Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

kandydat

Na jakie widełki można liczyć w quantach? Na ranku pierwszym i drugim od dołu

Pytająca z

1) jak uzyskać informacje z działu HR odnośnie widełek wynagrodzenia na moim ranku stanowisku w danym dziale 2) jak te informacje użyć do negocjacji podwyżki w Lutym, po blisko 5 latach pracy podwyżki jeszcze nie miałam

Asf
@Pytająca z

1) piszesz maila do hr prostolinijnego - hej, chciałabym dostać info o widełkach wynagrodzeń na EE/AO/AD…[…] dla {business title} dla Polski i Ci wyślą excela. 2) idziesz do managera i wprost komunikujesz niezadowolenie z wynagrodzenia, wprost mówisz o tym ze znasz widełki i znajdujesz się tu i tu i jest do dla Ciebie za mało, mówisz co zrobisz jeśli dostaniesz niższa podwyżkę niż X. Szczerze wątpię ze przez 5 lat były zerowe podwyżki. Jeśli Cię to faktycznie spotkało to najwyraźniej manager nie uważa, ze warto dawać. Teraz już za późno, budżety sa w tym momencie ustalane na podwyżki lutowe. Ja osobiście wystąpiłem z pytaniem do HR o widełki z ponad pol roku wcześniej, zakomunikowałem managerowi ile oczekuje i ze odejdę jeśli nie dostanę X. W następnym cyklu dostałem awans i podwyżkę dwa razy wyższa niż zażądałem. Ale tak jak mówię, to nie jest reguła i nie każdemu tak dają.

Pytająca z
@Asf

Dzięki za odp. Zwyżki typu 3-4% zdążały się jednak nie traktuje ich jako podwyżek :)

AKF
@Pytająca z

Najważniejsze, w przeciwieństwie do tego co napisał @Asf, argumentacja o podwyżkę powinna opierać się o twoje osiągnięcia i performance, a nie o to, że chcesz mieć więcej bo widełki są takie czy inne. Gwarantuje, że będzie to wtedy znacznie skuteczniejsze (no chyba, że rzeczywiście nie masz się czym pochwalić poza niskimi zarobkami). Po drugie, moim zdaniem nawet nie musisz się bawić w żadne HR'y, bo jest to pewne, że po 5 latach bez podwyżki jesteś bardzo daleko w tyle. I co więcej, po podwyżce zapewne dalej będziesz.

Co to za akcja z imprezą w Kryspinów? Rezerwacja zamknięta po 30 minutach? 700 miejsca na 6700 pracowników? No chyba sobie jaja robią za nasze pieniądze. (bo jak ktoś nie jest świadomy to Get Together! finansowany jest z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - ustawowo pracodawca musi odłożyć na konto 1662,97 zł na każdego pracownika w 2022)

Łukasz
@Marcin

A Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to niby z czego jest finansowany? Z kasy UBSu a nie Twojej. Więc nic ci do tego.

Barbara
@Łukasz

Niby pochodzą te pieniądze ze środków pracodawcy i zarządza nimi w imieniu pracowników, ale to beneficjenci mają pełną kontrole nad sposobem wydatkowania. Związek zawodowy czy reprezentant pracowników może wystąpić o rozliczenia i zawetować niezgodne z ustawą wydatki. Również każdy pracownik który poczuje się niesprawiedliwie potraktowany może zgłosić się do Państwowej Inspekcji Pracy lub do sądu. W interesie każdego z nas jest kontrola tych wydatków.

@Barbara

Zwyķła socjalistka z ciebie

Na stanowisko Specialist jakie są widełki we Wrocku? Możliwe dostać 7k z niepełnym rokiem doświadczenia w korpo?

Gosc
@Kandydat

Ludzie co z wami, 7k po niecałym roku doświadczenia? Ja po 3,5 roku dostałam 7k ale brutto

@Gosc

W jakim dziale? Strzelam, ze jakieś operacje. U nas niedawno świeży absolwent studiów po stażu 5 miesięcznym dostał 8k brutto

@Gosc

Wynagrodzenia szybko rosną.. Ja z 9 miesiącami doświadczenia dostałem 6.8k brutto, i pewnie dostałbym więcej, ale tylko taką kwotę rzuciłem. Przede wszystkim aplikować na bardziej wymagające, techniczne stanowiska a nie samą klepanke.

