PKS Gdańsk-Oliwa SA

Opinie o PKS Gdańsk-Oliwa SA

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w PKS Gdańsk-Oliwa SA?

Atmosfera w naszej organizacji jest kreowana głównie przez to, że nasza organizacja jest Turkusowa. Co to znaczy w praktyce? Ważna jest dla nas współpraca i na co dzień działamy zgodnie - jako zespół. Nasze "turkusowe podejście" sprawia, że nasi pracownicy, pracują u nas długo - średnio 2680,53 dni. Natomiast rekordzista z najdłuższym stażem jest z nami już od 29 lat

Marcin S.

Brałem udział w rekrutacji do działu marketingu. Z czystym sercem mogę powiedzieć, że cały proces rekrutacyjny był przeprowadzony bardzo profesjonalnie i w pełni merytorycznie. Dodatkowo, co się nie zawsze zdarza, było po prostu miło :-)

@Marcin S.

A powiedz mi, są jakieś zadania dla kandydatów w trakcie rekrutacji? Czy wszystko kończy się na rozmowach?

Marcin S.
@Marta

Zakładam, że może zależ to od kandydata. W moim przypadku było to działanie na żywym organizmie - na przykładzie weryfikacji słów SEO. J

Ilona
@Marcin S.

i Twoim zdaniem trudne to zadanie było??

Aneta

Cześć, brałam udział w rektutacji na stanowisko marketingowe. Każde ze spotkań przeprowadzone profesjonalnie. To na pewno. Dodatkowo, też w fajnej atmosferze, a to się nie zawsze zdarza. Zabrakło mi trochę kompetencji, żeby dołączyć do zespołu. Trudno. W każdym razie, nie mam na co narzekać jeśli chodzi o proces rekrutacyjny.

@Aneta

A to dali ci znać czego dokładnie Ci zabrakło żeby dostać tą pracę? Ile tych spotkań było, z ilu etapów składa się cała rekrutacja?

Aneta
@Marta

Tak, dostałam feedback dotyczący moich braków - zupełnie szczerze to wiedziałam, że one są. Spotkań były z tego co pamiętam 3.

Aga

Bardzo fajna firma i atmosfera w pracy. Polecam!

Jan
@Aga

To się chwali! Ile płacą, że tak fajna atmosfera?

Aga
@Jan

@Jan wszystko zależy od stanowiska, doświadczenia i kompetencji. Wiadomo każdy z nas zarabia różnie, ale ważne, żeby być dobrze wynagradzanym za swoją pracę.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie PKS Gdańsk-Oliwa SA? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?

W tym miesiącu brałem udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko Spedytora Promowego. Najpierw był pierwszy etap- rozmowa online z Panią z HR, a następnie rozmowa w siedzibie firmy na Kołobrzeskiej w Gdańsku z tą samą Panią, Kierownikiem sekcji i Członkiem Zarządu. Rozmowy przebiegły w ogólnie miłej atmosferze, lecz do tej pory zastanawiam się, dlaczego zostałem w ogóle na nie zaproszony, skoro podawałem swoje oczekiwania finansowe już przy wysyłaniu CV i powtórzyłem je podczas rozmowy online, by na końcu zaproponowano mi stawkę o połowę mniejszą- 4000 zł brutto. Praca raczej dla młodych osób zaczynających karierę w branży i poszukujących swojej drogi. Spodziewałem się bardziej merytorycznej rozmowy, pytań branżowych, ale raczej pytano mnie o wytrwałość w dzwonieniu do klientów próbując sprzedać usługi firmy, także moim zdaniem stanowisko bliższe handlowcowi niż spedytorowi. Praca w trzech zmianach między godzinami 8:00 - 22:00- to było zaznaczane przez Rekruterkę od samego początku. Jeśli kogoś to interesuje, to, przynajmniej podczas tej rozmowy, obowiązkowe były maseczki- ja swojej zapomniałem i w całej firmie żadna nieużywana maska się dla mnie nie znalazła, więc musiałem się cofnąć do sklepu po drugiej stronie ulicy. Firma również chwaliła się, że jako jedyna w Polsce testowała pod względem covid wszystkich pracowników organizacji co tydzień na początku pandemii.

