Opinie o Korpo w Jawor

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Korpo. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Korpo na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Korpo w Jawor

Krzyś

Pozdrawiam najlepszego brygadziste w Korpo,najlepszy brygadzista z którym miałem przyjemność pracować,merytoryczny z ludzkim podejściem do człowieka. Mowa oczywiście o Wojciechu B ????

Może nowy.

Witam.Mam zamiar złożyć podanie na stanowisko operatora cnc. Widziałem ofertę i wydaje się bardzo kusząca.W chwili obecnej pracuje jako operator tokarki cnc ale system czterobrygadowy i dojazdy robią swoje (35km w jedną stronę.).Poprosił bym o rzetelną opinie na temat realnego wynagrodzenia oraz podejścia do pracownika.Wiele opini się naczytałem i są różne,wiadomo każdy jest inny i ma inne priorytety.Jeżeli mógłby ktoś napisać prawda jak jest to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

@Może nowy.

Praca sama w sobie nie jest zła, atmosfera w pracy jest napięta, stresująca, zarobki w miarę ale jeśli wyrobisz normę które najczęściej są zrobione tak że nie jest to łatwe, tracisz premie za najmniejszy błąd a to właśnie premia pozwala Ci zarobić, bez niej masz najniższą krajową, 10% 20% czy więcej stracić bardzo łatwo

Były tokarz
@Może nowy.

Wszystko co piszą to wielka ściama, atrakcyjne zarobki 14 zł na godzinę dla operatora cnc, dodatki do 2 i 3 zmiany, premia regulaminowa do 1700 zł brutto uzależniona od wyrobienia norm przez pracownika (akord) i wykonania planu wyrobienia przez cały zakład, reklamacja - -30% nawet do - 100% premi czyli wypłata bez premi na poziomie najniższej krajowej, l4 za każdy dzien -10% premii, urlop na żądanie -10% premi, ogólnie nie polecam szukaj szczęścia gdzie indziej, operatorzy uciekają z stamtąd na potęgę nawet z 20 letnim stażem pracy w zakładzie.

Jeszcze pracownik
@Może nowy.

chcesz prawdy... prawda jest taka że kierownicy a jest ich 2 nie mają szacunku do pracownika. Obiecane 3tys na rękę to prawda gdy spełnisz warunki dodatkowe czyli akord (normę), lecz przez pierwsze 3 miesiace nie licz na to ponieważ nie przysługuje Ci pełna premia. W mojej sytuacji pracuje 6lat+ obecnie mam stawkę 16 zl na godzinę i jak jie jam premi za akord nie ja 3 tyś obiecanych. Normy sa ustawione tak byś musiał tyrać bez przerwy... w dodatku kierownik przyjdzie ze stoperem i czas Ci utnie bo masz go za dużo... swoje tam zrobiłem i koniec... nie polecam

ExAdios
@Jeszcze pracownik

To co piszą ludzie to prawda. Dobrze, że się zewakuowałem póki czas. Jeszcze na montażu można robić spokojnie w miarę Ale jako operator to nie polecam, z tego co słyszę to uciekają operatorzy

były obserwator
@ExAdios

wszędzie dobrze gdzie nas niema, jak zawsze, ludzie narzekają tu i zawsze będą narzekać gdzieś indziej, tak już jest i będzie. Ale czasami trzeba popatrzeć na siebie , trochę samo krytyki, bo nigdzie nie dają pieniędzy za darmo, w nowej fabryce w jaworze miało być super, nie jest tak bo byłem spróbowałem.

ExAdios
@były obserwator

To wracaj do korpo jak ci się nie podobało. Jakoś nikt z merca tu nie przyszedł, a z korpo ludzie tam przechodzą i sobie chwala

Już niedługo
@Może nowy.

Witam praca jak każda inna jak się na tym znasz to sobie poradzisz, problem tutaj stanowią przełożeni i dlatego odchodzę

bolo
@Może nowy.

CV zawsze możesz złożyć, ale najpierw mocno się zastanów zanim odejdziesz ze swojej firmy, pamiętaj jedno, że pieniądze to nie wszystko, traktowanie i szacunek za wykonywanie zadań i kultura wobec pracowników jest też bardzo ważna, a tutaj jej nie doświadczysz!

Ktoś

Ludzie ciężko pracuje poświęcają się i Co z tego mają... brak szacunku szykany bo żądza nimi niekompeteni przełożeni. Brak słów.

Chcący oddać CV
@Ktoś

Może trochę więcej, na którym dziale? Chcę oddać CV i się zastanawiam

Bigxxx
@Chcący oddać CV

Brygadziści są nawet spoko, jeden kierownik produkcji a teraz już dwóch w sumie bo dołączył nowy do obecnego skutecznie zniechęcają wszystkich do pracy w tym zakładzie, dlatego tyle osób się zwalnia.

@Bigxxx

Absolutna racja, tych dwóch gości rozłoży produkcję w tym zakładzie przez to jak traktują ludzi. większość osób przez nich już czeka na telefon z konkurencyjnej firmy...

Frezer
@Tokarz

To chyba jakieś kpiny, obserwuje was tokarze i co drugi już sporo przed 15 raczki myje, jak są nowe technologie obróbki wdrażane , wiadomo że obróbka jest coraz szybsza i wydajniejsza to sabotujecie to, już nie chce podawać nazwisk, szkoda mi oracowców u których będziecie kiedyś pracować .

@Frezer

O właśnie któryś z nich odpowiedział hehe.

Słonina
@Tokarz

Czytam i mam dość bredni, frezer dobrze pisze , tokarz? Wiadomo kto to. Inni rzetelnie pracują a wy podkrecacie żeby się wyrobić i szybko raczi umyć , nie wszyscy , ale chyba trzeba w końcu z tym zrobić porządek.

@Słonina

Porządek sam się zrobi :) to wasze chwalenie, straszenie, nic już nie da, każdy kto pracuje wie jak jest. A nikt nowy się już nie nabierze, wspomnicie moje słowa, dziękuję, dobranoc.

@Frezer

To jest stała zagrywka w firmie. Szczucie jednych na drugich. Tokarzy na frezerów itp. Każdy wie, że ludzie nie mają w tym żadnego celu. Jak będziecie wdrazac nowe technologie to stańcie i pokażcie ludziom jak wyrabiacie normę w tych ekstra warunkach

@Frezer

Pupka boli od tego że ludzie tutaj piszą prawdę o tym (usunięte przez administratora)? I dobrze ze wielu z nas idzie po rozum i się zwalnia bo o lepsze warunki pracy niż są w korpo wcale nie trudno, warunki Poniżej Zera, traktowanie Poniżej Zera, praca na akord gdzie czasy podkręcano aż maszyny padają Poniżej Zera,

bolo
@Słonina

masz rację słonina, ale wiesz co, weź im jeszcze (usunięte przez administratora)do tego to na pewno się nadajesz

Rozbity boczek

No i korpo powoli pada, ale z powodu uciekających ludzi, w listopadzie z tego co słyszałem 12 osób ucieka,a ilu jeszcze czeka do ostatniego żeby złożyć wypowiedzenie? no ale co tu się dziwić jak dali mega podwyżkę o całe 40gr ale tylko na 2 zmianie, ile to wyjdzie może 30zl brutto więcej na wyplacie? Dali taki ochłap że to wstyd, nie polecam i radzę szukać innego miejsca do pracy każdemu kto się zastanawia nad złożeniem CV

Aplikowałeś do Korpo na stanowisko Ślusarz - Konserwator? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
Muszka

Rozmowa kwalifikacyjna - stanowisko administracyjne. To była najdziwaczniejsze rozmowa na jakiej byłam. Trwała 10 minut. W t czasie usłyszałam sporo krytyki na temat moich poprzednich pracodawców (ze strony Prezesa) i moich oczekiwań finansowych. Zarzucono mi, że moje oczekiwania dotyczące wynagrodzenia są wygórowane i z całą pewnością zarabiam duuużo mniej, a Korpo chce wykorzystać to podniesienia zarobków. Nie zapytano mnie o moje kwalifikacje, nie zadano mi ŻADNEGO pytania merytorycznego, nie dano mi szansy na odparcie zarzutów argumentacją. W zasadzie poszłam tam po to żeby Pan Prezes mnie upokorzył (Pani z działu kadr nawet nie została dopuszczona do słowa). Dodam, że nie ukrywałam ani tego ile chce zarabiać, ani tego z jakich powodów moja kariera potoczyła się tak, a nie inaczej więc nie rozumiem dlaczego zostałam w ogóle zaproszona. W zamian za uczciwe podejście zmarnowano mój czas.

Specjalista
@Muszka

Rozmowa na temat stanowiska specjalisty ds handlowych ?

Muszka
@Specjalista

Nie, na specjalistę ds. personalnych

@Muszka

A ty to nie wiesz ze praca w korpo to tak jakby Jezuska za nogi złapać? Nie ma lepszego miejsca żeby cofnąć się w rozwoju, na rozmowie to był dopiero początek reszta czekałaby cie po przyjęciu

Rozbity boczek

21.09.2020 godzina 15:42 tego dnia po korpo zaczęła krążyć tajemniczą lista na której wydrukowane są imiona i nazwiska pracowników i miejsce na podpis, nie ma żadnej informacji co podpisujesz bo dowiesz się później, czy zabierają ci premie czy może % z podstawy, nawet przewodniczący związków zawodowych nie wie (oczywiście że wie ale nie powie bo zdradzi swoich) co podpisujemy, Korpo For Life

Słonina
@Rozbity boczek

Co za fantazja , brawo brawo, brawo.

@Rozbity boczek

Może czas żeby anonimowy głos z biura rozwiał wątpliwości, jak to nie raz miało miejsce?

Czy zdarzają się nadgodziny w Korpo?

W tej chwili nie ale zaczyna coś się dziać, tzn więcej pracy, może będziemy już w wszystkie piątki pracować ????????????

Biurowiec

Dużo miejsca na parkingu. Urlopy ??

Cieć
@Biurowiec

Latem zawsze tak jest,urlopy no i pracownicy chodzą piechotą i na rowerach, nic się nie zmieniło

Kordel w Niemczech juz zamkniety a w jaworze ? Pewnie bedziemy pracowac do poki ktos CORONOWIRUSA nie zlapie i zamkna caly zaklad . Tak sie wykorzystuje polakow najwarzniejsza praca a nie zdrowie . Jak ludzi nie bedziecie mieli docenicie moze zwyklego robola w niebieskich ogrodniczkach .

kierowca
@Paweł

co to za bzdura, skąd takie info, nic nie zamknięte, przez takich ludzi jak ty rodzi się hejt itd. jak znasz niemiecki to zadzwoń i się zapytaj, nie pisz bzdur i nie kłam jak nasz rząd!!!!!!!!!!!!!

@kierowca

Taaa Kierowca. Tak wszyscy wiedzą kto to pisze. Pozdrawiam

Batman

Pewnie ktoś z góry, ale przynajmniej prawdę piszą

Robin
@Batman

Może ale to takie dopytywanie się co kto i jak potrafi...

Dokładnie :P wiec czym się przejmować ??(usunięte przez administratora)

AK

W krótce się spotkamy

Zoro

Strach cię ogarnął??? Faktycznie brak j.j

Multisport bedziesz miec przez 8 godzin przy maszynie to ci starczy.

(usunięte przez administratora) Stac go tylko na zabranie premi i obrazenie sie.

Obserwator

Dlaczego pseudonim Emil??? Czy ktoś może coś na ten temat napisać. Dziękuję i pozdrawiam

Mercedes z powodu pandemii i dbając o pracowników wstrzymał produkcję Co z Korpo . Czy te przekładnie do wózków są aż tak niezbędne do egzystencji ? Stawiając je ponad bezpieczeństwo zdrowia pracowników

Informator

Z powodu braku komponentów a nie wirusa, wejdź na strone mercedesa, tak wszystko pisze

rocco
@Informator

nie pisze ,a jest napisane (W związku z pogarszającą się sytuacją pandemii spowodowanej wirusem COVID-19, koncern Daimler AG podjął decyzję o wstrzymaniu znacznej części produkcji w Europie i pracy w niektórych działach administracyjnych wstępnie na okres dwóch tygodni )

Karol

Napisz jak firma podeszła do pracy w obecnej sytuacji. Czy można pójść na urlop lub przejść na pracę zdalną? Czekam na informacje.

On
@Karol

Póki co to tak podeszła, że wycofali podwyżkę i wstrzymali urlopy. Dali 2 punkty z płynem do rąk i to tyle. Ogólnie tu w firmie nie ma takiego problemu ????

Wirus
@On

Zmień pracę, po co tam siedzisz, teraz poszukują praciwnika

ZYGA
@Wirus

A Ty po co się udzielasz ?? Prawda w oczy kole. Było pytanie ,To jest odpowiedź.....

On

Nie ma co jeszcze cwaniakowac. Twoja wypowiedź pokazuje poziom waszej ekipy.

Wirus
@On

Pozdrawiam i powodzenia

ZCh

To Pan zesłał zaraze ,by mądrych od głupców oddzielić.Kto ma rozum, ten ma źródło życia, lecz głupota jest karą dla głupców.A ci , z syndromem kata-są słabi.Myślą-oni nie wiedzą.A oni wiedzą i widzą lecz wprost nie powiedzą.Tacy są ci ,co za pieniądzem w ogień skoczą. Dlatego Cieszcie Się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Obyśmy umieli się cieszyć wszystkim. co daje nam Pan. Ament

Nastradamus
@ZCh

Koleś,ty jesteś jakiś nawiedzony czy naćpany,niewiem co brałeś ale efekt jest silniejszym od wirusa, wirus atakuje drogi oddechowe a tobie to coś mózg zatruło,więc będziemy się za Ciebie modlić, heretyku!!! Gruss Got

Ja pracuje na myjce i tam fajnie sie robi , sciema caly czasz idzie w miedzy czasie mozna piwko wypic po cichu i jakos leci czas . Bede tam pracowal do emerytury . Pozdrawiam inne działy

Gyy

Jak tam dalej pracujecie za 13 zł brutto na 3 zmiany i robicie normę z potem i garbem na plecach ? Tak trzymajcie 3000 tys na rękę to wasze życiowe osiągniecie, i te podwyżki po 50 groszy ale tylko dla wybranych, jaworzanie haha

Terenowka

Przecież ten zakład to wyzysk i cofanie się w rozwoju, ludzie tam po 5 10 15 lat pracują i nie umieją ustawiać maszyny a co dopiero napisać program, no tak niskiego poziomu to nigdzie nie widizlaem. Płakałem ze smiechu jak gościowi się przestawił nóż bo wiór się zawinął i nie umiał złapać geometrii narzędzie, przyszedł brygadzista i mu 20 % premii zabrał bo to prawie kolizja. Ogólnie ludzia pieniądze zabieraja ci nic sobie z tego nie robią, dobry kabaret

Operator Tokarz/Frezer

Witam Jaworzanie. Czy wiecie dlaczego budowa nowego oddziału w Białogardzie staneła? Sporo ludzi Koszalin i okolice zaciera ręce na ten zakład ale z tego co czytam to raczej będzie jakieś nieporozumienie.

Enty
@Operator Tokarz/Frezer

Pewnie z powodu kryzysu. Oficjalnie nie wiadomo. Nie ma co zacierać ręce. Szału i tak nie będzie. Pozdrawiam

Informator
@Operator Tokarz/Frezer

Spokojnie, wszystko na dobrej drodze, juz wkrótce budowa ruszy i napewno powstanie zakład produkcujny.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Korpo?

Odpowiedź

Styl AUTOKRATYCZNY, Odsyłam do lektury z zarządzania.

Toyota walbrzych

juz powstaje nowa fabryka z rzekladniami i silnikami toyoty w wałbrzychu lepiej placa niz w korpo ludzie zycie na koerpo siei nie konczy https://walbrzych.dlawas.info/biznes/walbrzych-toyota-rozbudowa-fabryki-zatrudni-500-pracownikow-foto/cid,23476,a

Zostaw merytoryczną opinię o Korpo - Jawor

• Jak się pracuje w Korpo?

Zobacz opinie na temat firmy Korpo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 126.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Korpo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Korpo