Opinie o Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Wałbrzych

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników samochodowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Wałbrzych

A

Ja pracowałem na nowej hali TNGA i nie polecam. Tutaj są dwa standardy traktowania ludzi: pierwszy to znajomi i rodzina starych pracowników, a drugi to cała reszta. Jak wiadomo pomoc otrzymują znajomi, a resztę mają w (usunięte przez administratora) Jak napiszesz jakiś kaizen to często jest negowany i nie otrzymujesz pomocy w jego realizacji, abyś za dużo punktów nie miał, bo przecież rodzinkę i znajomych trzeba posadowić na odpowiednich funkcjach. Później taka osoba, która nie ma żadnych umiejętności zarządzania ludźmi ( jest niegrzeczna, frustruje się szybko, nie umie motywować, jak komuś coś nie pójdzie to śmieje się za plecami z niej itp.) ale ma dużo kaizenów, które nie zawsze należą do niej, więc robią z niego team leadera. Nie polecam!!!

@A

Niestety to fakt. Najlepiej sprawdzają się osoby wchodzący w (usunięte przez administratora) Przykładem była sytuacja na obróbce głowicy. Osoba która nigdy nie pracowała na linii 1.5 prowadziła instruktaż.

Nana
@A

I tu ,strzeliłeś w sedno sprawy. Święta prawda. I po co zatrudniają nowych , żeby ich zwolnić. Iczy się znajomość, a z ciebie głupka robią. Kierowników produkcji , nowch nie interesują. Liczy się produkcja oraz żarcie na stołówce. Tam traktują wszystkich odgórnie. Nie liczy się doświadczenie, umiejętności , zawód wykonywany. Na produkcji jesteś mięsem armatnim.

Ula pracownica
@A

Jest faktyczny podział pracowników produkcji nie uwzględniając twoje wykształcenie , wiedzę.. Przy podwyżkach jest podział t.j.: pracownik stały ( koleś), pracownik z pod firmy, który dzielimy na pracownika , który pracował na produkcji oraz pracownik nigdy nie pracujący na produkcji. Inne są tam podwyżki, firma pod firma.

bella
@A

Nie chce się pracować, tylko szuka sie momentów na telefoniki - taka jest prawda, a potem oburzenie i obraza. Pracować, a nie (usunięte przez administratora)się, to wszystko będzie git!

Triki
@bella

Ha,ha,ha, za tą jałmużnę to tacy jak ty mogą tam sobie ręce zrywać , powodzenia ;-)

Ghw
@A

Ciekawe? Ale jeżeli prawdziwe to czemu siedziałeś cicho a tu anonimy piszesz, masz dowody? To daj, napisz jakie . Takie rzeczy są karane i jeżeli to fakt to kara będzie

w

Praca wygląda tak że pracujecie półtora roku przez podfirmę a po tym okresie wymieniają Was na nowych pracowników z podfirmy. Taką mają politykę. Pracowałem półtora roku, zaliczone wszystkie stanowiska , zero chorobowego ,dużo kaizenów, nadgodzin nigdy nie odmówiłem wszystko ok z mojej strony i podziękowali bo dłużej przez podfirmę nie mogę pracować, muszą mnie wymienić na nowego. Jeśli myślicie o stałej pracy to niestety nie Toyota. A jeśli chodzi o samą pracę to jak to na linii, każdy ruch wyliczony co do sekundy, brygadziści mają swoich ulubieńców reszta jest traktowana z poczuciem że są gorsi. Toyota naprawdę jest przereklamowana. Pracuję już w innej firmie na strefie i naprawdę jest lepiej, zarobki też nie gorsze. No nie mogę polecić tej firmy przykro mi jeśli nastawiliście się inaczej

Szymon1000
@w

W jakiej firmie Pan teraz pracuje jeśli można wiedzieć? Szukam pracy na strefie i zastanawiam sie gdzie najlepiej aplikować. Pozdrawiam :)

Zz
@w

Widzę że polityka Toyoty się nie zmienia. Wycisnąć z pracownika ( przez pod firme zatrudnionego) na 18 miesięcy wszystko co można, oszczędzając tym samym pracowników stałych Toyoty. Obiecanki, kłamanie - staraj się a będzie dobrze, dostaniesz umowę. Jeżeli ktoś chce poczuć się jak śmieć , człowiek drugiej kategorii to zapraszam do Toyoty. A ludziom którzy szukają pracy stałej z całego serca nie polecam.

