1 272 898 wyświetleń • 1 paź 2019

Adam Kosieradzki

Adam KosieradzkiPrezes GoWork.pl

Zmiany w funkcjonowaniu GoWork.pl

Michał Szymański

Michał SzymańskiDyrektor Operacyjny GoWork.pl

Zmiany w funkcjonowaniu GoWork.pl

Jako twórcy jednego z największych portali pracy w Polsce ( ranking Gemius ) wierzymy, że traktowanie z szacunkiem wszystkich pracowników, klientów i kontrahentów, powinno być podstawą funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

Praca w atmosferze wzajemnego szacunku i poszanowania godności jest prawem, a nie przywilejem. Wiele dzisiaj mówi się o organizacjach czerwonych, niebieskich, zielonych, turkusowych, jednak styl organizacji, jej struktura, nastawienie na wynik nigdy nie mogą przesłaniać tego, że firma to ludzie. Cel nie może być realizowany kosztem ludzkiego zdrowia, psychiki, rodziny.

Państwa opinie na temat pracodawców wielokrotnie nas zasmucają, jednak uważamy, że każda niestosowna, niewłaściwa, a często nawet “patologiczna” sytuacja powinna być opisana i ujawniona. Tylko poprzez otwarty, szczery i merytoryczny dialog możemy coś zmienić.

Wierzymy w misję naszego portalu, którą jest umożliwianie swobodnego oceniania pracodawców. Z drugiej jednak strony niejednokrotnie spotykamy się z wpisami, które w Internecie nie powinny się, w ogóle pojawić. Wypowiedziom obraźliwym, wulgarnym mówimy zdecydowanie NIE. HEJT TO NIE OPINIA! Tylko dialog oparty na szacunku i szczerości pozwoli na poprawę warunków pracy w polskich przedsiębiorstwach.

Z tego powodu wprowadziliśmy trzy zmiany w funkcjonowaniu portalu GoWork.pl

HEJT to nie opinia!

Wyraźnie zaostrzamy zasady dotyczące możliwości wypowiadania się na forum opinii o pracodawcach. Każdy głos ma znaczenie, zatem należy wykorzystać go mądrze, tj. opisać swój problem czy też zasygnalizować zmiany, które mógłby wprowadzić pracodawca, aby poprawić jakość pracy. Tylko merytoryczny komentarz niesie za sobą wartość zarówno dla osób potencjalnie zainteresowanych daną firmą, jak również dla pracodawców, którzy jak wiemy śledzą informacje na swój temat. Kategorycznie mówimy: NIE dla HEJTU.

Powiedz nam coś więcej!

Proces dodawania opinii zawsze był bardzo łatwy i oczywiście taki pozostanie. Aby jeszcze bardziej usprawnić dzielenie się doświadczeniami na temat pracodawców, wprowadziliśmy możliwość wskazania konkretnego działu firmy, którego dotyczy wypowiedź, a także zadawania pytań lub zasygnalizowania problemu. Elementy te zostaną wyróżnione na stronie, co pomoże zachować większą przejrzystość wątku z opiniami.

Zero tolerancji dla MOBBINGU!

Wraz z Panią Joanną Koczaj-Dyrdą, która sama przeszła przez dramatyczne momenty w swoim miejscu pracy - czytaj więcej, z jeszcze większym naciskiem zamierzamy realizować program ZERO TOLERANCJI DLA MOBBINGU! Problem wykorzystywania pracowników jest w Polsce realny. Nie chcemy tolerować krzyku przełożonych, znęcania się, czy wyzyskiwania pracowników! Potrzebujesz pomocy? Napisz: zgloszenie@gowork.pl

Jesteśmy przekonani że dzięki tym zmianom jeszcze bardziej pomożemy w poszukiwaniu wiarygodnego pracodawcy, jak również odegramy dużą rolę w procesie budowania lepszych miejsc pracy. Przedsiębiorstw, w których wzajemny szacunek i uczciwość są najwyższymi wartościami.


Zespół GoWork