Opinie o Pekabex S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pekabex S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Pekabex S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pekabex S.A. w Poznań

kandytat

Witam wszystkich, jestem zainteresowany ofertą pracy w dziale utrzymania ruchu. Miał ktoś przyjemność poznać ten dział. W opiniach nie ma nic na temat tego działu. Jacy ludzie tam pracują, jaki jest przełożony, jaka jest atmosfera pracy, jakie są możliwości rozwoju, warunki finansowe itp. ?

Dziewczyna

(usunięte przez administratora) proszę wszystkich o wczytanie się we wszystkie komentarze i wzięcie sobie nich do serca, w żadnym wypadku proszę(usunięte przez administratora)

Kierownik

Szanowni Państwo, jestem byłym wieloletnim pracownikiem firmy Pekabex. Tak duża ilość negatywnych komentarzy widniejących poniżej, nie jest niestety bez przyczyny. Państwa poniższe komentarze są w ogromnej mierze prawdziwe i pokazują bardzo poważne problemy i uchybienia w funkcjonowaniu tej firmy. Pekabex ma wyjątkowy dar wywoływania najgorszych, negatywnych emocji wśród swoich pracowników, złości, gniewu, zdenerwowania,(usunięte przez administratora) To zaczyna być odczuwalne już po kilku tygodniach pracy w tej firmie. (usunięte przez administratora) Należy kierować się dużą ostrożnością przy wyborze Pekabexu jako swojego nowego miejsca pracy.

Arkadiusz
@Kierownik

Pan Dariusz Blocher, prezes Budimexu to wyjątkowa osobowość, nie tylko w środowisku branży budowlanej. Porównanie do niego to duży zaszczyt, a w wypadku Pekabexu myślę, że to nieporozumienie, ogromna przesada i wyolbrzymiona nobilitacja, co dla firmy Pekabex z przykrością należy stwierdzić. Nie zestawiałbym przedstawicieli firmy Pekabex z prezesem Budimexu, to nie ta liga.

MAJSTER
@Kierownik

LUDZIE CO WY ZA GLUPOTY PISZECIE!!! JA PRACUJE TU JUZ 10 LAT I JEST SUUPER!!! POLECAM PEKABEX!!!

endrju
@Arkadiusz

buahaha budimex?!? przecież to niepolska firma tera, zadzi polski pekabex i nowoczesna prefabrykacja!!! heheh

Asystent
@Kierownik

Potwierdzam Twoje zdanie Kierowniku. Trzeba wyedukować osoby niekompetentne, które pracują w firmie. A jeśli wiedza wchodzi z oporem to trzeba takie jednostki eliminować z firmy, proste. Dziś, żeby prowadzić odpowiedzialny, przyszłościowy i nowoczesny biznes należy dążyć do uświadamiania pracowników o konieczności poszerzania horyzontów, pogłebiania wiedzy oraz zatrudnianiu i nagradzaniu osób o ponad przeciętnych umiejętnościach. Takie osoby swoimi pomysłami są w stanie zrewolucjonizować biznes i sprawić, że do firmy zaczną napływać talenty, a nie przeciętność i mierność. Tak to dziś powinno wyglądać, dajcie swobodę i odpowiednie wynagrodzenie najlepszym, a wtedy poczujecie różnicę. Zaufanie ponad kontrolę a nie odwrotnie.

Łukasz

Widzę, że ludziom rozwiązał się język i zaczęli chętnie pisać. Bardzo dobrze, popieram. Warto udostępnić szerszemu gronu informacje na temat tej firmy, bo w Pekabexie pracują osoby bardzo nietransparentne. Niestety gołem okiem widać, że firma próbuje ukrywać wszystkie złe kwestie i sytuacje. Widać to po zestresowaniu wielu osób i po tym, że z firmy odchodzą osoby cieszące się największym szacunkiem współpracowników. Nie warto się angażować ;)

Pracownik Produkcji

Aplikacja CV, telefon, rozmowa w siedzibie firmy. Ok 40 minut, przez ten czas przedstawienie jak się robi płytę betonową. W trakcie rozmowy do biura wchodził inny kierownik z pytaniami "czy kupić dystanse za 10gr czy za 11gr " rozmowa stawała się coraz bardziej agresywna, nie mogłem się dowiedzieć konkretnej stawki za jaką będę pracował, oraz konkretnych godzin pracy.

