Wojas S.A.

Opinie o Wojas S.A.

Xxxxxx

Pracowałam w Wojasi kilka miesięcy , firma kpina, Salon 093 to porażka, ciągłe kombinacje, odbieranie pracownikom pieniędzy z premii, niestabilny grafik, który zmieniał się kilka razy w ciągu miesiąca, ciągłe stawianie pracowników pod ścianą odnośnie grafiku, ciągłe pretensje ze strony kierownictwa o wszystko, brak szacunku do swoich pracowników wszystko wiecznie źle, nie polecam tego pracodawcy. Cyrki i cuda na patyku w tej firmie o rotacjach personelu nie wspomnę. Żegnam się z tą firmą z zadowoleniem.

Cccc
@Xxxxxx

Tam to jest kierownik który wyleciał z Camaieu i opinii zbyt dobrej nie ma nigdzie oprócz Turasów.

@Xxxxxx

Grafik jest bardzo elastyczny ale tak elastyczny żeby jak najwięcej godzin pracowac za (usunięte przez administratora) chociaż to tez jest kwestia jaki kierownik układa grafik

Nowa

Dziękuje za informacje teraz na pewno nie pójdę na rozmowę. Faktycznie nie chciałabym mieć stycznośći z taką regionalną, zastanawia mnie tylko dlaczego Wojas nic nie robi z takimi osobami i pozwala na zabieranie premi. Serdecznie dziękuje za opinię ale moja noga tam nie powstanie

zniesmaczony

Nie dajcie się zastraszyć jakimiś pismami,to jest firma dno, wszystko co jest tutaj napisanie o tym pracodawcy to prawda. Nie macie obowiązku za nic płacić skoro nie jesteście już pracownikami Wojasa. Walczcie o swoje ;-)

Xxx

Przedewszystkim jesli podpisze sie odpowiedzialność materialną to po odtrąceniu niedoborów towaru, księgowość powinna wystawić note księgową i w raporcie R-mua powinno to być uwzględnione ile i za co zostalo kasy zciągnięte a tak nie jest, także ja bym się wogóle nie przejmował jakimś pismem z du....py wziętym. Pozdrawiam zestresowanych pracownikow

Domi
@Xxx

Ja też dostałam wezwanie do zapłaty po dwóch latach kiedy nie pracuje w tej firmie, kwota jest przerażająca, co dalej? Droga sądowa?

O.N
@Domi

Ja też otrzymałam takie pismo. Będę się do nich odwoływać. Przede wszystkim zarządam dokumentacji inwentaryzacji

Sprzedawca

Kierownik salonu bardzo mało kompetentny, nie starała się mnie poznać, raczej to ja pytałam niż Pani kierownik. Rozmowa trwała raptem chwilę Nie wiem czy za dużo się chciałam dowiedzieć ? Ale zadałam pytania w jakim trybie pracują, ilu jest pracowników,oraz poinformowałam że już pracowałam w sklepie obuwniczym i wiem na czym praca polega. Kierownik zmierzył mnie wzrokiem i zakończył rozmowę.

Ale chyba ten sklep do którego aplikowałam jak i cała firma nie szanuje pracowników bo ciągle szukają ludzi do pracy.

Zuch

Od prawie dwóch lat nie pracuje w firmie Wojas. Jak wspominam prace? Praca była przyjemna dopóki nie zmieniono Kierownika Reginalnego. Ale nie o tym chciałam napisać. Mianowicie po prawie dwóch latach firma Wojas wysyła mi listem poleconym wezwanie do zapłaty za inwentaryzacje z ostatniego dnia mojej pracy. Uważam, że jest to bardzo słabe, zwłaszcza, że z ostatniej wypłaty potrącono mi za braki jaki wyszły podczas inwentaryzacji. Skoro pracodawca wypłacił mi wyplate i wystawił świadectwo pracy, uważam, że wszystko między mną a firma było uregulowane. Istny kabaret ze strony firmy WOJAS.

@Zuch

W jaki sposób firma zabezpiecza towar przed kradzieżą? Może najwyższy czas aby ktoś zainteresował się tymi bezprawnymi działaniami firmy?

prawnik
@Zuch

Nie odpowiadaj na takie pismo. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy od pracownika. Nie ma żadnej podstawy prawnej. Bez dokumentu inwentaryzacyjnego wystawionego przez księgowość takie pismo nie jest skuteczne.

