Opinie o KFTP w Żory

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy KFTP. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w KFTP o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KFTP w Żory

Basia

Nawet bardzo sie ciesze ze juz tam nie pracuje,praca nawet fajna idzie sie przyzwyczaic,ale Agnieszka liderka wiecznne daje na to samo i nic dziwnego ze osoby sie zwalniaja zamiast dawac ich codziennie na cos innego ilez to mozna, no to maja dosc tego nie dziwie sie ze odchodza. Ale fajna z niej babeczka,mogla by wkoncu cos zaczac robic ,pensje tez sa nawet fajne :)

euro
@Basia

Jesteś jedyna w swojej opinii . Ona nigdy nie weżmie się za pracę - ciągle ktoś jej pomaga albo odwala za nią całą robotę nawet meili nie czyta tylko robią to ustawiacze , Jedyny jej wysiłek to rozłożyć ludzi na maszyny a i tak zwykle się radzi . Nie nie jest fajna , jest jak rzep.

waldi

L s to kawal drania

babik

To jak się ma teraz sytuacja jeśli chodzi o nowe oferty pracy? Nie widzę teraz żadnych możliwości zatrudnienie na goworku

bubel

czy wy naprawdę macie pojęcie o czym piszecie ?????? Łukasz ma fuche i tyle był robolem jak wy ale tu szybko sie awansuje to zależy czy jestes człowiekim czy " człowieczkiem " dla niektórych funkcja to fucha i setki za 3-4h pracy . Dobre detale wiodoący na rynku lider ??? pasta pasta spry sprey . ustawiacze mają tylko blade pojęcie o maszynach bo niby kto ma ich uczyć ?? Ci co opanowali tę sztukę nie lubią się dzielić lepiej być na fb albo zbierać pokemony . Myślisz że ci co sie zwolnili bądż zostali zwolnieni chcą sie jakoś wyzyć i tu piszą ??? błąd w rozumowaniu .. Zobacz zwalniają ludzi którym coś " nie wyszlo " teraz zobacz ci co dostali ostatnio umowy pod firmę ile razy byli juz na L4 ??? albo lepiej po 2 tyg pracy pod firmą przynoszą L4 bo są w ciąży .. czasem można się juz tylko śmiać . zresztą popracujecie zobaczycie a na premie hmmm nie liczyłbym raczej no chyba ze zostaniecie " wybrani " powodzenia życzę i poprawy nastroju ...

Logistyk

Bardzo milo bylo na rozmowie kwalifikacyjnej. Bardzo mila pani ktora wszystko wytlumaczyla mi od A do Z

Gdzie pracowalem. Czy mam uprawnienia na wozki Czy jestem zainteresowany praca No i czy wiem co sie produkuje w KFTP

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Żory
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Mechanik utrzymania ruchu
Żory
Instanta Sp. z o.o.
Olivia

Łukasz ś zwalnia ludzi bez powodu lub dlatego że się mu nie spodobasz albo podpadniesz. Prawda?

Norad
@Olivia

W połowie prawda, w połowie plotka.. Łukasz Ś jest bardzo wymagającym szefem, czepia się dosłownie wszystkiego, ale raczej bez powodu ludzi nie zwalnia. Wiem ze zdarzyło się że zwolnił gościa którego dwa razy w robocie nie było, wiem że jesli mu podpadniesz a dobrze robisz to nie wyraza zgode by dany czlowiek przeszedł pod KFTP (trzyma go pod Del Pierro na Zleceniówce). Ogólnie ch*j ale bez powodu ciebie nie zwolni ale i tak ci uprzykrzy życie jak będzie chciał.