Czy to prawda że w 2025 zamykają Toyotę w Wałbrzychu?

Kajoj

Witam. Mam pytanie odnośnie pracy na stanowisku Młodszy technik utrzymania ruchu?. Interesuje mnie kształcenie umiejętności w tym kierunku. Czy Toyota to odpowiednia firma w której nabiorę spokojnie doświadczenia? Jak w ogóle wygląda praca w toyocie na ur. Będę wdzięczny za realnie przedstawiająca opinie osoby która może już pracowała lub pracuje na tym stanowisku . Dziękuję

Damian
@Kajoj

Szefa wie gdzie jego miejsce :)

Urszula
@Damian

czyje miejsce masz teraz na myśli? chodzi o to konkretne stanowisko? napiszesz dlaczego? co z nim nie tak?

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Pracownik Produkcji w dziale Logistyki Wewnętrznej? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
BrainImplant

W jak ,że tolerancyjnej i rodzinnej toyotcie życzę korporacyjnych świąt.

RajNaZiemi

Według przełożonych warunki iście sanatoryjne. Leżenie ,siedzenie i czasem praca. Zarobki też podobne do emeryckich,to już potwierdzone wyplatą . Taki trochę Ciechocinek , ludzie uciekają tylko dlatego że od leżenia bolą ich już plecy.

@RajNaZiemi

Hahahahahahq komentarz miesiąca bez kitu.Zapomniales jeszcze dodać że w tej super sprzyjającej pracownikowi firmie masz dodatkowa przerwę 15 minut.Do tego są miejsca odkładcze na miotle i szufelkę na przykład albo wspaniała możliwość wdychania i delektowania się mgła olejowa ,dzięki temu cera jest bardziej nawilzona:).

@były pracownik

Ponieważ to już luksusy o których aż nie śmiałem wspominać :-)))

RajNaZiemi

Aż dziw bierze że takie "cudo" ma opinię wyzyskiwacza wśród ludzi,lekarzy i każdego kogo by człowiek o nich zapytał ha,ha,ha.......

Migot
@RajNaZiemi

Dlaczego zgadzasz się z tą opinią? Bo to prawda

Szymon Jan Kuczkowski

Dlaczego u diabła jezdziliscie za mną nawet do Dziwnowa i to dwa lata pod rząd ? Przecież już nawet tutaj ludzie wiedzą ,że jesteście terrorystami... Proszę o nie usuwanie tego komentarza ponieważ to prawda i zbieram dowody aby udowodnić jaka politykę wobec pracowników i byłych pracowników prowadzi jak ,że wspaniała i rodzinna TMMP w w Wałbrzychu a dokładniej to ich biuro i żołnierze.

@Szymon Jan Kuczkowski

O chłopie ale się odkleiłes nieźle masakra hahaha.

@były pracownik

Usuwają co chwile, a to nie dobre i przekupne (usunięte przez administratora). Rok pracowałem i psychika trochę zaszwankowała ale w mbmpl mnie poskładali :*

@Zadyma

Jak zaszwankowala ?Kazali ci robić kaizeny z niczego czy musiałeś za dużo robić yoshi?A może nie wdrożyłeś w domu w loduwce systemu iso?Hahahha.Beka z tej firmy nie powiem ryja ludziom głowę,ja prawie 6 lat na odlewni i podziękowałem bo zielony mnie chciał dojechać ale się nie dałem.Tomek to ty?