Xxxx
@Zuch

Zabezpieczeniem sa śmiechu warte kulkowe łańcuszki takie jak przy breloczkach, na witryny Kaza wystawiac cale pary butów i pozniej wymagaja zeby podpisywac odpowiedzialność materialną, śmiechu warte to wszystko

Poznańrullez
@Zuch

Też właśnie coś takiego dostałam. Dodam że już nie pracuje dobre dwa lata w Wojas. Odchodząc zrobiłam to w pokojowej atmosferze, inwentaryzacja wypadła w miarę ok, potrącono mi brak i dostałam świadectwo pracy . A Tu nagle takie pismo dostaje I nie wiem czy płacić czy darować sobie bo to nie mała kwota. Proszę o rady.

O.N
@Poznańrullez

Zdecydowanie nie płacić:) jakim prawem :)

Brak słów

Ja również dostałam pismo. Nie pracuje już półtora roku. Czy ktoś będzie płacił?

@Brak słów

Właśnie jadę do prawnika zapytać się w tej sprawie. Zobaczymy co powie.

@Wkurzona

To daj znać co powiedział prawnik

Stonka23
@Wkurzona

@Braksłów @Wkurzona Prawnik pomoże Tobie sporządzić pismo odwołujące się w tej sprawie. I od razu wysłać do Wojasa tak jak i do kancelarii z potwierdzeniem odbioru.

@Stonka23

Potrzebuje umowę o odpowiedzialność materialna, gdyż swoją zapodziałam gdzieś. I wtedy mi wszystko powie

@Wkurzona

Ja napisałam do firmy o wysłanie skanów umowy o wspólnej odpowiedzialnosci materialnej i firma milczy.

xxx
@Brak słów

Pamiętam,że u mnie była inwentaryzacja na której wyszły duże braki. Nadal oczekuje na pismo i trocę się boję. Może jakiś zbiorowy pozew. Pracowałam tam 3 miesiące i nie pracuje tam rok....

Stonka 23

Witam, jestem kolejna osoba która otrzymała pismo wezwania do zapłaty za inwentaryzacje. Byłam tam miesiąc na początku mojej pracy nikt nie przeprowadził ze mną inwentaryzacji, nic nie podpisywałam. Pod koniec mojej pracy przypomniało się regionalnej że nie ma inwentaryzacji na tym sklepie z jej udziałem bo w tym czasie zmieniali się kierownicy. Ja podczas tej inwentaryzacji nie zobowiązałam się ponosić odpowiedzialności z racji tego że nie miałam podpisanej odpowiedzialności za towar z dniem pierwszym w tej pracy to z jakiej racji miała bym pod koniec mojej współpracy to podpisywać kiedy każdy mógł coś wynieść. Po 1,5 roku przyszło pismo. Ta firma jest niepoważna próbuje wyłudzić pieniądze od osób które nic nie podpisywały. Żałuję, że tam trafiłam. Nie dość że najniższa krajowa to jeszcze chcą od nas brać pieniądze za towar który nie jest w żaden sposób zabezpieczony. Ciśnienie podniesione, szkoda tylko nerwów...

@Stonka 23

Już dawno temu słyszałem że w tej firmie dzieją się cuda na kiju, ale nie sądziłem że aż w takim stopniu. Jakis tefałen powinien się tym zająć.

RYBA

Witam,pracowałam w WOJASIE rok .Widać już było co się dzieje w firmie.Te ich godzinne przerwy nie zapłacone,towar nie zabezpieczony przed kradzieżą.Nowy pracownik wymieniany jak rękawiczki.Inwentury po czasie a jak się nie zgadzało to ucinanie z premii,bo wiadomo z pensji nie mogą.DLATEGO SĄ TAM 2 UMOWY.PORAŻKA,PORAŻKA.Nie sądziłam ,że taka FIRMA WOJAS tak traktuje ludzi!Właśnie odebrałam pismo a tam braki z inwentury z 2016r.HALLO,mamy 2018.Widzę ,że nie tylko ja dostałam taką informację.Przecież to ewidentne wyłudzanie pieniędzy .JUŻ BYŁO POTRĄCONE ZA TO Z PREMII.JUTRO WIĘC WIZYTA W SĄDZIE PRACY...... NIE POLECAM TEJ FIRMY.

@RYBA

Gdyby były noty księgowe wystawiane dla każdego pracownika z data i za co to wtedy jakis dowód namacalny by był do sądu, ale tak czy siak coś mi tu śmierdzi z tymi pismami nieopartymi żadnym paragrafem

Xxx

No to nieźle się dzieje coraz więcej osób dostaje to pismo. Ciekawe dlaczego zamiast w trakcie pracy nieodtrącają, tylko po latach, czyżby firma bankrutowała pomalutku. Trzymam kciuki za was tych którzy pujdą na wojne z firmą, oby więcej was się odważyło.