Bla

Te detale wyglądają jak kupa, a Ty mówisz o najwyższej jakości :D

Norad
@Bla

Ci którzy marudzą, psioczą na KFTP pytanie do was - czy was czasem nie zwolnili w KFTP?Albo odpadliście na etapie Szkolenia gdzie uprzejmy pan Romuald z Del Pierro wam podziękował? KFTP ma swoje plusy i minusy, ale to naprawdę w porządku firma. Narobisz się, wielkich kokosów nie zarobisz, Firma ma swoje dziwne zwyczaje i standarty (np soboty i niedziele płacone co 3 miesiące) ale nie jest tragicznie, jak chce ci się robić to będziesz robił, będziesz szanowany. Bla - Te detale idą do samochodów na któree ciebie prawdopodobnie nie stać ;) Narodowa Duma - Pokaż mi Polską Firmę, Fabrykę na terenie Rybnika/Żor wielkości Tenneco, KFTP, Nifco,Classenu, no dalej. W jakiej polskiej firmie o standartach KFTP w sektorze Automative znajde robote?

@Norad

Mylisz się ;) Pracuję w KFTP, nie zwolnili mnie... I nie psioczę tutaj na samą robotę, bo ta jest ok (nie mówię tu o stanowisku operatora, bo nim bym nie chciał być :P ), ale chodzi mi o sposób zarządzania, który jest po prostu żałosny... Góra zajmuje się jakimiś pierdołami (tutaj papierek, tam pusta puszka stoi - dlaczego? Proszę o raport w tej sprawie), zamiast zabrać się za konkretną robotę, która wyeliminuje lub znacząco zmniejszy np. problemy z maszynami... Ale po co..? Tam priorytetem jest przejść po hali i sprawdzić, czy stół nie jest umazany... Ciekawe, że im nie jest wstyd na tych wysokich stanowiskach zajmować się takimi pierdołami...

Farrok
@Bla

A co ma waldek innego do roboty :)

Bla

Chyba nie masz pojęcia o tym co piszesz ;)

tiktak

w tej pracy nie . Jak zauważyłem to co wyróżnia pracowników z doświadczeniem to tylko i wyłącznie praca na szybszych cyklach . a jeśli chodzi o doświadczenie to tacy pracownicy muszą pracować na wszystkich maszynach często z nowymi ( czyli praca za dwóch ) i za te same piniądze . I masz tu obraz wiedzy i doświadczenia , czasem lepiej udawać że sie czegoś nie umie , albo nie może zrobić zarobisz tyle samo a nie padniesz ze zmęczenia :)

@tiktak

Tiktak. Przesadzasz. Jeśli robisz na szybszym cyklu to z normą się wyrabiasz tak że na ostatnią godzinę zwalniają ci maszynę na maxa i masz fajrant. Ja osobiście nigdy nie zapierdalałem przez równe 8 godzin. Mam np 460 sztuk do zrobienia. Zazwyczaj jeden Danpla mieści 90-120 sztuk. To 4 danpla (360 sztuk ) zrobisz lajtowo do 13/21/5 i na ostatnią maszynę line keeper ci zwalnia maszynę, chyba ze zrobisz dużo bubli i nie wyrobisz się z normą to wiadomo maszynę ci nie zwolni. I jeszcze jedna uwaga. W tej firmie jest tak że jak ci braknie 10-20 sztuk do normy to nic sie nie stanie, a jak zrobisz ponad formę to...źle. Line Keeperzy unikają tego jak ognia i robią wszystko by do 14 wyrobiono się idealnie z obecną normą, inaczej koreańczycy w biurze widząc że ludzie się wyrabiają z danymi normami i to szybko by je podnieśli a team liderzy i line keeperzy absolutnie tego nie chcą. Więc to nie jest Tenneco "Norma albo śmierć".

@Loki

coś mi się wydaje że na tym rozdmuchu od niedawna pracujesz :) jeszcze nie słyszałem żeby ktoś a już w szczególności LK ( nie ma takich praw ) zwalniał maszynę i żeby produkcja ponad normę była złem :) . A swoją drogą w mesie nic sie nie ukryje chyba że skan dodatkowej etykiety , No ale to wiedza wyższa i raczej nie zaprzątaj sobie tym głowy . Jeśli chodzi o koreańczyków to mam wrażenie że nie do końca orientują się w sytuacji . Pochwal sie jeszcze raz że masz lajtowo i poczekamy za jakis czas nikt z was tak dobrze mieć nie będzie i nie mierz pracy w tej firmie swoją miarką bo jest praca :) i PRACA !