Szymon jan Kuczkowski
@były pracownik

Przypadkiem wylądowałem na zabawie z Hr'em bo co zrobię ,że z byłą żoną lubiłem się pobawić... o tamtego momentu obiekt pod obserwacją i uwierz mi nie tylko. Dzięki Bogu to już przeszłość

Zadyma

Dlaczego tmmp wspiera budowy placów zabaw ? Bo zapracowani i przemęczeni pracownicy nie mają czasu i siły się z nimi bawić hehehe

Produkt

Miałam (nie) przyjemność zobaczyć zakład od środka,pracowałam tam chwilę. Powiem tak, przerwy co 2 godziny, co dwie godziny zmiana stanowiska pracy. Niby wszystko fajnie ale czułam się jak robot, albo jak małpa w cyrku. Co chwilę melodyjki jak z najbardziej dobijających, koszmarnych zabawek dla dzieci, nie idzie tego sobie w głowie wyłączyć (inni ludzie ponoć już przyzwyczajeni), czułam się jak w otwartym wielkim psychiatryku. Nigdy więcej, za żadne pieniądze po prostu dramat

Wisiek
@Produkt

To prawda, te melodyjki to istny dramat. Ciężko to wytrzymać.

Pani z zewnątrz
@Produkt

Prawda, melodyjki są straszne. Zwłaszcza irytowały w okresie świątecznym. Ale z czasem serio człowiek się przyzwyczaja. Co innego zapach. Nie idzie się przyzwyczaić do tego, że wracasz do domu w piątek po południu a nadal walisz produkcją w poniedziałek rano.

@Produkt

(usunięte przez administratora) Dorabiają do tej kloaki kolorowy pijar i cukierkowy przekaz rusza w świat. Jego realny smród poczujesz dopiero wtedy gdy podejmiesz pracę w tej "firmie" . O dziwo co niektórzy albo lubią być traktowani jak potocznie mówiąc nic albo są w pewien sposób zastraszeni co niestety jest tu obecne na porządku dziennym .

SantaKlucha

Święta to szczególny czas w TMMP. Kończą się umowy i odpadną kolejni ludzie. Toyota nie zwalnia, toyota nie przedłuża umowy... Kogo tym razem nie zwolnicie za dobre wykonywanie swoich obowiązków i uczciwą pracę. Kto tym razem się nie spodobał nie wszedł w te wasze korpogierki ? Z okazji nadchodzących Świąt życzę wam byście tam zostali. Yakuza to styl życia, corolla to sposób myślenia. Wasze uluboone słowo 6 grudnia to nie Mikołoaj. Ono zaczyna się na F a kończy na R. Rozwiąż rebus. Zrób to sprytnie.

@SantaKlucha

Co prawda to prawda. Oni są cudowna wspaniała firma to nie oni zwalniają, to nie oni obiecują (usunięte przez administratora) a dostaniesz umowę - Toyota nie polecam nikomu. Zjeby !!!

@SantaKlucha

Słowo (usunięte przez administratora) - co wygrałem umowę w firmie Toyota. Nie dziękuję bardzo nie jestem Fra....

Salomon

Firma nie ciekawa , znęcanie się na porządku dziennym, niektórych specjalnie przyjmują żeby się poznęcać i ich bić, stoją za tym Polscy inżynierowie, szczególnie nienawidzą humanistów mają ich za komunistów i zachęcają roboli do bicia humanistów, porachunki jak w mafii, tylko dowalić robolowi to ich podnieca i zwalnianie, wprowadzona jest przez inżynierów atmosfera strachu.

@Salomon

Tak Panie M dokładnie

mario

A mnie ta praca na produkcji daje szansę na normalną robotę i mozliwość ułożenia życia i zapewnienie bytu rodzinie tyle dla mnie się liczy. Jest praca/pensja jestem tam. Wyjątkowo fair się zachowali jak covid się pojawił trzeba to docenić. Póki moge fajnie zarabiać będę tam na produkcji.

Nigdy więcej Toyota!
@mario

Haha bardzo fair ze tym ktorym nie udalo sie przejść na firme z powodu gruplidera który wybierał sobie osoby zostali zwolnieni po 18msc pracy!! Faktycznie stabilność zyciowa?!! Nie polecam. Strzeżcie sie tego syfu! Jak nie umiesz lizac d to zapomnij o przejeciu na firme!! Pracują tam po paręnaście lat i w (usunięte przez administratora) H sie przewraca!!! Mysla ze maja niebieska lub zielona czapke to maja wladze i mogą pomiatać takim mlodszym pracownikiem produkcji. Jak ktos ma swoje zdanie i sobie nie pozwoli to nie ma dla niego tam miejsca. Zazdrosni zawistni zakompleksieni ludzie!! Niebieska czapke maja a nawet nie wiedza co produkuje linia. Jedna wielka klika.

