Lambertz

Opinie o Lambertz

Mistrz

I co znowu pozbierała ciężko pracującym premie? Znając ją to na pewno tak!!!!

raz
@Mistrz

nie opowiadaj bzdur i fałszywych informacji do widzenia!

Uszak

Są 2 zakłady Lambertza w Polsce, czy coś mi umknęło?

speed
@Uszak

Są dwa. tutaj i w Katowicach drugi także nic Ci nie umknęło

@speed

czy jest możliwość transferu z jednego na drugi w przypadku przeprowadzki?

@Ula

Jeśli będzie wolny wakat to w sumie dlaczego nie ;p nie sądzę żeby się na to nie zgadzali czy coś to zależy po prostu od tego jak będą wolne miejsca wyglądały

@72

a zdarzały się już może takie sytuacje? że ktoś się przenosił?

Wolfen
@Ula

No bez przesady, w przypadku przeprowadzki to chyba możesz te 20 minut kolejami śląskimi przejechać z miasta do miasta, co? Nie trzeba się od razu przenosić.

@Wolfen

a to już chyba moja sprawa czy mogę przejechać czy nie mogę :) nie muszę się z tego tłumaczyć dlaczego w razie czego potrzebowałabym się przenosić

@Wolfen

poza tym pytania były na razie czysto hipotetyczne, badam różne opcje ;)

Wolfen
@Ula

Nikt ci się nie każe tłumaczyć. Rozumiem.

@Wolfen

no zabrzmiało tak jakbym powinna się wytłumaczyć dlaczego właściwie zadałam pytania :) może źle zintepretowałam

@Wolfen

Tak czy tak jakby ktoś znał taką sytuację że ktoś się przenosił to chętnie się o tym dowiem, pozdrawiam

Czy jest rekrutacja na stanowiska biurowe?

franka

na speca od jakości była jak ostatnio patrzyłam

@franka

noo ale to stanowisko to raczej bardzo dokładne - tzn wymagają konkretnych rzeczy i wiedzy i doświadczenia

@vibe

no to jak ktoś do biura chce, to chyba powinien być jakimś specjalistą jak mniemam, pytający się nie określił, to mówię co jest

@franka

no ja rozumiem, przecież nie mam pretensji do Ciebie. dodaje tylko że to stanowisko jest typowo specjalistyczne jak nazwa wskazuje, a nie jest to zwykła biurowa praca.

@vibe

a czym jest "zwykła biurowa praca"? jak dla mnie praca specjalisty to też zwykła biurowa praca.

@franka

dla mnie zwykła biurowa praca to przerzucanie jakiś papierków, czy praca na rejestracji, sekretarki, asystentki..

Kungfu

Czy do pracy na magazynie konieczne są uprawnienia na wózki?

si
@Kungfu

na magazynie zawsze się przydają więc nawet jeśli nie wymagają koniecznei żeby mieć to na pewno się przyda

@si

no ale to tutaj wymagają tego faktycznie czy nie?

pracuje
@Kungfu

Taaaa, uprawnienia na wózki są wymagane i jest to wyszczególnione w ogłoszeniu. Poza tym konieczna jest także książeczka sanepidowska

@pracuje

no i dzięki za odpowiedź, książeczkę mam, wiadomo, że przy żywności trzeba

pracuje
@Kungfu

No czasami nie wszyscy do końca zdają sobie z tego sprawę dlatego wolałem napisać :D

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Lambertz? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Kaja

jakie stanowisko najbardziej polecacie w Lambertzie?

Pan Mariusz
@Kaja

takie gdzie dobrze płacą i nie trzeba się napracować :-)

z tej strony
@Kaja

raczej bym mierzyl siły nad zamiary a nie gdzie najlepiej...

lol
@Pan Mariusz

każdy by tak chciał ale tak się nie da ;) a jeśli wydaje Ci się, że się da, to masz złudne nadzieje

Julian
@lol

a może Pan Mariusz właśnie na takim pracuje :)

lol
@Julian

na każdym stanowisku mniej lub bardziej trzeba pracować i wykonywać obowiązki, nie ma nic za darmo nigdzie

Julian
@lol

przecież wiem, żartuję sobie :)

EwkaKonewka

Witam. Jaki zakres zarobków na produkcji? Chodzi mi o netto.

