Opinie o Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie w Lublin

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie w Lublin

NSZZ XYZ

Czy to prawda, że dawni pracownicy ZETO muszą teraz szukać pracy na kasie w supermarketach?

Władimir Budyń
@Wercia

Pewnie chodziło o to, że osoby, które straciły pracę w branży IT, mogły mieć trudności ze znalezieniem nowego zatrudnienia o podobnym poziomie wynagrodzenia i prestiżu. Musiały więc zaczynać od nowa w innym zawodzie.

NSZZ XYZ Nowy wpis

PSL XXL Nowy wpis
@NSZZ XYZ

Nie słyszałem o takich przypadkach, ale niektórym dawnym pracownikom rzeczywiście jest nielekko. A i wśród obecnych pracowników są tacy, co mają za sobą doświadczenie w zawodach dużo mniej "prestiżowych" niż praca w IT.

Wercia Nowy wpis
@PSL XXL

Co masz na myśli pisząc, że nie jest im lekko? Znasz dużo takich przypadków? Były to zwolnienia z strony firmy czy pracownicy sami odeszli?

Władimir Budyń Nowy wpis
@Wercia

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Ale masz na myśli zwolnienia jakieś grupowe czy po prostu Ty miałeś pecha i się z tobą pożegnali? Na jakich stanowiskach takie sytuacje są? I mówisz, że bez powodu... Trudno w to uwierzyć. Na umowę o pracę nie można ot tak zwolnić. Chyba, że na zleceniu robicie?

Yosyp

Czy mogą pracownicy z Ukrainy liczyć na zatrudnienie w ZETO?

@Yosyp

Nie sądzę, że otrzymamy odpowiedź.

Zuzanna
@Yosyp

Może jak został wątek podbity to jednak dadzą odpowiedź? A czemu w sumie mieliby nie chcieć ich zatrudnić? Były jakieś problemy tutaj z obcokrajowcami czy coś?

@Yosyp

Tak, zatrudniamy również pracowników z Ukrainy.

@Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie

Dziękuję za waszą odpowiedź. Ja przeglądałem LinkedIn i tam nie znalazłem żadnego ukraińskiego pracownika w ZETO. Ale, możliwe, nie u wszystkich jest profil.

@Yosyp

Mieliśmy/ mamy pracowników w obszarze testów aplikacji oraz programistów.

Jakie są warunki zatrudnienia w Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie?

M.K.

Ja dostałam umowę na okres próbny (3 miesiące), z wynagrodzeniem ok 3.000 zł - 3.100 zł netto, na stanowisku: "specjalisty ds. wdrożeń". Jednocześnie wpisano w umowie o pracę zapis o obowiązku ukończenia w okresie próbnym określonego kursu, pod rygorem nieprzedłużania stosunku pracy. Warto przed nawiązaniem stosunku pracy ze Spółką ZETO poprosić o list intencyjny z określeniem: przyszłych warunków zatrudnienia (przede wszystkim wynagrodzenia) oraz ewentualnych, nakładanych na pracownika, dodatkowych obowiązkach (np. jak było w moim przypadku ukończenie kursu prawa jazdy) - a w przypadku nałożenia takich obowiązków - warunków ich finansowania. Uczulam potencjalnych kandydatów do pracy, z uwagi, że mi przedstawiono w ustaleniach ustnych, przed podpisaniem umowy o pracę, inne warunki wynagrodzenia, wiele było obietnic, a nic odnośnie ukończenia kursu (na mój koszt). Zdaję sobie sprawę, że list intencyjne, w aspekcie prawnym, nie ma mocy wiążącej, ale zawsze to "coś" niż niespełnione ustalenia ustne.

@M.K.

Ale rozumiem, że miałaś czas na przeanalizowanie umowy zanim ją podpisałaś? W umowie zapewne były wszystkie warunki wypisane.

@M.K.

Warunkiem przyjęcia Pani do pracy było ukończenie kursu prawa jazdy. Praca w obszarze wdrożeń wiąże się z wyjazdami służbowymi do klienta. Firma udostępnia pracownikom samochody służbowe natomiast nie wyobrażamy sobie, aby pracownik na spotkania z klientami jeździł autobusem. Była Pani o tym fakcie poinformowana, warunek ten był także podany w ogłoszeniu o pracę oraz w trakcie rozmowy rekrutacyjnej.