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Gracz_rumcajs

Witam wszystkie mordeczki, mam pytanie mam zamiar aplikowac do UBS i szukam jakiegos dzialu na fund account, risk analize albo security valuation. Czy jest tu jakas dobra duszka ktora podesle mi ref linka? podobno latwiej z refa sie dostac, a dla was to zawsze jakis bonus finansowy: dziekuje! 1. Cos o mnie staz pracy z korpo 0,5 roku w capgemini. 2. Nie mam studiow. 3. Oczekiwania finansowe 8 tys brutto na start. I prosze nie piszcie mi, ze mam za duze oczekiwania, bo przez pol roku widzialem jak to wyglada w capie jakie sa stawki i jak sie awansuje. Jedni jada za (usunięte przez administratora) po1-5 lat inni zmieniaja firme i podwajaja zarobki. Takze peace of love guys ! pokoj

IASFD
@Gracz_rumcajs

Bez studiów, to możesz do UBS-u przyjść konserwować powierzchnie płaskie.

Referee
@Gracz_rumcajs

W sumie dobra strategia. Średnio się nadajesz i masz względem tego wysokie wymagania, więc chcesz zwiększyć swoją marną szansę refem. Powodzonka.

odp
@Gracz_rumcajs

te pół roku może by wystarczyło, gdybyś był podczas studiów i aplikował na staż.

Sprawiedliwy
@IASFD

Taaaa jak taka jedna w HR co przeszla po znajomosci z recepcji. Co tam w HR mozna robic jako mgr kulturznawstwa ? Porownywac papier do drukarki w roznych kulturach??

fr
@Gracz_rumcajs

Z pewnością wielu osobom czytającym GoWork poprawiłeś humor xD a te 8k brutto z takim CV to w ile miesięcy chcesz zarabiać xD?

lel2
@Sprawiedliwy

A od kiedy do HR trzeba cokolwiek umieć? XDD magister kulturoznawstwa to moim zdaniem bardzo wysokie kwalifikacje do tego działu :)

Weronika
@lel2

Kierujesz to do każdego działu w każdej firmie czy w tym waszym coś Ci mocno się nie podoba, że tak się naśmiewasz z nich? ;p

lel2
@Weronika

Nie będę się wypowiadał za każdą możliwą firmę bo pracowałem tylko w kilku, ale z przymrużeniem oka kieruje do wszystkich :D Z ciekawości oglądałem sobie kiedyś ogłoszenia o pracę do HR i w większości przypadków nie są tam wymagane żadne twarde skille i żadna wiedza. W ogłoszeniach UBS nawet Excela nie ma. Także przeciętny pracownik HR (a zazwyczaj pracowniczka) nie wnosi nic poza zdolnościami miękkimi zdobytymi podczas imprez na studiach. Dlatego nie uważam pracy w tym dziale za profesje najwyższych lotów. I myślę, że nie tylko ja, bo w środowisku korporacyjnym HR'y mają chyba najgorszą opinię ze wszystkich możliwych działów, włącznie z ekipą sprzątającą. O niekompetencji HR w sumie w każdej firmie w której pracowałem to mógłbym powoli książkę pisać :)

Sprawiedliwy
@lel2

Troche mi to przypmina czasy przelomu lat 90/00 kiedy sie robilo wyzsze wyksztalcenie byle tylko byl mgr. Troche tez jak cisnienie w chlopiecym wieku "potwor byle...." Co do HR`ow pelna zgoda. Dla mnie w wiekszosci wyszczekane laski , ktore mysla ze zlapaly pana boga za nogi. Znajomy kiedys trafil do pewnego korpo i po kilku miesiacach spytal wprost w HR co przewazylo o tym, ze zostal przyjety ? Odp "jako jedyny nie wygladales na zestresowanego" Obserwuje i obserwowalem kilka korpo z boku i widzialbym bardziej przydatne osoby, a tutaj znowu sie przypomina przelom 99/00 i dobra robota tylko po znajomosci.

