Luxoft Poland Sp. z o.o.

Opinie o Luxoft Poland Sp. z o.o.

Mam pytanie o pracę zdalną. Czy istnieją już jakieś plany co do modelu pracy po pandemii? Czy jednak pytanie zbyt ogólne i wszystko będzie się rozgrywało na poziomie działów?

Niedawno brałem udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko związane z IT. Po mailowym opisaniu mojego doświadczenia i rozwiązaniu kilku zadań zostałem zaproszony na rozmowę, na której dowiedziałem się więcej o firmie i stanowisku. Miała odbyć się kolejna rozmowa, tym razem techniczna. Niestety termin był trzykrotnie przekładany z powodu czyjejś nieobecności lub problemów technicznych. Ostatecznie nie udało się znaleźć dla mnie czasu i od miesiąca nie dostałem żadnej informacji, co oczywiście uznałem za koniec mojej rekrutacji.

Luxoft Poland is a great place to develop your work career. Through the 3 years of my work I managed to cooperate with people from all over the world, get to know many business and projects and gain a lot of important knowledge and experience. I could develop my skills using training center in order to build my career path. On my position I had very good range of individual decisions and possibility to develop my own project. Also, my recruitment at Luxoft was one of the best I had so far. I ca also highly recommend a good package of benefits.

RBP

Pracuję w tej firmie ponad 5 lat. Na pewno można się tutaj wiele nauczyć, bardzo cenię to miejsce za stabilność. W czasie COVID nie było zwolnień. Dodatkowo jest duża możliwość pracy zdalnej.

@RBP

Serdecznie dziękujemy za miłe słowa i wspólne pięć lat! Mimo sytuacji związanej z pandemią, dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników miał poczucie stabilności zawodowej i otrzymywał realne wsparcie od firmy i przełożonych. W Luxoft zawsze stawiamy na rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Jest to możliwe m.in. dzięki funkcjonowaniu Luxoft Training Center – wydzielonej komórki, która odpowiada za bogatą ofertę szkoleniową.

natan
@RBP

Oczywiście, że były zwolnienia, całe BO im się posypało i to w fatalnym stylu

Co to jest BO?

@pracownik

backoffice. może i Wy, developerzy macie fajnie w Luxofcie, ale backoffice jest traktowane jak numerek w excelu, ewentualnie COST CENTER jak to lubili nazywać, nie ludzie. Rekrutacje zwolnili z dnia na dzień, w tak fatalnym, chamskim stylu, że nigdy moja stopa nie postanie w tej nieetycznej firmie

@@natan

ja jestem z backoffice tez akurat :) są faktycznie słabsze chwile, ale generalnie jestem zadowolona całkiem :) ale fakt że trafić można słabo, tak jak wszędzie pewnie...

@@natan

Dziękujemy za opinię, jednak jej nie podzielamy. Każdy pracownik, niezależnie od działu w ktorym pracuje, jest traktowany z szacunkiem i z zachowaniem wszelkich praw pracowniczych. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby nasi pracownicy czuli sie zaopiekowni, niezależnie od sytuacji. O tym, że nasze starania przynoszą efekty, może świadczyć fakt, że nasi byli pracownicy do nas wracają – nie tylko do działu rekrutacji, ale również innych.

Account Manager

Rekrutacja miała bardzo dużo kroków, wiele z nich mogło być przeprowadzonych przez jedną osobę nie przedłużając procesu. Najpierw napisał do mnie rekruter na LinkedIn z informacją o stanowisku gdzie przedstawione były wszystkie obowiązki, zadania i oczekiwania. Później gten sam rekruter zadzwonił jeszcze raz tłumacząc to samo co w ogłoszeniu. Później zadzwonił kolejny rekruter spytać o oczekiwania finansowe i sprawdzić moją znajomość angielskiego. Kolejno miałam rozmowę z managerem, który również tłumaczyć obowiązki na stanowisku i znowu pytał o oczekiwania finansowe i ostatnia rozmowa była ze wspomnianym managerem i jeszcze jedną osobą odnośnie pytań technicznych.

- Oczekiwania finansowe (3 razy) - Okres wypowiedzenia - Opisanie obecnie pełnionego stanowiska i obowiązków - Wymarzona praca

m1n1mal1st

Na jakie zarobki moge liczyc przy 2 letnim doswiadczeniu w testowaniu (1 rok manual tester, 1 rok automatyczny tester). I jak firma pomaga rozwijac sie?