Mys
@EwkaKonewka

myślę że niezłe i zależne jak tam sobie ustalicie, może wpływ mają też Twoje umiejętności, jakieś wczesniejsze doświadczenie w pracy

@EwkaKonewka

nie ma co pytać tylko iść na rozmowe i sie dogadac chyba znajdziesz na to czas skoro szukasz roboty

dosia

Jak wygląda rozmowa do Lambertza? o co pytają?

Kobi
@dosia

no raczej standard. Dzwonią i zapraszają na rozmowę na miejscu

@Kobi

a spotkanie z kim? Hry czy kierownicy działów?

Kobi
@dosia

z pracownikiem ds. personalnych i kierownikiem działu

@Kobi

aha czyli oboje naraz :D dzieki

Filip

Czy jak nigdy nie miałem do czynienia z obsługą maszyn, to i tak mogę startować na operatora, czy raczej marne szanse, żeby mnie w ogóle rozważyli?

Bilbo
@Filip

jest szansa bo to nie jest wymóg konieczny, nie Ty jeden byś zaczynał bez żadnej wczesniejszej wiedzy, wielu takich jest co od zera zaczynali

@Bilbo

jesteś jednym z nich i możesz coś powiedzieć jak to było na początku???

Bilbo
@prosze

no między innymi ja też zaczynałem prawie że bez niczego. Na początku jak to na początku trzeba się wykazać i pokazać to że Ci na robocie zależy i Ci się chce, jak ja zaczynałem to ludzie mi pomogli jak czegoś nie wiedziałem czy coś, była w porządku atmosfera i w sumie wydaje mi się że ona nadal się utrzymuje

@Bilbo

atmosfera jak dla mnie to jedna z najważniejszych rzeczy właśnie ze względu na to co mówisz. Wielkie dzięki

Hank
@prosze

Jest jedna osoby przypisana do ciebie i cię szkoli na początku, więc jak czegoś nie wiem to zawsze możesz pytać, to ci pomoże

@Hank

aaa no to tym lepiej chyba ze zawsze jest ta jedna osoba do której można się zwracać nie obawiając się zawracania gitary

Domino

Jest polska wersja facebooka Lambertza czy tylko niemiecka? Bo mnie przekierowuje za każdym razem na niem

@Domino

coś tam niby jest ale nie jest prowadzona chyba ta strona przez nikogo więc w zasadzie tak jakby jej nie było ;p

Kicja
@Domino

Szkoda że nie mają strony, w obecnych czasach wydawać by się mogło że bez strony się nie istnieje a tu prosze bardzo. Ale z drugiej strony oferty idzie znaleźć, strona sklepu jest z produktami jakoś się kręci i nic nie dolega.

@Kicja

no więc właśnie, jak oferty są produkty są, to może uznali że po co im potrzebne jest coś więcej ;p

sarmatamataarmatata
@Koko

ale po niemiecku jest a po polsku już nie ma ??

@sarmatamataarmatata

a umiesz czytać co jest napisane? strona jest ale nie prowadzona, widocznie po niemiecku bardziej potrzebują

oho
@Koko

no może nie umie czytać co się czepiasz, nie każdemu się chce widocznie cały wątek przeglądnąć

@oho

Haha, z taką opinią jak oni mają to nigdy Polskiej strony na FB nie założą.

Andrzej Duda

Zaraz do Polski wjedzie Google i Microsoft ze swoją kasą, technologią i kulturą pracy. 3 miliardy zielonych mają zainwestować w Polsce obie te korpo. Będzie chyba musiał wysłać swoich" menedżerów" w proces bo zabraknie rąk do pracy. Praca jest odmóżdżająca, nie rozwojowa, nudna i wsteczna itd. Śmieszne są te ich ogłoszenia o pracę. Potrzebują inteligentnych ludzi...do czego niby?! Żeby zdusić w nich tę inteligencję i kreatywność?! (usunięte przez administratora)

butter

Tak, bo wszyscy pracownicy Lambertz przejdą do Microsofta :)) Bądźmy realistami

tay
@Andrzej Duda

Nie za bardzo rozumiem na jaki temat jest Twoja opinia, która w sumie nie jest nawet opinią, więc tym bardziej nie wiem co to tutaj robi :D

collin
@Andrzej Duda

skoro dajesz w sobie w sobie zdusić inteligencję i kreatywność, to najwyraźniej nie są one u ciebie wystarczająco silne

tay
@collin

albo nie ma tam tego wcale, czyli nie ma co zdusić :D

collin
@tay

może być i tak, nie mnie oceniać

Yo

Są przyjęcia do roboty?

