Opinie o Pekabex S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pekabex S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Pekabex S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pekabex S.A. w Poznań

Ola:)

Ciekawi mnie jak wygląda kwestia podwyżek w firmie. Ktoś coś może powiedzieć?

Alexi

Czy ktoś ma wiedzę jak wyglada praca w dziale personalnym?

@Alexi

Wszystko robione na ostatnią chwilę, dużo, bardzo dużo pracy a mało personelu. Nie pilnują wykorzystania urlopów przez pracowników.

żona Kierownika Budowy

Praca w dziale Generalnego Wykonawstwa (GW) to dramat. Kierownictwo i Dyrektor prezentują mizerny poziom. Sposób zarządzania tez z głębokiej komuny. Warunki biurowe i socjalne tez z poprzedniej epoki. Generalnie zła atmosfera, nic nie dzieje się racjonalnie, wszystko zależny od szefa który słucha opinii innych a sam nie ma swojego zdania. Wszyscy którzy przychodzą z innych GW szybko uciekają. Podwykonawcy nie chcą współpracować. Na budowie brakuje kadr. Nie polecam i radze unikać.

@żona Kierownika Budowy

Masz absolutną rację. Stara gwardia to towarzystwo wzajemnej adoracji. Nowi przychodzą i zaraz odchodzą

Stary pracownik

Nie polecam firmy w miejscowości Poznań i Paderborn. P(usunięte przez administratora)1 tona przerobionej stali to mało na osobę na dzień i tak przez miesiąc.(usunięte przez administratora) Moje sugestie dla Pekabex S.A.: Serca i rozumu dla ludzi. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić kierownika w Poznaniu i Paderborn jak ich majątków.

Pracownik Produkcji

Aplikacja CV, telefon, rozmowa w siedzibie firmy. Ok 40 minut, przez ten czas przedstawienie jak się robi płytę betonową. W trakcie rozmowy do biura wchodził inny kierownik z pytaniami "czy kupić dystanse za 10gr czy za 11gr " rozmowa stawała się coraz bardziej agresywna, nie mogłem się dowiedzieć konkretnej stawki za jaką będę pracował, oraz konkretnych godzin pracy.

Poprzednie zajęcia, ile chce zarabiać, czy nie boje się dźwigać ciężkich elementów

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Przedstawiciel Regionalny ds. pozyskiwania gruntów
Katowice
Green Volt Konrad Rakowski
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna
ws

Może ktos powedzieć cos ciekawego na temat działu BHP? Widzę, że prowadzona jest rekrutacja

XYZ

Czy pracował ktoś na stanowisku Specjalista do spraw ofertowania projektów? Albo ma jakieś informacje na temat czy warto, jaka atmosfera, warunki itd.? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Embe

Ile zarabia majster w Poznaniu? Warto się pchać?

Czarek

Jesteście pewni, że nic dobrego o firmie nie można napisać?

@Czarek

Niestety nie da się o firmie nic dobrego powiedzieć.

Wicko

Nic dobrego, niestety

@Wicko

Nic dobrego, niestety

@Czarek

(usunięte przez administratora)praca od rana do nocy (usunięte przez administratora)tylko lista obecnosci bez godzin pracy

Edyta

W wątku brakuje nam opinii od pracowników Pekabex - znacie kogoś kto tam pracuje? Poprzednie opinie o firmie były w większości pozytywne, ale minęło już sporo czasu i potwierdzenie ich od aktualnego pracownika byłoby bardzo przydatne dla czytelników forum. Aktualnie Pekabex na swojej stronie w zakładce "oferty pracy" ma mnóstwo prowadzonych naborów, dlatego każda opinia będzie tym cenniejsza!

@Edyta

Opinia dot. Poznania. Ma mnóstwo ofert, bo nikogo nie może złapać. Przynajmniej połowa załogi to Ukraińcy. Nawet na warsztacie utrzymania ruchu. Praca na trzy zmiany od poniedziałku do piątku za stawkę (usunięte przez administratora)zł/h plus premia. Praca w soboty i niedziele(usunięte przez administratora) Niby dobrowolne, ale spróbuj odmówic przyjścia. No i pracujesz do oporu póki wszystkie szalunki nie zostaną zalane. Nieważne, że minęło przepisowe 8 czy 12 godzin pracy. Zero szacunku dla praw człowieka, pracownika itp. Tylko metry wylanego betonu sie liczą. To w wielkim skrócie. Co jeszcze chcesz wiedzieć?

