Opinie o Medom Energy Sp. z o.o. w Tarnów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Medom Energy Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Medom Energy Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Medom Energy Sp. z o.o. w Tarnów

Pielgrzym

Witam serdecznie wszystkich interesantów chcących podjąć pracę na stanowisku "ankietera terenowego". Opis stanowiska zacheca do natychmiastowego złożenia cv w tejże firmie. Atrakcyjne wynagrodzenie dodatkowo bonusowane kwota 50zl za każdego pozyskanego klienta motywuje nas nieziemsko do rzetelnej i stałej współpracy. Po dogadaniu wszelkich formalności udałem się w moja pierwsza terenowa misje. Dostałem starszego, doświadczonego już opiekuna który poinstruował mnie w jaki sposób zdobywać klientów. Każde gospodarstwo z zaciekawieniem słuchało wyuczonej na pamięć regułki odnośnie niebotycznych korzyści w związku z posiadaniem instalacji fotowoltaicznej na własnym przybytku. Z reguły ludzie niechętnie podchodzili do udostępniania swojego numeru telefonu obcej osobie z długopisem i kartką w ręku, ale zdarzały się wyjątki. Na koniec przepracowanego dnia wysyłaliśmy dane osobowe oraz numery telefonów osób potencjalnie zainteresowanych do koordynatora całej akcji. Był nim wysoko postawiony w hierarchii firmy facet urzędujący w biurze przy ulicy urszulanskiej 3/2. A teraz przejdźmy do sedna: Praca wymagająca dużego wysiłku fizycznego (około 20km pieszo dziennie) jak i psychicznego (niektórzy ludzie bardzo agresywnie podchodzą do domokrążców), wynagrodzenie moim zdaniem nieadekwatne, duża część pensji musiała zostać zagospodarowana w pełnowartościowy posiłki dodajace Energii do dalszej pieszej wędrówki. Koniec końców zostałem zwolniony z racji nieworobienia normy pozyskanych telefonów. Widocznie praca nie dla mnie, zapewne na moje stanowisko była rzesza chętnych. Dziekuje i pozdrawiam!

Dan
@Pielgrzym

Uwaga na tych naciągaczy, robią tzw.proces rekrutacji gdzie biorą kilka osób rozwożą i Ty zbierasz im kontakty numery, po czym,biorą kontakty,telefony i dziękują, nie dajcie się tak (usunięte przez administratora) Żadnych kontaktów nie dawać bez pieniędzy.

Tomasz

Ludzie unikać z daleka!!! najpierw zapewniają , że spotkanie jest darmowe , po czym gdy na następny dzień chciałem odstąpić od umowy powiedzieli że nie ma takiej opcji chyba że zapłacę karę prawie 2000 zl , problem z dawna i widze ze przynajmniej tu da sie napisac opinie....to jest smiechu warte naprawde pozatym wspolczuje tym calym ankieterom co zbieraja numery od ludzi bo mroz nie mroz a chlopaczek jakis musi chodzic dla takich osob z numerami

Jacek M.
@Franek

Nie wprowadzaj ludzi w błąd jeżeli nie masz pewności co piszesz! Niedozwolony zapis o którym piszesz to tak zwana klauzula abuzywna i nie unieważnia ona całej umowy a jedynie paragraf , ustęp etc. w którym jest umieszczony. Klient może zażądać zmiany lub usunięcia takiego zapisu. Nie sądzę żeby poważna firma zawierała tego rodzaju umowy i narażała się na zgłoszenia do UOKiK-u czy pozwy sądowe. Wydaje mi się, że kary o których piszecie, są najprawdopodobniej wynagrodzeniem proporcjonalnym do zakresu świadczeń spełnionych do dnia dostąpienia od umowy. Zapewne w umowie Klient żąda natychmiastowego wszczęcia prac przed upływem 14 dniowego terminu. Taki zapis jest powszechny w umowach sprzedaży z usługą i nikogo nie dziwi. Równie popularne jest informowanie w umowie o tym że rzecz jest nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb dzięki temu odstąpienie już nie przysługuje.