Figo
@Yo

no na operatorów wiszą ogłoszenia więc coś może być, najlepiej zadzwonić i się dopytać

pytanie
@Figo

gdzie jest oferta na operatora???

@Yo

A jakie stanowisko Cię wgl interesuje, no chyba że wszystko ci jedno byle praca była

Yo
@Noddy

W sumie każdej pracy się podejme

@Yo

No to tak jak było pisane, na Rudę jest oferta na operatora, więc próbuj

Nikt
@Yo

W Katowicach na pakowacza też jeat oferta

@Nikt

A to tego akurat nie widziałem, gdzie ta oferta?

Oreo
@Noddy

też znalałem tylko na operatora a przed sekundą patrzyłem

Oreo

super dzięki za linka

info
@Oreo

musiała być, bo na Katowicach pisała dziewczyna, że za pare dni ma rozmowę o pracę właśnie na pakowacza, także 100 % aktualne

Rita
@info

a to też będę obserwować Katowice, może coś napisze czy się dostała i jak pierwsze wrażenia

info
@Rita

no myślę, że warto obserwować oba profile, ja tak robię, a zupełnie różni ludzie pisza tu i tu

byla pracownica

pozdrawiam obecnych i bylych pracownikow lambertz ruda ślaska co tam u was slychac na zakladzie???

ok
@byla pracownica

dzieki pozdrawiamy rowniez!!! wydaje mi sie ze jest wszystko ok

Piazzo
@byla pracownica

Bez rewelacji, jakoś leci :) Pozdro!

@Piazzo

to ciesze sie bardzo ze nadal niezle teskni sie czasem za praca

Piazzo
@byla pracownica

zapraszamy w takim razie do powrotu :)

@Piazzo

heh, no zobaczymy moze moze :)

Forest
@byla pracownica

i co wróciłaś do pracy? tak tylko z ciekawości pytam ;)

Mam pytanie czym zajmuje się paletowy w Rudzie Ślaskiej dzięki za info

@Nowy

układaniem towarów na paletach, transportowanie tych towarów na przenośnikach, pakowanie etykietowanie itp różnych kartonów

@Star

Ciężko jest na tym stanowisku?

@Robin

masz na myśli ciężkość pod względem fizycznym czy pod względem wykonywania obowiązków??

@Star

W zasadzie to interesują mnie obie te kwestie, więc jeśli możesz coś więcej opisać to będę wdzięczny

@Robin

łatwo i leciutko to nie ma, narobić się trzeba, ale nie ma tak, żeby się znowu zajechać totalnie

@Star

Dość ogólnikowo napisane. Czyli robota ciężka ale do wykonania rozumiem bez problemu

@Robin

no, można tak to ująć to też wiadomo, że dla każdego może to być inaczej

Basia

Mogę wiedzieć w jakich godzinach się pracuje bo wiem że po 12 h i też w weekendy i czy można pracować tylko od poniedziałku do piątku?

@Basia

Jeżeli wiesz, że pracuje się też w weekendy to chyba sobie przez się mówi, że nie ma wybrańców, którzy mogą sobie nie pracować bo im to nie pasuje, czy to nie jest logiczne?

linka
@Basia

Heh, niestety, każdy by tak chciał :D

@linka

no to trzeba sobie szukać pracy od poniedziałku do piątku, takich też nie brakuje

Basia
@hm

Dziękuję za odpowiedź. Tak się składa że pracowałam na produkcji od pon do pt a ten kto chciał więcej zarobić to pracował w czterobrygadówce. U nas można było wybrać dlatego zapytałam.