@tiktak

Robie od 2 sierpnia na Rozdmuchu (dzisiaj równe dwa miesiące) owszem. Ale najwidoczniej albo sam nie robisz na Rozdmuchu albo na innej maszynie. Mój LK jest chamem i bucem, wszystko mi robi na złość ale.... jeśli maszyna nie robi bubli, jeśli robie w normalnym tempie pracy i do 13 wyrabiam 75% normy najnormalniej na świecie zwalnia mi maszynę. Dostawałem (usunięte przez administratora) od niego za różne rzeczy, za głupoty zazwyczaj, ale nigdy nie dostałem opiernicz że nie wyrobilem normy nigdy. Możesz mi to jakoś wyjaśnisz? Inna sprawa że jak jesteś sam ogarnięty na maszynie to możesz zwalniać/przyspieszać maszynę jak ci się podoba i LK nic z tym nie robi, i nie pisz "nigdy nie słyszałem" bo ja widzę na żywo co się odprawia ;) Co do Koreańczyków, ja mam wrażenie że Łukasz S, Konrad B, Wojciech H i inni kierownicy najnormalniej na świecie ich w ciula robią a ci nie wiedzą co się w tej firmie dzieje. Ja mam wrażenie że w KFTP a przynajmnie na Rozdmuchu nie zbyt bardzo dbają o normę. A przynajmniej na mojej zmianie.

NarodowaDuma
@Loki

Stary zwolnij się stamtąd jesteś Polakiem nie zapominaj o tym jest takie przysłowie lepiej umrzeć na stojąco aniżeli klęczeć do końca życia !też tam robiłem ,daj spokój !

NarodowaDuma

Farrok
@Loki

ta trócja kombinuje tak by u nich wszystko wszystko było ok. MES wszystko przyjmnie.

zajaczek 1963
@tiktak

toktak ma racje,tak samo jest na magazynie,nie ma pracownika to zap....za niego,ma być wszystko na czas ,na miejsce,na k... amen,a kasa taka sama

tiktak

o czym Ty bredzisz ??? jakie doświadczenie ?? jaka wiedza ??? to wszystko nie jest ważne !! nawet wykształcenie nie ma tu żadnego znaczenia ( podobno jest nawet liderka po podstawówce , ale to chyba nie jest możliwe !! ) są ogólnie dwa sorty .. w Kftp jest jeszcze trzeci . Człowieku wyłącz myślenie jestes zaprogramowany na wykonywanie pracy jak automat i lepiej się nie wychylać jesli na takiej pracy za 2 tys. brutto ci zależy :) powodzenia

bolloooo

Pracuje w kftp już 2 lata i powiem tak jak przychodzi koleś albo łaska która niewie jak nacisnąć skaner a lidera jej to tlumarły po raz któryś to sorry

Loki

Materiały Budowlane? Wtf? Kolego nie pomyliły ci się firmy? Jest to firma Produkcyjna a nie Budowlana. Pracujew KFTP kilka lat, więc tak; Co do premi. Z tego co mi mówiła Babka z Del Pierro - 1600-1800 zł na rękę bez sobót i niedziel, premiera 100 zł za przerobione wszystkie dni w miesiącu, + dodatkowa premia za robienie w soboty i niedziel. Razem na rękę idzie zarobić do 2,5 tyś zł będąc zwykłym fizycznym robolem. Dodatkowo premie w święta (400 zł za boże narodzenie, 100 zł na Wielkanoc) tylko te premie są gdy jesteś pod KFTP, pierwsze pół roku jesteś w Del Pierro na umowie o zlecenie. "Wiem, że doskonale dbają o zadowolenie pracowników" Nie wiem kto ci tych bzdur naopowiadał. Nikt tam nie dba o zadowolenie pracowników. Najgorzej nie jest, to nie jest taki (usunięte przez administratora) jak rybnickie Tenneco czy zwonowicki Classen ale zadowolenie pracowników to oni mają w (usunięte przez administratora)

świstunio

Zwłaszcza te na desce w toalecie

gosc

dbają o zadowolenie pracowników? hahahah dobry zart :)