@m1n1mal1st

W Luxoft oferujemy stawki rynkowe, a do warunków zatrudnienia każdego pracownika podchodzimy indywidualnie, zatem na zadane pytanie nie da się odpowiedzieć uniwersalnie. Serdecznie zachęcamy do aplikowania na interesujące Pana oferty na stronie career.luxoft.com. Posiadamy cały katalog szkoleń, oferowany przez nasz dedykowany dział szkoleń – Luxoft Training Centre. Są to zarówno szkolenia wewnętrzne jak i komercyjne/zewnętrzne, a system szkoleniowy jest wysoko oceniany przez pracowników w corocznych badaniach satysfakcji. Oprócz tego istnieje szereg programów rozwoju osobistego (kompetencje miękkie, managerskie i in.), a każdy pracownik ma ustalany indywidualny plan rozwoju.

@mariola
@m1n1mal1st

Nie dowiesz się, bo firma nie ujawnia widełek. Byłam na rozmowie na QA. Nawet na rozmowie nikt ci nie powie ile mozesz zarobic. Jak przejdziesz cały, wieloetapowy proces to sie dowiesz przy ofertowaniu. Taki standard i szacunek.

Bartek

W Luxofcie miałem swoją najgorszą rozmowę techniczą w życiu, nigdy nie spotkałem się z takim chamstwem, buractwem i brakiem szacunku w stosunku do kandydata. Osoba, która mnie sprawdzała była totalnie nieprzygotowana, zadając mi pytana skakała  między rózne środowiska, wpierw pytanie o asemblera, potem coś o machine learning, następnie troszkę o C++, potem jakaś struktura danych a potem jeszcze coś o procesorze, a była to rozmowa na zwykłego interna, rozbieżność była ogromna, dało się zauważyc, że nie był to żaden przemyślany schemat, tylko chaos i brak przygotowania. Chłop był tak bardzo nieprzygotowany, że musiałem mu podpowiadać z czego może mnie przepytać, dobra firma. Nie wiem co trzeba mieć w głowie, aby do kandydata mówić, coś takiego "No, nie znaleźliśmy twojej wiedzy z X" i do tego szczerzyć zęby, albo pod koniec rozmowy mówić, że ma się mocniejszych studentów po inżynieryjce i się śmiać. Po takich słowach programisty z 22 letnim doświadczeniem, który mnie rekrutował -"Nie wiem co mam Ci powiedzieć", albo "Nie wiem o co mogę się jeszcze Ciebie spytać" będe unikał firmy Luxoftu i zawsze będe pamiętał, że najgorsze rozmowy techniczne to w Luxofcie.

natan
@Bartek

hehehe klasyk, większość rekrutacji w Luxofcie tak wygląda

@Bartek

Panie Bartku - dziękujemy za pańską opinię i podzielenie się swoją perspektywą. Każda wiadomość zwrotna od kandydatów jest dla nas ważna i każdą analizujemy. Wysoka jakość naszego procesu rekrutacji i wszelkie doświadczenia kandydata są dla nas istotne, a udoskonalanie tego procesu traktujemy jako stały priorytet. Jakiś czas temu wprowadziliśmy do niego zautomatyzowaną prośbę o feedback, którą każdy kandydat otrzymuje po rozmowie, celem wyłapania wszelkich kwestii wymagających naszej pilnej uwagi, i reakcji. Zachęcamy do skorzystania z tej opcji. Oczywiście możliwy jest też bezpośredni kontakt, jeśli taki Pan preferuje. Wówczas prosimy o mail na adres recruit.me@luxoft.com i będziemy bardzo wdzięczni gdyby chciał Pan podzielić się szczegółami tej sytuacji; a zwłaszcza jeśli czuje się Pan potraktowany w sposób pozbawiony szacunku. Ze swojej strony szczerze przepraszamy i mamy nadzieję, że będziemy w stanie wyjaśnić co się de facto stało oraz ustalić jak możemy to naprawić.