@Basia

Na pewno jest to spoko system, jednak nie każda firma widocznie może sobie na to pozwolić i potrzebuje mieć tych ludzi w pracy tak jak tutaj ;)

On

Mam pytanie co robi koza w naszym zakładzie.

prac

Mam pytanie czy są przyjęcia teraz do Rudy? Jeśli tak to przez jakie agencje pracy? Pracowałem w 2017roku przez jedną z agencji, która wygasła.

@prac

czemu chcesz przez agencję pracy, a nie bezposrednio pod lambertzem???

@pyt

nie wiem czy można, jak przyjmowałem się w 2017 to było ciężko pod Lambertz na start..

Ksw
@pyt

Powinieneś próbować dostać się jednak bezpośrednio, już mamy 2020 więc też jest trochę inaczej

@Ksw

dzięki :)

Ksw
@pyt

nie ma za co i szczerze powodzenia życzę

Sezon

Czy w Lambertzie obowiązuje jakiś lepszy sezon pracy? Tzn czy potrzeba wtedy więcej ludzi i wiadomo że będą przyjęcia?

@Sezon

tak, jak masz na myśli Rudę, to od lipca do grudnia

@rebek

A na Katowicach inaczej jest?

Tak

@rebek

A rozwiniesz i powiesz jak??

Rybek
@Sezon

może spróbuj zapytać na Katowicach, tam prędzej ktoś będzie wiedział

Maj-październik, jakoś tak

Kazek
@rebek

a to naprawdę jest rozstrzał w tych sezonach z tego co widze

@Kazek

No tak, w końcu oba zakłady specjalizują się w czymś zgoła innym, więc są pewne wynikające z tego różnice :)

Kazek
@rebek

nie no pewnie, to tylko taka luźna obserwacja, głośno myśle po prostu ;p

Oliwia

Witam chciałam się zapytać o szczegóły pracy po ile godzin się pracuje dziennie? Czy praca jest od pon-piatku czy weekendy też? Jacy są ludzie zgrani czy z góry nastawieni negatywnie? POZDRAWIAM

oreo
@Oliwia

pracuje się 7 dni w tygodniu po 12 godzin na 2 zmiany. Ludzie są w porządku nie ma jakiś dziwnych sytuacji czy coś w tym stylu, każdy wie co ma robić i się sobą zajmuje i tyle. Nie wydaje mi się żeby ktoś miał być nastawiony negatywnie no bo w sumie po co i z jakiego powodu ;p pozdrawiam również

Elemele
@oreo

Potwierdzam komentarz powyżej

Co wchodzi w socjal Lambertz?

odp

między innymi multisport :P

kevin

Sodexo (bony na święta), grusza

Nala
@kevin

jeszcze są np imprezy integracyjne zwykle w okolicach stycznia.. ale nie wiem w sumie czy to się zalicza do socjalu czy powinno być w osobnej kategorii ;ppp

kevin
@Nala

Nie no, raczej osobna kategoria. Ale fakt, że też są.

Nala
@kevin

można to zaliczyć do ogólnych dodatków, może to nie socjal, ale coś co jest a być nie musi ;d

Figa
@kevin

Co to są te bony Sodexo? Coś przydatnego?

Aria
@Figa

To są bony pieniężne do wykorzystania. W większych sklepach spożywczych przyjmują, dużo też sklepów ubraniowych itp trzeba by pytać przed zapłatą czy realizują takie bony, ale naprawdę większość to robi ;)

Figa
@Aria

O, ciekawe. Dziękuję

Aria
@Figa

Jest to spoko, bo w zasadzie wychodzi prawie na to samo jakby dostać premie pieniężną, bo tak samo możesz to wykorzystać na zakupach

Na Rude chyba są jakieś oferty pracy nie?

zorro

a i są, a co?

