PKS Gdańsk-Oliwa SA

Opinie o PKS Gdańsk-Oliwa SA

Sonia Nowy wpis

Witajcie. Z chłopakiem widzieliśmy na głównej stronie w ofercie dla kierowcy C+E przypis o tym, że chętnie przyjmowane są nowe osoby, które niedawno zdobyły wspomniane prawo jazdy na dalsze przeszkolenie. Jak je oceniacie? chłopak jest w takiej sytuacji i może by się zgłosił

Na jakie benefity można liczyć w PKS Gdańsk-Oliwa SA?

Dorota, Zespół Rekrutacyjny Nowy wpis

W PKS Gdańsk Oliwa, każdy pracownika ma benefity: opieka medyczna, karty sportowe, ubezpieczenie grupowe, pożyczki, dofinansowania do szkoleń i kursów, mamy zfśs, imprezy integracyjne, ale także wiele innych.

Ina Nowy wpis
@Dorota, Zespół Rekrutacyjny

Interesuje mnie to w jaki sposób te wspomniane szkolenia są organizowane. są one ścisłe stanowiskowe? Odbywają się w trakcie pracy czy jednak po godzinach?

Ktoś pytał o to na jakie benefity można liczyć? Mnie kiedyś w ofercie pokazywało się to, że jest ZFŚS, opieka, karta i „wiele więcej”, ciekawe co można mieć przy tym na myśli? czy pracownicy maja możliwość do dawania w tym zakresie własnych sugestii?

Dorota, Zespół Rekrutacyjny Nowy wpis

Wiele więcej to np. cafeteria szkoleniowa, dofinansowanie dojazdu do pracy środkami lokomocji miejskiej, dofinansowanie do studiów. Tak, jak najbardziej, słuchamy głosu współpracowników i jesteśmy otwarci na indywidualne sugestie oraz potrzeby.

Dzień dobry. od paru dni jest wystawiona oferta pracy dla spedytora międzynarodowego (drobnica). Z poprzednich komentarzy wiem już, że te nabory są raczej ze względu na rozwój. prócz strefy zarobkowej interesowałaby mnie sama atmosfera na dziale oraz ogólne wdrożenie. w jaki sposób przyjmowane są nowe osoby?

Łukasz

W naszym zespole jest bardzo serdeczna i przyjazna atmosfera. Dodatkowo, Lider Zespołu - Darek - jest nie tylko wspaniałym człowiekiem, ale też profesjonalnym i empatycznym Liderem. Ja jestem pod wrażeniem cały czas, ale proszę mi wierzyć, miałem sporo różnych doświadczeń w pracy.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie PKS Gdańsk-Oliwa SA? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
Luiza

Ofert faktycznie nie ma na ten cały magazyn? rotacji tam nie maja ani nic? Ja znowu widzę za to ofertę na spedycje stąd moje zwątpienie. Czy tam na dziale jest jakaś rotacja czy to może rozwój?

@Luiza

Zdecydowanie rozwój - rozwijamy się, powiększamy zespoły i stąd nasze rekrutacje.

@Dorota, Zespół Rekrutacyjny

A na samym dziale jak można się personalnie lub tez zawodowo rozwinąć? Zastanawia mnie bieżący zakres szkoleń. Czy są opracowane standardowe programy?

@Iza

W PKS Gdańsk Oliwa stawiamy na rozwój pracowników. Jest to jedna z naszych wartości. Rozwój jest spójny z potrzebami firmy, zespołu i pracownika. Organizujemy szkolenia z kompetencji twardych i miękkich. Są indywidualnie dopasowane, nie sądzę, aby był to standard. Dodatkowo oferujemy platformę szkoleniową, z której może korzystać każdy pracownik. Mam nadzieję, że odpowiedziałam na Pani pytanie.

Krzysiek

Jako kierowca PKS GO jestem zadowolony ze współpracy, kasa zawsze na czas, kontakt ze spedytorem mega spoko, zawsze idzie się dogadać. Wiadomo że wymagają i gonią ale to jak w każdej firmie, za darmo nikt nie płaci. Najważniejsze że jak czlowiek potrzebuje trochę wolnego to nigdy nie miałem problemu. Widać zaangażowanie i zaangażowania wymagają. Jeżdże już tutaj kilka lat i jest mi dobrze. Scania nowa co 3 lata, widziałem chłopaki maja też Volva. Wiadomo w żadnej robocie nie wszystko układa się idealnie, ale ważny dla mnie jest kontakt i widać zaangażowanie całego zespołu. Pozdrawiam PKS GO

@Krzysiek

czyli skoro kilka lat jesteś to wymieniali Ci auto, tak? a co robią z poprzednim wtedy, na sprzedaż idzie od razu?