@natan

Panie Natanie, trudno nam się zgodzić z tym komentarzem, jako że na bieżąco mierzymy zadowolenie wszystkich kandydatów z przebiegu całego procesu rekrutacji w Luxoft, a odbywają się ich dziesiątki każdego miesiąca. Podobnie - bardzo prosimy o przesłanie maila na adres recruit.me@luxoft.com i podzielenie się, choćby krótko, szczegółami swojego doświadczenia z konkretnego procesu rekrutacyjnego. Będziemy zobowiązani za przekazanie jak największej liczby informacji, abyśmy mogli zbadać sytuację, z której jest pan niezadowolony.

@natan
@Luxoft Poland Sp. z o.o.

bardzo proszę, bez korporacyjnej ściemy do mnie, uruchomiliście wszystkie siły marketingu, zapłaciliście goworkowi, zeby negatywne opinie spadały na dół bo właśnie się zorientowaliście, ze opinia o Was w Polsce jest fatalna. ja u Was pracowałem w BO, widziałem "rekrutacje od kuchni". gdybym miał spisać liczbe patologii w procesie, a szczególnie w podejściu do człowieka - nie starczyłoby mi życia. jest jedno wyjście - po prostu z Wami nie współpracować.

MSD

Otwartość organizacji na różnorodność, możliwość rozwoju, naprawdę mocne wsparcie ludzi z zespołu, poczucie stabilności w ciężkich czasach, ciekawe, innowacyjne projekty - to co mogę napisać o Luxofcie po ponad roku pracy. Zadań jest dużo, ale są one rozwojowe i róźnorodne. Naprawdę polecam dołączenie do nas, można się bardzo dużo nauczyć (ciągle rekrutujemy i to na mnóstwo różnych stanowisk)

@MSD

Bardzo dziękujemy za wpis. W Luxoft cenimy miłą atmosferę pracy oraz wzajemne wsparcie i szacunek, które prowadzą do długofalowego rozwoju pracownika. Stawiamy na różnorodność, innowacyjność i kreatywność – dzięki połączeniu tych elementów możemy rozwijać angażujące projekty z zakresu IoT, Computer Vision, Deep Learning czy Blockchain. Dziękujemy za Pani/Pana rekomendację dla przyszłych kandydatów. To bardzo cenne! Przy okazji, pragniemy podkreślić, że obecnie wszystkie procesy rekrutacyjne odbywają się zdalnie. :)

S15
@MSD

A zrobiliście już porządek w oddziale Wrocławskim czy dalej przyjęcia po kolesiosku, a jak HR podrzucają odpowiedniego kandydata(ale z poza układu) to się nie przekazuje kandydatury do klienta a odpowiada że wybraliśmy już kogoś innego????Zrobiliście już porządek z tym czy dalej udajecie że w wszystko w porzadku? Mała wskazówka przjzec profile i dokumenty aplikacyjne kandydatów zostatniego roku i którzy dostali zatrudnienie zapytać o co niektórych managerów pmo na jakiej podstawie przyjęli np osobę X a dlaczego odrzucili osobę Y mająca dużo większe kompetencje. Jeśli Pani czy pan manager nie będzie potrafił rzeczowo uzasadnić to zapytać dlaczego działa na niekorzyść Luxoftu a urządzane firmie prywate Proste proste tylko lepiej udawać że wszystko jest OK.

Oburzony
@MSD

A dlaczego moja rekrutacja została przerwana w środku i bez przyczyny po bardzo dobrym feedbacku od managera po 1wszym etapie.??????????Co się stało międzyczasie moje wykształcenie lub doświadczenie się prz z jeden dzień zmieniło?Czy rekruterka która prowadziła moja rekrutację zaczęła urządzać prywatę?

Justyna

Do firmy dołączyłam poand 3 lata temu. Nadal w niej pracuje, co dla mnie oznacza, że spełniła moje oczekiwania :) Ludzie są przyjacielscy, projekty ciekawe, a możliwości rozwoju konkretnie sprecyzowane. Dzięki międzynarodowemu środowisku praca jest dynamiczna i ciekawa, i przy okazji mogę się wiele nauczyć od innych członków zespołu

Zaintersowana

Witam, Mam pytanie odnośnie pracy zdalnej. Czy można kandydować na stanowisko mieszkając aktualnie poza Polską?