@zorro

a no tak się zastanawiam, że są i w razie czego można tam uderzać

twinpiks

Na Rudę najwięcej w tej chwili

@twinpiks

git, może na coś się załapię, kto wie

twinpiks

Jak nie będziesz zwlekał, to jest taka szansa, bo inaczej ktoś ci może zgarnąć sprzed nosa ;)

@twinpiks

możesz mieć sporo racji, pospieszę się

Man

(usunięte przez administratora) Od siebie dodam jeszcze, że proponuję zmienić podejście do pracy. Wiecie ilu ludzi potraciło pracę z dnia na dzień zostając bez środków do życia? OGROM! Ja się cieszę, że stoję po drugiej stronie barykady i zapieprzam do tej roboty, ale mam za co kupić chleb. Wejdźcie sobie na grupki na fb typu "szukam pracy na Śląsku" i zobaczycie ilu ludzi desperacko szuka jakiejkolwiek roboty - i to nawet menadżerowie, stanowiska biurowe, są w stanie wziąć nawet pracę na zmywaku, byle się utrzymać na powierzchni. Wszyscy mogliśmy skończyć jak oni. Dlatego ja się cieszę, że zakład nadal działa, i że praca ciągle jest. Sytuacja jest dla mnie trudna tak samo jak dla calej reszty, ale co wy myślicie, że Lambertzowi to wszystko jest na rękę? I że wszystkie decyzję są w stanie podjąć ot tak, jak za pstryknięciem palcem? Wszystkim jest ciężko, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, wszyscy się boimy, to normalne. Ale odrobina wyrozumiałości i empatii nie zaszkodzi. Nic nie osiągniemy kłócąc się i obarczać winą wzajemnie. A apele na goworku to nie jest dobry sposób na zgłaszanie jakiegoś problemu.

@Man

I znowu szantaż, a dobrze wiecie szanowna dyrekcjo że pracownik obawiając o swoje swoje zagrożenie w trakcie trwania epidemii ma prawo odmówić zleconej mu pracy bez żadnych konsekwencji ze strony pracodawcy. Więc przypominam po raz ostatni róbcie coś aby nas uchronić przed zakażeniem. Zastanawia mnie z kąt w zakładzie pojawiają się co dziennie nowe twarze obcokrajowców? Nie są nawet przeszkoleni wychodzą w rękawiczkach i rękawkach hali do WC i wracają na halę nie zmieniając ich. Na pewno przez ograniczenie produkcji na czas określony nikt pracy nie straci. Więc nie zastraszajcie już więcej ludzi bo to jest karalne.

antywirus
@Man

I jeszcze jedno skoro dyrekcja tak bardzo dba o pracowników jak tu się wypowiedziała na forum to niech zawalczy o dodatek dla pracowników w czasie trwania epidemii tak jak to robią inne zakłady pracy. Tym bardziej, że niemieckiego właściciela stać na to. Po prostu niech zrezygnuje z imprez z najsłynniejszymi osobowościami świata.

Kawi
@dezynfekcja

(usunięte przez administratora) Bo naprawdę zaczynam myśleć, że tutaj ewidentnie przejawiają się problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Wydawało mi się, że takich czynności uczą od podstawówki. A tutaj ewidentnie coś poszło nie tak. Po pierwsze jak widziałeś wcześniej (chyba że z oczami też coś źle) dyrekcja wypowiadając się na tym forum, podpisała się jako oni. Ten facet ewidentnie z tej dyrekcji nie jest, co więcej nie pisze niczego co nie ma pokrycia w rzeczywistości. Gowork ma swój regulamin, do którego się stosuje i nie ma czegoś takiego, że ktoś mówi ej usuńcie mi to, a oni mówią jasne już się robi. Gdybyś w jakikolwiek sposób zainteresował się czymś poza czubkiem własnego nosa to byś o tym wiedział. Po drugie to, że ludzie stracili prace z dnia na dzień również jest faktem, z którym trzeba się pogodzić. Bo czekają nas ciężkie czasy na rynku pracy i należy się cieszyć póki ta praca jeszcze jakaś jest. Ale lepiej obarczać winą wszystkich dookoła i wytykać palcami, bo tak jest przecież najłatwiej. Ah ta anonimowość, to chyba ona popycha do takich desperackich wypowiedzi.

