Mobica.Com (Mobica Limited Poland)

Opinie o Mobica Limited Poland

marcin123

Mam pytanie o język angielski. Kiedy on się przydaje jeśli wszyscy pracownicy są polakami. Wiadomo podczas programowania - czytanie dokumentacji, szukanie rozwiązań pewnych problemów, ale gdzieś jeszcze. Jak sprawdzana jest znajomość języka. Czy cała rozmowa kwalifikacyjna jest w j. angielskim

obecny pracownik

Mobica to firma, która zarabia wysyłając ludzi na kontrakty, często zagraniczne. Taki kontrakt możesz załatwić sobie sam (i zarobić blisko 10x więcej), ale nie masz wtedy stabilności zatrudnienia. Nie spodziewałbym się jakichś rozwijających projektów, chyba, że jest się prosto po studiach (lub jeszcze na studiach). Wtedy możesz nauczyć się trochę programować. Ludzie pracujący w tej firmie nie są jakimiś "asami" w programowaniu czy w HR, jest sporo ludzi-wypełniaczy (...bo klient sobie życzy). Plus to pensja i diety zagraniczne, poza tym - średnio, (usunięte przez administratora)

do idea

np. jakie jest Twoje największe osiągnięcie, najgorszy moment w karierze..

do idea

Na start płaca konkurencyjnie do innych firm w danych lokalizacjach, wielu ludzi z ALU czy Samsungas przenosi się do Mobica w pierwszym roku pos tudiach. Ja miałem test techniczny + rozmowe HR w której pada pare pytań osobowosciowych.

gosc
@do idea

Witam Wiem, że test poszedł mi dobrze, bo znałem podobne pytania i jak miałem zakreślić np 10 róznic w obrazkach to zakreśliłem np 9. Samsung bardzo mało płaci, więc jeśli Mobica nie chce podać stawki a jest ona niewiele wieksza od tej w Samsungu to lipa widać - nie dziwne, ze nie chcą podać. Owszem dzwonią do mnie firmy z zagranicy, więc lepiej widać łapać taką okazję niż prosić się o współpracę z Mobicą :). Dodam, że rok temu pracowałem w Warszawie na Mokotowie i tam też niedaleko jest Mobica to pracownicy i pracownice firmy jadali ze mną w tej samej chińskiej restauracji, gdzie było dość tanio smacznie i dużo jedzenia - widać oszczędzali tak samo jak ja :) No może oni bardziej :)

bla

A skad wiesz ze testy poszly ci dobrze ?

Blabla
@bla

(usunięte przez administratora)to mozna obiektywnie zmierzyc

gosc

Witam To jakie są te zarobki i dla kogo? Ja jestem programistą i mam ponad rok doświaczenia w .NET. Na jakie zarobki mógłbym liczyć, bo na rozmowach HR nie chce pierwszy podać ile może zapłacić, a raz już byłem na rozmowie o pracę i testach i nawet się nie odezwali, ale to było jak zaczynałem po studiach szukać pracy i teraz krzywo patrzę na firmę Mobica a testy mi poszły bardzo dobrze. Moim zdaniem chcą żebym ja pierwszy podał wynagrodzenie, żeby mogli wybrać sobie tańszą osobę.

do plus

hej, ja tu pracuje i social jest jak na polskie warunki rozwiniety. Opieka medyczna, multisport, czeste eventy. Nie wiem skąd takie opinie?

Wat? Brak socjalu? No nie bardzo - polecam zapoznać się z ogłoszeniami rekrutacyjnymi ..

idea

zupełnie nic nie ma w socjalu, nawet ekspresu do kawy, czy jakiegos multisporta? Nie tego spodziewałem się po Mobice.

rony123
@idea

Chyba nie pracowałeś w Mobica - socjal jest i jest całkiem przyzwoity.

@rony123

A co wchodzi w skłąd owego socjalu?

Nie wiem jak inni, ale bywa różnie. Bez wyjazdów zapomnij o podwyżce. Jak wyjedziedsz na projekt np do UK, będziesz miał dietę. Niestety robi się też już z niej korpo. Socjal - brak.

_

Umowa o prace na 3 miesiace, potem na czas nieokreślony. Atmosfera - zależy od biura, generalnie OK. Wolne - ustawowe - rzecz święta.

_

Zasiek: nie liczyłbym na takie informacje podane na tacy..

Valus

Może odpowiem na pare pytań które się wysuneły: Najwazniejsze oczywiście zarobki, wszystko zależy od tego co umiesz i jakie masz doświadczenie, zarówno testerzy (tacy z doświadczeniem są bardzo mile widziani) jak i programiści przechodzą krótką rozmowe a nastepnie druga techniczą. Obecnie firma bardzo szybko się rozwija (na dzien obecny okolo 700 osob). BARDZO fajna atmosfera, pracuje juz ponad 1.5 roku i nie miałem nawet jednej sytuacji stresoej ze strony menadzerów/szefostwa. W mobice mozna uczesniczyć w wielu projektach w ciąglu roku, to zależy oczywuście gdzie się trafi, zachęcam, jeśli chcesz o coś zapytać to na mój email: adam.adamowy1980@wp.pl (jesli od razu chcesz spróbować można przesłać SV)

Michal

Z tego co wiem, nie musi być on perfect, a komunikatywny w mowie i piśmie. B2 wystarczy.

Pytajnik

Witam, czy na wszystkich stanowiskach w Bydgoszczy trzeba znać perfect english ?

Michal

Michał, nie wiem jakie są widełki. Wiem ile ja zarabiam. Przyjdź, porozmawiaj, sprawdź się.

Ziom

Czy w mobice są jakieś ustalone widełki płacowe na poszczególne poziomy? Jeżeli tak to mógłby ktoś podać odrobine informacji?

Michal

Źle mnie zrozumiałeś. Przeniosłem się do Mobici z ALU. Nie żałuję.

Michal

Nie wiem jak w innych firmach w Bydgoszczy, ale ja po paru latach po drugiej stronie ulicy - w końcu robię coś ambitnego a nie projekt przez 5 lat.

Dla odmiany chciałem zapytać o wrażenia z pracy w oddziale łódzkim Mobica Ltd. Jak atmosfera? Ludzie? Kadra zarządzająca? Ciśnienie w pracy(stres)? Czy możliwość wyjazdów jest narzucana i nie można odmówić czy to raczej zapytanie czy moglibyśmy, a jak nie to kto inny?

Zostaw merytoryczną opinię o Mobica Limited Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Mobica Limited Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Mobica Limited Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobica Limited Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobica Limited Poland?

Kandydaci do pracy w Mobica Limited Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobica Limited Poland