Dzooooo

Od przeszło 13 lat pracuje w handlu, praca w wojasie zalicza się do jedynego niemiłego epizodu w ciągu tych wszystkich lat. Pracowałam tam niecałe 4 miesiące i jedyne co wspominam to psychiczną kierowniczke i na tym samym poziomie regionalnego, którzy okradali z pensji mnie i inne dziewczyny. Dzisiaj, jak inni wypowiadających się dostałam pismo z nakazem zapłaty ponad 300zl. Jak tego nie odkręca Idę do sądu pracy.

Wojaska

Nie będzie aneksów, ponieważ w umowie jest zapis, że będzie obowiązywała kwota aktualna zgodnie z obowiązującym prawem czyli wypłata wzrośnie i na fiszce będzie to uwzględnione a aneksów nie zostajemy :)

Wkurzona

Właśnie tez otrzymałam pismo od firmy Wojas wezwanie do zapłaty za inwentaryzacje. Dwa lata już nie pracuje, a tu taka sprawa. Szok. Nie chciałam już nic mieć związane z ta praca, a tu taka niespodzianka. I co teraz? Płacicie?

ccc

Absolutnie nic nie płać!

Zeeenaaadaaa

Po ostatnim wyborze kadry kierowniczej w Warszawie jestem zniesmaczona i zastanawiam się czy pan wojas wie kto go reprezentuje i jaki poziom przedstawia ...?

Akuku
@Zeeenaaadaaa

Warszawa się posypała już pare miesięcy temu Taka Prawda

No to sklep na Złotych Tarasach się zamyka

Yyy

Dlaczego?

@Xxx

Nie wiem takie plotki chodza ale podobno prawdziwe

Wojasowyniewolnik

Dostał już ktoś aneks? Zaraz się styczeń skończy a aneksów nie widać...

Kotnik93

Uciekajcie jak najszybciej. W regionie Poznań regionalna wielu pracownikom zarzuca kradzieże i winą za błędy swoje i centrali obarcza pracowników. Sama centrala tez obciąża finansowo pracowników po inwentaryzacjach, niezgodnie z prawem, ponieważ pracownicy zgodnie z prawem nie mogą byc obciążani jeśli firma sama nie zabezpiecza towaru przed kradzieżą. Kazd z wyżej postawionych pracowników ma cie głęboko w poszanowaniu. Nie ma na kogo liczyć w razie potrzeby pomocy (szczególnie Księgowość to jaśnie panienienki) otrzymasz tylko wielki OPR. RKS tez nie dogodzisz no chyba ze jest duży zapas wazeliny.. BARDZO NIE POLECAM! WYMAGANIA JAK NA DYREKTORA A PŁACA JAK W CHIŃSKIEJ FABRYCE

ada
@Kotnik93

haha to akurat prawda ,wazelina musi byc i wtedy przymyka sie oko na nieprofesjonalnego kierownika

Ok
@Kotnik93

W takim razie dlaczego się na to godzicie? Nie należałoby zgłosić tej sprawy do sądu? Pozwalacie na to?

Alla

Napisz o jakie zmiany chodzi?

Olaolalala

Wojasowicze a co wy na to ? http://www.rp.pl/Kadry/312289962-Podwyzka-placy-minimalnej-od-2018-r.html

@Olaolalala

Podpisywał ktos coś w związku z tymi zmianami? Będzie jakiś aneks do umowy czy coś?

Hihihihi

Widzę, że się odrodziła trójca: Gosia oślica, Arturek pizdusiek i Irmisia okresica ;)

Miki

Panowie Wojas, życzę Wszystkiego Naj na Święta. Wasz stosunek do pracowników nie pozwolił nawet wysłać krótkiego maila z życzeniami na wszystkie sklepy... W zeszłym roku chociaż p. Zagdańska stanęła na wysokości zadania... ale już jej nie ma... wiadomo ;) Wszystkie złe opinie to niestety prawda. Nie oszukujmy sie, sieciówki są różne ale takiego stosunku do pracowników nigdzie jeszcze nie spotkałam. Sprzedawcy traktowani jak niewolnicy (okradani z godzin pracy -bezplatne przerwy, brak wyplaty nadgodzin) a nawet " zło konieczne" więc w firmie jest coraz gorzej. Idą na sprzedaż online -taniej i przez podrzędnych pośredników. Nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Wojas S.A. - Nowy Targ

• Jak się pracuje w Wojas S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojas S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 300.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojas S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 191, z czego 17 to opinie pozytywne, 76 to opinie negatywne, a 98 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojas S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojas S.A. napisali 17 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojas S.A.