@dezynfekcja

Na litość boską! Nie jestem z dyrekcji! Jestem szeregowym pracownikiem dotkniętym tą sytuacją jak każdy inny pracownik! Nikt nikogo nie zastrasza, a przynajmniej nie robię ja. Ja tylko apeluję do sumień osób, które nie przebierają w słowach i rzucają bardzo odważne komentarze (a tam gdzie kontrowersje, tam różne zdania w temacie, więc proszę mi nie wmawiać, że skoro zachowuję trzeźwy umysł i nie obrzucam nikogo winą, tylko staram się zrozumieć każdą stronę, to zaraz jestem z dyrekcji). A ty zajmij się pracą, a nie patrzeniem na ręce innym pracownikom skoro taki jesteś rozeznany w tym kiedy zmieniają rękawiczki, a kiedy nie... Poza tym, mówisz, że zastraszanie ludzi jest karalne. Wiesz co jeszcze jest karalne? Zniesławienie. Tak, tak, właśnie zniesławienie w internecie, którego większość z was pisząc w taki sposób w jaki piszecie się dopuszcza. Także to jest miecz obusieczny. Przez ograniczenie produkcji na czas określony nikt pracy nie straci? Nie byłbym taki pewien, sytuacja jest tak rozchwiana na całym rynku, że rzucanie takimi odważnymi tezami jest ryzykowne. Poza tym - na czas określony...jak w takiej sytuacji określić czas ograniczenia produkcji? Nie mamy pojęcia ile to wszystko potrwa, prognozy są różne i nie wszystkie się pokrywają, jest tylko jedna wielka niewiadoma. Ja naprawdę was rozumiem, mi też jest ciężko i też się boję, ale trzeba dostrzegać też szczęście w nieszczęściu, jeżeli chcemy zachować resztki optymizmu i zdrowego umysłu, bo inaczej to ten świat pierdyknie, ale z innego powodu niż wirus.

@Men

To z tego wynika że lepiej pozakażać ludzi byle magazyny napełnić spędem ludzi z pół świata i kilkunastu stałych, doświadczonych pracowników.Wtedy już nie trzeba będzie prosić się o zmniejszenie produkcji. Wtedy postój będzie konieczny.

@dezynfekcja

Z czego ci to wynika, bo nie rozumiem? Na pewno nie z mojej wypowiedzi.

@Man

haha ale się ktoś z biura odezwał.. ratunek zycia-Lambertz albo nic... tu się PIP i sanepid natychmiast nadaje

@ja

Nie jestem z biura do jasnej anielki, ile razy mam powtarzać. Cokolwiek się nie napisze z czym się nie zgadzacie, to wy od razu wyciągacie kartę pułapkę "a bo ty jesteś z biura". Nie nie jestem z biura, nie każdy szeregowy pracownik musi się zgadzać z tym co mówicie, to nie jest tak, że wszyscy mamy ten sam pogląd i opinię...nawet jeśli moje zdanie pokrywa się z opinią ludzi z biura, to co z tego? Co człowiek to opinia. Swoje zdanie mam i nie boję się go tu wygłaszać.

Luki
@Men

może myślą, że w jeśli sobie powymyślają na Ciebie historie, to Ty nie będziesz już chciał dyskutować i głosić tu swojej prawdy.

@Luki

Tego się nie doczekają :)

Tropiciel
@Man

Witam was w ten trudny dla wszystkich czas. Rozmawiałem z osobami które są nowe w firmie, są to osoby które cały czas są na terenie Polski. Pracowali w firmach w Piekarach, Rudzie, Tychach, na dzień dzisiejszy firmy mają postoje lub zmniejszyli produkcję. Dlatego agencje do nas je przysyłaja. Stara ekipa Ukrainy wyjechała. No Niestety my musimy pracować z nimi i się męczyć bo Osoby te nic nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć narobimy się za siebie i za nich. Co do zakazów nie stosują się wcale. Trzymcie się zdrowo.

@Tropiciel

Zawsze tak było że trzeba robić za siebie i za Ukraińców z niewielkimi wyjątkami bo zdarzały się osoby które i umiały pracować i rozumiały co się do nich mówi ale większość tz. ludzi z doskoku to olewa!

Zostaw merytoryczną opinię o Lambertz - Ruda Śląska

• Jak się pracuje w Lambertz?

Zobacz opinie na temat firmy Lambertz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 109.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lambertz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 18 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Lambertz