Deno
@Sprawiedliwy

Warto zwrócić uwagę, że bardzo często osoby które pracują w dziale HR to studenci, którzy mają szanse na „lepszy” zarobek niżeli w innych miejscach pracy, a nie ukończyli jeszcze danego kierunku studiów. Także najlepiej byłoby nie wrzucać wszystkich pracowników do jednego worka ponieważ znajdują się tam osoby z innymi zawodowymi aspiracjami, a które najzwyczajniej w świecie muszą pracować.

Niesprawiedliwy
@Deno

Staram się nie wrzucać , a tutaj odnosiłem się bardziej do jednego przypadku.

Tester
@Sprawiedliwy

To ta laska we Wrocławiu co przeszła z recepcji na staż w HR?

Sprawiedliwszy
@Tester

Nie, mowa o Krakowie. We Wrocku też pewnie była taka migracja, ale aż tak bardzo tak nie siedze we wrocławskim temacie jak w krakowskim.

Cześć, Czy może ktoś podpowiedzieć jak obecnie wygląda test z excela? Na razie HR dość skąpo poinformowały mnie o formie on-line i czasie trwania 45 min. Ktoś może podpowiedzieć coś więcej? Chodzi o pracę w dywizji Personal & Corporate Banking. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki

@Kandydat

Test online wielokrotnego wyboru. Większość pytań teoretyczna. Kilka natomiast do szybkiego przeanalizowania i zaznaczenia spodziewanego wyniku. Ogólnie te testy z excela są do odhaczenia - nie mają zbytniu wpływu na wynik rekrutacji

Dzięki wielkie.

Czy UBS daje jakieś bony świąteczne?

Nie ma bonów swiatecznych. Ostatnie 2 lata mielismy dodatkowe punkty na MyBenefit

Barbara

Jeśli zapiszesz się do klubu rodzica to dostaniesz paczkę dla dziecka na święta. @Pracownik - ile tych punktów w przeszłości było? Można je w sumie wymienić na bony do sklepów i na allegro.

GumaBalonowa

Te testy na korposzczura to chyba największa głupota z jaką spotkałem się podczas aplikacji. Kompletna strata czasu kandydatów.

Rob_97

Czy pracowal ktos z was w UBS jako "external" (zatrudniony przez firme zewnetrzna)? Czy faktycznie potem jest szansa zostac w firmie i przejsc na umowe bezposrednio z UBS? Zostalem zaczepiony na Linkedzie przez rekruterke, ale nie wiem czy jest sens brac udzial w tej rekrutacji. Z gory dzieki za odp :)

EN
@Rob_97

Jest możliwość konwersji w obie strony.

@EN

Co dokładnie masz na myśli? Przejście na umowę z UBS lub wygaśnięcie umowy z firma zewnętrzna i brak oferty ze strony UBS?

Czy ktoś coś wie?

EN
@Rob_97

To czy Ci zaproponują bezpośrednie zatrudnienie to osobna kwestia. Natomiast proceduralnie nie ma przeszkód żeby z externala stać się internalem i na odwrót.

@EN

Z czym się to wiąże? Zmienia się wtedy wysokość pensji?

IT
@Piotr

przynajmniej u mnie zazwyczaj jest tak z przejściami: internal -> external jeśli chcesz zarabiać więcej (np. masz lepszą ofertę z innej firmy), a właściwie maxujesz już widełki na swoim ranku, no i twój line manager nie jest w stanie zaproponować ci obecnie awansu external -> internal jeśli masz zostać powiązany bardziej z prowadzeniem projektów wewnętrznych (line manager/awans) oczywiście wszystko jest ustalane nieoficjalnie z twoim line managerem :P

BA
@IT

Dokładnie tak, w UBS raczej zachęcają do przejścia na internala, bo ma on przypisany dużo niższy koszt w clarity, nawet jeżeli koszt pracodawcy jest ten sam (firmy pośrednicy biorą duży procent). Ale de facto, jak się sprawdzasz to nikt nie będzie Cie zmuszać do konwersji w jedną lub drugą stronę.

W jakich zespołach, w UBS jest elastyczny czas pracy?