Olaf

Ja tam 5 lat pracuję i żyję,robota jak karzda inna,wszędzie trza robić,widzę tylko samych narzekaczy,pokolenie chipsów i hamburgerów,

Shidson

Pracuje w KFTP Żory od niecałego miesiąca i pozwolę się wypowiedzieć. Atmosfera naprawdę nie jest zła. Ludzie są generalnie mili, pomocni, tak samo panowie ochroniarze, jest naprawdę w porządku pod tym względem. Nikt nigdy mnie zaatakował słownie, nie starał mi się dokuczyć (czy fachowo to nazwę " (usunięte przez administratora) quot;). Ale jeśli chodzi o pracę. Harujesz 8 godzin, są przerwy 20 minutowe, ale takie że raz o masz tą przerwę o 17 a raz o 19:30, zależy kiedy team lider się zmieni. Dodatkowo nie możesz się spóźnić z tej przerwy, ja spóźniłem się o 3 minuty z przerwy (musiałem wskoczyć do łazienki p otym jak zjadłem) dostałem upomnienie na pismie od Team Lidera. A samo dojście z stanowiska pracy do stołówki to 3/4 minuty drogi. Czyli na zapalenie/zjedzenie masz gdzieś +/- 12-14 minut. Maszyna idzie swoim tempem i musisz nadążać. Nie masz ani sekundy wolnego czasu by się napić. A pójść do łazienki to jest w ogóle arcytrudno...zależy od team lidera, jeden bez problemu ciebie zastąpi, a drugi ciągle gada że nie ma czasu, że może ciebie zastąpić za 20 minut i do tej pory masz wytrzymasz, oczywiście nie przychodzi by ciebie zastąpić. A nie możesz ot tak wyłączyć maszyny i pójść sobie do łazienki, ktoś koniecznie musi ciebie zastąpić. Jest jeden plus, wyrobisz normę o ponad 50-100 sztuk, wtedy team leader zwalnia ci maszynę. Wtedy albo idziesz zamiatasz wszystkie maszyny na Dziale, albo masz fajrant na ostatnią godzinę. Ale bardzo rzadko się to zdarza byś wyrobił normę o ponad 50-100 sztuk. Umowa o pracę? Słyszałem różne wersje. Niektórzy gadają że po dwóch miesiącach zlecieniówki dostajesz się pod KFTP i masz umowę o prace, a niektórzy gadają że najpierw umowa o zlecenie na dwa miesiące, potem przedłużasz z Del Pierro dwa razy umowe o zlecenie i dopiero po PÓŁ ROKU dostajesz umowę o prace pod KFTP. Oczywiście na zleceniówce wolnego nie weźmiesz, jak jest postój to dostajesz bezpłatny urlop, o L4 ciężko. Ale generalnie jest ok. Spotkałem gorsze miejsca pracy, KFTP Żory w porównaniu do Rybnickiego Tenneco jest naprawdę dobrze. Idzie zarobić, idzie się namęczyć, idzie się podenerwować, większego mobbingu nie ma, ot typowa Fabryka. Większy minus jest taki że dopiero po dłuższym czasie przechodzić na umowę o prace.

Janson

Firma KFTP - same dno i wodorosty.To co się tam dzieje to śmiech na sali, wykorzystywanie bezradnych ludzi za marne grosze.Dlaczego jest taki przemiał ludzi? Odpowiedz jest bardzo prosta, bo nikt nie będzie tyrał za takie grosze 8 godzin i żeby nie było nawet czasu za przeproszeniem pierdnąć, chore ale prawdziwe.Panowie liderzy i itp to chyba się w głowach poprzestawiało albo tak im ta robota głowy poryła że już nie wiedzą co czynią, kim wy jesteście żeby tak się wywyższać? Już nie jeden dostał w mordę ale i to nie pomogło, cwaniactwo ludzkie nie zna granic.A ta czterobrygadówka? ha w weekend się leży na tapczanie i odpoczywa po ciężkim tygodniu pracy a nie haruje jak wół i to w dodatku na 14 00. Tak właśnie odpoczywa kierownictwo, a pracownicy maj (usunięte przez administratora) aż miło.Ludzie dobrze wam radze, dla waszego dobra, lepiej idzie roznosić ulotki, zarobicie mniej (albo i nie) ale przynajmniej nie będziecie pracować w firmie, gdzie każdy jest traktowany jak śmieć, bez szacunku dla człowieka.