Krzysiek
@Maja

Tak wymienili, jak się zatrudniłem przydzielono mi niespełna dwuletni zestaw, później przesiadłem się na nowe, a z poprzednim to tak po prawdzie nie wiem co się stało, nie interesowało mnie to w zasadzie..

Janek
@Krzysiek

@Krzysiek - najważniejszy jest spokój. Co z tego że kasę dostanę na czas, jak szef mówi aby jeszcze jechać. A gdy odpowiadam że "tacho" to on że mam robić wydruk. U mnie to słabe. Nie wiem jak u Ciebie. A kontakt to chyba dziś wszędzie jest ze spedytorami ok.

Darek
@Krzysiek

Masz umowę o pracę czy śmieciówkę? Pełny ZUS z pensji czy najniższa krajowa i premia pod stołem?

Witam, widzę ze do teraz zespół wciąż jest powiększany? Pojawiło się ogłoszenie tydzień temu dla spedytora i zastanawiam się czy to dlatego, że do teraz nikt nowy jeszcze się nie dostał czy po prostu faktycznie więcej osób potrzeba? ile trwa proces rekrutacyjny teraz? jeśli jeszcze do wieczora złoże CV to kiedy teoretyczne mogę podjąć się już pracy?

Dorota, Zespół Rekrutacyjny

Nasze zespoły, w całej Polsce, rozwijają się i powiększają. Potrzebujemy zdecydowanie większej ilości współpracowników. Proces rekrutacyjny jest dynamiczny, jednak od momentu złożenia CV do momentu podjęcia współpracy czas może być różny. Jest zależny od okresu wypowiedzenia kandydata u obecnego pracodawcy i możliwości czasowych. Zapraszamy.

Dominik

Mam pytanie ile płacą na magazynie? Pytam ponieważ w ofercie pracy nic nie ma !

Sylwia

A ten spedytor, o którym ludzie pisali, że kontakt z nim jest nawet spoko to ile jeszcze w tym roku zarobi? Widzę, że dostępna była oferta zdalna na międzynarodówkę przy czym właśnie nie podano kompletnie żadnych widełek. Po pierwsze czy od nowego roku taka praca będzie jeszcze dostępna? I ile docelowo wtedy się zgarnie? Czy będą wprowadzane jakieś podwyżki?

Czy rozmowa rekrutacyjna w PKS Gdańsk-Oliwa SA odbywa się również w języku angielskim?

Dorota, Zespół Rekrutacyjny

Rozmowy odbywają się w języku polskim. Jednak, jeśli na stanowisku, na które poszukujemy kandydata niezbędny jest język angielski, lub inny język obcy, weryfikowana jest także praktyczna znajomość języka. Jest to na przykład część rozmowy przeprowadzona właśnie w wymaganym języku.

Mat
@Dorota, Zespół Rekrutacyjny

Jakie są zarobki jako kierowca? Stawka godzinowa? W co składa się wynagrodzenia, czysta podstaw plus premIa czy jakiś inny system?

@Mat

Dzień dobry. Zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem d.nazarewicz@pks-sa.com :)

Pks

Na rozmowie rekrutacyjnej były obecne aż 4 osoby. Uważam, że jest to zbędne z tego względu, że automatycznie krępuje to potencjalnego kandydata. Uczucie jak na jakimś egzaminie. Rozmowa wystarczyłaby z max 2 osobami. Człowiek przez to się stresuje i nie potrafi się wysłowić. Tez pytanie co osoba świeżo po studiach mogła wnieść do poprzedniej firmy, co wpłynęło na jej rozwój. Chyba pytanie średnio dopasowane dla kogoś kto nigdy nie miał doświadczenia. Co mogła wnieść? Siebie. Trochę sztuczna ta rozmowa.

@Pks

Kandydat, dziękujemy za Twoją opinie. W PKS Gdańsk-Oliwa SA dbamy, aby działania rekrutacyjne były dopasowane do oczekiwań obu stron. Zależy nam, aby tworzyć miejsce, w którym współpracujemy przez długie lata. Dlatego podczas rozmowy na kluczowe dla branży stanowiska zawsze są przynajmniej trzy osoby. Pomaga to upewnić się obu stronom, że pasujemy do siebie ???? Jesteśmy pod wielkim wrażeniem osób bezpośrednio po studiach – okazuje się, że mają w swoim dorobku staże poparte wiedzą potrzebną na dane stanowiska. Dlatego pytamy i podziwiamy zapał Młodych! Korzystając z okazji życzymy Ci wspaniałego 2023 roku.

Gabriela
@Pks

Niektóre osoby tu piszą, że nie dostały odpowiedzi po rozmowie, jak było w twoim przypadku? Można liczyć na konkrety?

@Gabriela

Ja dostałem odpowiedź po rozmowie. I to bardzo wnikliwą. I pomocną. Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek, tak ładnie i tak z szacunkiem ze mną rozmawiał po rozmowach. Aplikowałem do zespołu Administracji.

Wanda
@Łukasz

A udało Ci się dostać pracę? Czy odpowiedź pomimo tego, że negatywna była taka wnikliwa? Jeśli tak, to na prawdę rzadko się to zdarza

@Wanda

Niestety, nie dostałem pracy... Tym bardziej cenne i ważne to, co usłyszałem.

@Łukasz

także nie często spotykam się z feedbackiem w tej formie podobnie jak koleżanka zauważyła już. czyli po uwzględnieniu poprawek masz szansę na ponowną kandydaturę? są na to zdecydowanie otwarci? nie zdradzisz co tak istotnego jest dla nich na tej adm, be czego kandydat się nie obejdzie?

Greenman

Jest to jedna z lepszych firm spedycyjnych w Polsce, szanująca swoich współpracowników i dbająca o ich rozwój. Mamy Zespołu ludzi w różnych częściach Polski. Jeżeli ludzie z takich ośrodków jak Kraków, Warszawa uczestniczą w procesie budowania marki PKS Gdańsk Oliwa i nie wybierają firm regionalnych, świadczy, że jest coś atrakcyjnego w tej organizacji. Rozwijamy się. Tu nie ma mobbingu, a że do "turkusu" trzeba dojrzeć to fakt. Wszyscy pracujemy dla siebie i wspieramy się. Doświadczeni wspierają radą, bardziej ogarnięci z technologiami starają się pomóc tym mniej ogarniętym :)

Były Klient

(usunięte przez administratora)Poziom Ekspert - zjawisko turkusowego zarządzania nie ma nic wspólnego z RZECZYWISTOACIA ✌????

Barbara
@Były Klient

czy gdzies jest oficjalna informacja ze to przedsiebiorstwo powinno byc zarzadzane w tym stylu zarzadzania ?

@Były Klient

Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin naszej strony internetowej i profilu na FB. Lubimy się dzielić, jak turkus u nas wygląda w praktyce.

@Były Klient

Przyznam, że pracuję tu i uważam, że w PKS Gdańsk Oliwa jest bardzo dobra atmosfera pracy. Mając porównanie i doświadczenie z innych firm, jestem zachwycona atmosferą pracy tutaj. Duży szacunek, współpraca, power ludzi, to coś, co rzadko się spotyka.

Maja

a można prosić o więcej informacji na temat tej atmosfery właśnie? z czego to wynika skoro w innych tego typu firmach może być całkiem inaczej? kto u was dowodzi zespołem?

@Maja

Dużo pytań. W zespołach nie ma szefów w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Mamy Liderów od tematów. I mamy Reprezentanta, który bardziej partnersko pracuje z zespołem, niż tradycyjny szef. Mi to bardzo pasuje. To jest miejsce dla ludzi, którzy są odpowiedzialni i obowiązkowi. Jak ktoś myśli, że ktoś będzie za nim biegał i prosił, to faktycznie będzie się tu źle czuł. MI się też podoba, że sami dzielimy się zadaniami. Jak ktoś ma więcej, inni mu pomagają. Jak ktoś złapie coś trudnego, to też zespół pomaga. Więc jeśli ktoś jest dojrzały do partnerstwa - to miejsce dla niego. Jeśli myśli, że się schowa, i inni będą robić za niego... To też będzie się tu źle czuł. Więc - co się komu podoba. Mi się bardzo podoba, tak, jak jest.

