Opinie o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. w Robakowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Raben Logistics Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Raben Logistics Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - międzynarodowe firmy transportowe całopojazdowe i drobnicowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. w Robakowo

PK

Praca w raben w cholerzynie balice kolo krakowa to jedna z wiekszych porazek ... W magazynie nie przestrzega sie podstaw bhp magazynierzy sa wulgarni chamscy rynsztok jednym slowem (mlodzi sa wporzadku) w biurach dziewczyny tylko kaza naprawiac ich bledy I co chwile wysylaja cie po wzetki podpisy I pieczatki mecza codziennie niesamowicie ... Palety zwrotne musisz przywozic w idealnym stanie jesli nie obciaza cie kosztem 40 zl od kazdej Atmosfera beznadziejna w magazynie palety porozwalane paczki pogniecione magazynierzy jezdza pieskami I obijaja wszystko co Im stanie na drodze... Potem piszesz tylko protokoly I uzerasz sie z innymi... Moj przewoznik burak totalny rejon niepolomice I miechow zatrudnia 4 kierowcow chlopaki boja sie odezwac burak premi nie wyplaca klamie kombinuje itd. Wszystko co najlepsze ... Podsumowujac caly ten raben to szambo gdy w nie wlecisz trudno z tego wyjsc szkoda zycia zdrowia do codziennego uzerania sie z tymi ludzmi plus ciezarowki 20 letnie w stanie agonalnym na zachodzie nie zostalyby dopuszczone do ruchu drogowego pracujac tam Podejmujesz ryzyko codziennie wyjezdzajac w trase kto nie musi goraco ostrzegam przed ta firma porazka totalna przemial niesamowity przychodza nowi I zaraz odchodza

Rekrut

Mam pytanie. Czy w tej firmie "Raben" pracują tez kobiety? Czytałam w Internecie ze poszukują pracownika magazynowego w Gliwicach. A może pracują na innych stanowiskach pracy? Chciałabym się dowiedzieć jak tam się pracuje, jakie są warunki pracy.

Darekzmarek

Czesc chciałbym zapytac czy praca w raben odbywa sie na 3 zmiany ?

@Darekzmarek

Generalnie Raben pracuje od poniedziałku do piątku non stop. Są różne zmiany stałe i rotacyjne w zależności od potrzeb i hali na jakiej się pracuje.

Darekzmarek
@stary stażem

A czy wiesz moze ile zarabia operator wózka widłowego ? Tzn ze praca jest na 3 zmiany tak ? Dziekuje;)

@Darekzmarek

Praca może być na 3 zmiany i więcej(rotacyjnie), może tez być na jedną stałą. Wynagrodzenie brutto na początek 3000 plus premia 300(okres próbny). Tyle zarobisz na pewno. Potem teoretycznie wynagrodzenie od 3000 do 3900 brutto i premia do 30%. Osobiście nie znam nikogo kto ma 3900, a znam takich co po ponad 10 latach pracy mają stawkę 3100 brutto. Premia tylko dla wybranych. Normalny człowiek nie jest w stanie wyrobić norm, chociaż będzie się bardzo starał, a ulubieńcy kierowników mogą chodzić na fajkę co godzinę, a i tak normę wyrobią. Wracając do realnych zarobków najlepsi mogą zarobić średnio ok 3400 netto(TY TYLE NIE ZAROBISZ!), ale większość pracuje za ok 2400 netto. Nie liczę dodatków za godziny nocne i nadgodziny, które czasem są, a czasem nie. Generalnie pracy nie polecam, warunki ciężkie widlaki zużyte, skutery to złom. Chętnych do pracy brak, nie licząc ukraińców, którzy stanowią jakieś 40% pracowników na halach i zaczynają się czuć jak u siebie.