Poprzednie zajęcia, ile chce zarabiać, czy nie boje się dźwigać ciężkich elementów

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Przedstawiciel Regionalny ds. pozyskiwania gruntów
Katowice
Green Volt Konrad Rakowski
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna

Zaciskanie pasa ale nie na najwyŻszych stanowiskach. Tam zawsze dobre samochody i rarytasy od mandarynek, sałatek po orzeszki

Projektant

Cześć! Ja mam neutralne, a nawet lekko pozytywne wspomnienia z pracy w firmie Pekabex. Pracowałem w dziale projektowym i tym co mogę o nim powiedzieć jest to, że pracuje tam wielu bardzo dobrych specjalistów, w dodatku wszyscy są fajnymi ludźmi, to jest myślę największy plus tej firmy. To co niewątpliwie doskwiera to na pewno bardzo intesywna praca, przynajmniej "za moich czasów", i przynajmniej na niektórych projektach, trudno mi ocenić jaki to jest odsetek, bo tematów prowadzonych równolegle jest zawsze myślę, że około kilkanastu. Kolejnym minusem jest tak jak tu już wspomniano bardzo wolne wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i brak ich świadomości wśród pracowników, stąd bierze się to intensywne tempo pracy i czasem bałagan, co przy niezbyt wysokich wynagrodzeniach (co jest niestety bolączką całej branży, nie tylko Pekabexu, taki jest niestety rynek...) jest pracą, która szybko zaczyna doskwierać i stąd te szybkie "ucieczki" z firmy. Życzę firmie szybkiego wprowadzenia nowości i sukcesów, nie tylko na polskim, ale też na europejskim rynku! Pozdrawiam dział projektowy z wszystkich 5 oddziałów! :)

@Projektant

a ja przestrzegam przed pracą w tym dziale, to jest praca w rodzaju tej na kasie w lidlu czy biedronce, to taka fabryka bylejakości, gdzie pracuje sie tak jak 20 czy 30 lat temu, brak rozwoju, wiele nadgodzin, zabójcze tempo pracy, naciski i presja ze strony wszystkich dookoła, stres, masakra po prostu, niech szukają ludzi do pracy z Chin czy Indii...

Były

Cześć, ja też się włączę do dyskusji. Jestem byłym pracownikiem Pekabex, przepracowałem tam kilka lat. Wiele poniższych komentarzy brzmi źle, wiele zawartych negatywnych opinii jest prawdziwa, choć jak na Polaka - każdy woli krytykować i nie dostrzega być może pozytywów. To prawda - Pekabex to prawdziwy kolos bezwładności i niemocy organizacyjnej, na właściwie wszystkich polach. Pomimo, że pracuje tam sporo fajnych, mądrych i zaangażowanych osób. Firma zresztą stara się dokonać zmian lecz z uwagi na wspomnianą bezwładność nie jest to możliwe szybko i idzie powoli. W firmie jest bardzo dużo do zmiany. Każdy z was to opisał. Od wizerunku, opłakanego stanu Zakładu w Poznaniu, czy mentalności ludzi na kierowniczych stanowiskach. To "dzieci Pekabexu", nie znające innego świata niż własne podwórko, odporne na nowoczesność, nie przyjmujące krytyki, z tendencją do lekceważenia ludzi i problemów, zmęczonych, bez głębi spojrzenia, walczących o utrzymanie pozycji i blokowanie zmian i ambicji. Założę się, że to o nich poniższe komentarze. Niezwalniani, nieprzemakalni, nietransparentni w działaniach, mądrzy inaczej, zacofani technologicznie. To przecież opinia o Poznaniu, w innych miejscach jest z tego co wiem inaczej. No, ale to ludzie stanowią wartość każdej organizacji i decydują w jakim kierunku idzie firma. Świat idzie do przodu i pcha tam również Pekabex... I tutaj nie chodzi o ilość czy rodzaj benefitów jakie oferuje firma. To raczej ten duch PRL unoszący się po zaniedbanych korytarzach firmy. Dziwne, tak jakby nikomu z Zarządu to nie przeszkadzało. Na pocieszenie - z rynku niesie, że Pekabex dokonał transferu do siebie dobrych menadżerów z bardzo dobrych zachodnich organizacji, w nadziei, jak mniemam na przełamanie impasu niemożności i dokonania zmian w firmie. Zobaczymy, czy ktoś ich będzie chciał w ogóle posłuchać. Oby. Wyparowała ze mnie już złość, życzę firmie Pekabex wdrożenia szybkich zmian i skoku w XXI wiek. To firma wielkich niewykorzystanych możliwości.