Aktualność
W sobotę, 3 grudnia, Paweł Glinka wziął udział w Garmin Ultra Race in Poland w Gdańsku i pokonał dystans 84 km!

GRATULUJEMY i mamy nadzieję, że PKS Gdańsk-Oliwa SA jeszcze nie raz będzie mógł wspierać Cię w realizowaniu Twoich sportowych wyczynów.

#pksgdanskoliwasa #garminultrarace

Jak szefostwo w PKS Gdańsk-Oliwa SA traktuje ludzi?

Instrumentalnie

Instrumentalnie

Jesteśmy turkusową organizacją. Opieramy się na wartościach, które wspólnie wypracowaliśmy. Traktujemy się wzajemnie tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani.

U nas nie ma szefostwa. Uważam, że w firmie panuje świetna atmosfera do pracy i work life balance, Jest to moja najlepsza praca i firma w życiu. Nigdzie nie byłam traktowana z takim szacunkiem i uważnością jak w PKS Gdańsk Oliwa.

Szofer
@Pracodawca

Ale kit

XD

Rekrutują cały czas, tracisz swój cenny czas by później nawet feedbacku nie dostać, jak widać firma cały czas trzyma poziom, dużo się nie zmieniło

@XD

XD to prawda rekrutujemy nowe osoby do PKS Gdańsk – Oliwa SA. Aktualnie poszukujemy Specjalisty ds. marketingu i Kierowcy kat. C+E. Każdy kandydat, który był u nas na rozmowie rekrutacyjnej otrzymuje od nas informację zwrotną. XD jeśli byłeś u nas na rozmowie i nie otrzymałeś od nas feedbacku zachęcamy do wysłania e-maila na adres: rekrutacja@pks-sa.com. Dorota i Artur sprawdzą czy rzeczywiście miało to miejsce. Jesteśmy tylko ludźmi, więc mogliśmy kogoś przeoczyć. Za naszymi rekrutacjami stoją ludzie, nie automaty.

Zaintrygiwany !
@PKS Gdańsk-Oliwa SA

Kwestia zwiazana z rekrutacja i brak feedbacku swiadcza o poziomie obslugi reprezentowanym przez zespół HR. Ironicznie brzmi stwierdzenie, ze osoby zrekrutowane do dzialu HR sa tylko ludzmi i mogą kogos przeoczyć. Co w przypadku gdy Panstwa firma podejmie współprace z jakims Kluczowym Klientem i dojdzie do podobnej sytuacji? PS. Dorota i Artur powinni miec liste osób, z którymi przeprowadzili rozmowe rekrutacyjna. XD prosze nie przesyłaj nigdzie zadnego @.

Błażej
@Zaintrygiwany !

Przyznam, że byłem na rekrutacji w PKS Gdańsk Oliwa, i byłem bardzo zadowolony z tego, jak zostałem potraktowany. Wybrałem, ze względu na swoją obecną pracę, godzinę poza standardem, i rekruterzy na nią się zgodzili. Nikt nigdy ze mną tak profesjonalnie nie rozmawiał. Feedback dostałem natychmiast. Mam wrażenie, że jak ktoś chce się czepiać, zawsze łatwo być anonimowym oskarżycielem. A bez podawania faktów, informacje są czystym "fejkiem". Życzę odwagi cywilnej.

Andżelika
@Błażej

Parę tygodni temu brałam udział w rekrutacji do PKS Gdańsk Oliwa. Żałuję, że nie zostałam przyjęta do pracy. Jednak byłam pod ogromnym wrażeniem tego, że dostałam wnikliwą i dokładną odpowiedź, skąd taka decyzja. Dostałam także wskazówki dla siebie. Zostałam potraktowana z szacunkiem i z empatią. Jestem wdzięczna za wskazówki, które wykorzystałam w innym procesie rekrutacyjnym i myślę, że dzięki nim dostałam pracę. Mam bardzo miłe doświadczenia z firmą.

