Opinie o "UNIVERSE" SPÓŁKA AKCYJNA w Sławków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy "UNIVERSE" SPÓŁKA AKCYJNA. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie "UNIVERSE" SPÓŁKA AKCYJNA o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o "UNIVERSE" SPÓŁKA AKCYJNA w Sławków

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w "UNIVERSE" SPÓŁKA AKCYJNA?

olosen Nowy wpis

Czy firma zatrudnia osoby będące na gr inwalidzkiej?

Roksana Nowy wpis
@olosen

tak

Czy nowo zatrudnione osoby w ALDA S.A. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Administrator Nowy wpis

Tak, wszyscy nowo zatrudnieni pracownicy otrzymują umowę o pracę

Czy zdążają się nadgodziny dla pracowników biurowych ? ????

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie "UNIVERSE" SPÓŁKA AKCYJNA? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak

Z zapytaniem

Hej. Wiadomo kiedy wznowia rekrutacje? Jak ogolne wrazenie o pracy? Jaka jes wysokosc wyplaty? I wogole...

Bambus

Firma prosiła aby przesyłać opinię nie na profil ALDA Sp. z o.o. tylko na ALDA S.A. więc wklejam swoją opinię na właściwy profil: Przepracowałem w tej firmie 6 lat i szczerze radzę omijać szerokim łukiem. Ogólnie na początku mojej pracy panowała całkiem fajna atmosfera. Wiadomo, normy były, ciśnienie z góry było ale każdy swoje zrobił i dniówka zleciała. Z czasem ciśnienie z góry zamieniło się w ogólnie panujący mobbing na każdym dziale. Właściciel cisnął kierownika, kierownik brygadzistów, brygadziści pracowników. Nowo przyjęty pracownik biurowy Przemysław pracujący na niewiadomo jakim stanowisku (może jakiś z rodziny) po przepracowaniu kilku miesięcy staje się nagle kierownikiem produkcji znającym się na wszystkim od A do Z. Nowo przyjęty 30 letni przedstawiciel handlowy pan Wojciech w podobny sposób staje się prawą ręką właściciela i zarządza firmą nie znając się kompletnie na niczym. Brygadziści tak boją się o swoją posadę i dodatek pieniężny za pełnioną funkcję, że z czasem z przyjaznych współpracowników stają się takimi samymi gnębicielami jak ich wyżej postawieni koledzy. Pracownicy przez taką atmosferę sami między sobą toczą wojnę kto wpisze na karteczce więcej sztuk, więcej czynności. A potem płaczą jak to trzeba ciężko pracować i jakie duże normy. Sam zakład to jeden wielki śmietnik. Brak miejsca na materiały, towar, wszystko upychane pod jakimiś wiatami, za siatkami i przewożenie z kąta w kąt bo jakaś mądra głowa wpadła na nowy super pomysł. BHP w tym zakładzie nie istnieje. Pani inspektor przyjeżdza raz na jakiś czas lub gdy przyjmą nowego pracownika. Szkolenie BHP odbywa się po przepracowaniu kilku dni i wygląda tak, że gdy przyjeżdza pani BHP, pracownik wołany jest na jadalnię, składa podpis i wraca do pracy mając pełną wiedzę o bezpieczeństwie w nowej pracy. Hałas, pyły na lakierni i zdrowie lakierników również nie za bardzo interesuje właścicieli. Wyciągi na pełnej mocy pracują tylko w czasie kontroli, tak samo jest ze środkami ochrony osobistej. Panie pracujące na myjce są grzane blaszanym dachem, gorącą wodą i kompresorem gdzie czuć się można jak pomidor w szklarni. Podobnie zresztą jest latem przy każdej innej maszynie. Zimą oczywiście potrzebny ubiór jak w pracy na chłodni bo pracodawca zapewnia minimalne środki ogrzewania byle spełnic normy. Podsumowując: Firma z wieloletnią tradycją, która za pierwszego właściciela była szanowana jak i szanowany był pracownik otrzymując godne wynagrodzenie. Po przejściu firmy w nowe ręce pracownik to tylko czarnuch, który ma tyrać cały dzień za jałmużnę, w brudzie i z batem na plecach. P.S. Link do profilu na "Sp. Z o.o." ale to ta sama firma: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21656423

