT Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w INVENT Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy INVENT Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1616.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w INVENT Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1438, z czego 1189 to opinie pozytywne, 51 to opinie negatywne, a 198 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy INVENT Sp. z o.o.?

INVENT Sp. z o.o.