Dzień dobry, jak w firmie wygląda kwestia podwyżek"inflacyjnych"? Z góry dziękuję za podpowiedzi

Bartek
@Kandydat

Na ostatnim polskim spotkaniu z okazji 15 lat w Polsce pojawiło się pytanie o podwyżki inflacyjne. Koło 55 minuty nagrania możesz odsłuchać odpowiedź. Zaproszony zagraniczny head HR był zaszokowany gdy usłyszał za mamy 16% inflacji i przekazał że firma nigdy nie stosowała takich podwyżek, ale będzie je analizować. Czyli w skrócie biorą nas na przetrzymanie i rewaluacja będzie dopiero w lutym.

Go USA
@Bartek

Nie biora was za konkurencje Indii. Polecam sie przyjrzec gdzie w hierachii sa te wszystkie centra uslug. Zapaweniam cie ze w Zurichu czy Londynie pojecie o Polsce maja takie czy aby tam za byla zelazna kurtyna maja jakas cywilizjacje... Przepasc jest w traktowaniu jak i samych kwalifikacjach lokalnego zarzadu w PL vs Zachod... maja nas za tania konkurencyjna wylacznie do Indii sile robocza. Ja bym sie pakowal jakby byla szansa sie jakim cudem bez przespania z kims przeniesc do wyzej notowanej jednostki.... z Linkedin widac pare kolezanek skorzystalo majac co ciekawe bardzo niskie jak na zachod kwalifikacje...

Asia

Aplikowałam, na drugi dzień dostałam link ważny 5 dni, gdzie trzeba było odpowiedzieć na pytania. Nawet nie otwarłam linku, a kolejnego dnia otrzymałam maila, że już na tym etapie odpadam z procesu rekrutacji. Co mam przez to rozumieć? Że nie ważne jakich odpowiedzi bym udzieliła to itak bym odpadła, czy może kwestia tego tak naprawdę jikogo kie szukają na tamto stanowisko? Nie klikajcie w linki od razu poczekajcie 1 dzień lub 2 (macie na to 5 dni). Jak od razu wypełnicie to będzie myśleć potem że źle uzupelniliscie.

Szymon
@Asia

Po prostu rekrutacja została zamknięta zanim zdążyłaś kliknąć w link. Albo znaleziono juz kogoś albo zrezygnowano z rekrutacji z jakiegoś powodu - tak czasami też bywa. To nie jest tak, że odpadłaś, nie byłaś w ogóle brana pod uwagę

Do Asia
@Asia

Ja też dostałam taki link i zrobiłam ten test 3go dnia, 2 tygodnie później dostałam maila z zaproszeniem na rekrutację. Asiu wydaje mi się że te dwie sytuacje są od siebie niezależne. Mogłaś dostać po prostu odpowiedź odmowną bo wybrali inne CV do procesu rekrutacji i nie miało to związku z tym testem. Ten test nie sprawdza wiedzy o finansach, tylko umiejętność odnajdywania się w korpo świecie

Jak wygląda tu sprawa z urlopami? Czy 3 lub nawet 4 tygodniowy urlop pod rząd to jest jakiś duży problem? Zapewne zależy to od zespołu, ale może są jakieś ogólne zasady...?

Ktoś się będzie zgłaszał się na reprezentanta pracowników?

kasia

byłam na rozmowie online wcześniej wykonałam testy, zero odpowiedzi ani telefonu ani e mail. brak szacunku do ludzi do kandydatów, to już pokazuje podejście do pracowników. plus nawet nie zapewniają sprzętu w postaci laptopa do pracy, trzeba kupić samemu. odradzam. wielka czerwona flaga

Exodus

Zwolniłem się po 3 latach pracy - aktualnie od paru miesięcy trwa exodus z firmy i większość moich znajomych też odeszła ostatnio. Minusy: -brak szans na awans, a jak już jest to brany jest pod uwagę wiek i staż pracy, np. 5, 6 lat, a nie zaangażowanie i inicjatywa osobnika -sprzęt prywatny (dopłata co miesiąc jedynie do laptopa) -brak wyjazdów służbowych (nawet do drugiego biura we Wrocławiu) -częste zmiany systemów, programów - mało kto nadąża i ogarnia co się dzieje i jak obsługiwać nowe toole -programy, na których się pracuje (Skype etc.), to wersje ubogie/demo - większość funkcji jest i tak niedostępna -podwyżka jedna tylko na początku roku i to tylko ok. 4%, w związku z czym pensja na tle obecnego wzrostu cen jest co roku coraz niższa! -odczuwalne traktowanie nas przez oddziały szwajcarskie/brytyjskie jak gorszy kraj, z politowaniem i z góry i że u nas się tylko zatrudnia, bo jest tanio a na Zachodzie by drożej wyszło -na miejsce osób, które odchodzą po 5,6,7 latach bez awansu i docenienia pracy, albo nie przyjmuje się nikogo (następuje podział pracy na przeciążony zespół) albo przyjmuje się coraz to kolejnych praktykantów albo łata dziury rotacjami kilkumiesięcznymi i tylko wymiana osób co parę miesięcy...wielki szacunek do pracownika i jego zaangażowania... -pensje niskie, bardzo odstają od innych krakowskich firm (mówię to z perpektywy przejścia do innej firmy) -przymusowo min 1 dzień w tyg. z biura Nie polecam aktualnie, kiedyś było inaczej...