M.
@Były

Otóż to, tej firmie może pomóc tylko gruntowna przebudowa i czystki wśród kadr zarządzających, oby nowe transfery w postaci managerów nie znięchęcili się do pracy i wyprostowali trochę niepostępowe myślenie niektórych osób, bo historia mówi, że w tej firmie już się zdarzały takie transfery, które były niestety jedynie krótkim epizodem...

@Były

"dzieci Pekabexu"... trafne określenie, bo jednocześnie można to też rozumieć dosłownie. (usunięte przez administratora).. zbyt duża pewność siebie, powoduje takie zachowania, (usunięte przez administratora)Firma sama sobie wychodowała takich ludzi, stąd nic dziwnego, że nowi pracownicy szybko się zniechęcają do pracy w Pekabexie, jak tylko się poznają na tym z kim im przyszło pracować...

@Były

lepiej bym tego nie ujął!

Obecny
@Były

To prawda co piszesz Były, gdy biznes zaczyna rosnąć, sprawy zaczynają przerastać ludzi, niestety każdy człowiek ma swoje ograniczenia, w przypadku tej firmy gołym okiem widać, że to przerasta osoby, o których piszesz (usunięte przez administratora). W ten sposób firma się nie rozwija, albo rozwija w ślimaczym tempie, gdy pracy zaczyna być coraz więcej i więcej reszta pracowników obrywa większą ilością obowiązków, ludzie się przepracowują i też odchodzą... taki mechanizm widać gołym okiem w tej firmie, nie trzeba być nikim wyjątkowym żeby to dostrzec. Oczywiście nie wszyscy tacy są w tej firmie, bo jak słusznie zauważyłeś jest sporo wyjątków, osób, które mają wysoką wytrzymałość i dzielnie to znoszą, tym samym im się należy duży szacunek za to, że próbują walczyć i się nie poddają.

M

potwierdzam na 100%!!!

@Były

Myślę, że Twoja opinia idealnie opisuje to miejsce, wszyscy szanujący się ludzie uciekają z tej firmy. Pekabex ma poważny problem z poszanowaniem ludzkiej godności, pracownicy traktowani są nie jak partnerzy w biznesie, tylko tak jakby byli własnością tej firmy, nie liczy się z ich zdaniem, dlatego ludzie nie godzą się na takie podejście i uciekają z tego dziwnego, niedzisiejszego miejsca.

Chciałbym jeszcze zaapelować do inżynierów, którzy chcą spróbować wzięcia udziału w rekrutacji do tej firmy, żeby bardzo solidnie przetestowali tę firmę i wypytali jak wygląda tam praca, proszę bądźcie bardzo ostrożni, bo pekabex nie ma litości, nie wie co to znaczy szanować pracownika, unikniecie w ten sposób bardzo sporego rozczarowania i straty czasu i energii, bo szanujący się ludzie, po prostu stamtąd uciekają.

mily pan

dokładnie!!! pekabex to jedno wielkie (usunięte przez administratora) popieram apel

tom

filmiki to typowe działania marketingowe, mające na celu zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy, prawda niestety odbiega od tego.

Monter

Hej! Jestem jednym z wystepujacych na filmiku pracownikow i mimo ze juz nie pracuje w pekabexie (delegacja przestala odpowiadac zonie) to warunki Tobie zaproponowane sa prawdziwe i mialem nawet wieksza stawke. Wiadomo jak w kazdej pracy trzeba myslec i tez warunki pracy na budowie nie sa latwe, ale cos za cos. Daj znac czy podjales sie finalnie pracy i jakie masz odczucia. Powodzenia

Arek

Hej ja też zaczynam od poniedziałku, możesz powiedzieć jak ta pr faktycznie wygląda?

Monter
@Arek

I o jak tam Arek?