Maja
@Kandydat

A to ciekawa technika rekrutacyjna. Podejrzewam, że się im "spodobałeś" i może uznali, że najzwyczajniej w świecie ulegniesz. Szczerze to przykre jest to, że niektórzy nie potrafią lub nie chcą docenić czyiś kwalifikacji. Ciekawe w sumie czy udało się im kogoś innego tak "zdegradować". Jeszcze ktoś spotkał się może z taką sytuacją?

Czy w PKS Gdańsk - Oliwa jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Agata

Tak, pracownicy mogą zgłaszać ewentualne problemy zarówno do Reprezentantów swoich Zespołów, jak i do Opiekunów Zespołów, którzy rozwiązują zgłaszane problemy z odpowiednimi osobami, Zespołami bądź Zarządem firmy. Ponadto, w PKS Gdańsk Oliwa zostały wprowadzone spotkania z Konsultantem ds. Rozwoju w formule rozmów indywidualnych lub dla całych Zespołów, które odbywają się dwa razy w tygodniu. Zakres tych konsultacji obejmuje ukierunkowanie na praktyczne wskazówki, ale przede wszystkim wzmocnienie pracowników PKS Gdańsk Oliwa w codziennej pracy.

Deneris

Nie

Aleksandra

Widzę tu debatę o turkusowym zarządzaniu PKS-em Oliwa, a jak się po prostu pracuje? Są oferty pracy, nie tylko w Gdańsku, bo np. potrzeba spedytora do Radomia. Mnie zainteresowała ta praca dla kierowcy C+E w ramach szkółki i przyuczenia: https://pks-sa.com/kariera/aktualne-oferty/kierowca-szkolka.html Ile można zarobić na starcie?

Jaki jest styl zarządzania kadrą w PKS Gdańsk - Oliwa?

Krzysiek

PKS - zmierza w kierunku turkusowego zarządzania i samoorganizacji.

Arek
@Krzysiek

Bulshit znaczy, hahaha, odda pracownikom po kawałku firmy, skoro rób se co chcesz, nawet jak (usunięte przez administratora)umiesz? Blikle musiał sprzedać firmę tak mu turkus nikim wyszedl. Ta teoria to szkodnik i termin dla naiwnych podwładnych niekompetentnych szefów, kolejny wytrych do nadużyć dla polskich Januszu j Grażyna z byznesy j Cienkie z urzędów k jnstytucji. Hahahaz którego poważni ludzie się śmieją i wiedza, że to powierzchowny plagiat kilku teorii ale powierzchownie skompilowanych

Turkusowy Jacek

Dzień dobry, czy organizacja jest rzeczywiście turkusowa? Nie ma dyrektorów, zakresu obowiązków, hierarchii i struktury organizacyjnej, a pracownicy są szczęśliwi i wolni?

Sebastian
@Turkusowy Jacek

Skąd masz informację, że pracownicy zatrudnieni w tej firmie nie mają zakresu obowiązków? To szokująca informacja, która według mnie jest bardzo zastanawiająca. Wyjaśnisz mi co dokładnie miałeś na myśli pisząc swój post? Może po prostu ja coś źle zrozumiałem.

Arek
@Turkusowy Jacek

Turkus, z którego śmieje się jazdy ekspert jest nierozumiana, to wymysł łączący kilka znanych teorii zarządzania, niemożliwy w żaden sposób do zastosowania w polskich realiach biznesowych i mentalnych w ogóle. Jest natomiast z lubością wykorzystywany jako pseudoklucz do usprawiedliwiania firmowego chaosu, braku regulacji, rozmywania odpowiedzialności, nierównego zakresu zadań, usprawiedliwiania lenistwa czy nepotyzmu, całkowitej nieumiejętności zarządzania osób niekompetenych i niezbyt rozgarniętych. Zapewniam, w 100% termin dla idiotów i nie dla ludzi z Polski, a już napewno tej czy podobnej firmy. Jeśli to prawda, to omijajcie ich z dakeeeeeka

Przewoźnik

Nie polecam PKS Gdańsk_Oliwa... Oferty wystawione na transie nijak się mają do zlecenia przewozowego... Nie zgadza się między innymi waga towaru, która jest w rzeczywistości znacznie wyższa niżmiała być (o 4 tony) Spedytorzy zieloni, jak trawa na łące.....

mariusz

Współpraca dwóletnia czgos nauczla . Obecnie chciał bym spróbować swoich sił jako przewoznik aut do 3,5t Moje sugestie dla PKS Gdańsk - Oliwa: SPEDYCJA OK Lubię atmosferę w PKS Gdańsk - Oliwa za: Poukladana robota .