@Bambus

Dziękujemy za opinię. Szanujemy wolność wypowiedzi, jednak wolelibyśmy aby nie wymieniać pracowników z imion i nazwisk ponieważ jest to naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych (RODO) a jak wiemy nikt w internecie nie jest anonimowy. Bardzo Nam przykro, że Pana opinia o Naszej firmie jest tak negatywna, jednak ją szanujemy. W kwestii mobbingu, Nasza firma posiada regulamin pracy, który jasno reguluje kwestie mobbingu. Dodatkowo każdy pracownik może zgłosić kwestie mobbingu anonimowo w ogólnodostępnej skrzynce podawczej lub w sposób opisany w regulaminie dostępnym na tablicy ogłoszeń oraz na stołówce czego najpewniej Pan nie uczynił nie. Jeżeli chodzi o zasady BHP to oczywiście zapraszamy do wglądu do dokumentów, które są dostępne u Nas w biurze m.in. analizę stanu BHP za poprzednie lata, protokoły z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, które potwierdzają brak nieprawidłowości (również podczas niezapowiedzianej kontroli która miała miejsce kilka miesięcy temu). Oczywiście wszyscy pracownicy otrzymują niezbędne środki ochrony indywidualnej oraz odzież robocza zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Pracy, co również jest udokumentowane i zostało przedłożone podczas w/w kontroli. Jeżeli chodzi o wentylację to posiadamy na hali zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy oraz Prawa Budowlanego wyciągi zarówno grawitacyjne jak i mechaniczne, gdzie każdy pracownik może w każdej chwili włączyć wentylację na hali - dodatkowo włączniki są opisane aby było je łatwiej zlokalizować. Protokoły z przeglądu systemów wentylacyjnych również są do wglądu. Szkolenia BHP odbywają się na zasadach przyjętych w Kodeksie Pracy i są przeprowadzane przez 2 różne osoby zatrudnione na stanowisku inspektora BHP o czym najprawdopodobniej Pan nie wie. Badania hałasu oraz stężenia pyłów są rokrocznie wykonywane zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy czego potwierdzeniem są wyniki badań, przedłożone przy każdej kontroli. Oczywiście są one do wglądu, jak również wywieszone są na każdej hali produkcyjnej. Dodatkowo wspomniany kompresor nie znajduje się na hali myjni tylko w innej hali produkcyjnej, co również było jednym z punktów kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Kompresor jest nowoczesny oraz bardzo cichy zakupiony w poprzednim roku co jednoznacznie świadczy o tym że od dłuższego czasu Pan nie jest już Naszym pracownikiem a pomimo tego wypowiada się Pan tak negatywnie nie znając obecnych realiów pracy. Przypominam również, ze firma ALDA S.A. nie jest tą samą firmą co ALDA Sp. z o.o. co można sprawdzić w ogólnodostępnym rejestrze KRS a jej profil działalności jest całkowicie odmienny. Na sam koniec jeszcze raz dziękujemy za przesłaną opinie i przypominamy że hejt na konkretną osobę to nie opinia. https://www.gowork.pl/hejttonieopinia

Anatol
@Bambus

(usunięte przez administratora)przecież myjke już 2 lata temu przeniesli na lakiernie a na miejsce myjki zrobili przygotówkę i kompresor wymienili i jest cicho. nowe oświetlenie nawet trochę za mocne zrobili wiec wlanczamy czasami na pół mocy. na myjce zrobili nowa suszarke, swiatlo wyciągi wiec chyba juz 2 lata nie pracujesz wiec sie nie wypowiadaj i na lakierni też. jakoś 6 niby lat przepracowales i było ok? tak nagle sie zmieniło wszystko? chyba ze poszedłeś zarobić 200zl (usunięte przez administratora)

Stażysta

Teraz są przyjęcia nowych bo podobno zdobyli jakieś nowe zamówienia i jest bum na segregacje więc wszyscy rzucili się na śmietniki. Zobaczymy na ile czasu, mówią że zatrudniają na długo nie na 3 miesiące bo zamówienia cały czas są i to podobno badziewia duże. Ja nie wiem ale rzeczywiście już dawno nie było tyle pracy jak teraz a pracuje tam juz 6 lat.

jolkaM

Pracuje odniedawna. Kasa taka słaba była . W tym roku kierownictwo i dyrektorstwo chyba kapnęli ze trzeba płacić więcej. dali jakieś premia za prace, za niechorownie można dostać w roku chyba 1500 ale nie jestem pewna czy to tak jest, w tym miesącu rzekli ze będą pieniądze za dojazdy do pracy ale nie rozumiem jeszcze o co chodzi. miałam poleść na zapiekaniki ale chyba poczekam jeszcze miesiąc, jak dadzą to co obiecali to zostanę, bo przynajmniej mniej trza tyrać niż w cebuli przy zapiekankach.

świeżak

a ile dali kasy za dojazd? zwracają całość bo ja mam dojeżdżać z Dąbrowy górniczej i niewiem ile można od nich kasy za dojazd wyciągnąć?

Jolka
@świeżak

ze 300 dostaniesz jak weźmiesz 4 osoby jakoś tak nie pamiętam dokładnie. i to podobno bo dopiero od tego miesiąca wprowadzili. jak masz bilet miesięczny to całość mają zwracać

Taran

Wypłaty w terminie jak mało gdzie, ostatnio dodali nawet zwrot kosztuw za dojazd. Praca jak wszędzie trzeba pracować to się wtedy ma. pracóje od 3 lat i 7 miesięcy i dużo się zmienia raczej na dobre bo pomalowali kilak hal i zrobili światło na tłoczni i lepiej teraz widać. kierownictwo jak wszedzie chodzi krzyczy i nie wiadomo czego chce ale sie za mocno nie czepia jak sie umie udawac ze sie pracuje

On

Moim zdaniem w tej firmie jest neutralnie :) Dobra ekipa na produkcji idzie się pośmiać :) A praca jest jaka jest jak wszędzie trzeba swoje odwalić i tyle.

Zostaw merytoryczną opinię o "UNIVERSE" SPÓŁKA AKCYJNA - Sławków

• Jak się pracuje w "UNIVERSE" SPÓŁKA AKCYJNA?

Zobacz opinie na temat firmy "UNIVERSE" SPÓŁKA AKCYJNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

"UNIVERSE" SPÓŁKA AKCYJNA