@Exodus

W wielu kwestiach masz rację ale jednak w kilku się z Tobą nie zgodzę. Tak to wygląda z mojej perspektywy: - awans nie jest czymś co przysługuje z automatu a tym bardziej znacząca podwyżka z nim związana. Sama inicjatywa i zaangażowanie są potrzebne ale nie wystarczające. Ważne jest, żeby być widocznym, aktywnym i utrzymywać dobre stosunki z kim trzeba (żadne włażenie w cztery litery ale budowanie relacji - sprzęt prywatny, to prawda ale dopłata jest zarówno do laptopa i telefonu (max 7 tyś na obydwa urządzenia). Słuchawki można dostać od firmy. Reszta niestety we własnym zakresie. Ale zawsze można przychodzić do biura jeżeli ktoś tak woli - wyjazdy służbowe do Wrocławia jeżeli potrzebujesz to zgłaszasz i jedziesz. Nie ma z tym problemu. - częste zmiany systemów, narzędzi i uboga wersja Skype - tak to wszystko prawda - podwyżki możliwe tylko raz w roku, domyślnie jest to ok 4%. Więcej jest możliwe ale trzeba umieć się dogadać - oczywiście, że SSC traktowane są jaka tania siła robocza. Po to się je tworzy w tańszych lokalizacjach i deleguje się tam powtarzalne procesy, które nie wymagają nie wiadomo jakich umiejętności. Bądźmy szczerzy to nie jest jakieś rocket sciennce to co my tutaj robimy. - niskie pensje - wszystko zależy od ranku i co kto sobie wynegocjował. Wiadomo, że jak ktoś ma poniżej średniej tego co dają gdzieś indziej to odejdzie. Oczywiście w porównaniu do Zachodu zarobki są kilka razy niższe ale jak na warunki w Polsce nie jest źle - brak przymusu do pracy z biura. Jak chcesz to rezerwujesz biurko i przychodzisz, a jak nie chcesz to pracujesz nawet 100% z domu Mimo kilku minusów ja jednak polecam. Warto się jednak rozglądać na rynku pracy, pewnie da się znaleźć lepsze warunki

Herbaciarz

To bycie "widocznym i aktywnym" żeby wybłagać awans jest najgorszym ściekiem środowiska korporacyjnego. Spotkałem się z czymś takim wśród managerów i w praktyce oznacza to trucie (usunięte przez administratora) innym pracownikom, na siłę dowalanie się do wszystkiego co dobrze działa i rozwiązywanie problemów, które samemu się stwarza, tylko po to żeby właśnie być "widocznym".

Exodus

-odnosnie awansu- zgadzam sie. Jednak pomimo wielkiego zaangażowania - brałem udzial w kilku wielomiesięcznych rotacjach w tym czasie, dodatkowe wsparcie innych projektow w ktorych brakowalo ludzi do pracy, praca we wszystkie swieta itd itp, nie zostalo to dostrzeżone - akurat w moim departamencie byl mus pracy z biura 1 dzien w tyg mimo ze nie pracujemy fizycznie z dokumentami -zespol byl duzy wiec szefostwo by sie nie zgodziło na wyjazd naraz tylu osob do Wroclawia - kazdy pracownik moze u HR ów zawnioskowac informacje o salary range dla swojego stanowiska ogolnie. Widzac ze jestem w okolicach dolnej granicy (a kolega po 6 latach nawet minimum nie osiągnął dla stanowiska automatyzujacego systemy), a myslalem ze stawka wynegocjowana jest bardzo ok, to czuje rozczarowanie, biorac pod uwage moja aktywnosc dla firmy. Jesli na wstepie w innej firmie mam 20% wiecej, z opcja podwyzki o kolejne 20% za pol roku po okresie probnym, to znaczy ze tu jednak z pensjami cos nie gra. Tu nie pracownik jest stawiany na pierwszym miejscu tylko ogolny cel i strategia firmy.