Roman
@Pekabexowiec

Możesz powiedzieć coś więcej o utrzymaniu ruchu. Chodzi mi o stanowisko "technik utrzymania ruchu". Jak wygląda praca w Pekabex? Ile godzin pracują na utrzymaniu ruchu? Polecasz pracę na tym stanowisku?

@Roman

Możesz zarobić ok. (usunięte przez administratora) zł/mc albo więcej. Ale pod warunkiem, że zaliczysz wszystkie dni pracujące (od poniedziałku do niedzieli). Na warsztacie ogólnie brak wszystkiego, więc praca tam to wielka improwizacja. Co do systemu pracy, to jest dobry dla osób samotnych. Nie będziesz miał czasu na urodziny, imieniny, rocznice itp. To jak podpisanie paktu z diabłem. I zapomnij o ucieczce na księżyc jak pan Twardowski;). Oni nawet z tamtąd cię ściągna do roboty:))

C1
@Edyta

Fakt, że w tak rozwiniętej firmie ciągle trwa nabór na te same stanowiska oznacza, że ludzie po prostu z niej odchodzą. Nowo zatrudnione osoby przepracowują z reguły kilka miesięcy i szukają innej pracy. Firma tkwi w realiach lat dziewięćdziesiątych i wyciska pracowników maksymalnie jak to tylko możliwe. Jest wiele innych miejsc gdzie można pracować w normalnej atmosferze i za większą kasę. Przed podjęciem decyzji o pracy w tej firmie radzę naprawdę porządnie się zastanowić. Szkoda czasu, energii i nerwów na pracę w tak prymitywnym miejscu...

Na szczęście były już pracowni
@C1

Święta racja... szkoda nerwów. Zwłaszcza w działach podlegających pod (usunięte przez administratora)

@C1

święta racja,każdy normalny ucieka z tamtąd jak tylko zobaczy co to za (usunięte przez administratora) oczywiście są działy które mają normalnych przełożonych, organizują wyjścia integracyjne a są działy które są traktowane jak tzw. "piąte koło" Kiedyś były fajne pikniki a teraz... "zwiedzanie fabryki" czy "dzień na budowie" Fajną intergarcję ma tylko kadra kierownicza.Przeciętny pracownik nie ma pojęcia o jakie dofinansowanie może sie starać w ramach ZFŚŚ, bo o tym się nie mówi....

niestety ale tak jest

inżynier
@Na szczęście były już pracowni

taa dokładnie mocna w gębię i tabelkach ;)

Wala

Jakie to prawdziwe... brakuje ludzi do pracy bo każdy kto się szanuje i ma rodzinę ucieka z tamtąd

Pracownik szeregowy

Przez ostatni rok wiele się zmieniło, również na lepsze. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. (usunięte przez administratora), jeśli dobrze kojarzę, byłeś majstrem czy brygadzistą w jednym z działów. Trzeba było działać, poprawiać warunki pracy, itp. Najłatwiej krytykować i wylewać żale, gdy się miało szansę a się nie sprawdziło na tym stanowisku. Wtedy wszystko jest źle... Pracuję od kilku lat. Widzę sporo dobrych zmian. Jak ktoś chce i pracuje rzetelnie, to naprawdę może zarobić dobre pieniądze.

Czarek
@Pracownik szeregowy

Jeśli się zmieniło na dobre to tylko się cieszyć. Jeżeli chodzi o poprawę warunków pracy na zbrojarni a jesteś chociaż trochę w temacie to dokładnie powinieneś wiedzieć jaka jest korelacja między brygadzistami, majstrami a kierownikiem. Samo działanie bez żadnego wsparcia nic nie daje. Ja wystawiam prawdziwą opinię na podstawie pracy w tym zakładzie a nie na podstawie "gorzkich żali" I jeżeli już zacząłeś wątek to też dokładnie wiesz, że awanse na stanowiska odbywały się tylko na tzw. "gębę" a nie na zasadzie aneksów do umów(zbrojarnia). Zarobki są różne ogólnie źle nie jest przy dużej ilości godzin oczywiście, bo przy samym 8 godzinnym trybie pracy masz śmieszną pensje i to jest fakt . ( ale też wiesz jakie warunki panują na zbrojarni ). Ogólnie rzecz biorąc te forum jest po to aby nadawać opinię o danym zakładzie a nie sięgać w pamięć jak kto się nazywał i czy ktoś coś zrobił czy nie. Czytaj i wypowiadaj się jedynie w sprawie zakładu. A jeśli faktycznie jest tam leepiej to tylko pozostaje mi życzyć rozwoju i żeby tylko Tobie za szybko skrzydeł nie podcieli. Pozdrawiam

Pekabexowiec

Potwierdzam. Niestety to prawda.