Tadek
@mario

Zatrzmali tylko pracowników Toyoty , reszta dostała buta. I czekali do samego końca kiedy ruszy rządowa dotacja,wtedy zarządzili postój więc chyba nie ma co się podniecać.

Afro
@Nigdy więcej Toyota!

Prawda. Mistrzowie produkcji to polska nazwa niebieskiego. Sami się nakręcają na jakieś bzdety z tymi nazwami -gruplider hahahaha. Trzeba faktyczni (usunięte przez administratora) lizać . Bo i tak tam rządzą polacy. Jest przysłowie Polaka Polaka (usunięte przez administratora). Możesz pracować i pisać bzdetne kaizeny, tpm- ki i coś tam , będziesz chory dwa tygodnie w ciągu roku i po robocie, lub coś innego wymyślą, np . nie wydajny, nie produkcyjny, za wolny itd.

As
@mario

Ja kiedyś też na to liczyłem i się przeliczyłem. Zwolnili mniez pod firmy. Tu trzeba mieć jakieś znajomości.

Krzychu
@mario

"Jest praca, pensja jest tam" Buuuuuuha,ha,ha......No to rzeczywiście łaska że pensje dają , no i zaomniałeś dodać że tylko krzyczą a nie biją łaskawcy , dla ciebie to również powinien być atut ha,ha,ha........

@Nigdy więcej Toyota!

W końcu, cała prawda o toyotcie :*

Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. prowadzi rekrutacje w miejscowości Wałbrzych. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków zatrudnienia?

Zadyma

Spodziewaj się ,że Cię wykorzystają i zwolnią.

Pracując jako Pracownik Produkcji średnie płace kształtują się na poziomie 4300 PLN. A jak płacą w firmie Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.?

Tomasz Król

Tak 4300 brutto. W Toyocie płace kształtują się na podobnym poziomie.

Zadyma

Praca w toyotcie to pasja a nie zarobki. Tutaj się po prostu jest częścią japońskiej rodziny. Trzeba nie mieć honoru ,że by w toyotcie rozmawiać o pieniądzach w toyotcie rozmawia się tylko o pracy i tylko pracuje a jak się nie pracuje to przynajmniej się myśli o pracy. HONOR ludzi pracy i szacunek Japonii ponad wszystko. Nie zawstydź ich więcej bo nie dostaniesz sushi.

Krzysztof Domagalski

Witam,zamierzam aplikować do TMMP Wałbrzych ale kilku znajomych twierdzi że szkoda marnować czasu ponieważ firma ma układ z agencjami pracy i ciśnie pracownika maksymalnie na tymczasowych umowach przez 18 miesięcy a później nawet jeśli przejdziesz pod Toyotę to ponownie ustawowe 33 miesiące i nie daj Bóg zachorować w tym czasie bo wyrzucą jak psa. Ktoś w temacie może się wypowiedzieć bo sumując to wszystko to jednak kilka lat więc szkoda byłoby marnować czas?

Krzysztof Domagalski

Czyli wychodzi na to że te ich wszystkie reklamowe spoty i opowieści rekrutacyjne to pic na wodę a firma w rzeczywistości to zwykły badziew?

Xyz
@Krzysztof Domagalski

Nie polecam szkoda twojego czasu na pracę tutaj, obóz pracy pracuje rok ale się zwalniam bo szkoda słów co tam się odwala. Robia z pracowników to samo co rzad z obywateli...

@Krzysztof Domagalski

Nie marnuj czasu , chyba że chcesz być wykorzystany przez firmę. A potem wyrzucony na zbity (usunięte przez administratora). Możesz (usunięte przez administratora) , nie chorować i tak dostaniesz kopa. Szacunek ludzi - (usunięte przez administratora), gnoja ludzi na maxa.