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Veni vidi wrocil

Dyspozytor transportu- rekrutacja. To nie będzie opinia pozytywna ani negatywna tylko sam proces rekrutacji. Niech każdy sobie oceni. Etap 1: rozmowa, pytania o historię doświadczenia, edukacji, o podejście do nowych zagadnień, o sposoby komunikowania się i rozwiązywania problemów związanych z daną branżą, o poziom znajomości excella który w tej firmie jest używany na bardzo podstawowym poziomie, stad nie wiem po co pytania o jego skomplikowane funkcje. Pytanie o oczekiwania finansowe, tutaj mogę zdradzić że odpowiedź min 3tys na rękę wywołuje zniesmaczenie. No i na koniec pytania od siebie na które odpowiedzi udzielane są wymijajaco. Etap 2: Co do zarobków to na drugim etapie rozmow tez się nic nie dowiecie. Poza tym drugi etap to już nie rozmowy tylko 3 godziny siedzenia z pracownikami i poznawanie w praktyce charakterystyki stanowiska. 3 godziny z życia wycięte bo pracownik swoje musi zrobić a bez wytłumaczenia ciężko coś pojąć. Jak wytłumaczy to po chwili musi czas nadrobić wiec te 3 godziny moznaby zmieścic w 20minut gdyby trochę niemrawy kierownik wziął laptopa, jedno przykładowe zlecenie i krok po kroku to wykonał. Ten etap raczej polega na tym czy sie spodobasz współpracownikom i przelozonemu zamieniając kilka zdań czy nie. Założę się ze ogromnym plusem będzie skłonność do zamian i częsta praca w godzinach w których starzy pracownicy nie lubią pracować. Praca nie dla każdego ale mnie nie przerazila a wręcz zaciekawiła. Niestety dostałem maila z odmowa bez podania przyczyny chociaż miał być telefon. Brak opieki medycznej i słaby zfss to duży minus. Myślę że dla ludzi mieszkających jeszcze z rodzicami i na początku drogi w logistyce to dobre miejsce.

@Veni vidi wrocil

Nie polecam pracy w RABEN (DZIAŁ TRANSPORTU). Podstawowym błędem, który występuje przy wdrożeniu nowego pracownika jest brak szkolenia. Każda z osób (kolegów) ma swoje zadania i nie ma czasu aby spokojnie wytłumaczyć podstawowe zasady (co można, jak można wykonać poprawnie powierzone zadanie). Nowy pracownik nie wie czy dobrze wykonuje swoje zadanie. Nikt nic nie mówi, a po pewnym czasie bez podania przyczyny rozstają się z tobą. Bardzo dziwna atmosfera. Brak wdrożenia dla nowych pracowników. Nie polecam.

stary stażem

Czy wiecie, że w Raben pracują ludzie, którzy po przepracowanych ponad 10 latach pracy mają podstawę wynagrodzenia mniejszą niż 2800 zł brutto? To jest fakt i szok. Jest tak nawet po ostatnich pseudo podwyżkach. Powiedzcie mi sami, czy warto w takiej firmie pracować? Niedługo już nikt na halach nie będzie mówić po Polsku.

Luka
@stary stażem

Witam to podzielcie się info jaka stawkę podstawowa macie na umowie, jakie są premie, progi akordów, bo słyszałam że na rękę magazynier w kompletacji wyciąga 3200-3300 co miesiac

@Luka

Nowe umowy zaczynają się od 3000 brutto. Tylko Raben nie docenia starych pracowników i im nie dokłada do takich stawek. Nie warto tam pracować. 3200-3300 netto zarabiają tylko tacy, co długo pracują i co dostają pracę, gdzie można wyrobić normę. Oznacza to, że żeby tyle zarobić trzeba mieć układy i dostawać najlepsze zajęcia z całego magazynu. Dla przeciętnego pracownika takie stawki są przez pierwszych kilka lat pracy nie do osiągnięcia.

truth
@stary stażem

to powiedz, dlaczego ludzie się nie zbuntują..no dlaczego ??? traktowani są jak śmieci i na to sobie pozwolą !!!! tylko ulubieńcy czyli donosiciele i lizusy mają się dobrze...ludziska otwórzcie szeroko oczyska... !!!!