@Pracownik szeregowy

haha taa zmienić? jak podskoczysz to cie zwolnią, masz robić to co każą ... brak słów

inżynier

praca od rana do nocy po 14h na dobę za marne 2500zl na miesiąc w delegacji nadgodzin nie płacą cały dzień w biegu, wymagania wiedzy i umiejętności a firma łamie kodeks pracy na każdym kroku, szerokim lukiem omijać, chyba że chce się być niewolnikiem pracy Moje sugestie dla Pekabex S.A.: znajdź inna prace Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: pracownicy są poniżani brak możliwości rozwoju własnego zdania, kierownik wie lepiej

Nowo zatrudnieni pracownicy zarabiają więcej niż osoby pracujące tam od dawna. Nie mają ludzi do pracy więc kandydaci stawiają warunki. Dość duża rotacja, zwłaszcza wśród młodych pracowników, przychodzą na chwilę , czegoś się nauczą i idą za lepszym.Są wśród załogi ososby z dłuższym albo nawet bardzo długim stażem, zastanawiam się tylko co je tam trzyma. Kadra kierownicza ma się z reguły dobrze, gorzej jeśli chodzi o szeregowego pracownika. Liczy sie tylko wynik finansowy i metry wylanego betonu. Szkoda że na tym wynikiem, pracownik nie ma lepiej. Na produkcji nie ma komu pracować, nawet Ukraińcy już nie chcą.

Pati

Każdy kto jest trochę ambitny i ma poczucie własnej wartości odchodzi z tej firmy. No chyba że jest się pracownikiem wyższego szczebla i ma się dobrą posadę

bober

W tej firmie rotacja jest bardzo duza,praca ciezka,zwykly pracownik jest traktowany zle.W firmie nie licza sie ludzie tylko wylane metry betonu.(usunięte przez administratora)jak sam o siebie nie zadbasz,to na nich nielicz.Place nie za wysokie,chyba ze masz jakas funkcje lub poparcie.Zaklad podzielony na ludzi lepszego i gorszego sortu,biurowi,kierownicy majstrowie,brygadzisci,a na koncu szary (usunięte przez administratora)

Joan
@bober

Jakie to prawdziwe... firma która szczyci się giełdą i wynikami finansowymi a w rzeczywistości (usunięte przez administratora)

@bober

Konkretna i prawdziwa opinia. Potwierdzam w 100%

Edyta

@Dexter, jesteś w trakcie procesu rekrutacyjnego w Pekabex? Jeżeli tak, to jak oceniasz jego dotychczasowy przebieg? Warto żebyś zdecydował się na pozostawienie kilku słów na ten temat. Będą one interesujące dla innych użytkowników forum.

Dexter

Witam Jak wygląda praca na dziale kontroli jakości? Jaka panuje atmosfera i jakie są zarobki?

Edyta

@Hugo, byłeś świadomy, że takie praktyki będą stosowane w kwestii wypłacenia wynagrodzenia? Nie jest to zgodne z prawem. Ważne, żeby na tym forum znajdowały się tylko wartościowe i prawdziwe informacje o Pekabex jako pracodawcy. Wypowiesz się na ten temat?

Mario

Edyta, mam wrażenie że jesteś pracownikiem Pekabexu... Nie znam ani jednej osoby która odeszła z tej firmy i wypowiadała się o niej dobrze. Zwykły szary pracownik jest nikim, dobrze mają tylko Ci którzy mają "plecy".

Edyta

@Pekabexowiec, jakie warunki, w takim razie, nie obowiązywały w praktyce, a które zostały przez Ciebie uzgodnione z Pekabex na rozmowie kwalifikacyjnej? Proszę Cię, ze względu na innych użytkowników forum, o wyjaśnienie tej kwestii.

@Edyta

Przede wszystkim czas pracy.

Edyta

@mufa, może faktycznie masz rację. Jednak obowiązki i branża szczegółowo są omawiane zazwyczaj na rozmowie kwalifikacyjnej. Jak Ty natomiast oceniasz swoje zatrudnienie w Pekabex? Czy warunki zaproponowane przez tego pracodawcę są adekwatne do pracy jaką w tym miejscu wykonujesz?

@Edyta

To co było omówione na mojej rozmowie kwalifikacyjnej, a to co się później okazało w praktyce, to ma się jak dzień do nocy.

Zostaw merytoryczną opinię o Pekabex S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Pekabex S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Pekabex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pekabex S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 12 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pekabex S.A.?

Kandydaci do pracy w Pekabex S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pekabex S.A.