@Mk

Racja,śmieciowe umowy , śmieciowa firma , śmieciowa praca w TMMP WAŁBRZYCH .

Katarzyna
@Piotr

śmieciowe umowy tutaj to umowa zlecenie ? o tym piszesz?

@Katarzyna

Umowy o pracę ale tymczasowe,przedłużane przez lata lub nie przedłużane z byle powodu. System wykorzystujący taki swoisty szantaż i destabilizujący prywatne życie pracownika.

Tt
@Krzysztof Domagalski

To jest sama prawda, wycisną ciebie jak cytryna. A potem kopa w (usunięte przez administratora) Chyba że masz znajomości i plecy. Nie warto zawracać sobie nimi uwagi. Szacunek człowieka ???????? zero szacunku.

Yy
@Katarzyna

Zatrudnienie przez pod firmę. Wyciskają z ciebie wszystko, obiecują umowę jak będziesz dyspozycyjny , będziesz się wyrabiał, robił soboty i nadgodziny. Jeżeli wytrzymasz 18 miesięcy możesz być z siebie dumny. Max czas umowy przez podfirme. I wtedy dostajesz kopa ...i już jesteś bezrobotnym. I tak to wygląda. Zero szacunku do pracownika. (usunięte przez administratora) zrobił swoje (usunięte przez administratora) może odejść. Na twoje miejsce przychodzą następni. Toyota szacunek - (usunięte przez administratora) prawda !!!

@Krzysztof Domagalski

Tak, to prawda. Tak postąpili ze mną. Szkoda czasu człowiek się stara, a potem dostaje kopa i ciężko się pozbierać.

Dokładnie tak , zawsze można wrócić XD

@Yy

Bo to prawda

Czy w Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Titak

Tu przyjmują z najniższym wykształceniem. Chodzi o produkcję.

Xx

Tak jest coraz gorzej. Z powodu napływu Ukraińców. Bardziej szanowani jak Polacy, a ludzi z podfirmy mają za nic, wycisnąć na maxa i wywalić na zbity ryj.

@Titak

Prawda,na produkcję przyjmują nawet ludzi nie mówiących w języku polskim .

Tt

Tak. Nadal wyzysk na potęgę, obecnie wyrzucają 40 osób z podfirmy , bo wycisnęli co mogli. I nabór następnych. Interes się kręci. Wyzysk na całego, wstyd taka firma taka marka.

@Tt

Ludzie, dajcie sobie spokój z tym badziewiem jakim jest wałbrzyska Toyota . Tam jest harówka i pieniądze takie same jak w innych firmach w których pracuje się naprawdę lżej,do tego jakieś nic nie warte meetingi w wolnym czasie pracownika za który nikt nie płaci. Omijajcie ten cyrk z daleka i nie wierzcie w żadne obiecanki i reklamowe spoty typu "stabilizacja i pozytywną atmosfera" bo umowy tymczasowe ciągnące się przez lata,przymuszanie do pracy nawet podczas choroby wyraźnie temu przeczą.

Łukasz
@Tt

Możesz napisać dokładnie jak ten wyzysk wygląda? Chodzi o brak przerw, pracę ponad siły? Bo nie mogę sobie wyobrazić innych "sposobów" :P

@Łukasz

Po pierwsze, musisz być za 10, przed rozpoczęciem zmiany. Jak masz po południu to musisz być godzine wcześniej, żeby mieć gdzie zaparkować. Po drugie nie ma busów pracowniczych z okolic Wałbrzych, tylko po to żeby ludzie brali samochody w leasing. Po trzecie jest tam wyzysk emocjonalny, praca monotonna, ciężka fizycznie, nietrudna do ogarnięcia, tylko męcząca od dzwonka do dzwonka, brak atmosfery, człowiek w pracy chciałby się czuć dobrze, a nie jak punkt obserwacji. Praca na umowę tymczasową, sama w sobie to jest już, brak szacunku do ludzi ciężki pracujących. Chyba nie musze nic dodawać

@TM

To prawda,zwłaszcza ostatnie zdanie,obrzydliwy system.

Riki
@TM

Zapomniałeś dodać że nikt nie płaci za te 10 minut przed pracą do którego jesteś zmuszany .

Wdowa
@TM

Już nie przesadzaj z tą godz przed druga zmiana. Owszem nie łatwo jest zaparkować przy tak dużym zatrudnieniu. Na chwilę obecna jest cos 2.5tys osob. Nie , nie ma busów są autobusy wałbrzyskie. I możliwość i jak ktoś ma chęci dogadania się z innymi pracownikami z różnych dzielnic i można dojeżdżać. Jest monotonia. I praca fizyczna. Skoro ci nie pasuje to się zwolnij. Atmosfera ? Zależy gdzie trafisz i z kim będziesz na zmianie.

@Wdowa

Tak, masz rację, przyjedź w pół do. Dostaniesz naklejkę, która porysuje Ci szybę. 2500 tys osób, trzeba zrobić większy parking. A jak ktoś mieszka gdzie nikt ze zmiany nie mieszka, są problemy żeby zamienić się na zmiany. Busy wałbrzyskie, ok. Co mają powiedzieć okolice?

Tojeto
@Wdowa

Następna przeszczęśliwa :-)))) Niestety jak to w życiu bywa nie każdy się byle ochłapem zadowoli ;-) A zwłaszcza ten który widział więcej niż "raj" w toyocie i kawałek dachu swojej lepianki ;-) Ze swojej strony życzę Ci powodzenia i świetlanej kariery:-)

Szymon Jan Kuczkowski

Już nawet Japończycy mnie obserwują podczas rutynowych czynności takich jak tankowanie auta. Nawet Bóg jest oburzony tym na co sobie pozwoliliście względem narodu Polskiego. Eksperymenty na ludziach ? Brain implant ? Przekręty finansowe ? Toyoty na db dla cywili ? Kim wy jesteście ? Nawet więcej nie próbójcie mnie szantażować i przeszkadzać mi w życiu codziennym przez urządzenie ,które mi zamontowaliście wy technologiczne psychole. Nie odpuszczę. Oby was Bóg pokarał za to wszystko.

Szymon Jan Kuczkowski

Toyota dysponuje Brain Implantami. Wiem bo sam jeden dostałem w prezencie. Nie usuwajcie tego komentarza bo walczę o wolność i chcę im wytoczyć sprawę . Niech ludzie wiedzą z kim mają do czynienia.

@Szymon Jan Kuczkowski

Nie wyraziłem na to zgody, a moja żona to wspaniała kobieta, tak ? Przestańcie mnie szantażować, wyłączycie to i nie róbcie tego nikomu więcej. Zniszczyliście nam życie... Nagłaśniam sprawę.

Jak wyglądają wypłaty po pierwszym miesiącu dla nowych pracowników przyjętych przez ranstad? Bez żadnych nadgodzin itp. Dzięki za odpowiedź.

@Nowy

Dostaniesz jakieś 3 tys

Bartosz
@Nowy

A czy oprócz podstawy są jakieś premie i dodatki? Jeśli tak, to co trzeba zrobić, żeby je otrzymać? Możesz mi też napisać coś na temat atmosfery w Toyocie? Pracownicy dobrze się ze sobą dogadują?

@Bartosz

Premia absencyjna ,jakieś około 100 zł na ręke + co 3 miesiące około 3-4 stów i jakieś tam parę stówek na na święta. Obiady paskudne + ogromne kolejki , pracując na lince warto zaopatrzyć się w swoje kanapki. Na awans itp. Nie masz za bardzo co liczyć , zresztą i tak firma traktuje ludzi bez szacunku więc nie wiadomo ile popracujesz,bo rzeczywistość najczęściej wygląda tak że pracujesz 18 miesięcy przez podfirmę i o ile Cię przyjmą następne 33 miesiące pod Toyotą a dopiero po tym czasie dostaniesz umowę na stałe lub nie ponieważ firma nie przejmie Cię na stałe jeśli opuściłeś w ciągu roku pracy więcej niż 2 procent czasu. Gorączka , kontuzje itd. Są nieważne,masz być w pracy i tyle, pocieszające dla naprzykład desperatów jest fakt że nikt nie pogoni Cię do domu nawet z wysoką gorączką czy utykającą noga???? Oczywiście cała sytuację łącznie ze stawką bo one też się różnią może zmienić znajomość kogoś na stanowisku kierowniczym bo firma w głównej mierze opiera się na znajomościach i ogólnie cukierkowe treści w ogłoszeniach i filmikach Toyoty to hipokryzja i bzdury,taka propaganda rodem z PRL ;-???? Reasumując , moim zdaniem Toyota to "Kołchoz" jak każdy inny w Wałbrzyskiej strefie , różni ich tylko ładna skorupka nad którą nieustannie pracują. Skorupka która ludzi z zewnątrz wprawia w zachwyt a u pracowników Toyoty wywołuje w najlepszym wypadku śmiech choć przeważnie odruch wymiotny ????

TM

Pracowałem na T0 od stycznia 21 do czerwca 22, przez pod firmę, jako operator logistyki wewnętrznej. Oczywiście na umowie widnieje operator produkcji, później ciężko udowodnić kolejnemu pracodawcy doświadczenie na UTB, kolejna rzecz przejście na Toyotę to w dużym skrócie mit dla ludzi bez układów robiących swoją robotę. Nie będę się rozdrabnial. Przełożeni nie traktują ludzi zatrudnionych przez pod firmę jak równych sobie. Chcesz być traktowany w sposób normalny naucz się kłamać jak nie potrafisz, duża ilość wazeliny i najlepiej żeby nikt nie miał własnego zdania. Jeżeli zależy komuś na stałeś pracy to nie jest miejsce dla takiej osoby. Praca nie jest zła, czy ciężka to nauczenia się ze swojego doświadczenia mówię. Atmosfera, słaba. Ludzie pracujący od początku w Toyocie uważaja się za najlepszych. Rotacja pracowników u mnie na dziale przez 18 miesięcy niesamowita, widzisz kogoś dwa dni, a on już nie pracuje. Nikt nie przywiązuje uwagi czy dobrze pracujesz, czy nie. Jak dobrze pracujesz na jednym stanowisku nie stanowi to dla nich problemu, aby robić to samo w kółko co jest sporym problemem. Wypłaty na czas, czasami fiszka jest, czasami nie ma. Na szkolenie na następnym stanowisku musisz się doprosić, właściwie o wszystko trzeba prosić i w końcu człowiek ma dość nawet jak bardzo mu zależy. Trzeba się bardzo pilnować co się mówi i do kogo, a nawet jak nic nie powiedziałeś to i tak się dowiesz, że powiedziałeś. Nie ma znaczenia, czy chodzisz do pracy, czy nie. Jak masz układy to przejdzie Ci wszystko, ale jak nie to lepiej nie brać, bo będzie to powodem do nie przedłużenia umowy. Toyota nie zwalnia, nie przedłuża umowy. Z drugiej strony jest to dobry zakład na nabranie praktyki nauki jazdy wózkiem ciągnikiem siodłowy, na produkcji, czy na utrzymaniu ruchu na uprawnienia. Zanim będziesz chciał złożyć papiery, zapytaj się sam siebie co Tobą kieruję.

Iwona
@TM

No i można napisać konkretnie, dziękuję za szczerość

@TM

"Toyota nie zwalnia, nie przedłuża umowy." Idealnie i w punkt :-; Cała reszta zresztą też.

@Piotrek

Pracowników z umową na stałe przenoszą na inny dział (odlewnia lub logistyka) i sam złoży wypowiedzenie.

Adamo
@Anonim

Starzy pracownicy mówią że takiego (usunięte przez administratora) jak teraz, nie było w tej firmie od samego początku.

Katarzyna
@Anonim

a to przenoszenie to z jakis przyczyn jest? ze z dobrego działu na zły, bo ktoś źle pracuje i liczą że sam się zwolni ? dziwne zachowanie w sumie ...

Zostaw merytoryczną opinię o Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 5 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.