Przemek

Polecam firmę na odbycie praktyk lub stażu zawodowego dla inżyniera. Najważniejszym doświadczeniem nie będzie wiedza merytoryczna na temat ogólnie pojętej sztuki budownictwa, ale obserwacja jak funkjonuje firma, a także obserwacja różnego rodzaju(usunięte przez administratora) podejścia, sytuacji, technologii itd, itp. (usunięte przez administratora)

skoro tyle osób się tu wypowiada, to ja może też napiszę swoje niezbyt przyjemne, niestety, wrażenia z pracy w tej firmie. (usunięte przez administratora) A wyznanie, w które wierzy pekabex to ciężka praca, beton i śmieszna trójca... o, przepraszam, święta trójca ;)... Generalnie nie polecam, no chyba, że ktoś chce poznać jak nie prowadzić firmy w dzisiejszych czasach, bo pekabex jest takim antywzorem, którego lepiej nie naśladować. Ale trzeba przyznać, że w firmie pracuje też wielu fajnych i mądrych ludzi, bo oczywiście nie wszyscy są tacy jak "jądro" pekabexu...

KRZYCHU

TAK JEST ROMEK HEJTUJMY HEJTERÓW!!!, NIKT NAM NIE BEDZIE MOWIL KIM JESTESMY!!! PEKABEX RULEZZ!!!

Informatyk
@KRZYCHU

Widzę że dział informatyków zamienił się w adwokatów PKX. Siedzicie tam tyle lat z jakiegoś powodu .

Informatyk

Romuś Twoje poczucia humoru mnie rozbawiło. Sami doskonale wiecie jaka rotacja jest w tej firmie

Mirek

oj tam nie narzekajcie jest nawał pracy wiec nie ma nudy. na dzien budowlanca czasem sa schabowe (pyyychhaa!!) płaca na czas, troche malo ale jest co do garnka wlozyc wiec nie ma lipy!!! pekabex daje rade!!

Administracja

Szanowni Państwo, przypominamy, że obraźliwe lub agresywne komentarze zamieszczone w Internecie, które mają znamiona znieważenia, mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Zachęcamy do zapoznania z regulaminem portalu GoWork oraz spotem #HejtToNieOpinia.

zastanawiam się jak osoba po studiach wyższych może chcieć pracować w tej firmie... ? przecież to z daleka widać, że to nie jest miejsce dla wykształconych ludzi, tylko dla osób po zawodówkach czy technikach... nawet prezesi o tym mówią w różnych wywiadach.... Przy okazji mam pytanie do przedstawicieli firmy Pekabex, szczególnie do osób z działu marketingu, dlaczego na profilach społecznościowych nie pokazujecie jak przyjemna i wspaniała jest praca w waszych fabrykach? Pokażcie te uśmiechnięte i szczęśliwe miny swoich pracowników podczas pracy, a nie podczas aktywności, które uprawiają poza pracą. Czy to nie jest czasem tak, że szczęśliwe są jak nie pracują, tylko poświęcają resztki swojego czasu na różne aktywności poza pracą, gdy mogą zapomnieć i odetchnąć od pracy w fabryce? Przyszli pracownicy są zainteresowani tym jak wygląda praca, a nie jak inni spędzają swój czas poza pracą, to nikogo przecież nie interesuje... Czy może już wasze pokoje świecą pustkami...? Proszę o odpowiedź.

Łukasz
@Tomek

"Osoba po studiach wyższych" - studia dziś ma dziś mnóstwo osób i niekoniecznie idzie za tym coś więcej oprócz papierka. Widać, że mało wiesz o branży budowlanej, skoro twierdzisz, że zajęcie mogą znaleźć tam tylko pracownicy fizyczni. Jak Twoim zdaniem miałaby funkcjonować taka firma? A już te teksty o szczęściu w pracy to są po prostu śmieszne. Praca - jak by nie była - zwykle wiąże się z wysiłkiem (umysłowym czy fizycznym lub jednym i drugim) i raczej nikt się w niej nie szczerzy cały czas, myśląc (usunięte przez administratora) Może pora zejść na ziemię? A jeśli jesteś w swojej taki uchachany od rana do wieczora to gratulacje i nie wiem, co robisz na tym forum ;)

Pkxowiec
@Łukasz

kolega Łukasz chyba z tych "dzieci Pekabexu" o których tu ostatnio piszą... ;) Jakbyś chciał wiedzieć, to szczęśliwy pracownik jest najlepszym pracownikiem, poczytaj trochę o tym, nie zaszkodzi, a może wręcz Ci pomóc :) Cytując tu chociażby słowa takiego przedsiębiorcy jak Sir Richard Branson: "Clients do not come first. Employees come first. If you take care of your employees, they will take care of the clients." Tłumaczyć chyba nie trzeba, uczcie się od najlepszych :)