MK
@Pracodawca

Szanowni Państwo, trochę refleksji, proszę przeczytać dokładnie mój wpis. Życie jest nieprzewidywalne. Nie wiadomo, czy nasze ścieżki zawodowe się kiedyś nie spotkają, w jakich to nastąpi okolicznościach i w jakich relacjach zawodowych. I co wtedy ? Jak się Państwo zachowacie ? Więcej refleksji, bo póki co firma na takich działaniach nic nie zyskuje, a wyłącznie traci.

MK
@Pracodawca

P.S. Osoba, która przeprowadzała że mną rozmowę i następnie kontaktowała się że mną telefonicznie przedstawiała inne założenia.

Firma Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Jak szefostwo w Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie traktuje ludzi?

M.K.

Dzień dobry, ja usłyszałam, cyt.: " nie będziemy Pani tutaj trzymać ...", więc chyba szefostwo winno pomyśleć o zmianie postawy wobec pracowników (byłych).

@M.K.

W bardziej cywilizowanym świecie firmy liczą się z opinią ze strony byłych pracowników. Nawet chętnie ich przyjmują ponownie, jeśli jest taka możliwość, bo to dobrze świadczy o samej firmie. Ale w naszym kraju, jak widać, jest inaczej.

o
@M.K.

Oczywiście, takich sytuacji w Zeto Lublin nie ma. To czysta prowokacja ze strony konkurencji.

@o

Nie jest to prowokacja ze strony konkurencji. Byłam u Państwa (w ZETO) zatrudniona w okresie X-XI 2020 r. Rozstaliśmy się na podstawie porozumienia stron, z mojej inicjatywy. Okoliczności i przebieg zatrudnienia, a także słowa które usłyszałam w ostatnim dniu pracy, były, no cóż, .. takie jakie były ... (niewiele miały wspólnego z rzetelnym i profesjonalnym osądem sytuacji i ludzką przyzwoitością). Szanowni Państwo, to nie jest afront skierowany do kierownictwa ZETO, jest to moja subiektywna opinia i mam nadzieję, że stanowię jednostkowy w ww. firmie przypadek, z którym, określając to oględnie, w taki sposób postąpiono. Jednakże miał on miejsce, a forum "gowork" służy do wymiany opinii nt. pracodawców. Nie przedstawiłam nic w sposób nierzetelny. Opinie stanowią wartościowe źródło informacji i mogą być dobrym asumptem do zmiany postaw ludzkich. Taka była moja motywacja do umieszczenia opinii na tym forum. Szkoda, że nie została przyjęta w sposób konstruktywny.

@o

Przepraszam za omyłkę pisarską, była zatrudniona w ZETO w okresie XI-XII 2020 r.

Czy w Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie możliwa jest praca na podstawie B2B?

tak, jest

Zyt

Firma ok, ale duży minus za kontakt od tej pani w niestosownych godzinach wieczornych co odbijało się na życiu prywatnym i budziło niepokój małżonki.

Jak długo trwa proces awansu w Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie?

XAnonym

Na wyższych stanowiskach często są zatrudniane osoby z zewnątrz. Trudno w takich przypadkach mówić o awansie.

Egidiusz

Czy jeśli ktoś nie programował zawodowo, a pisał amatorsko proste aplikacje i skończył Java bootcampa, to ma szanse na przyjęcie do ZETO jako programista Java?

Odpowiedź
@Egidiusz

Nie.

Dzik
@Odpowiedź

Ale można sprytniej. Załapać się gdzie indziej, przetrzymać parę miesięcy i spróbować szczęścia w ZETO mając w cv "Java Developer".

Des

Powiedzcie mi proszę kto w rzeczywistości zarządza firmą? Kto konkretnie odpowiada za sukcesy, zdobytych klientów, podpisane umowy, realizowane projekty? Kto odpowiada za zmarnowane szanse, nieopłacalne projekty, nieuzasadnione chwalipięctwo, postępowania sądowe, pozwy pracownicze, kłótnie z klientami i firmami, mydlenie oczu udziałowcom... Kto jest wpisany w KRS? Poznajmy ich z imienia i nazwiska.

Jacek
@Des

Czemu tak bardzo zależy Ci na personaliach osób, które są decydujące w Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO? Może masz jakieś doświadczenia związane z tym miejscem pracy, którymi mógłbyś się podzielić? Odpowiedz bo myślę, że dzięki Tobie uda mi się czegoś ciekawego dowiedzieć. Mogę na Ciebie liczyć?

XAnonym

Jaką formą umowy o pracę proponuje pracownikowi Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie po zakończeniu okresu próbnego: na czas określony czy na czas nieokreślony?