Zaintrygiwany !
@Błażej

Bardzo mnie to cieszy Panie Błażeju ! ;) Kwestia czepiania sie odchodzi na drugi plan... W zyciu mimowolnie zostajemy postawieni w bardzo skomplijowanych sytuacjach, z których ludzie wykazujacy sie niebywala erudycja oraz pasja do tego co robia - wychodza obronna reka ! To prawda: "bez podawania faktów, informacje są czystym "fejkiem" ", zwłaszcza na forum. Życze powodzenia w nowej pracy! :)

@XD

Przyznam, że jestem pod wrażeniem procesu rekrutacyjnego w firmie. Dziękuję rekruterkom za czas, feedback i wskazówki na dalsze rekrutacje poza PKS Gdańsk Oliwa. Pierwszy raz zostałam tak dobrze potraktowana w sytuacji, kiedy nie dostałam się do kolejnego etapu. Dziękuję.

@Iza

"poza PKS Gdańsk"? Ale te porady tyczą się też tego co masz ewentualnie poprawić, żeby Cię przyjęli, tak? Kiedy można kandydować ponownie po odmowie? Próbujesz?

@Maja

Nie. Dostałam wskazówki na przyszłość. Kandydowałam na inne stanowisko, a CV i przedstawienie się wykonałam w zupełnie innym kierunku. Mogę kandydować od razu. Z tego, co wiem, nie ma limitów. Ważne, aby przygotować się do rozmowy i mówić o sobie zgodnie z tym, na jakie stanowisko kandydujesz. Szczególnie, jeśli ma być to ekspert, a nie osoba poczatkująca.

Piotrek

Czy świeżo upieczony kierowca C+E, ale posiadający doświadczenie w jeżdżeniu autobusami (kat. D), ma szansę rozpoczęcia pracy w PKS Gdańsk Oliwa S.A.? Jeśli tak, to na jakiej zasadzie się to odbywa?

@Piotrek

Oczywiście, że tak. Brak doświadczenia nie wyklucza rozpoczęcia współpracy. Zachęcamy do przesłania CV na adres rekrutacja@pks-sa.com

Aktualność
W roku akademickim 2022/2023 rozpoczyna się XXVI edycja Konkursu Prac Magisterskich im. prof. Lucjana Hofmana oraz XIX edycja Konkursu Prac Licencjackich im. prof. Witolda Andruszkiewicza. Konkursy odbywają się corocznie - od siedmiu lat partnerem i sponsorem nagród dla laureatów Konkursów jest PKS Gdańsk – Oliwa SA.

Celem Konkursów jest popieranie badań w zakresie współczesnych problemów ekonomicznych i innowacyjności w gospodarce, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju regionu gdańskiego.

Konkursy odbywają się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydentów Miasta Gdańska i Sopotu. Medialnym patronem jest portal http://www.gdansk.pl.

#pksgdanskoliwasa

Aktualność
Dnia 17.10.2022 r. gościliśmy w spółce uczniów z Zespołu Szkół nr 1 z Kwidzyna kształcących się w zawodzie technik logistyk z ich opiekunami.

Gości przywitał Prezes Rafał Olszewski, który podzielił się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Od początku nawiązała się swobodna, przyjazna atmosfera – również z pozostałymi prelegentami firmy. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o historii firmy, jej drodze do turkusu, strukturze organizacyjnej, o pracy spedytora, transporcie drogowym towarów niebezpiecznych, pracy magazyniera, procesie rekrutacyjnym w spółce. Z zaciekawieniem słuchali opowiadań z życia zawodowego kierowcy z podróży po Europie.

Podsumowaniem wizyty był konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzcy. W trakcie wizyty i na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia. Ze spotkania młodzież wyniosła
praktyczną wiedzę z branży TSL.

Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się tym, co jest naszą pasją i
mamy nadzieję, że pomogliśmy przyszłym logistykom, spedytorom w podjęciu właściwej decyzji o wyborze drogi zawodowej.

Zapraszamy na naszą stronę www by dowiedzieć się więcej:

#pksgdanskoliwa
Player

PKS Gdańsk Oliwa to turkusowa esencja (usunięte przez administratora) ;)

Zostaw merytoryczną opinię o PKS Gdańsk-Oliwa SA - Gdańsk

• Jak się pracuje w PKS Gdańsk-Oliwa SA?

Zobacz opinie na temat firmy PKS Gdańsk-Oliwa SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKS Gdańsk-Oliwa SA?

PKS Gdańsk-Oliwa SA