@Exodus

Wiele rzeczy zależy od zespołu czy wręcz dywizji w której się pracuje. W moim przypadku np. podwyżka w tym roku wyniosła dużo więcej niż 4 %, które podałeś. Wynagrodzenie w UBS osobiście uważam za bardzo konkurencyjne jeśli chodzi o stanowiska typowo operacyjne (HR, księgowość, finanse, compliance itp.) Mało która firma w Krakowie jest w stanie zaoferować lepsze kwoty. Oczywiście w bardziej technicznych działach typu IT czy risk sprawa wygląda już inaczej. Co do traktowania Polaków z wyższością to też kwestia przypadku gdzie się trafi. Ja mam bardzo dobre doświadczenia w zakresie współpracy z UK i Szwajcarią, ale wiem, że są działy, gdzie Polacy są rzeczywiście traktowani niefajnie (kwestia mentalności konkretnych osób, a nie krajów jako ogółu). Reasumując każdy w UBS w Krakowie będzie mieć inne doświadczenia i opinie w zależności od tego gdzie konkretnie trafił .

Aneta

A napiszesz mniej więcej ile wynoszą zarobki w firmie? :) Skoro jak na polskie warunki nie jest źle?

Vit
@Aneta

+1 o DI oraz ED

Ambitny

Cześć Wszystkim, mam pytanie, bardziej do osób rekrutujących. Chciałbym się przebranżowić, całe życie w firmach produkcyjnych na różnych stanowiskach. Jestem po studiach inżynierskich, bez doświadczenia w branży. Czy jest szansa dostać się w szeregi UBS? Pozdrawiam

Herbaciarz
@Ambitny

Moim zdaniem jak najbardziej. Wymogi w bankach inwestycyjnych nie są wygórowane (przynajmniej na 90% stanowisk nietechnicznych), wiec wystarczy: - wyższe wykształcenie, nie ważne jakie, bo spotkałem też osoby po fizyce i innych kierunkach niezwiązanych z finansami/ekonomią, - język angielski, - podstawowa wiedza z zakresu finansów i rynków finansowych, - excel na wysokim poziomie, z czym mnie przynajmniej nigdy nie weryfikowali, więc w praktyce wymogiem jest jedynie powiedzieć na rozmowie, że umiesz excela :)

Worstofworst

Spent a few years in UBS in finance dep, i cant say anything positive as well unfortunately, i wasnt even asked by HR for exit interview, not sure if that is standard. - they dont care about inflation in your country , they say that there is no such thing as inflation increase when you ask managers. So, if you join probably next few years you ll have the same salary or 1 to 4 percent max if you re very lucky. Half monthly salary as yearly bonus. They have been doing the highest profits of last 10-15 years but wont share a dime with you. Corporate greed at its best. - leads and managers in krakow SSC are either impulsive or incompetent. - you are being pushed to accept 3 months notice period from the beginning - you have to buy your own laptop and all other necessary stuff max for 3,5k pln, again a big failure. Cutting costs everywhere, not Cutting maybe ignoring is better word. - swiss, germans, brits and lux teams see krakow as a big nothing, just ssc to be played with. Anyone with a little ambition would feel lost here after spending some months, loss of your time, nerves and psychology. I am so happy i got out, manager was also useless nightmare

Iko

Quantitative risk modeler - zarobki dla mida?

Czy ktoś ma informację (lub pracuje) na stanowisku Corporate Actions Senior Specialist, i byłby w stanie powiedzieć jak wygląda praca tam? Opis stanowiska w ogłoszeniu jest dość lakoniczny. Na jakie +- zarobki można liczyć i czy jest to praca w dużej mierze na telefonie, czy raczej stricte operacyjna bez większego kontaktu z klientem?

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 420.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 143, z czego 12 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 76 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków