Opinie o Pekabex S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pekabex S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Pekabex S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pekabex S.A. w Poznań

Do znawcy czapek

Jak to się mów: pies szczeka a karawana jedzie dalej. Niezależnie od tego co piszesz jesteśmy w Pekabex na drodze do stania się firmą która będzie liderem nie tylko w Polsce ale będzie rozpoznawalna nie tylko w Polsce ale również w Europie. Nie jest to firma doskonała ale ciągle się zmienia i poprawia - tak będzie i tym razem. Szczerze Ci życzę żebyś mógł/ mogła powiedzieć to samo o swoim obecnym miejscu pracy.

@Do znawcy czapek

Dobre firmy i biznesy już nie istnieją w takiej formie jaka jest w tej firmie. Więc skoro nie ma dobrych firm z takim podejściem to czy Pekabex jest albo czy ma szansę być dobrym biznesem? Moim zdaniem nie ma na to szans. Poczytajcie trochę literatury fachowej, trochę Wam się może oczy otworzą, a jeśli tego nadal nie widzicie i nie dostrzegacie to... jest mi bardzo przykro, ale przyszłości nie macie. Klienci też to widzą, dlaczego tak trudno Wam przekonać ludzi skoro przecież to co robicie jest takie świetne? Komunikacja - słowo klucz, jeśli widzą, że firma nie potrafi dobrze czegoś pokazać, nie ma dobrych i świetnie przygotowanych do tego ludzi, nie traktuje ich z szacunkiem, to po prostu temu nie ufają. Tak samo zresztą jak pracownicy. Człowiek jest bardzo prosty wbrew pozorom i sprzedać mu dobry produkt przez dobrych ludzi jest bardzo prosto, a Wy tego nie potraficie? Wiec co tu jest nie tak? Klient czy firma? Jeśli widzą sztywnych, czasem wręcz agresywnych, zestresowanych ludzi próbujących na siłę im coś wcisnąć to myślicie, że się przekonają? Popełniacie proste błędy, których nie popełniły by dzieci z podstawówki. To samo tyczy się pracowników, taniość, bylejakość, brak szacunku... naprawdę myślicie, że dobrze robicie? To jest tak ewidentne, widoczne gołym okiem i proste a Wy tego niewidzicie? Więc kto tu mało widzi i mu coś przesłania oczy? Zanim się tu wypowiecie to proszę przemyślcie 100 razy to co piszecie, bo to nie jest w absolutnie żaden sposób wiarygodne, fałsz widać gołym okiem.

Była już pracownica
@Do znawcy czapek

Mam kontakt z kilkoma osobami, które już nie pracują w Pekabexie i uwierz wszyscy mają lepiej... Zwłaszcza jeśli chodzi o wynagrodzenie jak i o atmosfer, nie mówiąc o relacji szef - >pracownik. I nikt z nich nie wróciłby do Pkx nawet na większe pieniądze.

Magazynier

Nie polecam firmy , brak organizacji pracy , kierowcy na załadunku czekają po 12h , praca w stresie pod presja czasu

Inżynier budownictwa

Dzień dobry, rozważam aplikowanie do działu projektowego w Gdańsku. Czy ktoś z obecnych tutaj, byłby w stanie opisać, jak wygląda praca na wspomnianym stanowisku? Jak przebiega proces rekrutacyjny? Jak długo trzeba czekać na ewentualną informację zwrotną ze strony firmy? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

@Inżynier budownictwa

Kolego nie idź tam błagam. Stracisz tylko nerwy i radość z życia, jest masa innych lepszych zajęć i firm, tę sobie daruj dla zachowania własnego zdrowa psychicznego.

PkxTeamMember
@Inżynier budownictwa

Jesli uwazales na studiach to rekrutacje na pewno przejdziesz - skoro pracuja albo pracowaly tu osoby po studiach humanistycznych albo innych technicznych nie zwiazanych zupelnie z budownictwem to mozesz juz wiedziec o jakości i stanie wiedzy tej firmy - firma bierze każdego kogo popadnie i jesli tylko wyrazi chęć pracy dla nich, bo nikt nie chce sie zgodzić na prace w tym miejscu - weź sobie do serca wypowiedzi innych i daruj sobie te firme, oni nei docenia tego, ze bedziesz dla nich dobrze, sumiennie, rzetelnie i profesjonalnie pracowal, ta firma tego jeszce nie rozumie, w glowach mają jeszcze PRL i komunizm - kazdy "nowy" jest potencjalnym szkodnikiem i zagrozeniem, ktorego trzeba obserwowac - tak bedziesz oceniany z lojalnosci - a najwazniejsza i najbardziej upragniona przez nich cecha pracownika to spokoj, potulnosc i uleglosc, a co to oznacza? Dla przeciętnego pracownika praca dostarcza tak mocno negatywnych odczuć, że tylko baardzo spokojni nic nie mówią i nie narzekaja - dlatego tego pożądają - mają wtedy wolną glowe i moga zajmowac sie sami soba zamiast probowac wspolnie pracowac nad tym, zeby ta firma byla lepszym miejscem i była cywilizowana firma na miarę chociazby lat 90-tych ubiegłego wieku, nie mowie na miare drugiej dekady tego wieku, bo to w tej firmie niemożliwe :). Pozdrawiam! Ale jeśli chcesz być Mesjaszem i nawracac ich na dobrą drogę, poswiecic swoje życie - to proszę bardzo, ale nie licz na wdziecznosc, ta firma nie wie co to szanowac czlowieka, posiadac empatie, rozumiec innych i ich problemy. Moze ich nawrocisz... tego Tobie życzę!

Dobry człowiek

a co najgorsze siedzisz cały dzień i to na bardzo niskiej jakości krzesłach! przecież to jest prosta droga nabawienia się poważnych schorzeń!! Myślicie w tej firmie czasem?!!

Były asystent

pekabexowy asystencie... czytajac to poczulem się jakbym tam wrócił :) na szczęscie mnie już tam nie ma!! Pozdro!!

Magda

Pekabex w mediach społecznościowych i prasie branżowej to kraina miodem i mlekiem płynąca: Mądrzy i sympatyczni a przede wszystkim wykształceni prezesi, którzy dbają o każdego pracownika a praca w Pekabexie to szczyt marzeń. Niestety rzeczywistość szybko weryfikuje te wpisy.

@Inżynier budownictwa

@Inżynierze Budownictwa, niedawno zamieszczaliśmy informację dla zainteresowanych pracą w naszym Dziale Projektowym (post z 18.05) - pisaliśmy wtedy o pracy Projektanta Filigranów i Asystenta Projektanta w Gdańsku ("polega na projektowaniu stropów typu filigran czyli wykonywaniu obliczeń statyczno-wytrzymałościowych, nadzorowaniu i koordynacji tworzenia dokumentacji. Asystent projektanta natomiast sporządza dokumentację warsztatową. Różnica polega na tym, że osoby przydzielone do zespołu zajmującego się filigranami zajmują się wyłącznie stropami tego typu co pozwala na wyspecjalizowanie się w danej dziedzinie i optymalizowanie/szukanie nowych rozwiązań w oparciu o w pełni zautomatyzowaną produkcję w naszej nowej fabryce"). Natomiast w kwestii procesu rekrutacyjnego - kontaktujemy się z wybranymi kandydatami, którzy odpowiadają poszukiwanemu profilowi. Umawiamy się na spotkanie rekrutacyjne, które składa się ze sprawdzenia wiedzy merytorycznej oraz rozmowy, w czasie której chcemy lepiej poznać osobę dołączającą do naszego zespołu. Informację zwrotną przekazujemy zazwyczaj w terminie 2-3 tygodni od spotkania. W razie dalszych pytań zachęcamy do kontaktu bezpośredniego. Pozdrawiamy serdecznie!

@Inżynier budownictwa

Bardzo dziękuję za wszystkie opinie. Na pewno nie pozostaną na nie obojętny. Chciałbym jednak prosić o konkretne przykłady niehumanitarnych praktyk stosowanych przez firmę. Na chwilę obecną nie potrafię sobie wyobrazić, z czym miałabym do czynienia i w jaki sposób poprowadzić ewentualną rozmowę kwalifikacyjną. Przypomnę, że interesuje mnie stanowisko asystenta projektanta w gdańskim oddziale. Pozdrawiam.

@Inżynier budownictwa

Firma próbuje przekonywać ludzi do swoich pomysłów, chcemy, stać się bardzo dużym graczem, czego nasz właściciel na pewno bardzo pragnie, więc musimy teraz po prostu się skupiać na robocie na pełnych obrotach, jeśli osiagniemy wyniki wtedy dopiero bedziemy mogli zadbać o nas samych, teraz musimy zadbac o przyszlość. Jeśli ktoś chce nam pomóc i się poświęcić to serdecznie zapraszamy do naszej firmy! W budownictwie zaangażowanie jest niezbędne do osiągniecia wyników i tu nasz afirma ma rację, trzeba się angażować, jeśli chcesz mieć ciepłą posadkę i zbijać bąki to Pekabex nie jest miejscem dla Ciebie, my chcemy "walczaków" którzy poświęcą część życia prywatnego dla naszej firmy. Jeśli ta wizja Cię interesuje to zapraszamy do nas! Ja mam takie podejście i mi się to podoba, reszta osób, chyba większość, które są niezadowolone ma trochę inne podejście i stąd wynikają tenegatywne opinie, my po prostu jesteśmy trochę inni, bo nam bardzo zależy i chcemy. Trzymajcie się i zapraszam do nas! #LoveSystemPekabex

Anka

Taki wpis został umieszczony chyba przez kogoś z realizacji albo projektowego bo tylko u nich może być taki tok myślenia : poświęć życie prywatne dla firmy..

Pracownik Produkcji

Aplikacja CV, telefon, rozmowa w siedzibie firmy. Ok 40 minut, przez ten czas przedstawienie jak się robi płytę betonową. W trakcie rozmowy do biura wchodził inny kierownik z pytaniami "czy kupić dystanse za 10gr czy za 11gr " rozmowa stawała się coraz bardziej agresywna, nie mogłem się dowiedzieć konkretnej stawki za jaką będę pracował, oraz konkretnych godzin pracy.

Poprzednie zajęcia, ile chce zarabiać, czy nie boje się dźwigać ciężkich elementów

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Przedstawiciel Regionalny ds. pozyskiwania gruntów
Katowice
Green Volt Konrad Rakowski
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna
Kandytat fizyczny

To co powie mi ktos czy mozna pracowac tylko na dwie zmiany na produkcji? Bo jak nie to szkoda mojego i Waszego czasu. Niestety nocki odbijaja sie na mojej psychice dlatego nie bede sie podejmowal pracy ktorej nie sprostam. Pozdrawiam

@Kandytat fizyczny

Dzień dobry, jest taka możliwość - jest to kwestia ustaleń z Dyrektorem Produkcji. Pozdrawiamy serdecznie

Byłem na rozmowie kilka tygodni temu, ogólnie było to dziwne, na wjazd test, który nie miał nic wspólnego ze stanowiskiem, a potem pytania z kartki żywcem wyjęte z książek typu "Zostań rekruterem w 2 godziny". Poza tym było dość kulturalnie, była obietnica informacji zwrotnej, której do tej pory nie dostałem, ale czytając opinie tutaj to nawet nie żałuję

Cuekawy

Jak wygląda praca na magazynie. Jaka atmosfera , warunki no i przede wszystkim na jakie wynagrodzenie można liczyć? Pozdrawiam

Ramsztyk

Ale (usunięte przez administratora) piszecie ja pracuję na zbrojarni jeśli lubisz pracę fizyczną i np zbrojenia to praca jest (usunięte przez administratora) można dużo zarobić jak są nadgodziny i soboty jak jest dużo pracy i do tego jest ciągle co robić to czas szybko mija w pracy nwm skąd tyle zły h opini . Chyba same nie Roby tak jak niektórzy co po dniu albo tygodniu się zwalniają.

@Ramsztyk

Ramsztyk zapytaj w kadrach może mają kursy z poprawnej polszczyzny...

Magda

Teraz są na etapie "optymalizacji kosztów". Ci mądrzy już dawno sami odeszli.

Przyszly pracownik?

Witam. Czy ktos jest w stanie powiedziec jak wyglada obecnie sytuacja w firmie ? Tzn. Czy jest tam tak „zle” dla ludzi co we wczesniejszych komentarzach, czy juz „lepiej”. Wiadomo opinie zawsze beda podzielone. Jestem nowy w Poznaniu z duzym doswiadczeniem na ciesielce i szalunkowaniu. Zastanawiam sie czy jest opcja pracowac w tej firmie tylko na 2 zmiany (bez nocek). I ile jestem w stanie zarobic miesiecznie (podstawa). Pozdrawiam

inżynier
@Przyszly pracownik?

Ostatnio tu się licznie wypowiadali pracownicy umysłowi, inżynierowie czy managerowie więc proszę się nie sugerować nimi zbytnio, bo praca na halach fabrycznych jest trochę innej specyfiki. To jest wszak ten problem, który tu wielu zgłasza, że sposób pracy na fabrykach dość mocno interferuje w prace inżynierów i chyba stąd ten cały harmider. Dla firmy i ich władz fabryki są miejscem świętym, miejscem kultu i czci i dlatego firma dba o nie, a nie o ludzi którzy w tych fabrykach pracują, je obsługują i służą klientom. Z mojej perspektywy nie polecam żadnego człowiekowi tego miejsca, bo się tam po prostu upadla. Pozdrawiam Pana.

Ciekawy

Cześć Jak kształtują się zarobki na początek i jak docelowo?

Studencik

Dzień dobry, po jakim czasie od złożenia CV można liczyć na odpowiedź? Jest jakaś reguła?

Student

Czyli twierdzą Państwo że Pekabex ogłupia i nie warto tam iść do pracy po studiach bo się zmarnuję, czy mam rację? Taki wniosek mi sie wysnuwa bo tej dlugiej lekturze Państwa komentarzy. Ktoś może to potwierdzić?

Też był pracownik

A może ktoś napisać jakie to są te powiązania rodzinno-biznesowe? Szczerze to nie mialem o nich świadomości przez ten krótki czas gdy tam pracowałem. Skoro tak się dzielimy informacjami to może je też warto tutaj wyszczególnić, zeby ewentualni przyszli pracownicy mogli zachowac ostrozność, tak dla ich dobra?

pkx
@Też był pracownik

wlasnie, ktos moze napisac kto jest kim w tej rodzinie?

Bolek

Polecam firme! Jest mega :)

Były

Firmy rodzinne, w ktorych najwazniejsze role odgrywaja czlonkowie rodziny tak mają, że po prostu dbaja o siebie nawzajem a innych traktuja z wyzszoscia i pogarda, tym bardziej w takiej firmie jak Pekabex, ktora nie jest w tym wzgledzie transparentna, bo to po prostu sie ukrywa, jakby bylo sie czego bac, byc moze oceny przez innych. Jakby byli transparentni to by ludzie inaczej o nich mówili, a tak to jesli chca urosnac to niestety... sami niedlugo zostaną z tego co widze :).

Insider

Wniosek jest chyba tylko jeden z Waszych wypowiedzi: trudno jest być dobrym człowiekiem w tej firmie... :( (usunięte przez administratora)

Krzysztof

Dzień dobry. Jak wygląda praca projektanta filigranów? Czym się różni od pracy projektanta konstrukcji i od pracy asystentów projektanta konstrukcji i projektanta filigranów?

@Krzysztof

Dzień dobry Panie Krzysztofie, Praca projektanta filigranów polega na projektowaniu stropów typu filigran czyli wykonywaniu obliczeń statyczno-wytrzymałościowych, nadzorowaniu i koordynacji tworzenia dokumentacji. Asystent projektanta natomiast sporządza dokumentację warsztatową. Różnica polega na tym, że osoby przydzielone do zespołu zajmującego się filigranami zajmują się wyłącznie stropami tego typu co pozwala na wyspecjalizowanie się w danej dziedzinie i optymalizowanie/szukanie nowych rozwiązań w oparciu o w pełni zautomatyzowaną produkcję w naszej nowej fabryce. Zachęcamy do zapoznania z dostępnymi stanowiskami! Pozdrawiamy serdecznie, Pekabex

Krzysztof
@Pekabex S.A.

Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź. A czy dbacie tak samo dobrze o pracowników, jak o zadawających pytania na GoWork? Wiele komentarzy mówi, że tak nie jest. Więc jak to jest u Was? Pracownicy narzekają i klną na pracodawcę, czy są szczęśliwi w Pekabexie?

@Krzysztof

No właśnie, nasza droga firmo, jak to jest? Odpowiecie Panu Krzysztofowi? pozdrawiam serdecznie

@Magda

Dzień dobry Pani Magdo, Panie Krzysztofie, Dbamy o bezpieczeństwo naszych Pracowników w fabryce i na budowach, umożliwiamy zdobycie uprawnień, wspieramy Pracowników w rozwoju poprzez szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne. Zapewniamy pakiet benefitów: kartę sportową, imprezy integracyjne, opiekę medyczną czy owoce. Zachęcamy do zapoznania z zakładkami opisującymi Firmę.

@Krzysztof

Panie Krzysztofie, jako tzw. "insider", czyli pracownik pracujący od wielu lat w tej firmie, chciałbym Panu doradzić i zasugerować jak postępować wobec firmy Pekabex. Należy podchodzić z ogromną ostrożnością do przedstawicieli tej organizacji. Jest ona konieczna i niezbędna do tego, żeby świadomie podjąć tą jakże trudną i ważną decyzję o wyborze miejsca pracy. Myślę, że przyjęcie oferty od tej firmy trzeba rozważać w kategoriach ostatecznych, tzn. zgodzić się na współpracę tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zmuszają nas do tego inne okoliczności życiowe. Trzeba się liczyć z tym, że praca nie będzie oparta na szczerości, zaufaniu i profesjonaliźmie, którego przecież oczekujemy od przyszłego pracodawcy, a będzie niestety czymś, z czym nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby mieć nigdy do czynienia. Przykro to pisać, ale odradzam z całego serca podejmowanie nawet próby aplikacji, a jeśli już na taką się zdecydujemy to bardzo proszę o jak najwnikliwsze przebadanie rozmówców, z którymi będziemy mieć do czynienia. Jest to konieczne, żeby podjąć świadomą decyzję i nie wpaść na minę, jaką dla większości pracowcników było podjęcie pracy w firmie Pekabex. Oczywiście każdy sam podejmuje decyzje, ale na podstawie swoich doświadczeń, oraz doświadczeń moich Koleżanek i Kolegów z pracy, mogę polecić tylko jedno - trzeba omijać tę firmę jak najszerszym łukiem się da, tylko w ten sposób możemy się uratować od tego co spotyka wiele osób w tej firmie. Pozdrawiam Pana.

@Insider

To prawda... ludzi ciężko zmienić, a w tej firmie ma się do czynienia z wyjątkowo trudnymi przypadkami... nie bez przyczyny to właśnie z betonu produkujemy nasze wyroby...

@Insider

Dzień dobry, Mamy wielu Pracowników, którzy pracują z nami przez lata. Ważne są dla nich i motywują ich różne czynniki: możliwość realizowania różnorodnych zadań, dobra atmosfera w Zespole, realizacja pomysłów w ramach otwartych inicjatyw, stabilność zatrudnienia. Nasi Pracownicy biorą udział w projektach dla największych Klientów przy inwestycjach o dużym znaczeniu. Z pewnością są także powody, dla których pracuje z nami „Insider”. Jeśli faktycznie jest Pan wieloletnim Pracownikiem naszej Firmy i widzi pola do ulepszenia - zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z przełożonym lub Działem HR, chętnie porozmawiamy o tym, co można ulepszyć. Jeśli jednak tekst autorstwa „Insider” jest nieuczciwym działaniem konkurencji, przypominamy, że może pociągać za sobą konkretne skutki.

@Pekabex S.A.

Nie chodzi o ludzi, pracowników, a o politykę firmy wobec nich. Z tym się nie zgadzam. A tego jak się wszyscy domyślamy, w prosty sposób nie zmienimy. Proszę to pokazać i przeczytać Zarządowi, akurat pracownicy to wiem, że są bardzo w porządku, do tego nie trzeba przekonywać.

Manager
@Pekabex S.A.

Dokładnie, ja jestem zadowolona i to bardzo. Wszyscy ode mnie z działu to potwierdzają! Klikajcie łapki w górę!

@Pekabex S.A.

Chciałabym tylko zauważyć, że to Wy atakujecie i zastraszacie pracowników, co z resztą w tej wypowiedzi też widac... Nie dziwicie się więc, że Was tak ludzie traktują i tak o Was piszą. Najpierw trzeba się wyedukować, a dopiero potem zarządzać ludźmi.

Inżynier
@Magda

Forumowicze, Pekabex to po prostu pewien stan umysłu, trudny do zrozumienia i tyle :). Lubisz ciezką pracę, gdzie praca jest Twoim życiem, nic poza nią nie masz, w której pełno nerwów, stresu, presji, to Pekabex jest idealny do takiego życia. Najlepszym dowodem był exodus pracowników byłego Ergonu po przejęciu, oni się po prostu nie zgadzali z takim porządkiem, który po prostu nie jest zgodny z naturą ludzką i tyle.

budowlaniec
@Magda

haha :D trafiony zatopiony :D prawdziwy pekabex nawet tutaj wychodzi :). Prawda w oczy kole ;)

Była już pracownica
@Pekabex S.A.

Już widzę jak przełożony lub HR bierze do siebie to co mówi pracownik a tym bardziej wdroży to życie... Ludzie w firmie są w większości sympatyczni. W moim dziale też tak było.. Ale to polityka tej firmy jest zła... Nie wiem czy nastąpi kiedyś taki dzień w którym będzie liczył się szary pracownik a nie kolesiowstwo i powiązania rodzinnno biznesowe. Ja na szczęście mam już to za sobą.. Pozdrawiam byłych pracowników

@Była już pracownica

Lepiej już nie piszmy, bo jeszcze nas te "skutki" dopadną i wtedy dopiero będzie ;) - a i piszę to z duszą na ramieniu, bo sami wiecie do czego ta organizacja jest zdolna... Również pozdrawiam byłych i tym samym szczęśliwych pracowników :).

@Pekabex S.A.

Droga firmo, czytaliście kiedyś o tym jakie warunki sprawiają, że praca jest efektywna i zdrowa dla ludzi? Jeśli nie, to teraz już wiecie dlaczego wszyscy tak o Was źle piszą. Jak się nauczycie to wtedy proszę tu się wypowiadajcie, bo inaczej tylko pośmiewisko z siebie robicie. Pozdrawiam serdecznie.

@Też były pracownik

Ja się tych "skutków" nie boję, bo swoją siłę zawsze pokazują najsłabsi :)

@Pekabex S.A.

Dziękuję bardzo za wsparcie komentującym Koleżanko i Kolegom. Do przedstawiciela Pekabexu - pracuje w tej firmie bo muszę zarabiać na chleb dla sie i dla rodziny, ale nie zgadzam się z takim traktowaniem, ktore jest ponizające.

@Insider

Trzymaj się Insider! Nie dawaj się im i walcz o swoje, masz do tego prawa, a jeśli poczujesz, ze już dłuzej nie dasz rady to szybko szukaj nowej pracy, im dluzej w takim srodowisku bedziesz funkcjonowal tym gorzej dla Twojego zdrowia, ja znam niestety przypadki dość, no jakby to powiedziec... niezbyt dobrze skonczone, ale w takim miejscu jak to lepiej tego nie pisać. Sam juz nie wytrzymywalem i dlatego odszedlem. Pozdrawiam Cie!

@Też były pracownik

Dziękuję :) Nie wiem kim jesteś, być może się nawet znamy z przeszłości. Pozdriawiam Cię również! Powodzenia w życiu :)

Mediator

Dajcie już spokój. Pekabex ma takie, a nie inne podejście do biznesu i do swoich ludzi i już. Każdy robi tak jak chce, a czy to jest dobre i słuszne to już kwestia względna. Podoba się komuś to wybierze tę drogę, a jak nie to nie :). Jeśli o mnie chodzi, to bym drugi raz nie wybrał, a kilka lat temu wybrałem, cóż, to była pomyłka, to nie moja bajka, firma zbyt mało elastyczna, niezauważająca talentów i co za tym idzie szans na szybszy wzrost, zbyt powolna w rozwoju, zbyt przestarzała i zacofana, zbyt mocno związana i ubezwłasnowolniona przez kwestie niezwiązane bezpośrednio z przedmiotem działalności, z dość przeciętnym kapitałem merytorycznym wsród swoich pracowników (proszę tylko bez obrazy, staram się być jak najbardziej obiektywny, a mam tu na myśli ogólnie pojętą średnią w firmie, bo oczywiście są też osoby wyróżniające się), na dowód chyba można tu wpomnieć o tym, ze z firmy odchodzą przeważnie osoby wyróżniające się, które robiły różnicę i cieszyły się największym szacunkiem wśród współpracowników wg mnie. Firma dobra do zmarnowania czasu, albo odbębnienia koniecznego stażu czy praktyk :).

Wizjoner
@Mediator

Też miałem to przykre doświadczenie pracy w Pekabexie. Dodałbym jeszcze, że to zacofanie jest przede wszystkim w myśleniu i mindsecie ludzi. To są bardziej lata 70-te albo 80-te niż XXI wiek, tak mi się wydaje. Pewnie ktos tu wspomni o nowych fabrykach, robotach i czym tam sie jeszcze Pekabex chwali, ale dla mnie to jest tylko rzecz nabyta, kupiona, każdy kto dysponuje odpowiednia sumą pieniędzy sobie może na to pozwolić i wg mnie to nie jest powód do nazwania się "nowoczesnym". Nowoczesność to przede wszystkim transparentność, otwartość na ludzi i ich pomysły, budowanie kapitału ludzkiego, który zawsze w każdej firmie stanowi najcenniejszy zasób, a w Pekabexie jest za dużo grupek dbających o swoje prywatne interesy, blokujących rozwój i podtrzymujących toksyczne relacje. Popatrzcie np. na Budimex, który jest prowadzony przez człowiekia otwartego, miłego, elokwentnego, znającego swój biznes od podszewki, a w Pekabexie? To jest zupełnie coś z innej, minionej epoki.

Mediator
@Wizjoner

coś w tym jest :) Jak sie zatrudniałem w tej firmie to widzialem w niej duży potencjał, bogaty wlasciciel itd. ale to chyba jedyny plus tej firmy, czyli pieniadze wlasciciela :). Gdybym byl inwestorem, a troche sie interesuje tymi zagadnieniami, to po tym co zobaczylem wewnątrz tej firmy to nigdy w życiu bym tam swoich pieniędzy nie wyłożył :). Firma ma mase problemów ale nie słucha ludzi i ich pomysłów, nie selekcjonuje i nie wybiera najlepszych ludzi tylko faworyzuje stary układ, no i tak to się wszysko toczy powoli... zamiast sobie pomagać to sobie wbijaja noze w plecy, glownie na wyzszych stanowiskach, im nizej i mniejsze doświadczenie tym bardziej sensowni ludzie. A moglo być znacznie szybciej, no ale do tego potrzeba jednak dużo wiekszej wiedzy, umiejetnosci i doświadczenia, tutaj głownym argumentem ktorym firma walczy jest agresja i siła czy wyzszosc, ktora pokazują wszędzie. Widze tez, ze jednak mimo tego caly czas sie powiekszaja, troche mnie to dziwi, ale moze juz jest troche lepiej, z drugiej strony wydaje mi sie ze przy obecnym ukladzie w tej firmie to jednak duzych perspektyw nie ma, mimo ze sam rynek na ktorym dzialaja te perpektywy ma. Mi się bardzo nie podoba postępowanie władz tej firmy, po prostu nie wzbudzają we mnie zaufania, a to jest dla mnie w biznesie najważniejsze :). Pozdrawiam Kolego!

@Mediator

Panowie, bo ta branża taka jest niestety, ludzie starej daty i co za tym idzie Ci, którzy pamietają komunizm niestety mają takie podejście do biznesu, szczególnie w tej branży i Pekabex jest idealnym przykładem firmy, ktora te złe "tradycje" cały czas kultywuje. Nie ufają ludziom, widzą w nich zagrożenie i potencjalnych wrogów, a nie możliwości. A wystarczy poczytać parę książek na ten temat i wszystko stałoby się prostsze, łatwiejsze i bardziej oczywiste. Najgorsze, że jak już komuś zaufają to ich wykorzystują na wszystkie możliwe sposoby zamiast o nich dbać jak o swoje własne dzieci. Być może władze tej firmy mają jakies złe doświadczenia w tej materii, albo jakieś traumatyczne przeżycia ze swojej przeszłości i dlatego tak postępują. Ja się nie mogę nadziwić dlaczego ta firma jest taka wobec swoich własnych pracowników, cały czas tylko presja i presja, aż się wykańczają psychicznie i fizycznie. Nie mają niestety podstawowej wiedzy na temat tego jak działa ludzki organizm i chyba po prostu dlatego tak działają. Firma nie jest przyjazna i pewnie to sie nie zmieni, mam nadzieje, ze właściciel, ktory wydaje się sensownym gościem im wytłumaczy, ze zle robią i może ich pogoni. Mam nadzieje :).

piotr
@Mediator

(usunięte przez administratora) Pekabex tu sie niczym nie wyroznia niestety i jak widac taka polityka przynosi efekty, zwiekszaja przychody i zyski, wiec skoro bycie zlym cos przynosi no to po co zmieniać, pewnie tak mysla decydujacy i dlatego nic sie nie zmienia :). Poza tym to nie zalezy tylko od nich, branza taka jest wiec firmy takie jak pekabex tez sie dostosowuja do sytuacji naokoło, a pelno tam nieprzyjemnosci no i pekabex tez tym przesiaka. W tej branzy wygrywa silniejszy i brutalniejszy, cos jak w wrestlingu amerykanskim :) a pekabex ma swoich wytrenowanych ludzi do takich bojowych dzialan no to tak jadą dalej :). Kazdy nowy pracownik przechodzi test czy tez bedzie tak dla firmy walczyl czy nie, jesli chce sie poswiecic no to zostaje, jesli nie no to nie, stad duza rotacja i brak zmian wyzej, wygrywa sila fizyczna i psychiczna, w tej branzy merytokracji nie uswiadczysz i wiedza cz czytanie ksiazek w Polsce niewiele daje co z przykroscia nalezy stwierdzic. Dlatego moim zdaniem studia nie powinny byc wymagane do takiej pracy i chyba faktycznie tak jest w pekabexie, wystarczy ze chcesz dla nich pracowac, to jest chyba jedyne konieczne wymaganie, a to czy konczyles zawodowke czy civil engineering na MIT to bez roznicy, w takiej firmie jak np. pekabex to wystarczy miec twarda reke i mocna glowe :). Ja w kazdym razie studentom nie polecam bo sie zraza do wykonywania swojego zawodu, pekabex na pewno nie jest miejscem do ktorego powinni aplikowac bo im po krotkim czasie opadna skrzydla i checi do pracy a to moze grozic powaznymi problemami. Moze przez to, ze ludzie u tak duzo pisza ostatnio cos w takich firmach jak pekabex sie poprawi, no ale do tego jest potrzebna umiejetnosc sluchania innych a to w budownictwie malo kto posiada, bo kazdy patrzy tylko na siebie i probuje pokazac innym ze jest silniejszy.

@piotr

Fajnie, ze piszecie , przynajmniej przyszli pracownicy beda bardziej swiadomi wyboru :). Koniec z bullshitem pracodawców :)

Nickt

Co się dzieje w tej firmie? Można to wszystko jakoś potwierdzić?

@Nickt

lepiej żebys nie mial okazji tego osobiście potwierdzać ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Pekabex S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Pekabex S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Pekabex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pekabex S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 12 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pekabex S.A.?

Kandydaci do pracy w Pekabex S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pekabex S.A.