@Zaintersowana

Witaj, jak najbardziej :). Zachęcamy do aplikowania na stanowiska w Luxoft Poland także specjalistów mieszkających w tym momencie w innych krajach. W przypadku wspólnej decyzji o podjęciu współpracy, oferujemy nowozatrudnionym pracownikom pełen pakiet pomocy w relokacji do Polski, wraz z ich partnerami czy rodzinami. Luxoft mamy do tego celu dedykowany dział relokacji. Niemniej zatrudnienie przez Luxoft Poland na umowę o pracę, także w formie pracy zdalnej, zakłada obecność pracownika w Polsce.

Czy w Luxoft Poland Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Tak, owszem. Korzystamy głównie z bogatej oferty własnego działu szkoleniowego (Luxoft Training); w tym zakresie współpracujemy z dużą grupą ekspertów zarówno w obszarach technicznych, jak i tzw. soft skills. Niemniej jak najbardziej - korzystamy też ze szkoleń zewnętrznych czy certyfikacji, które organizowane są w zależności od konkretnych potrzeb danego zespołu czy projektu.

Dorpis

Luxoft Poland is definitely one of the best employers on the Polish market. I am fully satisfied with growth opportunities, financial and another benefits like private insurance, car leasing, multisport etc.

@Dorpis

Thank you very much for your appreciation! We keep on striving to make our employees satisfied :)

Tomasz

Byłem przypytywany przez jakiegoś rekrutera, który z dziedziny w której pracuje 7lat ocenił mnie że znam się mało. Z dziedziny gdzie nie znam się nic bo nic w tym nie robiłem ocenił mnie że znam się średnio. Generalnie szkoda czasu na rozmowy.

@Tomasz

Dziękujemy za opinię. Podnoszenie jakości naszego procesu rekrutacji to dla nas niekończący się projekt, gdzie każda wiadomość zwrotna od kandydatów jest dla nas ważna. Dlatego też kilka miesięcy temu wprowadziliśmy do naszego procesu zautomatyzowaną prośbę o feedback, którą kandydat otrzymuje po każdej rozmowie, celem wyłapania i naprawienia właśnie tego typu problemów. Jeśli jednak woli Pan bardziej bezpośredni kontakt będziemy bardzo wdzięczni za mail na adres recruit.me@luxoft.com, gdyby chciał Pan szerzej podzielić się szczegółami tej sytuacji, a zwłaszcza jeśli czuje się Pan oceniony niezasadnie. Ze swojej strony szczerze przepraszamy i mamy nadzieję, że będziemy w stanie wyjaśnić co się właściwie stało i ustalić jak możemy to naprawić.

Klaudia

Luxoft is one of the most diverse, driven and successful companies I work for. This company is willing to train and help you advance in your career quickly. If You want to start career in IT sector I recommend to start with Luxoft.

@Klaudia

Thank you for your reference! :) Professional development and expanding the knowledge of the employee is our priority Luxoft Training Center department offers numerous courses conducted by qualified trainers, foreign languages classes with native speakers and self-learning (access 24/7 to the library with e-learning materials). We believe that every employee can achieve their professional goals. At Luxoft we make every effort to provide support to our employees to help them grow on their career path. We are glad you are satisfied with working with us and we wish you every success! :)

TorpedaAbsolutna
@Klaudia

No jak widzę te komentarze pisane przez HR to trochę się boję CVkę wysyłać i chyba zrezygnuje.

Klaudia

Luxoft is one of the most diverse, driven and successful companies I have worked for. This company is willing to train and help you advance in your career quickly. If You want to start career in IT sector I recommend to start with Luxoft.

HRemployee

Luxoft is really good place to start working in IT sector. During all my career I have received a lot of knowledge and practical experience. Team is very nice, benefits are good. I would recommend company if somebody is not sure.

@HRemployee

Many thanks for your opinion! With focus on our Diversity&Inclusion strategy, at Luxoft we are building the community based on knowledge and experience sharing. We are very happy that you appreciate Luxoft benefit programme, which includes both trainings and perks, such as private medical care package, MyBenefit Cafeteria programme, where you can choose your preferred options from hundreds of proposals, or our BeLux employee discount programme.