Ostrożny
@XAnonym

Jeśli masz do spłacenia kredyt, to lepiej nie ryzykuj ;) Niech ci jasno powiedzą.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Pentagram

Wszystko się dowiesz w swoim czasie kolego. Cierpliwości.

Heksagram albo tetragram
@Pentagram

Niekoniecznie pytał kandydat. To standardowe pytanie GoWorka kierowane do różnych firm. Wystarczy wbić w wyszukiwarkę część tekstu w cudzysłowie i nazwę strony: "Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję" site:gowork.pl

Diagram
@Heksagram albo tetragram

To faktycznie może być pytanie od portalu. Ono się pojawia przy profilach różnych firm. Treść ta sama, tylko nazwa firmy inna.

XAnonym

Czy zatrudnienie osób dobrze sytuowanych wpływa na wizerunek zakładu pracy?

Fachmann
@XAnonym

Coś w tym jest. Firma zmienia się w elitarny klub dla ludzi sukcesu. Niestety to już nie jest to samo ZETO, co kiedyś. Za bardzo ceni się u pracownika właśnie zewnętrzne oznaki sukcesu, jak kasę czy prestiż, za mało fachowość w dziedzinie informatyki (po dawnemu: elektronicznej techniki obliczeniowej).

Impostor
@XAnonym

Bez obaw, firma nie jest nastawiona tylko na ludzi sukcesu. Przy rekrutacjach i promocjach unikamy klasizmu i nie dyskryminujemy ludzi ze względu na stan majątkowy czy pochodzenie. Posiadania prawa jazdy - co nie jest równoznaczne z posiadaniem samochodu - wymagamy tylko na te stanowiska, z którymi wiążą się wyjazdy służbowe. Przy rekrutacji sceptycznie podchodzimy do tych kandydatów, którzy chwalą się kosztownym hobby, jak podróże na koniec świata. Więc jeżeli komuś to odpowiada (bo nie znamy powodu tego pytania), zapraszamy do wysłania CV.

Vip
@Fachmann

Kogo masz na myśli pisząc o ludziach sukcesu? Masz na myśli osoby z nagrodą nobla, z oskarem w kieszeni a może milionerów jak Jeff Bezos? Takie osoby pracują w zeto? Zeto osiągnęło jakiś sukces? Jaki? Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości? Czy raczej komercyjne odznaczenia na zasadzie zapłać a dla każdego coś się znajdzie.

Czy Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie ma ściśle ustalone godziny pracy?

Odpowiedź

Tak. 8 - 16 produkcja, 7 - 15 administracja.

Tt

Jak się pracuje? Czy to prawda, że firma bezpodstawnie zwalniała pracowników niezgodnie z kp i musiała wypłacać odszkodowania po skierowaniu sprawy do sądu pracy?

programmer
@Tt

To już drugie pytanie w rodzaju "Jak się pracuje? (...) Czy to prawda, że (...)?". Czyżby jakaś zorganizowana akcja?

Porog
@programmer

Nikt, nie potwierdza ani nie zaprzecza. Skądś te pytania się biorą...

RR

Jak się pracuje? Firma jest przygotowana na stan epidemii, czy prezesowa wypracowała dodatkowe środki finansowe na taki czas jak obecnie? Czy to prawda, że bieżącą działalność jest pokrywana ze sprzedaży budynku przy Kraśnickich a firma prawie co miesiąc od kilku lat jest na minusie?

Nn

Jak się pracuje? Jakie firma preferuje rodzaje umów? B2B czy może umowa o pracę? Czy jest wymagane podpisanie umowy o zakazie konkurencji? Czy umowa o zakazie konkurencji zgodnie z kodeksem pracy jest odrębną umową czy jest dodawana jako paragraf do umowy o pracę?

U

Szukamy do pracy, zazwyczaj tak jest że ludzie nie uciekają od firmy a od szefa z którym nie chcą pracować. Warto przemyśleć.

MM

Widziałem ogłoszenie, szukają ludzi do handlu i wdrożeń, firma się rozwija albo ludzie uciekają. W KRS wcześniej było 2 prokurentów teraz jest jeden. Co się tam dzieje, nie daje się takiego stanowiska na chwilę.

Y

Podobno muszą brać wszystko, od projektu do projektu bo bezpośrednio klient nie chce kupować. W większości sprzedają nie swoje systemy. Walka o przetrwanie.

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie - Lublin

• Jak się pracuje w Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie?

Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO Sp. z o.o. w Lublinie