Anonimowa

Witam. Przeczytałam ostatnią wypowiedź i z jednym zgodzić się nie mogę. Krzywdząca jest opinia na temat dyrektora. Miałam przyjemność współpracować z tym człowiek i jednego jestem pewna, ze już nigdy nie będę miała takiego szefa..... zawsze wysłuchał , starał się znaleźć najlepsze wyjcie z sytuacji i w miarę możliwości pomòc.

Maciej.D

Czy w Rabenie na stanowisku spec. ds. wsparcia sprzedaży jest dofinansowanie do wczsów? a jeśli tak to ile ono wynosi?

Krzysztof
@Maciej.D

Wczasy są dofinansowane raz na dwa lata. Wg Ustawy o ZFŚS powinna być wypłacana najpóźniej dzień przed urlopem. W Rabenie składasz wniosek dopiero po urlopie, jeśli udowodnisz że gdzieś wyjechałeś - faktura, bilety etc. Masz na złożenie wniosku 30 dni i chyba do 30 dni czekasz na pieniądze. Wysokość dofinansowania zależy od wysokości dochodu (albo przychodu - nie pamiętam) na jedną osobę w gospodarstwie domowym.

Iza

@Joker i jak poszło Ci na rozmowie w firmie Raben Logistics Polska? Czy może już zacząłeś pracę? Potwierdziły czy rozwiały się Twoje obawy? @szydzias a Twoja rozmowa jak poszła? Dostałeś odpowiedź na wszystkie swoje pytania? Możesz odpowiedziami podzielić się z nami na forum?

@Iza

Mimo, ze zarobki w niektórych działach są ok. I są dzialy na których rotacja jest niewielka. To atmosfera jest bardzo trudna i ciężka. Często jest tak, ze jesteś zostawiony sam sobie. Przeszłam z Raben do innej firmy także dużej. I szczerze powiem ...różnica jest kolosalna. Tutaj jesteś zostawiony ze wszystkim albo sobie poradzisz albo umrzesz ... tak wiec ja nie polecam. Jeśli macie alternatywę to warto się zastanowić

@Ewa

alfons

Ile zarabia dyspozytor transportu? ma chociaż 3 tysiace na rękę?

a

Ile zarabia dyspozytor transportu? Ma z 3 tysiące na rękę?

Czy dyspozytor transportu zarabia ponad 3 tysiace netto, na rękę? Mniej wiecej ile zarabia się na tym stanowisku?

Nie polecam firmy zarówno pracownikom jak i klientom. W firmie Raben we Wrocławiu kierownikiem magazynu jest jest Tomasz M. który słucha Grzegorza K. a Grzegorz jak i Tomasz M masz mają mocne poparcie u Dyrektora operacyjnego Sebastiana I.Natomiast Grzegorz K który jest doradcą kierownika magazynu Tomasza M. nie posiada kompetencji i umiejętności do budowania zespołu, zarządzania nim. Stosuje się polecenia służbowe które niejednokrotnie można by podciągnąć pod mobbing. Osoby o których moja nie mają pojęcia jak zarządzać zespołem, jak planować pracę.Grzegorz K jest osobą bardzo opryskliwą. Praca w tej firmie na obecną chwile to pomyłka,szkoda czasu i nerwów. Natomiast jeżeli nie jesteś klientem topowym jak to określa KZM-Kierownik zmiany Grzegorz K to twoja przesyłka jest mniejszej wagi i możesz na nią czekać i czekać i cieszyć się ze w ogóle dotrze.Pracują tam ludzie co do których istnieje duże prawdopodobieństwo pracy pod wpływem środków zakazanych.Atmosfera w pracy jest bardzo nerwowa.Zostaniesz przyjęty np na stanowisko operatora wózka i przychodząc do pracy zdarzy się ze nie będziesz miał wózka i będziesz pracował co najwyżej na piesku sprzątanie rozwalonych przesyłek przepakowywanie i wywożenie kartonów z pod ramp. Odradzam pracę no chyba ze nie znajdziesz gdzie indziej pracy to na chwilę możesz spróbować w ramach desperacji.

pracujpl

Zauważyliście, że od prawie 2 lat żaden polak nie przyszedł do pracy na magazynie w Gądkach/Robakowie?