Hej! W Luxoft pracowałem jako tester dla klienta z branży automotive. Do firmy trafiłem z niespełna dwuletnim doświadczeniem i szybko zacząłem być traktowany jako regular. Co na plus? Na pewno szansa na fajny rozwój przez prace z dużymi graczami z różnych branż – od finansowej po healthcare. Można się sporo nauczyć – i w teamie projektowym i po godzinach w selflearningu na SkillSofcie i Safari Books. Może zarobki mogłyby być trochę większe, ale i tak było całkiem przyzwoicie – patrząc po tym co proponowano mi gdzie indziej. Teraz działam jako freelancer, ale fajnie wspominam pracę w tej firmie.

Serdecznie dziękujemy Panu za podzielenie się swoimi wrażeniami! Mamy nadzieję, że czas spędzony w Luxoft Poland pozostaje dla Pana cennym doświadczeniem zawodowym. Miło nam, że zwrócił Pan uwagę na wielość branż i firm, z którymi współpracujemy. Działamy bowiem zarówno z największymi graczami, takimi jak UBS, BMW, AMD czy Sabre, jak i budującymi swoją rozpoznawalność firmami z branży fintech. Cieszymy się również, że docenia Pan możliwości rozwoju płynące zarówno z codziennej pracy projektowej, jak i oferty proponowanej przez Luxoft Training Center. Życzymy wielu dalszych sukcesów zawodowych! :)

anna

The company is for sure one of the biggest players on the market. It competes with other companies in many different areas: salary levels, benefits, trainings offer, events, atmosphere, variety of projects. If you do your work good you are being recognized. Moreover, there are many ways of developing yourself: mentoring program, a lot of trainings, many different events happening in the company that you can participate in.

@anna

Thanks a lot for your feedback! Luxoft puts a great emphasis on good vibes at work, an acknowledgment for our employees and their job satisfaction. We realize that a fulfilled employee is the one who is fairly rewarded, appreciated for his/her achievements and who has an opportunity to participate in interesting projects. For those who want to prove themselves in new challenges within our organisation, we offer the Internal Mobility programme, that enables the change of the position, the project or the location. What’s more, we organize lots of events and competitions and support organization of after-hours activities to keep good relations within the company. Last but not least, by running Luxoft Training Center, we care for the ongoing development of the employees at all levels. We are glad you are satisfied with working with us and hope that this will remain so for the years to come!

Employee95

Open, multicultural workplace, flexible approach to the employee, openness to junior support. This is my six months in Luxoft in a nutshell ☺

@Employee95

Many thanks for your comment! At Luxoft we enjoy diversity and different ways of thinking. A friendly atmosphere and support dedicated to the new employees are among our priorities. We encourage you to take advantage of professional and language training courses offered by Luxoft Training Center and wish you much many successes! :)

Pracownik GD

Choć mowi się że sytuacja na rynku IT jest doskonała mimo koronawirusa, to moim zdaniem to nie jest tak. Mam sporo znajomych, którzy w ostatnim czasie musieli szukac nowej pracy. Praca w Luxoft na pewno daje mi w tej chwili poczucie bezpieczeństwa bo stały zarobek i projekty cały czas sie kręcą. Niby nic wielkiego ale w obecnej sytuacji to dość ważne.

@Pracownik GD

Serdecznie dziękujemy za komentarz! Luxoft dba o to, aby wszyscy pracownicy, pomimo trudnego okresu, czuli się bezpiecznie i stabilnie na swoich stanowiskach. W czasie pandemii stawiamy na pracę zdalną. Nasze biura pozostają jednak otwarte dla chętnych, którzy nie zawsze mają odpowiednie warunki do pracy z domu lub po prostu chcą zmienić otoczenie. Wierzymy, że dobre samopoczucie przekłada się na świetne wyniki! :)

Tatiana

Working in Luxoft for a few years and received a lot of experience working with different projects. It is large international company that helped me to grow as a Senior specialist in my area. It is also very flexible company with good atmosphere and big package of trainings, also for admin employees.

@Tatiana

Thank you! :). At Luxoft we pay attention to satisfaction of our employees and help them acquire new skills and achieve their goals. The personal and professional development of employees is supported by Luxoft Training Center - a dedicated department, with over 200 instructor-led trainings and 24/7 access to the Luxoft Library, with thousands of e-courses, e-books and videos. Senior employees can also benefit from a mentoring program or dedicated managerial trainings.

Zostaw merytoryczną opinię o Luxoft Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Luxoft Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 255.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 202, z czego 165 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Luxoft Poland Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Luxoft Poland Sp. z o.o.