Wanda

ja może dodam kilka słów o polityce płacowej w firmie pekabex. Otóż wynagrodzenia są bardzo, bardzo niskie, poniżej rynkowych. Jeśli komuś się nie spodoba praca w danym dziale, to może ten dział zmienić, ale oczywiście w nowym dziale dostajesz uposażenie najniższe z możliwych, "bo przecież nic o tej robocie nie wiesz...". Polityka płacowa w firmie pekabex, już z góry zakłada, że dana osoba niedługo firmę opuści, co jest prawdą, bo rotacja jest bardzo duża, z tego powodu nigdy się nie otrzyma tu dobrych pieniędzy... no chyba, że jednak chcesz się dalej z nami męczyć to ok, damy Ci trochę więcej ale podpisujesz lojalke... no i mamy delikwenta na smyczy :)

Karol

wg mnie zatrudnienie się w Pekabexie jest najgorszą decyzją jaką może podjąć absolwent budownictwa, zero rozwoju, praca w zacofanym otoczeniu wśród ludzi ślepo podąrzających za rozkazami prezesów i dyrektorów, te wszystkie złe opinie mnie kompletnie nie dziwią, ja mam podobną...

@Karol

dodatkowo, jeśli ktoś ma duże ambicje i je pokazuje, to firma to bezwględnie wykorzystuje nie dając nic w zamian, po prostu czysty wyzysk i wykorzystywanie dobrych intencji i naiwności ludzi...

Karol

pracownicy niejako zmuszeni są sobie pomagać nawzajem, z tego powodu, że każdy widzi jak jest ciężko i bezperspektywicznie, stąd ludzie sobie pomogają nawzajem w tej beznadziejnej sytuacji...

#PracaToNieHejt

na profilu Pekabexu powinno być: #PracaToNieHejt

Czy ktoś pracował w tej firmie w dziale controllingu? Jeśli tak, to czy ktoś się podzieli opinią na temat pracy w tym dziale?

kontroler

Pracuję w tym dziale od wielu lat i mogę powiedzieć uczciwie, że w dziale Controllingu pracuje się dobrze. Od kilku lat mamy bardzo fajną szefową, która zna się na tym co robi i ma normalne, bardzo ludzkie podejście do pracowników i jest w tym bardzo profesjonalna. Atmosfera pracy panująca w tym dziale jest zdrowa.

J
@kontroler

Matko Święta...co za wpis...szefowa może i fajna na stopie prywatnej, pogadać, zapalić itd ale praca to praca i tam nie jest już tak różowo...zwłaszcza jak się podlega pod damską część zarządu... zreszta tutaj też ostatnio ktoś odszedł do innej pracy. Pierwsza myśl po przeczytaniu tego komentarza to męska załoga działu kontrolingu...

Inżynier

Ja też pracuję tu już kilka lat i nie mogę się z tym zgodzić. Nie jestem z marketingu, ani nie jestem niczyim szefem. Dziwi mnie taki hejt na wszystko i wszystkich, ale dla mnie Pekabex to dobre miejsce do pracy, atmosfera jest pozytywna i akurat nasz szef w porządku. Wypłata na czas, dofinansowane szkolenia i masa benefitów. Wydaje mi się, że ludzie są naprawdę coraz bardziej roszczeniowi i zapominają, że to jednak praca i trzeba się czasami zaangażować.

Pracowniczka
@Inżynier

owszem czasem trzeba się zaangażować, ale w tej firmie zaangażowanie i ponadprzeciętne efekty, wyniki, rezultaty czy pomysły i tak nic nie dają, więc czy naprawdę warto się angażować w tej firmie, skoro i tak tylko chodzi o to żeby napchać kasę firmie bez odwzajemnienia pracownikom ich zaangażowania?

Pekabexowiec
@Inżynier

zaangażowanie owszem, ale nie bezwględne posłuszeństwo i zniewolenie !!! To jest ogromna różnica. Nigdy się nie spotkałem z firmą, która by tak nieludzko traktowała swoich pracowników i tak bardzo wywierała presje na nich.

@Inżynier

Jednym szefem o którym słyszałam że jest ok i staje murem za swoim to prezes któremu podlega GW. Ale i tam ludzie odchodzą.