Helena
@mariusz

Wnioskuję, że nie pracujesz już w PKS Gdańsk - Oliwa. Jednak chciałabym, żebyś napisał, jak konkretnie prezentowały się Twoje warunki zatrudnienia. Czy miałeś zagwarantowaną umowę o pracę? Zachęcam Ciebie do rozwinięcia wypowiedzi, gdyż pomożesz nią osobom zastanawiającym się nad podjęciem pracy w firmie.

@Helena

Warunki umowy o prace są stałe - pierwsza umowa na 3 mc, 2 umowa na rok, 3 umowa na nieokreślony. To jest stała zasada.

Co jaki okres czasu w PKS Gdańsk - Oliwa można ubiegać się o podwyżkę?

najlepiej nigdy

Sebastian
@były pracownik

Oznacza to, że pracodawca nie daje możliwości podwyżki nawet wyróżniającym się pracownikom. Jeśli chodzi o premie, to też są wprowadzone oszczędności, czy można się o nie starać i w ten sposób podwyższyć pensje?

Krzysiek

totalny bullshit, podwyżki są! Co prawda nie ma czegoś takiego, że wszyscy dostają jednakową i w tym samym czasie. Trzeba się trochę nachodzić, ale nie powiedziałbym, że jest źle. Raczej górna część średniej rynkowej. Jak w każdej firmie najwięksi leserzy, najgłośniej krzyczą :D

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie PKS Gdańsk - Oliwa?

Krzysiek

To zależy od stanowiska i jego charakterystyki. Większa część biurowa pracuje w zmianie 08.00 - 16:00

Młody kiero.

Witam czy ktoś pracował w firmie PKS Łęczyca ponieważ posiadam kat .D i chciałem tam pracować.Będę wdzięczny za wszelka pomoc oraz informacje.

Tymek

Jak wygląda jakość pracy dla specjalistów ds. transportu i spedycji ?

firma rodem z PRL, na kazdym kroku chcą pokazywac ze sa najlepszym pracodawca w PL a tak na prawde podstawa niska, prowizja jak juz jest to tandetna, jak upominasz sie o podwyżkę otrzymujesz tekst "moze zacznij wydawac mniej" tak dokładnie taki tekst usłyszałem od jednego z DYRektorów. po tym tekście jak na reklamie otwarłem aplikacje pracuj.pl i okazało sie ze sa firmy które zapłacą więcej.

Krystyna

Tego typu komentarze w żadnym razie nie są tu akceptowane. Na to forum wchodzą zarówno pracownicy, jak i osoby zainteresowane pracą w PKSie Gdańsk - Oliwa w celu wymiany zdań o tym pracodawcy. Pracowałaś tam kiedykolwiek?

Firma PKS Gdańsk - Oliwa oferuje powierzchnię magazynową oraz szereg usług logistycznych dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Realizują kompleksowe usługi spedycji transportu cało pojazdowego i drobnicowego na terenie Polski i Europy oraz ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe skierowane do klientów indywidualnych i biznesowych. Pracodawca uważa, że kluczem do sukcesu firmy są pracownicy. Poszukują wysoko wykwalifikowanych i zmotywowanych osób, które przyczyniają się do utrzymania doskonałego poziomu usług firmy, zgodnego z oczekiwaniami klientów. Obecnie są wolne wakaty na stanowisko spedytora i business developera. Czy ktoś z osób odwiedzających ten wątek na forum będzie aplikował?

Driver

(usunięte przez administratora)trans omijać szerokim łukiem!!!

Irek

Taka cisza ostatnio na forum, czy macie powód żeby przestać pisać?

Zostaw merytoryczną opinię o PKS Gdańsk-Oliwa SA - Gdańsk

• Jak się pracuje w PKS Gdańsk-Oliwa SA?

Zobacz opinie na temat firmy PKS Gdańsk-Oliwa SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKS Gdańsk-Oliwa SA?

PKS Gdańsk-Oliwa SA