Maja Nowy wpis

dzień dobry, chce starać się o pracę jako doradca. W ostatnich komentarzach znalazłam ostrzeżenie przed początkami w firmie, bo podobno wygląda to tak, że zbierasz kontakty a potem i tak nie masz już pracy. czy to możliwe? ale na jakiej umowie się to wtedy dzieje?

@Pielgrzym

No spacer może i fajny no ale jak na kogoś niemiłego można natrafić to faktycznie ryzyko. No i piszesz, że kasa nieadekwatna ale w sumie to jaka? I ile tych numerów wymagają?

@Danuta

To zależy od warunków pogodowych, gdy pada i jest zimno 20km na nogach to nic przyjemnego. Placa tyle ile Musza zapłacić, czyli najnizsza krajowa, przynajmniej wtedy tak było. Krążyły legendy ze niektóre osoby potrafiły przynieść po 30numerow na zmianę, aczkolwiek to zależy od terenu. Na moim np. Przede mną chodziło już 7 innych osób z innych firm stąd za 8h pracy miałem 3-4numery.. Oczywiscie to nie jest dla nich satysfakcjonująca liczba. "Bonusy" za pozyskanego klienta też są śmieszne, poza tym pracownik tak naprawdę nie wie czy ktoś się zdecydował na instalacje bo on tylko bierze numer więc ten bonus może byc, ale również nie musi. Ogólnie za te pieniądze jest mnóstwo innych przyjemniejszych prac, ofert jest bardzo dużo, jest w czym przebierać.

@Danuta

Prawda jest taka że w dzisiejszych czasach gdy ktoś jest zainteresowany fotowolataika to wie gdzie się udać bo wszędzie o tym trąbią. A te pseudo "programy korzyści" to bajka.

Urszula
@Pielgrzym

A napiszesz coś więcej o tym bonusie? :) O jakiej tu kwocie mówimy?

Puchacz
@Pielgrzym

I jak już macie pracowników, którzy kawał dobrej roboty odwalają to wypadało by o nich też zadbać, a nie to co zarobią to wszystko w delegacji wydadzą.

@Puchacz

Poważnie aż tak drogo to wychodzi? Bo jeśli tak to już wcześniej chyba wspólnie powinno się do nich zwrócić z tym wraz z przedstawieniem kosztów itp., czemu nikt nie podszedł, trudno się dogadać?

@Pielgrzym

Chcesz bramę garażową to już wiesz jaką kupić - (usunięte przez administratora) "bo wszędzie o tym trąbią" oferta innych firm to bajki? :) Wyjście do klienta, umówienie się na indywidualne spotkanie może być bardziej skuteczne w czasach kiedy ludzie są zmęczeni agresywną reklamą, automaty dzwonią z ofertą fotowoltaiki a ze skrzynki pocztowej wysypują się ulotki (których nikt nie czyta). Może nie wierzyłeś że to co robisz ma sens i dlatego byłeś tak krótko i tylko ankieterem terenowym. Nie każda praca jest dla każdego

Dan Nowy wpis

Hela Nowy wpis

Hej. Czy dalej tak jest, że na okresie próbnym trzeba mieć własne auto? Kiedyś taka informację wyczytałam w ogłoszeniu dla doradcy techniczno-handlowego i teraz zastanawiam się jaka klasa byłaby opcjonalna.

Kasia N Nowy wpis

Kontakt z firmą, formalności, instalacja i montaż bez zarzutu. Sprawnie i szybko. Dotacja również wpłynęła zgodnie z ustaleniami, mimo że czas oczekiwania wydłużył się do 7 miesięcy. Polecam !!!

Brałeś udział w rekrutacji do Medom Energy Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Tarnów
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Tarnów
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Monter Izolacji Termicznej - Blacharz
Izoinstalbud Sp. z o.o.
Janusz

Nie rozumiem niektórych wpisów użytkowników tego portalu. Żyjemy w konsumpcyjnych czasach, gdzie zrozumiałe jest, iż każdy próbuje zarobić. Jestem zadowolony z instalacji. Razem z rodziną skonsultowaliśmy zakup instalacji i początkowo sceptycznie podchodziłem do tego tematu. Jednak gdy po montażu uszkodzeniu uległ panel firma przyjechała i zamontowała nowy bez żadnych narzekań. Polecam z czystym sumieniem

Tomasz

@Tomasz

Panie Tomaszu jak sprawa się rozwinęła ode mnie żądają 4tys. A nie wiem za co

@Kasia

Jest Pani w tej samej sytuacji co ten Pan? Też bym była ciekawa z czego miałaby wynikać jakaś kara. Może jakiś pracownik się odniesie, raczej wiecie co z oferty wynika? obecnie to ile osób się w tym zatrudnia?

@Danuta

Z niewywiązania z umowy, która miała być tzw przedmową. Wciskali nam że dokumenty przyjdą drogą elektroniczną. A przyszło wezwanie do zapłaty...

@Kasia

Ale był wgląd do całej treści tej wspomnianej przedmowy? Można było śmiało pracownika podpytać o zakres i odpowiedzialności z niej wynikające? Te wspomniane dokumenty, które miały zostać później podesłane także były w niej ujęte?

@Danuta

Umowa została zerwana, ale według prawnika jest tak ułożona, że nawet po odstąpieniu ponosi się koszty. Zresztą to miała być przed umowa ,nie zobowiązująca. A to co rzekomo miało przyjść,nigdy nie przyszło

Irena
@Danuta

"podpytać" pracownika? Serio- to jakieś bzdury! Przecież to pracownik ma OBOWIĄZEK poinformowania o każdym "małym druczku" pomijając kwestię, że w żadnej umowie nie można zawierać klauzul niezgodnych z przepisami prawa i dobrymi zwyczajami, a brak możliwośći rezygnacji w ustawowym terminie to wysoce niedozwolona praktyka. I to nie jest kolokwialne sformułowanie tylko fakt zawarty w Kodeksie cywilnym. UOKiK chętnie bada takie przypadki- piszcie ludzie o tym i wszelką konwersację z taka firmą prowadźcie na piśmie.

Sympatyczna
@Kasia

Ludzie czytajcie co podpisujecie. Macie wątpliwości nie podpisujcie nic, przecież was nie zmuszą. Skoro potrzebny jest wasz podpis nawet na czymś przedwstępnym to znaczy że akceptujecie to COŚ i liczycie się z konsekwencjami tego CZEGOŚ. Od kiedy obowiązuje 14-dniowy okres wypowiedzenia umowy ludzie stali się mniej uważni, wydaje im się że mogą kupić wszystko a po kilku dniach rozmyślić się.

Franek
@Kasia

Zapis o karze finansowej jest niezgodny z przepisami. Każda umowa zawierana poza siedzibą firmy może zostać rozwiązana pisemnie w terminie 14 dni. Jeżeli firma zamieszcza w umowie zapisy o jakiś karach finansowych to umowa ta jest nieważna nawet jak została podpisana.

Jacek M.
@Franek

Grażynka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Bardzo polecam firmę Medom Energy Sp. z o.o. zamontowali u mnie instalację fotowoltaiczną około rok temu. Cały proces od momentu podpisania umowy do montażu przeszedł bardzo sprawie. Pracownicy firmy informowali mnie o wszystkich następnych krokach, Panowie monteży widać że doświadczeni w swoim fachu. Instalacje wykonali sprawnie i bardzo dokładnie. Szczerze? Nie było się nawet do czego przyczepić. Na montaż czekałam kilka dni a nie kilka tygodni jak w przypadku innych firm. Dotacja po miesiącu na koncie wszystko było dokładnie tak jak opisali na pierwszym spotkaniu. Miło też że firma po montażu dalej dba o klienta i opowiada na wszystkie pytania. Z czystym sumieniem polecam tą firma ????

Orientujecie się może jak tu system prowizyjny działa? Są premie lub cokolwiek? w wygasłych ofertach dla doradców niczego o nich nie widziałem a tutaj akurat klient się wypowiedział odnośnie usług. czy takie zadowolenie może być dodatkowo wynagradzane? Na jakiej zasadzie?

Bardzo dobra obsługa, sympatyczni przedstawiciele, wszystko co powiedzieli to się sprawdziło. Po dwóch miesięcy dostałem dotacje polecam.

To ile tych instalacji udało się do dziś tak naprawdę ogarnąć? Działalność z tego co widzę funkcjonuje od 2021ego? Przez te dwa lata ci sami instalatorzy pracowali? Chyba nikt nie pisał wprost o rotacjach dlatego się upewniam, bo ktoś tu pisał teraz, że wcale tych montaży dużo nie było. to akord czy godzinówka?

A to fakt, ja to nawet widzę ofertę sprzed trzech lat dla doradcy w internecie. ciekawe czy większość z tych warunków do teraz jest aktualnych? zastanawiam się czy jako spółka ktoś się w ogóle przyjmował? Mnie oferty się nie pokazały żadne

Czyli jakie są teraz stawki i jakie mogą być przewidywane na kolejny rok? Chce się upewnić w związku z ta ostania opinia od pewnego klienta, który pisał o dobrej cenie. Chodzi o to, że jest niższa? Ma to w ogóle wpływ na zarobki?

Czy w Medom Energy Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Józef

Jeśli ktoś chce instalacje w dobrej cenie, uczciwie zrobioną i z dobrych komponentów to polecam.

Henry

Uważajcie na te triki które są przedstawiane Na spotkaniach z przedstawicielem który niby badał rynek w okolicy i działają jako stowarzyszenie. To jedna banda, firma a to niby stowarzyszenie działają wspólnie. I jeśli mówią że w okolicy zamontowali już dużo instalacji, to też nie jest prawdą. Radzę uważać bo szukają naiwniaków.

Tytus

Osobiście pracowałem w Medom jakiś czas i szczerze mówiąc nie mam zastrzeżeń co do pracodawców, na początku poswiecieli wiele czasu na szkolenie i kiedy l już pracowałem samodzielnie zawsze udzielali pomocy, z czystym sumieniem mogę polecić firmę

@Tytus

Jaki jest ten zakres szkoleń? Opiszesz mniej więcej program? Kiedyś była wzmianka o wyjazdach szkoleniowych w delegację, czy do dziś są jeszcze praktykowane?

@Tytus

Też bym w delegację pojechał. ;) Pracodawca wszystko na niej na spokojnie opłaca? Mnie by zarobki interesowały, nie wiem jak kolegę wyżej. Po takim szkoleniu więcej na spokojnie już będzie wpadać? Nie mogłem w ogóle znaleźć oferty, macie jakieś aktualne?

Danuta 56, Wierzba Lubelskie

Dzień dobry, Ja też załapałam się na projekt. Co prawda po wyjściu technika miałam natłok negatywnych myśli .... Czy te dofinansowania faktycznie załatwią, czy faktycznie przestanę płacić do PGE... .... Pomimo swoich obaw. Pieniążki z mojego prądu przyszłay za niecałe 3 miesiące. Istalacja działa już 1 rok, mam nadwyżkę i faktycznie nawet nie musiałam płacić opłaty licznikowej. Ps. Sąsiadka też weszła do projektu ale zrezygnowała. Ktoś jej naobiecywal że będzie taniej .... ... faktycznie było taniej, ale przyjechała ekipa z ukrainy i co chwilę ma problem z falownikiem.

Paweł jaworzyński

Pracuje w firmie od trzech lat zacząwszy od stanowiska „ doradcy technicznego „ pnąc się po szczeblach struktury firmy gdzie obecnie jestem dyrektorem projektów zagranicznych. Z czystym sumieniem polecam prace w naszym zespole, nie jest to praca na pewno dla osób które chcą odbębnić 8 godzin, stąd też pojawiają się negatywne opinie. Firma bardzo dynamicznie rozwija co za tym idzie pracy nie brakuje lecz wynagrodzenia są dużo powyżej średniej krajowej. Reasumując jeżeli jesteś osobą która jest ambitna i chce zarabiać spore pieniądze na pewno znajdziesz miejsce w naszym zespole.

@Paweł jaworzyński

Czy to oznacza, że trzeba jednak wykazywać się pewnymi predyspozycjami by móc śmiało się utrzymać? W jaki sposób aktualni kandydaci są w takim razie weryfikowani, kto prowadzi teraz rozmowy rekrutacyjne? Czy ze względu na pewne odejścia poziom trudności się zwiększył?

Pusia

Polecam serdecznie, bardzo rzetelna firma. Pan który robił u nas audyt energetyczny, bardzo skrupulatnie wyliczył nam moc instalacji jakiej potrzebowaliśmy oraz objaśnił kiedy i jakie dofinansowania firma pomoże nam uzyskać. Od podpisania umowy do realizacji minął zaledwie tydzień i na szczęście wszystkie formalności były po ich stronie. Monterzy również konkretni i fachowi. Instalacje u mojej mamy także będą wykonywać Panowie z MEDOMu :)

Jak w Medom Energy Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Zofia F.

Dzień dobry. Minęło 3 miesiące od kiedy miałam kontakt z tą firmą, moja trudna sytuacja się unormowała i postanowiłam opisać tutaj mój przypadek. Zawarłam umowę na montaż instalacji, bardzo szybko przeszli do działania . Już po kilku dniach miałam sfinansowaną inwestycję bez wydania nawet złotówki (raty). Umówiliśmy się na montaż 12go dnia od podpisania umowy. Dzień wcześniej przed przyjazdem "opiekun instalacji" poinformował mnie telefonicznie o godzinie i szczegółach montażu i że jeżeli zgadzam się na powyższe muszę zrzec się prawa do odstąpienia w ustawowym terminie, na co przystałam. Pech chciał, że rano mój mąż poczuł się źle i pojechaliśmy do szpitala. Instalatorzy stali pod pustym domem . Nie odbierałam telefonu od nikogo, wiadomo badania , konsultacje, wtedy myślałam tylko o moim mężu. Po 3 dniach okazało się mąż potrzebuje operacji, dość kosztownej. Wtedy napisałam do firmy Medom Energy, że zrywam umowę z powodu trudnej sytuacji osobistej ale nie podałam szczegółów. Nałożono na mnie karę za przygotowanie montażu, dokumentacji, przyjazd ekipy itd. łącznie. 6800 zł. Zadzwoniłam do firmy i opisałam moją sytuację samemu właścicielowi. Ten był bardzo grzeczny i ze zrozumieniem oświadczył, że kara to kwestia procedury ale w takiej sytuacji losowej firma nie będzie rościć sobie żadnyego zadośćuczynienia. Sprawa rozwiązana polubownie bez żadnych kosztów po mojej stronie. Pozdrawiam Panie Macieju i dziękuję za okazanie serca. Z wdzięczności poleciłam firmę kuzynce, mają już założoną instalację , zaakceptowany wniosek o dotację czekają na przelew. Ciekawią mnie komentarze poniżej, czy firma wyegzekwowała od was te kary?

Zostaw merytoryczną opinię o Medom Energy Sp. z o.o. - Tarnów

• Jak się pracuje w Medom Energy Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Medom Energy Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Medom Energy Sp. z o.o.?

Medom Energy Sp. z o.o.
4.2/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Urszulańska 3 lok. 2
    33-100 Tarnów