@pracujpl

bo wszyscy wiedz, że tam dostaną garba a nie kasę ... tym bardziej teraz gdy zmienili regulamin płac i normy są za...cie wysokie...

hg
@djabeu

Normy kolego z czegos sie biora. Nie sadzisz ze nadgorliwcy wyrabiajacy duzo powyzej normy sie do tego przyczynili? Nic sie nie dzieje bez powodu. Generalnie najtwardsi zostaja, płotki lamentuja i slad po nich znika hehehe

@hg

z tego wychodzi, że jestem twardy... 13 lat...

WTF
@hg

Gościu szczycisz się Rabenem ?! Chyba cię Bóg opuścił..

@WTF

nie szczycę się Rabenem tylko tym, że pomimo warunków tu panujących i wiecznej nagonce dałem radę tyle lat przepracować...

magazynier

Praca na magazynie tylko dla osób z bardzo dużym doświadczeniem, obiecują 3000 brutto+ premia którą zobaczysz tylko przez okres próbny a później nie oszukując jej nie wyrobisz.

Peter

Hej, interesuje mnie stanowisko specjalisty ds sprzedaży/ Bydgoszcz. Czy wiecie coś nt zarobków na tym stanowisku? Jaka atmosfera? Jakie narzędzia pracy? Czy target jest do wyrobienia?

ANKA
@Peter

Witam odpowiem tylko na jedno pytanie. Atmosfera fatalna nie polecam.

peter
@ANKA

Dzięki, dużo trzeba spędzać czasu w biurze? jak to wygląda?

ANKA
@peter

Umowa, którą podpiszesz teoretycznie jest na 8h dziennie. Jest taki czas gdzie w 8h będzie ci trudno się wyrobić. Wszystko co będziesz w firmie robić po 8 godzinie zostanie potraktowane charytatywnie. Przed wybraniem się na rozmowę rekrutacyjną radzę ci się bardzo mocno zastanowić. Raben to moloch, który pracownika ma w nosie.

Łukasz
@ANKA

A co powiesz na temat MŁODSZY SPECJALISTA DS. ROZLICZEŃ TRANSPORTU? Jak tam jest?

Magda

Czy ktoś może napisać jak pracuje się w Rabenie w biurze ( obsługa klienta ), jak jest atmosfera, czy rzeczywiście wymagany jest j.angielski, no i jakie są zarobki

kinia
@Magda

Masz info może? jak atmosfera i zarobki w biurze obsługi?

@kinia

Niestety niczego się nie dowiedziałam

Olga
@Magda

Angielski nie wymagany, zarobki marne jak na korporację. Atmosfera dramat. Nie polecam

@Olga

Olga, możesz coś więcej o tych zarobkach, może można awansować po jakimś czasie i wtedy jest jakoś lepiej finansowo ? Daj znać, czy ludzie są OK ?, z czego wynika ta atmosfera ?

szydzias

Mam do was pytanie bo jutro mam rozmowę w rabenie jako operator wózka widłowego i czy warto tam iść do pracy jaka jest atmosfera,czy jest tam tak źle jak piszecie,jaka jest kasa jakie są benefity ile jest zmian i na jaką hale najlepiej iść?

Joker

Jutro mam rozmowę w robienie o pracę jako operator wózka warto iść do rabina,jest tam tam strasznie jak piszcie,jaką jest atmosfera, jakie są pieniądze i czy zeczywiscie zabierają premie i czy są jakies benefity?

Iza

@anonymous to jasne, że dział biurowy różni się od pracy fizycznej, ale jednak wątek dotyczy pracy w firmie Raben Logistics Polska i nie ma określone jakiego konkretnie działu dotyczy, dlatego każdy może opisywać swoje doświadczenia z pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. - Robakowo

• Jak się pracuje w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Raben Logistics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 2 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Raben Logistics Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Raben Logistics Polska Sp. z o.o.