Shidson

@hggj Podejrzewam że dostanę umowę o pracę. Dlaczego tylko prawdopodobnie? Bo mi tego nie powiedzieli co potem. Wszystko zależy od tego czy będą ze mnie zadowoleni czy nie. Ale na logikę, będę musiał dostać umowę o prace i to pod KFTP dlaczego? Bo płaca minimalna za godzinę dla zleceniówek będzie zwiększona. A ja dostałem umowę tylko na dwa miesiące do końca września. A ta płaca minalna 14 zł za godzinę wchodzi właśnie od października. No i Agencja Pracy Del Pierro ma ileś tam pracowników pod sobą. Co jakiś czas KFTP musi przyjąć na umowę o prace pracowników którzy dotychczas byli pod Agencją Pracy Tymczasowej Del Pierro. Na szkoleniu na którym byłem była jedna babka która właśnie przechodziła z Umowy o Zlecenie pod Del Pierro do Umowy o Pracę pod KFTP. Wszystko zależy od tego czy się spiszesz czy nie, jeśli się spiszesz dostaniesz umowę o prace, jeśli nie to tobie podziękują. Tak to widzę. Jedno jest pewne całe życie na umowe o zlecenie nie będę pracował. Jeśli nie dostane od października umowy o pracę to tam dłużej nie będę pracował.

Zielony
@Shidson

@Shidson nie musisz się martwić o umowę o pracę , ponieważ chłopaki z rozdmuchu bardzo szybko dostają się pod firmę. Zazwyczaj jest to 2-3 miesiące i się cb pytają czy chcesz przejść pod firmę. Pracuję w KFTP od nie całego roku (Wtryski) i przeszedłem pod firmę po 6 miesiącach , mogłem przejść już po 4 miesiącach , lecz zrezygnowałem motywując moją decyzję niższymi zarobkami. Pozdrawiam

Shidson

W KFTP Żory przepracowałem już dwa tygodnie. Więc pozwole się wypowiedzieć. Na początek pod Del Pierro (umowa o zlecenie do końca września), potem prawdopodobnie umowa o praca jeśli będą ze mnie zadowoleni. Trafiłem do Działu Rozdmuch. Generalnie praca jest ciężka, trzeba wykonać kilka czynności na raz w 60 sekund. Jest gorąco, idzie się łatwo oparzyć, trzeba się spieszysz, ale....mi generalnie praca się podoba. Brygadziści (tak zwany team lider) to mili i zabawni panowie którzy się nie wywyższają. Jest ciężko, ale idzie się wyrobić, idzie dojść do wprawy w ciągu dnia, dwóch dni, i wtedy masz lajt. Wiadomo, chcesz zarobić to idź zapierdalaj. Pracowałem wcześniej w Rybnickim Tenneco i nie ma nawet porównania. Tenneco spotykałem się z mobbingiem i znęcaniem psychicznym na każdym kraju. A W KFTP Żory naprawdę jest miła atmosfera, trzeba robić, trzeba się namęczyć ale po to przychodzisz do pracy. No i 1/2 KFTP Żory to kobiety i to młode, więc idzie się na co popatrzeć podczas przerwy :)

zajaczek

Zawsze terminowo płacą,(usunięte przez administratora) coraz większy,stary pracownik

zajaczek

zawsze terminowo

Chciałem sie zapytać jak z godzinami pracy po ile h sie robi i jaka stawka na godzine. Mam jutro rozmowe o prace właśnie w żorach i chciałbym sie troche dowiedzieć czy sie opłaca.

Zostaw merytoryczną opinię o KFTP - Żory

• Jak się pracuje w KFTP?

Zobacz opinie na temat firmy KFTP tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KFTP?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KFTP?

Kandydaci do pracy w KFTP napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KFTP