Inżynier

Nie znasz, bo widać się nie poznaliśmy. Pekabex nie ma nic wspólnego z (usunięte przez administratora), to dobra rozwijająca się i coraz bardziej nowoczesna firma. Takie jest moje zdanie, pracuję tam i czuję się częścią tej firmy, więc nie podoba mi się powtarzający się w tych samych argumentach (być może wszystkie te posty to jedna-dwie sfrustrowane osoby), niemający wiele wspólnego z rzeczywistością, zwykły hejt w Waszym wydaniu. Moja opinia jest pozytywna i taką pozostawiam. Pozdrowienia :)

Inżynierka
@Inżynier

Pewnie Twoja praca wygląda normalnie, albo po prostu Ci to pasuje. Ja słyszałam jakiś czas temu od koleżanek i kolegów z działu projektowego, że przechodzili tam męki, praca a właściwie gonitwa wiele dni pod rząd po kilkanaście godzin, żeby tylko zadowolić realizację i produkcję i wykonać projekt na czas, gdzie wiele osób spośród rysujących nawet budownictwa nie studiowało, nie chciało mi się wierzyć w to co słyszałam, to brzmiało faktycznie jak ogromny wyzysk i męczarnie, i na dodatek nie mogli nic z tym zrobić, bo kierownicy tego działu wkładali głowę w piasek, pewnie bojąc się o własne głowy, bo sami nie wiele mogli wskurać wyżej. Na miejscu tych ludzi ja bym rzuciła to wszystko w cholerę i nie pozwoliła na takie traktowanie się, bo to jest poniżej godności inżyniera.

@Inżynier

Drogi Inżynierze, to że czegoś nie dostrzegasz, to nie znaczy, że to nie istnieje. Pracowałeś kiedyś w innej firmie? Np. takiej o kapitale z Europy zachodniej lub północnej? Dam Ci jeszcze taki przykład, dostrzegasz cząsteczki azotu w powietrzu? Wątpię, ale jak popatrzysz na skład chemiczny to azot bez wątpienia tam się znajduje. Pracuję w tej firmie od 5 lat i to co zauważyłam to to że z firmy odchodzą głównie osoby wyróżniające się, które robiły tak zwana różnicę. Dowoziły projekty, przynosiły duże zyski, wprowadzali nowe pomysły, dawały z siebie wszystko, robili poprostu kawał dobrej roboty. W związku z tym, jaka firma przed którą stoi prawdopodobnie ciekawa i pracowita przyszłość mogłaby sobie pozwolić na pozbycie się takich ludzi i by np. odeszły do konkurencji? Przecież to samobójstwo. Takie osoby widzą trochę więcej i nie pozwalają na to by ich traktowano jak bydło, czy woły robocze. Zastanów się nad tym...

@Inżynier

To, że czyjeś stanowisko nosi nazwę, "prezes", "dyrektor" czy "kierownik", to nie znaczy, że jest mądrzejszy, bardziej inteligentny, jest nieomylny i ma zawsze we wszystkim rację, to jest tylko nazwa, nic nie mówiąca o tym jakim jest człowiekiem...

@Ania

Faktycznie, moja praca naprawdę wygląda normalnie. Analogia do azotu jest nieco "z kosmosu", ale to, że moje zdanie jest pozytywne nie znaczy, że nie dopuszczam, że istnieją też niezadowolone osoby. Jest w Pekabex-ie naprawdę wielu pracowników, w różnych działach, więc każdy ma prawo do własnego myślenia. Jeżeli część z was jest niezadowolona, macie do tego prawo, tak samo jak ja mam prawo do polecenia innym pracy tutaj na podstawie moich pozytywnych doświadczeń. Pozdrawiam :)

Wojtek

Moim zdaniem, żeby trafnie ocenić tę firmę, trzeba mieć pewien kontekst, bazujący na doświadczeniu w pracy w innych firmach, w tym szczególnie z krajów o wyższej kulturze pracy, bez naleciałości komunistycznych, takich jakie posiada Pekabex. Podejrzewam, że większość pozytywnyh opinii jest wyrażana przez osoby, dla których Pekabex jest pierwszym czy jedynym poważnym miejscem pracy. Z bardzo podstawowych świadczeń, takich jak wypłacanie wynagrodzeń w terminie, podstawowe benefity itp. firma się dobrze wywiązuje, stąd biorąc pod uwagę tylko takie aspekty to Pekabex jest "dobrą firmą". Ale to niestety wszystko co można dobrego o tej firmie napisać. My pracownicy, miejmy tylko nadzieję, to się zmieni na lepsze...

Women
@Wojtek

Jakie to prawdziwe. Jako były pracownik mogę to tylko potwierdzić. Do dzisiaj zastanawiam się jakim cudem są na giełdzie...

#HejtToNieOpinia

Pracuję tu już prawie trzy lata i nie tylko się dziwię wypisywanym tu rzeczom (np. poniższe absurdalne "Słyszałam, że ostatnio pracownicy masowo odchodzili ze wszystkich działów. Czy to prawda?"), ale i zastanawiam się dlaczego ludzie to piszą. Kiedy chciałam się tu zatrudnić trzy lata temu przeglądałam internet w poszukiwaniu opinii i trafiłam na GoWork. Hejt lejący się tutaj na prawie wszystkie firmy zasadniczo nie ma uzasadnienia, no chyba, że wypisują to konkurenci,(usunięte przez administratora) Dobrze, że zobaczyłam, że na innych piszą to samo. Oczywiście, tak jak moja bardzo pozytywna dotycząca mojego szefa i atmosfery między kolegami, są opinie przeciwne - tyle ile jest w życiu różnych sytuacji i ludzi.

Janka
@#HejtToNieOpinia

Taką opinię może napisać tylko ktoś z działu marketingu...

@#HejtToNieOpinia

Być może niektóre komentarze są jakimś hejtem wymierzonym w tę firmę, ale tak duża ilość negatywnych opinii nie może być przypadkowa. Pracowałam w tej firmie, znam przypadki osób, które wiele nacierpiały przez tę firmę, były bezwględnie wykorzystywane np. przez kilkunastTakie postępowanie pracodawców powinno być o godzinną pracę przez wiele dni pod rząd, takim osobom po prostu zależy na tym, zeby wywiązać się jak najlepiej ze swoich obowiązków i robili to własnym kosztem dla spełnienia zadań powierzonych przez przełożonych. A Ci przełożeni nic z tym nie robili, przymykali na to oko, bo sami mają uwiązane ręce, nie mogą niz z tym zrobić bo dla osób zarządzających firmą liczą się tylko i wyłącznie cyfry i słupki. Takie zachowanie pracowników prowadzi do ich wyniszczenia, a zakichanym obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie godnych warunków do pracy, to nie są więźniowie ani niewolnicy tylko wykształceni, mądrzy i inteligentni ludzie, każdemu pracownikowi należy się taki sam szacunek a pozbawianie ich godności jest czymś niedopuszczlanym i haniebnym.

@#HejtToNieOpinia

Ludzie są z natury dobrzy, wystarczy traktować każdego z należytym szacunkiem i godnością, nie pozbawiać ich innych sfer życia kosztem pracy, to jest naprawdę tak proste, w wielu książkach można to wyczytać.

@#HejtToNieOpinia

firma powinna być przede wszystkim zgraną drużyną ludzi a nie walczącymi ze sobą plemionami, na które spoglądają stwórcy spragnieni chleba i igrzysk ...

Strażniczka Teksasu
@#HejtToNieOpinia

Na Pani miejscu byłabym ostrożna w nazywaniu negatywnych komentarzy "hejtem", bo biorąc pod uwagę to jak pekabex traktuje swoich pracowników to to jest dopiero prawdziwy hejt, nie tylko słowny ale też i taki ktory przejawia sie wykorzystywaniem ludzi poprzez obciązanie ich iloscia pracy przekraczajace ludzkie mozliwosci. Wobec takiego zachowania firmy, te wszystkie negatywne opinie nazwalabym conajwyzej "niezbyt przychylnymi". A kazdemu kto nie wierzy radze się zatrudnic i samemu sie przekonac. Tylko uwazajcie, bo moze boleć.

Janka

Największa rotacja jest na produkcji. W pozostałych działach (projektowy, finansowy, realizacji) też są. Każdy kto szanuje siebie szuka czegoś innego, mniej sterującego i lepiej płatnego.

Zostaw merytoryczną opinię o Pekabex S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Pekabex S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Pekabex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pekabex S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 12 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pekabex S.A.?

Kandydaci do pracy w Pekabex S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pekabex S.A.